Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 24. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 24. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 22. listopadu 2017 - 23:30:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15025
Registrován: 5-2002
PRA: kdežto v podmínkách ČR se počítá nejméně s dvojnásobkem této částky
Upřímně: chtěl bys bydlet někde ve španělském vnitrozemí...? Já teda ne...
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 08:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7525
Registrován: 4-2003
Zjistit tohle (možná i v širším srovnání s dalšími trasami), mi přijde mimořádně důležité k tomu, aby se případné české VRT vyvarovaly bot, které mohou jejich ekonomiku potopit, protože je víceméně jisté, že se minimálně ta trasa z Prahy na SZ stavět bude.

Akorát jste zapomněl dodat, že na tom "cancourku" z Prahy na sever - má-li to být opravdu k něčemu - bude 85-90 % dopravy v kategorii "regionální doprava v závazku veřejné služby". [wink]

Španělé jsou vynikající na samotnou stavbu tratí (rozsah, cena, tempo).

To jsou i moji sousedi, který oproti mě zateplili za třetinový čas a cca poloviční peníze. No aby ne, když si nechali nalepit ten nejlevnější polystyrén přímo na omítku a ukotvili to nejlevnějšíma hmoždinkama. Zatímco kdybych takhle postupoval já, tak to jsou vyhozený peníze a otázka je, jestli bych řešil dřív vylezlý "panely" a nebo plíseň.
Proč to píšu - protože až moc dobře vím, že jakýkákoliv měrná cena ve stavebnictví jsou hausnumera a hlavně to nevypovídá "proč".
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 09:46:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2311
Registrován: 9-2003
RadekŠ: To není vhodné srovnání, Španělé stavějí ty VRT-ky poctivě a kvalitně. Jenže se tam staví více-méně v pustině (ve srovnání s ČR). Takže už jen ceny pozemků jsou zcela jinde.
NOBLE BRICKS
Mladějov
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:03:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11461
Registrován: 3-2007
Holt Radkova klišé..
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:18:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7527
Registrován: 4-2003
To není vhodné srovnání,

Ale je - sousedi to staví na rovnou omítku, která furt poctivě drží (=pustina) a ty levný hmoždinky jim vzhledem k jejich materálu zdí nejspíš bohatě stačí.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 2-2016
Tolik k těm Radkovo klišé.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 10:38:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1977
Registrován: 11-2005
Wigles: To už se tu řešilo. Takové řešení zabezpečovacího zařízení by náš DÚ, německý EBA ani francouzský EPSF naschválili. Protáhnout kódovaný úsek o 2 km dále by stačilo k zabránění katastrofy a přitom by to nestálo o moc více. Zde prostě nikdo nemyslel a bohužel selhala i dozorovací autorita.

Měli bychom si ze Španělska vzít jen to dobré. Já chci Španělské zákony pro územní plánování a vypořádávání se s entitami tropícími problémy, které jsou ještě lepší než ty německé.
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6229
Registrován: 8-2012
Tak se sbalte a vyražte z Kolína dál na jihozápad, činži od nevděčných nájemníků můžete vybírat na dálku.
Já teda nechci žádné španělské zákony ani jiný tamní bordel a maňánu. Jakkoli chápu, že totalitní a "znárodňovací" postup někomu imponuje, jsem prostě proti.
Poněkolikáté: není to v zákonech, ale úřednících neschopných je aplikovat.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:48:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2130
Registrován: 9-2009
Neříkal náhodou někdo ze "Zárubovců" ŠPANĚLSKÉ KOLEJE - ŠVÝCARSKÝ SYSTÉM?
Jinak ano, potvrzuji slova TZ: koleje pěkný, jinak bordel.

Monitor Žofínského fóra:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/2310280-budoucnost-ceske- zeleznice-souteze-ale-i-omezujici-koncese-na-nejvytizenejsich

https://domaci.ihned.cz/c1-65963680-szdc-stale-nevi-kudy-povede-r ychlotrat-na-brno-pripravu-zdrzuje-spor-o-zakazku-na-studii-prove ditelnosti?nomobile=1
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:49:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5199
Registrován: 9-2011
Takové řešení zabezpečovacího zařízení by náš DÚ, ... neschválili.
Na koncích našeho "komerčního úseku" ETCS to je jak?
U pilotního úseku ETCS to bylo velice podobné: vyjeli jste z Velimi 160, u předvěsti od Kolína ETCS skončilo, a nikoho nezajímalo, že za nějaké 3 km začínala 120 a za další 3 km byla 50.
(připouštím, že pilotní úsek je špecifikum, ale řekl bych, že u komerčního projektu to bude stejné, jen ta 50 už zmizela [wink])

Podle mého soudu, španělskému "DÚ" nezbylo než navržené řešení schválit, protože všechny potřebné papíry byly dodány. Předkládané dokumenty pouze potvrzují, že řešení je v souladu s normami, nikoliv že je podle zdravého rozumu.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 11:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5771
Registrován: 6-2005
T_._H_.:
"Poněkolikáté: není to v zákonech, ale úřednících neschopných je aplikovat."

Taky si myslím, že je to především záležitost politické a "úřednické" kultury. Převzetí práva odjinud a ke všemu takového, které neodpovídá našemu kulturnímu/civilizačnímu nastavení, ničemu nepomůže.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 13:48:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7529
Registrován: 4-2003
Já chci Španělské zákony pro územní plánování a vypořádávání se s entitami tropícími problémy, které jsou ještě lepší než ty německé.

Jéžiš, to má zas někdo šotohysterák.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 14:00:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1922
Registrován: 8-2010
ad Aleš_Liesk.:
U pilotního úseku ETCS to bylo velice podobné: vyjeli jste z Velimi 160, u předvěsti od Kolína ETCS skončilo, a nikoho nezajímalo, že za nějaké 3 km začínala 120 a za další 3 km byla 50.
To mi připomíná aktuální stav na trati Čadca - Žilina:
Ve směru jízdy vlaku do Čadce je vstupní hranice ETCS Level 2 umístěna 766 m před rychlostníkem "90" - předtím je "140" - takže fíra má to brzdění "okořeněné" tím, že musí na DMI potvrzovat přechod z LNTC do L2, podobné je to obráceně, kde výstupní hranice ETCS Level 2 je umístěna 1 551 m před rychlostníkem "100", když před tím je "140" - čili zase se potvrzuje přechod z L2 do LNTC...[coze][crazy]. Škoda, že ti pánové, co to tak navrhli si to na vlastní kůži nechtějí jít zkusit, co to je....[ko]

Podle mého soudu, španělskému "DÚ" nezbylo než navržené řešení schválit, protože všechny potřebné papíry byly dodány.
Taky bych to tak bohužel viděl...[ko]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 14:20:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1978
Registrován: 11-2005
RadekŠ: Jaký šotohysterák?...

To je čistý pragmatismus. Protože jinak se s transevropskými sítěmi nikam nepohneme (a je jedno, zda je to elektrické dálkové vedení, žel. trať, dálnice nebo produktovod). Ale nejsme daleko. V současné době se připravuje návrh jednoho klíčového nařízení Evropské komise, které bude součástí balíku dalších významných opatření v jiných oblastech a bude o něm hlasováno okolo roku 2019 jako o celku.

Pokud Evropská komise prohlásí jakoukoliv z takových staveb za celoevropsky strategickou, tak dotyčný, který jí bude stát v cestě, dostane za pozemek tabulkovou cenu (každoročně upravovanou o koeficient inflace) a ve zrychleném řízení bude tento pozemek u speciálně zřízeného Evropského soudu vyvlastněn. Členské státy jsou pak povinny tento rozdudek přijmout a exekuovat.

Tým, který toto připravuje, zahrnuje některé europoslance za německou CDU, francouzskou vládní LREM a participují na tom rovněž někteří italští, nizozemští a čeští europoslanci.
Donner au train des idées d'avance...
Turista
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 15:44:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1252
Registrován: 12-2003
Kolik by stála "budoucí relace VRT Praha - Frankfurt" není známo, ale uvažujme pro zjednodušení, že přesně tolik, co mi dneska "vyplivne" e-shop ČD bez jakékoliv slevy.

Mohl byste objasnit tuto úvahu? Nebylo by pro odhad jízdného lepší vzít nějakou už existující VRT relaci obdobné délky v rámci Německa? Například Berlin-Frankfurt?

Plné NRT jízdné totiž nevychází z žádné ekonomické reality, je jakýmsi horním stropem, nejdražším možným jízdným, a i západoevropští dopravci z něj dávají slevy.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 15:47:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 2-2016
Já tu fotku postnul jen jako reakci na zdejší rejpaly, nedoufal jsem, že se tu rozjede tak žhavá diskuze[biggrin]
Vláďa42
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 15:59:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2131
Registrován: 9-2009
Rail: chystané nařízení EK je jediná možná cesta. My sami se nepohneme. Bohužel.
Pokud by to prošlo, byl by to jeden z nejdůležitějších zákonů pro výstavbu RS.
Přemýšlím, jak se k tomu postaví jedinci, pro které je zlý Brusel i ekoteroristé.

Čoček mlel cosi o RS1 severem, pak přiznal, že nevědí.
Dost smutný výsledek po letech "úvah".
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 16:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2315
Registrován: 9-2003
Rail2005: Zasraný eurobolševik.
NOBLE BRICKS
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 16:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7530
Registrován: 4-2003
Evropská komise prohlásí jakoukoliv z takových staveb za celoevropsky strategickou, tak dotyčný, který jí bude stát v cestě

Nejlepší způsob jak přihrát voliče Pitomiu Omamurovi, se všemi z toho plynoucími důsledky.[crazy]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 16:30:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5772
Registrován: 6-2005
as Rail2005:
Já bych se tázal, jak toto v souladu s principem subsidiarity.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 16:30:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 982
Registrován: 4-2009
Rail2005: Vy asi nemáte žádné ponětí o tom, jak nás ERA ve východní Evropě chce zabít, poté, co vyzmizíkovala UIC, že?
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 17:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7904
Registrován: 5-2007
Rail2005: No takýto postup už by sa priečil aj mne. A hlavne je zbytočný, harmonizácia vyvlasťnovacej legislatívy v celej EÚ s tým, že si to už potom vyvlastní každý jeden štát, by bol postup úplne bohato dostačujúci. Veď sa nejedná o to, že by bol štát proti nejakej stavbe (a potláčať záujem štátu nie je v súlade s filozofiou EÚ), ale len o to, že je ten štát neschopný. A na to by malo bohato stačiť, že keď sa celoeurópsky (EP) nazná, že túto legislatívu nie sú schopné harminicky riešiť jednotlivé národné štáty, tak sa holt príslušná harmonizovaná legislatíva napíše v Bruseli. To by bolo riešenie v súlade s ideami aj právom EÚ.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 17:17:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1979
Registrován: 11-2005
Jak jsem nakoupil, tak prodávám. Pouze jsem oznámil, co se velmi pravděpodobně v blízké budoucnosti stane. Běžte třeba za paní Jourovou (ANO)...
Donner au train des idées d'avance...
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 17:59:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5773
Registrován: 6-2005
Ve finále by to stejně k ničemu nebylo. Řeší to v rámci přípravy jedinou fázi - získání pozemků. Problém českých dopravních staveb však leží především ve fázích přípravy předcházejících získání územního rozhodnutí.

A druhým pohledem: Ve finále to zase bude stát na lidech.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:27:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1924
Registrován: 8-2010
ad Turista:
Například Berlin-Frankfurt?
Ale ano - ať je klidně po Vašem, když si dám na e-shopu www.cd.cz toto spojení na 2.1.2018, tak mi to nabídne přímé spoje ICE za 3 hodiny 52 minut a cenu 3 380,- Kč. Na webu OBB mi to nabízí taky na e-shopu aktuálně ten lupen - za 129 EUR.

Když si kliknu na www.letuska.cz - tam mi to nabídne na 3.1.2018 Lufthansu za 1 hod. 10 min. a cenu za jednosměrnou letenku od 3 088,- Kč nahoru.

Prostě uvažujte jako normální cestující - ne nějaký ultra-šotouš, co si koupí slevové club-cards na půlku Evropy a na to si pak kupuje lístky - obyčejný Čech - třeba já - se automaticky podívá na web na e-shopy a pak na letenky a podle toho si volí cestu - a ne že, vlak je pěkný, ekologický a i když je "drahý jak kráva", tak z ušlechtilých důvodů jím pojedu - to je dobré tak maximálně jako pohádka malým dětem před usnutím v mateřské školce...[wink][happy]

Apropo, kolik je to kiláků z toho Berlína do Frankfurtu po trati když už se o tom bavíme ? Cirka 400 km nebo tak nějak ne ? Já jen, že třeba Frankfurt-Hamburg má 517 km a nejkratší přímý spoj ICE to jede za 3 hodiny 38 minut a podle webu OBB za cenu 128 EUR ( = 3 328,- Kč při kurzu 1EUR = 26,- Kč) bez přestupu přímo jedna cesta. Lufthansa to 3.1.2018 (a dál..) letí za 1 hodinu a 05 minut za cenu od nějakých 3 356,- Kč.

A když se konkrétně na této trati kouknu na market-share train/air, tak to je 60:40 ve prospěch letadla...nepřekvapivě...holt lidi myslí hlavou alias vlastní peněženkou a ne nějakými drážními šotosny alá VRT forever...[smrt]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:37:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15030
Registrován: 5-2002
PRA: vlak je pěkný, ekologický a i když je "drahý jak kráva", tak z ušlechtilých důvodů jím pojedu
Dneska jsem se dozvěděl pár čísel k jinému pěknému a ekologickému dopravních prostředků: když si koupím elektromobil nejmenovaného výrobce, bude to stát 800 tisíc a po pěti letech bude mít baterka cca poloviční kapacitu. Nová stojí 470 tisíc... [crazy]
Vláďa42
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:44:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 9-2009
Tak jsme v situaci roku 1912 a ty se rozhoduješ, jestli pro fabriku koně, nebo automobil.
I já bych tehdy volil ty koně.
Mladějov
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:46:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11467
Registrován: 3-2007
Můžeš jmenovat výrobce ?

Samozřejmě, že ekonomicky je elektromobil místo klasického osobního auta zatím pořád blbost, ale vem si to jinak : Dají se s tím velmi úspěšně vytáhnout z lidí peníze. Ono totiž s čím maj furt ti markeťáci argumentovat ? Potisící bezpečnjší, o dalích pár deci míň, multifunční displej, podpora smartfounu..tohle je něco úplně nového a chytí se na to řada snobů, co maj peněz dost a chtěj se odlišovat.

Samozřejmě ať si kupuje každý co chce a za kolik chce, mně se nelíbí, že užiteční idioti to stavěj pomalu jako spásu společnosti ( a podobně tomu bylo u solárů a větrníků).
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:52:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 8-2017
Ad PRA: on lezi Berlin, Frankfurt nebo Hamburg v CR ci Rakousku, ze hledate na webu OBB a CD? Tam prekvapive najdete opet Flexpreis. Na bahn.de najdete jizdenky kolem 90 eur bez slev, kdyz hledate dost v predstihu tak i za 60 Euro. Pripadne i za 20 Eur, kdyz je Supersparpreis akce jako v minulych tydnech.

Kazdopadne lidi, co jezdi trochu pravidelne maji nejakou tu in skrabku jako v CR...
Mladějov
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:57:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11468
Registrován: 3-2007
Já tedy nevím, ale když potřebuju jet na nějaký termín (svatba, pohřeb, obchodní jednání), tak je mi nějaká loterie typu "supersparpreis" či jiná houby platná.

Vy to pořád vidíte z pohledu studenta, co má dost času a volný program, nebo šotouše.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 18:59:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1925
Registrován: 8-2010
ad Mladějov:
Vy to pořád vidíte z pohledu studenta, co má dost času a volný program, nebo šotouše.
Přesně tak...[ok][ok]
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 19:19:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 273
Registrován: 7-2017
Mladějov: Ta „loterie” snižuje cenu i v D-1... chápu kam míříte, ale buďme fér.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 20:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2017
Ad Mladejov: ale prdlajz. Jen mi prijde divne dokazovat neexistenci nizsich cen hledanim nemeckeho vnitra na webu OBB a CD. Ale samozrejme,ze pokud musim jet ausgerechnet v patek odpoledne na pohreb a uvedomim si to hodinu pred odjezdem, tak zaplatim plnou cenu, o tom tu ale nikdo nepolemizuje.
Muzete to taky v ramci logiky PRA srovnat s cenou "od" u letenky a vyjde vam, ze vlakem muze jet jen kokot...

Diskuzi jste vyhrali a muzete jit do hajan.
Pikehead
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 21:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3515
Registrován: 3-2007
Ale včil ogaři jde do tuhého. Aji v Hospodářkách na tom odkaze od Ladi psali, že nás bude objíždět Vindobona:

A kvůli zaostávání za zbytkem okolních států se nám už některé spoje dokonce začínají vyhýbat. Kvůli pomalým tratím například od prosince začne Česko objíždět linka z Berlína do Vídně. Zatímco dřív jela přes Prahu a Brno, nově pojede přes Norimberk.

Ten vůl Marek Pokorný si ani nebyl schopen správně opsat, jak Šlegr ten svůj blábol recituje, páč to není jeden vlak s rauchpauzou na doutník, že ano... O leteckém spojení Vídeň-Berlín a jeho parametrech pravděpodobně nemá ani Ahnung, na cenovky se taky nekouká, páč to je na něj moc nul asi.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 22:24:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1926
Registrován: 8-2010
ad Nocni spoje:
Jen mi prijde divne dokazovat neexistenci nizsich cen hledanim nemeckeho vnitra na webu OBB a CD.
To není o dokazování nižších cen, když se podívám přímo na web www.bahn.de, tak ten rozdíl v ceně proti webu www.obb.at činí na trase Berlín - Frankfurt rovné 3 EURA...[lol][biggrin]. Deutsche bahn totiž nabízí jednosměrný lístek za 126 EUR (Flexpreis, 2. třída) a OBB
za 129 EUR..to je tedy "úspora jak noha" kupovat si lupen na webu Národního Německého dopravce....[happy].

Samozřejmě, v nabídce je i lupen za 68 EUR (Sparpreis), to je nabídka -do vyprodání zásob - ale kolik ten kontingent asi je ?!. Pokud 6 lidí z 10 si zvolí pro svoji cestu mezi uvedenými městy radši rovnou letadlo, tak asi těch lupenů za 68 EUR nebude zrovínka mnoho. A navíc pokud jako Čech chci/musím služebně už do toho Frankfurtu nějak jet, tak si asi těžko budu někde v ČR vyřizovat slevovou kartu DB nebo se budu "pídit" jako obyčejný cestující, co zná maximálně tak web www.cd.cz, po nějaké slevněné Sparpreis...[crazy]

Takže z logiky věci ten vlak na této konkrétní trase má význam leda tak pro pro silné vnitrostátní úsekové relace, ale přímo z výchozího do konečného bodu je jeho "kus koláče" - v porovnání s letadlem - jaksi minimalizován - pokud se teda cestovní čas nevejde pod rámcově 3:30 hod. viz obrázek níže:

To jen abychom se nějak dostali "do obrazu", jak to - z pohledu dálkovky - může na nějaké té relaci Praha - Frankfurt za 4,5 hodiny jízdní doby vypadat...nebavíme se o úsekovce Praha - Ústí, ale tuto relaci by asi měla pokrývat jiná vrstva vlaků než nějaké Velaro E na V = 300 km/h. A 9 milionů lidí dle EK je pořád 9 milionu lidí...[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 22:44:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2017
Jasne, takze sparpreis se nebere v potaz, protoze je to kontingent, ale cena leteckyho spojeni “od” kontingent neni a zustava do posledniho volneho mista. Me napriklad nyni letuska nachazi spoje lufthansy za 6.900 kc a vic. Nehlede na to, ze ten podil na trhu je z roku 2010. Ted po krachu air berlinu to je urcite min.
http://app.handelsblatt.com/politik/deutschland/folge-der-air-ber lin-insolvenz-preisexplosion-bei-der-lufthansa-alarmiert-politik/ 20583972.html
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 23:05:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15037
Registrován: 5-2002
V42: Tak jsme v situaci roku 1912 a ty se rozhoduješ, jestli pro fabriku koně, nebo automobil.
Tehdy se okolo automobilů taky tak lhalo...? [coze]
A taky tenkrát chtěl někdo ty koně do 10-20 let zakázat...?
Vláďa42
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 23:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2133
Registrován: 9-2009
Ford jen vnutil lidem, že ten jeho křáp musej mít.
Spalovací motory nikdo zakázat nechce. Jen se s ním asi nepodíváš do centra a automobilky paralelně budou montovat elektrické, hybridní a benzínové motory.
Debata zbytečná, my dva už dojezdíme na ropu a po nás ať si dělají, co jim přijde nejvýhodnější.
Čtvrtek, 23. listopadu 2017 - 23:35:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 8-2010
ad Nocni spoje:
Ted po krachu air berlinu to je urcite min.
Jasně, teprve totiž až teď - po krachu Air Berlin - si těch 6 lidí z 10 uvědomilo, že existuje vlastně nějaký kontingent za 68 EUR - o kterém dosud bohužel absolutně netušili - a žili v představě, že normální cena je těch 126 EURO - proto vlastně (zřejmě) mylně dávali přednost tomu letadlu..[wink]. A imrvére to samé se bude dít na všech VRT-kách v Evropě, když to na konkrétní letecké relaci "zabalí" jeden letecký dopravce a ex-letečtí cestující zjistí, že vlastně mohli cestovat za polovinu peněz celou tu dobu na kontingent ...[biggrin].

S takovou by se Lufthansa a Eurowings už vlastně mohla třást strachy, až se teď v prosinci kompletně otevře VDE 8.1 úsek Ebensfeld - Erfurt a bude se jezdit mezi Berlínem a Mnichovem za 4 hodiny nebo kolik. Naštěstí nemusí, protože pořád minimálně 50-60% cestujících zůstane sedět dál v tom letadle....[wink]

Dobrou noc..[happy]
Pátek, 24. listopadu 2017 - 00:20:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15040
Registrován: 5-2002
V42: Ford jen vnutil lidem, že ten jeho křáp musej mít.
No a Ty mě zas posíláš na dovolenou VRTkou. Jeden za osmnáct, druhej bez dvou za dvacet... [biggrin]

Jen se s ním asi nepodíváš do centra
Což je v některých případech prakticky totéž, co zákaz.

automobilky paralelně budou montovat elektrické, hybridní a benzínové motory
V to tiše doufám.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 06:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 11-2005
K těm cenám jízdenek/letenek. Plácají se tu nesmysly.

1) Co takto každý týden v Německu vidím je, že přes polovinu pasažérů má nějaký druh BahnCard. Takže za "Normalpreis" ve skutečnosti moc lidí necestuje. Za tu jezdím já při služebních cestách, protože tam není možné aplikovat slevy (interní nařízení).

2) V Německu je větší konkurencí vlaku stále IAD (na rozdíl od letecké dopravy) a carsharingem toto bude nabývat na významu i na dálkové trasy, protože je jedno, jestli do auta nastoupíte v Berlíně, Mnichově nebo Kölnu. Nechat jej můžete v libovolném jiném městě.

3) Letecká doprava je významná pouze na několika párech destinací, ale je spíše z důvodu, že funguje jako napaječ tří nejvýznamnějších letišť směrem ven. Německo má potřebu mezikontinenálních vazeb. Takže typický cestující například na lince CGN - MUC je šikmoočko, co pokračuje někam do Asie (ať turista nebo obchodník) nebo Američan vracející se do USA. Nabídky nízkonákladových dopravců, zejména Eurowings za určitých okolností zpřístupnili leteckou dopravu i pro lokální cestování po Německu. Ale to je doplňkový efekt.

Podstatný je ale také celkový čas/cena. Cesta letadlem neobnáší pouze samotný let, který po Německu trvá cca 45-60 minut. A pokud je na relaci kam se vlakem dostanu mezi 3 až 4 hodinami cena letenky +/- stejná jako jízdenka na vlak, tak lidé volí spíše vlak, pokud to nejsou kolenovrti (neřekl jsem socky) a nejedou raději autem, i když je to časově nejhorší řešení.

Takže zpět k Berlin - Mnichov po otevření VRT. Lidé se o tom musí dozvědět, naučit se to používat, ale už po 2 letech provozu očekávám podíl letecké dopravy pod 45%.
Donner au train des idées d'avance...
Pátek, 24. listopadu 2017 - 14:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 8-2010
ad Rail2005:
Ale to je doplňkový efekt
Jako myslíte tím doplňkovým efektem stav, kdy leteckou dopravu na dané relaci využívá nadpoloviční množství cestující ? To je asi tak logické jako kdybych napsal, že mezi Brnem a Prahou cestuje já nevím vlakem denně 3 500 lidí, a zbytek "doplňkového efektu" brousí v počtu 50 000 lidí denně dálnici D1 - nemyslíte ?

Podstatný je ale také celkový čas/cena.
Opravdu "také" ?... Není to náhodou naopak obvykle klíčová věc z pohledu rozhodování zákazníka ? Nebo se cestující teda rozhoduje podle čeho ? Podle barvy vlaku nebo snad jeho délky ?....

...naučit se to používat...
Opět krapet dojmologie a fabulace...myslím si, že obdobné relace typu Frankfurt - Hamburg se už lidé asi od doby jejich otevření naučili "dostatečně používat", nicméně kolik lidí vyměnilo od té doby letadlo za vlak je dostatečně zřejmé z té tabulky, co jsem sem dával (byť byla z roku 2010).
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 14:52:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11490
Registrován: 3-2007
Ježíšmarjá carsharing.. o tom se mluví minimálně od padesátých let minulého století a nikde se nevyřešily problémy (technické, právní, bezpečnostní) s tím spojené. A enormní náklady.
Nejvejš se takle půjčovaly jízdní kola v jenom městě a to za šílených násobných nákladů, který hradil daňový poplatník.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 14:59:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1244
Registrován: 6-2016
Mladějov: Já bych to vyhnal o level výš a prosazoval bych WCsharing. Proč zabírat místo v bytě hajzlíkem? Když to na člověka přijde, tak si zavolá pojízdný hajzlík (nejlépe elektromobilní). A když tento přijede trochu později, tak se člověk posere...
Vláďa42
Pátek, 24. listopadu 2017 - 14:59:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 9-2009
Rail má samozřejmě pravdu. Ten problém, který nejste schopni přijmout je, že ty změny jsou mimořádně rychlé. Taky mi to chvíli trvalo. Třeba jsem jednu dobu tvrdil, že mobil nikdy. Nákup už nám taky vozí dodávka. Kartou už taky platím kde co.
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 15:06:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11491
Registrován: 3-2007
Typické pro vás ovšem je nerozlišení , že ta karta, mobil, nákup dodávkou nepotřebuje dotace, carsharing jo, jinak by to už dávno byla masová forma. Protože v normální rent a car (když teda chcete "světově") to auto vracíte člověku, který ho po vás přebere, stejně jako v knihovně knížky - a řešení poškození, znečištění jste podepsali ve smlouvě.
A ani nejlepší kamera neuhlídá, zda se tam někdo nepochčije a neposere do sedačky a nedostane to tak další, nehledě na úmyslná poškození - z hecu, ze zábavy, z ideologie.

Průser je v lidech - a ty nezměníte.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 15:23:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1981
Registrován: 11-2005
PRA:
Zrovna Frankfurt - Hamburg je případ, který názorně ukazuje, jak moc chybí NBS Mitteldeutschland. Vlaků s jízdní dobou 3h30 je v aktuálním GVD mezi oběma městy pouhých 7. Na další rychlé ICE není v síti místo. Lufthansa provozuje denně 17 spojů.

Pokud budu chtít cestovat příští středu (29.12.2017), tak zatímco u vlaku mám garantovánu cenu, která není vyšší než 124 EUR sníženou o patřičné procento, pokud jsem vlastníkem nějaké BC (ale lze ještě pořídit i dost různých Sparpreis dle spoje), tak na letadlo uprostřed dne začíná na 173 EUR a v lukrativní okrajové hodiny dne je to minimálně 350 EUR.

Ale jak jsem řekl, na těchto leteckých linkách tvoří významnou část tranzitní cestující, kteří od někud přiletěli nebo naopak někam dál letí.
Donner au train des idées d'avance...
Vláďa42
Pátek, 24. listopadu 2017 - 15:47:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2136
Registrován: 9-2009
A doprava dnes není dotovaná? Něco mi uniklo?
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 15:53:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11492
Registrován: 3-2007
Takže chcete dotovanej carsharing.

Nemám dalších otázek. Vy byste dotoval úplně všechno, jen abyste nějak oddůvodnil postavení VRTky. Dyť zdroje jsou, pane Špidla.
Ještě, že voliči nejsou takoví debilové, aby se nechali moc manipulovat lidmi vašeho typu.



(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:01:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 2-2016
Prosím, Mladějove, když už přestaneš jenom rejpat, tak alespoň nepiš kraviny, nebo o jakých dotacích to proboha mluvíš ?
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:04:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11493
Registrován: 3-2007
Reakce na V42.

Že jste to nepochopil, váš problém.

A já vyklízím pole - vzájemně podpůrnej spolek šotomagorů už dorazil, tak tady posílejte do tepláků a vyhrožujte všem, kdo nesdílej vaše vlhké sny, sami.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:13:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 423
Registrován: 9-2002
Se nehádejte. Carsharing funguje v D i bez dotací, jen je a vždy bude jen malým segmentem na trhu. Pokud jste bezdětný singl, žijete ve velkém městě, do práce vám jede tramvaj, tak to využijete. Z 80M používá carsharing <2M.
Vláďa42
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:39:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2137
Registrován: 9-2009
Prosím Mladějov, aby se vyjadřoval pouze k tématům na které stačí. Ušetří si trapných útěků a urážek.
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11498
Registrován: 3-2007
Nápodobně [biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin][biggrin]
Pátek, 24. listopadu 2017 - 16:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6236
Registrován: 8-2012
prosazoval bych WCsharing
To přece v sovětských "komunálkách" fungovalo ještě lépe - byl to "kvartíra-sharing", kdy v jednom bytě bydlelo několik rodin a příslušenství sdíleli... třeba tahle doba ještě přijde. A povinné prvomájové (no, spíš LGBT) průvody, vymejvání mozků (se rozhlídněte - např. že Ford vnutil lidem auto, i když ho vlastně nepotřebovali a nechtěli)... máme do toho (celá Evropa) nakročeno pěkně.

Carsharing funguje v D i bez dotací
Mohl byste uvést nějaký příklad?
žijete ve velkém městě
Přesně tam carsharing nemůže fungovat už z podstaty, protože ti lidé se většinou neznají a nemají ten vesnický blok "co tomu řeknou sousedi" (když zkurvím sdílené auto). Za těmito údajnými carsharingy vždycky najdete dříve či později firmu, která se péčí o "carsharingová" auta živí, takže jde akorát o zakuklenou (zjednodušenou) půjčovnu. Ostatně proč ne, segment půjčování aut funguje naprosto rutinně, ke spokojenosti obou stran směny, bez dotací a vzletných hesel o budoucnosti automobilové dopravy. Ono kdyby to půjčování aut místo jejich vlastnění bylo nějakými světlými zítřky, tak by se asi provozovalo častěji, že... Holt neomarxisti budou muset individuální vlastnictví auta zase zakázat zákonem, jinak to nepůjde :-)
Mimochodem, carsharing není ani tak světlozítřkovou náhradou/doplňkem dopravy individuální, jako hromadné - vozidlo nemám k dispozici kdykoli (vlak/autobus nejede kdykoli), nevím kdo v něm seděl přede mnou (narozdíl od VHD můžu vyloučit akorát největší spodinu), nemůžu si ho individualizovat (ve vlaku/buse nemůžu mít nechaný "svůj" bordýlek, oříšky, cédéčka atd.).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 17:32:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 2-2016
T_._H_. - Další, co o carsharingu ví uplný prd, sice máte hezkou a košatou teorii o tom jak to nefunguje, ale zcela ignorujete realitu. Tady v Praze teď úspěšně fungují 2 firmy, a další 2 se teď rozjíždí, pokud by pro ně nebylo na trhu místo, jistě by nevznikaly v tak hojném počtu, to stejně platí i v Německu.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 17:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6239
Registrován: 8-2012
Firmy na carsharing? Ale jistě, stačí přejmenovat "Autopůjčovnu Vomáčka s.r.o." na "Car4U Sauce Ltd.", přihodit pár fíčur typu androidové aplikce s GPS polohou a mám "carsharing", i když je to reálně pořád normální (zjednodušená) autopůjčovna (což je princip, který normálně funguje už dlouho). Sice to není "sdílení aut", stejně jako Uber není "spolujízda", ale co by se s tím nějaký Honza, co o tom ví prd, zalamoval - budoucnost přece patří aluminiu [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 24. listopadu 2017 - 20:09:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1982
Registrován: 11-2005
Kolega si spočítal, že vlastnit auto se mu nevyplatí. Používá na střídačku tyto dva carsharingové systémy:
https://www.drive-now.com/en
https://www.flinkster.de
a k tomu si pořídil Bahn Card 50 a nemá problém.

Já jedu v Kölnu z letiště do centra taxíkem za 27 EUR, zatímco on s Drive-Now cca za 5 EUR.
Donner au train des idées d'avance...
Mladějov
Pátek, 24. listopadu 2017 - 20:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11505
Registrován: 3-2007
Z letiště ? Hergot, že vy tím vlakem doopravdy zas tak moc nejezdíte..?

A taxíkem a ne VHD ?

Holt kázat vodu a pít víno se tomu říká [proud].

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Pátek, 24. listopadu 2017 - 20:23:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7533
Registrován: 4-2003
Kolega si spočítal, že vlastnit auto se mu nevyplatí.

Já mám zase spolužáka, co si na škole spočítal, že se mu nevyplatí manželka a děti.

A co z toho plyne obecně? Nic.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."