Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Vysokorychlostní tratě (VRT) » Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 07. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Vysokorychlostní tratě (VRT) do 07. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Vláďa42
Čtvrtek, 04. května 2017 - 11:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1536
Registrován: 9-2009
A fakt tu nikoho nenapadlo, že by to mohlo být tak jak jsem naznačil?
Že prostě záměrně podstřelili nabídku, aby vyhráli a pak "se zjistily" komplikace?
Pánové, 4 vs 6 mld to není 5,98 vs 6,02!
Tedy Wagon to celkem pěkně shrnul.

Těch zkušeností mám samozřejmě více, ale vím, že tady se chytá za každé slovo. Tedy: vždy si tyto věci hlídám a když už jsme u toho, pokud děláte reko a nekouknete na trubky/kabely... tak jste prostě trubka. Ale tak chápu, že to chce trochu zkušeností, ale pokud dělám reko domu/bytu, tak jsou takové věci samozřejmostí.

A k oblíbenému tématu:

http://ekonomika.idnes.cz/tendr-antimonopolni-urad-szdc-prodleni- korupce-f5x-/ekonomika.aspx?c=A170503_2322802_ekonomika_rts

Než se budete smát CEDOPu, tak si představte, že takto bude pracovat stát ve váš neprospěch. Ale chápu, buď vám to je jedno, nebo vám to vyhovuje...
Kreativec
Čtvrtek, 04. května 2017 - 12:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 357
Registrován: 7-2015
Jan Sůra nevydýchal Babišovu nahrávku, tak bude zas o jednoho aktivního zastánce VRT méně. RIP.
https://twitter.com/honzalb/status/860054241607659520
Tolik ve stručnosti.
Vláďa42
Čtvrtek, 04. května 2017 - 13:11:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1537
Registrován: 9-2009
Že Sůra přestal fandit VRT, to máte z jakého zdroje?
Děkuji.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 13:12:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 8-2010
Tady bude cosi probíhat k tématu VRT, tak doufám, že minimálně Vláďa42 rozbije doma prasátko a aspoň na nějaké ty 2-3 dny si to tam od těch chytrých pánů všechno poslechne a pak nám to tady nějak přetlumočí...pokud teda všechny ty přednášející pány nepošle osobně rovnou do tepláků..[biggrin][rofl]

(Příspěvek byl editován uživatelem Paul_red_adair.)
Kreativec
Čtvrtek, 04. května 2017 - 13:15:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 358
Registrován: 7-2015
Vláďa42:
"Že Sůra přestal fandit VRT, to máte z jakého zdroje?
Děkuji."

Fandit jistě nepřestal, ale už o tom nebude psát do Mladé fronty.
Tolik ve stručnosti.
Vláďa42
Čtvrtek, 04. května 2017 - 13:39:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1538
Registrován: 9-2009
PrA: nebojte, budu. Ani prasátko rozbíjet nemusím. Všechny do tepláků nepošlu. Ale řadě z nich bych preventivně doporučil připravit teplé spodní prádlo. Taková koncentrace ničemů, to se jen tak nevidí.

Kreativec: ano. To je malý rozdíl. Bude jinde, nebojte.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 16:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3198
Registrován: 5-2004
Vláďa42: u nedostatečně prozkoumaného tunelu se to stane opravdu snadno. Moc systémových řešení si představit nedokážu, leda snad to, že by za vícepráce byl nějak postihován projektant, to by snad motivovalo k tomu, aby byl průzkum dostatečně podrobný.
Čtvrtek, 04. května 2017 - 17:29:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13584
Registrován: 5-2002
V42: Pánové, 4 vs 6 mld to není 5,98 vs 6,02!
Zvláštní - zatím se mluví o 4.8, které by neměly překročit 5.2, ale Vláďa už je na šesti...

Cena na smlouvě = cena na faktuře.
Zrovna teď mi přišla pod ruku taková pěkná formulace:
"Skladba střechy bude k podkladu fixována mechanickým kotvením. Návrh je podmíněn
provedením výtažné zkoušky dle podmínek ETAG 006! V případě, že se výtažnou
zkouškou prokáže nedostatečná únosnost bude nutné provést nový návrh skladby
střechy."
Takže když kotvení držet nebude, tak se mu poručí...
00_Hex
Čtvrtek, 04. května 2017 - 19:37:15  
Neregistrovaný host
89.177.112.136
Nemělo by to kotvení bejt navržený (a naceněný)tak, aby tou zkouškou prošlo?
Čtvrtek, 04. května 2017 - 21:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13589
Registrován: 5-2002
00h: Nemělo by to kotvení bejt navržený (a naceněný) tak, aby tou zkouškou prošlo?
Jo jako že ho předimenzuju, aby to bylo sichr, ať to stojí co to stojí...?
Něco jako naučit se k maturitě pár semestrů z vejšky, aby mě náhodou nenačapali, že něco nevím náležitě do hloubky...?

Právě proto se ta zkouška dělá, protože to nezáleží ani tak na té kotvě, ale na tom podkladu. A přijde mi to férovější, než když mi tam někdo rutinérsky namastí zbytečně drahej krám (něříkal náhodou Vláďa, že jde o MOJE peníze?) - nebo ještě hůř tam naopak mrskne něco levnýho, aby měl dobrou cenu do výběrka...?

P.S. Kdysi dávno jsem stál ve frontě v Hutníku v Růžovce, ženská přede mnou tam kupovala nějakou kotvu do zdi a ptala se, jestli to unese dětskou houpačku. Prodavač ji ujišťoval, že ta kotva unese tunu (dneska by určitě řekl, že na to má certifikát), a chlap za mnou se uchechtl a zahučel "Jasně, udrží tunu, klidně i ve shnilým melounu"...
Vláďa42
Čtvrtek, 04. května 2017 - 22:26:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1539
Registrován: 9-2009
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2106869-zeleznicni-tunel -u-plzne-bude-o-polovinu-drazsi-stavba-potrva-dele

Hajnej, Hajnej. Si fakt myslíš, že si to cucám z prstu? Takovej chytrej člověk...
Čtvrtek, 04. května 2017 - 23:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13590
Registrován: 5-2002
V42: Si fakt myslíš, že si to cucám z prstu?
Vypadá to, že ano - viz zde.
Tam se píše, že je stavba aktuálně na 4.8 GKč a že by to mělo vyjít někde okolo 5.2 GKč s tím, že jedna strana tvrdí, že je to zároveň mez daná zákonem, ale druhá strana říká, že ta mez je podle novely už někde jinde.
ČT si to podle všeho tak nějak zjednodušila...

Zajímavé na tom je i to, že se bavíme o tom, jestli to bude 70 nebo 80 procent z původně očekávané ceny.
Vláďa42
Čtvrtek, 04. května 2017 - 23:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 9-2009
Takže když si řeknu, že na opravu baráku mám mega, s firmou podepíšu smlouvu na 600 tisíc a ono je to nakonec 900 tisíc, tak mám být ještě rád?
Šílíš?
Poklop D400
Pátek, 05. května 2017 - 00:12:12  
Neregistrovaný host
109.80.234.119
Vrtáte studnu. Riskujete, že tam voda nebude. Kolikrát se to stalo Vám nebo ve vašem okolí...
Vrtáte tunel. Riskujete, že navrtáte studnu. Ten pramen sice ve smlouvě nebyl, ale prostě tam je a je naražený.
A pod zemí lze najít ledados. Třeba nezdokumentované kabely VN, 10.000 lidí bez elektřiny. Nebo třetí kanalizační potrubí uprostřed mezi dvěma zaměřenými stokami. Úplná bomba je pak plynovodní potrubí jinde, než je vytyčené. Nové vytyčili správně, ale to staré může být stále pod tlakem.
O munici z války nemluvě. Do výkazu výměr k veřejné soutěži se asi těžko uvádí "Likvidace 500kg bomby a tří ručních granátů".
Pátek, 05. května 2017 - 07:41:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13592
Registrován: 5-2002
V42: Takže když si řeknu, že na opravu baráku mám mega, s firmou podepíšu smlouvu na 600 tisíc a ono je to nakonec 900 tisíc
Nezamlčuj a přepočítavej pořádně. Podepíšeš 600, je to aktuálně 720, je předpoklad, že se to zastaví na na 780, nový limit je 900 a očekával jsi 1125.

tak mám být ještě rád? Šílíš?
U baráku bych hlavně šílel v okamžiku, kdy by se zjistilo, že pod několika vrstvama Primalexu jsou fresky z ***náctýho století, budou se mi v tom rok šťourat památkáři a nebude mi tudíž stačit vlastní chata přes léto, alu budu muset sehnat nějakej bejvák přes zimu. To aby to bylo souměřitelný.

Jinak těch smluv jsem už taky pár dělal. Některé vyšly stylem "faktura = smlouva", některé se natahovaly. Zajímavé na tom je, že ty, co se natahovaly, byly z výběrového řízení a muselo se těm firmám stát furt za [zadnice]. Tak jsme posléze změnili strategii: na malé akci jsme si vyzkoušeli firmu, na kterou jsme měli pozitivní reference, a poté, co se ukázalo, že dělá opravdu dobře, jsme ji navrhli na větší akci - s tím, že pokud někdo přinese jinou nabídku, udělá se výběrko. Hubou byly nabídek samozřejmě mraky, ale na papíře nikdo nic nedonesl, tak to holt dostala ona ověřená firma a klaplo to. Cenou i provedením.
Rambuteau
Pátek, 05. května 2017 - 07:52:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 399
Registrován: 9-2006
Vláďa42:
"Jestli tě to zajímá úplně přesně tak naposledy vloni. Barák z 30. let. Cena na smlouvě=cena na faktuře.
Další otázky?"

Tak to je hezké Vláďo, že máte zkušenosti s opravou domku po dědečkovi [biggrin], ale mě by spíš zajímalo, na kolika stavbách velikosti Ejpovického tunelu jste se podílel, a v jaké funkci?
Pátek, 05. května 2017 - 08:13:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 831
Registrován: 2-2006
Já hlavně pořád nějak nevidím tu paralelu mezi rekonstrukcí domu a několik kilometrů dlouhou podzemní novostavbou.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 09:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1541
Registrován: 9-2009
Já vím, že diskutérům z káčka se tyhlety věci těžko vysvětlujou, ale ještě jeden pokus udělám:
- nejde mi o technické provedení, lidi co to dělají některé znám. Nikdy bych nedehonestoval jejich práci a vážím si toho co umí. Avšak mi trochu vadí systém zakázek, kde mafiánské firmy podstřelí cenu jen aby vyhráli.
Techniku nehodnotím. Tu považuji za špičku.
Zkuste si ovšem udělat rekonstrukci baráku za mega, firma vám naúčtuje 3 a pak na vás pošle exekutora. U státu to prostě nějak zalepí. Chápeme? Zvlášť u budoucí výstavby VRT to bude první, co nám omlátíte o hlavu. A tam nepůjde o podělaný 4, nebo 6 giga.
Pátek, 05. května 2017 - 10:25:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5674
Registrován: 6-2005
V42 #1541:
Nemyslel jsem si, že s Vámi budu někdy souhlasit. Ano, pokud má dojít na VRT-ky, tak je zcela zásadně nutný, aby ty plánovaný ceny byly pokud možno co nejvíce reálný a nelítalo to nahoru dolů jako u dálnic.
---

A než Vás napadne příště zase psát o tom, že byste někoho poslal do tepláků, dovoluji si Vám doporučit následující experiment: Kupte si tepláky, vezměte je na sebe a choďte v nich doma celou sobotu a neděli. Určitě to prospěje Vašemu pohledu na věc. [happy]
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pátek, 05. května 2017 - 10:27:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4891
Registrován: 11-2007
Vlada42: "Zkuste si ovšem udělat rekonstrukci baráku za mega, firma vám naúčtuje 3 a pak na vás pošle exekutora...Chápeme?"

Ne, nechápeme. Aby mohl přijít exekutor, musí zde být vykonatelné rozhodnutí soudu nebo arbitráže o předmětu a výši plnění. Takže jsi někde něco pro.ral, nebo prostě lžeš.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 10:39:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 9-2009
Mibl pochopil, ostatní řešit nebudu.
K těm teplákům: já ty pány trochu znám... to je asi tak max co k tomu řeknu.
00_Hex
Pátek, 05. května 2017 - 11:15:54  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
00h: Nemělo by to kotvení bejt navržený (a naceněný) tak, aby tou zkouškou prošlo?
Jo jako že ho předimenzuju, aby to bylo sichr, ať to stojí co to stojí...?
Něco jako naučit se k maturitě pár semestrů z vejšky, aby mě náhodou nenačapali, že něco nevím náležitě do hloubky...?

Investiční akce nebo soukromá aktivita?
Pokud inv. akce pak platí první řádek textu. A v každým projektu je obyčejně řádek vypracoval, kontroloval schválil.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 11:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1543
Registrován: 9-2009
Hlavně ti, co tady teďka obhajují tyto praktiky, tak u VRT by to byla první věc, kterou nám omlátí o hlavu. Tím jsem si dost jist. Ti různí "ekonomové" to tu už předvádějí. A znovu píšu, předražení o 50% je něco jiného u 4 a u 150 miliard. A to je věc, kterou chci jasně nastavit a kterou chci mít třeba i v zákoně, Hrochu... Ale chápu, že těm pánům (víme kterým) by takové pěkné předraženíčko vyhovovalo. A v tom se nimi neshodnu.
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 11:40:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10247
Registrován: 3-2007
V42 : Já vím, že diskutérům z káčka se tyhlety věci těžko vysvětlujou

Ale no tak nevysvětlujte, když máte ty, co vašim způsobům netleskaj, za hlupáky.

A kdyo jsou to "my" ? Vy se řadíte ke komu ? Vy jste ěnco v oblasti VRT již dokázal ? A co ?
Pátek, 05. května 2017 - 11:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 832
Registrován: 2-2006
V názoru, že postup, kdy je stanovena cena jen naoko a pak se šponuje, má do ideálu daleko, nejsme ve při. Paralelu jsem se stále ještě pokoušel hledat jednak u pravděpodobnosti vzniku, jednak u rozsahu nesouladu skutečnosti se smlouvou.

Ale pojďme to tedy dotáhnout:
Jak budete postupovat, pokud k rozporu dojde? Budete se snažit donutit stavitele k dokončení za původních podmínek? Soudně? Jaké následky to bude mít na funkčnost a včasnost dokončení stavby? Jaký bude dopad na financování?

(Jinak mi vadí, že se tu zdražení o 50 % bere jako hotový fakt.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 11:52:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 9-2009
Bobek:
jestě dodám, že se to týká nejen VRT, je to tak prakticky všude Blanka, dálnice, atd... Samozřejmě jsou extrémy typu D8.
Proto jsem mluvil o tom, že to musí být celé podchycené smluvně a klidně i zákonem (o liniových stavbách zum bei Spil), kde by bylo i jasné ošetření lhůt, způsobů vyvlastňovaní, postupu státu vůči "aktivistům" a tak dále.
Jsem si velmi dobře vědom toho, že bez těchto náležitostí se nehneme. A považuju je za podstatně větší problém, než cena, nebo plky typu, že to bude vozit vzduch.
Pátek, 05. května 2017 - 12:01:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5675
Registrován: 6-2005
ad Mladějov:
A kdyo jsou to "my" ?
No obecně jsou dvě možnosti:
1) plurál majesticus
2) "samozvaný" mluvčí (mluvím za ně, aniž bych se otázal na jejich souhlas s tímto)

Ať už tak nebo tak, jsem si dost jist, že tak V42 činí nevědomě.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 12:05:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1545
Registrován: 9-2009
Nechcete si to, pánové, vyřešit po mejlu nebo v hospodě a neplevelit zde vlákno? Děkuji.
Pátek, 05. května 2017 - 12:19:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 833
Registrován: 2-2006
Takových pokusů o ideální legislativu už tu bylo... Podle mě zejména tyhle kusové projekty budou do jisté míry problematické vždy. Ostatně nepotýká se s tím zdaleka jen státní správa, jisté zkušenosti bych s tím měl taky. Inu, šedivá je teorie, zelený strom života.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 12:25:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1546
Registrován: 9-2009
Bobik:
tak ideální legislativa nebude nikdy, to je zřejmé. Zřejmé je ovšem i to, že současný stav:
- nahrává betonové mafii a s nimi spojeným politikům/úředníkům
- nedá se skoro nic rozumně postavit (co se postavilo na železnici za novostavby za poslední dobu?)
- VRT by se staly neskutečným/kolosálním/světovým průšvihem

Ani jedno se mi prostě nelíbí. Když jsme u toho: Praha má peněz jak šlupek. Proč nestaví D? Peníze? Ale jděte!
Pátek, 05. května 2017 - 12:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4884
Registrován: 9-2011
zum bei Spil
Vy jste někde na půl ucha zaslechl "cumbajšpíl" a jste přesvědčený, že se to píše zum bei Spil.
Podobně jste asi něco zaslechl o dalších věcech, třeba o ekonomice, VRT a podobně, tak opět jste na beton přesvědčený, že to musí nutně být tak, jak si vy myslíte, a ne jinak.
No ale ona ta realita je trochu jiná.

Na to zum bei Spil se stačí podívat do německého slovníku a "prosfištit si slofíčka". Ty další věci bohužel tak jednoduché nejsou.
Nicméně od vás bych snad i očekával, že budete tvrdit, že v tom slovníku to je špatně a pravdu máte vy. [happy]
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 12:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10256
Registrován: 3-2007
Měli by ty autory slovníku poslat do teplákú [proud] !
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 12:44:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1547
Registrován: 9-2009
Musel bych zase psát o kreténech, sráčích a čůracích. Takže se omezím na to, že tu někdo nepochopil můj (pravda) nepovedený pokus o humor. Ale ukazuje to přesně to dno. Nevím, nic nemám, útočím.
S tím jdete do prdele, nebo Hrad. Jo?
00_Hex
Pátek, 05. května 2017 - 14:39:50  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
To je zase v álejích nablito
Pátek, 05. května 2017 - 15:42:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4887
Registrován: 9-2011
V42: nějak moc to prožíváte. Však je to jen šotoušská diskuse [proud], wo nic tu nejde.
Tak se už nečertěte [satan], škodí to zdraví.
Hezký víkend!
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 15:50:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1548
Registrován: 9-2009
Však jo... Taky.
Rambuteau
Pátek, 05. května 2017 - 15:54:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 400
Registrován: 9-2006
Vláďa42:
"Musel bych zase psát o kreténech, sráčích a čůracích. Takže se omezím na to, že tu někdo nepochopil můj (pravda) nepovedený pokus o humor. Ale ukazuje to přesně to dno. Nevím, nic nemám, útočím."

Zatím jsme se nic nedověděli o vašich zkušenostech s (finančním) řízením staveb rozsahu Ejpovického tunelu. Vyjma tedy teorie o exekutorech.
Pátek, 05. května 2017 - 16:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 72
Registrován: 2-2016
To je dno tohle vlákno, Vláďou a Mladějovem počínaje a Rambuteau konče, jděte do hospody, tam se poperte a tady začnete doskutovat jako slušní lidé.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 16:46:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1549
Registrován: 9-2009
Ale tak. Dno to je. Jsem vinnen. Ale jukněte kdo tu na koho útočí.
Pořád čekáme na návrhy, co by mohlo být v tom zákonu a jestli má být a proč. Ale tady se raději útočí
Zoufalci, no...
Pátek, 05. května 2017 - 16:57:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 73
Registrován: 2-2016
Vlaďo já tohle forum čtu už nějakou dobu, jim se nelíbí tvůj názor tak tě provokují, ty se necháš a začneš jim na oplátku nadávat.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 18:03:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1550
Registrován: 9-2009
Ale jistě. Prostě děti.
Kreativec
Pátek, 05. května 2017 - 18:11:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 7-2015
Neumím si představit, jak chcete zákonem stanovit investiční náklady a termíny na velkou stavbu, a jak byste to pak chtěl vynucovat? Když řekněme celou stavbu vysoutěží konsorcium se stovkami členů a subdodavatelů? Nebo naopak si bude na všechny jednotlivé činnosti nějaký k tomu zřízený státní úřad (a là Ředitelství opevňovacích prací) najímat dodavatele extra? A když zákonem schválené peníze a termín nebudou stačit, pošlete všechny do tepláků a potom co? Přijmete novelu s novými limity?
Tolik ve stručnosti.
Pátek, 05. května 2017 - 18:22:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13597
Registrován: 5-2002
Bobek: Já hlavně pořád nějak nevidím tu paralelu mezi rekonstrukcí domu a několik kilometrů dlouhou podzemní novostavbou
Měl jsem na mysli tu konkrétní paralelu, že k domku po pradědečkovi a ke kopci po Pánubohu bývá stavební dokumentace zhruba stejná, to jest veškerá žádná...

Mibl: Kupte si tepláky, vezměte je na sebe a choďte v nich doma celou sobotu a neděli.
Nebylo by lepší chodit venku...? [wink]

V42: Musel bych zase psát o kreténech, sráčích a čůracích.
No tak se Ti pro jednou nepovedl vtip, no - příště to napíšeš líp (někdy stačí kurzíva), aby bylo jasný, že jde o fór.
Třeba když kdysi T.H. napsal "bezceler", to ho nikdo nepodezíral, že neví, jak se píše bestseller.

Wigles: Vláďou a Mladějovem počínaje a Rambuteau konče, jděte do hospody
No a proč ne...?
Za chvíli vyraší před hospodama zahrádky, udělá se tzv. kozí počasí a bude na co koukat...
Ono se občas hodí vidět i tu nonverbální složku komunikace a i když zjistíme, že s někým na pivo opravdu nemusíme, tak to pro jednou snad vydržíme.
Pátek, 05. května 2017 - 18:25:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13598
Registrován: 5-2002
Kreativec: pošlete všechny do tepláků a potom co?
Potom se nejspíš bude muset reaktivovat tzv. Basoprojekt jako v padesátých letech (jako studijní materiál doporučuji knihu Ireny Jirků nazvanou Moje století - je to životopis JUDr. Ing. Jaroslava Anděla).
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 20:28:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1551
Registrován: 9-2009
Hajnej: tak kdybych potkal Mladějova v hospodě, tak bych si musel pořizovat tepláky sám pro sebe... a to bych fakt nechtěl, protože bych byl na cele s těmi, co se je tam postupnými krůčky snažím dostat. No není to snadný, no...
Mladějov
Pátek, 05. května 2017 - 20:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10266
Registrován: 3-2007
A jéje, pán je tzv. "hustej týpek" [lol]
No, vašee výrazivo nesvědčí moc dobře o vašem inteligenčním kvocientu, ani o schopnosti něco prosazovat argumenty, a ne silou či výhrůžkami.
Já bych si vás klidně poslechl, třeba nejste takovej magor, jak se tady prezentujete.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 20:42:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1552
Registrován: 9-2009
Já vás ne. Krev se pere dost blbě.
Pátek, 05. května 2017 - 20:58:52  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8448
Registrován: 6-2002
V42: Nechte si od cesty ty silný slova. Zkuste třeba nějak rozvést tu regulaci stavebních zakázek, taky by mě to zajímalo.
Vláďa42
Pátek, 05. května 2017 - 21:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1554
Registrován: 9-2009
Mašinko, zkuste si to promáznou ten odpad, co to na mě dneska celý den útočí, šlo by?
A o žádné regulaci jsem napsal... takže znovu a lépe.
Pátek, 05. května 2017 - 21:37:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13601
Registrován: 5-2002
V42: zkuste si to promáznou ten odpad, co to na mě dneska celý den útočí
Tak nevím, kdo tady útočí. Já Tě zvu na pivo (to má být útok?) a Ty odmítneš se slovy, že bys tam Mladějova z(a)bil do krve (což útok není?).

Mašinko, nemaž to. Jen ať se vidí...
Pátek, 05. května 2017 - 22:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7740
Registrován: 5-2002
Já bych se krve v hospodě nebál. A přišel bych. A bránil bych se první vyhledávací studií VRT z roku 1995, kterou jsem na posledním setkání VRTkařů dostal v papírové podobě [biggrin]
Pátek, 05. května 2017 - 22:32:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5676
Registrován: 6-2005
PŠ:
Tak těma deskama bych vážně dostat nechtěl.
---

Pánové, pripusťme možnost, že V42 kdysi dostal do držky tak, že to v sobě má dodnes zavřené jako trauma, a teď podvedomě dělá všechno pro to, aby si to zopakoval, zamrzlé emoce se uvolnily a jemu se ulevilo. Třeba to tehdy opravdu bylo tak, jak se tu před časem zmínil. Jedno je jasný: Dělá všechno pro to, aby vyprovokoval konflikt.
Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pátek, 05. května 2017 - 23:14:38  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8449
Registrován: 6-2002
Proto jsem mluvil o tom, že to musí být celé podchycené smluvně a klidně i zákonem, kde by bylo i jasné ošetření lhůt, způsobů vyvlastňovaní, postupu státu vůči "aktivistům" a tak dále.
Šlo by to teda nějak rozvést? Smluvně chcete podchytit zastropování ceny a rizika přenést na zhotovitele stavby? Nevedlo by to ke globálnímu zdražení staveb i v případech, kdy se komplikace nevyskytnou? To nepovažuju za úplně správný řešení.
Sobota, 06. května 2017 - 01:40:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 2-2016
Problém je, a v tomhle se Vládi musím zastat (ne jeho neustálých vulgarismů a slovních napadání !!!!! ), vyjádřil nějak svojí myšlenku, a místo toho aby vznikla debata zda je to dobrý či špatný nápad, se tady ozve Mladějov, Mibl a další a hned se ho snaží zesměšnit, některé vaše kecy do této diskuze nepatří, stejně jako vulgarismy... opravdu musím říct, že v tomhle už by měl admin nějak zasáhnout a celou diskuzi sklidnit, jak Vláďu, tak i ostatní.
Sobota, 06. května 2017 - 16:29:27  
Administrátor
Číslo příspěvku: 8450
Registrován: 6-2002
Wigles:
Máte na mysli myšlenku, že na SŽDC jsou blbci a neumí si pohlídat vícepráce na stavbách? O tom ale skorem všichni psali. Když si V42 pošetří silné a arogantní výrazivo a nebude označovat jednotlivé či všechny diskutující za pitomce, nebude jeho komunikace vyvolávat posměšné reakce.

Agent:
"A jezdi tam jiste i nejakej S-Bahn..."
Ne, tohle je jenom stanice pro dálkovou dopravu.

Mibl:
"Nemyslel jsem si, že s Vámi budu někdy souhlasit. Ano, pokud má dojít na VRT-ky, tak je zcela zásadně nutný, aby ty plánovaný ceny byly pokud možno co nejvíce reálný a nelítalo to nahoru dolů jako u dálnic."
Tomu se dá podle mě přiblížit jenom postupným zlepšováním postupů při rozpočtování staveb, vylepšováním třídníků pro jejich oceňování, upřesňováním smluvních ustanovení mezi investorem a zhotovitelem a možná i podrobnějším průzkumem. Hlavní faktory měnících se cen - skutečné poměry pod zemí v celé délce a v době stavby, aktuální ekonomickou situaci v odvětví a globální ceny surovin prostě nijak neovlivníte. To poslední co potřebujeme, je nějaké jednoduché hurá-řešení ála Vít Bárta. S větší úspěšností se to dá snad řešit jenom přenesením rizik na soukromého investora třeba po vzoru čerstvě dokončené LGV SEA, kde ale stejně značnou část vložených investic garantuje stát nebo SNCF a platby za DC budou tučné stejně jako jinde ve Francii.

Kreativec:
"Stručně řečeno, Benešov není sledován kvůli Benešovu, ale protože přes Poděbrady by to bylo o hodně delší a východní výjezd z Prahy by neměl být sdružován s jihovýchodním, aby nedošlo ke kapacitním problémům, jaké máme dnes na 010 (plus novým na severním zhlaví v Praze hl.n.). Kromě toho je kapacitní výjezd na jih taky potřeba a sám pro sebe se nezaplatí."
Nějaké řešením s trasou VRT od Zahradního Města na Kolín myslím existuje.
Sobota, 06. května 2017 - 18:50:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 2-2016
Masinka - neházejte vinu pouze na Vláďu, je tu víc takových hulvátů...
Kreativec
Sobota, 06. května 2017 - 20:03:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 360
Registrován: 7-2015
Nějaké řešením s trasou VRT od Zahradního Města na Kolín myslím existuje.

To ano, jižně od 011, ale bavili jsme se o variantě mezi 011 a 231, která podle mě rozumné řešení nemá.
Tolik ve stručnosti.
Sobota, 06. května 2017 - 21:18:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13608
Registrován: 5-2002
Mašinka: Když si V42 pošetří silné a arogantní výrazivo a nebude označovat jednotlivé či všechny diskutující za pitomce, nebude jeho komunikace vyvolávat posměšné reakce
Přesně...! [wink]
A zrovna tomuhle by mohla odpomoci ta hospoda - face to face by se Vláďa určitě nepokoušel rozprsknout Mladějova nebo mě do všech koutů vesmíru.

(při téhle Petrově poznámce mi totiž cosi seplo...)
Kreativec
Neděle, 07. května 2017 - 08:10:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 361
Registrován: 7-2015
Tak tu máme nový zvrat v příběhu, jestli dřív Brno nebo Drážďany. Každopádně pozitivní pro rozvoj české železnice, mohli bychom se i tady díky tomu trochu zklidnit, protože to musí potěšit snad každého:
https://zpravy.aktualne.cz/domaci/rychlotrat-z-drazdan-do-prahy-c hceme-prejezd-do-ceska-je-dru
Tolik ve stručnosti.
seno sláma
Neděle, 07. května 2017 - 08:55:18  
Neregistrovaný host
212.79.110.53
Kreativec - zajímavé, jen je mi není jasné, že na to Helmuti přišli až teď. A když porovnám parametry tratě Oberhausen-Emmerich (plus v Nýdrlantu stavbu Betuwe) a nákladní trasu v NDR Röderau-Biederitz, kudy to všechno z Elbetalu jezdí, tak nechápu už vůbec nic.