Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Rychlodráha Praha - letiště - Kladno (PraK) » Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 19. 05. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Rychlodráha Praha - letiště - Kl... do 19. 05. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pozorný čtenář
Čtvrtek, 11. května 2017 - 16:57:46  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
A v rámci toho stavebního řízení se k projektu majitelé dotčených/sousedních nemovitostí nemohou vyjádřit?
Jinak ta "skutečná" Praha 6, tedy volení zastupitelé/rada, nemá do stavebního řízení co kecat.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 19:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 6-2016
Pozorný čtenář: Jestli tomu dobře rozumím, tak stavební povolení vydává magistrát hl.m. Prahy? Bez vědomí P6? Nějak se mi to nezdá...
Čtvrtek, 11. května 2017 - 20:22:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7864
Registrován: 5-2002
Ale ano, vydává magistrát, P666 je účastníkem řízení, čili s vědomím. Může kecat jako dalších 666 účastníků a nato má pak ten odbor. Reálně to pak starostové řeší na politické rovině, pokud se ale chtějí angažovat.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 20:36:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1695
Registrován: 12-2007
Rekonstrukce vozovek jsou zpravidla v režii TSK. Jistě samosprávy se k tomu mohou vyjadřovat, nicméně pokud je jim naservírováno, že to zlepší podmínky na komunikacích, tak asi nemá smysl, aby MČ Praha 6 takové věci řešila. To my máme na chodníku spravovaném TSK džungli z plevele. Uvidím, zda Praha 6 s tím něco udělá.
Čtvrtek, 11. května 2017 - 22:59:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 5-2009
Stavební odbor městské části má co do toho mluvit. Za jeho práci je odpovědné vedení městské části podobně, jako je například ministr s náměstky odpovědný za práci svých úředníků.

Když na svém pozemku chci postavit něco, co se dotkne hranice sousedních pozemků, mám povinnost o projektu informovat sousedy a eventuálně si vyžádat jejich souhlas. Když se projektovala rekonstrukce komunikace, tak nás o projektu nikdo ani neinformoval a dozvěděli jsme se o tom, až když se naplánovala uzávěra ulice. Ale určitě to museli projednat s radnicí P6, která by, pokud by fungovala, měla hájit zájmy svých občanů. Radnici nemůže být něco naservírováno. Stavebnímu odboru musí být předložen projekt a musí tam sedět úředník, který je schopen ho posoudit. Pokud tam nesedí, je to nefungující radnice.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Pátek, 12. května 2017 - 07:02:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3753
Registrován: 7-2011
Nojo, no, holt bydlíš ve "specifický" části vesmíru (P666). [biggrin] Ostatně ta tvoje MČ už začíná být svým diletantismem ve všech oblastech značně proslulá.
Jinak ano, chybu bych hledal především na radnici, kde to někdo bez znalosti věci prostě odklepl. Formálně to splňovalo, bylo to ku prospěchu občanů, takže co. A docela pochybuju, jestli onen ouřada vůbec ví, kde ta tvoje ulice leží, natož jestli ji vůbec někdy viděl.
Jinak chápu, že tě to moc nepotěší, ale tohle je bohužel naprosto běžné všude. Když jsem kdysi dělal v krámu v Holešovicích, taky se radnice rozhodla předělat chodníky (z asfaltu na zámkovku). My měli opačnej problém, starej chodník byl v úrovni dveří do skladu, ovšem novej byl níž, takže nám tam vyrobili schod (a docela velkej). No tak jsem si jednou odchytil jakousi komis ouřadů, co se tam po téměř dokončený stavbě motala, odtáhnul je k "problému" a chtěl po nich řešení. Koukali na mě jak zjara, sami nakonec konstatovali něco ve smyslu, že to jako není dobrý, nicméně že to předělat nepůjde (chtěl jsem, aby alespoň udělali nějakej nájezd), protože by to bylo v rozporu s projektem a neprošlo kolaudací!!

Problém jsme si nakonec vyřešili vlastníma silama, nějakej čas jsme počkali, až focení potentátů s důkazem péče o občany ustane, pak přivezli hrst štěrku a se skladníkem si nájezd vydláždili sami. [proud]
Pátek, 12. května 2017 - 07:12:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 6-2016
Bobik: Ale to je totálně neevropské řešení! Navíc jste to jistě nezaznamenali jako změnu do dokumentace stavby a městská část by při následné odborné kontrole mohla přijít o dotace[rofl]

Budiž nám slabou útěchou, že podobné kraviny se děly, dějí a dít budou co úřad úřadem bude!
Pozorný čtenář
Pátek, 12. května 2017 - 09:23:56  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
Že projektant a úřad něco nedomysleli je pravděpodobné a nemám důvod vám v tom nevěřit(a kdyby jo, tak se tam navečer cestou okolo mohu stavit a pokochat se osobně, na Petřinách jsem prakticky denně) ... i když je otázka jak to opravdu bylo s tím kdo koho měl informovat, a zda tak učinil či nikoli ... řeč je o tom, zda tím úřadem, který za to primárně může, bylo zrovna tady vedení Prahy 6.
Ta by sice za spoustu věcí zasloužila nakopat, ale nejsem si zrovna jist, zda toto je jeden z těch případů.
Já jsem toho názoru, že když už nadávat, tak fest:-), ale pokud možno tomu pravému.
Pátek, 12. května 2017 - 09:48:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3755
Registrován: 7-2011
Pozorný čtenář:
"řeč je o tom, zda tím úřadem, který za to primárně může, bylo zrovna tady vedení Prahy 6."
Však netvrdím, že radnice je primárně tím, kdo za to může. Nicméně by si to ale měla pohlídat, od toho snad je.
Pátek, 12. května 2017 - 10:12:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1384
Registrován: 5-2009
Uvažuji, zda by mělo smysl požádat o soudní zákaz pokračovat ve stavbě a znovu projednat stavební povolení, protože stavba negativně ovlivní užívání našeho pozemku a přesto jsme nebyli přizváni k původnímu projednání ?

(Příspěvek byl editován uživatelem zmar.)
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
M_g
Pátek, 12. května 2017 - 11:52:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 808
Registrován: 6-2006
Musel byste dokázat, že to nebylo vyvěšeno na úřední desce městské části předepsaný počet dní předepsanou dobu před stavbou. To, že na tu desku nechodíte nic neznamená.
Pokud jste měl být obeslán, museli by dokazovat, že vám dopis poslali.
K chybě mohlo dojít na poště, že vám dopis nedoručila, ač měla. (po 10 dnech se považuje dopis za doručený a měl by být vhozen do schránky. problém je, že jej někdy pošta vrací odesílateli)
Pak byste musel dokazovat, že šlo o úmysl.

Mohly proběhnout všechny lhůty projednání stavebního povolení, takže jej již nelze napadnout.

Je to jen velmi stručně a chtělo by to radu skutečného právníka pro konkrétní případ.
Pátek, 12. května 2017 - 11:53:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 6-2016
" zda tím úřadem, který za to primárně může, bylo zrovna tady vedení Prahy 6"

Nejsem stavař, ale zkušenosti z oboru trochu mám. Takže se důvodně domnívám, že úřad P6 se musel vyjádřit k předloženému záměru/projektu. A někdo z "věrchušky" musel to vyjádření podepsat. Alespoň tak to chodí "u nás na vsi". A to vyjádření MUSÍ být dohledatelné!
Pátek, 12. května 2017 - 14:11:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 5-2009
M_g: děkuji za vysvětlení.

Takže když si já chci postavit kůlnu u sousedova plotu, musím sám souseda vyhledat, přimět jej, aby mi podepsal souhlas a bez jeho souhlasu nemohu stavět. Ale když se blbec z úřadu v extrémním případě rozhodne, že mi těsně před vchodem postaví dva metry vysokou zeď a tím mi zazdí vstup do domu, tak mu stačí, aby to po předepsanou dobu vyvěsil na úřední desce. Aspoň vím, na čem jsem.
Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
Pozorný čtenář
Pátek, 12. května 2017 - 14:50:40  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
To honzaklonfar ... tam je ale otázka, co vše má ten úřad zkoumat sám od sebe, a co má řešit až v případě, kdy se někdo oprávněný ozve. Konec konců, od toho ta možnost dotčených subjektů se ozvat je.
Že je u nás občan ve střetu s veřejnou správou už principu vždy až "ten druhej", a to víc se holt musí sám starat, je smutná pravda. A taky je pravda, že se to hezky říká, ale v reálu často hůř dělá. Jenže to platí nejen "na šestce".
M_g
Pátek, 12. května 2017 - 14:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 809
Registrován: 6-2006
Nejspíš máte z tohoto pohledu "trošku méně" fungující radnici.

Zdá se mi, že v rozhořčení (pro mě pochopitelné) trošku příklady přeháníte.

A při takovéto své zkušenosti se zamyslete nad tlaky, které by zjednodušily/usnadnily/zrychlily projednávání liniových staveb. Tím nemyslím, že byste něco podobného dříve prosazoval.
Pátek, 12. května 2017 - 15:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 6-2016
Eliminace připomínek (ať konstruktivních, tak i "vidlohozných") pomocí vyvěšení na úřední desce je zaběhnutý způsob, dneska to je dokonce i na internetu (např. http://www.mestocernosice.cz/mesto/uredni-deska/). Ale koho z prostých selských sekáčků trávy napadne se tam dnes a denně koukat, že?
Když je nutné zaplatit daň z nemovitosti, tak o mě erár moc dobře ví! Ale když se kolem té zdaněné nemovitosti něco zatím "neviditelného" děje, tak mě nezná...
K pražskošestkovým chodníkům - zajímavá je hranice pozemků. Zda chodník dle katastru opravdu sousedí se zastavěným pozemkem, nebo zda tam není "štráf nikoho". U činžovních/družstevních/společenskovlastnických domů také mohl být vyzván správce a ten v zákonné lhůtě odpověděl. Sice bez znalosti konkrétního místa, ale ve lhůtě[rofl]
Neděle, 14. května 2017 - 23:00:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4964
Registrován: 8-2012
koho z prostých selských sekáčků trávy napadne se tam dnes a denně koukat, že?
Založte si (tres faciunt collegium) občanské sdružení s hlavní činností na ochranu přírody a krajiny (definice dle ZOPK) v daném místě (i když vás budou retardovaní spoluobčané i dementní pisatelé na K-report osočovat z ekoterorismu, nimbysmu a snahy vše bojkotovat, popř. se budou dožadovat se toho, aby na to byl zákon, že byste si ho založit nemohli). Je to zadarmo.
Založte si na poště datovou schránku, je to zadarmo.
Požádejte skrze tu datovou schránku místně příslušné stavební, silniční, vodoprávní etc. úřady, aby vás na základě práva daného vám ZOPK vyrozumívali o zahájení úkonů. Je to zadarmo.
Pak se můžete stát účastníkem probíhajících správních řízení u daných úřadů, budete-li mít zájem. Je to zadarmo.

Pokud nejste schopni udělat ani tu trochu výše popsané úředničiny, pak pánbůh s vámi. Vigilantibus iura scripta sunt.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 07:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 689
Registrován: 6-2016
T_._H_.: Tak to je velmi zajímavá informace, která mi leccos osvětluje! A zcela bez ironie za ní děkuju.
Ale mám velmi silnou morální brzdu používat ZOPK 114/1992 a podporovat panující a všeobjímající ekobuzeraci.
Pondělí, 15. května 2017 - 11:01:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 5-2004
Ta "ekobuzerace" je všeobjímající právě proto, že to je jediný způsob, jak lze úřad z pozice občana nevlastnícího sousední nemovitost účinně buzerovat.

Jinak viz taky: https://www.mapasamospravy.cz/
Pondělí, 15. května 2017 - 12:19:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 693
Registrován: 6-2016
David_jaša: Zajímavé. Hlavně to, že bych mohl dostávat maily o "dění".
Já bych byl ale radši, kdyby městský úřad hejbnul[zadnice] a automaticky dotčené vlastníky informoval i když je investorem akce někdo jiný. A to nejen mailem, některé moje generační družky takovou věc nemají a nechtějí.
Pondělí, 15. května 2017 - 12:39:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4970
Registrován: 8-2012
používat ZOPK 114/1992 a podporovat panující a všeobjímající ekobuzeraci
Ale to není o ekobuzeraci. To je jediná možnost, jak se stát účastníkem řízení, pokud nejste přímo vlastníkem dotčené nemovitosti, a to tuhle možnost ještě různí křiklouni chtějí zakázat (přesně do okamžiku, než dojde na ně), protože to pro ně je ekoterorismus a ekobuzerace a Úřad to přece s námi myslí dobře, tak by mu v myšlení neměl nikdo bránit, nebo se dokonce brát za svá práva.
Že se ve vaší ulici zvýšila kamiónová doprava několikanásobně, protože v sousední obci postavili/zvětšili fabriku? To nikoho nezajímá a není jiná možnost, jak to napadnout. Ale někdo to tak holt chce, protože fujfuj ekobuzeranti taky ubližují chudáčku železnici...
Znovu opakuji: právo přeje bdělým.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 13:54:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13670
Registrován: 5-2002
TH: Znovu opakuji: právo přeje bdělým.
Jako volný překlad budiž, ale jinak jsi předtím psal "práva jsou psána pro bdělé"...
Pondělí, 15. května 2017 - 15:21:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1704
Registrován: 12-2007
Ekobuzerace podle mne nastává tehdy, když dotyčným aktivistům nejde o ochranu přírody a krajiny, ochranu chráněných druhů anebo o zásadní přeměnu krajinného rázu, nejde jim ani moc o emise nebo o hluk, protože zvýšení těchto externalit je naprosto zanedbatelné, ale prostě proto, že si danou stavbu nepřejí, protože je to blízko nich. Např. v Praze 6 se v ulici Na Kocínce měla vybudovat zhruba dvoupatrová škola místo dvou patrových školiček vybudovaných v padesátých letech. Ale Michal Pokorný, coby předseda spolku Pro Hanspaulku, vystoupil proto tomu, snad z toho důvodu, že by to zvýšilo emise aut rodičů, které by vozili děti do školy. Stavba má být na místě, které nikomu nestíní, rozhodně nepoškozuje přírodu, protože tam má zůstat zahrada, ale prostě se mu tam nelíbí, pravděpodobně po dohodě s jedním podnikatelem, který by možná parcelu použil pro svou výstavbu. A to je typický projev ekobuzerace, který nemá nic společného s ochranou životního prostředí.
Pondělí, 15. května 2017 - 16:56:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 695
Registrován: 6-2016
Wagon: Velmi trefně vystiženo! Maximální práva, nulová odpovědnost... Ale jak praví klasik - cesta do pekel je dlážděna dobrými úmysly a euoratlantická civilizace má vydlážděno opravdu luxusně!
Pondělí, 15. května 2017 - 20:00:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4972
Registrován: 8-2012
Velmi trefně vystiženo! Maximální práva, nulová odpovědnost
Že já jsem si úplně zbytečně otíral klávesnici s tím občanským sdružením... s tímto názorem tedy máte akorát nárok držet papulu a žmoulat čepici, když erár rozhoduje. Svatá prostoto, tohle je voličský elektorát...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 15. května 2017 - 22:17:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1705
Registrován: 12-2007
T . H . Za představitele veřejnosti se totiž označí každý vyděrač, který jen využívá zákona na ochranu přírody a krajiny. Já jsem pro místní referenda v takové otázce. myslím si, že většina obyvatel Prahy 6 by souhlasila např. s výstavbou té školy.
Iiii
Úterý, 16. května 2017 - 02:58:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3208
Registrován: 5-2002
Uvědomte si, že každá takováhle investice může snížit hodnotu sousední nemovitosti (ať už tržní, nebo subjektivní), takže tzv. nimbysmus je vlastně legitimní obranou.
Úterý, 16. května 2017 - 06:18:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 698
Registrován: 6-2016
Iiii: "nimbysmus" má jisté oprávnění jen u těch majitelů, kteří se stavbou sousedí, nebo bydlí v dané lokalitě. Jekot např. přerovských aktivistů proti stavbě např. v Rohovládové Bělé je čistá lumpárna. Ale posvěcená zákonem... Obě zmíněná místa jsem vybral ZCELA NÁHODOU a nic proti nim nemám (aby se zas někdo nerozčiloval...).
Ale jak tak tady píše děd vševěd, můžeme si za to sami svojí pekelnou složitostí[rofl]
Úterý, 16. května 2017 - 08:57:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1706
Registrován: 12-2007
Iiii: Nymbismus je u nás silně zakořeněný. Nicméně si nemyslím, že nová škola v ulici Na Kocínce by snížila hodnotu investice, protože nejvíce sousedí se Stadionem mládeže. Chápu, kdyby tam měl být postavený nějaký mrakodrap anebo chemická smrdící výroba. Jistě někteří majitelé vil by byli rádi, kdyby ve vzdálenosti tak jednoho kilometru nebyla žádná další vila, aby neměli v blízkosti sebe nějaké otravné sousedy. Ale úřady nebo soudy by měly vzít v úvahu, že takovým lidem nejde o ochranu přírody a krajiny, ale o jejich až příliš egoistické zájmy.
Úterý, 16. května 2017 - 13:27:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13677
Registrován: 5-2002
Wag: Jistě někteří majitelé vil by byli rádi, kdyby ve vzdálenosti tak jednoho kilometru nebyla žádná další vila, aby neměli v blízkosti sebe nějaké otravné sousedy...
..přičemž zároveň by chtěli mít u nosu veškerou potřebnou infrastrukturu, aniž by jakkoliv řešili, čím by se vlastně uživila (no čím - dotacema [crazy]).
Úterý, 16. května 2017 - 15:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1770
Registrován: 9-2005
Asi SŽDC nevyužije reko Negrelláku k upgradu aspoň dvou nástupišť na Masně, případně k výměně kolejí atd.
00_Hex
Úterý, 16. května 2017 - 18:03:05  
Neregistrovaný host
94.112.210.76
Mám teď na klíně poslední Letectví, na první stránce je článeček o budoucím rozvoji LKPR. Předpokládá se za 20 let odbavit až 28 mil. PAX.
Hádám že tolik lidí tam 119tka nenaveze
Úterý, 16. května 2017 - 18:23:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 702
Registrován: 6-2016
00_Hex: Nechci nikterak zpochybňovat Tvoji informaci, ale musím podotknout, že nezanedbatelné procento PAX přijede/odjede autem a taxíkem.
Při současném tempu budování železniční infrastruktury bude za 20 let maximálně 5. studie proveditelnosti rychlodráhy Praha hl.n. - Kladno hl.n. s odbočkou na letiště[biggrin]
Úterý, 16. května 2017 - 19:19:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4991
Registrován: 8-2012
Předpokládá se za 20 let odbavit až 28 mil. PAX
A kolik se předpokládá v Dráze, že bude za dvacet let jezdit lidí vlakem? [happy]
(Se spíš podívejte, kolik se předpokládalo před dvaceti lety odbavit dnes.)
Vlamujete se do otevřených dveří, asi všichni zde znají potřebu kolejového napojení Ruzyně, ale podporovat to za použití takových "argumentů"?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
00_Hex
Úterý, 16. května 2017 - 19:48:46  
Neregistrovaný host
94.112.210.76
2HonzaK
je otázné kolik PAX přijede autem (parking?) tágem asi lidi na služebce fakt ten podíl neumím ani odhadnout nehledě k tomu že i ty tága musej někde parkovat.
2T_H.. byla to řečnická otázka, můžete na LKPR nosit ty PAX třeba na zádech, konec konců mě můžete vlézt na záda taky
Úterý, 16. května 2017 - 20:06:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13687
Registrován: 5-2002
00h: kolik PAX přijede autem (parking?)
Proč hned parking? Na služebku hodí/vyzvedne kolega, na dovolenou rodinný příslušník. Ti lidé, co číhají s cedulkou Mr. Ten-a-ten, taky zpravidla 119 nepřijeli. Někde fungují shuttle-busíky mezi letištěm a hotelem/hotely, často s docela vymakanou logistikou.
Netvrdím, že je to pokaždé kdovíjak ekologické (sám jsem se takto nechal vozit synkem jenom když jsme letěli na dovolenou a měli dva těžký kufry), ale je to tak...
00_Hex
Úterý, 16. května 2017 - 20:12:43  
Neregistrovaný host
94.112.210.76
ale nárůst o 10 mio. PAX když už je to takhle skoro na hraně. Pendl hotel airport tomu sice ulehčí ale nevyřeší
Úterý, 16. května 2017 - 20:47:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13692
Registrován: 5-2002
28 MPAX ročně je průměrně cca 80 000 lidí denně. Pokud mě paměť neklame, tak Dejvická měla v pracovní den obrat 124 000 lidí, pravda za maličko delší provozní dobu.
Aby nebyla mejlka - mně by se vlak na letiště líbil taky a je ostuda, že tam ještě není.
Úterý, 16. května 2017 - 21:00:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4994
Registrován: 8-2012
Pro 28 megapax (dvounásobek dnešního počtu, takhle je to ještě absurdnější) je potřeba vyřešit spoustu jiných věcí s daleko delším "poločasem vzniku", než jen vlak - třeba paralelku. Takže já bych spal v klidu [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 16. května 2017 - 21:22:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 9-2009
Víš co je blbý, T.H.? Že dneska máme (a někteří i umí používat) google.
Tak prosím:
http://zpravy.idnes.cz/ruzynske-letiste-ceka-rozsireni-d4k-/domac i.aspx?c=A001101_185209_praha_ton
Úterý, 16. května 2017 - 21:52:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13695
Registrován: 5-2002
TH: třeba paralelku
Že jo...!

Koneckonců "nultá etapa" je už hotová...
Úterý, 16. května 2017 - 22:03:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13696
Registrován: 5-2002
V42: Že dneska máme (a někteří i umí používat) google
Kromě umění používat google existují i jiná umění, například umění podívat se na datum vygoogleného. [biggrin]
Podle toho článku z roku 2000 by ta 06R/24L měla být už nějaký ten pátek v provozu, ale já si včera (kromě toho betonovýho žlabu na D6) nějak ničeho nevšiml. Zkusím to napravit zítra, má foukat od východu a já mám F-ko, tak bych to měl mít jako na dlani... [wink]
Vláďa42
Úterý, 16. května 2017 - 22:40:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 9-2009
No, on tu TH psal cosi o tom, kolik se předpokládalo před x lety a kolik to je dnes. Tak jsem mu našel, ze to odpovídá a ani netřeba paralelky.
Úterý, 16. května 2017 - 23:32:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13702
Registrován: 5-2002
V42: a ani netřeba paralelky
No, netřeba...
Občas je to na té ranveji jako na jednokolejce, akorát se nečeká na křižování, ale na start.
U nás na Holosmetkách jsou ty shluky hezky zřetelné...
Středa, 17. května 2017 - 10:13:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4996
Registrován: 8-2012
tu TH psal cosi o tom, kolik se předpokládalo před x lety a kolik to je dnes

Fakt? A kde to psal? "Se spíš podívejte, kolik se předpokládalo před dvaceti lety odbavit dnes"? Aha, tradiční metoda vložit do příspěvku něco, co tam vůbec není, rozhodně to vyvrátit a slavně zvítězit na celé čáře.
Ale kldně si myslete, že bez paralelky odbaví letiště víc jak dvounásobek dnešního počtu cestujících, zatímco bez vlaku ne.

P.S. v tom linkovaném textu je největší fór "vysoký nárůst odbavení se předpokládá díky přistoupení Českých aerolinek do mezinárodní aliance Sky Team" [rofl]. Ty by bez státního dosypu už dávno stáhly roletu...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
P_v
Středa, 17. května 2017 - 10:55:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1794
Registrován: 5-2002
Paralelky je třeba, i kdyby provoz nenarostl. Umožní to ten provoz dělat během dne a ne až do noci. Navíc se tím příletové a odletové cesty mají stabilizovat dál od Prahy, aby se nekřížily, když budou souběžné.
Mně to lítá nad hlavou, takže jsem poněkud podujatý. [happy]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 00:48:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13718
Registrován: 5-2002
00h: Hádám že tolik lidí tam 119tka nenaveze
Dneska má ta 119 v ranní špičce 16 spojů za hodinu, v odpolední 15 a přes poledne 12. To zrovna nejsou čísla, která by už nešlo dál zvětšovat...
00_Hex
Čtvrtek, 18. května 2017 - 09:03:24  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
Jo Jo technicky to možný je, za cenu ucpaný Evropský a kapku nepohodlí pro PAX (přestup na Veleslavíně není bůhvijakej komfort) tam bych viděl úzký hrdlo.
Kreativec
Čtvrtek, 18. května 2017 - 16:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 371
Registrován: 7-2015
Nové kolo nekonečné debaty:
http://domaci.ihned.cz/c1-65734620-krnacova-chce-nechat-posoudit- zda-muze-metro-jezdit-na-letiste-na-veleslavine-by-mela-byt-odboc ka
Ale už to, že s tím přichází Krnáčová a ne Dolínek, který to má v gesci, ukazuje, že to asi bude jen takové politické strašání.
Tolik ve stručnosti.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 17:46:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 711
Registrován: 6-2016
"že to asi bude jen takové politické strašání"
A co bys taky v Salašárech očekával[rofl]
Čtvrtek, 18. května 2017 - 20:36:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3121
Registrován: 8-2010
Kreativec: Výsledkem bude akorát to, že opět nebude ani metro ani "rychlodráha" případně se udělá jen další studie aby se zjistilo co je lepší [biggrin]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 18. května 2017 - 21:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3769
Registrován: 7-2011
Výsledky studie tu můžu napsat rovnou - zjistí se, že to sice technicky proveditelný je, udělat odbočku z Velekravína, ale že by to bylo hrozně náročný a drahý, protože použitá technologie na současnej tunel, geologický podmínky, zástavba na povrchu a hlavně se s ničím takovým při stavbě nepočítalo. Takže nakonec bude jednodušší a levnější to snad ohnout z toho Motoula.
Děkuji za pozornost a vzkazuji magistrátu, že mi dluží cca 2 mega za studii (chybí tomu spousta "učenejch" slov, grafů a různejch jinejch malůvek a je to moc stručný, proto je to tak levný).[biggrin]

Nicméně samozřejmě, že cílem je zachovat "status quo", tedy nic nedělat, hlavně nic nerozhodovat. Celé je to jen šaráda k uchlácholení davu a navození pocitu, jako že se "něco děje", příslušným leží blaho občanů neustále na srdci a nezapomnělo se na ně. Ve skutečnosti je to jen kupování času a snaha o odsunutí nepříjemného problému kamsi do budoucna, pokud možno co nejdál.
Čtvrtek, 18. května 2017 - 22:24:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13725
Registrován: 5-2002
Kreativec: na-veleslavine-by-mela-byt-odbocka
Už když vidím tuhle část titulku, tak je mi jasné, že je to kravina - dělat dodatečnou odbočku z tunelu má natolik šílenej poměr riziko/cena/výkon, že nikoho soudnáho nemůže napadnout.

Bobik: Takže nakonec bude jednodušší a levnější to snad ohnout z toho Motoula.
Proč ohnout? Vždyť to tak původně bylo navržený...
Čtvrtek, 18. května 2017 - 23:02:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3772
Registrován: 7-2011
Navržený to tak sice původně bylo, ale všichni rozumný už od dob návrhu taknějak vědí, že je to kravina. Že to mělo na letiště vést rovnou. Jenže tenkrát byla Chalupoida v kurzu, rozumným nebylo popřáno sluchu, takže se v první - a na dlouho, ne li "na furt" i poslední - etapě postavilo "metro do lesa" a od té doby nikdo moc neví, co s tím. Konečné prodloužení na letiště je jednak drahá sranda a jednak to problém řeší jen z části, protože pořád tu zůstává ten drobný zádrhel s Buštěhradkou a lidma od Kladna a okolí. A přiznejme si na rovinu, že fantazie typu zdvoukolejnění (akorát) na Veleslavín a tam nahnání všeho do krtka není řešení, to přinese víc škody než užitku.

Edit: S "metrem do lesa", aby to nebyl slepej konec, se dá udělat snad jediná rozumná věc - hnát to kolem Řepákova na Depo Zličín.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
M250.0
Čtvrtek, 18. května 2017 - 23:17:59  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
S "metrem do lesa", aby to nebyl slepej konec, se dá udělat snad jediná rozumná věc - hnát to kolem Řepákova na Depo Zličín.

Takže zatimco metro do Motola nahrazovalo dvě autobusový linky, tak tady budeme nahrazovat jednu?
Čtvrtek, 18. května 2017 - 23:24:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3773
Registrován: 7-2011
Ne. Ale dáš rozumnou alternativu dnešnímu "objíždění kopce". Protože dostat se od P6, P7 směrem na Zličín je dneska tragédie, znamenající buď vyhlídkovou jízdu 180 (který se kdo může vyhne), nebo metrem přes centrum.
M250.0
Čtvrtek, 18. května 2017 - 23:44:06  
Neregistrovaný host
213.220.216.197
A co je na Zličíně tak zajímavýho, že by se tam z P6 a P7 hrnuly davy?
Kdyby to byl tak zajímavý cíl, tak by asi 380 praskala ve švech, což se rozhodně neděje.
Pátek, 19. května 2017 - 09:19:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1709
Registrován: 12-2007
Bobik: Osobně si myslím, že nejlepším řešením pro spojení Prahy 6 se Zličínem by bylo ukončení autobusové linky č. 380 na Zličíně, a vytvoření nové linky Kukulova - Nemocnice Motol - Zličín OC Zličín po vnitropražské trase linky č. 380.
Michal7
Pátek, 19. května 2017 - 10:18:00  
Neregistrovaný host
94.113.66.191
To metro at už prodloužení nebo odbočka je jediný způsob v reálné době na vyřešení letiště, ale mělo se to řešit už dávno. Protože jak a co s Buštěhradkou, to je anabáze tak na 50 let. Horší na tom všem je, že je to zas o studiích, fantasmagoriích současného vedení Prahy, kdy to další zvolené vedení bude zase zkoumat jiný způsob.Nádávalo se na Béma, jeho předchůdce, ale současná radnice, to je kalibr. Všimněte si, jak chrlí jeden nápad za druhým, ale žádné realizace d dohlednu.Aby nakonec neměl pravdu ten "expert" na jedné debatě na Praze 8, "nač lávka z Holešovic do Karlína přes Štvanici,bude tam opravenej Negrelliho viadukt ovšem pro pěší a cyklisty, z Masaryčky železniční muzeum, až budete znát záměry Orco a Penty, tak nebudete klást pitomé otázky". Bud to byl magor a nebo my víme prd. Takže pár milionů se vyhodí za studie a malůvky, každopádně myslim že mužeme být v klidu, 119 a 100 to určitě jistí na x let dopředu. Bohužel.
Pátek, 19. května 2017 - 17:46:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 714
Registrován: 6-2016
Michal7: Asi tak...
A mě teď napadlo, že napojení Buben na Vltavskou (které už pár desítek let chybí) bude trumf pro zrušení Kladenských/Rakovnických vlaků na Masaryčku. Tvrdý argument bude, že tak vnikne spojení hlaváku s Bubny pomocí metra C. A budou v tom úseku platit drážní lístky na metro... A Negrelák zůstane jako obkratka Holešovic. A bude místo pro další developření...