Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 01. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 30. ledna 2017 - 08:44:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3532
Registrován: 7-2011
Hungry_bear:
"Protože narazila na nějakého ve funkci zabetonovaného blba s mozkem osožáka zastydlého v padesátých letech."
Ahá, takže né protože teroristí, nýbrž protože revanšista a třídní nepřítel...[biggrin]
mezimestak
Pondělí, 30. ledna 2017 - 09:26:06  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
k té Chocni si můžete přečíst toto

http://www.chocen.tv/stanovisko-szdc-k-chocentv.pdf

Na zrušení přenosu se podíleli: Ing. Pavlína Sejpková, ROJ ŽST Hr.Králové, ČD; Mgr. Jakub Ptačinský, SŽDC, vedoucí tiskového oddělení; Ing. Martin Koleš, náměstek ředitele pro řízeni provozu, Oblastní ředitelství Hradec Králové, SŽDC; Ing Lubomír Srb, ředitel odboru bezpečnosti a krizového řízení, SŽDC; + neznámý zbabělý iniciátor zrušení Chocen.TV



"vše převzato z kanálu TV Choceň
Pondělí, 30. ledna 2017 - 10:53:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2287
Registrován: 1-2006
Inu, zde v kotlince opravdu máme enormní koncentraci iniciativních blbů (další srovnatelné hnízdo je snad až v Brusselu).
[sad]
Pondělí, 30. ledna 2017 - 12:41:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 598
Registrován: 11-2012
Dodatečně k archivu diskuze:
KarelF, příspěvek 133

Řešilo se vyjadřování o zaměstnancích a jak je čeština pestrá.

No asi nás v anglii zaslechli, nebo jestli tam čtou i K-R, každopádně něco s tím dělají. Minimálně na to vydali papír.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/427857-genderove-vyvazen e-tehotenstvi-nerika-se-nastavajici-matka-ale-tehotny-clovek-radi -v-britanii.html

Těhotenstvím to začalo, ale věřím tomu že budou v těch pojmech pokračovat.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 12:49:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7358
Registrován: 5-2007
KarelF: Kamera chocen.tv bola v poriadku rovnako ako sú v poriadku kamery Slow TV.

Že sa našiel niekto, komu to vadilo a dokázal si skrz SŽDC prelobovať u ČD ako u majiteľa objektu, na ktorom bola kamera chocen.tv nainštalovaná, prelobovať zrušenie tejto nájomnej zmluvy, je naprosto nesúvisiaca vec, vrátane toho "stanoviska" z OŘ HK. To, že sa to nedarí u iných vlastníkov a nie je na to žiadna páka, svedčí o nebezpečnosti takéhoto jednania. A budme radi, že sa našla aspoň jedna pozitívna vec na zachovaní starej budovy v ÚnO. [proud]

A ono to vôbec neni o tom, že by niekto údaje z GRAPPu, alebo z tých kamier použil pri teroristickom alebo inom útoku, ale o tom, že ich nedostupnosť by mu v tom na 99% nezabránila...
TVmanie
Pondělí, 30. ledna 2017 - 18:38:50  
Neregistrovaný host
37.48.2.142
Mezi ChocenTV a SlowTV je vyznamny rozdil - archiv projizdejicich vlaku. To je mozna to (ackoliv nechapu proc), co stvalo navrhovatele zruseni / rusisi komisi.
dohlib
Pondělí, 30. ledna 2017 - 18:55:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 316
Registrován: 8-2014
Archív chocen.tv nemohl nikomu škodit, kdo by věděl o který jde vlak ? A navíc, kolikrát nebylo nic moc vidět (vyfoceno bez loko, jen konec vlaku aj.) A když se vlaky míjely, tak také to nebylo ideální.
Majkl007
Pondělí, 30. ledna 2017 - 20:22:42  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
"Archív chocen.tv nemohl nikomu škodit"
Škodit ne, ale vadit jo, těm zastydlým osožákům o kterých psal Hungry bear. A to víte, obavy z terorismu jsou dnes důvodem takřka již univerzálním, aplikovatelným téměř na cokoliv. V Bruseli [zadnice]li už kvůli tomu vymýšlejí i skenování občanek cestujících v dálkových vlacích...[crazy]
Oni nad námi ti teróristi jednou fakt vyhrajou, zatím děláme všechno proto, aby se jim to povedlo. [angry]
Pondělí, 30. ledna 2017 - 20:30:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3535
Registrován: 7-2011
Majkl007:
""Archív chocen.tv nemohl nikomu škodit"
Škodit ne, ale vadit jo....."
Já se spíše než nějakej imaginárních teroristů bojím obyčejný český blbosti, předposranosti a iniciativismu horším třídního nepřítele. Mám dojem, že ten záznam mohl být v nějaké kolizi se zákonem na ochranu osobních údajů či tak něco.
(viz třeba kamery v MHD - v reálném čase, aby řidič mohl sledovat situaci jo, ale záznam už ee)
mezimestak
Pondělí, 30. ledna 2017 - 20:52:10  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
k TV Choceň

https://www.youtube.com/watch?v=vKq2ZYQGwZQ
http://www.insecam.org/en/view/243566/
http://www.earthcam.com/usa/newyork/timessquare/?cam=tsstreet
http://www.earthcam.com/usa/newyork/timessquare/?cam=tsrobo1
http://www.portcanaveralwebcam.com/

troška z mnoha nebezpečných kamer
Úterý, 31. ledna 2017 - 00:12:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 142
Registrován: 7-2014
Doktore Nechci se z dále jmenovanými srovnávat byť se jedná o fiktivní postavy, ale jako příměr to bude asi nejlepší sledujete Mentalistu nebo Doktora Hause. O kvalitě nebo nekvalitě bych tu nerad rozpoutal diskuzi jde o příměr jak píši. Pokud něco napíšete nemusí nutně existovat odpověď na to co jste napsal, ale to co jste napsal má pouze účel nikoliv odpověď. Účelem tedy bylo zjistit názor a pak se zeptat. Nicméně pokud jsem to zde napsal a nakousl tak odpověď si jistě zasloužíte. Svým způsobem mne to v pořádku nepřijde nicméně s ohledem na množství informací které dostáváme a máme možnost si obstarat je to asi dost jedno u osobní přepravy. U nákladní přepravy je to tak jak to je a kupodivu nelze sehnat tolik informací jako u osobní přepravy. To je na druhou stranu pak i celkem paradoxní situace, protože o osobní přepravě zjistím od řazení vlaku přes přesný čas kde vlak je, až po nástupiště kde vlak zastaví po trase vlaku a možná pokud by se člověk snažil tak by snad i zjistil kdo sedí v kabině strojvedoucího. To u nákladní přepravy nezjistíte téměř nic. Tedy mimo Metransu.

(Příspěvek byl editován uživatelem KarelF.)
Úterý, 31. ledna 2017 - 07:09:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7360
Registrován: 5-2007
KarelF: Ale to je predsa normálne. (Verejnou) Osobnou dopravou cestujú ľudia, a preto by o nej mali vedieť, alebo byť schopní zistiť, čo najviac. Oproti tomu do nákladnej dopravy na druhej strane viacmenej nikomu nič nie je a nie je dôvod tieto údaje verejnosti (a konkurencii) bez nejakého vyzvania sprístupňovať. Väčšine ľudí by to použitie napr. GRAPPu beztak akurát skomplikovalo.
Úterý, 31. ledna 2017 - 11:20:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 6-2016
Něco mimo kalamitu - při běžkování na Berounce jsem dneska ověřil svoji teorii o odrazu hluku z Mokropeského mostu. Opravdu se odráží od skal na pravém břehu, slyšel jsem vlak, jsa schován za chatami u pravého břehu. Obrázek na
https://mapy.cz/turisticka?mereni-vzdalenosti&x=14.3309277&y=49.9 388761&z=16&l=0&rm=9gm54xXEU.hOnf8FgQ0g3z

je samozřejmě orientační, neměl jsem mobil a tím ani GPS.
Úterý, 31. ledna 2017 - 11:53:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6756
Registrován: 4-2003
A to víte, obavy z terorismu jsou dnes důvodem takřka již univerzálním, aplikovatelným téměř na cokoliv. V Bruseli [zadnice]li

Ale houby Brusele. Ta kamera byla pokud vím na pozemku/zařízení SŽDC a je s podivem, že někdo plýtval časem na nějaký vysvětlování (a ještěktomu právně pochybný). Normální fy by poslala výpověď a šmytec - pokud by vůbec na instalaci kamery přistoupila.

U těchto zařízení jde primárně o ochranu osobních údajů.

Pro ty co jim nejde strejda gůgl:

http://www.elaw.cz/clanek/vyuzivani-kameroveho-systemu-z-pohledu- zakona-o-ochrane-osobnich-udaju

http://www.mvcr.cz/clanek/kamerove-sledovani-verejnych-prostranst vi-a-instituci.aspx
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 31. ledna 2017 - 12:14:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 4-2006
mezimestak: ten dopis SŽDC k choceňské kameře je dobrej blábol. Co se ty lidi dnes učí, ani pořádně vymýšlet si to neumí...[nene]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Úterý, 31. ledna 2017 - 16:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3843
Registrován: 4-2003
KarelF: A ten důvod, proč není v pořádku, že se zobrazují informace o poloze vlaků osobní dopravy téměř v reálném čase? Na to jste stále neodpověděl.

Že jsou tyto a řada dalších informací v osobní dopravě dostupné, zatímco v nákladní nikoliv, není vůbec paradoxní. Naopak, je to zcela logické. Vlaky osobní dopravy cestují, považte, lidé, a ti mají potřebu být informování odkud, kam, kdy a kudy jim vlak jede.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 31. ledna 2017 - 17:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3042
Registrován: 11-2008
Stejně by bylo zajímavé, kdyby byl některý "papaláš", který kamery typu TV Choceň a jiné ( například kamera na soukromém domě zabírající "nelegálně" i část veřejného prostor )zakazuje, například přepaden a okraden a díky záznamu z takovéto "nelegální" kamery by byl pachatel dopaden. Jistě by byl rád. Nebo by požadoval, aby byl pachatel propuštěn, neboť byl dopaden pomocí té "nelegální" kamery ???[andel] ............. Jinak podle mého názoru pravý důvod zrušení TV Choceň byl protest některých dopravců, neboť s její pomocí se dalo dokázat, že "šidí" a uvádějí špatný rozbor vlaku. A to vždy v jeho prospěch. Sám jsem ve službě několikrát zjistil, že rychlík má ve skutečnosti o jeden až dva vozy více, než uvádí rozbor vlaku. A ono to třeba na trase Praha - Ostrava nějakou tu korunu ušetří .......[lol][lol][rofl]
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 17:46:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9504
Registrován: 3-2007
No já bych řekl, spolu s anonymem "TV manie", že problém není v "online", ale v tom záznamu, viz zákony.
Spekulace pana výpravčího xy nehodnotím a nepřipadá mi jako problém si vlastní fotku vlaku (záznam) udělat kdekoli a kdykoli, třeba namátkově.
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:23:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3045
Registrován: 11-2008
Takže si to na nádraží v Chocni osobně nafotit/natočit, udělat si u toho poznámky o datu pořízení, doma uložit do šuplíku. A časem to třeba použít jako důkaz k nějaké stížnosti. To je podle zákona v pořádku ? [andel] Ale když to udělá někdo za mne a já si pak jen potřebné fota/videa stáhnu z archívu, to už je podle zákona špatné ?[andel] Jaký je v tom rozdíl ? [andel] Pomíjím fakt, že z té TV Choceň by to bylo pohodlnější ......[lol][biggrin]
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:27:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9508
Registrován: 3-2007
No já bych viděl rozdíl třeba v tom, že pak můžu fízlovat automatizovaně a to je hodně velký rozdíl, jinak právo mít či nemít někde cokoliv je na vlastníku nemovitosti, ¨takže v případě Choceň sorry. RŠ to tentokrát vystihl přesně.

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3046
Registrován: 11-2008
SlowTV vysílá v přímém přenosu, nemá archív.[andel] Nejsem znalec, ale asi nebude problém si přenos z této TV na svém počítači "archívovat". Takže ten kdo by chtěl tyto data "zneužít" si vždycky poradí ......[biggrin][lol][biggrin] Není ten zákon ( zákonodárci ) tak trochu na hlavu postavený ???[andel][rofl][rofl]
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:35:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9509
Registrován: 3-2007
Ježíšmarjá, co jako chcete slyšet ? Mně taky připadá, že chodit každý dva roky s autem na technickou, když najedu tak 10 000 km, je blbost..ale diskusí nic nevyřešíte.

Já naopak tleskám všemu, co to fízlování přibrzdí. Aby si žárlivá manželka kontrolovala rok zpátky, jestli její Vomáčka opravdu jezdí vlakem ve 14:40 nebo má v obci milenku..proč to pořád někomu usnadňovat ?
Jsme tohle řešili nedávno s kamerami v baráku.
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:44:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2292
Registrován: 1-2006
Checht - přesně takhle dojel jeden známý - dal si do krámu kamery na průběžné hlídání personálu přes noťas a pak si na to IP najela jeho manželka zrovna když po zavíračce vzadu klátil prodavačku [sad]
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:51:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3047
Registrován: 11-2008
ad Mladějov: Tak zrovna toto na TV Choceň nešlo. Cestující to nezabíralo vůbec a pracovníky SŽDC a dopravců rozeznat nešlo. Dokonce ani čísla lokomotiv a vozů nešlo přečíst.
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:57:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9510
Registrován: 3-2007
Ješíšmarjá..přece není důležité, jestli to na TV Choceň nešlo, já jen souhlasím s vysíláním pouze online a uvedl jsem jeden příklad.
Jestli chce někdo někoho fízlovat, ať si zaplatí detektiva. Dávat k dispozici veřejně záznamy je cesta do [zadnice] a to si myslím stále.
Úterý, 31. ledna 2017 - 19:02:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7518
Registrován: 5-2002
ad Výpravčí XY: Tak zrovna toto na TV Choceň nešlo. Cestující to nezabíralo vůbec a pracovníky SŽDC a dopravců rozeznat nešlo. Dokonce ani čísla lokomotiv a vozů nešlo přečíst.

Vrátím se ze směny domů a manželka se mě ptá. Kde jsi byl? Jako normálně v Bratislavě. Hmm, to je divné. Já celý večer hlídala choceňskou kameru a nejel jsi tam. Hmm..., to bude asi tím, že jsem jel "Skal a stepí, Vysočinou" [happy]
Středa, 01. února 2017 - 00:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 6-2006
Cheche, "Skal a stepí Vysočinou", to se Vám povedlo. [ok]
I když dneska to musela být na Vysočině opravdu divočina. A nejen tam. Bylo nepříznivě nejen venku, ale místy hodně sněžilo i vevnitř ve vlaku. [kladivo] A to nemyslím jen (celkem očekávatelný) sníh na představcích mezi vagóny. Někde totiž zvládli i sněhový "in-door tuning" nástupních dveří, viz přiložený obrázek z mé dnešní cesty "u konkurence". [happy]
Středa, 01. února 2017 - 01:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7520
Registrován: 5-2002
ad Zelva: nám do mašiny nesněží a u beden je nám to jedno [biggrin]
Středa, 01. února 2017 - 07:23:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 333
Registrován: 10-2010
Mám dotaz, nešly by některé progresivní metody řízení provozu zpracovat do nějaké technologie, aby to řídili všichni dispečeři stejně? Už od minulého týdne Os5000 příjžděl v Uhersku k budově a až do Kostěnic jel po "špatný koleji" Po tý správný nás předjel zpožděný RJ a nějaký IC, na který jsme čekávali v Kostěnicích. Dnes v Moravanech nás strčili za peron a odjeji +5. Nevím co na změny nástupišť říkájí cestujcí.
Středa, 01. února 2017 - 08:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 11-2008
Tak konkrétně Os 5000 má dle GVD z Moravan do Kostěnic jezdit po 1.TK ( nesprávné) koleji. Po 2. TK ( správné ) ho předjíždí R 444. Tak je to namalované v GVD. Ale stačí 1 - 2 minuty zpoždění a musí se trochu improvizovat. A tak se většinou jede s Os už z Uherska až do Kostěnic po té "nesprávné". Pokud ale proti jedou liché vlaky, tak se klasicky předjíždí v Moravanech, nebo už v Uhersku, nebo až v Kostěnicích. Když jede jeden obyčejný náklad, tak počká. Ale někdy toho jede víc a třeba i NEx Metransu, tak když by se nechaly stát, tak se to pak už nemusí před rychlíkem vyjezdit.[vypravci]...... Jinak musím říci, že dispečeři na CDP, se o včasnou jízdu Os5000 snaží co nejvíce. Krom toho, že to je přípoj v Pardubicích na R 524, který na přípoje nečeká, tak to je i v jejich zájmu.......[andel][vypravci]
Středa, 01. února 2017 - 08:28:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6763
Registrován: 4-2003
Cestující to nezabíralo vůbec a pracovníky SŽDC a dopravců rozeznat nešlo.

Snímalo to veřejný prostranství a současně záznamy byly k dispozici neomezeně komukoliv. Je to vysvětleno v těch linkách, co jsem tady postnul.


Pro mě je to klasický příklad IT-fachidiocie - člověk něco technicky hezky vymyslí, ale ohledně sociálních a právních vazeb (a zjištění si jak se věci mají) mají tihle lidi v hlavě mnohdy skoro vakuum.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 01. února 2017 - 08:47:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 11-2008
Takže kdyby se založilo něco jako "klub sledovačů TV Choceň", každý zájemce by se registroval a dostal přístupové heslo, tak by to bylo v pořádku ? ... Takhle například obcházejí zákon některé hospody, které se mění na "soukromé kluby". Při vstupu vyplníte "kartičku" a stanete se členem. Tu kartičku ale dostane jen ten, který se obsluze "líbí". Tak eliminují vstup "nepohodlných osob" .....[andel]
Majkl007
Středa, 01. února 2017 - 09:04:53  
Neregistrovaný host
78.102.91.56
Když tedy byl hlavním problémem archiv, proč se SŽDC nedohodla s provozovatelem TV Choceň na zrušení jen toho archivu? Proč museli rovnou zakázat celé vysílání? No asi proto, že mohli, když ta kamera visela na jejich sloupu... takže je to klasický příklad arogance moci, zde ještě skloubený s již zmiňovaným zastydlým myšlením let (ne)dávno minulých.
Ale nechme už Choceň být, máme lepší náhradu o pár km dál, tak snad ji taky nějací iniciativci nezakážou... [wink]
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 09:14:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9523
Registrován: 3-2007
Co je arogantního na tom, že mi na mém pozemku/mé budově visí kamera a já se rozhodnu jí tam pro nějaké problémy, které provozovatel má,a já pak taky, dál radši nemít ?
Středa, 01. února 2017 - 10:16:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6766
Registrován: 4-2003
Majkl007: Normální větší firma Vám žádnou kameru nenechá pověsit. Mj. i třeba proto, že na to nemá příslušný ferman a právníci+porady a další na zapracování toho fermanu stojí hromadu šušní.

Za SŽDC je spíš odstrašující to, že to nějaký pičmunda někde v "hloubi aparátu" vůbec povolil - aniž vůbec tušil... a pak to lopotný vysvětlování.

A nevím co je zastydlýho v 50. létech minulýho století na osobnostních právech lidí nebýt kýmkoliv špehováni. V padesátkách by to bylo v nejlepším případě na 10 let nucených prací v uranových dolech za špionáž.

ad Výpravčíxy: Ne.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

ivy
Středa, 01. února 2017 - 14:06:41  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
A nevím co je zastydlýho v 50. létech minulýho století na osobnostních právech lidí nebýt kýmkoliv špehováni

A mobil, platební karta, wifi, chytrý auto, sociální sítě, klíčová slova, mailforce, home monitoring, turnikety, biometrické identifikační snímače, inteligentní dům a jánevímcoještě ? On je fakt ještě někdo kromě měšťáků, kdo někoho "špehuje" přes kameru?
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 14:12:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9525
Registrován: 3-2007
Ivy: Tak tím spíš k tomu není třeba přidávat další špehování, ne ?

Nehledě na to, že bych viděl jistý rozdíl v dobrovolnosti používání mobilu, platební karty, wifi, auta, soc. sítí atd.

Kamera mne zabírá jaksi nedobrovolně a volný přístup k záznamu komukoli vidím jako naprosto zbytečný a škodlivý.
Když woni tady někteří potřebujou kontrolovat počty vagonků zpětně a tak je SŽDC fůůůj fůůj sobecká, že jim to neumožní. Fašisti a osožáci ! [biggrin]
Středa, 01. února 2017 - 14:19:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6874
Registrován: 4-2003
Radekš:A nevím co je zastydlýho v 50. létech minulýho století na osobnostních právech lidí nebýt kýmkoliv špehováni.

Jenže dnes může být špehován člověk trvale pomocí mobilního telefonu a platební karty, taktéž jsou po republice rozesety desetitisíce kamer. Člověk by měl spíš počítat s tím, že špehován může být v podstatě KDYKOLIV a KDEKOLIV a smířil se s tím. Jinak by to bylo k zbláznění. Spíš je naivní si myslet, že lze z dosahu možného špehování uniknout. To je tak na zahození mobilního telefonu a odstěhování se někam na samotu.
Středa, 01. února 2017 - 14:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3056
Registrován: 11-2008
Nechtěl jsem se k tématu TV Choceň vracet. Ale teď mne napadla ještě jedna věc. Může někdo uvést konkrétně aspoň jeden příklad, jak by archív TV Choceň mohl být nějak zneužitý ? Špehovat konkrétní osobu tím nešlo, nikam jinam než na zhlaví žst Choceň tím koukat nešlo, konkrétní osoby rozeznat nešlo, takže manželka si nemohla kontrolovat manžela, jestli je v práci( [lol]). Tak čím to mohlo být zneužito ? Nebo si myslíte, že někdo počítal kolik vagonu veze konkurence ? To si může zjistit určitě jinak. [andel] Má někdo konkrétní příklad ?
Středa, 01. února 2017 - 14:26:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6875
Registrován: 4-2003
Mladějov:Kamera mne zabírá jaksi nedobrovolně a volný přístup k záznamu komukoli vidím jako naprosto zbytečný a škodlivý.

To dělají všechny kamery a volný přístup je třeba k mnoha kamerám v Praze. Přiznám se, že myslet ještě na tohle, by bylo fakt na hlavu. Neříkám, že bych nebyl radši, kdyby žádné kamery na veřejnosti, které mne mohou snímat, nebyly, ale co s tím mohu dělat? Nejspíš nic. Tedy krom toho, abych se raději nikde nedrbal na zadku a nešťoural se v nose [biggrin].
Pružinský
Středa, 01. února 2017 - 14:30:29  
Neregistrovaný host
176.12.115.253
A mobil, platební karta, wifi, chytrý auto, sociální sítě, klíčová slova, mailforce, home monitoring, turnikety, biometrické identifikační snímače, inteligentní dům a jánevímcoještě
To sou problémy leda pro buržousty. Bude levnější chleba?
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 14:34:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9527
Registrován: 3-2007
Tak zakázaný není online,ale záznam. Že to SŽDC zahaftla je fakt v tomhle konkrétním případě její plné právo, ať se to komu líbí nebo ne.

A můj osobní názor je, že souhlasím , že veřejně přístupný záznam je nezákonná věc.
Některým se tady zřejmě hroutí svět, když nemůžou koukat na vláčky a dělají z toho pomalu tragédii
se silnými slovy.
ivy
Středa, 01. února 2017 - 14:40:16  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Nehledě na to, že bych viděl jistý rozdíl v dobrovolnosti používání mobilu, platební karty, wifi, auta, soc. sítí atd.

Kdesi jsem slyšel, že nejdůraznějším faktorem pro důkladné prověření jedince v některých nám blízkých státech je právě absence přiměřené stopy přesně toho, co jste pojmenoval. Samozřejmě ještě ve správném průniku s předem danými kritérii jako je etnický původ, věk, pohlaví, religiozita, karéra atd. Před několika lety jsem se okrajově zabýval i vnitrofiremní bezpečností a už tehdy jsem byl poněkud konsternován, co dokázal "lektor" shromáždit za poměrně krátkou dobu na nazdařbůh vybraného jedince. Takže ty kamery jsou vhodné tak do levelu "za zády manželky uhnout se sousedkou".

A o tom, že je můj vztah k nim poněkud ambivalentní, svědčí i to, že třeba do auta si je právě kupuji a rovněž zvažuji v tomto smyslu i ochranu svého domu.
Středa, 01. února 2017 - 14:47:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6769
Registrován: 4-2003
A mobil, platební karta, wifi, chytrý auto, sociální sítě, klíčová slova, mailforce,

A taky hodinky a holinky - oboje se natahuje.[biggrin]

Ona je jedna věc sociální sítě, což je věc ryze dobrovolná a umístěná do veřejného protoru a snadno vyparsovatelná.

A druhá věc jsou osobní data. Ty vážně sdílet vůbec nemůžete, výjimky jsou ošetřeny v příslušných zákonech.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 14:50:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9528
Registrován: 3-2007
No jako piruetka "Když je o mně nedostatek údajů, jsem ještě podezřelejší" je v uvažování někoho třeba z tajné služby jistě možná, ovšem jak píšete, jednak v tom průniku.

Mně ani, jakožto bezúhonnému, v praxi nebude vadit, nebo tedy spíš škodit, že si mne nějaká služba třeba prověřila, ale zato znám třeba dnes zcela běžné HR praktiky vyhledávání info o dotyčném na netu, soc. sítích ap. a bohužel v kombinaci s lidskou hloupostí mně např. pár fotek z nějaké rozpustilé oslavy může stát díky slepičímu uvažování nějaké tetky nové místo. Třeba. Tady to zas někteří zakomplexovanci rádi natřou Jančurovi udáním, že přihlásil míň vagonků, než jelo. Takže já nějak nad fízlovacími trendy neplácám a nevím, proč k nim přidávat pořád další a další. Pořád to usnadňuje se někomu mstít, někoho podusit, na někoho poslat kontrolu, tedy buzeraci. A to nepodporuju.
Středa, 01. února 2017 - 14:58:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6770
Registrován: 4-2003
Může někdo uvést konkrétně aspoň jeden příklad, jak by archív TV Choceň mohl být nějak zneužitý ?

- Může bejt žalovatelný osobama zachycenýma na těch publikovatelných záznamech, protože byla porušena jejich osobnostní práva.

- K tomu se může přidat Úřad pro ochranu osobních údajů a napařit provozovateli mastnou pokutu za porušení zákona.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

ivy
Středa, 01. února 2017 - 15:06:14  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Takže já nějak nad fízlovacími trendy neplácám a nevím, proč k nim přidávat pořád další a další

Já také ne. Nicméně to "kamerové zlo" je ve srovnání s těmi ostatními marginální a jeho dosah limitovaný (samozřejmě až na inteligentní kamery, které dokážou identifikovat sledovaný objekt). A ta ostatní zla na sebe rádi dobrovolně přivoláváme a rizika bagatelizujeme, a pak se nestačíme divit následkům - viz třeba to HR, to je docela výstižný případ).
Středa, 01. února 2017 - 15:16:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4593
Registrován: 9-2011
protože byla porušena jejich osobnostní práva.
I když, díky vzdálenosti a rozlišení, nejde absolutně poznat, o koho jde?

Jinak jsem někde našel info, že v Rakousku jsou z důvodu ochrany soukromí zakázány záznamové kamery v autech.
mezimestak
Středa, 01. února 2017 - 15:19:16  
Neregistrovaný host
89.190.90.65
pánové, já to vidím tak, jen co se narodíme, tak už jsme sledováni a už z toho neutečeme, leda uniknout kamsi mezi domorodé kmeny do pralesa, tam je ještě šance, že se o nás systém toho moc nedozví.[crazy][crazy][crazy]

jinak místo toho plkání zde, jste mohli mít vymeteno pár vyhýbek [biggrin][rofl][biggrin]
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 15:19:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9530
Registrován: 3-2007
Víte, ono za marginální se dá prohlásit skoro všechno.
Kamerové záznamy volně přístupné, internetové zdravotní karty-chorobopisy (IZIP), právo zaměstnavatele vám číst poštu, monitorovat vaše přístupy na www...víte, princip fízlování ala "máme na něj pět másel na hlavě, až bude třeba, tak je použijeme" a vlastně svým způsobem vydírání je přesně to, co se lidem nelíbilo nikdy, nelíbilo se to hodně za totáče a dneska se to prapodivným způsobem vrací.
Středa, 01. února 2017 - 15:23:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6771
Registrován: 4-2003
Nicméně to "kamerové zlo" je ve srovnání s těmi ostatními marginální a jeho dosah limitovaný

Je to naproto stejný - Váš poskytovatel platebních karet (rep. banka, kde máte účet)taky veřejně nesdílí data o Vašich transakcích platební kartou a ani je nesmí poskytovat nikomu jinému. Vyjma zákonem vyjmenovaných důvodů. Ano, data platebních karet jsou na internetu, ale předtím byla anonymizována a koncentrována.

A pokud Vám někdo poskytuje služby, tak o nich logicky musí mít data a nimi těmi musí nějakým způsobem zacházet. Stejně jako Vaše PC musí vědět, co datlujete do klávesnice - jinak by nemohlo fungovat na k-report byste nenapsal ani čárku.[wink] Ale nazývat to špehováním mi přijde minimálně jako nepochopení věci.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

ivy
Středa, 01. února 2017 - 15:27:46  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Jinak jsem někde našel info, že v Rakousku jsou z důvodu ochrany soukromí zakázány záznamové kamery v autech.

Tomu bych docela věřil, ovšem tohle jim zřejmě nevadí:
http://www.bergfex.cz/schladming-planai/webcams/c10478/
Fakt je, že ty obličeje rozeznat nejdou, já se tam ale stejně vždycky poznám[happy]
Středa, 01. února 2017 - 15:34:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6876
Registrován: 4-2003
Mladějov:víte, princip fízlování ala "máme na něj pět másel na hlavě, až bude třeba, tak je použijeme" a vlastně svým způsobem vydírání je přesně to, co se lidem nelíbilo nikdy, nelíbilo se to hodně za totáče a dneska se to prapodivným způsobem vrací.

Mne se to také nelíbí. Průser je, že mnoho lidí se rádo stará o to, do čeho jim vůbec nic není, protože když chcípla koza i jim, udělá jim dobře, když chcípne i sousedovi.

Naopak se nestarají o cizí záležitosti ve chvílích, kdy by naopak měli: http://praha.idnes.cz/zraneny-cestar-vydrzel-v-nabouranem-aute-pr es-noc-fsp-/praha-zpravy.aspx?c=A170201_092832_praha-zpravy_rsr


Přiznám se, že nějak nechápu uvažování lidí, kteří když vidí rozflákané auto a kolem nikdo, tak jedou vesele dál a dělají, že to neviděli [crazy].

Jasně, chápu, že třeba zejména ženy se v noci bojí zastavit, v takovém případě je ale nutné připomenout existenci mobilního telefonu a linky 112.
ivy
Středa, 01. února 2017 - 15:58:36  
Neregistrovaný host
95.80.229.18
Ale nazývat to špehováním mi přijde minimálně jako nepochopení věci.

Patriot Act a jeho důsledné uplatňování. EU a tedy i my se k tomu blížíme mílovými kroky.

A jestli chcete konkrétní případ z Vám snad blízkého oboru, zkuste třeba zadat do platebního příkazu mezi dvěma českými subjekty do textového pole slovo Irán. I když připouštím, že teď ten příkaz už možná proleze. Moje poněkud šílená zkušenost je z loňského roku. Konkrétně šlo o Komerční banku.
Mladějov
Středa, 01. února 2017 - 16:14:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9531
Registrován: 3-2007
No když ono tzv. Západ prostě nemá tu totáčovou zkušenost se snadným zneužíváním informací proti někomu..aféra Nixon přece byla tak dávno a to byl politik, ne já, obyčejný John Smith [wink], nakonec i na tzv. Východě dorůstají další generace, co to (už) chápou jen jako jakousi paranoiu.

Mmch znám případ, kdy kdosi napůl z legrace napsal ze služebního mailu známému, odkud by se nejlépe ochromila činnost jeho podniku..ten se dostal až k jisté "soudružce" z vnitrofiremní bezpečnosti a měl z toho dost problémů vč. nařčení z neloajality.

Nerad to říkám, ale jde to pomaličku ale jistě podle Orwella.
Středa, 01. února 2017 - 16:14:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6772
Registrován: 4-2003
A jestli chcete konkrétní případ z Vám snad blízkého oboru

Promiňte ale KB nevystavila a Vaše osobní data někde veřejně na internetu, ale maximálně odmítla provést nějakou transakci a případně splnila zákonnou ohlašovací povinnost.

Takový příklad ale nemá s "Šoceň TV" společnýho prakticky vůbec nic a nevím proč to tady uvádíte.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 01. února 2017 - 16:15:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 11-2008
ad RadekŠ: Já se ptal na příklad zneužití. Vy uvádíte, že to může být žalovatelný. A za co ? K čemu jsem ten archív například mohl zneužít ? TV Choceň neměl takový detail, aby šlo rozeznat tvář osoby. A osoby na peroně nezabírala vůbec.
Zloděj
Středa, 01. února 2017 - 16:18:39  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Takže tady z té diskuse vyplívá, že když uvidím souseda, jak krade u jiného souseda, tak to nesmím nahlásit ? Protože by to bylo "fízlování" a udávání ?
Středa, 01. února 2017 - 16:44:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6773
Registrován: 4-2003
JTV Choceň neměl takový detail, aby šlo rozeznat tvář osoby.

Až Vás někdo zažaluje za újmu na svých osobnostních prácech, tak to můžete použít u soudu. [wink] Tam nebude stát nějaký Brusel za který se tak rádo svede úplně cokoliv (asi aby se mohli radovat Kačer Donald a Putin), ale třeba jistý Franta Novák.

Stojí to za to?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 01. února 2017 - 16:49:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3059
Registrován: 11-2008
Pořád jste neuvedl příklad, čím bych tak pobouřil třeba toho Frantu Nováka ? Čím bych ho mohl pomocí té TV Choceň například "omezit na jeho právech" ?