Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 11. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:25:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6443
Registrován: 8-2012
Co by to pro nemocnici znamenalo?
Pokus uhrát to na jinou (nemajetkovou) újmu, popř. rentu. (Jestli to je podle NOZ terminologicky správně nevím, ještě jsem se s ním nesžil, takže to kdyžtak Petr_hradecký může znovu roztočit [happy] ).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:26:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2673
Registrován: 2-2010
Bram: pozůstalí mohou požadovat na nemocnici odškodnění za nemajetkovou újmu v nemalé výši (pokud ji prokáží a uhádá advokát) za duševní a jiné útrapy.
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1910
Registrován: 8-2005
Zajímali se o to v přiměřené míře?

Co je to ta přiměřená míra? Když si představím běžného úředníka, jak na ten most v den D-1 kouká, tak silně pochybuji, že se 100% jistotou pozná, že je něco špatně.
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:37:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4965
Registrován: 11-2007
Raspi: Tak, tak. I znalcům to trvalo několik let a stejně se neshodli.
Pikehead
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3571
Registrován: 3-2007
Ok, zase rozumím tomu, že stavba nadjezdu je poměrně banální věc a dělat si na technologický postup vlastní nezávislou oponenturu by bylo asi nepřiměřené.

Souhlasím s tím, že běžný úředník by nic neviděl, odborník sledující nasouvání mostu by už něco vidět mohl.

Otázka nutnosti zavádět při vysouvání PJ byla nebo nebyla nějak odpovězena?
dohlib
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:47:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 8-2014
V případě Vítkov a popálená Natálka odsouzení na cca 20 let nikoho nezabili a přesto dostali exemplární trest vyšší jak za brutální vraždu. Ani nebylo třeba dokazovat to, jestli věděli či nevěděli, že v domě někdo je na černo, nebo měli úmysl někoho zabít. V případě Studénka 2008 je to přesně naopak. Je třeba dokazovat vše a pak vzniknou nevinní. V tomto naše justice je poněkud rozporuplná a odlišná. Možná kdyby ve vlaku Comenius jela početnější privilegovaná menšina preferované barvy pleti a utrpěli by újmu, zranění či nedejbože smrt, pak by tresty byly dříve a opět exemplární...bohužel dvojí metr. Patrika z Čech týrali 3 preferovaní a mučili, znásilňovali hodiny a odešli prakticky bez trestu, kdyby to bylo naopak, byly by opět exemplární tresty bez důkazů. V případě Studénka byli zřejmě obžalovaní manažeři a ředitelé disponující penězi, advokáty, právníky, takže to je výsledek- výsměch všem postiženým a obětem nehody. Každý ve své práci a životě je za něco odpovědný a nelze se té odpovědnosti zříci. Např. pojedu autem, bude mi svítit slunce do očí a já způsobím oslněn nehodu a nechtěně třeba někoho zraním, či zabiji, svedu to pak na přírodní vlivy a slunce a za nic nemůžu, že ?

(Příspěvek byl editován uživatelem dohlib.)
Pikehead
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:53:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3572
Registrován: 3-2007
Pokud pominu zcela zbytečné kolovrátkování, že v případě Vítkova byla skupina pachatelů jasně identifikovatelná a bylo mnohem jasnější, co tam dotyční dělali, a jednalo se o úmyslný trestný čin nadto s rasovým podtextem, tak opět srovnáváte nesrovnatelné - verdikt ze Studénky není ani pravomocný, ani konečný.
Neděle, 10. prosince 2017 - 12:09:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6450
Registrován: 8-2012
Možná kdyby ve vlaku Comenius jela početnější privilegovaná menšina preferované barvy pleti
Možná by nácek dohlib mohl s těmito kecy jít nějakou zkratkou rovnou do prdele.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 10. prosince 2017 - 12:24:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7607
Registrován: 4-2003
odsouzení na cca 20 let nikoho nezabili a přesto dostali exemplární trest

Protože se nejednalo o nedbalost, ale pokus o vraždu, tedy úmyslný trestný čin nejvyšší závažnosti, páchaný v organizované skupině.

A pokud tady hodláte vytahovat tohle, tak u mě nepatříte mezi slušný lidi, ale mezi zakomplexovaný ubohý nácky.[angry]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 10. prosince 2017 - 13:59:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 11-2005
Všichni kolem mě ve věku 30+ nesnáší cigoše, co s těmi nácky uděláme???[proud]
A nejsem rád, že se také moje peníze použijí na podivný památník v Letech místo na stavbu lávky v Troji, nebo dokonce na správný postup stavby mostu ve Studénce ( ať žije outsorcing )[ko]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 14:52:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7610
Registrován: 4-2003
Všichni kolem mě ve věku 30+ nesnáší cigoše, co s těmi nácky uděláme???

Pokud máte nutkovou potřebu řešit cigoše, tak jste v [zadnice] .

Přeci pro normálního zdravýho chlapa kolem 30+ nejsou cigoši žádná konkurence - neseberou mu dobrý pracovní místo, nepřeberou mu holku/manželku a ty sociální dávky co berou jsou směšný kapesný. A bydlí navíc v nějaký obkurní lokalitě, kam normální zdravý chlap kolem 30+ může maximálně omylem odbočit autem.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Maršál
Neděle, 10. prosince 2017 - 14:53:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6193
Registrován: 1-2010
Fantůci pokračování. III. díl.

https://www.youtube.com/watch?v=W_vkjlGh5Fs&app=desktop
T 478 1.,2. nejlepší lokomotivy u ČSD.[masinka][masinka][jidlo][vypravci][satan]
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:05:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 11-2005
Pokud máte nutkovou potřebu řešit cigoše, tak jste v [zadnice] .
Tak já bych to "řešení" rád nechal na jiných, ale vy a vám podobní to nechtějí dovolit [proud] A to víte, když mě s partnerkou ohrožuje na životě banda té špíny v centru Chebu cestou na to slavné náměstí, nedokážu být happy a tolerantní, ale bylo to určitě tím, že jsem zdravý chlap kolem 30+, co omylem odbočil, že...a v Praze máte jen toho Bangu???[lol]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:26:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8233
Registrován: 4-2003
Miram:A nejsem rád, že se také moje peníze použijí na podivný památník v Letech místo na stavbu lávky v Troji, nebo dokonce na správný postup stavby mostu ve Studénce ( ať žije outsorcing )

Jednodušší lidi mají s outsorcingem jasno, ale přitom i v minulosti (pro týpky typu Miram za slavné éry KSČ [biggrin]) toto bylo běžné, jen se tomu tak neříkalo.
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:36:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1173
Registrován: 11-2005
Jednodušší lidi mají s outsorcingem jasno,...
Svačinářky, úklid i ostrahu jsme neoutsorcovali, bylo to "naše" a hlavně to fungovalo líp [proud][wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 15:54:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8234
Registrován: 4-2003
Miram:Svačinářky, úklid i ostrahu jsme neoutsorcovali, bylo to "naše" a hlavně to fungovalo líp

Na těchto záležitostech nic nestojí a je lepší mít svačinářky, ostrahu a úklid outsorcovány. Když nefungují tak, jak mají, tak se prostě zatlačí na jejich zaměstnavatele a většinou to pomůže. Pokud ne, tak se vypoví smlouva jejich zaměstnavateli.

Mimochodem, jediné, kdy jsem zažil, že vlastní služby byly lepší, než outsorcované, bylo stravování na základní škole, kam jsem před mnoha lety chodil. Bylo mi hodně divné, když jsem pak na střední škole jsem začal slýchat o UHO, nežratelných jídlech atd.. Prostě jsem to neznal a podle všeho naše základní škola byla opravdová výjimka, ostatně i mezi menzami na vysokých školách v Praze jsem si pak vybíral a ty ČVUŤácké jsem vesměs ignoroval, ale naopak jsem chodil rád do menzy UK v Bolzanově ulici.

Nežratelné jídlo jsem zažil až v při jedné akci v elektrárně Štěchovice před asi pěti lety, kdy španělský ptáček si místní kuchař popletl s tenisovým míčkem.
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1174
Registrován: 11-2005
Ano, tady se shodneme, na základce nám vařili taky jako od mamimky, takže "dřív bylo líp" [proud] V práci nám uklízí asi osmá firma, už druhá v tomto roce, ani po "zatlačení" zlepšení nepřišlo, stále mi to dává za pravdu[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:15:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8236
Registrován: 4-2003
Miram:Ano, tady se shodneme, na základce nám vařili taky jako od mamimky, takže "dřív bylo líp"

Dřív nebylo líp, to jen hlupáci typu Miram vypíchnou to, co se jim hodí. Na zmíněné základní škole takto vařili i dlouho po roce 1989, naposledy jsem tamější jídlo ochutnal někdy v roce 2004, neboť vařili i pro důchodce a babi odtamtud jídlo odebírala. Ochutnal jsem to jídlo ze zajímavosti, ne proto, abych jí ho snědl. Jídlo chutnalo stejně dobře, jako jsem byl zvyklý z dob, kdy jsem dotyčnou základní školu navštěvoval. Takže nějaké dřív bylo líp absolutně neplatí.

Neplatí to zejména tehdy, když okolní základní školy byly vyhlášené nežratelným jídlem a UHO. Prostě jsem měl štěstí, že tam, kam jsem chodil, vařili dobře a co jsem slyšel, tak se dodnes na tom nezměnilo [wink].
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1176
Registrován: 11-2005
No vidíte, vycházíte z vlastní zkušenosti...ale já také, a hnus přišel až s vyhláškami porevolučních ministrů školství, takže rád vypíchnu komoušské dobré vaření nám, dětem[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:28:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8238
Registrován: 4-2003
Miram:No vidíte, vycházíte z vlastní zkušenosti...ale já také, a hnus přišel až s vyhláškami porevolučních ministrů školství, takže rád vypíchnu komoušské dobré vaření nám, dětem

Aha, takže když na mé základní škole vaří dobře dodnes, tak přišel hnus.

Já vím dobře, že jsi hloupej (dokazuješ to třeba ve vedlejším vlákně s příspěvky o cikánech), ale tohle se těžko hloupým lidem vysvětluje. Ti jsou naopak jednoznačně přesvědčeni o své chytrosti [proud].
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:35:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1177
Registrován: 11-2005
Jsem hloupej a stejně na mě reaguješ [proud][wink], takže vlastně díky [happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8239
Registrován: 4-2003
Miram:Jsem hloupej a stejně na mě reaguješ [proud][wink], takže vlastně díky

Však asi bude lepší marných pokusů zanechat [proud].
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:48:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7613
Registrován: 4-2003
ani po "zatlačení" zlepšení nepřišlo

Což není věc společenskýho či politickýho zřízení, ale pouze a jen bordýlku na Vašem pracovišti.

Pokud by mi to vadilo (nevadí, externí fy mám uklízí léta skvěle), tak zajdu za svým šéfem, od toho taky je. Na k-reportu to asi těžko někdo vyřeší.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 10. prosince 2017 - 16:53:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 11-2005
njn, v tý Praze všechno tak funguje, ale za Běchovicema máme divoký Balkán, podle toho ta republika vypadá[wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 16:55:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7614
Registrován: 4-2003
hnus přišel až s vyhláškami porevolučních ministrů školství

A ještě nařídili zvláštním výnosem, že Vám budou zhoršeny všechny známky o jeden stupeň.[proud][biggrin]
A na náhrobku budete mít "s kapitalistickým zřízením se nesžil kvůli blafům ve školní jídelně".[biggrin][lol]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 10. prosince 2017 - 17:03:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1179
Registrován: 11-2005
tak určitě...máte pravdu, že osobnost se formuje v dětství [wink]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 18:41:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2017
Jsem hloupej a stejně na mě reaguješ

Definice blbého a blbějšího? Blbějším jest ten, který reaguje, protože moudřejší zpravidla ustoupí. Kdo je tu jeden či druhý si nedovoluji určovat.

V diskusích zpravidla převládá několik typů diskutérů, zde jsou to v posledních letech zejména dva vůdčí - "Pan Chytrák" a "Provokatér" - definic netřeba.
Pročítal jsem si historii zdejšího fóra a slušností to tu nikdy příliš neoplývalo, faktem ale je, že se to v poslední době stupňuje a mnoho opravdu chytrých lidí z let minulých už sem raději nepřispívá. Těšit může jen to, že jinde je to stejné, ba mnohem horší [lol]
Neděle, 10. prosince 2017 - 19:17:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6454
Registrován: 8-2012
Všichni kolem mě ve věku 30+ nesnáší cigoše
Tak ono rovný rovného si hledá...
A nemají teď všichni čeští náckové 30+ nesnášet hlavně (nedorazivší) uprchlíky? Ti přece nově můžou za váš posranej život (blbá práce za blbý peníze, blbá resp. žádná ženská, drahý pivo a cigára, Sparta hraje hovno), zatímco cigáni na tom docela vydělali [happy].

P.S. rád bych vám prozradil, že poskytování vedlejších obslužných činností externími firmami se nazývá "outsourcing" (vypadá to blbě, když jste suterén v cizích termitech).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 10. prosince 2017 - 20:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1180
Registrován: 11-2005
Pár vybraných uprchlíků pro ČR hned uteklo do Němec...a od roku 2015 se jich tu pochytalo přes 3 000, to je už slušný a některé jsem potkal, takže to jen ukazuje na vaši nevědomost nebo lež [wink]

Jinak jste T.H. zase mimo, nemám posraný život - dobrá práce a slušně placená, úžasná ženská po boku, alkohol mi nechutná, nekouřím a fotbal je mi buřt...[happy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 20:35:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2378
Registrován: 9-2003
Dohlib: Oni věděli velmi dobře, že v tom domě někdo bydlí a kdo tam bydlí, ty manipulativní zmrde.
Miram: Další rudofašista? Tak se seber a z toho Chebu vypadni i s partnerkou, když jste tam ohroženi na životě (a že se odtud melduje deset vražd denně).
NOBLE BRICKS
Neděle, 10. prosince 2017 - 20:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1181
Registrován: 11-2005
Nerozčiluj se, praskne ti žilka a nebudeš moci okukovat nějakou cikánečku...[wink] My v tom černým Chebu byli na výletě a byl to takový trochu kulturní šok, no to viš, dva zaprděný češi, co by Hamburg nepřežili[proud][zadnice] Naštěstí to vy demokrati s námi myslíte dobře a obohatíte každého z nás[ko]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:09:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 675
Registrován: 7-2009
Miram

[ok][ok][ok]
Neděle, 10. prosince 2017 - 22:15:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3560
Registrován: 3-2010
No, možná, kdyby moulové T-H a 499 měli bakeliťáky kousek od vlastního baráku, změnili by názor.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:03:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4091
Registrován: 4-2003
Miram:
"Svačinářky, úklid i ostrahu jsme neoutsorcovali, bylo to "naše" a hlavně to fungovalo líp"
Na pokrytí potřeb podniku jsou potřeba dvě uklízečky. Jedna možnost je, uzavřít smlouvu s firmou, která bude každý den dodávat dvě uklízečky, a to i v případě, kdy "kmenové" uklízečky budou nemocné či na dovolené a nahradí je jiné dvě uklízečky z nasmlouvané firmy. Druhá možnost je, držet si uklízečky jako své vlastní zaměstnankyně se vším, co k tomu patří, se všemi odvody, se zajišťováním ochranných prostředků, stejně tak i těch úklidových atd. Tyto vlastní uklízečky musí podnik platit, i když jsou na dovolené, musí je držet ve stavu, i když jsou na nemocenské. A navíc si musí podnik opatřit další uklízečky, aby měl za ty na dovolené/nemocenské kdo pracovat.

A teď pověz, Mirame, která možnost bude dle tebe pro podnik výhodnější? Podotýkám, že uklízečka není v podniku právě strategická pozice a doby, kdy nejdůležitější osoby v podniku byli uklízečka a vrátný, jsou dávno ty tam.

A teď ti tvůj hrad z písku zbořím úplně. Píšeš, cituji: "V práci nám uklízí asi osmá firma, už druhá v tomto roce, ani po "zatlačení" zlepšení nepřišlo, stále mi to dává za pravdu".
Když vám v práci uklízí osmá firma, značí to, že očividně není problém firmu při nespokojenosti prostě změnit. A teď si představ, že byste byli ve firmě nespokojení s prací vlastní uklízečky. Zaměstnance se bezdůvodně můžeš zbavit pouze ve zkušební době, pak to jde velmi ztěžka. A pokud bude bába dostatečně sběhlá, nezbavíte se jí vůbec. A i kdyby, můžu parafrázovat tvoji větu - v práci nám uklízí asi osmá uklízečka (vlastní zaměstnankyně), už druhá v tomto roce, ani po "zatlačení" zlepšení nepřišlo. Stále ti to dává za pravdu?
Miram:
"a od roku 2015 se jich tu pochytalo přes 3 000, to je už slušný"
Ale ano, pochytalo se tu dost uprchlíku. Jen to byli uprchlíci pouze přes Česko tranzitující. Po propuštění z detenčních zařízení povětšinou zamířili přímo na nádraží a odtamtud směr Deutschland. Taky jsem jich pár potkal - přímo v detenci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4338
Registrován: 7-2011
Doktor:
"...Na pokrytí potřeb podniku jsou potřeba dvě uklízečky....která možnost bude...pro podnik výhodnější? "
Ta první. Protože firma, co "pronajímá" uklízečky musí platit to samý, co podnik, jenže, protože nejsou charita, ale chtěj si vydělat, tak chtěj i něco navíc, čemu se říká zisk. Jediná možnost, kdy to, bohužel ve výsledku jen na oko, bude výhodnější, je ta, kdy ona firma těm uklízečkám platí ještě větší "almužnu" než by dal podnik, takže i se ziskem je levnější. A naoko proto, protože se to projeví na kvalitě.
Vím o čem mluvím, podobně to funguje i u nás. Naši drazí manageři postupují stejně, takže "výhodný" nebudemsemusetonicstarat outsorcing v reálu vypadá tak, že se co týden, čtrnáct dní, točej lidi a práce podle toho vypadá - oni se to za ty prachy snažej nějak ojebat a když si na ně dupnem, že takhle ne a ať to koukaj dělat pořádně, tak se na to - za ty prachy - pochopitelně vykvajznou.
(jistě, managery to netankuje, oni se s nima nerozčilujou)
Doktor:
"Když vám v práci uklízí osmá firma, značí to, že očividně není problém firmu při nespokojenosti prostě změnit. A teď si představ, že byste byli ve firmě nespokojení s prací vlastní uklízečky. Zaměstnance se bezdůvodně můžeš zbavit pouze ve zkušební době, pak to jde velmi ztěžka."
Ano, v tom máš pravdu, vlastního zaměstnance se opravdu blbě zbavuje. Ovšem pokud je někdo lempl, asi nedokáže celé tři měsíce zkušební doby předstírat kvalitu a nejspíš se to projeví včas (a pokud ne, pak záleží na schopnostech vedení, ale cesty taky existují, byť třeba vytýkací dopis uklízečce častý nebývá). Nicméně problém to neřeší a outsorcing coby výhodnější řešení nepotvrzuje. Pořád je neuklizeno. I s osmou firmou v řadě.

Nejlepší řešení je sehnat si vlastního kvalitního člověka a toho si zaplatit a hýčkat, protože to je ve výsledku i nejlevnější. Ale tohle se v manažerskejch příručkách asi nepíše.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 05:44:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8243
Registrován: 4-2003
Bobik:Ta první. Protože firma, co "pronajímá" uklízečky musí platit to samý, co podnik, jenže, protože nejsou charita, ale chtěj si vydělat, tak chtěj i něco navíc, čemu se říká zisk.

A když si uklízečky vezmou dovolenou, tak tam bude bordel, uklidí to za ně ostatní zaměstnanci (například Bobik [biggrin]), nebo si firma kvůli jejich dovolené bude shánět záskok?


Nejlepší řešení je sehnat si vlastního kvalitního člověka a toho si zaplatit a hýčkat, protože to je ve výsledku i nejlevnější.

Což ale neplatí o uklizečkách, protože do nich nemusím vložit v počátku žádné finance na zaškolování. Během zaškolování je obvykle zaměstnanec neproduktivní.

Ale tohle se v manažerskejch příručkách asi nepíše.

Nepíše se to tam z jednoduchého důvodu, který například Bobik není schopen pochopit [nene]. Pro dělňase je daleko jednodušší je tvrdit, že manažeři jsou blbci a že dělňasové by jejich činnost zvládli určitě lépe [proud].
Pondělí, 11. prosince 2017 - 09:03:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7616
Registrován: 4-2003
Ale tohle se v manažerskejch příručkách asi nepíše.

Tam se píše (nebo spíš podle toho se školí) o typologii lidí, jak řešit různý situace a taky o tom, že řídit někoho je schopno tak 10-15 % populace.[proud]

-------
Jinak výchova a hýčkání vlastní uklízečky v situaci kdy se to dá koupit jako komodita mi přijde až na nějaký specifický případ fest ujetý, viz třeba Bram.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

dohlib
Pondělí, 11. prosince 2017 - 10:53:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 416
Registrován: 8-2014
ty manipulativní zmrde. (od S4991023)

Zde je prosím vidět, že existuje doufejme úzká skupina obyvatel, kteří nepřijmou jiný názor a uchylují se k urážkám....
Nebudu komentovat, o úrovni tohoto uživatele si každý udělá obrázek sám.
Kdo neumí akceptovat jiné názory, a neumí slušně protiargumentovat, není pro mne hoden diskuse.

Že v domě jsou (neoprávněně) nějací obyvatelé, jim soud nedokázal, přesto je za to odsoudil. Nezastávám se jich, že jsou úplně nevinní (jako Ti ve Studénce), ale zde se něco dokazovat nemuselo...a tresty byly i za to, co se nedokázalo, a exemplární. Nejsem rasista, ale tohle je rasismus naruby. Kdyby neoprávněně obývali dům např bílí bezdomovci, rozsudek by zněl úplně jinak, v tom našem Absurdistánu...očití svědci, kteří svědčili pravdu, jak to bylo, nebyli k soudu ani pozváni, neboť jejich výpověď se neshodovala s linií předepsanou shora.
A málokterý správný rodič nechá malé dítě samo bez dozoru a raději zachraňuje první nakradené věci...být tam jiní, tak jim sociálka dítě odebere pro zanedbání péče a za neoprávněné vniknutí do cizího objektu jsou odsouzeni.
K tomu taky napsal článek tehdejší místostarosta Vítkova, akorát neprošel do hlavních médií, komusi se nahoře nelíbil. Také ho označíte za nácka nebo za nějaký výraz z nepříliš pestrého slovníku S4991023 ?
Já čerpám z informací z obou stran, a jelikož jsem poblíž, vím své.
Ano, není normální házet lahve do oken. Ale je taky nenormální, že zde se to bere opačně, presumpce viny - nasázeli jim toho spoustu na triko a dosti brutálně bez důkazů a dokazování viny šlo stranou-byla jim přišita. Studénka je příklad opačný, všichni jsou předem nevinni a dokažte nám, že za ten most můžeme...
Vítkov je případ, hodili jste láhev s úmyslem zabíjet všechno okolo a napaříme Vám exemplárně 20 let a z toho se nevykroutíte...dokazovat nic nemusíme, mainstream a veřejnost je na naší straně, média je přesvědčí..

A teď do mne, vážený S4991023 a spol., umíte i něco jiného, než urážet sprostými nadávkami ?
Pondělí, 11. prosince 2017 - 11:23:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6469
Registrován: 8-2012
A teď do mne, vážený S4991023 a spol.
To nemá cenu, nácka těžko přesvědčovat a vaše prezentace ("pokus o vraždu nevinen, nedbalost na stavbě vinen") je dobrá jen jako argument proti oné "přímé demokracii"...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 11:24:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7618
Registrován: 4-2003
dyby neoprávněně obývali dům např bílí bezdomovci, rozsudek by zněl úplně jinak, v...asázeli jim toho spoustu na triko a dosti brutálně bez důkazů a dokazování viny šlo stranou-byla jim přišita.

Žháři-nadčlověkové ve Vítkově byli a jsou obyčejnej lidskej odpad a vůbec nechápu, proč tohleto taháte do případu možného nedbalostního trestného činu ve Studénce.

Za tohle trollování Vám někdo platí anebo jste vážně tak blbej a všem těm pitomostem co jste sem naplácal věříte? Možná jste hrdinou na nějakým náckovským DF, ale tady budete dost lidma považovanej za omezence a hlupáka.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pikehead
Pondělí, 11. prosince 2017 - 12:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3575
Registrován: 3-2007
R.Š.: +1 & dohlibe, jdi si s tímhle opravdu do [zadnice]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:00:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 11-2005
A nevíte náhodou, kolikrát denně v NASA slyšel Werner von Braun že je lidskej odpad a nácek???[wink]
Budiž mu k dobru, že V1 i V2 tahal po kolejích[happy]
Jinak údajně klesne poplatek za použití dopravní cesty, ale je zase nabalen mnoha výjimkami, takže to cenu přeprav pozitivně neovlivní, jak to tedy je?
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:05:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11600
Registrován: 3-2007
Se srovnáváte s WvB ? Nebo ty, co asi neměli rádi cikány a hodili jim do okna zapálené flašky s benzínem ?

[crazy]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:10:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1186
Registrován: 11-2005
Vy tam někde vidíte srovnání???[crazy][crazy][crazy]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Mladějov
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11601
Registrován: 3-2007
A proč jste ho teda VY SÁM vytahoval ? Umíte to vůbec nějak slušně vysvělit nebo definovat ?
Pondělí, 11. prosince 2017 - 14:17:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1187
Registrován: 11-2005
dohliba, co je tu nazýván náckem, vidím jako WvB...[happy][wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem miram.)
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2380
Registrován: 9-2003
NaziDohlib: Typickým znakem rasisty je, že tvrdí: "Nejsem rasista, ALE...".
NOBLE BRICKS
Mladějov
Pondělí, 11. prosince 2017 - 15:57:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11607
Registrován: 3-2007
Tak tohle říkám taky - protože posun oficiálního tónu společnosti k multikulti a feminismu a ztrátu smyslu pro humor je zjevný.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:10:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 8-2017
milá sluníčka, v tom případě jsem rasista a jsem na to hrdej, byť osobně znám pár cigánů, kteří makaj, snaží se žít "normálním" životem, a já s nimi nemám problém sednout u piva a bavit o čemkoliv

páč nesnáším ožralce, kteří parazitují na soc. dávkách, dělají akorád bordel, páchají trestnou činnost a když člověk bochne do stolu, že už toho má dost, tak je ještě označen nějakým nýmandem za rasistu s tím, že je to přece projev jejich kultůry[crazy]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:14:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1191
Registrován: 11-2005
Jsem taky hrdý rasista, xenofob a zaprděný bílý Čech[happy] Vím, že bude mnohem hůř...
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:32:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1307
Registrován: 6-2016
Practicus: Tvůj postoj je i mým postojem, a to již dlouho. Takže jsem si vytvořil kategorii "Selektivní rasista". To je člověk, kterému vadí (limitně ho i serou) příslušníci LIBOVOLNÉ rasy, kteří žijí a chovají se způsobem NEKOMPATIBILNÍM s pravidly většinové společnosti.
Abych zůstal u drážní problematiky, tak mám rasistické choutky ku svým bílým spoluobčanům, kteří se zovou v řeči lidové "smažky" a okupují lecjaký objekt. Třeba na Žižkově ten, který patří SŽDC...
Dříve (25 let z5) mi vadili cikáni v Předlicích, kterými jsem musel služebně procházet. Dneska patrně příslušnou lokalitu (okolí rest. Na luhách) již na 105% vybydleli, takže tam "bude klidno".
Naopak mi nevadí houfce japonských, korejských a jiných asijských turistů, kteří procházejí Prahou a občas "poněkud brzdí pěší provoz". Nevadí mi pracující Cikáni a jsem ochoten jim i pomáhat (naposled oprava "naftového dohledu" jejich Superbu, když dokončili výkopy pro naší dešťovou kanalizaci). S potěšením koukám na vánočním trhu v Černošicích, jak z dětského pěveckého sboru ční černoušek, kterému do absolutně černého tělesa chybí jen jeden odstín[biggrin]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:54:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 8-2017
no, a ten případ, co se stal v Praze s tím černochem je ukázkový příklad cigánské férovky, ovšem, zde ti "cigáni" byli bílí - já jim říkám bílí cigáni, neb způsob, jakým se chovali odpovídá většině této menšiny, ovšem barva je jiná

takže slovo cigán, či cigánský v tomto případě označuje způsob života a nemá s rasou nic společnýho

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
dohlib
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:56:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 417
Registrován: 8-2014
: Practicus - souhlas

Souhlasím, v tom Vítkově na Opavsku jsou také takoví, co pracují, a proti nim nic nemám.
Bohužel většina je těch, co se snaží nedělat nic a vysát z nás daňových poplatníků co nejvíce, dokonce jsou takoví, co mají "papíry na hlavu" alias plnou invaliditu (žádný nejezdí na vozíčku), ale pořídit si auto a řídit jej mohou...atd. atd.
A pak se najde baron mezi zloději, obsadí cizí dům, kde si udělá sklad čorknutých věcí. Pak mu někdo udělá čáru přes rozpočet (volat policii nemá smysl, řekl by, to není můj dům, já to sem nedal a ani neukradl, jen jsem to tu našel a jiné výmluvy). Jistí kluci usoudí, že bude třeba jim ten sklad nakradeného zničit a údajně netuší, že tam večer někdo dělá inventuru lupu nebo snad že přivezli další zboží...a je zde zakázáno psát pod hrozbou urážek, že zachraňovat měli především "zboží"....stalo se co se stalo, Kudrik dostal za zásluhy druhého vítkovského Ewing Oil magnáta amnestii, dům, mobil, auto a spoustu peněz, které vesele prohrával v automatech a hospodách v okolí, až přišel exekutor...opět finanční injekce shora...pak řízení auta v opilosti a sražení člověka...hodilo se to na jiného kolegu z auta, co není tak na očích, že...klidně si mne nálepkujte a urážejte, ale tohle vše se platí i z Vašich daní a pokud chcete podporovat parazitismus, tak sami a beze mně.
Protože když to vidím i v těch obchodech i na sídlišti, jak a co nakupují preferovaní a podporovaní a na druhé straně důchodce či matka samoživitelka s pár rohlíky počítajíc každou korunu, je mi z toho zle.

Neříkám, že žháři jsou úplně nevinní, ale není měřeno všem stejným metrem. Místo jasného dokázaného ublížení na zdraví (z nedbalosti) s náhradou škody udělají z lidí, kteří platili daně do státní kasy, a škodu na zdraví by snad i uhradili, vyvrhele společnosti připsáním nálepek rasistů bez možnosti nápravy atd. Druhá strana - ano, postižená Natálka za to nemůže, že ji nechali bez dozoru a zachraňovali dříve pro ně cennější věci, ale ostatní, co neměli v tom domě co dělat, "potrestat" tím, že jim koupíme dům, mobil, auto atd. ?

Jedna skupina obyvatel se ze všeho vykroutí, vyvleče téměř vždy. Další skupina to musí tiše trpět, parazitismus, a spravedlnosti se nedovolá. Když to někteří vezmou do svých rukou, přišijí jim všechno co se dá i nedá a vytváří tím precedenc, že ti slušní občané se začnou bát, že státní moc může vše, jako v 50. letech...
...a oběti a pozůstalí Studénky teď neví, zda se mají bát dále bojovat a odvolávat se a hledat viníky a odpovědné, když vidí, že soudní a státní mašinerie pracuje spíše pro ty mocné a bohaté...

Tak sluníčkáři, zase sem pište ty vaše vulgarity a vybírejte slova z kontextu, jak se Vám hodí. Ale doplácíme na tento systém všichni...a na závěr - asi žádný z Vás nežije poblíž těchto problémových občanů...opakuji, nejsou všichni stejní, jsou mezi nimi i Ti dobří, pracující, ale bohužel systém podporuje spíše ty, co vstávají k obědu, jsou si pro dávky, paří do noci, sem tam něco ukradnou a když je odhalí, tak se z toho hravě vyvlečou, neboť jim to musí vše policie a soud dokázat, což pro údajné rasisty neplatí a je to přesně naopak..těm lze přišít vše, média to zařídí.
dohlib
Pondělí, 11. prosince 2017 - 16:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 418
Registrován: 8-2014
Bohužel u nás je preferován nový druh homo vulgaris - škodlivý, ale zákonem chráněný.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:00:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 11-2005
Pokud myslíte to napadení v tramvaji, nějak tam nehrajou ty citróny...ale je možné, že rasista běžně sebou všude vozí množství citrónu...???Nevím, jen se ptám.
Lidovky
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pondělí, 11. prosince 2017 - 17:06:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1309
Registrován: 6-2016
Miram: Na fotbal už desítky let nechodím, ale dění "v médiích" trochu sleduju. Takže si tipnu, že citronem se háže na hrací plochu, protože citrus projde kontrolou u vchodu. Ti "fanoušci" patrně kupují takové plody, které jsou "v akci", aby to moc nestálo. Příště mohou mít mandarinky[biggrin]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 18:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6482
Registrován: 8-2012
Prosím slušné diskutující, aby na nácky nereagovali a nekrmili troly, když admini nefungují. Nedělejme z toho další hovínky.cz.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 18:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3064
Registrován: 4-2007
T.H. Máš pravdu, maj jinej názor než ty-jsou to paka. Souhlasím s tebou. Sračky offtopic tu pište jen antirasisti...[ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Dj_la_défense.)
Pondělí, 11. prosince 2017 - 19:15:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 7-2017
Tome sorry jako, ale nereagovat na tebe a tvoje hemzy ke všemu (třeba teď ty blbé kecy o obsluze PZM na požádání ve vedlejším vlákně), to bude chtít svatou trpělivost, nevím jestli to vydržím. Nic neslibuju [nene]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:22:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4092
Registrován: 4-2003
Bobik:
" Protože firma, co "pronajímá" uklízečky musí platit to samý, co podnik"
Když budeš produkovat něco v počtech jednotek kusů, navíc jako vedlejší činnost, budou náklady srovnatelné, jako kdybys produkoval desítky až stovky kusů v rámci hlavní činnosti? No nebudou. Pokud bude podnik zaměstnávat své dvě vlastní uklizečky, bude se o ně muset postarat. Bude muset vyčlenit lidi, kteří budou mít na starosti agendu s nimi spjatou. Bude muset hledat a platit náhradu, když budou na dovolené, nemocenské či mít volno. Bude muset nakupovat ochranné a úklidové prostředky, a to za ceny vyšší než úklidové firmy, protože nebude dosahovat takových objemů odběru. Bude muset zajišťovat jejich školení. A to vše kvůli dvěma osobám. Úklidové firmy mají úklid jako svoji hlavní pracovní činnost, nakupují materiál a služby ve velkém, zaměstnávají kvanta uklízeček, které jsou jejich stěžejní pracovní silou, na tento segment se specializují. Leckdy uklízečka/úklidová četa zvládne i více zakázek v jednom dni. Takže ne, firma pronajímající uklizečky rozhodně v přepočtu na "kus" nemusí platit to samý, co podnik.
Bobik:
" Nejlepší řešení je sehnat si vlastního kvalitního člověka a toho si zaplatit a hýčkat, protože to je ve výsledku i nejlevnější. "
A když ten vlastní člověk onemocní, má volno či je na dovolené, pak uklízí kdo?


Líbí se mi, jak se k argumentaci (outsourcing, uprchlíci) postavil Miram. Prostě se vyzvracel, utekl od toho, ani se k tomu nehlásí a za rohem začal zvracet znovu. Sice úplně jiné téma, ale naprosto stejně hloupě.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org