Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 24. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Mladějov
Pátek, 20. října 2017 - 12:56:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11098
Registrován: 3-2007
No wono jde o něco jiného - o změnách a nepravidelnostech způsobených např. výlukami, nebo tím, že po řadě tratí v určitých obdobích ten náklad neprotlačíte a vlak, na který ta vozová zásilka přechází nemůže čekat x hodin, protože by to narušilo zas další vazby nehledě na narůst přesčasové a neefektivní práce, tak prostě dispečer (říkejme tomu ten tak pro zjednodušení) rozhodne, že ty a ty vozy přejdou až na ten další vlak tím směrem - velmi analogické s přípoji v osobní dopravě a nemožností splnit dojet do cíle VŠEM cestujícím včas.
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 13:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3637
Registrován: 4-2009
No, ale mě nejde na rozum, kde se stane ta chyba, že se vozová zásilka zdrží?

Tak to Vám řeknu zcela přesně:

1) přemíra traťových výluk a "jednokolejných" provozů v mezistaničních úsecích; mnohdy ještě zřetězené (např. souběh jednokolejného provozu Havířov - (Albrechtice u Č. T.) - Český Těšín spolu s jednokolejným provozem mezi žst. Louky nad Olší - Karviná a teď pro změnu Karviná - Dětmarovice). U takových případů jezdí hlavně osobka (a tam ještě přednostně uřvaný Žluťák) a tu a tam se dostane i na nás. Není problém[crazy] si postát v žst. Lipník nad Bečvou 5 hodin při jednokolejném provoze do Prosenic (nemluvě o kratších stáních v předchozích stanicích). Za tu dobu projelo nepočítaně osobních vlaků (obsazenost do 30 procent), rychlíky a vlaky soutěžící o Modrou stuhu mezi Ostravou a Prahou (Macecha, Žluťák a Lečo Express). Z nákladní dopravy to za těch 5 hodin byly 2 (možná 3) nákladní vlaky ve směru na Ostravu a směrem dolů odjel 1x kolega (ČDC) s pár vozy do Přerova, pak projelo 1x uhlí RCA a strojně černá 189. Vedle mne po celou dobu stál kolega od AWT s kontejnery. V tomhle systému se nákladní doprava rozumně dělat nedá.

2) Někteří výpravčí nemají odvahu vypustit nákladní vlak před osobním (zastávkovým) vlakem na trať. Svého času se tím vyznačoval jistý výpravčí v Petrovicích u K., v takovém případě mne nevypustil 15-20 min před sólo 810 jedoucí do Dětmarovic a cesta do Břeclavi mi pak trvala o 3-4 hodiny déle než kdybych odjel hned[crazy] Na druhou stranu vím, že odvahu výpravčích dost sráží jejich (nepříliš chytré) vedení[sad] drsnými zásahy do prémií. Čest patří těm, kteří jsou ochotní nechat předjet osobní vlak některým z nákladních vlaků[ok][happy]

3) Pozdní příjezdy vlaků ze zahraničí (hlavně u Poláků[angry] - ty ostatně podezírám z toho, že dosud nejsou na železniční dopravu zralí). Tím se dodrbou plány dispečerů s nasazením strojvedoucích.

A něco z řad ČDC:

4) Někteří zaměstnanci zamrzli v minulém režimu (typické výroky: nemusíme pořád dělat, jsme jen služba[crazy], to necháme na noc (den) - za chvíli přijdou čerství)

5) Na všechno je moc času. A když na to nakonec dojde, tak je to stejně blbě[crazy] (vyhotovení vlakové dokumentace v Petrovicích u K. trvá tradičně přes hodinu, když ji nakonec mám v ruce tak si Zprávu o brzdění musí kopretiny zopakovat, protože si tam jistá osoba dosud nevšimla, že celková hmotnost vozu není rovna hmotnosti nákladu a tak si celkovou hmotnost soupravy z Polska zvedne ještě o hmotnost prázdných vozů[crazy] (čímž se zvednou poplatky za dopravní cestu, ale to nikomu nevadí. Ta kopretina to příště udělá znovu[angry])

A pak už jenom technické poruchy na trati, lokomotivách, či vozech[wink] Našlo by se toho asi více, ale tohle mi pije krev nejvíc[sad]

Nebo je normální, že se vagon "zapomene" na seřadišti?

Svého času se v Ostravě na hlavním omezoval provoz kopců (máme tu dva). V sobotu nejel přes den jeden a v neděli pak ten druhý. Pokud jste měl "štěstí", že Váš vůz přistál v pátek večer na tom "správném" přednádraží, tak byl vůz "vyplivnut" z Ostravy až v pondělí večer[crazy] Ale to už (doufám) nefunguje.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pátek, 20. října 2017 - 13:10:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 9-2016
Honzasl: Řekněme zásilku ve voze vezou Mn - Pn - Mn. Tedy dvě manipulace. No třeba:
A - do uzlové stanice se sjedou třeba 3 Mn
B - odtud jsou jejich vozy odeslány 2 Pn (každý Pn jede jinam)
C - do uzlové cílové stanice dojedou 3 Pn z různých směrů a jejich vozy jsou rozděleny do 4 Mn

No a co se stane, když jeden Mn vlaku A bude mít zpoždění takové, že Pn již má odjezd? Jsou tři možnosti:
1) Pn bude čekat
2) Pn odjede na čas, vozy které nedorazily pojedou dalším řádným Pn
3) Pn odjede na čas, vozy které nedorazily pojedou mimořádným Pn

Možnost 1) znamená, že všechny vozy ze všech Mn předané na Pn budou zpožděny. Pokud by čekaly i Mn C, tak všechny vozy dojedou k vykládce opožděné
Možnost 2) znamená, že část vozů bude u vykládky opožděná. Ale doba zpoždění se prodlužuje. Pokud Pn jezdí 3x denně, ale Mn C jen jednou denně, tak klidně kvůli hodině zpoždění Mn A dojede k vykládce o den později
Možnost 3) znamená, že pojede X vlaků s málo vozy (takže asi ne)

Takže vůz není zapomenut na seřadišti, ale čeká na vlak.
Pátek, 20. října 2017 - 13:19:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 377
Registrován: 9-2016
Pikehead: Sledování vozů pomocí GSM je hloupost (drahé). On stačí obyčejný informační systém, kde bude zaneseno který vůz je na kterém vlaku a kde se daný vlak nachází.

A jen tak mimochodem, informační systémy používané u ČD i ČDC jsou docela moderní. A nedodává je jen Chaps.
Pikehead
Pátek, 20. října 2017 - 13:22:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3407
Registrován: 3-2007
No jestli je to hloupost, tak Vás musím upozornit, že kamioňáci vám takové informace v reálném čase umí dát. Jestli je to "drahé" neumím posoudit.

Tož dobře, takže na systémy se tu tím pádem vymlouvat nebudete... [happy]
Pátek, 20. října 2017 - 14:37:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 9-2016
Pikehead - Nákladní železniční vůz x kamion:
Vůz je přiřazen na nějaký vlak. Vlak jede přes kontrolní body (stanice). Pokud projede stanicí vlak, projel i vůz. Takže stačí, aby jeden šmloula přiřadil v systému vůz na vlak a další šmoulové zaznamenali, že vlak projel stanicí.
Vzhledem k hustotě železničních stanic stačí, že zásilka je již za Benešovem, ale ještě neprojela Čerčany. A pokud by se to mělo zpřesnit, tak stačí dát GPS na mašinu.

Kamion nemá kontrolní body. Takže buď by řidič hlásil svou polohu každých X km na dispečink, nebo by nikdo nevěděl, kde je.
Šmajchl
Pátek, 20. října 2017 - 14:43:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 750
Registrován: 9-2011
Makus:
Možnost 4:
Nemáme dostatek personálu/lokomotiv, aby bylo možné vůz/vlak k vám dopravit, případně přivezeme jen část, zbytek je přes normu. Vcelku normální je jezdit obden a doba dodání se tak ještě více prodlužuje.

Pikehead:
GPS na vagóny existuje a řekl bych, že se to už začíná u najatých vozů v nákladní železniční dopravě docela rozmáhat. Primární účel bude asi "počítadlo kilometrů", pro nějaké další služby by se asi musely data o poloze dostat od vlastníka vozu/zařízení k vlastníkovi nákladu.
František_plášek
Pátek, 20. října 2017 - 15:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1420
Registrován: 9-2006
Tak to Vám řeknu zcela přesně:

1) přemíra traťových výluk a "jednokolejných" provozů v mezistaničních úsecích; mnohdy ještě zřetězené (např. souběh jednokolejného provozu Havířov - (Albrechtice u Č. T.) - Český Těšín spolu s jednokolejným provozem mezi žst. Louky nad Olší - Karviná a teď pro změnu Karviná - Dětmarovice). U takových případů jezdí hlavně osobka (a tam ještě přednostně uřvaný Žluťák) a tu a tam se dostane i na nás. Není problém[crazy] si postát v žst. Lipník nad Bečvou 5 hodin při jednokolejném provoze do Prosenic (nemluvě o kratších stáních v předchozích stanicích). Za tu dobu projelo nepočítaně osobních vlaků (obsazenost do 30 procent), rychlíky a vlaky soutěžící o Modrou stuhu mezi Ostravou a Prahou (Macecha, Žluťák a Lečo Express). Z nákladní dopravy to za těch 5 hodin byly 2 (možná 3) nákladní vlaky ve směru na Ostravu a směrem dolů odjel 1x kolega (ČDC) s pár vozy do Přerova, pak projelo 1x uhlí RCA a strojně černá 189. Vedle mne po celou dobu stál kolega od AWT s kontejnery. V tomhle systému se nákladní doprava rozumně dělat nedá.

2) Někteří výpravčí nemají odvahu vypustit nákladní vlak před osobním (zastávkovým) vlakem na trať. Svého času se tím vyznačoval jistý výpravčí v Petrovicích u K., v takovém případě mne nevypustil 15-20 min před sólo 810 jedoucí do Dětmarovic a cesta do Břeclavi mi pak trvala o 3-4 hodiny déle než kdybych odjel hned[crazy] Na druhou stranu vím, že odvahu výpravčích dost sráží jejich (nepříliš chytré) vedení[sad] drsnými zásahy do prémií. Čest patří těm, kteří jsou ochotní nechat předjet osobní vlak některým z nákladních vlaků[ok][happy]

3) Pozdní příjezdy vlaků ze zahraničí (hlavně u Poláků[angry] - ty ostatně podezírám z toho, že dosud nejsou na železniční dopravu zralí). Tím se dodrbou plány dispečerů s nasazením strojvedoucích.


...dá se to někde podepsat? Zejména bod 3 ! Dodrbe to nejen personální, ale zejména u soukromníka i dokonale rozvrátí obraty a využití lokomotiv (ČDC má přece jen více lokomotiv...) [lol]

Sledování vozů pomocí GSM je hloupost (drahé). On stačí obyčejný informační systém, kde bude zaneseno který vůz je na kterém vlaku a kde se daný vlak nachází.

není

GPS na vagóny existuje a řekl bych, že se to už začíná u najatých vozů v nákladní železniční dopravě docela rozmáhat. Primární účel bude asi "počítadlo kilometrů", pro nějaké další služby by se asi musely data o poloze dostat od vlastníka vozu/zařízení k vlastníkovi nákladu.

Zrovna systémy od Positrex-u používáme, jak na lokomotivách, autech, vozech (vozové jsou přenosné, zamykají se do držáku koncovek, dáváme hlavně na ucelenky zákazníků). Zákázník může dostat link a na webu si otevře polohu konkrétního "čůra" (to je náš slangový výraz pro jednotku GPS).

A jen tak mimochodem, informační systémy používané u ČD i ČDC jsou docela moderní. A nedodává je jen Chaps.

Nedodává. Tyto systémy dodává téměř monopolně jedna firma z Olomouce [angry]
Pružinskij
Pátek, 20. října 2017 - 15:45:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 4-2015
Makus: Hele, to máte úplně jedno. Hlavní problém je to, co popsal Němec. Tam můžete momentálně prognózovat jen velmi málo. A není to je o tom, že to nejde spočítat nebo vymyslet.
West code was broken.

Bobo
Pátek, 20. října 2017 - 16:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13743
Registrován: 5-2002
taky jde o to, jak dlouho dopředu musim ojebat jeřáb. jetli 5-6hod, tak by to jít mohlo......
a gdyž je to na vlečku/do placu, gde mam svuj jeřáb, neni +- co řešit.
jinak je to asi jako přesnost Ex dukla: dneska jen 2 hod? ne my sme ta včerejší
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 19:27:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3640
Registrován: 4-2009
Dodrbe to nejen personální, ale zejména u soukromníka i dokonale rozvrátí obraty a využití lokomotiv.

Občas je mi líto kluků od RCA. Stává se, že potkám jejich vlak v Polance při čekání na volno v Petrovicích. Stihnu otočit Břeclav a ten vlak v Polance potkám znovu při své cestě zpět. To se pak chlácholím, že to ještě s využitím strojů u Carga není tak špatné. Ale jinak mi z toho běhá mráz po zádech, přestože prostoje strojů a čet neplatím u Carga natož u soukromníků.
I proto bývám nerudný po řečech politiků, jak přesunou přepravu z kamiónů na železnici[crazy] Taky bych se toho rád dožil, ale za stávajícího systému to nevidím reálně[sad] Snad s tím ŽESNAD pohne.

A jen tak mimochodem, informační systémy používané u ČD i ČDC jsou docela moderní. A nedodává je jen Chaps.
Nedodává. Tyto systémy dodává téměř monopolně jedna firma z Olomouce.


Netuším s čím pracujete a jakého dodavatele z Olomouce máte na mysli. My u Carga používáme věci od ČD Telematiky a ČD Informačních systémů. Ale nevylučuji, že se mimo můj obzor může skrývat nějaká aplikace z Olomouce[wink]
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pikehead
Pátek, 20. října 2017 - 20:18:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3410
Registrován: 3-2007
Já bych se nerad dopustil nějakého faux pas, ale modrý svět úplně neznám. Co přesně v těch Pertovicích nebo Zebrzydovicích potřebujete dělat?

Narozdíl od Bad Schandau tam není změna napájecí soustavy, i ta největší česká plečka platí v Polsku za slušnou mašinu, takže co brání zvesela pokračovat do nitra PLR?
Pátek, 20. října 2017 - 20:23:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 28
Registrován: 9-2013
Pan jirkaxxxl je trochu mimo mísu. Jezdili ven lidi i co nebyli u bolševiků. Příbuzný a odsunutý rodiny se mohli navštěvovat.(bohužel to nebylo zadarmo-bolšán vyžadoval nájem) Já nesměl do SSSR, ale mohl jsem na západ. (ne celá rodina-co kdyby) Prázdniny v 70tých letech na západě (je to rozdíl mezi zemí, kde není hajzlpapír a vložky, zelenina a ovoce, plat jeřábníka v továrně 18 000 šilinků ,mikrovlnka- to jsem zíral-asi bolševik udělal chybu někde ) Posudek ze základky mám schovaný , kdybych náhodou chtěl vzdělání. Člověk to musí dohnat ve stáří. A vojna -to bylo něco-samá elita jak říkal pan Švandrlík.Ani nevím proč, když byl děda raněný u Stalingradu.No a šlechtický titul.Ten bolševik musí do všeho rýpat.
Pátek, 20. října 2017 - 20:40:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1148
Registrován: 11-2005
Ach jo...zase mainstream nadávání na bolševika, přitom se ta debata už stočila celkem k jádru pudla - k diskuzi o přepravách po železnici[wink] Za chvíli mi dorazí 1 500 t uhlí, uvidím, jaké překvapení bude v použitém vozovém parku - zejména Wapky na vzduch (co kus, to originál ovládání) jsou "zábava"[kladivo]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 21:40:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3643
Registrován: 4-2009
Miram: Tak opatrně, ať neotevřete Wapku tak, že ji už nezavřete[wink]

Pikehead: Klasika, u ČDC se předělávají papíry na naše zvyklosti (byť Rakušáci mají poměrně přehlednou dokumentaci). Tuším, že při tom odchází údaje o vlaku do informačního systému SŽDC.
Do Polska sice můžeme vyslat kdejaký škopek, jen musí být "polonizován" a mít platné povolení od tamní obdoby našeho DÚ a to je kilometricky omezené (časově patrně taky). Pak už zbývá mít někoho na druhé straně hranice. A tady bývá tradiční problém s Poláky[angry] Nikdo neví co se za hranicí děje. Když odtamtud proniknou nějaké zprávy, tak stejně nebývají pravdivé[crazy] (do hodiny to přijede, vlak už stojí v Zebrzydowicích - no, nedojel, neboť stál zamčený jinde a za 6 hodin se nenašel strojvedoucí[uhoh]). Když je vlak i strojvedoucí, tak si zase postaví hlavu nějaký tamní výpravčí a do konce směny prostě nedělá[angry] (jiný kraj, jiný mrav). A přijede-li vlak, zase netušíte, co té lokomotivě Poláci provedli[angry] Tuhle si spletli Peršinga s důlní lokomotivou a tak byla v celé lokomotivě souvislá vrstva uhelného prachu (od nejvyššího místa ve strojovně až po podlahu na stanovištích - následovaly 2 dny jejího čištění v SOKV). Také spotřebu sběračů mají poněkud zvýšenou[sad]
A tak si CARGO vyškolilo 10 lidí schopných jezdit po Polsku, uvidíme jak to bude chodit nyní.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pátek, 20. října 2017 - 21:57:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 11-2005
Němec_z_ova: Copak já, my tady na to otvírání máme lidi...ale když ten mizerně placenej kolben otvírá celý život české Wapky a najednou přijede nějaká specialita, zákonitě to přináší potíže[wink] Jj, Poláci jsou nářez, občas zkouší proniknout do našeho vnitrozemí s "ukradenou" soupravou a pak je z toho velký "halo" , opět zlaté ČDC a AWT[proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Pikehead
Sobota, 21. října 2017 - 07:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3412
Registrován: 3-2007
Němec z Ova: Ok, u vás se jedná o politickou korektnost že to na hranici musí přebírat PKPC. A u ostatních je to problém s polonizovanou mašinou?
Sobota, 21. října 2017 - 14:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3067
Registrován: 6-2007
Nevím co je v Petrovicích za problém, minule jsem tam bral vlak, ten sice přijel místo v 6 ráno v 10 večer, ale pět minut po vystřídání a rychlé obhlídce mašiny jsem pokračoval dále [ok] [proud] do budoucna to třeba někteří dopravci můžou řešit vozbou ve vlastní režii jak v PL, tak v ČR a se strojvedoucími s osvědčeními pro oba státy. Pak to půjde projet trochu rychleji.
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Sobota, 21. října 2017 - 16:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 153
Registrován: 7-2017
Co bude znamenat vláda ANO + někoho pro železnici?
Sobota, 21. října 2017 - 16:46:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5954
Registrován: 8-2012
Přesměrování penězovodu SŽDC+ČD+ČDC do Agrofertu.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 21. října 2017 - 17:03:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 154
Registrován: 7-2017
T_._H_.: Z toho prvního aspoň má dost lidí užitek, od vás jsem ani jiný než zaujatý komentář nečekal. [happy] Agrofert si už teď z řepky vydělává dost... Ale přesně tohle jsem tu rozvíjet nechtěl, chtěl jsem něco trochu objektivního.
Pružinskij
Sobota, 21. října 2017 - 17:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 4-2015
A co "objektivního" podle Vás udělal v dopravě Ťok, he?
West code was broken.

Sobota, 21. října 2017 - 17:14:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4156
Registrován: 7-2011
Tantin27:
" Agrofert si už teď z řepky vydělává dost..."
A evidentně mu to nestačí.
Rozdíl mezi bohatým a chudým není v chuti k jídlu, rozdíl je akorát v tom, že bohatej je mlsnější. Kde se chudej spokojí s rohlíkej, tam chce bohatej šunku. [proud] Ale žrát chtěj oba.
Sobota, 21. října 2017 - 17:19:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 7-2017
Pružijnskij: No, právě že mi přišlo, že toho moc nebylo, naopak se akorát snížily investice do infrastruktury. Ale přiznám se, že čtení programu ANO jsem se ani neobtěžoval, neb bych moje rozhodnotí o nich ani na základě sebelepšího nezměnil, protože stačí lidé... [sad]
Sobota, 21. října 2017 - 18:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3485
Registrován: 3-2010
Šotoušci, začíná vám to docházet? Tak jako byl Řebíček Viamont, kterému se tehdy ztrojnásobily zisky, je Ťok Skanska. Tady nejde o dopravu jako takovou, ale o prachy. A že to zastřešuje estébák Bureš? Vždyť mu stádo ovcí dalo 30% hlasů, tak co byste chtěli? Příští rok bude čtvrtka másla za stovku a vajíčko za šest korun. Pak bude stádo nadávat, ale komu? Své blbosti.
Sobota, 21. října 2017 - 19:04:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1150
Registrován: 11-2005
Tak hlavně Ťok měl/má autodopravu, takže jeho zájem je jasný. K železnici - napoví objem přeprav na velkých vlečkách Agrofertu - nevím jak Šala na Slovači, předpokládám také velké využití vlečky a to je Andrejův největší podnik, ale Lovochemie a Deza má na vlečkách nárůst přeprav a velkou převahu nad kamiony, naopak Synthesii a Prechezu kamiony válcují, SKW Piesteritz v Německu nevím. Různé hnojárny zavážené Šalou často drží lokálky a nákladní dopravu tam nad vodou[wink] Ovšem ta rétorika o tých dálnicích....au.
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Sobota, 21. října 2017 - 20:36:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5957
Registrován: 8-2012
od vás jsem ani jiný než zaujatý komentář nečekal
Co jako chcete slyšet? Že Bureš, když náhodou nebude spát, altruisticky postaví šotouškům VRTku? Tak určitě existuje nějaká stavební divize Agrofertu a kam teče beton, tam tečou prachy...
...no a kdyžtak vás podojí jinak, no. Jakej volič, takovej politik.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 21. října 2017 - 21:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 157
Registrován: 7-2017
T_.H_.: Nemluvil jsem o Agrofertu, ale o ČD+ČDC+SŽDC a nazýváním to „penězovodem" - to mi přijde trochu přehnané... Netvrdím, že tam je vše čisté, ale zas tak špatné služby ten pěnezovod (u SŽDC by se dalo polemizovat občas, uznávám) dle mého v současnosti neposkytuje.
Sobota, 21. října 2017 - 23:29:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 968
Registrován: 8-2011
Takže buď by řidič hlásil svou polohu každých X km na dispečink, nebo by nikdo nevěděl, kde je.

Je rok 2017,dnes dispečer může mít na počítači všechny jeho auta na mapě s údaji jako např. kde přesně je,kudy jel,kolik hodin má odjeto,kolik ještě může odjet,jaká je rychlost,spotřeba,kolik nafty v nádrži,apod.(např. Fleetboard od Mercedesu ,Dynafleet od Volva). Jakákoliv součinnost řidiče vůbec není potřeba.
Sobota, 21. října 2017 - 23:34:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7855
Registrován: 5-2007
Hroch.R420: Nie ste "ve při", Makus popisuje práve to, ako by to muselo fungovať, keby Vami popisované systémy neexistovali.
Neděle, 22. října 2017 - 08:07:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5959
Registrován: 8-2012
to mi přijde trochu přehnané
Tak jasně, oni jsou všichni nasáčkovaní v těch správních radách a dozorčích radách státních podniků akorát proto, že se odborně vobětujou pro vobčany... a Bureš v Agrofertu zřejmě vyvařil 40 miliard za poslední čtyři roky (a dostal na dotacích víc, než zaplatil na daních) jen proto, že je to dobrej obchodník.
Že si neumíte dát dvě a dvě dohromady není přece můj problém.
A že je to super, protože sice prachy tečou proudem, ale podle šotoušků zbyde pár drobečků na "ne tak špatné služby"? Sice kradou, že ani poledne nedrží, ale na nás taky něco zbyde - jo, to je podle mně jediná možná motivace někoho nepříliš úspěšného, kdo volí "národ sobě" miliardáře.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 10:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14749
Registrován: 5-2002
TH: to je podle mně jediná možná motivace někoho nepříliš úspěšného, kdo volí "národ sobě" miliardáře
Není jediná. Jiná možná je ta, že na něj to ještě neprasklo, takže je "hezkej", kdežto na ty ostatní už to prasklo, takže jsou "oškliví".
Mmch, ten "kynologickej" obrázek jsi už viděl...?
Neděle, 22. října 2017 - 11:02:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5968
Registrován: 8-2012
Wono je to jinak : Většina národa nenávidí politiky, poslance atd. a jde za tím, kdo slibuje změnu
To vysvětluje deset procent pro Piráty (čili rozhodně ne většina národa). Ale rozhodně nevysvětluje třeba nadstandardní výhru Bureše v Kostelci, kde zničil prosperující družstvo řezníků a dnes tam zaměstnává agenturní pracovníky za hodně podprůměrné prachy. Vždyť toho už na něj prasklo dost a ausgrechnecht v tom Kostelci to všichni vidí konkrétně ve svejch talířích.
Nehledal bych za tím žádné složité úvahy v okamžiku, kdy je to projev a) blbosti, b) vychcanosti, c) závisti. Tím vším oplývají lidé (nejen Češi, ale v celém světě) mírou vrchovatou.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 11:23:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 160
Registrován: 7-2017
TH: Aby bylo jasno: ANO jsem nevolil, takovou věc bych nikdy neudělall. Můžeme jen doufat, že ho nová sněmovna zase vydá, a že ty důkazy od policie budou stačit.

A že z ČD bude ještě větší trafika, se mi opravdu nelíbí, ale vzhledem k neschopnosti ministerstva nějak pořešit tarif je dominance ČD pro cestujícího IMHO nejvýhodnější, byť parazitismus bude žel nemalý. [sad]

Hospodaření s „přebytkem” nebudu komentovat, je to i důsledek kouzlení s čísly a lepší než plánovaný růst je vždycky spíše vládě navzdory... [ko]
Neděle, 22. října 2017 - 11:33:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7940
Registrován: 4-2003
Nic proti, ale vezměte si to trochu z jiného úhlu: Banda politiků, kteří se nejsou schopni uživit jinak než v politice - v čele je náš dosluhující ministerský předseda, který dokončil studium práv v roce 1995 a od roku 1996 je poslancem. Proti tomu Babiš, který je úspěšným člověkem - reálně, ne díky tomu, že je poslancem či ministrem.

Lidi ale už pak zejména výše díky zmíněné bandě politiků) nevidí, že cestou k úspěchu to bral tak, že tvrdě zlikvidoval konkurenci (zcela jistě i za cenu počátečních ztrát) a že to nakonec odnesli mnozí tak, že byli nahrazeni agenturními pracovníky. Že bez kontaktů z podniků zahraničního obchodu by také nebyl tam, kde je, už vidí málokdo. To už je totiž hoooooodně dávno.

Ovšem to, že mu tleskají zrovna v Kostelci, je pro mne obtížně pochopitelné. Tam asi ztratili všichni rozum, pro to nemám jiné vysvětlení.
Neděle, 22. října 2017 - 12:25:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5969
Registrován: 8-2012
vzhledem k neschopnosti ministerstva nějak pořešit tarif je dominance ČD pro cestujícího IMHO nejvýhodnější
Svatá prostoto.
V Libereckém kraji jezdí Nesprávný Dopravce v jednotném Tarifu.
V Ústeckém kraji jezdí Nesprávní Dopravci v jednotném Tarifu.
V Karlovarském, Praze, i tam to jde. V Jihočeském to taky půjde.
Prakticky všude jezdí v nějakém společném Tarifu autobusy a u nich je jediný rozdíl, že mají gumová kola.

Ale lidi jsou prostě blbí/vychcaní/závistiví a vždycky si najdou "důvod", proč je bianko nabagrování peněz do ČD takzvaně "nejvýhodnější" (pro jejich režimku etc.)... pak je i Bureš hvězdou modrého světa a pochvalují jeho angažování na "dopravě", kde si už neměnnost dnešního systému pohlídá (což samozřejmě zase těm samým vyhovuje).
Tohle je prostě už mimo jakékoli argumentační kategorie, to je o bohu a víře v něj.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 22. října 2017 - 12:27:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 2-2013
ČD je trafika,ale stejně tak posilují trafiky v SŽDC (např.Feranec dosazuje své lidi do SON)atd atd. Stejně tak se prý už balí na Min.vnitra, pol.prezident taky asi nebude věčný a vlastně ten personální kolotoč teď začne.... [vypravci]
Neděle, 22. října 2017 - 13:13:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 7-2017
T_.H_.: Máte neuvěřitelný talent podsouvat lidem věci, co nikdy neřekli. Komu by mohlo vyhovovat seškrtání investic do insfrastruktury? [crazy] (Výsledek angažování ANO na dopravě = katastrofa, připaveno není skoro nic nového).

Ono by třeba „nesprávní dopravci" mohli začít poskytovat informační servis na úrovni ČD (Můj Vlak, mimořádnosti, eShop, jízdenka z eshopu synchronizovaná s čipem na čipové kartě ), pak se můžeme začít bavit o tom, že je nějaký soukromník plnohodnotná náhrada. Dokud tohle někdo nenabídne, sorry. GRAPP je pěkný, není ale ani z poloviny tak pohodlné, jako automatické notifikace u Mého vlaku. Nabízí to někdo? [vypravci]

Pak by nesprávní dopravci mohli fungovat i jinak, než tím, že berou hodně lidí na krátkou dobu (viz problémy se stevardy - nikdo tam dlouho být nechce) a odbávají v rámci úspor údržbu (konkrétně Regiojet, aspoň co jsem četl, nejezdím s nimi a neplánuju to, arogantní lidi nemám rád - U ČD údržba taky kulhá, ale nemyslím si, že tolik). Leo Express je fajn, ale se čtyřmi jednotkami ve ztrátě žel velkou parádu neudělá.

Jednotné krajské tarify jsou hezké, ale neřeší mezikrajskou přepravu. A že bude v JČ integrovaný tarif... No, možná bude aspoň v regionálce, až bude všechno pod GWTR. [andel] [crazy]
Neděle, 22. října 2017 - 13:21:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2518
Registrován: 1-2006
Můžeme jen doufat, že ho nová sněmovna zase vydá

Nevydá.
Proti je 78 kusů za ANO + 10 kusů za KSČM, potřebných 12 dalších se nechá koupit, případně bude pár nepřítomných.

Čímž se zároveň "odemknou" bloky vyhlášené nespolupráce se stíhanými.
Neděle, 22. října 2017 - 15:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5971
Registrován: 8-2012
Vovčan chtěl konec demokracie ve prospěch "firemního" řízení - tak nevím, proč by zaměstnanci měli hlasovat o jejím majiteli.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Desiro
Neděle, 22. října 2017 - 18:03:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3207
Registrován: 2-2004
Jestli dostane dopravu ANO, tak se změní dost málo, protože už tam chvilku je.
Neděle, 22. října 2017 - 20:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 894
Registrován: 9-2013
Trošku se zpožděním video s 380 004 na Karoq expresu.
Pondělí, 23. října 2017 - 08:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7406
Registrován: 4-2003
nevysvětluje třeba nadstandardní výhru Bureše v Kostelci,

Stockholmský syndrom. Dost lidí si prostě svůj život nedovede představit jinak, než že bude chodit na šestou ranní obrazně řešeno s bandaskou a namazaným krajícem chleba do továrny, kde bude někoho poslouchat a dělat nějakou relativně jednoduchou práci a Bureš je pro ně spasitel, protože někdo jiný by to přeci zavřel.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 23. října 2017 - 09:30:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15
Registrován: 8-2017
RadekŠ: Máš naprostou pravdu, ale já bych těmi lidmi neopovrhoval. Co je špatného na tom jít prostě do práce, odpracovat si svoje a jít domů a věnovat se činnosti dle svého uvážení.
T_H : Víš proč celý Kostelec volil Babiše? Protože ten Babiš dává 90ti% lidí v Kostelci práci. Babiš se rozhodoval, svého času, jestli vezme masokombinát v Kostelci, nebo v Martinově. Oba byly tehdy v totálních srač.. (tak že žádné prosperující družstvo řezníků). Rozhodl se, logicky, pro Kostelec (lepší poloha v rámci ČR)a tím tu firmu zachránil. Po Martinovu od roku 2007 neštěkne pes a cca 1000 lidí přišlo o práci. A že tam zaměstnává cizince - kolik lidí se za posledních 10 let vyučilo v oboru řezník-uzenář? A máš vůbec představu, co tato práce obnáší. Já v tom oboru dělal 25 let a kdyby se tehdy Babiš rozhodl pro Martinov, tak tam asi dělám dodnes.
Bylo by opravdu lepší, kdyby se tady ta diskuze vrátila zase k železnici. Politické kecy si řešte v hospodách.
Pondělí, 23. října 2017 - 15:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3486
Registrován: 3-2010
Ladis, ta tvoje agitace ve prospěch estébáckého agenta je dojemná. Tipnu si, že děláš řepkobaronovi drába, těm on platí dobře. Jinak řadoví zaměstnanci jsou u něj na minimálních mzdách. I v tom Kostelci. Tak si ty kecy nech pro Burešovy kádrováky, třeba ti na úkor dělníků přidají.
Pondělí, 23. října 2017 - 15:38:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2519
Registrován: 1-2006
Pokud si vzpomínám, tak v Kostelci bylo zmíněné družstvo řezníků konkurencí masokombinátu (který Chvalovský používal jako zástavu bankám a na provoz [zadnice]). Babiš je silou vymazal z povrchu zemského přesně podle hesla "kdo mi nestojí ve fabrice u linky, nemá právo žít".
Pondělí, 23. října 2017 - 18:47:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4157
Registrován: 7-2011
Ladis-63:
"A že tam zaměstnává cizince - kolik lidí se za posledních 10 let vyučilo v oboru řezník-uzenář? "
[rofl][rofl][rofl] Chceš snad tvrdit, že ti cizinci jsou v tom oboru vyučení? [rofl][rofl][rofl]
Simba
Pondělí, 23. října 2017 - 19:58:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2524
Registrován: 7-2008
Jak Andrej Babiš připravil řezníky o Kostelecké uzeniny

My (a už nejen) v jižním Rathistanu [lol] máme teď svoje:
Rancherské speciality z Jestřebic


(Příspěvek byl editován uživatelem simba.)
Pondělí, 23. října 2017 - 20:11:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 16
Registrován: 8-2017
Ale, ale pánové! Vůbec nedělám agitaci ve prospěch Babiše. Všechny podniky, které nějakým způsobem získal byly těsně před krachem a proto levné. Kolik platí dělníkům opravdu nevím, nikdy jsem u něho nedělal. A že je práce v potravinářském průmyslu špatně placená a hodně těžká a neatraktivní je všeobecně známo a je jedno kdo to vlastní. Mi jenom připadá, že tady všichni pohrdají lidma, kteří prostě jdou ráno do práce dělají za určitou, nevysokou mzdu, a jsou rádi že tu práci vůbec mají. Že by železničáři byli nějaká šlechta mezi dělnictvem?
Bobiku, samozřejmě vyučeni nejsou. Na cca 50% činností stačí cvičená opice a tomu odpovídá i výše platu.A náš člověk by kvůli takové práci do Kostelce např. z nedaleké Jihlavy nedojížděl a místní už prostě nejsou. Ale taky se mi to nelíbí.
Hungry medvěd: Na tu aferu s Chvalovským si vzpomínám, ale teď si nevzpomínám, který masokombinát to byl, že by Písek? Přece jen je to už cca 17 roků. A ono těch velkých masokombinátů zaniklo hodně i bez přičinění Babiše: Písnice, Čakovice, Brno, Hodonín, Olomouc, Přerov, Martinov atd.
A pojďme fakt raději k té železnici.
Úterý, 24. října 2017 - 05:19:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 55
Registrován: 8-2017
Babiš je tabulkář - jede jen podle tabulek - když někdo v jeho podniku utratí víc než má, jde na koberec, když ušetří jde taky na koberec, jakto, že ušetřil, páč mu to nepasuje do tabulek, ovšem jako jedinej (se svými lidmi) ve vládě něco dělá a zavedl to, co je potřeba, aby se snížila finanční kriminalita - proto tak všichni prskaj, páč nemůžou provádět svý kšefty, aniž by to bylo vidět (kontrolní hlášení, EET), proto tolik firem končí, protože maj velký nedoplatky na daních, či si žádali vrácení daně z neexistujícího přeshraničního obchodu

(Příspěvek byl editován uživatelem Practicus.)
Úterý, 24. října 2017 - 07:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7407
Registrován: 4-2003
ovšem jako jedinej (se svými lidmi) ve vládě něco dělá a zavedl to, co je potřeba, aby

To je ovšem obyčejný politický marketing, na který jste očividně "sedl".

Mi jenom připadá, že tady všichni pohrdají lidma, kteří prostě jdou ráno do práce dělají za určitou, nevysokou mzdu,

Za tu nevysokopu mzdu se dá dneska dělat kdekoliv cokoliv a právě proto vůbec nechápu, proč někdo lpí na práci na jatkách a ještě adoruje jejich majitele u volební urny. Spíš mi přijde, že je to do morku kostí zažraná mentalita lokaje hledajícého pána, jemuž by sloužil.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 24. října 2017 - 08:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5985
Registrován: 8-2012
ovšem jako jedinej (se svými lidmi) ve vládě něco dělá
No jo, nekecá a maká (údajně), spí jen náhodou... Maká proti finanční kriminalitě dokonce natolik, že je sám trestně stíhaný pro finanční kriminalitu, což se tu povedlo málokterému ministru (ČSSD Svoboda), natož premiéru - asi aby si zkusil, jaké to je. (Burešův fámulus nám samozřejmě vysvětlí, že je to policejní provokace.)
všichni prskaj, páč nemůžou provádět svý kšefty
Ano, klasická estébácká presumpce viny, všichni "provádějí kšefty". Přinejhorším je stačí zakleknout, ono se už něco najde, že? O demokratickém deficitu (kterým se sám chlubí - "řízení státu jako firmy", tj. jako jeho majitel a neomezený pán) vůbec nemluvě, protože tomu asi naopak tleskáte (dokud se to netýká vás, ale ta chvíle se blíží).
Ale jo, musíme si tu mečiarizaci země taky vyzkoušet, abychom měli i tuhle historickou zkušenost. Vždyť to má i pozitivní úhel - závistivých sviní je v národě zřejmě omezený počet, protože co získal Bureš, to ztratil Sralbotka (součet firma+sockom 97 poslanců minule, 93 dnes)...

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Cogwheel
Úterý, 24. října 2017 - 10:48:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5107
Registrován: 1-2012
Někdy před 85 lety v Německu taky většina národa říkala: "ANO!":

- a dopadlo to moc blbě. [uhoh]
Úterý, 24. října 2017 - 11:17:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 6-2016
Cogwheel: Byli tenkrát stejně nasraní na tehdejší vládnoucí "jelity"...
Ale snad to nedopadne stejně, protože Hrabiš nebyl ani vojně[biggrin]
P.S. nevolil jsem ho, jen konstatuju
Úterý, 24. října 2017 - 15:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 56
Registrován: 8-2017
T_._H_. - Maká proti finanční kriminalitě dokonce natolik, že je sám trestně stíhaný pro finanční kriminalitu, což se tu povedlo málokterému ministru

co, že vyčlenil firmu, její vedení zažádalo o dotace, a protože splnili všechny podmínky, tak je dostali a po skončení platnosti podmínek čerpání dotací ji zase začlenili zpět do holdingu? to jako po skončení podmínek čerpání dotací ta firma nesmí provádět fůze, nesmí se prodat a pod? - to by museli zavřít každýho, kdo nějakým způsobem žádá o dotace, kompenzace a pod.
Úterý, 24. října 2017 - 15:22:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1151
Registrován: 11-2005
To jen potvrzuje, že podnikatel rovná se zločinec [wink]
aneb "Za každým velkým majetkem se skrývá zločin." prý Honoré de Balzac [proud]
Dejte mi moc ovládat měnu národa a bude mi jedno, kdo tvoří zákony. - M. A. Rothschild
MJ + DM = Black Celebration
Úterý, 24. října 2017 - 16:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5990
Registrován: 8-2012
co, že vyčlenil firmu
Ano, pokud Bureš účelově vyčlenil "malou firmu", protože by velký Agrofert na dotaci nárok neměl a "malá firma" ano, tak je to jednoduše dotační podvod (i když se tomu teď moderně říká "ohrožení finančních zájmů Evropské unie"). Já chápu, že podmínky EU jsou perverzní (jako celý dotační systém EU), ale je na tom pěkně vidět nenažranost "boháče, co už má tolik, že přece nemusí krást". Přesto krade, to prostě není o množství.
to by museli zavřít každýho, kdo nějakým způsobem žádá o dotace, kompenzace a pod
A opět klasická estébácká presumpce viny - "každýho" fakt ne. Ale jsem rád, že jsem konečně naživo potkal Burešova fámula, co mu dělá za koblihu advokáta [happy].
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Gale
Úterý, 24. října 2017 - 16:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 74
Registrován: 7-2014
Practicus: Jenže to začlenění bylo v důsledku nespláceného úvěru, za který se holding od počátku zaručil. Ta "rodinná firma" do žádosti o dotaci navíc o tom úvěru uvedla nepravdivé informace a ani ostatní podmínky nesplnila, přesto dotaci dostala. Úředník který ji přiklepl dnes sedí jako náměstek na ministerstvu školství.
Jo, makají...
Simba
Úterý, 24. října 2017 - 17:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2528
Registrován: 7-2008
A už jsou tu: Darth Vader ve Strakovce a R2-D2 bydlí pod Nuselákem [lol] (odkaz)
Miroslav_ Zikmund
Úterý, 24. října 2017 - 18:52:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 2-2016
T_._H_. : cca 1,5 milionu našich spoluobčanů má zásadně odlišný názor na smysluplnost tohoto trestního stíhání po "zkušenostech" s podobnými kauzami ... začněme paní Jourovou, kdy k obvinění a transportu do vazby stačilo slovo Věra (bez příjmení)v odposlechu. Podle tohoto "důkazu" mohla skončit ve vazbě moje teta nebo sestřenice nebo obě se jmenují Věra, resp. množina žen s týmž jménem.
Výsledek tohoto "trestného činu" = odškodnění paní Jourové, které ovšem nezaplatil vyšetřovatel a státní zástupce ...
Dále množina stíhání obecních zastupitelů, včetně starostů a primátorů za údajné škody způsobené obci (obec jako poškozená strana náhradu nežádá, protože jí nevznikla) - táhne se to dny týdně měsíce roky, soudy osvobozují, ale státní zástupci se jako umíněné pětileté děti furt odvolávají - opět finanční odpovědnost státního zástupce minimálně za protahování kauzy a odčerpávání kapacit justice žádná.
Praha - strůjce tunelu OPENCARD je křišťálově čistý, ačkoli veřejnost si patrně myslí opak, ale před soudem stojí jednak vykonavatelé v pozici úředníků a ve druhé fázi zastupitelé, včetně dvou bývalých primátorů ...
Kauza PROMOPRO - opět politicky odpovědný je křišťálově čistý (asi sáhnout na disidenta a kámoše pana Havla nejde), ale stíháno bylo hejno jeho podřízených, jejichž rodiny se dostávaly do ekonomických potíží (manželka jednoho z obžalovaných je moje známá) ...
Miliardové "tunely" se nechávají běžet, tady jedná o směšných 50 milionů a stíhání jsou lidé za to, že legálně prodali akcie ...