Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Všeobecná železniční diskuse » Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Všeobecná železniční diskuse do 29. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
h2o
Pátek, 23. června 2017 - 19:11:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 57
Registrován: 8-2013
webkameru bych nezaváděl, až nastane "střelnice" či pojedete do obsazeného oddílu a ozve se, že "čekáme, máme červenou" a přesto se pojede, budete na iDnesu a v  na titulní straně

No jak je to dlouho, co jeden dobrák sledoval webku v Pendolinu a pak tu vypisoval, jak jelo na zelenou do obsazeného oddílu?
Pátek, 23. června 2017 - 20:08:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 4-2017
Zlámalík: Protože strojvedoucí je technik, má na starosti řízení hnacího vozidla a práce s ním spojené-přivěsit, odvěsit, prohlédnout, v případě nutnosti opravit to, na co je vybaven.
Pokud má na vlaku obsluhu, informuje ji o tom, co se může týkat cestujících, ať už to vidí sám, nebo mu to sdělí někdo, kdo o tom ví víc-výpravčí, dispečer.
Pokud je na vlaku sám a dělá komerční činnost, včetně rutinní obsluhy rozhlasu, má za to příplatek.

Pokud dělá cokoli nad tohle, dělá to na vlastní riziko a z vlastního zájmu. Mne to sice naštvalo, že jsem musel vysvětlovat, proč jsem jako strojvedoucí informoval cestující o komerční záležitosti, ale udělal bych to klidně zas. Bohužel už nemám příležitost. Ale protože mne tahle práce stále baví, tak třeba opravím to, co umím a klidně i ve svém volnu.
A jelikož se vše může obrátit a použít proti tomu, kdo něco udělá pro druhé, aniž by musel, měl by mít dotyčný oporu v tom předpise-třeba to, co hlásit a co ne, po jaké době a podobně.
Pátek, 23. června 2017 - 20:26:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 2-2010
SV: nakoukněte do předpisu ČD D2-příl.13 a naznáte, jaké má strojvedoucí povinnosti ohledně poskytování informací cestujícím. [wink]
Pátek, 23. června 2017 - 20:44:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3305
Registrován: 3-2010
SV Pokud je na vlaku sám a dělá komerční činnost, včetně rutinní obsluhy rozhlasu, má za to příplatek.

Změň si nick na Starej Vůl. Ten příplatek dělá asi dvacet korun na směnu. Navíc my nemáme "chytré telefony" jako průvodčí , ale sračky za čtyři stovky. Takže kolikrát toho cestující vědí z internetu víc než my
Pátek, 23. června 2017 - 20:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 146
Registrován: 4-2017
Haan: Rád bych to udělal, ale ten můj D 2, s účinností od 01. 07. 2013 má těch příloh pouze jedenáct. A jakožto zaměstnanec dopravce, jež nemá licenci na provozování dopravy osob, nemám možnost jej aktualizovat. Ne, že by mi to vadilo, k práci ho nepotřebuji.
Pátek, 23. června 2017 - 20:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 147
Registrován: 4-2017
Jirkaxxxl: Ale pořád je to příplatek, kolego. Já jsem v dobách služby u ČD měl příplatek 0 Kč, ale zato každou směnu o minimálně půlhodinu delší, někdy i o víc. A to bylo velmi dobré, hlavně při sestavě jezditelného turnusu. Takže nevím proč bych měl být volem.
ad jezeve stary vlk
Sobota, 24. června 2017 - 01:14:18  
Neregistrovaný host
178.77.234.201
Chlapci,mozna v jednom pripade dedo,strojvedouci by hlasil ....cosi,ale musel by mu clovek-zamestanec SZDC rict,proc tam trci......Jednou se mi stalo,ze hlasili v Lysy,ze nas predjede rychlik,snaziva pruvodci je INFORMOVALA,lidi vyskakali a ve finale jsem nach Prag prvni..Tak kdo je ted za čuráka,ha
Sobota, 24. června 2017 - 07:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7085
Registrován: 4-2003
Změň si nick na Starej Vůl. Ten příplatek dělá asi dvacet korun na směnu

Kolik je příplatek za to, že člověk bude nosit celou směnu mezi lidma 100x vypraný modračky, na nohou ošoupaný pantofle na na hlavě si nechá u holiče udělat "vrabčí hnízdo"?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 24. června 2017 - 11:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 4-2017
ad jezeve stary vlk:
Za čur*ka nikdo, to se na odborných diskuzích nepoužívá. Ale za kandidáta na dyslektika jste zde vy-vynechávání písmen, ignorování diakritiky. O věcné podstatě příspěvku nemluvě.
Sobota, 24. června 2017 - 13:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 149
Registrován: 4-2017
Starý_Vlk: Ještě doplním, že dysgrafie-problémy s psaním-bývají často zahrnuty do zastřešujícího pojmu dyslexie. Písemný projev pana "ad jezeve stary vlk" je spíše postižený dysgrafií, ale ani to není přesné. Ovšem na smyslu jeho příspěvku to nic nemění.
ad jsv
Neděle, 25. června 2017 - 00:37:17  
Neregistrovaný host
137.74.154.148
Ono je vůbec skvělé, že s Down Syndrom dokázal nabouchat do klávesnice tolik písmenek.
Čtvrtek, 29. června 2017 - 16:42:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 7-2014


Ať už si o tom myslí kdo chce, co chce > Dráhy dneska pobavily [lol]
A tahle reklama se bude šířit tak nějak sama [vypravci]
Ostrava/Pardubice/Praha
Čtvrtek, 29. června 2017 - 19:48:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 858
Registrován: 6-2016
Dovolím si upozornit na článek:
http://budejovice.idnes.cz/cesky-rudolec-deti-zraneni-strom-d4u-/ budejovice-zpravy.aspx?c=A170629_155145_budejovice-zpravy_epkub

To je přesně ten případ, proti kterým se zde vymezuju a jsem NĚKTERÝMI diskutéry nazýván "nelichotivými názvy". Kdo z nich by chtěl, aby jeho dítěti/vnoučeti padl na na hlavu přerostlý Stalinův topol??? Samozřejmě ve jménu ušlechtilé ekologie a ochrany přírody...

Všechno je třeba udržovat a všechno má svoji KONEČNOU životnost. Kolik průserů by dnes nastalo na 171, kdyby SŽDC nenechala vykácet ten "úžasný akátový háj" mezi Černošicemi a Radotínem??? Nebo na vjezdu do Řevnic od Dobřichovic, kde se Stalinovy topoly také vyskytovaly???

Závěrem bych si dovolil parafrázovat Martu Kubišovou : "Kéž se k tobě, ó lide, SELSKÝ ROZUM NAVRÁTÍ"!
Čtvrtek, 29. června 2017 - 20:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5277
Registrován: 8-2012
To není Marta Kubišová (ona, resp. textař Petr Rada, už někoho parafrázuje, ha ha), ale Jan Amos Komenský (konkrétně Kšaft umírající matky Jednoty bratrské). A vzhledem k tomu, jak tu vůči "vládě lidu", občanské společnosti, iniciativě a spolčování speciálně, byť nikoli pouze, vystupujete zrovna vy, a to v poslední době už zcela nepokrytě, a s ohledem na souvislosti vzniku onoho vámi "parafrázovaného" textu, se mi na mysl zároveň dere slovo chucpe.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 30. června 2017 - 06:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13978
Registrován: 5-2002
TH: To není Marta Kubišová (ona, resp. textař Petr Rada, už někoho parafrázuje, ha ha), ale Jan Amos Komenský (konkrétně Kšaft umírající matky Jednoty bratrské).
Děkujeme naší kulturní policii.

s ohledem na souvislosti vzniku onoho vámi "parafrázovaného" textu, se mi na mysl zároveň dere slovo chucpe.
S ohledem na Tvoje diskusní postoje se mi dere na mysl iný "dvojitý" citát, kdy Neruda v Povídkách malostranských ústy pana Rybáře cituje "Rosenaua", tedy Rousseaua:
Svoboda je jako ty šťavnaté potraviny a silná vína, kterými se navyklé jim silné nátury živí a posilují, slabé ale přemáhají, opojují a zničují.
Pátek, 30. června 2017 - 08:12:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 807
Registrován: 5-2002
Martin_zlivský:
"Pro většinu oznámení by měly stačit displeje - rozhlas, který nejen informuje, ale i obtěžuje (pravidelný cestující fakt nepotřebuje vědět, že zrovna přijel do Prahy...), by měl hlásit až ty zásadní věci."
Přesně tak. Fakt nechápu, který marketingový mág považuje za prospěšné pro svého zaměstnavatele, když nechá do vagónu, plného podřimujících lidí, zahulákat vlakovým rozhlasem "přejeme vám příjemnou a NIČÍM NERUŠENOU cestu"...[ko]
Pátek, 30. června 2017 - 08:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3886
Registrován: 7-2011
TommyX:
"Ať už si o tom myslí kdo chce, co chce > Dráhy dneska pobavily..."
Nějak to nechápu - to je tílko, co se nosí v base? (nevím, nikdy jsem tam nebyl a toto kulturní zařízení hodlám vynechat).
Pátek, 30. června 2017 - 09:09:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3052
Registrován: 5-2002
Bobik nejede evidentně v mainstreamu (což není výtka), ale je těsně vedle, tohle tričko se nosí hlavně z basy [lame]
Jirka_E
Pátek, 30. června 2017 - 12:13:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 6-2015
Bobik: Reakce na oblečení Jiřího Kájínka při propouštění z věznice.
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Pátek, 30. června 2017 - 19:29:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5279
Registrován: 8-2012
Ona to je spíš reakce na tohle:
https://www.novinky.cz/domaci/442386-ceske-drahy-vsadily-na-kajin ka-i-vy-muzete-sedet-lakaji-pasazery.html

P.S. oni se na mě zas vrhnou ČD-advokáti, ale - na tom Pobřeží fakt sedí debilové, co ten marketing vystudovali v Plzni...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 01. července 2017 - 07:20:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1452
Registrován: 10-2009
Pane T.H.! Mám tentýž dojem. P.
Tom_L
Sobota, 01. července 2017 - 08:19:26  
Neregistrovaný host
178.21.189.2
Připojuji se k T.H. Je to idiotské a mít ve firmě člověka co tohle vyplodí, tak jde. A výrobce zeleného trika ..... reklama s nájemným vrahem??
Neděle, 02. července 2017 - 07:42:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3889
Registrován: 7-2011
Pavel Reiser, Jirka E: - Srdečné díky za vysvětlemení, pánové. [happy] A jinak ne, mainstream a bulvár mě opravdu nebere. [proud]
Neděle, 02. července 2017 - 09:47:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2412
Registrován: 1-2006
reklama s nájemným vrahem??

Dejte si pár šichet jako průvodčí a pochopíte [biggrin]
2002
Neděle, 02. července 2017 - 22:55:00  
Neregistrovaný host
88.101.2.250
Tak jsem se dnes docela pobavil. Přijíždím k přejezdu v Kamenickém Šenově, který byl v klidu, a se zájmem zjišťuji, že zleva k témuž přejezdu přijíždí "Hurvínek". I zastavil jsem, "Hurvínek" taktéž, načež z něj vystoupil nějaký doprovod, pokynul mi abych přejel a šel zapnout PZZ. Až doma jsem zjistil, že to byl "Kamenický motoráček".
projížděč NAD
Úterý, 04. července 2017 - 09:25:50  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Když už se zde objevila debata o hlouposti profesionálních marketingových "odborníků" ve vedení ČD, asi by se hodilo připomenout, že ve své škůdcovské činnosti nejsou sami a upozornit aspoň odkazem na žádost "Výtopny Zlíchov" o pomoc v boji proti její nenápadně chystané likvidaci - aby to třeba nepřehlédl někdo, kdy by chtěl Zlíchovským přispět svým podpůrným hlasem ...
Úterý, 04. července 2017 - 13:15:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 79
Registrován: 9-2009
Jeden sobotní zážitek na téma otupělosti lidí dněšní doby:
parní vlak mezi Harrachovem a Kořenovem, staré vozy u kterých jde okénko stáhnout až skoro dolů, tudíž díra dost veliká. U okna stála maminka tak asi do 20ti let, v ruce malé děcko, které začala pomalu vystrkovat z okna, zřejmě aby pěkně dostalo nějakou větví, o možnosti jeho vypadnutí raději ani nemluvím. Ve vedlejším okně stála její máma(babička) a jen se tomu tlemila. Naštěstí to dítě ustálo, ale pokračujeme dál, mladice vytáhla iPhona no a samozřejmě na tyči pěkně co nejdál z okna, pár fotek i stihla, ale když jsem se chystal povědět kolegovi, že takhle už muselo umřít telefonů, tak přišla větévka a z okna už koukala jen samotná tyč. A rodinka s heslem, že stál baťoh a že v něm bylo všechno pomalu skákala z oken za ním. Nakonec se vydali ze stanice tak na 3km dlouhej vejšlap po kolejích, ale pochybuju, že něco našli...
Úterý, 04. července 2017 - 16:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 526
Registrován: 1-2013
2002: Co Vás na tom pobavilo? Došlo k ohrožení bezpečnosti Vás, cestujících v motoráčku?
Úterý, 04. července 2017 - 20:46:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 155
Registrován: 4-2017
Podobným způsobem jsme jezdívali z jedné vlečky. Jen místo Hurvínku jsme měli 556.0 a většinou asi deset ložených nákladních vozů.
2002
Úterý, 04. července 2017 - 21:22:12  
Neregistrovaný host
88.101.2.250
Vážený Jaroslave. Já jsem 45 roků pracoval u ČSD a ČD v provozu a několik historických vlaků jsem i organizačně zajišťoval. A to, že jsem napsal, že jsem se pobavil, jsem nemyslel vůbec ironicky. Mně se to totiž hrozně líbilo.
Kdesevzaltusevzalovi
Úterý, 04. července 2017 - 21:33:15  
Neregistrovaný host
37.188.238.149
To musel mít s.Ing. Hádek orgastický víkend! [rofl]
Úterý, 04. července 2017 - 22:15:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 527
Registrován: 1-2013
2002: v případě, že jste to pobavení se nemyslel ironicky (já jsem se právě domníval, že ano), tak to je něco jiného.
Jen pro doplnění uvádím, že jsem taktéž několik desetiletí pracoval u ČSD i ČD. Jako vlakvedoucí jsem doprovázel i sunuté vlečkové vlaky přes přejezdy jen s výstražným křížem. Zažil jsem, jak průvodčí předepsaným způsobem střežil přejezd - a musel uskakovat před autem, jehož řidiči to kroužení praporkem neříkalo vůbec nic. Naštěěstí nedošlo ke střetu.
Středa, 05. července 2017 - 08:43:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3896
Registrován: 7-2011
Kdesevzaltusevzal:
"Jeden sobotní zážitek na téma otupělosti lidí dnešní doby..."
Asi jsem pomalejší, ale nechápu. Co tím chtěl básník říci? Že měli ostatní skákat ze židlí, zachraňovat dítě či telefon a domlouvat či vysvětlovat oné mladé soudružce, v čem pochybila?
No, takhle to holt dneska dopadá, když se to s tou "ochranou idiotů" přežene. Díky ochranný vrstvě a bezpečnosti vždy a všude lidi ztrácej sebezáchovný návyky a pak jim podobný věci prostě nedojdou.
Spíš se divím, že dotyčná ještě neztropila scénu, že je to chyba dráhy, bo to okno "nebylo zabezpečený", případně že kolem trati bylo křoví. [crazy]
Středa, 05. července 2017 - 21:37:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 80
Registrován: 9-2009
Vůbec jsem nemyslel, že by ji měl někdo poučovat nebo upozornit, má přece svůj rozum. Jinak se zbytkem plně souhlasím a raději nedomýšlím ty následné reakce kdyby z okna vypadlo to dítě.
Pátek, 07. července 2017 - 02:24:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 10-2010
Holka přišla o telefon, to je opravdu ještě štěstí. V červnu jsem byl za Zakynthosu, jedeme lodičkou k pláži s vrakem lodi, nad ní je na útesu vyhlídka. Průvodkyně nám říká až tam budete nelezte kam nemáte včera si tam dělala holka selfíčko a hádejte jak to dopadlo.
Blanka
Úterý, 11. července 2017 - 23:56:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 469
Registrován: 12-2014
Několik záběrů z nově otevřené železniční zastávky Praha-Bubny Vltavská a blízkého okolí, pořízených během prvního dne provozu [vypravci]
https://youtu.be/-uaeXMvNZqY
Můj Youtube kanál BlanCamCZ s převážně železniční tématikou dostupný zde [masinka]
Sobota, 15. července 2017 - 21:41:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2997
Registrován: 6-2007
Nemáte někdo prosím k dispozici schéma zapojení stabilizátoru rychloměru Hasler - 24V / 2,35A , typ 8300, Nr.023/02?

[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pondělí, 17. července 2017 - 08:06:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4568
Registrován: 3-2004
Dobrý den.

Jaký je správný postup cestování s kočárkem ve voze Bbdgmee236? V neděli jsem jel Ex z Olomóca do Třebové a byl jsem dost zklamán.

V Olmiku samozřejmě nával, takže pohyb po nástupišti pohyb s kočárem nesnadný. Stál jsem na správném místě, vůz zastavil přede mnou. S překvapením jsem zjistil, že hytlákové dveře se nikdo neotevře, vydal jsem se k nejbližším běžným. Tam jsem uvízl v malém představku, do uličky úzké dveře. Rozborka kočáru, přesun do nákladního oddílu, zaparkování.

Přesun do bistra, jízda - a výstup. Požádal jsem průvodčího o otevření vrat do služebního oddílu. Nemožno, pouze invalidi. Ptám se je to nějaký problém jen otevřít dveře? "Je". Takže při výstupu opět cesta k nejbližším dveřím rozborka-sborka, malý představek. Samozřejmě vůz narvaný, o konflikty o místo nebyla nouze.

Proč jsem pro výstup nepoužil druhý představek: nemožno, bylo narváno. Proč jsem se neřídil piktogramy zvenčí na voze: zkuste si to v tom šrumci na nástupišti špekulovat nad piktogramy.

Sečteno a podtrřeno, mám otázky:

- je vůz Bbdgmee 236 opravdu tak debilní, nebo je to jen můj dojem?
- jsou vrata opravdu fakt jen pro invalidy? (co hrozí průvodčímu když poruší předpis?)
- opravdu má tento vůz, vyhrazený pro rodiny s dětmi, jen jedny jediné dveře pro nástup s kočárem?
- jaká je normovaná šířka kočáru pro železniční cestování?
- kudy se normálně dostanou kola do nákladního prostoru, když vrata jsou jen pro invalidní?
- nebylo by lepšíí hytlák řadit na opačný konec vozu, než je bistro?
Pondělí, 17. července 2017 - 09:56:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7638
Registrován: 5-2007
Honzasl: Hytlákové dvere sa naozaj otvárajú len pre invalidov. S bicyklami sa na miesta v nákladovom priestore lezie presne tade, kade ste šiel Vy. Opruz to trochu je, ale dá sa to zvládnuť. Odhadujem, že väčší problém bolo to, že bol plno, než samotný vagón. Čo sa týka radenia, tak ľudia s 1. triedou podľa Vás nemajú nárok na cestovanie s bicyklom?
Pondělí, 17. července 2017 - 10:51:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4569
Registrován: 3-2004
Asdf
1. třída klidně může mít svůj věšák na těch pár kol. (já si teda lidi v 1. třídě představuju spíš s kufrem, než s kolem, ale budiž.)

Ano, v prázdném vlaku by to všechno zafungovalo jinak, jenže na to se fakt spoléhat nedá [happy]

PS. Jeli jsme s mými rodiči a ti to komentovali jen tak, že "dřív jsi kočárek odevzdal nádražákům a ti se o něj postarali sami... " [happy]
Pondělí, 17. července 2017 - 14:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3342
Registrován: 3-2010
Honza Ty dveře by samozřejmě mohly být otevřeny, jen by předpisy pro přepravu cestujících ČD nesměli dělat debilové. Někdy se mi zdá, že ti kreténi dělají vše pro to, aby cestující spíš odradili od cestování s národním dopravcem místo aby jim ČD vycházely vstříc. Ani bych se nedivil, kdyby jim za to někdo platil...
Pondělí, 17. července 2017 - 15:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3265
Registrován: 5-2004
Honzasl:
"- je vůz Bbdgmee 236 opravdu tak debilní, nebo je to jen můj dojem? "
Je. Zkuste taky napsat na ČD, ať u nových/reko vagónů drží světlou šířku alespoň 600 mm, třeba to někdy i udělají. [uhoh]

Honzasl:
"- jsou vrata opravdu fakt jen pro invalidy? (co hrozí průvodčímu když poruší předpis?) "
Už se mi tama povedlo tahat kočárek i kolo. [happy]

Honzasl:
"- opravdu má tento vůz, vyhrazený pro rodiny s dětmi, jen jedny jediné dveře pro nástup s kočárem? "
Už jsem tam tahal kočár z obou stran. Nevím, které jsou ty vyhrazené, nicméně cesta menšího odporu je na straně s kanclíkem průvodčího, tam to jde prorvat přes dveře. Mezi představkem s hákama na kola a dětským „velkoprostorem“ bohužel trčí do chodbičky nějakej kovovej xindl, přes kterej se nedá projet.

Honzasl:
"- jaká je normovaná šířka kočáru pro železniční cestování? "
Náš kočár s necelýma 60 cm je to v pohodě v: Pendolino, Railjet, Bhmpz228, nízkopodlahy
Jestli si dobře pamatuju, tak skrz Bmz (241 nebo 245, už si nepamatuju) se projet nedalo, ale moc to nevadilo, překážky byly jen veprostřed vagonu. Zato tam bylo überblbé, že tam nebylo jediné místo pro šasi kočárku…

Jednou jsem měl v Bbdgmee236 strach, jestli tlakové rázy od protijedoucích vlaků na koridoru nevyvalí okno (na straně chodbičky), při každém minutí se hýbalo o 0,5-1 cm. Doufám jen, že to byla chyba jednotlivého vozu a ne celé řady.
Pajas2
Pondělí, 17. července 2017 - 15:29:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 782
Registrován: 10-2009
Také cestuji s kočárkem a minulý týden nám místo InterPantera přijelo náhradní Bčko (Rx 870). Takže místo nejlepšího přijelo nejhorší. [kladivo] S kočárkem se tam operuje fakt blbě.
Zpátky už ale raději ABmz346 (Praha-Luhačovice), které má krásně široké dveře, uličky i samotné kupé. Takže tam se jezdilo dobře a s místem nebyl problém.
V Bbdgmee236 jsme ještě s kočárkem nejeli, ale možná nás to v srpnu čeká. Tak nevím, co si o tom mám myslet ...
Neděle, 23. července 2017 - 13:01:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5465
Registrován: 8-2012
Z podnikového tisku:
"Zároveň ale považujeme za nezbytné, aby celkovou vizi
a veškeré souvislosti sdíleli i naši zaměstnanci, a pro-
to v červnu probíhají speciální workshopy pro přednos-
ty a dozorčí osobních stanic a vlakový personál vyšší kvali-
ty na téma České dráhy a otevírání trhu, se kterými chce-
me během léta pokračovat nejen v rámci našeho úseku, ale
především se zaměstnanci dep kolejových vozidel tak, aby-
chom společně dosáhli žádoucího stavu a stanovených cílů."


Pokud se někdo domníval, že ta dokola se opakující ideologická omáčka, kterou modrogumové verbálně "bojují s konkurencí", nevychází z nich, ale jednoho řízeného zdroje, tak tady to má černé na bílém... Akorát se tomu už neříká PŠM (politické školení mužstva), ale "speciální workshop", a zachování smrádku ale teploučka se nazývá "společné dosažení žádoucího stavu" [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 23. července 2017 - 16:17:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2454
Registrován: 1-2006
Zdalipak se tam bude vyučovat, že jedoucí vlaky konkurence zdravíme nadšeným kroužením paže?
[happy]
Neděle, 23. července 2017 - 16:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7326
Registrován: 4-2003
T.H.:Pokud se někdo domníval, že ta dokola se opakující ideologická omáčka, kterou modrogumové verbálně "bojují s konkurencí", nevychází z nich, ale jednoho řízeného zdroje, tak tady to má černé na bílém... Akorát se tomu už neříká PŠM (politické školení mužstva), ale "speciální workshop", a zachování smrádku ale teploučka se nazývá "společné dosažení žádoucího stavu"

Vzhledem k tomu, že se přístup vlakových čet Českých drah ve vztahu k zákazníkovi rok od roku zlepšuje, tak se o zachování smrádku ale teploučka nejedná zcela určitě. Tady ČD svůj přístup zlepšovat musí (nic jiného jim ani nezbývá), neboť konkurence prostě existuje a toto je prostě reakce na ní. A za žádoucí stav (ačkoliv to není zmíněno), je zcela jistě považováno prozákaznické chování vlakových čet k cestujícím.

Těžko si na takovém školení někdo z lektorů dovolí žvanit nesmysly typu: Zlá a proradná konkurence nám zasloužilým železničářům bere práci a je nutné jí všemožně škodit. A jako bonus vás také naučíme, že k cestující je nejlepší chovat se tak, jako se to dělalo za éry ČSD osmdesátých let, kdy my železničáři jsme byli NĚKDO.

To by si ČD nakálely do vlastního hnízda takovým způsobem, že by je to poškodilo v očích veřejnosti ihned, jakmile by někdo z vyučovaných pořídil audionahrávku takového školení. A že by jí někdo pořídil zcela určitě, tak o tom není pochyb [wink].
Neděle, 23. července 2017 - 16:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 350
Registrován: 7-2002
Ahoj,
měl bych k vám otázku týkající se budovy bratislavskej hlavnej stanice, resp. jejího názvu.
V jakém roce se začal používat název (v JŘ) / nápis (na budově) Bratislava hlavná stanica?

Pro vysvětlení mého dotazu: Na fotce budovy stanice z roku 1960 je nápis Bratslava hl. n., na fotce z roku 1983 už je nápis Bratislava hl. st.

Dík!
Kresteš Jan
Pondělí, 24. července 2017 - 18:17:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3955
Registrován: 7-2011
Bram:
"Těžko si na takovém školení někdo z lektorů dovolí žvanit nesmysly typu...."
Samozřejmě. Ovšem ani to není potřeba, kálet si do vlastního hnízda zvládnou i tak. Podobné "kecy" ve stranickém, pardon, podnikovém tisku, spolehlivě zaručí, že se většině zaměstnanců obrátí kufr už jenom když to čtou. A pomyslí si něco se ve smyslu kdybyste místo těch keců nám raději zlepšili to a to (s čímž se potýkáme/po čemž voláme už léta), případně to se jim to bude kecat, když reálnej provoz viděli tak maximálně na obrázku.
Ovšem sotva lze čekat, že je to namotivuje k patřičnejm/lepším výkonům.
Pondělí, 24. července 2017 - 19:04:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5484
Registrován: 8-2012
Těžko si na takovém školení někdo z lektorů dovolí žvanit nesmysly typu
No já nevím; rád bych tomu věřil, ale když je jedním z lektorů DVI proslulý projížděč kolenovrt, kterého myšlenky tu dobře známe...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 24. července 2017 - 19:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7343
Registrován: 4-2003
T. H.:No já nevím; rád bych tomu věřil, ale když je jedním z lektorů DVI proslulý projížděč kolenovrt, kterého myšlenky tu dobře známe...

U toho proslulého projížděče kolenovrta jsem někdy před více než deseti lety byl na školení. Bylo to kvůli vstupu do kolejiště, úroveň školení komentovat nebudu. Nevím, kolik projížděči kolenovrtovi přesně je, ale jako lektora ho na DVI uvedeného nemají, tak předpokládám, že už je v důchodu a možná jim tam ještě se školením pro vstup do kolejiště občas vypomůže [wink].

Jinak boj proti soukromníkům na úrovni zaměstnanců typu strojvedoucí, vlakvedoucí, posunovač atd. postrádá logiku, neb tady by nikdo nic nevybojoval a DVI žije i ze soukromníků a peníze má rád každý. I ten, komu DVI patří [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pondělí, 24. července 2017 - 20:49:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2052
Registrován: 9-2003
Projížděč kolenovrt ještě v důchodu není (snad předčasném) ale byl odejit, ovšem nechali si ho jako externistu.
ANNUAL TRANSYLVANIAN CONVENTION
Pondělí, 24. července 2017 - 21:03:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2456
Registrován: 1-2006
boj proti soukromníkům na úrovni zaměstnanců typu strojvedoucí, vlakvedoucí, posunovač atd. postrádá logiku

Kdepak, nic nesemkne kolektiv tak, jako ukázaný vnější nepřítel - zaměstnanci hned drží pospolu a neřeší prkotiny typu svých pracovních podmínek.
Úterý, 25. července 2017 - 18:10:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7354
Registrován: 4-2003
Hungry bear:Kdepak, nic nesemkne kolektiv tak, jako ukázaný vnější nepřítel - zaměstnanci hned drží pospolu a neřeší prkotiny typu svých pracovních podmínek.

Bejvávalo. Tohle by možná ještě dnes zabralo v Amazonu, respektive v tom materiálu, na který Amazon cílí. Ale ČD z podstaty věci musí cílit poněkud výše a tam už to tak jednoduché není [wink].
Středa, 26. července 2017 - 11:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 9-2013
Zdravím,
rád bych se zeptal, jaké máte kdo zkušenosti s přepravou kol ve vlacích, u kterých není v JŘ uveden symbol kola. Na webu ČD se píše, že i v takovém případě je přeprava možná, avšak bez záruky. Potřeboval bych převézt dvě kola na trati Lipová Lázně - Javorník ve Slezsku, na zelpage-řazení vlaků jsem si našel, že tam jezdí vozy 810.
Pátek, 28. července 2017 - 10:18:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 311
Registrován: 4-2014
Do 810 se papírově vejdou 3 kola, takže dvě jsou bez problému, pokud se před vámi už někdo nenahrne.
Pátek, 28. července 2017 - 10:24:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 920
Registrován: 6-2016
Mně se tam (k hajzlu) vešly 2. Ale jezdil jsem mimo sezonu a je to nějakých 15 le z5.
Pátek, 28. července 2017 - 10:42:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 4-2014
Opravené mají háky na kola v počtu 3 a normálně se tam 3 taky vejdou stačí je tam trochu uspořádat, ne je tam naházet jak přijdou pod ruku
Mladějov
Pátek, 28. července 2017 - 10:47:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10651
Registrován: 3-2007
No ono je to dost také o "kindrštube" těch cyklistů..jako nakonec všude při jednání s lidmi.
Aneb neviděl bych problém, ovšem rvát je špinavé do narvaného valku a ještě se rafat s průvodčím/fírou "mám nárok" není dobrá cesta.
Pátek, 28. července 2017 - 12:51:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3348
Registrován: 3-2010
Problém v 810 je, když se tam sejdou kola a dětské kočárky. Kočárky mají samozřejmě přednost.
Sobota, 29. července 2017 - 08:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 438
Registrován: 3-2017
Já bych se chtěla zeptat, strojvůdce je oprávněn řídit pouze jednu řadu vlaku? Může jezdit např pouze s řadou 163 nebo může podle potřeby jet i např s 810?
Mám prostě od Pánbíčka boky jako skříň, jako skříň, co naplat, když k_tomu ráda jím, ráda jím, co naplat, o liposukci vím, dobře vím, však za plat si život osladím, osladím.