Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Trať Bohumín - Čadca a okolí » Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Trať Bohumín - Čadca a okolí do 29. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 18. října 2017 - 22:58:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3915
Registrován: 6-2008
A Deník informuje a potvrzuje slova má.
Kolega Běčák/redaktor byl u slov a telefonického rozhovoru s ředitelem Kodisu Stejskalem.

https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/s-odiskou-nove-do-ostrav y-take-zlutymi-vlaky-20171018.html

Tak snad to klapne. Proč to nemohou být i spoje večerní lze jen spekulovat.
Nadšení pana Klicha z ČD bylo opravdu nulové/mrazivé.
Jeho postoj zřejmě má váhu a tak to co by mohlo být logické...
Že když tři ranní, tak i tři večerní najednou nemůže být...
Přece v našem komunistickém a bezcharakterním kraji to nemůže klapnout. Může...[sad]
Může i přes snahy některých, kteří Vám/mě v tomto případě doslova napíšou.
Na ně, na soudruhy, na mocnost fakt zatím nemáme...
S tím jsem se setkal více krát a jsem rád za ty co fakt příjdou a mimo mikrofon(jak se říká) řeknou. Není šance. Jsou mocní. Mají své pozice, lidi, informátory, noc co dodat...
ČD jsou před určeni, prý...................................(jaký šmajlík dát nevím)
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:13:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 10-2017
Jena, Pezos, Ohl: Diky za info. Albrechtice - Chotebuz uz jezdi rychleji, ale zpozdeni na tehle trati je stale. Snad v zime uz to bude ok :-)
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:21:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3918
Registrován: 6-2008
Teď jsem si to vyslechl ve vlaku.
Rozhovor o tom proč nemůžou být v Odisu i vlaky do Návsí.
Prostě to lidi nechápou. Tak jsem se trochu zapojil a dotázal. [happy]
Vystoupili v Havířově Suché.
Jsem rád, že se lidi zajímají a něco i vědí o té železnici.
Ne jenom v jednom měli stejný názor.
Nové nástupiště v Havířově Suché se stejnou výškou jako předtím.
Pravidelně zpoždění.
Přestup v Kunčicích sázka do loterie. Atd...
Spousta zde již zde omílaného jim přijde jako vy to někdo dělal naschvál.
Nemusel jsem ani moc mluvit, stačilo přikyvovat...

Radgast. Obávám se že jste příliš velký optimista... [happy]
Věřím tomu, že když bude zima. Vyjede muvka a bude kosit trávu a čistit příkop až ta hlína po dešti zase zajede pěkně zpět... [wink]
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:39:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2017
Ic540: Je to hruza, co si budeme namlouvat. Ale co s tim nadelam, ja uz jsem si na to nejak zvykl. :-)
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:44:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9211
Registrován: 12-2009
zpozdeni na tehle trati je stale.
Logicky, když trvá výluka Albrechtice -Havířov.

Proč to nemohou být i spoje večerní lze jen spekulovat.
Podobně můžeš spekulovat, proč v ODIS nejsou i rychlíky Ostrava-Návsí.[wink]

příští rok proběhne kompletní rekonstrukce silničního mostu nad zastávkou s výrazným omezením dopravy
Tam je problém, že když by se zřídilo neutrální pole, tak ze zastávku už vlak neodjede.[proud]
A za nekordinaci s výlukou může SŽDC, město nebo kraj?
Nebo jen klasické-teď peníze jsou jen na to, tak druhé až příště?[wink]


Město to nakonec stoplo z toho důvodu, že dělat polovičatou práci co navrhla SŽDC a to zastávku jen u kolejí Prosenice-Přerov nemá cenu,
Já vidím důvod v penězích. Taková plnohodnotná zastávka by vyžadovala, aby měla smysl nejen pro pár lidí z Předmostí dojíždějící vlakem, ale i celý Přerov, minimálně dvě ostrovní nástupiště dlouhé i pro nejdelší vlaky. Což by byly velké € do přestavby tratě i zásahy do okolí. Že by tam nebyl vzácný brouk a někdo, kdo nechce prodat pár metrů pozemku, nevěřím.[wink]
K tomu podchody atd.+ zajištění časté MHD zastávka-centrum Přerova.
Prostě si to nikdo z politiků nelajsne, dostat kapky za "zbytečně" vyhozené prachy(když už je jedno opravené nádraží k dispozici) a nebýt zvolen.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:53:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9212
Registrován: 12-2009
Nové nástupiště v Havířově Suché se stejnou výškou jako předtím.
Zase peníze a předpisy a byrokracie. Takto je to jen oprava, ne novostavba. Bohužel...

Pravidelně zpoždění.
To je i na 320, i proto, že se čeká na přípoje od S1. Že letos i proto, že už na 320 mohlo být před dvěma roky hotovo. Jen proto, že někdo prudí s úzkými pozemky u tratě, pro které stejně není využití.

A vy tu chcete přestavovat tratě a nevím co a ještě koordinovaně..[proud][crazy]
Nestačí zkušenosti s třeba s prodlouženou Rudnou a podobnými stavbami?
Čtvrtek, 19. října 2017 - 12:47:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 6-2008
Ohl: [ok]
Tak se vlastně dozvídám od Tebe, že éčka na smysluplné stavby jako pořádná stavba v Přerově jsou vyhozené peníze. Ještě by nám jezdili lidi...
Hlavně že se asfaltuje do poslední místnosti posledního baráku v poslední vesnici pod kopcem. Ale na zastavecku se to nevyplatí...
No i tak se dá... [uhoh]

Benpat : [ok]
Já zas abych někomu nedal pěstí tak se raději vybouřím tady. A taky nezbývá než se přizpůsobit jako většina a jezdit [auto]
Čtvrtek, 19. října 2017 - 14:02:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9213
Registrován: 12-2009
dozvídám od Tebe, že éčka na smysluplné stavby jako pořádná stavba v Přerově jsou vyhozené peníze
Ale já za realitu nemohu.[wink]

V době, kdy není dokončen koridor v celé délce, v době, kdy je relativně peněz dost, se s nějakými přerovskými zastávkami rozluč. A až přijde zase krize, tím tuplem.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 14:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3920
Registrován: 6-2008
Ještě jedno info.
Investor zvažuje pozvat umělce na zastávku Střed a nechat něco nakreslit po domluvě.
Než to někdo zmatlá na ultimo...
No to jsem zvědav...
Pezos
Čtvrtek, 19. října 2017 - 15:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 766
Registrován: 4-2014
Ani jsem dlouho nemusel čekat na prvního experta, který to vezme z nástupiště nahoru po odvodňovacím žlabu (v úterý, ne dnes) [biggrin]
Ic540:
"Rovněž i nápis na světelné ceduli, že svítí a je v pořádku.
Během dne tomu již tak ne vždy bylo a svítilo tam co chtělo."
Nemůže to být tím, že do systému někdo omylem hodí 1. nástupiště? Tam je tabule natvrdo odpojena.
Ic540:
"Po rozhovoru s panem Murasem byla potvrzena snaha o zlepšení spojení s Žilinským krajem v okrajových časech a také o snaze obecně přidat spoje v kraji. Zlepšit četnost."
No, poslední dobou to vypadá, že se chce ZSSK vrátit k dvouhodinovému taktu, jak to každou chvíli jezdí ze Slovenska 20 a více minut zpožděné.
Ic540:
"Že příští rok proběhne kompletní rekonstrukce silničního mostu nad zastávkou s výrazným omezením dopravy...
Těch výluk bude podstatně více to je jasné. Sloupy atd...[ko] "
Vsadíme se, že tam nebudou pracovat ve stejnou dobu? [wink]
Pátek, 20. října 2017 - 09:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 737
Registrován: 11-2006
Ohl:Jasně, že by to něco stálo, o tom bez debat. Ale panebože, kde to jsme, co je to za země, co to je za lidi, když to tady zabetonujou na dalších 50 let a pak se všichni dívi, jakto, že do Olomouce jedou autem z Přerova 3/4h blbých 25km a tam nemají kde zaparkovat. Teď nám tady frézovali ve městě 3 kruhévé objezdy a dávali nový asfalt, přitom na tom původním já a většina mých známých nepozorovala vůbec nic špatného. No prostě zase škatulky a investice k ničemu. Tam, kde je to potřeba je jiná hromádka a v té nic není. To samé názor jednoho člověka z vedení SŽDC, že např. raději elektrifikovat stávající jednokolejku do Zlína, než to udělat pořádně a na dlouhou dobu dopředu. Na to prý nejsou peníze, ale na to, aby se třeba v Lázních Kynžvart postavil 300m dlouhý a pěkně široký perón s podchodem pro vozíčkáře, za který by se nemuselo stydět lecjaké nádraží ve stotisícovém městě, na to už je. Že tu délku nástupiště využijí a to navíc jen z 1/2 až 3/5 celkem 3! vlaky za den už nikoho nezajímá. Tak se u nás staví. Nesmyslně a neúčelně. Hlavně, že se prožerou prachy. Omlouvám se diskutujícím za off-topic a už to tady nebudu plevelit.
Pátek, 20. října 2017 - 11:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3921
Registrován: 6-2008
Esox: [ok] Kolegu Ohl stejně nepřesvědčíš...[crazy]
To není OT. To je pravda.

Pezos:[ok]
No ty začátky s těmi nápisy na cedulích se nepovedly, ale prý už to bude po doladění lepší prý...[crazy]

Na tu sázku musíme najít někoho kdo bude sázet proti nám...[happy]

A já jsem zas nemusel čekat dlouho na to až někdo hodí džku...[coze]
Pán se silnými brýlemi se přidržoval zábradlí.
V místě kde končí odbočil a prásk sebou.
Stál jsem přitom kousek vedle.
Ještě že to skončilo pár odřeninami nikoliv zlomeninami...



Oprava mého příspěvku 3919. Místo Benpat mělo být Radgast...[ok]
Pátek, 20. října 2017 - 11:59:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 2-2009
Někdo se zde ptal, zde je odpověď:
Již 3. listopadu 1924 Československé státní dráhy zprovoznily jednokolejnou spojku mimo stanici Přerov, vedoucí z výhybny Dluhonice do stanice Prosenice a umožňující tak vlakům ze západu na východ a opačně vyhnout se přerovské stanici. Zpočátku toho využívaly hlavně nákladní vlaky, například v roce 1935 jezdil s cestujícími po spojce jediný pár nočních rychlíků R 7/R 8 Karlovy Vary Praha Varšava/Lvov. Počet vlaků ale stále rostl a k padesátinám dostala spojka Dluhonice Prosenice darem druhou traťovou kolej.
Pátek, 20. října 2017 - 12:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 6-2008
- trať 321 (část Ostrava-Svinov – Český Těšín) – zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h.

Použito ze sekce Ostravsko odkaz od kolegy Semolina.[ok]

Co to v podstatě znamená?
Samozřejmě výborná zpráva.[ok]
Zejména pro ty mladší.
Mě za 20-25 let než se dokope bude cca 70.
Do té doby se bude kopat a výlukovat kvůli dlouhým úsekům.
Křižování mezí Havířovem a Těšínem jen v Albrechticích.
Takže doprava nepoužitelná v mém životě.
Zejména při/či díky organizování výluk nebo náhradní dopravy.

Leda že by nějaké kolejové spojky byly vloženy v Prostřední Suché či Chotěbuzi?
Někdo již dříve ale odpovídal, že minimálně v té Chotěbuzi to nebude a zůstane stav s dlouhými úseky a uzlem v Albrechticích.
No uvidíme jestli se někdo nerozmyslí...[crazy]

A tak raději dodám nějaké foto...[happy]

Most je ve špatném stavu i laickým pohledem.
Oznámení o změně výluky kolejí/nástupiště.
A něco z Albrechtic...




Pátek, 20. října 2017 - 12:36:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9220
Registrován: 12-2009
Kolegu Ohl stejně nepřesvědčíš...[crazy]
To není OT. To je pravda

O čem? já s těmi stesky souhlasím, ale nemaluju si vzdušné zámky a držím se reality.

Ostatně, raději tam nic nestavět, všichni by držkovali stejně jako u 321, že se staví a jsou zpoždění.[biggrin]
Pátek, 20. října 2017 - 12:43:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3924
Registrován: 6-2008
Ohl:[ok]
Tam se stavět bude tak jak tak.
Takže škoda, že ne se vším všudy.[sad]
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 13:18:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3638
Registrován: 4-2009
- trať 321 (část Ostrava-Svinov – Český Těšín) – zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h.

Ic540: Ještě se neradujte[wink] Nenapadlo Vás, že to může být vedeno úplně mimo Havířov?[lol] A na stávající trať si pak nasázejte zastávek co srdce ráčí. Mimochodem, jak nakonec dopadla zastávka u Jižní brány AMO? Už jsem o ni dlouho neslyšel[wink]
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Pátek, 20. října 2017 - 13:41:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3926
Registrován: 6-2008
Němec_z_ova: [ok][happy]
Tak varianta mimo Havířov mě teda nenapadla...[crazy]
Zas má o čem přemýšlet...[wink]

Myslíte asi zastávku u Vratimovské brány pod mostem u KES Vratimov.
Dle posledních info je u ledu.

Tam by se vyplatilo zastavovat jen s šichtovními vlaky.?.?.?
5-7, 13-15, 21-23. I když člověk nikdy neví.
Budou kromě současných zastávek i Havířov Střed(je) a Zábřeh.
Blízko té zastávky je Vratimov a firma s cca(500) zaměstnanci a Mittal s dostupností různých velkých provozů cca 10-15 minut pěšky.
Takže nikdy neříkej nikdy...[happy]
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 20:04:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3641
Registrován: 4-2009
Ic540: Samozřejmě netuším, co se za tím (takřka) zdvojnásobením rychlosti skrývá. Ale určitě se toho nedá dosáhnout ve stávající stopě (i přes Hranice na Moravě je "jen" rychlost 110 km/h). A zbourat Havířov si kvůli tomu určitě nenecháte[wink]

Přesně tuhle zastávku jsem měl na mysli. Vím, že tu před pár lety o ní proběhla zmínka. Třeba se jí nikdy nedočkám[wink]
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sobota, 21. října 2017 - 00:09:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14741
Registrován: 5-2002
NzO: Samozřejmě netuším, co se za tím (takřka) zdvojnásobením rychlosti skrývá.
Nejspíš to, že když je "až", tak nebude v celé délce. Rozhodně se nebude sahat do něčeho, co je už hotový nebo je krátký, takže můj odhad je 160 (možná) od "Gagarina" před Albrechtice a (určitě) od Albrechtic po Suchou. Příjemnýmm překvapením by bylo srovnání oblouků okolo Albrechtic a 160 skrz...
Sobota, 21. října 2017 - 08:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9223
Registrován: 12-2009
Já bych řekl, že je to žvást. Maximálně bude 140 Chotěbuz Těšín. Tam to má být tak jako tak v 1TK na 320. Možná i mezi oblouky za Albrechticemi a druhým za Gagarinem. Dejme tomu Albrechtice- Hav.Suchá.
Rovnat náspy a zářezy za Albrechticemi kvůli pár vteřinám nikdo nebude.
110-120 by bylo reálné kromě oblouků v Havířově. 100 by mohlo být ihned.
Sobota, 21. října 2017 - 09:20:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11805
Registrován: 11-2002
Ohl: projektant nejsem, ale laickým pohledem těch 140 by se u těch Albrechtic snad ještě sneslo i ve stávající stopě. Opakuji, snad. Ale souhlasím, i kdyby ano, k čemu to? Těch 100-120 na zdejší trať bude bohatě stačit. Osobka by se na těch 140 mnohde ani nerozjela, u náklaků je 100 plně postačující a krychlíků tu jezdí 5 a půl, které by tím navíc ušetřitli maximálně několik málo minut.

Dle mého názoru je pro tuhle trať bohatě postačující rychlost 100 v maximální možné délce (omezující budou vždy některé oblouky) a hlavně plynulá doprava bez věčných zpoždění a s dobrými návaznostmi. Aneb co mi je platné, když pojedu z Havru do Kunčic třeba i 200, když tam pak budu místo dnešních 30 čekat hned 35 minut na přípoj... [crazy] Oboje je špatně...

To, že věčně někde slyšíme "po rekonstrukci se bude jezdit 160" je hlavně takovým politickým pozlátkem, med, který se maže lidem kolem huby. Realita je jinde. Ono totiž v praxi není pak čím těch 160 jet nebo moci toho vůbec dosáhnout (bo prosté fyzikální zákony).
Sobota, 21. října 2017 - 12:09:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2962
Registrován: 2-2007
To, že věčně někde slyšíme "po rekonstrukci se bude jezdit 160" je hlavně takovým politickým pozlátkem, med, který se maže lidem kolem huby. Realita je jinde. Ono totiž v praxi není pak čím těch 160 jet nebo moci toho vůbec dosáhnout (bo prosté fyzikální zákony).

Asi něco na způsob "valašského koridoru", tam je po "klopícím" rychlostníku asi u třetího stožáru umístěný předvěstník na snížení rychlosti...[proud]
Sobota, 21. října 2017 - 12:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 6-2008
Němec_z_ova: [ok]
No tak já nepochybuji, že koridorizací na 160 není myšleno z od odbočky Odra po Těšín každý metr kolejí.[happy]
Havířov se bourat nebude...[lol]
160 bude určitě Těšín po Gagariny.
160 by mohlo být někde kousek za Gagarinem po Albrechtice až k Havířov Suchá s možným propadem na 140 někde pokud by se nerovnalo/neupravovala mírně současná stopa.
Kolik snese most v Albrechticích je otázka.
Asi by musel být nový.
Od Havířova Suché dále asi jen 120 max.

Ohl: [ok]
Těšín Louky 160. Byl tady snad i nějaký odkaz.
Takže i ta kolej na Havířov po Chotěbuz snad bude taky na 160. (?)

No toho se už nedožijeme někteří zřejmě...[crazy]
Pokud se to bude realizovat postupně.
Tak by se mělo uvažovat o jisté změně.
Psát na informační cedule kdy nebude výluka.
Ne jako dnes kdy je výluka.

No kdo dělá/pracuje od šesti a na směny tak stejně jezdí autem.
Školáci si vyřídí zpožděnku a většinou jsou rádi, že mají o hodinu méně ve škole.[happy]
Důchodci to skousnou tu hodinku navíc.[crazy]
A ostatní jako já co jezdí už jen jednou za čas třeba za kolegou Ohl do Návsí na pivko nebo na výlet či na maliny to přežijou také...[biggrin][rofl][ok]
Zbytek už to vzdal a ostatních je mi líto.[sad]

Já bych si spíše přál vexle v Chotěbuzi a v Prostřední Suché, aby se zkrátily ty dlouhé úseky kvůli kterým to po většinu roku je jak je...
Na druhou stranu z Havířova do Ostravy tomu tak naštěstí je, že nejsou tak dlouhé úseky...
Sobota, 21. října 2017 - 13:03:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3930
Registrován: 6-2008
https://photos.app.goo.gl/5DYnkqHkfNC45FG93

Pro jistotu dohlížím v začátcích provozu denně...[crazy]
Je aspoň vidět na snímcích jak vypadá rozsvícená zastávka a rozsvícené jen přístupové cesty.
Ihned jsem informoval výpravčího v Havířově a ten elektrodispečink...[happy]
Jsme tak domluveni. Závady ihned hlásím. Během týdne však bude vše již ok...[ok]
Informační tabule již také ok...[happy]
Společně to doladíme...[wink]
A ani uklízet nemusím na rozdíl od prvního dne...[crazy][biggrin][rofl]
Co by člověk neudělal pro ty naše železnice, tedy mluvím sám za sebe.[wink]
Sobota, 21. října 2017 - 16:01:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14744
Registrován: 5-2002
Jo ještě mě napadlo, že těch 160 bude jen klopicích. Z toho by pro normální vlaky vycházelo nějakejch těch 130-140...
Sobota, 21. října 2017 - 17:30:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 301
Registrován: 9-2011
Nové nástupiště v Dobraticích pod Prašivou
Sobota, 21. října 2017 - 18:00:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11809
Registrován: 11-2002
PaPok: ještě by chtělo vyplet pešuňk... [proud]
Sobota, 21. října 2017 - 19:23:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9230
Registrován: 12-2009
ještě by chtělo vyplet pešuňk
Ona by celá trať potřebovala obnovu, hlavně úsek Hnojník -Těšín a jeho gotické oblouky. Ty u Těšína už jsou děs.

V Dětmarovicích dnes začala pokládka vexlí.
Neděle, 22. října 2017 - 11:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3933
Registrován: 6-2008
Hajnej:[ok]
Asi by to tak bylo od Ostravy po Havířov Suchou určitě.
Od Albrechtic by se to trochu rozjet mohlo.
A z Chotěbuzi pak určitě...

Papok: [ok]
Nevíte zda ho udělali na 550 jako v civilizovaném světě.
Nebo jen vyhodili peníze za opravu...???

Ohl: [ok]
Celá trať by to fakt potřebovala...
Neděle, 22. října 2017 - 12:20:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11810
Registrován: 11-2002
Ic540: podle fotky bych to na 550 rozhodně netipoval... [nene]

A z Chotěbuzi pak určitě... - a jakmile se to rozjede, začne to brzdit na 50 a něco na vjezdu... [wink]
Neděle, 22. října 2017 - 12:29:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9233
Registrován: 12-2009
jakmile se to rozjede, začne to brzdit [proud]
Tak nějak. Je jen velmi málo úseků, kde Os nabere víc než 120, aniž by za pár vteřin začal brzdit do zastávky.
Tam ,kde by se to dalo, zas není trať.
Takový úsek bude třeba Karviná-Louky.
Ale to už tu, maminko, nebudete.[proud]
Neděle, 22. října 2017 - 13:00:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3934
Registrován: 6-2008
Jena : [ok]
Já fakt to vyhazování peněz nechápu.[sad]
Když už se to opravuje od základu, proč se to proboha nezvedne????

Ohl: [ok]
Nejezdí tu jen osobáky.
R by mohl 160 v případě pořádné koridarizace tratě jet od Havířov Suchá po Gagarin určitě...
Pokud by tu bylo něco rychlejšího na os než slon. Tak by mohl os dohánět jízdou vyšší rychlostí zpoždění.
když vyjede každou chvíli muvka a vexle budu jen v Albrechticích...[crazy]

Ale to vy už tady maminko nebudete...[ok][biggrin][rofl]
Neděle, 22. října 2017 - 13:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9235
Registrován: 12-2009
os dohánět jízdou vyšší rychlostí zpoždění
Fyzikálně nemožné, i kdyby byla trať na 300. Slon jezdí 140, ale málokde to využije. Tak maximálně Studénka Jistebník a Ostrava -Bohumín. Jinde, když už, jen na pár vteřin a brzdí.
R (1) už tam jezdí a stojí na každé zastávce. Pro těch několik málo jiných je to sice pár minut ušetřených, ale krajské dopravě to moc nepomůže.
Neděle, 22. října 2017 - 13:38:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 6-2008
Ohl: Jeden o koze druhý o voze...
Pokud by os s jízdním řádem na 120 jel rychlostí 160 tak určitě sníží zpoždění.
Kdyby jsi četl moje příspěvky nemuselo by se to tu plevelit.
A děje se tomu běžně i dnes.
Vlak vyjíždí z Těšína z pár minutovým zpožděním. JŘ je na 90 km kvůli 460.
Ale do Mostů dorazí včas. Protože slon může jet až 140 a využívá toho...
Neděle, 22. října 2017 - 14:01:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9237
Registrován: 12-2009
Ale jo, při dobré konstelaci(málo lidí) se PÁR minut ušetří. Tak 5. Ale stačí minuta navíc na některé zastávce a nic z toho. Případně mokro.
A na 140 se nedostaneš na většině mezizastávkových úsecích, ber to jako neměnný fakt. Natož na 160.

JŘ je na 90 km kvůli 460.
Ta může 110. JŘ je psán na jakž takž optimální dobu na zotavení při vyšším zdržení na zastávkách a adhezní podmínky. Nikoliv na nejvyšší rychlost soupravy.
Autobusy se snad píšou na max rychlost ve městě bez ohledu na červené na křižovatkách atd?[wink]

Když se tak občas bavíme o nemožnosti využít vlaky k jízdě do AMO-jak je na tom býv.os.stanice uvnitř? Proč by se nedalo využít ji i dnes? Případně postavit i jiné? Takový přímý vlak z Havířova mimo nástupiště v Bartovicích ...
Němec_z_ova
Neděle, 22. října 2017 - 14:08:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3644
Registrován: 4-2009
Vlak vyjíždí z Těšína z pár minutovým zpožděním. JŘ je na 90 km kvůli 460.

A na to jste přišel odkud? Řada 460 má konstrukční rychlost 110 km/h. Dle SJŘ má také z Těšína po Mosty rychlost 110 km/h a odtud dolů do Čadce 105 km/h. Zpětně v úseku Čadca (Mosty u J.) - Návsí rychlost 105 km/h, odtud do Těšína plných 110 km/h.

Pro řadu 471 je to 140 km/h (Č. Těšín - Návsí) a 120 km/h (Návsí - Mosty u Jablunkova), to samé platí i pro cestu zpět.

Jiná věc je to, že tu rychlost mezi zastávkami nedokáže využít. Ale v tom už máte prsty Vy s nekonečným plevelením tratí podivnými zastávkami.

PS: Poznámka tupce od uhláků; s prázdnými vozy se do kopce dá se 131 v pohodě udržet rychlost 100/95 km/h. Jen nesmí v kopci strašit osobní vlak se 3 lidmi na palubě[crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Neděle, 22. října 2017 - 14:18:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3936
Registrován: 6-2008
Hm. Hypoteticky by šlo dopravu obnovit.
Prakticky těžko. Musela by proběhnout kontrola, že ve vlaku před vjezdem není nikdo cizí. Vrátný by musel mít něco jako popku...

Co se týká zajíždění auty, je tam také kontrola. Všichni vystoupí, projdou turnikety, řidič píchá u stojanu...
Autobusy dovnitř už nejezdí vůbec.
Je zavedena vnitro podniková doprava.

Všichni jezdí až k šatnám autem. Vlak téměř nepoužitelný. MHD něco málo ještě jezdí...
Neděle, 22. října 2017 - 16:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 10-2011
Pokud by tu bylo něco rychlejšího na os než slon. Tak by mohl os dohánět jízdou vyšší rychlostí zpoždění.

Pokud by tady bylo něco s takovou rychlostí (dostatečný počet souprav) a nějaký ten úsek na 321 na 160, tak se na to postaví jízdní doby, ne? Ale že by se stahovalo zpoždění nějak ve velkém, kdyby tam jely Os 160 km/h, to teda ne...

(Příspěvek byl editován uživatelem Strojvudce88.)
Neděle, 22. října 2017 - 22:53:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14759
Registrován: 5-2002
Proboha, vysoké traťové rychlosti nejsou proto, aby Os kvůli nim jezdily nějakou rallye (ale aby vznikla vata).
Ani proto, aby mohli šotouši masturbovat přes rychlostníkama (tady už navíc 160 dávno není in, teď je sexuálním objektem VRT s traťovou rychlostí začínající trojkou).
Pondělí, 23. října 2017 - 08:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9238
Registrován: 12-2009
Musela by proběhnout kontrola, že ve vlaku před vjezdem není nikdo cizí. Vrátný by musel mít něco jako popku...

Nejdřív bych chtěl vědět, zda je to ještě možné kolejově i dopravně. A hlavně předpisově(to bude největší kámen úrazu).
Pokud by vlak opět zajížděl do os.stanice jako kdysi, kontrola by proběhla stejně jako dnes na branách, bez popek.
Maximálně s popem, kdyby někdo z pracovníků byl pravoslavný a požadoval před výkonem práce poslední pomazání.[proud]
Jak se řešilo kdysi, když někdo zaspal a nevystoupil ve Vítkovicích? Nejspíš odjel zase bez vystoupení zpět, ne?
Pondělí, 23. října 2017 - 21:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3937
Registrován: 6-2008
Němec_z_ova: [ok]
Děkuji za upřesnění. I pro ostatní samozřejmě. [happy]
Psal jsem to zhruba dle informací, které průběžně slýchavám.
Omlouvám se tedy za detailní nepřesnost.
Co by obyčejný cestující vnímám to, že když vlak má cca 5 minut zpoždění v Těšíně.
Dojede na Mosty včas (samozřejmě 471)...
Samozřejmě ne 460...

Ohl: [ok]
Ani se už tak tomu tématu nevěnuji.
Zajíždění vlaku do huti myslím.
Co se týká vlaků do huti. Je to definitivně pase samozřejmě...
Dlouhodobě jsem AM však již nenavštívil...
Ve spojení jsem samozřejmě nadále a konzultuji veškeré kroky co se dopravy týká.
Že je to jak je bylo rozhodnutí někoho kdo neví o VHD, MHD, PHD bohužel nic...
Na druhou stranu je zajíždění auty benefit odborů, který jen tak nic neporazí.
Ušetří li někdo cca 2 x 60 minut na cestě z a do práce.
Není o čem debatovat...
Asi jinak to bude samozřejmě u lidí z Ostravy a lidí z okolí...
Bohužel nebo bohudík je to dobře ponechávám jiným...[happy]

Klidně se tématu zajíždění auty do práce přímo k šatně můžeme věnovat dále.
Alespoň se to dozví i jiní...[happy]
Pondělí, 23. října 2017 - 21:43:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3938
Registrován: 6-2008
Strojvudce88: [ok]
Bude to pravda kdo ví kdy.
Dokud bude náhradní vozidlo 460.
Bude takto tvořen JŘ.
Detaily prozrazuje a podává kolega Nzo...[ok]
Osobně jsem sám zvědav.
Zda v roce cca 20-22 k tomu dojde.
Myslím, že záložní vozidlo nebude 460.
Mimochodem dle ifo to nejspolehlivější...[wink]
Nejsem znalec, ale prý je to pravda.
[vypravci]
Úterý, 24. října 2017 - 12:00:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9242
Registrován: 12-2009
záložní vozidlo nebude 460.
Mimochodem dle ifo to nejspolehlivější

Určitě. Nekazí se tam WC, klimatizace, vnitřní dveře, infosystém a podobné. Když se pokazí jedna mašina, jede to napůl.
Akorát se sem tam vymění trakční motor a podobné prkotiny.[proud]
Úterý, 24. října 2017 - 18:25:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11813
Registrován: 11-2002
Ohl: Když se pokazí jedna mašina, jede to napůl. - ale nesmí to jezdit na půl tak dlouho, až se posere i ta druhá půlka. [wink] Viz nedávno zdechlá 460 u Kaufu... [proud]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 04:32:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1163
Registrován: 6-2009
https://slezskyzeleznicnispolek.cz/akce/

17,18 a 19.11 naplánovali další akce. 17.11 do pivovaru, tentokrát však trasou jistojistě méně okoukanou přes Havířov, Český Těšín a Hnojník. 18.11 poměrně obvyklou trasou jízdy po vlečkách AWT. A 19.11 také vlečky, ovšem tentokrát v trase Havířov - Prostřední Suchá - UZK - doly - ČSM sever - ČSM jih - Albrechtice - Havířov [happy].
Čtvrtek, 26. října 2017 - 11:55:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 91
Registrován: 10-2011
Ic540: Nesouhlasím. Os jízdou vyšší rychlostí zpoždění nepokrátí (jestli to myslíte takto). Při tom kvantu zastávek to možné není. [happy]
Kočkopes
Čtvrtek, 26. října 2017 - 12:58:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2017
Zpoždění Os vlaků s tolika zastávkami blízko u sebe dokáže krátit jen šikovný fíra, když při rozjezdu trápí mašinu tím, že jí doslova "šlape na krk" a rychlým rozjezdem to stáhne, stejně, jako když brzdí jako [cunik] na poslední chvíli.
Pátek, 27. října 2017 - 22:22:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6603
Registrován: 2-2006
Trať 320 | Bohumín - Čadca (- Žilina - Košice - Humenné, -Kiev)
V úseku: Bohumín – Karviná hl.n.
Probíhající mimořádnost
27. října 2017
19:50

27. října 2017
23:59

Moravskoslezský kraj

Porucha trakčního vedení

Obecné opatření v dálkové dopravě
Provoz přerušen.

Vlak Ex 145 bude v úseku Ostrava hl.n. - Český Těšín veden odklonem mimo stanice Bohumín a Karviná hl.n.

Vlak R 340 bude v úseku Český Těšín - Ostrava hl.n. veden odklonem mimo stanice Karviná hl.n. a Bohumín.

Obecné opatření v regionální dopravě
Provoz v úseku Bohumín - Karviná hl.n. zastaven.

V úseku Bohumín - Karviná hl.n. bude provozována náhradní autobusová doprava.

Zastávka Dolní Lutyně nebude náhradní autobusovou dopravou obsluhována.

Odřeknutí vlaků v úseku Karviná hl.n. – Bohumín
Os 2950

Odřeknutí vlaků v úseku Bohumín – Karviná hl.n.
Os 2955 Os 2953

Náhradní autobusová doprava mezi stanicemi Karviná hl.n. – Bohumín
Os 2952

Porucha trakčního vedení v ŽST Dětmarovice.

SŽDC pracuje na odstranění poruchy.

Termín obnovení provozu bude aktualizován dle vývoje oprav.
Pátek, 27. října 2017 - 22:34:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3939
Registrován: 6-2008
Strojvůdce88: Proč tedy 471 je schopná na Mosty přijet z Těšína v případě zpoždění v čas. 460 pak nikoliv. Mnohokrát vysledováno, že i při četnosti zastávek to fíra s 471 většinou o něco zkrátí, ne li úplně. Nějakých pár minut...
Popisuje i Kočkopes. Jestli to je tak drastické nedokážu posoudit.[ok]

Ohl:[ok]
O spolehlivosti není pochyb. Jsi od fochu, tak nebudu protestovat...[happy][proud]
Sobota, 28. října 2017 - 07:39:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9247
Registrován: 12-2009
Popisuje i Kočkopes. Jestli to je tak drastické nedokážu posoudit
Je. A, jak už jsem psal, je to možné jen v případě sucha a málo lidí. Stačí výlet důchodců do hor nastupujících jedněmi dveřmi a celá snaha krátit je ta tam...
Pezos
Sobota, 28. října 2017 - 16:59:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 779
Registrován: 4-2014
Cestující mohou na zastávce Třinec centrum využívat větší čekárnu
Není to špatné, ale ty mříže u pokladen vypadají jako z nějakého skanzenu socíku.

Proč se vždy musí něčím pokazit celkový dojem?

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)
Sobota, 28. října 2017 - 17:07:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6604
Registrován: 2-2006
Pezos:
"Celkově to není špatné, jen ty mříže u pokladen vypadají jako ze skanzenu socíku.
"

Taky přemýšlím, co mají ty mříže znamenat[uhoh].
Sobota, 28. října 2017 - 22:05:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14795
Registrován: 5-2002
Kde ta nová čekárna je? Dokázal by to někdo vyznačit na ortofotomapě?
Abych věděl, jestli nebude potřeba posunout místo zastavení.

Předem dík.
Sobota, 28. října 2017 - 22:15:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9250
Registrován: 12-2009
Je stejně jako byla, proběhla jen přestavba uvnitř modré budovy.
https://mapy.cz/letecka?x=18.6810116&y=49.6700682&z=18&m3d=1&heig ht=180&yaw=198.8&pitch=-32.892&l=0&pano=1
Gapa
Neděle, 29. října 2017 - 06:59:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1533
Registrován: 8-2006
Zdravím diskutující, prosím jak je to s bývalou tratí Petrovice u Karviné - Karviná? Na wikipedii jsem se dočetl, že tam několikrát denně jezdí Mn - platí to? Jezdí jen v prac.dny nebo i víkendy? Díky
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Němec_z_ova
Neděle, 29. října 2017 - 07:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3649
Registrován: 4-2009
Gapa: Wikipedii nevěřte[wink]
Do "stanice" Karviná město se jezdí dle potřeby. Jde o jednotlivé vozové zásilky do Kovony Karviná či areálu ArcelorMittal Tubular Product (Jäkl Karviná) či odvoz prázdných vozů odtamtud (+ ložené vozy se šrotem z Jäklu). Ten wikipedií popisovaný cvrkot nastává v případě, že v Petrovicích stojí souprava vozů se svitky pro Jäkl. Protože tam Favorit vytáhne cca 7 ložených vozů, jede se několikrát během dne (můj osobní rekord jsou 4 jízdy) a souprava se zpětně poskládá v Karviné městě. V noci se pak souprava zasune na vlečku Jäklu a tam se vyloží. Ráno je pak celá stažena zpět do Petrovic. Pokud je přítomen výlukový stroj (v případě napěťových výluk v Petrovicích) tak se využívá pro postrk svitků a pak se jezdí o to méně.

Přikládám i tamní vlečkové stroje.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Gapa
Neděle, 29. října 2017 - 08:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1534
Registrován: 8-2006
Němec_z_Ova: Děkuji za odpověď. Takže když se budu po trati chtít projít pěšmo z Petrovic do Karviné, tak se moc velkého provozu bát nemusím [happy]
Nad lidskou blbostí se nedá zvítězit, ale nikdy se proti ní nesmí přestat bojovat.

chcete dostávat pohledy z celého světa? Registrujte se na www.postcrossing.com/about - posíláte a dostáváte pohledy od ostatních uživatelů
Neděle, 29. října 2017 - 14:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11825
Registrován: 11-2002
Vítr řádí už i tady, nebo je to jen shoda nějakých náhod/technických problémů?


Lidi musí mít radost, jeden Os odřekli, další má sekeru jak prase. Ale faktem je, že na řadě míst je to mnohem horší. Nějaké problémy prý i kolem Karviné..
Neděle, 29. října 2017 - 14:41:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 6-2009
Jena: z Ostravy do Opavy byl problém, kde byla taky nějaká NAD kvůli stromům. Asi souvislost s tímto.