Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Elektrizace tratí » Archiv diskuse Elektrizace tratí do 10. 03. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Elektrizace tratí do 10. 03. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 22. února 2017 - 12:52:36  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
DJ: A já si dovoluji připomenout, že v dávné historii Země v nynější střední Evropě rostly mnohametrové přesličky (díky klimatu) a v době méně dávné, 16. století, se v Čechách sklízela pšenice dvakrát ročně. Přičemž o sto let později přišla malá doba ledová.
Takže oni ti ekoaktivisté, kteří chtějí zakonzervovat současné klima, jsou hloupější odrůdou památkářů, kteří chtěji zakonzervovat některé stavby a urbanistické celky v ve století 18., 19. nebo jiném dle preferencí toho konkrétního aktivisty. Vše za veřejné peníze a proti vůli a zájmům většiny obyvatel.
Zřejmě nastal čas, kdy se mlčící většina bude muset uchýlit k nástrojům používaným dosud vyděračskými skupinkami - referenda pro výstavbu dálnic, likvidaci kůrovce, demonstrace proti opatřením omezujícím život lidí na Šumavě...

Doporučuji najít a přečíst informace z včerejší nebo předvčerejší tiskovky ředitele ZZS HMP. Aktivisty prosazené úpravy komunikací na Petřinách, "revitalizace", znamenají, že záchranka musí najít nové stanoviště, protože z Petřin nevyjede, resp. nedojede ve stanoveném čase - vozovka zúžená na jeden pruh, vysoké obrubníky - auta nemají kam uhnout, zatravněné kolejové lože, po kolejích to také nejde...
Také jeden z výsledků vlády hlupáčků, kteří se upnou na jednu věc, jeden problém a nejsou schopni vnímat věci v souvislostech.
"Město pro lidi" není město pro křičící menšiny se specifickým životním stylem.

Omluva za OT, už se zase odmlčím.
Mladějov
Středa, 22. února 2017 - 13:02:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9655
Registrován: 3-2007
"Město pro lidi" není město pro křičící menšiny se specifickým životním stylem.

Unterschrift.
Středa, 22. února 2017 - 13:38:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3086
Registrován: 5-2004
Hajnej:
Otázkou je, čeho to jsou následky, resp. jestli to vůbec následky něčeho člověčího jsou.

Tak to je zrovna spočítaný poměrně přesně - necelá polovina lidskýho CO2 je v oceánu (kde dělá taky celkem zásadní bordel, viz "Ocean Acidification"), necelá polovina v atmosféře. Mimochodem přechod z doby ledové do obodbí před průmyslovou revoluci zvedlo CO2 na 1,5-násobek. Teď jsme to zvedli oproti "době předprůmyslové" opět na jedenapůlnásobek (180 → 270 → 400 ppm).

Tehdy to CO2 emitoval kdo?

Tehdy byla CO2 zpětná vazba, která zesílila "forcing" od slunce, dnes je sám forcingem.


watslaw:
Nebo zavření relativně ekologické továrny v jedné zemi (kvůli emisíém CO2) a posléze dovoz téhož výrobku z méně ekologické továrny ze státu, který se k dohodě o snižování emisí CO2 nepřipojil.

Divím se, že tohle neřešila líp EU v rámci nových standardů pro oceláře.

Nebo administrativní rozhodnutí, že hybridní automobil produkuje méně emisí CO2 a následně státní dotace i do těch hybridů, které mají větší emise (v reálu určitě, někdy i podle oficiálních testů), než klasika.

Však ono to má jednoduché řešení: narazit na vypouštěné CO2 daň, a to postupně (třeba postupně se zvyšující daní na ropná paliva). Trh se pak postará o zbytek.

A z podobné kategorie je administrativní prohlášení, že VHD produkuje méně emisí a následné dotace do prázdných megaautobusů vymetajících vesničky v krátkém intervalu (viděl jsem před lety v Lucembursku - MB Integro se 2 pasažéry vylamující obrubníky ve vesnických zatáčkách).

U 12m autobusu stačí k paritě, když veze průměrných 6-10 cestujících, což při aspoň trochu slušných špičkách není nic těžkého.


SŽ: k těm sklizním 2x ročně v českých zemích by byl link?

Mimochodem malá doba ledová přišla poté, co evropani vyhubili podstatnou část původního obyvatelstva Amerik (většinu z toho nepřímo skrz nemoci), které pak zarostly dřevinama a tím stáhly z atmosféry 5 ppm CO2. I tak je malá doba ledová v rekonstrukcích teploty na hranicích chyb toho, co se dá z dostupných zdrojů zjistit. Oproti tomu změny teplot (a dalších ukazatelů) za 20. století vyskočily z těch mezí přesnosti už dávno.

Aktivisty prosazené úpravy komunikací na Petřinách,

Změny dělalo město, záchranku zřizuje město. Je problém "aktivistů", kteří mohou maximálně tak něco navrhovat, že město neumí najít takové řešení, které by jak zklidnilo obecnou dopravu, tak umožnilo rychlý průjezd záchrance?
Středa, 22. února 2017 - 13:59:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2138
Registrován: 7-2012
Ja bych nejradši postavil velkou jadrnou elektrarnu u Frydlantu v Čechách na truc za Bogatynie. Z toho bych napájel elektrifikované tratě v okolí. Přesvědčil bych Němce k elektrizaci Cottbus - Horka - Zittau pak bych fofrem drá tovalHrádek Nad Nisou - Liberec - Turnov - Nymburk/Praha. To by bylo ekologické.

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)
M_g
Středa, 22. února 2017 - 14:11:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 717
Registrován: 6-2006
MŠ:
A stejným způsobem uvažuje řada dalších ekomamlasů. Pro některé je například jaderná energetika fuj.
Společné všem je to, že namají technické znalosti, tak jak je předváděno v tomto případě.
Středa, 22. února 2017 - 14:17:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 9-2016
Ad David_jaša: Nechci sem tahat ekologii, ale na tento příspěvek nejde nereagovat. Ať se člověk chová jak chce, jím vypouštěné množství CO2 je zanedbatelné proti tomu, co vypustí sama příroda. Největšími vypouštěči CO2 jsou sopky či vřídelní vývěry. Při požárech ve volné přírodě vznikne tolik CO2, kolik lidstvo vyprodukuje za několik let (a dnes, díky změnám vyvolaným lidmi resp. díky jejich snaze velké přírodní požáry uhasit, je množství takto vzniklých CO2 mnohonásobně menší). Ale ani zvířata nemají zanedbatelný podíl na množství vzniklého CO2. Dalším velkým zdrojem CO2 jsou tlející zbytky rostlin. Navíc i živé rostliny v noci uvolňují CO2. Naopak rostliny CO2 ve dne využívají. A čím je více CO2 v atmosféře, tím rostliny více rostou a tím CO2 pohlcují.
Snaha o snižování CO2 v současné době je jen dobře placený job. Ale je to asi stejně tak marná snaha, jako když myš se snaží neudupat zem na stezce, kde denně chodí sloni.
Pokud se to, co jsem napsal někomu nezdá, tak ať si najde seriózní studii o množství uvolněného CO2 jednotlivými zástupci (sopky, vývěry, požáry, tlením rostlin a lidmi).
Mladějov
Středa, 22. února 2017 - 14:33:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9656
Registrován: 3-2007
Ano, to by bylo ekologické, místo motoráčku, ve kterém jede 20-80 lidí, dám miliardy do drátizace, měníren, nových přípojek 110kV (pokud mi je dovolí jiní zelení postavit [proud] ) a pak pod těmi dráty bude jezdit novější motoráček s 20-80 lidmi [biggrin]

Vot progres [biggrin]

Elektrizace ty pasažéry podle vás někde vyrobí ?
proč radši neinvestovat do tratí, které nepobírají už dnes ? Místo toho se tady pořád zabýváte litím peněz do žumpy.
Středa, 22. února 2017 - 14:44:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13120
Registrován: 5-2002
DJ: malá doba ledová přišla poté, co evropani vyhubili podstatnou část původního obyvatelstva Amerik (většinu z toho nepřímo skrz nemoci), které pak zarostly dřevinama a tím stáhly z atmosféry 5 ppm CO2
To jako že prérie, po kterých se proháněli bizoni, vznikly tak, že je Indiáni vyžďářili, a když je pak kolonisti vyhubili, tak si získanou půdu nechali zarůst (aby později začali o to rychleji kácet)...?
Navíc v téže době rostla mořeplavba, a to byl setsakra bumbrlíček co do spotřeby dřeva (a ne ledajakýho).
Středa, 22. února 2017 - 14:51:23  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Mimochodem malá doba ledová přišla poté, co evropani vyhubili podstatnou část původního obyvatelstva Amerik

Ty vago...tak to se nedá. Malá doba ledová, 17. století, v Evropě třicetiletá válka, v Americe se krčí na pobřeží Nové Anglie pár desítek osadníků - Otců poutníků z Mayflower. A aktivista mele o vyhubení Indiánů, což je záležitost o 250 let mladší.
A tím, jak se Severní Amerika kolonizovala a vznikaly plantáže, tak zarůstala dřevinami.
No nazdar. To snad nemohou učit ani na FHS, takové kraviny [lol].
Středa, 22. února 2017 - 14:59:35  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
k těm sklizním 2x ročně v českých zemích by byl link?

Nebyl. Historické knihy nejsou na internetu. Ale máme třeba Národní knihovnu. To je taková velká budova, Klementinum se jmenuje, a tam si člověk objedná různé knihy, sedne si do studovny a čte si a dělá výpisky. Porovnává a hodnotí. Studium se tomu říká. Není to sice tak efektní, jako malovat čáry po elektronických mapách, ale je to zajímavé. Jen je třeba tomu věnovat nějaký čas a úsilí.
Ale zkusím ve svých poznámkách a výpiscích najít, v kterých pramenech jsem se to dočetl.
Středa, 22. února 2017 - 15:27:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 11-2012
David_jaša: Stačí chvilku hledat. Ale na to, že se tak zajímáte o klima a tvrdíte, že CO2 z atmosféry stáhly zalesněné severoamerické prérie, mě překvapuje, že informace o dřívějším teplejším podnebí nemáte. A není to jen dvojí úroda v Čechách, zaznamenaná v kronikách 16. století (http://www.cs-magazin.com/index.php?a=a2007041016), ale i notoricky známý případ druhdy zeleného Grónska (Greenland se mu nezačalo říkat jen tak) a středověkého teplotního optima vůbec.

(Příspěvek byl editován uživatelem Jackub.)
22michal
Středa, 22. února 2017 - 19:21:35  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Každý máme na vývoj globálního klimatu jiný názor.
Je velice přínosné, že se někdo věnuje i výzkumu minulosti, dokáže to pomoci pochopit lépe přítomnost, a hlavně budoucnost.
Jen si osobně myslím, že není dobré, když někdo poukazuje na minulost s tím, že kdysi bylo taky teplo- tehdy nebyl nikdo, kdo by neustále, 365 dní v roce, vypouštěl soustavně do ovzduší (a nejen tam) koktejl látek, které nejsou pro zemi přirozené.

Zeměkoule jako celek si s tím asi hravě poradí, ale klidně je možné, že v důsledku nápravy provede krátké intezívní otřepání, které způsobí lidem to stejné, co způsobí kapkám vody v srsti otřepání psího majitele této srsti...

Jen ještě takové malé OT- kdysi lidé vyráběli vodovodní potrubí z olova. Proti některým nemocem užívali rtuť. Když byly objeveny rentgenové paprsky, tak si nechávali dělat módní fotografie svých kostí. DDT sypali na každém kroku. Tak stejně tak musíme potkat nějaký průser, abychom si uvědomili, že vše souvisí se vším.

P.S.: nejsem ekoterorista, jezdím autem víc než vlakem, doma mám elektriku a využívám ji, nikdy jsem se nevázal ke stromům.
Ale občas si připadám jako exot, když se s někým bavím, dotyčný nechápe, proč rostlinné zbytky z pole nespálím, ale plním s nimi velkokapacitní kompostery. Proč nehážu všechen bordel do popelnice, ale projdu se s tříděným odpadem k příslušné popelnici. Proč si neumývám auto za barákem, ale jedu na myčku. Proč starou kuchyňskou linku z dřevotřísky nespálím v kamnech nebo na ohništi, ale poctivě ji odvezu na SD. A spousta dalších maličkostí...
Čtvrtek, 23. února 2017 - 08:47:50  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
22michal: Heleďte a tušíte, co se uvolňuje z organických látek při tom tlení v kompostéru? [wink]

DJ: Macek Josef, Jagellonský věk v Českých zemích, Academia 2001. Postačí vám přelouskat svazek 1. Skála ze Zhoře, Historie o válce České; Balbín Bohuslav, Krásy a bohatství české země. Nebojte se, není to švabachem a ve staročeštině, v NK mají novější vydání.[vypravci].
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13124
Registrován: 5-2002
Tak mě napadlo těch 5 ppm CO2, co měly způsobit malou dobu ledovou, trochu přepočítat.
Nad každým metrem čtverečním se, pokud se nepletu, nachází 10 tun atmosféry - 5 ppm by tedy mělo být 50 gramů CO2 a z toho se dá fotosyntézou udělat asi 35 gramů cukru. Proč teda místo různejch krkolomnejch opatření jednoduše něco fest nezalesníme...?
Mladějov
Čtvrtek, 23. února 2017 - 11:28:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9660
Registrován: 3-2007
Proč teda místo různejch krkolomnejch opatření jednoduše něco fest nezalesníme...?

No..už vidím Stropnickýho a další příživníky, jak ohýbaj hřbet měsíc na brigádě a sázej stromky..
Dělal jsem to kdysi a "ono je to práca"..docela těžká a unavující a to mi bylo cca dvacet [wink]

Na (vlastnoručním) zalesňování se dělá popularita a image mooc pomalu a bolestně [biggrin].

Že zrovna poslední léta v ČR pozoruju, že se po těžbě nechává na dost místech lesní půda ladem a moc se mi to nelíbí..jen tak mimochodem.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 17:00:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6959
Registrován: 4-2003
Hajnej:Proč teda místo různejch krkolomnejch opatření jednoduše něco fest nezalesníme...?

S velkou pravděpodobností je tu dnes za několik posledních staletí lesů nejvíce. Hodně se zalesnilo pohraničí, nějak se ten odsun několika milionů Němců musel projevit i zde..... Ale zalesňovalo se i jinde a hlavně se zalesňuje naše republika tak trochu i sama od sebe - prostým náletem, který nikdo nelikviduje a který zmenšuje hlavně podíl orné půdy. Ale i ve městech dochází k tomu, že náletové dřeviny postupně zabírají nezastavěná místa a nakonec jsou i některá dokonce vyhlášena jako chráněná a to i tehdy, když se tam kdysi skladovaly kolejová pole - viz známý mokřad Triangl: https://mapy.cz/turisticka?x=14.5204713&y=50.0619091&z=16&source= base&id=1981356
Mladějov
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:21:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9661
Registrován: 3-2007
Cháněná..a bezdomáči tam bydlet v igelitové boudě a dělat tam neskutečný bordel, odpadiště i ohně jako můžou ???
Nebo to je taky součást chráněného území ?

(mne tak nějak napadlo, co by následovalo za buzeraci a sankce pro obyčejného konformního pracujícího člověka si někde v chráněném území rozbít stan a nocovat).

(Příspěvek byl editován uživatelem Mladějov.)
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:43:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13133
Registrován: 5-2002
Bram: Ale zalesňovalo se i jinde a hlavně se zalesňuje naše republika tak trochu i sama od sebe - prostým náletem, který nikdo nelikviduje a který zmenšuje hlavně podíl orné půdy.
Jojo, pamatuju, že když jsem u babičky vyšel za stodolu, tak jsem na cca 120° horizontu viděl (zleva doprava) Ještěd, Černou Studnici s Muchovem, velkej kus Jizerek a nakonec Kotel s Lysou Horou. Dnes je odtamtud vidět jen ten Ještěd, v ostatních směrech překážejí stromy.

Na druhou stranu byl obrovský výpadek "lesní hmoty" na těch Jizerkách. Jako malej kluk si pamatuju les po většinu cesty z Jizerky na Smědavu, když jsem tam zajel jako cca 20letej na koleje, tak jsem se zděsil, jaká to byla holina sem tam mrtvej strom. Od té doby jsem tam pořádně nebyl, podle fotomapy tam nějaký stromy zase jsou, ale připadá mi to řidší než kdysi (i když po 40 letech paměť může klamat).

Možná by stálo za to, aby ty všelijaký "krabice od bot", co rostou na "zelený louce", měly za povinnost mít na revanš na střeše něco zelenýho.

mne tak nějak napadlo, co by následovalo za buzeraci a sankce pro obyčejného konformního pracujícího člověka si někde v chráněném území rozbít stan a nocovat
Žejo...
Mladějov
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:52:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9662
Registrován: 3-2007
Jo, to jsou třeba i Krkonoše, ale i Šumava, kde jsou ve vzpomínkách nebo na fotkách husté lesy a dneska to místo vypadá úplně jinak (třeba CZ-D-A trojmezí a celá řada dalších míst) a až to působí děsivě a nepříjemně, když máte nějaké místo ve vzpomínkách třeba z dětství.

Ale původně jsem ěml na mysli, že se moc nevysazuje v obyčejných, třeba i středočeských lesích, těch holin přibylo. Jestli díky lemplovství majitelů, nedostatečně účinné legislativě či kontrole..nevím.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6960
Registrován: 4-2003
Hajnej:Na druhou stranu byl obrovský výpadek "lesní hmoty" na těch Jizerkách. Jako malej kluk si pamatuju les po většinu cesty z Jizerky na Smědavu, když jsem tam zajel jako cca 20letej na koleje, tak jsem se zděsil, jaká to byla holina sem tam mrtvej strom. Od té doby jsem tam pořádně nebyl, podle fotomapy tam nějaký stromy zase jsou, ale připadá mi to řidší než kdysi (i když po 40 letech paměť může klamat).

Tenhle obrovský výpadek lesní hmoty v Jizerských horách je naštěstí napraven. Viděl jsem totéž co Ty, bylo to poprvé někdy v roce 1988 a jako desetiletého mne to dost šokovalo. Prostě měsíční krajina, vše rozježděné od lesních kolových traktorů, všude pochcípané pahýly stromů. Opravdu hrůza [coze].

A dnes? Pěkná lesnatá krajina, sice mnohé stromy jsou ještě relativně malé, ale za deset let to bude nejspíš vypadat tak, jak si to tam pamatuješ z dětství [wink].

Byl jsem mezi Jizerkou a Smědavou na běžkách naposledy předminulý víkend, takže zpravodajství je čerstvé [wink].


Mladějov:Jo, to jsou třeba i Krkonoše, ale i Šumava, kde jsou ve vzpomínkách nebo na fotkách husté lesy a dneska to místo vypadá úplně jinak (třeba CZ-D-A trojmezí a celá řada dalších míst) a až to působí děsivě a nepříjemně, když máte nějaké místo ve vzpomínkách třeba z dětství.

Na trojmezí CZ-D-A jsem byl naposledy loni v létě a nemohu si nevšimnout rozdílného přístupu v A a v CZ. V CZ je měsíční krajina, která se nejspíš promění časem v jakýsi podivný prales, kdežto v A vzniká přibližně to, co tam bylo a výrazně rychleji to tam zarůstá. Hlavně byl ale uklizen bordel......
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:19:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11474
Registrován: 8-2004
Mladějov:
Šumava, kde jsou ve vzpomínkách nebo na fotkách husté lesy a dneska to místo vypadá úplně jinak (třeba CZ-D-A trojmezí
Přesně tak. Vzpomínám na husté vysoké lesy na Trojmezí a na Plechým a dneska tam nemám ani odvahu vylézt. Stačí mi to vidět z dálky.[sad]

mne tak nějak napadlo, co by následovalo za buzeraci a sankce pro obyčejného konformního pracujícího člověka si někde v chráněném území rozbít stan a nocovat
Také si říkám...[crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Neděle, 26. února 2017 - 13:20:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 482
Registrován: 6-2016
"co by následovalo za buzeraci a sankce pro obyčejného konformního pracujícího člověka si někde v chráněném území rozbít stan a nocovat "
Nesmí Tě chytit[biggrin] Vyzkoušeno už za komančů, i později za euroekologismu. Kopulovitý stan Jurek mám samozřejmě tmavě zelený a nekouřím.
Mladějov
Středa, 01. března 2017 - 20:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9725
Registrován: 3-2007
>Nesmí Tě chytit

Ale jo, v devadesátkách jsme takhle podnikali výpravy do slatin 1 zóny NP Šumava: Hezky z Německa přes čáru (non Schengen !) do vnitrozemí ČR a za několik akcí jediná diskuse s ochranářem (a nic víc).

Dneska už jsou mladý, dynamický a už se nezakecaj (nevím jakýho smajlíka).

Holt některou politiku (třeba trvalé zákazy na Modrý Sloup) nechápu a procesy v ochranářské hlavě pracovníka NPŠ už vůbec.
Zlatí Němci.

(Ovšem zcela off topic).
Čínskej
Čtvrtek, 02. března 2017 - 00:59:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 3-2012
...jsme takhle podnikali výpravy do slatin 1 zóny NP Šumava...
A ja se tam chtel dostat legalne a po vzneseni dotazu jak "na to", mi bylo ochranarem sdeleno, ze bude lepsi se tam vydat na cerno a kdyz me nahodou chyti, tak to stejne bude levnejsi, nez legalne. A hlavne bude to!
A nakonec jsem udelal krom jedny vypravy vsechny legalne. Stacilo si pockat na spravnou chvili. (Me tedy nezajimaly slate, ale tisicimetrove vrcholy, nicmene i ty jsou ve slatich...) [wink]
Čtvrtek, 02. března 2017 - 01:31:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3101
Registrován: 5-2004
Tak nový zákon navržený ochránci a aktuálně znovu schválený poslanci zpřístupňuje I. zónu všem...[happy]
Neděle, 05. března 2017 - 07:30:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2163
Registrován: 7-2012
Z jiného soudku, kde jsou aktualizované mapy elektrizací? Například http://www.bueker.net moc aktualizovaný není. V Maďarsku, Slovinsku a Chorvatsku je spousta nově elektrizovaných tratí které v mapách nejsou.
M_g
Neděle, 05. března 2017 - 10:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 745
Registrován: 6-2006
Tak je aktualizujte!
Pondělí, 06. března 2017 - 20:28:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2171
Registrován: 7-2012
Pro sebe si je aktualizuji, pro rejpaly je to škoda práce.
Mladějov
Pondělí, 06. března 2017 - 20:35:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9774
Registrován: 3-2007
Jasně..proč byste nevyužil zdarma informací lidí, co vám tady poradí, odkazů, co vám poradí, a to minimum (tedy napsat nějaký blábol s fakty třeba sem nebo na vlaky.net), to přece dělat nebudete.

Ještě větší blbec, než jsme doufali ? (citát).
M_g
Pondělí, 06. března 2017 - 21:23:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 747
Registrován: 6-2006
Pro sebe si je aktualizuji, pro rejpaly je to škoda práce.
No a na tom serveru bueker jsou úplně stejného názoru.
Úterý, 07. března 2017 - 14:43:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 9-2016
Tady se řeší přepínání na střídavinu, ale opomínáte historické jízdy stejnosměrných strojů a že těch jízd je, především mluvím o jednotkách řady 451/452 které jsou často používány na nostalgické jízdy a to nejen v Praze ale i v jiných lokalitách jak se to hodlá řešit? Předpokládám že i za 40 let se najde hromada nadšenců co by se chtěli svézt Panťákem, tak kde se svezou? Nebo snad a to doufám že nikoho nenapadne dodělat všem historickým vozidlům trafo?
pro lukáše
Úterý, 07. března 2017 - 14:59:24  
Neregistrovaný host
88.103.221.23
Za 40 let bude žabotlama shnilá na sr*č... Čili doporučme spolkům místo nákupu bobin, radši plecháče a laminátky.

Kvůli tomu aby jednou za rok, vyjel panťák, fakt nemá cenu někde udržovat kousek jiného napětí.

P.S. Rád bych se svezl prvorepublikovými stejnosměrkami po pražských uzlech se soupravou panceřáků a evidentně mám smůlu. Stejně jako se asi už nikdy nesvezu M296 škrábající se z Wilsony do Vítkovského tunelu.
Úterý, 07. března 2017 - 15:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 389
Registrován: 6-2015
No tak za ss mašinu připřáhnou vagón s namontovanými střevy ze zrušené ss měnírny a na střeše s pantografem, a mašinu budou napájet po případných úpravách přes kabel vlakového topení[blesk]. Nebo vůz s dieselagregátem na 3000V ss. Ovládání měnírenského (nebo agregátového) vozu z lokomotivy se dá udělat optickým kablíkem[happy]. To bude žrádlo[fotic]



(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Jirka_E
Úterý, 07. března 2017 - 15:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 618
Registrován: 6-2015
pro lukáše:
"Za 40 let bude žabotlama shnilá na sr*č..."
V Šumperku je pro historické jízdy určena jednotka 45/46, která nikde nejezdí a je o ni pečováno, takže ta by zřejmě byla schopna příležitostně někde vyjet na historickou jízdu. Ovšem je pravda, že je blbost podřizovat přepínání na střídavinu nějakým občasným historickým jízdám. To by byla docela šotoušovina. Nadšenci se asi budou muset přizpůsobit. Sám mám řadu 451 rád, ale naprosto bych takový krok chápal. Železnice se rozhodně netočí jen kolem šotoušů a historických jízd, to by asi muselo jít stranou. Užívejte si historických jízd teď a neřešte, co, jak a proč by mohlo být. [happy]
Vítejte v DOBĚ INTERNETOVÉ.
Úterý, 07. března 2017 - 15:46:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 824
Registrován: 11-2007
No tak by nostalgické jízdy byly na okruhu v Cerhenicích, no :-).
Cestuji výhradně se psem v postroji :-).
!Nevykat! :-)
263.001-0 a 263.002-8 - nejkrásnější princezny z Brna
Z historie:
363.087-8, 362.165-3 - nejzajímavější nereklamní esa
Úterý, 07. března 2017 - 16:16:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3115
Registrován: 5-2004
Tak ono je naštěstí dost takových, kteří si znalost místní geografie nenechají pro sebe a zmapují ji v open street map, a pak se najdou i tací, co z těch dat vygenerují celosvětovou mapu elektrických železnic
Úterý, 07. března 2017 - 16:59:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 510
Registrován: 6-2016
David_jaša: Hezký! Akorát ŽZO Cerhenice je barevně pojat jako dálnice[biggrin]
Úterý, 07. března 2017 - 18:28:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 7-2012
Lukáš_Smolka stačí nechat jednu rotundu v Bohumíně jako muzeum stejnosměrných lokomotiv. v Chalupkách bude navždy 3000V řada 121 je polonizovaná ,140 141 pomalu všechny staré řady v Polsku máte.
Úterý, 07. března 2017 - 18:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2174
Registrován: 7-2012
Lukáš_Smolka stačí nechat jednu rotundu v Bohumíně jako muzeum stejnosměrných lokomotiv. v Chalupkách bude navždy 3000V řada 121 je polonizovaná ,140 141 pomalu všechny staré řady v Polsku máte.
Úterý, 07. března 2017 - 18:43:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1499
Registrován: 11-2009
Lukáš_Smolka: to bych si spíš dokázal představit, někde nechat jednu kratší trať v SS soustavě.
Úterý, 07. března 2017 - 19:46:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2176
Registrován: 7-2012
Letohrad - Lichkov asi nikoho nebude bolet jestli zůstane na 3kV = Nevím jestli tam zůstalo ještě depo?

Já mám spíš obavu, aby se na zastávce Kamenné zboží neudělala spojka kde se budou otáčet od Prahy 471 na 3 kV Praha - Kamenné zboží a milý cestující do Nymburka zdravá procházka. V Nymburce si vlezte do vlaku na 25 kV směr Kolín zlí jazykové nazývají Nymburk (Nová Dobova).
Poklop D400
Úterý, 07. března 2017 - 23:14:24  
Neregistrovaný host
109.80.234.119
Jen pro připomenutí: Původní elektrifikace v Praze byla na 1500 V, žádné těhdejší elektrických vozidel už se nikdy v Praze neprojede.
Čínskej
Středa, 08. března 2017 - 13:05:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 3-2012
Ja se chci taky projet jeste jednou krizikem po Lipence...! [crazy]
P_v
Středa, 08. března 2017 - 14:36:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1737
Registrován: 5-2002
Smí loko 380 vjet na bechyňku? (když už jsme u těch elektrifikačních šotonápadů, uvažoval jsem o přímém vlaku do Prahy [lol] )
Středa, 08. března 2017 - 16:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2184
Registrován: 7-2012
PV na Bechyň ku smí co má nápravový tlak 16 tun! Ta 380 by zlikvidovala svojí váhou mosty.
Čínskej
Středa, 08. března 2017 - 20:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 3-2012
Smí loko 380 vjet na bechyňku?
A co by tam delala? Ona umi 1500Vss?
Mladějov
Středa, 08. března 2017 - 20:11:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9787
Registrován: 3-2007
Tady se hulí, nebo pod vlivem čeho vznikají příspěvky typu 380 na Bechyňku, v Kamenném Zboží konec 3kV, požadavky nechat něco na 3kV, aby bylo kde jezdit se žabotlamy atd, atd ?

Kde ten matroš fasujete..?
Středa, 08. března 2017 - 21:05:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8225
Registrován: 9-2002
K6S31ODR:
"No tak za ss mašinu připřáhnou vagón s namontovanými střevy ze zrušené ss měnírny a na střeše s pantografem, a mašinu budou napájet po případných úpravách přes kabel vlakového topení[blesk]. Nebo vůz s dieselagregátem na 3000V ss. Ovládání měnírenského (nebo agregátového) vozu z lokomotivy se dá udělat optickým kablíkem[happy]. To bude žrádlo[fotic]
(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)"

a) pokud si dobre pamatuju, tak pres topnerj kabel nesmijit vic nez 800 A (a doufam, ze si to pamatuju dobre.)
b) ono ovladani po optice neni posveceno drazni autoritou, takze
c) si musis celej tenhle paskvil nechat naprojektovat, vypapirovat, schvalit a hlavne
d) poradne pustiti chlup, bo zadarmo to rozhodne nebude.


Mladějov:
"Tady se hulí, nebo pod vlivem čeho vznikají příspěvky typu 380 na Bechyňku, v Kamenném Zboží konec 3kV, požadavky nechat něco na 3kV, aby bylo kde jezdit se žabotlamy atd, atd ?

Kde ten matroš fasujete..?"

Ja tady v tom vlakne vidim pekny Stancloviny, jen je pise nekdo jinej, nez ten, co dal tomuto jevu jmeno. A to asi neni z matrose, to uz je spis diagnoza. Kde je MUDr. Chocholousek ???!!!

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
P_v
Středa, 08. března 2017 - 21:18:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1740
Registrován: 5-2002
co jsem to napsal [crazy] [lol]
Středa, 08. března 2017 - 21:30:34  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Zkusím zase jeden (nepochybně marný pokus) vymámit ze Štancla odpověď, ať se zasmějeme - Jak spolu souvisí nápravový tlak a nosnost mostů?
Čínskej
Čtvrtek, 09. března 2017 - 09:55:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 3-2012
...příspěvky typu 380 na Bechyňku...
Z druhy strany vykonnou lokomotivu si na "pribuzne" Lipence predstavit dokazu a neni to zrovna "sotosen". Staci, aby si teplarna (dnes uz spis elektrarna) v Loucovicich objednala vlak uhli a bude na zvazenou, jestli to tam vozit zehlickou po trech vagonkach 14 dni (dosavadni Cargo praxe) nebo s vykonnou lokomotivou na 3x az 4x. Uz dnes tam jsou prechodne rady 242, 240 i 340, ze by tam nesmely dvojicky, to jsem taky nikde nevidel.
Čtvrtek, 09. března 2017 - 18:20:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2185
Registrován: 7-2012
Proč se snížil nápravový tlak u E458 a vznikla E426? Snížení nápravového tlaku z 18 tun na 16? Podle Vás mosty na Bechyňce 380 unesou.....
Mladějov
Čtvrtek, 09. března 2017 - 18:42:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9797
Registrován: 3-2007
Marceli, proboha.
Jestli nějaká lokomotiva někam smí, tomu se říká přechodnost a ta se skládá z více faktorů, nejen nápravového tlaku, ale třeba poloměrů těch oblouků, dynamických účinků vozidla na trať a také je tam schován třeba, kdobytobylřek, třeba účinek na ZZ.

A údaje o přechodnosti najdete..tušíte kde ?

Já jen abyste pořád nekolovrátkoval ty mosty. Mmch se za těch 40 let od výroby E426 změnila na řadě tratí, především lokálek, přechodnost k lepšímu, třeba je to i případ Bechyňky /Lipenky.

Po Lipence jela i třeba lok. 340, takže.. (nevím, jestli na výjimku a nechce se mi to hledat).
Čtvrtek, 09. března 2017 - 18:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2186
Registrován: 7-2012
Pokud má na Tábor - Bechyně přechodnost E 426 s krátkým rozvorem a trať je samý oblouk tak 380 tam asi přechodnost mít nebude........

Nevím jaké minimální poloměry 380 projíždí proto jsem se nechtěl o tom zmiňovat. Ten nápravový tlak byl jistější, že přechodnost nebude.
Čtvrtek, 09. března 2017 - 19:55:03  
Neregistrovaný host
94.112.180.38
Ach jo... E 458.0 a všechny odvozeniny, tedy i E 426.0 mají rozvor podvozků 2 800 mm, řada 380 má rozvor podvozků 2 500 mm [wink].
Vzhledem k tomu, že E 426.0 mají poloviční výkon proti E 458.0 (kdo by to řekl při polovičním napětí, že), tak se nebalastovaly na 18 t nápravového tlaku.
Rozdíl 22 t v celkové hmotnosti mezi E 426.0 a 380 by zřejmě zřícení mostů na Bechyňce nezpůsobil (ony se ty mosty přeci jen projektují s nějakým celočíselným bezpečnostním násobkem).
Čínskej
Čtvrtek, 09. března 2017 - 20:07:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 3-2012
380 ma na skrini napsany polomer 90m.
340 na Lipence na zahajeni stridaviny jela na vyjimku. Prechodnost C2 tam je posledni dva roky. Ono se na Lipence od "zestridaveni", co se tyka svrsku, hodne zmenilo. Da se rict, ze zmenou trakce cely "proces" zacal, dnes je temer hotovy.
Dj_cargo
Pátek, 10. března 2017 - 07:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1913
Registrován: 11-2005
Čínskej:
"...příspěvky typu 380 na Bechyňku...
Z druhy strany vykonnou lokomotivu si na "pribuzne" Lipence predstavit dokazu a neni to zrovna "sotosen". Staci, aby si teplarna (dnes uz spis elektrarna) v Loucovicich objednala vlak uhli a bude na zvazenou, jestli to tam vozit zehlickou po trech vagonkach 14 dni (dosavadni Cargo praxe) nebo s vykonnou lokomotivou na 3x az 4x. Uz dnes tam jsou prechodne rady 242, 240 i 340, ze by tam nesmely dvojicky, to jsem taky nikde nevidel."

Jen pro pořádek: poslední uhlí dojelo do Loučovic v únoru 2014 a nemyslím si, že by se na tomto mělo v dohledné době něco změnit.
Mladějov
Pátek, 10. března 2017 - 08:56:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9798
Registrován: 3-2007
No a je to [biggrin].
Děkujeme dýdžejovi za faktickou poznámku - snad to konečně utnul [wink]
Pátek, 10. března 2017 - 09:35:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4716
Registrován: 9-2011
SŽ: ono to nápravové zatížení nesouvisí ani tak s výkonem, jako s tažnou silou. A protože E 458.0 měly tahat "půlku nádraží", zatímco E 426.0 jen pár vozejků, tak logicky stačí menší tažná síla, tudíž menší hmotnost.
Čínskej
Pátek, 10. března 2017 - 09:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 3-2012
Jen pro pořádek: poslední uhlí dojelo do Loučovic v únoru 2014 a nemyslím si, že by se na tomto mělo v dohledné době něco změnit.
Pro poradek. Potom se tam bylo jeste nekolikrat pro srot. Ale nic to nemeni na faktu, ze teplarna je stale uzpusobena i na topeni uhlim, vlecka je funkcni a ono i stepku tam lze privezt vlakem. Mozna je trochu zavadejici poznamka o dosavadni praxi, nicmene moznost objednani (nekolika vlaku) uhli je vic nez realna, je to jen otazka casu a vyvoje cen.

(Příspěvek byl editován uživatelem Čínskej.)