Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 12. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 12. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 07. června 2017 - 21:10:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 6-2015
Čelákovice z trochu jiné strany:


Čtvrtek, 08. června 2017 - 07:03:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1555
Registrován: 12-2007
Tak sa nám ten krásavec objavil v perimetri [jidlo]


Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:17:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 6-2016
Hele chlapi nevíte někdo nějaký časy, kdy 17.6. (den PID v Berouně) pojede starej patrák nebo M262 po hrbatý?? Ropid se na můj dotaz [zadnice]- odpověď na zdvořiý dotaz ŽÁDNÁ.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:32:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 4-2003
honzanr: informace jsou dost vyčerpávající, co se nejdřív kouknout na stránky ROPID....


application/pdfJR
Den-PID-Beroun_A4-JR.pdf (149.9 k)
Čtvrtek, 08. června 2017 - 13:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5838
Registrován: 8-2006
Příští víkend je v Milovicích Votvírák. https://www.cd.cz/jizdni-rad/omezeni-provozu/vyluka/2739/
Čtvrtek, 08. června 2017 - 13:45:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1203
Registrován: 3-2015
Já teda doufám že z toho DNE PID V BEROUNĚ příští sobotu ještě něco stihnu, fabrika pořádá cyklovýlet v okolí Berouna a nevím v kolik se vrátíme.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 16:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1487
Registrován: 3-2010
Tu Tousen vidim dobre??[kiss] , Ozivovacka se nam blizi?? [vypravci]

Jinak 20. Cervence zacina prestavba SZZ Drisy a TZZ Stara Boleslav-Vsetaty, zdroj: Verejne zakazky SZDC.. [kladivo], kdo chce videt jeste ruskou televizy, tak by si mel pospisit, 10. Listopadu zacatek zkusebniho provozu...
Vindobona
Čtvrtek, 08. června 2017 - 17:33:18  
Neregistrovaný host
193.85.39.254
Takovej dotaz: při výměně kolejnic mezi Radotínem a Smíchovem byly všude nechány pravěké pražce s rozponovými podkladnicemi, jen cca od Zlíchovskýho tunelu směrem ku Smíchovu je krátký úsek s pružně upevněnými kolejnicemi. Pročpak to?
jfp
Čtvrtek, 08. června 2017 - 18:51:52  
Neregistrovaný host
185.99.176.2
dyť tam se to přece rekonstruovalo někdy koncem 90tek
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:43:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1556
Registrován: 12-2007
Vindobona:
"Takovej dotaz: při výměně kolejnic mezi Radotínem a Smíchovem byly všude nechány pravěké pražce s rozponovými podkladnicemi, jen cca od Zlíchovskýho tunelu směrem ku Smíchovu je krátký úsek s pružně upevněnými kolejnicemi. Pročpak to?"
Práveže čo bolo rozponové sa vymenilo. Užité podvaly s rebrami a nové "zvonky" sa dávali preto, lebo sa počíta s "koridorizáciou" úseku, v ktorom sa použijú akurát teraz menené koľajnice.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 19:56:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8362
Registrován: 10-2003
Vindobona: jen cca od Zlíchovskýho tunelu směrem ku Smíchovu je krátký úsek s pružně upevněnými kolejnicemi. Pročpak to?

To je právě od stavby Zlíchovského tunelu. Takže když se to tam tenkrát totálně rozebralo, tak se to i kompletně položilo na novém.
Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Čtvrtek, 08. června 2017 - 20:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 368
Registrován: 5-2013
074: prestavba SZZ Drisy

Hm, ve výzvě na akci Oprava kolejových obvodů v žst. Dřísy se opravdu píše o výměně SZZ za "jiné obdobné elektronické".
Pátek, 09. června 2017 - 06:49:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 759
Registrován: 6-2016
Jen pro pořádek - "Zlíchovským tunelem" je míněn podjezd trati pod Barrandovským mostem, že?
Pátek, 09. června 2017 - 08:17:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 4-2003
honzaklonfar: "Zlíchovským tunelem" je míněn podjezd trati pod Barrandovským mostem, že?

Nikoliv, je to zhruba to místo, kde tratě 171 a 173 podjíždějí Nádražní ulici
Pátek, 09. června 2017 - 08:40:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 762
Registrován: 6-2016
Suri: Tak silniční tunel mě ve vztahu k trati 171 jaxi nedošel... Ale místopisně to celkem sedí.
Pátek, 09. června 2017 - 08:49:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1488
Registrován: 3-2010
K.AF. : Rekneme, ze mam informace od vedoucich zabezpecovaku a tim obdobnym je myslena ESA 44.... [proud]
Pátek, 09. června 2017 - 11:05:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6642
Registrován: 1-2007
Startuje oprava Negrelliho viaduktu. Kolem velké výluky panuje chaos

Spor mezi Správou železniční dopravní cesty (SŽDC) a Českými drahami (ČD) o výlukové jízdní řády se dostal dokonce až k nově vzniklému Úřadu pro přístup k dopravní infrastruktuře. „Začali jsme to řešit. Hledáme spravedlivé a funkční řešení,“ řekl předseda úřadu Pavel Kodym.
Pátek, 09. června 2017 - 15:19:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2762
Registrován: 5-2006
Mouka: Tak už se vidím, jak budu jezdit na Masaryčku z Holešovic úvratí přes Libeň čtvrt hodiny, když za 3 minuty jsem metrem na Florenci. To snad by mě mohlo políbit [zadnice] i v případě, že bych neměl Opencard pro Prahu, ale režijku. Takže buď ukončit ty vlaky v Holešovicích nebo v Libni. Jezdit tak až na Masaryčku s jízdní dobou do Kralup pomalu jak do Pardubic je nesmysl.
Pátek, 09. června 2017 - 15:35:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5840
Registrován: 8-2006
Libeň je hloupost. Buď do Holešovic, nebo dál přes Balabenku na Masaryčku. Jenže Balabenka má už dneska problémy s křížením a vlakama Vysočany - Masna vs. hlavák - Holešovice.
Pátek, 09. června 2017 - 15:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1149
Registrován: 6-2002
To by mě taky zajímalo. Proč ty vlaky se ostře netočí v Holešovicích?
Podle mě SŽDC jen alibisticky kráká, kdyby dokázali do mrtě využít možnosti na Balabence, tak by se všechno vešlo. Jenže to by chtělo dělat něco, co odporuje svatému §1.
Existuje teorie, která tvrdí, že kdyby jednou někdo přišel na to, k čemu vesmír je a proč tu je, vesmír by okamžitě zmizel a jeho místo by zaujalo něco ještě mnohem bizardnějšího a nevysvětlitelnějšího.

Existuje jiná teorie, která tvrdí, že už se stalo.
Pátek, 09. června 2017 - 16:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 12-2006
Problém Balabenky je v tom, že z Masaryčky na Holešovice se musí ze Sluncové až na Balabenku jen po jedné koleji. Přesmykem pod tratí z hlaváku se dá dostat jen do Vysočan. Což je zhruba 2km jednokolejky, na kterou se musí vejít vše z Vysočan a vše z Holešovic a do Holešovic. A to nepočítám, že to na Sluncové směrem na masaryčku blokuje i kolej do Libně a na Balabence na dost velkém úseku z Vysočan na hlavák.
Pátek, 09. června 2017 - 17:07:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11677
Registrován: 8-2004
Iaya:
"Podle mě SŽDC jen alibisticky kráká, kdyby dokázali do mrtě využít možnosti na Balabence, tak by se všechno vešlo."
Když se nechce, je to horší než když se nemůže.[crazy][ko]
Zvlášť o víkendu tomu skutečně nebrání nic než nechuť.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 09. června 2017 - 19:20:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3854
Registrován: 7-2011
Tohle mě dostalo:
"Odmítáme, aby byl výlukový jízdní řád zcela odlišný pro pracovní dny a víkendy, kdy trasy vlaků budou v jiných polohách. Jen to zmate nejen cestující, ale i dopravní zaměstnance."(říká náměstek pro řízení provozu Josef Hendrych)
Pokud si toho pán ještě nevšimli, tak víkendový JŘ jsou běžně odlišný od pracovních dnů a cestující s tím problému nemají. A možná by nebylo naškodu přestat dělat blbce i z dopravních zaměstnanců. Ostatně o co, že by jim to pan náměstek nešel říct do očí. [biggrin]

Hroch:
"Když se nechce, je to horší než když se nemůže."

Přesně! [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Pátek, 09. června 2017 - 20:11:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1013
Registrován: 1-2006
Iaya:
"... kdyby dokázali do mrtě využít možnosti na Balabence, tak by se všechno vešlo..."
A nebo taky nevešlo. Je zmatek jak s Čelákovicema, tak s napnutými dobami na křižování v Chlumci a obrat na Wilsonu, a minimální zpoždění hradeckých rychlíku špatným nastavením oběhů souprav ze strany ČD rozhodí celý den. Nemyslím si, že je dobrý nápad jít na maximální využití kapacity, pokud není provoz plynulý. Odklon hradeckých R přes Poříčany taky není kvůli dalším stavbám úplně vhodný. Kvůli demonstraci moci to naprosto zbytečně odnese 231 a cestující, kteří ji využívají.

K ROPIDu - silně se mi nelíbí přístup, který v železniční dopravě ROPID posledních deset patnáct let razí. Přijde mi arogantní, z pozice síly namísto konstruktivního přístupu.

Nepřijde mi normální, že tam, kde nedojde k domluvě proto, že je to na hranici fyziky, přijdou pánové z ROPIDu s PR a s politiky, aby dosáhli svého za jakoukoliv cenu, včetně toho, že následný kolaps hodí na někoho jiného. Ne v okamžiku, kdy nemají koncepci, na základě by bylo možné říci co objednají za pět deset let (kolik na to budou mít, ne kolik si dokážou vymyslet), a kdy nemají ani relevantní podklady a průzkumy prokazující potřebnost věcí, které požadují. Léta při přípravě staveb na dráze mlčeli, protože do toho město peníze dát nechtělo, po dostavbě začali řvát a tvořit PR, že je všechno špatně, protože se politika změnila, a že se hotové stavby musí ihned zkapacitnit, aby vyhovovaly na to, co si město bude přát - např. na "metro" v příměstské dopravě - a stát to musí ihned zařídit. Tak to ale prostě nefunguje, a to, že se spousta věcí, které by město dnes rádo, nepodařilo, má na triku právě ROPID, resp. konkrétní lidé.

Dalo by se říct, že chování toho, koho zastupují (má-li je vůbec pod kontrolou), je dlouhodobě krajně nezodpovědné. ROPID je tím, kdo by měl na začátku přípravy stavby za objednatele ZÁVAZNĚ říct, co se bude následujících třicet let objednávat. Místo toho se pánové chovají jak banda amatérů, kteří vlastní neschopnost kryjí PR a politikou, kde mají nad infrastrukturou i nad dopravci navrch.

Obávám se, že problém není pouze na straně SŽDC. Ze strany ROPIDu jde podle mého vnímání o těžkou manipulaci zneužívající nevědomost nebo neschopnost rozlišit pravdivost tvrzení.
Lukfi
Pátek, 09. června 2017 - 21:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 10-2010
Nějak si nedovedu představit, kdo tím s úvratí v Libni bude jezdit. A kdyby vlaky končily v Holešovicích, bude to spolehlivější než přes přecpanou Balabenku a to by cestující mohli ocenit spíš.
Pátek, 09. června 2017 - 22:39:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11681
Registrován: 8-2004
Vhd_sl:
"Nepřijde mi normální, že tam, kde nedojde k domluvě proto, že je to na hranici fyziky, přijdou pánové z ROPIDu s PR a s politiky, aby dosáhli svého za jakoukoliv cenu, včetně toho, že následný kolaps hodí na někoho jiného. ..."
Vzhledem k tomu, že o tom proč došlo/nedošlo k dohodě a jak se dospělo ke stávajícímu stavu evidentně víte kulový, jste se svými vyjádřeními dosti mimo keramiku a bylo by dobré si tudíž ta silná vyjádření odpustit.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Smithers
Sobota, 10. června 2017 - 07:47:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 534
Registrován: 12-2007
ROPID je tím, kdo by měl na začátku přípravy stavby za objednatele ZÁVAZNĚ říct, co se bude následujících třicet let objednávat.
No jo, a vy víte, kolik magistrát přisype na dopravu v příštím roce? Za pět let?
A vzhledem k tomu, jak prudce roste počet cestujících, je jakákoliv predikce opravdu nesnadná.
Sobota, 10. června 2017 - 09:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1014
Registrován: 1-2006
Hroch:

Silná vyjádření? Pouze jsem domněnku, že jde o manipulaci (nevidím jiný důvod k medializaci technického detailu, jen nevím, jestli to Sůrovi pustily ČD nebo ROPID), doplnil svým dlouhodobým viděním práce ROPIDu na dráze bez souvislosti s danou výlukou, aby bylo zřejmé z čeho ve své domněnce vycházím. Že ten názor není uhlazený chápu. Že se mohu mýlit nevylučuji a v neformální diskuzi mi to je i celkem jedno.

Smithers:

Ta predikce je základním kamenem jakékoliv dopravní stavby, protože investor z veřejných peněz nemůže stavět víc než prokáže ze strany objednatelů s rezervou na nějaký očekávatelný (vypočítatelný z předpisu, doložitelný) vývoj. Pokud ROPID jako zástupce objednatele dal před deseti patnácti lety špatné podklady, protože to neodhadl, nemohou stavby zrealizované za poslední léta vyhovovat dnešním nárokům. Třeba jen v takové banalitě jako je délka nástupiště, o čemž se diskutuje v jiném vlákně... Nasypal si ROPID popel na hlavu? Ne, hází to na infrastrukturu (resp. na stát), která to postavila na základě špatného podkladu špatně.

Že to není ve zdejším prostředí snadné nepochybuju, ale snad nikdo nečeká, že tvorba koncepce na straně objednatele dopravy je snadná věc.

Nákladní doprava je pak to samý v bledě modrým. Agresivní přístup namísto relevantního podkladu a konstruktivního přístupu je s výjimkou několika čestných výjimek standardem. Chybným, protože se na lecčem dá dohodnout, pokud jsou v době zpracování studie použitelné podklady (ne kvalifikovaný odhad nebo osobní dojmy pro případ co kdyby), že je to opravdu potřeba. Takový podklad ale neexistuje, protože ho nikdo nevytvořil.

Pokud na začátku z toho, s kým se dohodnout lze, děláte hlupáka, a výstupy z jednání zveřejňujete pro posílení svého PR, pak se logicky nedomluví vůbec nic. Ti, co na jednání nemají z pohledu investora co dělat, nebudou zváni, a dočasně dostupné peníze na stavby zablokováním (kvůli neschopnosti dohodnout se) propadnou. Smutné, ale logický výsledek tam, kde se do toho jde silou a politikou...
Sobota, 10. června 2017 - 10:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1783
Registrován: 12-2007
Vhd sl: Nechci se moc ROPIDu zastávat, ale odhadnout vše přesně dopředu tak na deset nebo patnáct let je asi dost těžké. Kromě toho se možná neví, jaké vlakové soupravy budou k dispozici, jaké délky apod. Dále také zda profil tratě anebo okolní zástavba vždy dovolují prodloužit nástupiště. Nicméně je zde politická reprezentace představovaná ministrem dopravy anebo radou Magistrátu, která by mohla reagovat pružně a po poradě s odborníky, kteří by jí řekli, jaké jsou možnosti úpravy projektu, by mohla navrhnout tyto úpravy zrealizovat.
Sobota, 10. června 2017 - 17:16:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1558
Registrován: 12-2007
Dnešné odklony na pozadí "veľkej žltej potvory":


(Příspěvek byl editován uživatelem tratovak.)
Sobota, 10. června 2017 - 17:49:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5844
Registrován: 8-2006
To asi osobáky na S2/S22 zase jezdily všelijak.[uhoh] Já jel 5816 a ten měl o něco vyšší zpoždění kvůli Rx872.

Vhd_sl: Tak predikujte, jestli ve Mstěticích bude bytová zástavba a má smysl tam řešit zastávku, nebo ne a Mstětice projíždět.
mot
Sobota, 10. června 2017 - 19:34:36  
Neregistrovaný host
109.81.210.127
Nějaká nová pomalá v Libici.
Sobota, 10. června 2017 - 19:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 6-2015


Přibyla nová seřazovačka
Sobota, 10. června 2017 - 20:41:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1015
Registrován: 1-2006
čelákovičan:

Mám své vlastní výzvy a nemám ambice řešit koncepci PID. Nejsem dopravním technologem ani se nezabývám koncepcí dopravy v daném kraji, takže na Vaší otázku nejsem ten pravý.

Mstětice? Můj laický názor je, že je to lokalita s ideální polohou pro cokoliv co souvisí s dopravou a logistikou. Pokud by tam byl pozemek pro bydlení, je jasné, že se po něm zapráší taky, i když to asi nebudou lidé, kteří by dojížděli vlakem. Pokud by tam bylo P+R, v určitých denních dobách (resp. při problémech na Čerňáku) by pro mne coby mimopražského přijíždějícího po hradecké dálnici bylo zajímavé. Ač tu zazněl negativní názor PŠ, vnímám to jako vhodnou lokalitu i pro kombinovanou dopravu (možná jedinou v okolí Prahy).

V okolí je dost nových pracovních míst, na která se dojíždí, a Počernice se projíždějí dost obtížně, čímž je otázka jak v budoucnu bude koordinátor tuhle lokalitu řešit - obytná zástavba tak možná na projíždění nebude to rozhodující. Předpokládám, že koordinátor představu má, a té přizpůsobil podklad pro stavbu, která jde tuším do projektu. Ze zkušeností odjinud nepředpokládám, že by stavba zastávku nezřídila, a dost bych se divil, kdyby s nezřízením koordinátor souhlasil (pro sichr i v případě, že s ní nepočítá, si jí udělat nechá).

V minulosti jsem se přikláněl k projíždění. Po integraci hradeckých R o tom už přesvědčen nejsem - dost věcí se tím krokem změnilo a ještě snad i změní (tím, že je v hradeckých R občas už i problém najít volné místo k sezení a komfort cestujícího tak výrazně klesl).

Wagon:

Příprava investic má určité limity, do kterých jdou politicky zajistit změny konkrétního typu. Pokud někdo přijde s tím, že tam potřebuje kolej navíc, protože se rozhodl objednat desetiminutový interval, je to o zahození projektu (připravovaného šest a víc let) a o novém začátku. To směruje na to, že nebude nic, protože peníze propadnou. Politiku lze dělat cca do deseti let před zprovozněním, pak už je to o nezodpovědnosti a o poškozování dráhy (a přeprav po ni) u nás ušlými příležitostmi. Podle mého názoru je všechno líp než blokovat jako se to třeba léta děje u Praha - Kladno. Proto je potřeba od koordinátora přesná predikce.
Bogan
Sobota, 10. června 2017 - 21:53:24  
Neregistrovaný host
94.113.140.234
Ještě pro Paju - vím jak to chodí s Hradeckými rychlíky :-)

P+R ve Mstěticích - tak to je for dne :-) Kdo jako nechá auto v polích?? a bude doufat že výluka na 231 dovolí občas přijet vlaku. Jediné rozumné řešení při současné "kvalitě" je rozšíření P+R na ČM a proč - je tam nějaký metro či co :-)))))
Sobota, 10. června 2017 - 22:21:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1016
Registrován: 1-2006
Bogan:

Z čeho máte pocit, že je řeč o současném stavu? Pokud jsem se nepřekoukl, psal čelákovičan o stavu výhledovém se zrealizovanými stavbami, na který jsem navázal. Tam nic z toho, co píšete, tak nějak neplatí. Jinak nemyslím si, že rozšíření ČM pomůže - každé tam zřízené místo bude velmi brzy plné, zvlášť pokud bude pokračovat rozšiřování zón. Je to potřeba, ale je potřeba přemýšlet i co dál, a to i ze strany Stč kraje. P+R Běchovice je nevyužívané podle mého názoru jen proto, že se k nim autem přes kolony nedá rozumně dostat.
Sobota, 10. června 2017 - 22:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1785
Registrován: 12-2007
Vhd sl: Asi vždy závisí na konkrétní změně, zda bude vyžadovat pozemky navíc apod. A samozřejmá je také určitá odpovědnost, aby nedošlo ke znehodnocení vykonaných prací. Nicméně pokud se situace v lokalitě změní, např. vyšší než odhadovanou zástavbou a tím i nutností vyšší veřejné dopravy, nemá smysl, abychom si říkali, že 10 let před zahájením nějaké stavby už se nedá nic dělat s její změnou.
Sobota, 10. června 2017 - 22:31:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7772
Registrován: 5-2002
ad Vhd_sl: Ač tu zazněl negativní názor PŠ, vnímám to jako vhodnou lokalitu i pro kombinovanou dopravu (možná jedinou v okolí Prahy).

Nejsem nějak v obraze.

Zrovna ten prostor, o kterém se asi oba bavíme by byl velice vhodný. Ale nejsem si vědom, že bych o něm někdy tady diskutoval.
Sobota, 10. června 2017 - 22:36:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1017
Registrován: 1-2006
PŠ: Někde ( tady ) jsem to tu před časem psal v kontextu vhodného prostoru jako alternativy Uhří a reagoval jste na to, že sklonově jsou na té štrece problémy, takže jsem to vyhodnotil jako negativní. [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem Vhd_sl.)
Sobota, 10. června 2017 - 23:25:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5208
Registrován: 8-2012
Nákladní doprava je pak to samý v bledě modrým. Agresivní přístup namísto relevantního podkladu a konstruktivního přístupu je s výjimkou několika čestných výjimek standardem. Chybným, protože se na lecčem dá dohodnout, pokud jsou v době zpracování studie použitelné podklady (ne kvalifikovaný odhad nebo osobní dojmy pro případ co kdyby), že je to opravdu potřeba. Takový podklad ale neexistuje, protože ho nikdo nevytvořil.
Takový podklad neexistuje, protože ho nikdo nechce. (Zatím vím o jediné čestné výjimce, kdy se zpracovatel nějaké studie nezajímal jen o aktuální GVD nákladní dopravy, ale její výhled a předpoklady "jestliže A, potom B"). A když někde něco nevychází, je nákladní doprava první, v jejímž lese se kácí. Přitom v okamžiku, kdy se nákladní doprava konečně začne ozývat, to je negativizováno jako "agresivní přístup"... jenže většina projektantů ještě ani nezjistila, že už tu je víc dopravců než jen ČD Cargo.
(Ostudným, bohužel typickým příkladem je třeba tzv. "pravobřežka" a její očividně špatná, ale hodně špatná, studie proveditelnosti, kde už se na straně infrastruktury objevují pozice "musíme to postavit, tak do toho nebudete šťourat", protože když neteče beton, tak netečou prachy.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 11. června 2017 - 00:09:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7774
Registrován: 5-2002
ad Vhd_sl: že sklonově jsou na té štrece problémy, takže jsem to vyhodnotil jako negativní. [happy]

To jste ale vyhodnotil bez souvislostí.
Souvislostí hlavně bylo, že se řešil terminál RCC Malešice.

To, že na oba směry tam je stoupání je fakt. A že se to dá relativně jednoduše (miliarda sem, miliarda tam, stát platí nalitý beton rád) zapojit do tratě Praha - Kolín, je taky fakt.
Neděle, 11. června 2017 - 08:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 1-2006
PŠ:

OK, beru. Nepříjemné by tam bylo spíš jak to tam po stavbách dodělat (už mi přijdou moc daleko). Další věc je, že by to znamenalo enormní potřebu toho Vašeho trianglu v Lysé pro eliminaci přepřahů, který se mi jeví jako nerealizovatelný nejen proto, že je to přípravou daleko. Jinak za tuhle diskuzi sorry. [sad]

T_.H_:

Věci jsou podstatně složitější než je vidíte. Osobně se domnívám, že to, že něco někdo "nechce" má kořeny v tom, že osobka špatně predikuje a následně je politicky nutné zabrat trasy nákladce příměstem. Osobka s nákladkou se perou a výsledkem je jen to, že nákladka blokuje výstavbu infrastruktury proto, že je to z jejího pohledu tak, jak si prosadila osobka, špatně.

Agresivní přístup říkám tomu, když na jednání o technických detailech konkrétního zadání, kde lze lecčím nákladce pomoci, ale nelze ovlivnit to, co je zadané, někdo vleze oknem (po tom, co si kvůli PR bezobsažným prohlášením rozeslaným kde se dá někdo velmi prudce zabouchne pootevřené dveře před nosem, což ovšem ten oknem lezoucí netuší, stejně jako kupodivu netuší co dohodla druhá ruka) a staví to tak, že buď bude po jeho na celém rameni nebo to zablokuje využitím jiných, kterých se stavba dotýká. Je obrovská škoda, že tímhle přístupem nechává ty dveře navíc zazdít. Škoda proto, že v těch detailech měli ti, kteří to používají, co říct. Škoda, že je nákladka zabíjena amaterismem z vlastních řad - holt největším nepřítelem nákladky je nákladka sama... [sad] a přesto se jí v detailech, kde to jde, jde maximálně vstříc, proto, že se to staví zejména pro nákladku, a proto, že jde o to, aby řešení bylo funkční...

"... jenže většina projektantů nezjistila... ... než jen ČD Cargo."

Projektant vždy pracuje pro a v zájmu zákazníka, který si jej na daný výkon najal. Svolává-li jednání, jde o jednání zhotovitele se zákazníkem a jeho poradním týmem, kde pouze zákazník má právo definovat, koho chce a koho nechce ve svém týmu. Pozve-li projektant někoho navíc bez vědomí zákazníka, dostane po právu přes držku. Kargouši jsou součástí nákladky, včetně členství v lobbypartě, takže jejich zvaním je na jednáních nákladka zastoupena. Navíc zastoupena tím, u koho se doufá, že tu jako státní firma bude i příští rok bez ohledu na to, jestli se zásadně změní podmínky jeho byznysu. Narozdíl od těch, kteří jen tranzitují, mají jasný přehled o tom co se kde děje i v přepravách po jednotlivých vagóncích, a tedy jsou schopni posoudit detaily návrhu a napovědět, čím by se dalo pomoci. Orientují se v tom, co lze na kterém jednání domluvit. Jsou členem nákladky, čímž nákladka může mluvit skrz ně tam, kam PR nepatří.

"... očividně špatná, ale hodně špatná..."

To je o úhlu pohledu. Především, nákladce, která tranzituje, jsou na prd krátké předjízdné. Otázkou je i to, jestli jsou jí vůbec předjízdné po každých třech pěti kilometrech k něčemu, protože cílem tohohle byznysu je to, aby soupravy vydělávaly, ne stály někde odstavené. Naopak, důležité by mělo být, že trať bude po stavbě v perfektním stavu, s potřebnou únosností, s potřebnou délkou tam, kde je potřeba odstavit na předjízdnou.

Z tohohle pohledu se mi zdá logickým při určitém objemu dostupných prostředků na stavbu nasypat co nejvíc do toho, aby byla OK trať (na dlouho bez větších výluk), a předjízdné potřebné délky udělat tam, kde je to možné bez zásadních nákladů + ideálně tam, kde je lze využít i pro vlakotvorbu, předání s vlečkařem nebo jako tu retenční kapacitu, když němec nebere.

Nákladce, která sbírá, jsou zas na prd manipulační koleje, u kterých jsou sousedící pozemky pronajaty nebo prodány někomu, kdo nemá potřebu nakládat, tak, jak je to u dobrého hospodáře, který s těmi pozemky disponuje, zvykem. Čísla kolik se toho kde za poslední léta naložilo a nakolik jsou ty pozemky dostupné, jsou k dispozici, stejně jako občasně existuje i projednaná postradatelnost, takže není o čem.

Z tohohle pohledu je tvorba něčeho, co za poslední léta nikdo nepoužil, diskutabilní. Osobně bych spíš než jednotlivé manipulační koleje v jednotlivých stanicích uvítal, kdyby stát podporoval nějaká okresní/krajská centra se skladovacími kapacitami a s napojením na dráhu, kam se to z okolí sveze po silnici, a kde budou pro drobné zákazníky nabízeny služby podporující přepravu po dráze. I proto, že by se takové stavby nedělaly z peněz na upgrade tratí.

Špatně to může být jen z hlediska dopadů predikce počtu vlaků na trati. Co je ale v tomhle směru špatně a co dobře, když osobka přesně predikovat zejména na příměstě nedokáže a u nákladky je to cucání z prstu založené na plánech jednotlivých soukromých firem, které tak mohou, ale také nemusí být. Špatně to může být v detailech, které je možné ještě ošetřit.

Je to velmi velmi relativní a vnímám to spíš jako PR pro protlačení toho, že se MUSÍ jednat i s jinou nákladkou než jen s kargonauty, než jako něco, co má reálný základ.

Je otázkou, jestli ušlá příležitost z toho, že se ztratí několik let, nepoškodí dráhu více než realizace kompromisu, ke kterému se stejně časem dojde - peníze se netisknou, takže za předjízdné navíc se prostě udělá míň na trati, aby to bylo za stejné prachy, na které vychází ekonomika. Nevím, radikální náhled mi přijde krátkozraký...
Návrh
Neděle, 11. června 2017 - 08:52:41  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Návrh JŘ 2018: http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2018/pha-stredocesky.pdf

Zajímavé je, že část řízení provozu SŽDC tvrdí, že není pro odklony S4 na Mas.n. kapacita a od prosince už bude (krom rána, ale to nikdo ani nyní nezpochybňuje), asi tomu hodně rozumí...
Neděle, 11. června 2017 - 09:21:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5846
Registrován: 8-2006
Však je to taky NÁVRH, takže uvidíme. Jestli třeba děčínské R budou točit v Hostivaři[coze], nebo ne.

P+R bude snad v Čelákovicích "naproti nádraží" vedle FV plastů. Jinak tedy nevím, jestli se dalo třeba před dvaceti lety předpovídat, že zrovna v Zelenči bude taková brutální výstavba baráků, kdežto vedle ve Mstěticích nikoli. Proto jsem se, spíše řečnicky, ptal, jestli se dá předpovídat bytová výstavba buď v těch Mstěticích, nebo i jinde. Nebo třeba taky nikde za Prahou a výstavba bytů se přesune do Prahy. Viz před příjezdem do Vysočan po levé straně výstavba těch asi pěti bytovek ( nebo jak to nazvat ).
Neděle, 11. června 2017 - 09:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1019
Registrován: 1-2006
čelákovičan:

Jakkoliv velké P+R v Čelákovicích bude nedostatečné, protože si, stejně jako v Praze, místní zvyknou jezdit na nádraží autem a přespolní bude bez šance. Je dobře, že snad bude, ale pouze se tak uklidí to, co tam před stavbou živelně parkovalo, na místo, kde to bude v souladu s legislativou.

Po bitvě je každý generálem, ale říkám si, jestli opravdu nebyly žádné zahraniční zkušenosti s tím, že vznik S-Bahnu krom indukce poptávky po přepravě generuje taky určitou reurbanizaci všeho, kam se tím zajistí slušné spojení, a kde to umožňují územní plány. Predikovat vývoj trhu realit a jeho dopady, a to, že se z nemovitostí stanou komodity, díky čemuž s růstem cen nemovitostí v centrech vzroste poptávka po dojíždění, se asi taky dalo, i když osobně bych to nečekal. Od toho, kdo se zabývá koncepcí, ale očekávám, že půjde hloubš a bude mít nějaké scénáře vývoje + připravené taktiky jak se s nimi vyrovnat. Že to příspěvková organizace ani její zřizovatel nezaplatí je druhá věc.
Neděle, 11. června 2017 - 10:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1787
Registrován: 12-2007
čelakovičan: Problém Prahy a Středočeského kraje podle mého názoru tkví v tom, že v Praze, kde jsou u moci také Zelení, je tendence potlačovat novou výstavbu. Vzhledem k tomu, že v Praze je pro řadu lidí velké množství pracovních příležitostí, lidé se stěhují do blízkého sousedství Prahy, kde lze získat bydlení za přijatelnější ceny než v Praze, a konečně asi také získat rychleji stavební povolení. Pokud se týká dopravy ze Středočeského kraje do Prahy a zpět, tak i když řada lidí volí cestu autem, je problém v Praze zaparkovat. A z hlediska cestování je pro lidi pohodlnější cestovat po železnici, alespoň v případě 5 dvou nebo tříkolejných elektrizovaných tratí, kde jezdí City Elefanty v poměrně dostupném intervalu. Pokud chcete porovnat Zeleneč se Mstěticemi, tak zpravidla se indukuje výstavba v obcích, které už mají určité zázemí, jako jsou škola, hospoda, obchod, lékař, fotbalové hřiště, kostel apod. než v obcích, kde nic takového není. A pokud vím, tak Zeleneč byla vždy větší než Mstětice.
FiJi
Neděle, 11. června 2017 - 13:01:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 1-2017
V návrhu JŘ na rok 2018 jsou na trati 233 v pracovní dny tři páry vlaků ráno a tři večer, dopravce KŽC Doprava. To opravdu dojde k obnovení pravidelné osobní dopravy na téhle trati, nebo je to jenom nějaké blokování tras?
Neděle, 11. června 2017 - 14:05:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1560
Registrován: 12-2007
A na 074 sa predĺži jazdná doba BnL - Čel na 20 min...
Pokrok nezastavíš, 24 km/h cestovná rýhlosť, to už hej [crazy]
-----------
Inak dnes to tu žije [jidlo], napr. podvečer z BnL do Nerat 2x742 + 25xFaccs [fotic]
takyfíra
Neděle, 11. června 2017 - 14:21:04  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
742 je jen jedna a sypáků je 21 za ním pojede retrolok 721 od prac vlaku
Neděle, 11. června 2017 - 15:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5847
Registrován: 8-2006
Tratovak: Taky jsem nepochopil příjezd lokálky do Čelákovic v xx:20, když v těch samých xx:20 má odjíždět! ešus S2 na Lysou... Takže to nejspíš zůstane jako dneska.

Fiji: Zrovna u Mochova bych blokování nečekal. A cpát motorák do rozkopaných Čelákovic taky nic moc.
Neděle, 11. června 2017 - 15:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 59
Registrován: 7-2015
K6S31ODR: Mohl jsi říct, uhnul bych ti ze záběru. Čtvrtá fotka [happy]
Nějak se odborníkům ze stavební firmy včera nedařilo[nene]
Neděle, 11. června 2017 - 20:09:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 449
Registrován: 6-2015
Milancer: To je v pohodě. [happy]
Ale zase - vypadáte tam úplně jak nějaký šéf.
Neděle, 11. června 2017 - 21:40:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11684
Registrován: 8-2004
Vhd_sl:
"Mám své vlastní výzvy a nemám ambice řešit koncepci PID. Nejsem dopravním technologem ani se nezabývám koncepcí dopravy v daném kraji, takže na Vaší otázku nejsem ten pravý."
Když se tím nezabýváte a nejste odborník, tak hlavně že víte, co je špatně a co je dobře a nakydáte dostatečné množství hnoje.[crazy]
Návrh:
"Zajímavé je, že část řízení provozu SŽDC tvrdí, že není pro odklony S4 na Mas.n. kapacita a od prosince už bude (krom rána, ale to nikdo ani nyní nezpochybňuje), asi tomu hodně rozumí..."
[biggrin]
Ještě je tu jeden, co tomu hodně rozumí a hned jasno.[lol][crazy]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 12. června 2017 - 06:57:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1020
Registrován: 1-2006
Hroch:
"Když se tím nezabýváte a nejste odborník, tak hlavně že víte, co je špatně a co je dobře a nakydáte dostatečné množství hnoje.[crazy]"
Máte pocit, že svůj názor na věc jsou v neformální svobodné diskuzi oprávnění vyslovovat pouze odborníci? Přemýšlím jak se takový odborník pozná, resp. projevuje, ale to je jen o mé dlouhodobé nevraživosti k tomuhle slovu a k jeho zneužívání zejména v médiích.

Nevím co je špatně a co dobře (= neumím predikovat rozhodnutí soudu jako jediné autority, která v tomto může subjektivně rozhodnout), pouze vyslovuji pochybnosti a mluvím o tom, že se mi některé věci nelíbí. Za házení hnoje prezentaci názoru sestaveného na základě podnětů z prostředí, ve kterém žiju, obzvlášť pokud uvádím svá východiska, vztah k danému řešení a nevylučuji, že se mohu mýlit, nepovažuji.

Zkuste být konkrétnější.
Pondělí, 12. června 2017 - 07:36:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13831
Registrován: 5-2002
Vhd: Přemýšlím jak se takový odborník pozná
Podle klasika (Murphy) je "odjinud" a má prezentaci v Powerpointu... [wink]
Pondělí, 12. června 2017 - 08:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1561
Registrován: 12-2007
Prvá várka víkendového šotoušenia na 074.
KRC 1220:


Viados
Pondělí, 12. června 2017 - 10:26:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 268
Registrován: 4-2003
Byl viadukt na 171 na pomezí Řevnic a Letů dnes skutečně uzavřen pro silniční dopravu?
Hope for the best, but be prepared for the worst.
Pondělí, 12. června 2017 - 10:40:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6644
Registrován: 1-2007
Včera v cca 18:45 jela z Radotína pára směrem na Beroun. Věděl by někdo, co to bylo za akci?
Pondělí, 12. června 2017 - 11:54:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 868
Registrován: 2-2006
Nevraceli zlíchovští do Plzně?
https://www.facebook.com/events/1858256790866912/
(Sám jsem hledal, protože jsem v sobotu v 8815 na Zlíchově zvedl oko od knížky a krátce zaregistroval postávat u výtopny něco podezřele velkého.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Pondělí, 12. června 2017 - 12:51:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1562
Registrován: 12-2007
Druhá várka.
721 035 prepravoval SSP + ASP z Čelákovic cez Vysočany do L. Toušeň. Vracal sa ako Lv: