Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » LEO Express » Archiv diskuse LEO Express do 10. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse LEO Express do 10. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
astráček
Úterý, 06. června 2017 - 06:38:51  
Neregistrovaný host
37.188.189.71
Proč by Leo nahrazoval? Výhodnější je říct "není čím", nebo rovnou " vykuř". :-(
Úterý, 06. června 2017 - 08:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5138
Registrován: 8-2012
Hm tak zlý jazykové tvrdí, že je na zrušení čelo a vagon za nim.... možná i víc
Jo, ještě i druhá jednotka na opačném konci nádraží, kterou poškodila tlaková vlna od nárazu do šturcu [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ernie
Úterý, 06. června 2017 - 08:57:39  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
komfor v economy asi pěkná bída

Nevím, odkud ten názor pochází, ale od cestujících LE jistě ne.
Křivi
Úterý, 06. června 2017 - 09:17:56  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
T.H.: Jaký je, prosím, rozsah poškození jednotky? Ometou koštětem betonový prach a budou s tím dál jezdit?
Nebo víte kulový, stejně jako my všichni?
Úterý, 06. června 2017 - 09:29:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1164
Registrován: 5-2014
Ernie: Já nevím, ale osobně bych tím jel, když bych měl lístek. Nepokakám se z toho, že to bude mít nějakou dobu horší řazení. Ale je pravda, že možná většinou cestující konkrétně na relaci Praha - Ostrava je větší ufňukánek.

Jinak si ale myslím, že toto není důvod pro to nesoutěžit. Jen si stát musí pohlídat, že když se dopravci nějaká souprava porouchá, tak bude mít záložní nebo bude mít nasmlouvanou náhradu. V opačném případě by se měl z těch pokut po... [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Úterý, 06. června 2017 - 10:39:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5139
Registrován: 8-2012
Křivi: Vím přesně tolik, co zlý jazyky. Což mi nebrání dělat si z vás a z nadšení, jak šotopravda o Jediné Správné Dráze zase vítězí, prdel [happy]
(P.S. Obdivovatelem LEOva způsobu železničního podnikání jsem nikdy nebyl, to naopak Drážně-afinitní jedinci se dlouhou chvíli oddávali víře ve "férovou konkurenci"...)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Slim
Úterý, 06. června 2017 - 13:21:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5696
Registrován: 2-2005
T.H.:Obdivovatelem LEOva způsobu železničního podnikání jsem nikdy nebyl, to naopak Drážně-afinitní jedinci se dlouhou chvíli oddávali víře ve "férovou konkurenci"
Tohle Vám teda musím v zájmu objektivity potvrdit, i když tady nějak nevidím, že by někdo nad tou nehodou jásal a ejakuloval.

Jen se lze zamyslet nad tím, jak moc ovlivní náklady dopravce to, že 100% svých vlaků má v ostrém provozu a všechny denně vydělávají. A když se něco posere nebo přijdou vánoce nebo velikonoce, prostě se nejede nebo se naplní, co je, aniž by ho to stálo korunu za zjednání náhradní dopravy nebo posílení nebo aniž by mu někdo rozbil držku. Srovnejte s firmou, která tohle všechno zajišťuje nejen za sebe, ale i za konkurenci.

To není nic proti soukromníkům na železnici, ale až zase někdo bude blejt o dvanácti milardách, Výsosti, tak je dobrý si uvědomit, že náklady na tohle jsou v nich taky.
Křivi
Úterý, 06. června 2017 - 14:02:37  
Neregistrovaný host
82.117.131.18
T.H.: Já myslel, že jste železniční kněz nebo politruk. A vida! Vy, jak přiznáváte, jste železniční komik! [happy][happy][happy]
No, ale že je to fajn zábava dělat z některých zdejších zabedněnců [zadnice], což, pane kolego?
Polepšený Bobmaster
Úterý, 06. června 2017 - 14:41:32  
Neregistrovaný host
62.168.54.174
Železničním komikem myslíte tiskaře železničních jízdních řádů?
Bobmaster
Úterý, 06. června 2017 - 14:53:14  
Neregistrovaný host
217.196.116.97
Křivi: podle mě je T. H. železniční kokot, což není urážka ale diagnóza. Jeho příspěvky napříč vlákny to vcelku potvrzují.

Jinak koukám že můj nick někoho zaujal tak že se nebojí ho použít, dokonce už o mě vypisuje i soukromé informace [lol] no proč ne, já na něj ochrannou známku nemám a podle IP se dá poznat Kdo je Kdo.

Včera jsem dostal pár fotek nabourané tramvaje od kamaráda - a počkám si na výsledek šetření a technickou prohlídku jednotky. Aspoň konečně využijí to náhradní čelo co se takovou dobu válelo v depu v Bohumíně [happy]
Úterý, 06. června 2017 - 14:53:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 8-2012
Srovnejte s firmou, která tohle všechno zajišťuje nejen za sebe, ale i za konkurenci
A to je která? Která firma tady zajišťuje náhradní dopravu, když nepobírá? Která dvanáct miliard bokem během pár let neprožere tak, že čtyři už nedohledá ani NKÚ, ale nakoupí si za ně rezervní vozy? Takovou mi tu schválně ukažte.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Slim
Úterý, 06. června 2017 - 16:25:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5698
Registrován: 2-2005
T.H.: O tom, že dvanáct miliard prožere, nmluvíte Vy, zaprvé bez důkazů, že byly prožrány, zadruhé bez souvislosti s tím, co jsem psal. Rovněž tak nebyla řeč o nakoupení rezervních vozů, ale o vlastnictví víc vozů (a lokomotiv), než potřebuje na běžný denní provoz, ze kterých pak posílí vlaky a vypraví vlaky náhradní. Jak vidno, umí tohle i v situaci, že hodnej nic neprožírající soukromník je v pi*i.
Ale to Vy všechno víte a já blb se zase zkusil s Vámi pustit do debaty...Nejste Vy kamarád s Markem Prchalem? Styl práce máte podobnej. No nic, měl jsem jít na kafe.
horak
Úterý, 06. června 2017 - 19:10:44  
Neregistrovaný host
77.48.118.24
Národní dopravce není třeba. Soukromníci to zařídí lépe, říká Emanuel Šíp z Hospodářské komoryhttp://nazory.e15.cz/rozhovory/narodni-dopravce-neni-treba-soukro mnici-to-zaridi-lepe-rika-emanuel-sip-z-hospodarske-komory-133335 6
Úterý, 06. června 2017 - 19:19:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5153
Registrován: 8-2012
zaprvé bez důkazů, že byly prožrány
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/ceska-ekonomika/drahy-dostal y-12-miliard-misto-vlaku-sla-cast-na-platy/r~i:article:702109/ - a už to tu bylo dokladováno mnohokrát, jen při vaší selektivní paměti (na Jančuru smolné knihy už od dob Highjetu, ale u Národního je všechno "bez důkazů") to holt musím furt opakovat.
zadruhé bez souvislosti s tím, co jsem psal
Néé, vy jste při "Srovnejte s firmou, která tohle všechno zajišťuje nejen za sebe, ale i za konkurenci" neměl na mysli tu prožírající, viďte [biggrin]. Vždyť to tu točíte dlouhé roky furt dokola - myslíte si, že vás za tu dobu neznám, že ty vaše prvoplánové jednoduché pravdy nemám prokouknuté? Tak jděte na kafe, když vám tu nepochlebují.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Ernie
Úterý, 06. června 2017 - 20:11:36  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
Ale já to vidím jako obyčejnou reakci na stav trhu. Leoš taky v prvním roce měl jednu jednotku v záloze, pak jí ale použil na provoz do Staráku, protože to prostě mělo větší smysl. Takové události, jako má teď Leoš, nebo byla nehoda Pendolina, se naštěstí nedějí každý den a při současné situaci na trati je pro všechny tři dopravce nesmysl mít na takové situace vlastní velké zálohy, ať je to náhradní Flirt, náhradní pendolino, nebo 10 náhradních RJ Aster.

Já nevím jestli si cestující sedli na zadek, když místo Pendolina jela (plánovaně) náhradní souprava, ale podle toho co jsem viděl si myslím, že raději jeli jiným spojem nebo jiným vlakem.

Kdo by jezdil nějakým šrotem z kopřiv, který bude dopravce využívat jednou za tři roky, když mu deset minut před a deset po jede další, neméně kvalitní, i když jiný spoj. Navíc LE vylučuje z provozu spíše posilové spoje. Jen si zkrátka myslím, že to nejde srovnávat se situací někde na trati, kde běžně jezdí přeplněné vlaky jediného dopravce. Ať už je to kterýkoli spoj ČD, nebo třeba osobáky RJ na trati do Komárna.
Úterý, 06. června 2017 - 20:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1165
Registrován: 5-2014
Ernie: Děje se to maximálně jednou za deset let, jen nyní se to stává každou chvíli. Například:

http://ekonomika.idnes.cz/leo-express-rusi-spoje-kvuli-srazce-s-v lakem-f3l-/eko-doprava.aspx?c=A140914_114446_eko-doprava_suj

http://ekonomika.idnes.cz/leo-express-vlak-zavada-0v9-/eko-doprav a.aspx?c=A141109_111040_eko-doprava_suj

Jednoduše - zodpovědný dopravce nejezdí bez záloh. Poruchy na vozidlech se prostě stávají. Pochopil to i Jančura, kterému se nyní nestává, že by musel rušit spoje. A rozhodně ani není z pohledu dopravce zodpovědné říci cestujícím "sorry jako, nejedem, jeďte si čím chcete". Alespoň dočasně je rozhodně zodpovědnější vytáhnout vozy z kopřiv (alespoň na pár týdnů, kdy mají lidé nakoupeny jízdenky a než se situaci přizpůsobí).
TV Nova
Úterý, 06. června 2017 - 21:10:39  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
Tak podle TV Nova ( večerní Televizní noviny ) strojvedoucí bouraného LEA je fíra z Metra ( asi na brigádě ) a dle výpovědi jednoho cestujícího už v předešlých stanicích zastavoval nějak "divně" [crazy]
Ernie
Úterý, 06. června 2017 - 21:49:33  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
BoH:
Cituji sebe: který bude dopravce využívat jednou za tři roky
Cituji vás: Děje se to maximálně jednou za deset let

Teď se mrkněte na data Vašich odkazů (konkrétně na letopočet) a pak do kalendáře na to, který rok je nyní. Porovnejte všechna čísla.

Když se stala situace, při které nemohli cestující LE využít jiné vlaky, byla zajištěna NAD (ledová kalamita dva a půl roku zpět). Jakékoli šrotové řešení v této situaci by ale sloužilo jen k uspokojení šotoušů. Náhradní jednotka či souprava by nedosahovala standardu ostatních spojů na trati, patrně byla pomalejší (obraty v Přerově, Bohumíně). Zpočátku by tím asi někdo jel, ale po týdnu už jen jednotky osob. Současné náhradní řešení je zkrátka lepší.

ČD třeba spoj Pendolina po 11.hodině z Ostravy zrušily z jízdního řádu plánovaně, ale souvisí to také s nehodou ve Studénce a jiným nebyl nahrazen, dvouhodinové okno mezi 10:27 a 12:27 bylo přenecháno konkurenci. Zkrátka by v tu dobu nikdo náhradní soupravou jet nechtěl.
ad TV Nova
Úterý, 06. června 2017 - 23:19:13  
Neregistrovaný host
137.74.154.152
Debile z 85.70.254.173, ten fíra z metra v tom bouraném LE jel jako cestující a ne jako brigádník.
Poslouchej ušima a ne prdelí, co máš místo hlavy.
Úterý, 06. června 2017 - 23:22:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3138
Registrován: 8-2010
Ernie:
"ČD třeba spoj Pendolina po 11.hodině z Ostravy zrušily z jízdního řádu plánovaně, ale souvisí to také s nehodou ve Studénce a jiným nebyl nahrazen, dvouhodinové okno mezi 10:27 a 12:27 bylo přenecháno konkurenci. Zkrátka by v tu dobu nikdo náhradní soupravou jet nechtěl."

To není úplně pravda. Z Olomouce se může využít Ex 128 Vsacan, případně z Ostravy pokud člověk vydýchá přestup v Hranicích EC 103 Polonia s přestupem na Ex 128. Ale toho Pendolina je škoda často jsem s ním jezdil a prázdné fakt nejezdilo [sad]
Praha-Ruzyně, Olomouc
TV Nova
Úterý, 06. června 2017 - 23:38:54  
Neregistrovaný host
85.70.254.173
ad ad TV Nova: Omlouvám se. Poslouchal jsem to z vedlejší místnosti, tak jsem to přeslechl. Ale to snad neznamená, že musíte být hned tak vulgární.
ad TV Nova
Středa, 07. června 2017 - 00:29:50  
Neregistrovaný host
137.74.154.248
Na šiřitele dezinformací a pomlouvače se musí rázně a tvrdě!
Středa, 07. června 2017 - 07:13:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1166
Registrován: 5-2014
Ernie: Vy jste ale hnidopych. Fajn, vážnější poruchy, kdy je vozidlo neschopné, se stávají po několika letech. Ale operativní poruchy jsou běžné (nicméně se o nich samozřejmě tolik nepíše). A s tím, že " šrotové řešení" uspokojí šotouše zásadně nesouhlasí. Nejsem žádný po*raný šotouš, ale chci jet vlakem, na který jsem si koupil lístek. To, že pojedu jinou soupravou, mě rozhodně bude štvát míň, než hledat jiný vhodný spoj, přerezervovávat jízdenku a celkově všechny starosti s tím spojené.

Co se týče ČD, za mě špatné řešení. Už nyní jezdí "posilové" vlaky do Opavy a nepřipadá mi, že by lidé byly zděšeni z toho, jak šíleně nekvalitní tyto vozy jsou. Jistě, dlouhodobé využívání "béček" by bylo kontraproduktivní, ale když se něco podělá, tak říci lidem "sorry nejedem" mi přijde ubohé. A vlastně se ani nedivím, že je Leoš pořád ve ztrátě. Proti RJ nenabízí nic navíc, naopak:

1) Když se něco podělá, tak nejede.
2) Má "tramvaje", tedy jednotky pro příměstskou dopravu a jde to znát, i když jsou řekněme upraveny pro dálkovou dopravu.
3) Má šílený koncept cen, kdy člověk netuší, jestli pojede za 50 Kč nebo za 500 Kč.
4) Nemá žádnou vizi v politice zastavování. Jeden rok zastavuje nějak, pak zase jinak.

Sice na Jančuru nadávám (protože je to zmetek), ale celkově RJ je mnohem kvalitnější dopravce.

P. S.:
http://ekonomika.idnes.cz/leo-express-rusi-cast-spoju-kvuli-techn ickym-upravam-pd8-/eko-doprava.aspx?c=A170109_135926_eko-doprava_ suj // leden 2017

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Ernie
Středa, 07. června 2017 - 07:38:25  
Neregistrovaný host
85.71.191.123
RJ má na Ostravu k dispozici kolem stovky vagonů (asi 4x-5x větší kapacitu než LE) a 11 lokomotiv (z toho tři v záloze). Je prostě větší (dnes). Vždycky to tak ale nebylo. LE s tímto svým vozovým parkem nemůže být dominantní ani kdyby jezdil jenom relaci Praha-Olomouc a pendloval tam co nejčastěji by šlo. To prostě stačí jen na doplňkové jízdy pro cestující, kteří nechtějí jet ani s ČD (služby, doplňkové služby, kvalita), ani s RJ (kvalita, cena).
Odřeknuté spoje 1351, 1361 a 1358 jde navíc nahradit spojem LE o hodinu později, což jistě není košer řešení, ale cestující tu možnost změny rezervace do těchto spojů mají, pokud by tedy nechtěli měnit vlak.
Středa, 07. června 2017 - 09:27:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1167
Registrován: 5-2014
Ernie: Nebylo, ale snaží se (alespoň v tomto ohledu) zlepšit. ... Co se týče řešení, že je cestujícím nabídnuta zdarma (tím chci říci, že si koupili lístek za 50 Kč a nebudou po nich chtít 500 Kč, které by to třeba stálo nyní) přerezervace do následujícího spoje (který jede o hodinu později, ne za půl dne), je to asi akceptovatelné řešení (i když ne pro všechny).
Jeho Vysost
Středa, 07. června 2017 - 09:41:08  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Add 2, u LE aj RJ človek vie, do čoho sadá, kým u CD je kvalita sedačiek značne rozmanitá. Navyše ten modernejší vozeň až dva v súprave často plné a vymiestenkovane.
Add 3 CD sa na mnohých reláciách správajú rovnako, len keďže tam necestuje boH tak mu to nevadí a keď to zistí, blahosklone velebí CD.
S bodom 1 súhlasím a bod 4, hľadá svoje miesto na trhu, stratu mu neuhradí štát či nekonečné dlhopisy
Středa, 07. června 2017 - 10:24:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1168
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Hele, já rozhodně ČD nevelebím a už vůbec nelezu dopr... RJ jako někdo [happy] Dokonce mě na nějakou dobu (asi půl roku) zablokovali na jejich Facebooku a teprve, když jsem to vyhnal dosti vysoko, tak mě opět povolili přístup [happy]

Add2: Pokud si člověk kupuje lístek na internetu, tak ví, do čeho sedá (že by jel jiný vůz se stává výjimečně, a to stejné se samozřejmě stává i RJ, že musí zařadit náhradní vůz).

Add3: "keďže tam necestuje boH tak mu to nevadí a keď to zistí, blahosklone velebí CD" // nechápu. Nedává mi smysl, takže ji komentovat dále nebudu.

Rozhodně není pravda, že ČD mají stejný koncept. Mají určité akční nabídky, nicméně mají jasná pravidla, kdy je lze využít. U Leoše se to počítá podle obsazenosti vozu, což je jako ruská ruleta.
Jeho Vysost
Středa, 07. června 2017 - 11:13:34  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Tak pozor, niektore akcni jizdenky ide pouzit len na konkretny vlak, ine aj na neskorsie vlaky a niektore na hociktory vlak vnutrostatne, ale uz nie za hranicami. Cena sa zvysuje podla kapacity napr na SC240/241, ale nielen podla nej, ale aj podla casu. Do 72h stoji najmenej, pokial nie je nahodou vyssi zaujem, nasledne cena stupa, ale nie po 24h ale random, takze 52h pred odchodom stoji dajme tomu o 30% viac, ale 49h stoji o 25% viac. 7h pred odchodom stoji plnu cenu ako NRT jizdenka, ale napriklad 3h pred odchodom sa obcas objavi cena ako pri nakupe 72+ hod pred nakupom. Ta ale nejde kupit cez Muj vlak, aplikacia pri platbe hodi chybu, ale eshop ju v pohode preda. Nehovoriac, ze casto tesne pred odchodom z roznych stanic ide/nejde kupit akcni jizdenka.
ad 2 ide o kvalitu roznych voznov rovnakeho typu. Raz v kupe sedim pohodlne, inokedy ako na vreci zemiakov. U RJ aj LE mam zazitu stalejsiu kvalitu sedaciek
Jeho Vysost
Středa, 07. června 2017 - 11:15:47  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
A to nespominam este nahodne zrusenie predaja akcnich jizdenek a predaj len NRT. Tieto datumy su neverejne a nedaju sa predpovedat.
Slim
Středa, 07. června 2017 - 11:33:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5699
Registrován: 2-2005
Jeho výsost: Neměl byste si někam uložit větu "ČD jsou m*rdky, ať se řeší cokoliv, Jančura je nejlepší, ať se řeší cokoliv? Ušetřil byste plno času používáním CTRL C + CTRL V a význam Vašich příspěvků by zůstal beze změny. A šetřil byste si kolena při ohýbání reality a argumentů, to ve vyšším věku oceníte.
Jeho Vysost
Středa, 07. června 2017 - 12:46:58  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Je to smutne, ale ja tu realitu narovnavam a este som osocovany. Holt taka je doba, kto odhaluje nepravosti je obhadzovany spinou z kazdej strany.
Středa, 07. června 2017 - 12:51:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5163
Registrován: 8-2012
Neměl byste si někam uložit větu "ČD jsou m*rdky, ať se řeší cokoliv, Jančura je nejlepší, ať se řeší cokoliv?
To říká ten pravej, co to má akorát v opačném gardu [rofl]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Julius Šuman
Středa, 07. června 2017 - 13:18:20  
Neregistrovaný host
205.196.181.12
Jeho Vysost, nejsou voni příbuzný z agentem Burešem toho času majitelem politické firmy Ano?
Julius Šuman
Středa, 07. června 2017 - 13:18:59  
Neregistrovaný host
205.196.181.12
pardon, s agentem.
Středa, 07. června 2017 - 13:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1169
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: OK, první část nevím. Vždy platím stejnou cenu, ať jedu kamkoliv, nesetkal jsem se s tím. Jestli to existuje i u ČD, je to za mě špatně.

Druhou část nechápu. Pokud jede stejný vůz, musí mít i stejné sedačky a zákonitě se na nich musí sedět stejně. Horší je, když nefunguje klimatizace a o tom toho bylo napsáno mnoho...
Jeho Vysost
Středa, 07. června 2017 - 14:11:38  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
Existuje to u CD, kym na EN skonci predaj 72h pred odchodom, ale na viacere EC/SC to potom robi taketo psie kusy. Siel som nejakym Bee a viacere sedacky mali sedacky tvrde pruziny roznej vysky, takze sa na tom nedalo sediet, viaceri cestujuci radsej stali, pokial sa nepresadili inde. Podotykam, ze to bolo dokonca na medzinarodnom EC..
Středa, 07. června 2017 - 14:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1170
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Za 10 let pravidelných cest se mi toto nestalo. Pouze asi 2x v nejstarších béčkách (což je skutečně humáč) mě píchali pružiny do pr... Nicméně ve vlacích vyšší kvality nikdy. Myslím si, že si vymýšlíte nebo minimálně přeháníte, ale hádat se o to s vámi nebudu.
Slim
Čtvrtek, 08. června 2017 - 00:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5701
Registrován: 2-2005
Výsost: viacere sedacky mali sedacky tvrde pruziny roznej vysky, takze sa na tom nedalo sediet, viaceri cestujuci radsej stali, pokial sa nepresadili inde. Podotykam, ze to bolo dokonca na medzinarodnom EC..

Proč si v prázdném vlaku ČD nesedli jinam? Mohli mít každý svůj vagón a v něm by jistě aspoň jednu neprosezenou sedačku našli..taky kdo by ji proseděl, že?

Vy jste fakt přírodní úkaz, myslíte, že se někdy dočkám odpovědi na dotaz po Vašem věku? Původně jsem odhadoval neplnoletost, ale s občankou v kapse, to druhé kritérium už musím sám zpochybnit...

Julius Šuman: Není, Burešovo PR to dělá dobře...(bohužel pro nás)
Bobmaster
Čtvrtek, 08. června 2017 - 01:40:58  
Neregistrovaný host
37.188.153.132
Jeho Výsost a jistota toho co čekám u RJ:

Kecy v kleci. Občas se na FB RJ objevují příspěvky typu Zarezervovali jsme si dětské kupé ale nebylo tam, popř. Vybral jsem si kupé a posadili mě do velkoprostoru, velmi zřídka i Přijel jiný vůz a bylo moc místenek a málo sedaček. Co jsem pochopil tak zbylí stewardi se snaží usazovat lidi jak to jde, ale bohužel u těchto souprav nebude jistota 100% stejného sezení nikdy. Co je rozpojitelné v provozu tak se bude vždy podle potřeby rozpojovat, už jenom proto aby zbytek dorazil do cíle [kladivo]
Jeho Vysost
Čtvrtek, 08. června 2017 - 10:27:02  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Bohužiaľ České Dráhy spokojne nasadzujú svoju pomstu v podobe Bdpee na EC vlaky a nie je to nijak dankcionovane, očakával by som minimálne finančnú kompenzáciu, keď sa na medzinárodnom EC musia ľudia tlačiť v dobytcaku pre lokálne rýchliky.
22michal
Čtvrtek, 08. června 2017 - 10:47:41  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Co je na Bdpee tak dobytčákového?
Jeho Vysost
Čtvrtek, 08. června 2017 - 10:56:58  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Je to vozeň vhodný na Rx do Plzne, nie na medzinárodné EC, kto to navrhol, mal by okamžite podať výpoveď.
Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:13:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3142
Registrován: 8-2010
JV: To je ovšem jen Váš názor. Mě ty vozy nevadí, naopak když pracuji s notebookem tak mi vyhovuje "stolečkové" uspořádání a dostatek zásuvek. Jediné co tomu chybí je ta WiFi což je jen otázkou času.

Proč jezdí na EC na jih už bylo vysvětleno nejen zde asi tak stokrát. Tak proč to řešíte v tématu Leo Express?

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 08. června 2017 - 11:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1171
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Vy za ten vlak nějak připlácíte proti jinýmu třeba i osobnímu vlaku, že chcete něco kompenzovat?

Honza7887: S JV musím částečně souhlasit, protože vůz bez letadlového uspořádání by neměl ani vzniknout, natož být využíván na delší trasy. Co mi ještě vadí, je nepřítomnost opěradel mezi sedadly (kvůli oddělení prostoru se spolucestujícím). V ostatních aspechtech je to povedený vůz. Nicméně za mě je horší, než staré dobré Bpee. Samozřejmě co se týče vyjádření "ľudia tlačiť v dobytcaku pre lokálne rýchliky", tak není pravdivé (místa je tam stejně jako v jiných vlacích) a zároveň urážlivé vůči cestujícím na rychlíkových destinacích.

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
BoHa jeho
Čtvrtek, 08. června 2017 - 22:28:47  
Neregistrovaný host
37.187.147.158
BoHa jeho a čo si , Kefalin, predstavujete pod takym slovom "aspechtech"?
Cogwheel
Pátek, 09. června 2017 - 09:06:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4785
Registrován: 1-2012
Asi chtěl napsat "v ostatních aspektech". Pojem "aspekty" se ale používá i v astrologii: http://www.horoskopy-online.cz/aspekty [rofl].
Pátek, 09. června 2017 - 09:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1178
Registrován: 5-2014
Cogwheel: Díky, samozřejmě se jednalo o překlep a bohužel má špatná vlastnost (díky jiným diskusím, kde člověk musí psát hodně rychle, aby stihl na někoho reagovat a aby to stihl někdo také vidět), že si po sobě většinou nekontroluji své příspěvky. Napsal bych, že se budu příště více snažit, ale nebudu [happy] ... Co jste chtěl říci s těmi aspekty v astrologii nerozumím. Je něco dalšího špatného na Bdpee? [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem BoH.)
Pátek, 09. června 2017 - 10:12:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5839
Registrován: 8-2006
Nemá tu Správnou Žlutou Barvu a proto musí stát za howno.[biggrin]

ad LE: Nějaké nové info ohledně zraněných lidí a "zraněné" jednotky?[uhoh]
Jeho Vysost
Pátek, 09. června 2017 - 16:19:09  
Neregistrovaný host
88.103.215.230
BoH, priplaca za medzinarodnu jizdenku, za povinnu rezervaciu cez hranice, priplaca za EC na Slovensku, takze ano, ludia su poskodeni, ked cestujucu EC a dostanu vozne kvalit Os prip RR
Slim
Pátek, 09. června 2017 - 17:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5704
Registrován: 2-2005
Voni jsou chudáci poškození už jen tím, že jedou s ČD, bez ohledu na vagon, a na některých to zanechává doživotní následky...tedy nikoliv na prdeli otlačené nestejně vysokými péry...Najměte si Eda Fagana a bude Vám líp.
Pátek, 09. června 2017 - 19:52:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5186
Registrován: 8-2012
Je něco dalšího špatného na Bdpee?
Bdpee je to, co jezdí na ČD soupravách do Budapešti? To je zPRASenina jako celek. Jednou jsem s tím jel z Bratislavy a byl jsem rád, že jsem v Pardubicích vystoupil.
Na barvě přitom nezáleží (záleží jen čelakovičanům), Bdpee stojí za hovno v jakékoli barvě, naopak třeba ex-ÖBB Xmz61 jsou vítaná u všech dopravců (i když to ABmz61 ČD, kterým jsem jel 18.5. na Ex Petr Bezruč z Ostravy, neslo známky tradiční "ČSD údržby" = vruty a flastry, ale pořád tisíckrát lepší než Aee, které tam mělo být oběhově).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 10. června 2017 - 06:50:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 6-2017
Obrázky odstraněny na žádost dopravce.
Sobota, 10. června 2017 - 11:08:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost: Takže jste si odpověděl sám. Připlácí se za mezinárodní jízdenku, ne za to, že jedete EC (a pokud se něco připlácí za EC na Slovensku, tak je to třeba řešit s ZSSK).
Sobota, 10. června 2017 - 12:55:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1322
Registrován: 12-2007
Ta červená skrvna je doufam nějakej vylitej drink.
Východní Evropa jste vy.
Jeho Vysost I
Sobota, 10. června 2017 - 13:12:34  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Pripláca sa za to, že prekračujem virtuálnu hranicu a to znamená, že je potrebné dojit cestujúceho u CD, preto je potrebné schváliť prístup konkurencie
Jeho Vysost I
Sobota, 10. června 2017 - 13:12:36  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Pripláca sa za to, že prekračujem virtuálnu hranicu a to znamená, že je potrebné dojit cestujúceho u CD, preto je potrebné schváliť prístup konkurencie
Jeho Vysost I
Sobota, 10. června 2017 - 13:15:06  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Bohužiaľ na Slovensku nemôžeme za to, že u CD znamená EC obyčajný rýchlik a je potrebné tam natlačiť všetkých cestujúcich patriacich do R a od medzinárodných pýtať výpalné. A pozdravujem opäť človeka, čo stále registruje môj nick
Sobota, 10. června 2017 - 13:45:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1184
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost I: Ale to je jen váš problém. ČD žádný příplatek za vlaky vyšší kategorie nechce, proto je nesmysl požadovat jakékoliv odškodnění.
Jeho Vysost I
Sobota, 10. června 2017 - 14:05:58  
Neregistrovaný host
94.230.152.11
Veď nepozadovali by ju cestujúci, ale ZSSK/MAV, že na vlaky EC CD posielajú nevyhovujúce vozne na vlaky EC. Bohužiaľ Maďari z EC majú tiež vlak prímestskej dopravy, tak im to je jedno a čierny Peter ostáva ZSSK, lebo tam si to CD môžu dovoliť poslať akýkoľvek šrot. Napokon ani 380 nie sú spoľahlivejšie ako 350, takže v konečnom dôsledku je to len degradácia ramena na Budapešť, už aby tam prišli súkromníci a zastavili to ryzovanie, nie je možné podporovať zvyšovanie cien a znižovanie kvality cestovania.
Sobota, 10. června 2017 - 14:25:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 5-2014
Jeho Vysost I: očakával by som minimálne finančnú kompenzáciu, keď sa na medzinárodnom EC musia ľudia tlačiť v dobytcaku pre lokálne rýchliky

Takže toto bylo myšleno, že kompenzaci chce ZSSK?