Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » RegioJet » Archiv diskuse RegioJet do 12. 12. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse RegioJet do 12. 12. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pikehead
Pátek, 08. prosince 2017 - 13:02:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3546
Registrován: 3-2007
Come così? [proud]

Já si zase jako děcko ze Západního Německa pamatuju, že cesta vlakem byla příjemný zážitek, takže ani v tomto Jančura nic novýho nepřines. Je to ubohej napodobovač a vidí to každej chlápek z kanálu.
Pátek, 08. prosince 2017 - 13:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 7-2017
Babilon: souhlas, ale píšete to do špatného vlákna. Tady se tepají žluté sliby.

Pikehead: dělám na tom, dá to trochu práce. Přece jenom je to už dávno, snad nedopadnu jako jistý tiskový mluvčí s článkem F. Peroutky...
55p
Pátek, 08. prosince 2017 - 13:42:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1855
Registrován: 6-2009
Oběhy RJ v novém GVD: http://sledovani2018.55p.cz/regiojet_101_2018/vykony a http://sledovani2018.55p.cz/regiojet_301_2018/vykony [vypravci]
Sledovačky nasazení skoro všeho na http://sledovani.55p.cz/.

Průjezdy vlaků přes stanice na http://stanice.55p.cz/. Co to jsou stanice? Sledovačky pro konkrétní trať či spíš stanici.
Pátek, 08. prosince 2017 - 14:11:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8228
Registrován: 4-2003
Bobmaster:Tady se tepají žluté sliby.

Je třeba to upřesnit: Pouze někteří jedinci, co se nesmířili s existencí žlutozla ani po šesti letech, tepou žluté sliby. Nějak nevím, co tím chtějí dokázat a hlavně se divím, že jim žlutozlo nedá ani po šesti letech spát. Co na to říci.........[crazy]


A odříkají se zpravidla modré vlaky, jedoucí v ZDO (tedy pro babičky k doktorovi a na poštu) - opravdu jenom náhoda ?

......které ale mezi Chocní a Ústí nad Orlicí moc lidí nevozí. Daleko lepší bude, když budou zrušeny a nahrazeny zastavováním rychlíků v Brandýse.

Jenže ta jedna babička z Bezpráví jedoucí k doktorovi má pro některé lidi větší cenu, než Ex vlak nevhodné barvy plný lidí......[crazy]
Pátek, 08. prosince 2017 - 14:42:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 102
Registrován: 7-2017
Bram: je třeba to ještě víc upřesnit: pouze někteří jedinci, kteří se nesmířili s minulostí Radima Jančury, jeho arogantním chováním a výkřiky do médií, to vše nadšeně adorováno lidmi jako je Jan Sůra nebo Josef Petrák. Při procházení článků z historie jsem narazil na opravdu zajímavé výroky, sliby, tlachy, vymezování se, názory (vlak je vlastně dlouhý autobus) a další. Chtěl jsem to sem dát, ale nakonec si říkám proč, kdo chce tak si to dohledá.

Pořád mám před očima paralelu s Mirkem Topolánkem - teď mě tady máte, co bylo bylo a já jdu všechny spasit. Co říci na tohle.......[uhoh]

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobmaster.)
Pátek, 08. prosince 2017 - 15:42:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 131
Registrován: 7-2011
Ještě k tomu stádu ovcí, že se tu někdo ptal, že neví, co si pod tím má představit, když se mu ten můj postřeh s radši hodinovým čekáním (na Leoše), než jet ihned s ČD nezdál.
Dnes jsem náhodou ubytovával šest Slováků na apartmány, a na můj zdvořilý dotaz, kdy a jak budou odjíždět, zněla odpověď: "V nedeĺu, o 7h ráno". Na můj překvapený pohled a dotaz, proč tak brzo, zněla odpověď, "že na iný vlak už lístky neboly". Mě to vůbec nedockvalo, a proto jsem jim říkal, to přece není možné, vždyť vám jede vlak každou hodinu z Prahy do Žiliny, a z toho ještě každou lichou hodinu, i nádhernou trasou přes Lideč a Púchov, to přece není možné že by jste nesehnali šest míst na některý z těch všch vlaků. Odpověď: "no viete, na regiojet nie. " [happy]
Takže tak nějak bych to viděl, to s těmi ovcemi. Ale jinak to byli samozřejmě milí lidé (cca 50-60 let), o tom žádná.[proud]
Pátek, 08. prosince 2017 - 16:03:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6404
Registrován: 8-2012
Že cestující s Regiojetem je ovce je základní jančurobijecká pozice; tady se akorát navíc dovídáme, že to je ovce milá [crazy].
(A taky se, chtě nechtě, zas a znovu dozvídáme o totálním selhávání Náhradního dopravce v marketingu.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 08. prosince 2017 - 16:36:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 427
Registrován: 1-2016
Tak ten výrok o Studénce si taky nějak vybavuju a přesto, že rád Regiojet využívám, ten výrok o Studénce považuju za naprosto hloupý, stejně jako je naprosto stupidní obhajba těch lidí ze stavby u soudu, teď se to v týdnu řešilo, že byl zase soud (kdyby jel vlak pomaleji, tak by zastavil nebo jak to ten šašek od stavařů říkal). Stejně jako mi vadily i další některé věci a výstupy pana Jančury. Druhá věc je, že stejně hloupé výroky, reklamu, PR použije čas od času každý a zrovna s ČD si nemají co vyčítat a některými lidmi z "Nábřeží". Ale holt žlutá je víc vidět, tak víc dráždí.
Pátek, 08. prosince 2017 - 17:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1623
Registrován: 1-2009
Monin:V medzištátnom vlaku RJ sú Slováci aspoň bez stresu,či počká prípoj v Púchove od valašských expresov. Dnes veľa cestujúcich zo zmeškaných Ex 125 a 127 museli v Žiline čakať na ďalšie rýchliky do Košíc
Babilon
Pátek, 08. prosince 2017 - 17:13:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3698
Registrován: 12-2007
Takže tak nějak bych to viděl, to s těmi ovcemi.
Aha, takže ovce je ten, kdo nejede s modrými. Díky za vysvětlení.
Pikehead
Pátek, 08. prosince 2017 - 20:19:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3549
Registrován: 3-2007
Bobmaster:
"to vše nadšeně adorováno lidmi jako je Jan Sůra nebo Josef Petrák."

Slova "adorace" chápeš jako "píšou o tématu XY"? Tady je další várka. [biggrin]

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Pátek, 08. prosince 2017 - 21:49:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 132
Registrován: 7-2011
Babilon:
"Takže tak nějak bych to viděl, to s těmi ovcemi.
Aha, takže ovce je ten, kdo nejede s modrými. Díky za vysvětlení.
"
Mamamia, přijde ti opravdu normální jet ze Žiliny do Prahy, užít si v ní víkend, a v neděli brzo ráno (!), jen kvůli tomu, že z nějakého, pro mě naprosto nepochopitelného důvodu, chce jet ten dotyčný jen žlutým, tak radši vstane v 6h ráno, a ještě za tmy maže na vlak směr Žilina? A přitom ho nic nenutí, být zpět v Žilině tak brzo? To ti fakt nepřijde jako úlet?

Přilepy:
"Monin:V medzištátnom vlaku RJ sú Slováci aspoň bez stresu,či počká prípoj v Púchove od valašských expresov. Dnes veľa cestujúcich zo zmeškaných Ex 125 a 127 museli v Žiline čakať na ďalšie rýchliky do Košíc"
Dotyční byli ze žiliny, takže se tam o žádný stres z přestupu, nemohlo v žádném případě jednat.

V finále pro jistotu zopakuji, že mi je šumák, s kým si kdo jezdí, či zda Radimem, nebo s Leošom, rozšíří své podnikání ještě např. i do kosmu. Ale prožil jsem prostě 22 let v komančovské totalitě, takže jsem si v té době vypěstoval dosti silný odpor k tomu "jít s davem", viz. např. První máje. Takže jen projevuji údiv nad tím davovým šílenstvím a nad těmi klapkami na očích, v kontextu cestování se žlutým, či černým, toť vše. Žádné bití v tom není.
Babilon
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:02:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3699
Registrován: 12-2007
Mamamia, přijde ti opravdu normální jet ....
Normální mi to nepřijde, ale jak takové chování souvisí s ovcemi?
Nesni
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:05:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 6-2014
Babilon:
pendolína do Berlína, desira na Kladno, ...
A taky modernizované vozy na plzeňské rychlíky ... ovšem ČD byly nuceny bojovat se soukromníky na ostravské trati, a tak měli cestující na Plzeň prostě smůlu. K dalším přínosům konkurence bych zařadil několikanásobný nárůst kompenzací na ostravské trati, rozvrat nočního spojení na Slovensko (ano, zejména Excelsior) a osekání spojů v tzv. okrajových časech (večerní a ranní Beskyd do/z Prahy).

Monin:
Takže tak nějak bych to viděl, to s těmi ovcemi.
Kafe zdarma dělá divy.
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:18:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2011
Babilon:
"Mamamia, přijde ti opravdu normální jet ....
Normální mi to nepřijde, ale jak takové chování souvisí s ovcemi?"
Až budou někdy zase dlouhé zimní večery, tak to vysvětlím.
Nebo to zkusím ještě rychle teď. Máš dálnici, tři pruhy, u nás takových úseku moc není, ale pár se jich najde. A přesto se tam drtivá většina "řidičů" drží křečovitě jen a jen toho prostředního pruhu. Z jakého důvodu jsem dodnes nepochopil, a už asi nikdy nepochopím. Snažím se jezdit károu už co nejméně. Tak to je také jeden z projevů stádního jednání, či chování. Jak tupé ovce. Na porážku. Ve 110km/h. A takhle by jsme mohli pokračovat. Radši za nedělní ranní tmy žlutým, než v pohodě a v klidu v poledne, za slunka, s modrým. Radši 50 másel do mražáku, než dvě másla měsíčně čerstvá, atd., atd. [proud]
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:31:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 104
Registrován: 7-2017
Piku, tohle už snad máme vyřešené x-krát, prostě se neshodneme v úhlu pohledu na věc. Nehledě na to, že jsem na tyto dvě osoby informoval i trochu jinde, než jenom čtením jejich článků a bylo mi to potvrzeno. Jasně, třeba se ti lidé chtěli jenom pomstít, přece jenom to co výše zmínění předvedli byl docela hnus, ani se nedivím že se na ně lidi z GŘ ČD vykašlali. Pozvat někoho na tiskovku, dodat mu materiály, pohostit ho a on pak napíše takové bláboly, s nezbytným komentářem R. Jančury na konci - to bych taky nerozdýchal. A už úplně nechávám stranou soukromé maily od J. Sůry, musí přece počítat s tím, že bude jako veřejně činná osoba mít různé ohlasy, a když mi někdo s nickem Honzalb vyčítá, že jsem anonymní zbabělec - tak jo [lol]

K tebou odkazovanému článku - dovolím si vložit jeho část jako citaci:

...Nově začne jezdit čtyřikrtá denně do Vídně, jeden pár...

Chybu může udělat každý, i já je dělám, ale počítám že za tohle dostal zaplaceno, tak by si to aspoň mohl po sobě přečíst. Jestli to dělá zadarmo tak všechna čest, opravdová údernická práce [kladivo]
Pikehead
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:44:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3551
Registrován: 3-2007
Aha. Takže nějaká tvoje osobní animozita vůči J.S.? A nick nenick, kdo je pod nickem Honzalb snad víme všichni...

Já k němu mám taky výhrady, ale spíš než pro Jančuru mi přijde nějak iracionálně zapálenej pro Cedop a některý články nevím jestli jsou pro odborný server nebo pro Blesk. [proud] Nicméně i tak mi přijde lepší, že informace sbírá a píše, než kdyby nepsal vůbec.
Pátek, 08. prosince 2017 - 22:54:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 978
Registrován: 8-2011
Ale prožil jsem prostě 22 let v komančovské totalitě, takže jsem si v té době vypěstoval dosti silný odpor k tomu "jít s davem"

Kdyby to tak bylo tak to nemáte potřebu řešit,natož nazývat někoho ovcí a budete ctít jeho svobodné rozhodnutí. A ne dávat najevo jak byste byl nejradši,kdyby se jim to mohlo nějakým způsobem zakázat. P.S. Proč mám takový divný pocit,že kdyby vstávali brzo ráno na vlak ČD,že by zde žádné poznámky o ovcích neproběhly?
Babilon
Pátek, 08. prosince 2017 - 23:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3701
Registrován: 12-2007
Tak to je také jeden z projevů stádního jednání, či chování.
Co je stádního na tom jet z Prahy do Žiliny už v 7 ráno? Je to blbost jednotlivce, žádné velké stádo se takto nechová.
Honzalb
Pátek, 08. prosince 2017 - 23:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1195
Registrován: 11-2010
Bobmaster: musíte mít skvělý život, když v pátek večer řešíte Sůru. Gratuluji, určitě je to zdravější, než prášky. Nezapomeňte se dál o mě informovat a dál o mě lhát[happy]
Pátek, 08. prosince 2017 - 23:51:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 7-2017
Skúste si tak pozrieť storno podmienky lístkov do Žiliny. Ak by náhodou necestovali, RJ im vráti plné cestovné, u CD či ZSSK by im zobrali 20€ minimálne. Podobne si pozrime nový GVD, kedy prichádzajú nočné vlaky zo Slovenska do Prahy a kedy ľudia chodia do práce. Je jasné, že za rušením spojov stojí neschopnosť CD prilákať ľudí do vlakov normálnym tarifom a tiež zrušením lotérie v podobe prestupov v Púchove či Žiline
Sobota, 09. prosince 2017 - 10:02:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6418
Registrován: 8-2012
jen projevuji údiv nad tím davovým šílenstvím
Oni ti dva Slováci nějak davově šíleli a chovali se stádně?
Jen projevuji údiv nad nutkavou potřebou neustále zúčtovávat s někým, kdo se nechová podle vašich představ v "kontextu cestování" s nesprávnými dopravci (předchozí váš výlev, to byl pro změnu LEO)... i když chápu, že něčím se to zklamání, že se jejich byznys nevyvíjí podle představ vymítačů soukromnického zla, kompenzovat musí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pikehead
Sobota, 09. prosince 2017 - 11:04:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3556
Registrován: 3-2007
Jinak tento "paradox" existoval i v rámci ČD - pro dva známé je vlak sprosté slovo, ale "Pendolínem" do Ostravy služebně jezdí... jsou to ovce, nejsou to ovce?
Sobota, 09. prosince 2017 - 11:05:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 7-2017
Piku, osobní animozitu mám vůči Radimu Jančurovi (protože ho znám osobně), ale ne proti jeho firmám (to už jsem psal několikrát). Naopak, proti osobě J. S. nemám nic osobního, je to prostě další z řady novinářů, nic víc, nic míň. Vybral si svoji cestu a po ní jde. Akorát nemusím jeho styl psaní, učili mě ho taky a psal jsem v podstatě úplně stejně, naštěstí už je to za mnou. A je fajn, že si výše uvedený najde čas nejen odpovědět, ale i udělat dodatečnou korekturu, aspoň víme že to tady sleduje a dokonce teď začal fušovat do psychiatrie. Já teda aspoň nechám lidem možnost volby nakládání s jejich časem, ale hodnotit někoho podle toho, kdy vloží příspěvek - no tak jo [biggrin]
Nesni
Sobota, 09. prosince 2017 - 11:12:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 6-2014
Velky_sef:
nový GVD, kedy prichádzajú nočné vlaky zo Slovenska do Prahy
Nezapomeňme ale ani na příjezd Regiojetu do Liptovského Mikuláše. Chtěl byste přijet na víkendový nebo týdenní pobyt ve 4:04 hod.?
Sobota, 09. prosince 2017 - 12:07:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 428
Registrován: 1-2016
Novinkou je také svozová doprava od vlaku ze stanice Wien Simmering na letiště Schwechat a zpět. Prodej jízdenek startuje 8. 12. na spoje od 12. 12. Jízdenku si můžete zakoupit v předprodeji společně s jízdenkou do Vídně, nejpozději 2 hodiny před odjezdem spoje z výchozí stanice. Třikrát denně vás v minibusu přepravíme mezi nádražím a letištěm v obou směrech.

Parkování u vlaku

Rozšiřujeme parkovací možnosti pro naše cestující. Vedle Ostravy, Olomouce, Zábřehu a České Třebové jsme zřídili nové parkování v Brně v Židenicích, nedaleko vlakového nádraží. Parkujte zdarma, cestujte ze Židenic vlaky RegioJet!

Všichni zákazníci, kteří využijí online doplňkovou službu a zarezervují si ke zpáteční vlakové jízdence také "Parkování Brno zdarma", mohou parkovat až 23 hodin v rámci téhož dne zdarma.


(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Sobota, 09. prosince 2017 - 12:26:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6423
Registrován: 8-2012
Nesni: ale vždyť NEMUSÍTE (holt někdo dělá vlak vlak pro východ Slovenska, někdo pro Kysuce a Liptov)... jen je opravdu dost zvláštní obviňovat ze změn v nočních vlacích ČD/ZSSK (to fakt není ZDO) a zemětřesení v Íránu zrovna Jančuru.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 09. prosince 2017 - 13:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 743
Registrován: 11-2004
Prvni vlak do Vidne ma zitra prijet 13:23. Prvni vlak z Vidne ma ale odjet uz 10:30. To znamena ze dnes nebo zitra rano bude muset do Vidne prijet prazdna souprava. Nevite nekdo kdy?
Sobota, 09. prosince 2017 - 13:56:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 670
Registrován: 9-2012
Comar: Nekdy v noci, pokede tam souprava od vlaku 1033
Nesni
Sobota, 09. prosince 2017 - 14:14:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1627
Registrován: 6-2014
T_._H_.:
jen je opravdu dost zvláštní obviňovat ze změn v nočních vlacích ČD/ZSSK (to fakt není ZDO) ... zrovna Jančuru

Projděme si fakta shromážděná jedním z nejlepších českých novinářů v oblasti dopravy:
1) citace z článku z 28.6.2016:
- "Jančura žádá o zrušení páru vlaku EuroNight Slovakia."
- MD potvrzuje, že zájem Regiojetu bude rozhodující pro pokračování státní objednávky, doslova: „Nicméně pokud bude mít společnost Regiojet o zajištění komerčních služeb vážný zájem i v listopadu 2016, kdy začne se zahraničními partnery projednávání jízdního řádu pro další období, budeme se zabývat možností ukončení státní objednávky,“ dodal (mluvčí ministerstva dopravy Tomáš) Neřold.

2) citace z článku z 24.4.2017:
- loňské žádosti p. Jančury je vyhověno, doslova: „Existuje variantní nabídka komerčních služeb, která podle názoru ministerstva dopravy již neodůvodňuje objednávku veřejných služeb v tomto spojení,“ uvedl Neřold.
Sobota, 09. prosince 2017 - 15:30:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6428
Registrován: 8-2012
Projděme si fakta
To si procházejte co chcete. Na státní objednávku nebude mít Žlutý ďábel vliv žádný a že se státně neobjednává něco, co není ZDO "babiček k doktorovi", když to je možné mít na komerční bázi, je v naprostém pořádku a žádá to každý soudný daňový poplatník. (Zvrácenost je naopak snaha dotovanou dopravou likvidovat tu, která si na sebe vydělá sama.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 09. prosince 2017 - 16:08:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 7-2011
T_._H_.:
" jen projevuji údiv nad tím davovým šílenstvím
Oni ti dva Slováci nějak davově šíleli a chovali se stádně?
Jen projevuji údiv nad nutkavou potřebou neustále zúčtovávat s někým, kdo se nechová podle vašich představ v "kontextu cestování" s nesprávnými dopravci (předchozí váš výlev, to byl pro změnu LEO)... i když chápu, že něčím se to zklamání, že se jejich byznys nevyvíjí podle představ vymítačů soukromnického zla, kompenzovat musí."
Nesmíte soudit všechno a všechny jen podle sebe. Samozřejmě nejde o nějaké zúčtování, zklamání, kompenzování, či dokonce o nějaké vymítání černého, nebo žlutého ďábla. Jak říkám, pokud současný stav podnikání těm dotyčným nestačí, tak prosím, ať klidně lítají nově i do vesmíru. 6x denně, sedm dní v týdnu. O tom žádná. Ze srdce přeji.
Můj pohled mířil jen tím směrem, že někdo jede na kratičký víkend do Prahy (např.) a jen a jen kvůli tomu, že z nějakého, pro mě tedy přiznávám, z dost nepochopitelného důvodu, musí jet za každou cenu, nově už jen a jen se žlutým, nebo s černým (a že takových lidí jsou hafa), tak že si tím dotyční v podstatě zazdí celou neděli, místo toho, aby si v Praze užili ještě alespoň kus pěkného půl dne např., a domů jeli v klidu třeba až po obědě, nebo odpoledne. Je to asi to samé, jako kdybych stepoval před 8h ráno ve Smokovci, a čekal na električku do Popradu, tak abych v 9h ráno mohl jet do Prahy se žlutým, protože jiným nechci jet, a zkazil si tím ještě minimálně krásný půl den v nádherných horách. A díky tomu, už pak ve 4h odpoledne, abych i krásně smrděl zase v Praze. Pro rejpaly podotýkám, že se bavím jen a jen o případu, že dotyční májí fakt volno, chtějí si ho užít, a nemusí se za každou cenu vrátit zpět domů z výletu v nějakou brzkou hodinu. Což byl případ např. těch Slováku, co poběží zítra ráno, ještě za tmy, na to svoje regio. Jim sem tedy alespoň poradil, že mohou nějakou tu vzácnou ranní minutku ušetřit alespoň tím, že na perón se mohou dostat i "zezadu", opatrně přes poslední kolej.[wink]

Hroch.R420:
"Ale prožil jsem prostě 22 let v komančovské totalitě, takže jsem si v té době vypěstoval dosti silný odpor k tomu "jít s davem"

Kdyby to tak bylo tak to nemáte potřebu řešit,natož nazývat někoho ovcí a budete ctít jeho svobodné rozhodnutí. A ne dávat najevo jak byste byl nejradši,kdyby se jim to mohlo nějakým způsobem zakázat. P.S. Proč mám takový divný pocit,že kdyby vstávali brzo ráno na vlak ČD,že by zde žádné poznámky o ovcích neproběhly?"
Viz. výše. A snad z toho i pochopíte, že ten divný pocit máte opravdu, ale opravdu, naprosto zbytečně. [biggrin]
Sobota, 09. prosince 2017 - 17:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 9-2017
Nesni:

A ty Vaše citace, ty říkají co? Jenom to, že stát přestal objednávat vlaky na komerční trase, které dávno objednávány být neměly. To, že zmíněné vlaky nedokáží/nechtějí provozovat České dráhy na komerční riziko, to je jejich problém, ne RegioJetu.

Jsem zastáncem noční dopravy, nicméně dokud nebudou mít ČD ve spolupráci s partnerskými dopravci jednoznačný a všude stejný koncept a standard služeb (+ marketing, tarif atd.) na všech nočních linkách (ála nightjet), tak prostě bude žlutý dopravce pro mnoho lidí jednodušší a jistější volbou. Ač mě to mrzí, bohužel je to tak :-/
Nesni
Sobota, 09. prosince 2017 - 18:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 6-2014
ty Vaše citace, ty říkají co? Jenom to, že stát přestal objednávat vlaky na komerční trase
Citace říkají: Jančura žádá zrušení EN Slovakia - MD říká, že příští rok dle zájmu Regiojetu Slovakii neobjedná - MD Slovakii neobjednalo. Reagoval jsem na tvrzení, že Jančura nemá vliv na změny v nočních vlacích ČD/ŽSSK. Z uvedených citací se snad dá určitý vliv p. Jančury na objednávku MD dovodit.

zmíněné vlaky nedokáží/nechtějí provozovat České dráhy na komerční riziko, to je jejich problém
Hlavně je to problém cestujících, kteří by rádi ty vlaky použili.

bude žlutý dopravce pro mnoho lidí jednodušší a jistější volbou
Koupě jízdenky ČD u přepážky či v e-shopu je nějak nejistá nebo složitější než u Regiojetu?[coze]
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 429
Registrován: 1-2016
Monin: On ten důvod může být zcela prostý - u Regiojetu zaplatím za rodinnou jízdenku v byznysu (prostorné 4 kupé jen pro nás + servis) jen o málo více, než za dvojku u ČD. O jedničce se absolutně nemá smysl bavit jinde než v Railjetu a stejně je cenově ještě výš. O cestování nyní do BA nebo Vídně ani nemluvě (hledal jsem dneska spojení do Bratislavy a ten rozdíl cen mi přes mohutnou reklamu ČD na Metropolitan přišel dost zarážející, "akční" cena snad na jeden spoj).
A pokud bych srovnat srovnatelnou službu (tj. Standard vs 2. třída ČD), tak cenově to taky vyjde líp a služby RJ jsou vyhovující pro nás více než u ČD (tím neříkám že se s ČD zvláště na Praha - Brno cestovat nedá, ale pokud jede Jančura plus mínus ve srovnatelný čas, tak se ČD staly už jen záložní volbou. Srovnatelný čas beru tak do hodiny, to u výletu roli nijak zvlášť nehraje. Samozřejmě, pokud bych potřeboval do Prahy později, tak nebudu vstávat na 7.09 na Regiojet, když můžu jet později. Teď ovšem začíná Regiojet jezdit skoro co hodinu, takže je vyřešeno úplně. Jo a navíc, když jedu ve špičce, fakt mě nebaví se prodírat přeplněným vlakem jen na wc nebo do jídeláku nebo aby mi někdo visel nad sedačkou celou cestu. Možná by ČD mohla zvážit část soupravy na povinné rezervace bez možnosti stání.
Sobota, 09. prosince 2017 - 19:07:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 322
Registrován: 7-2017
TN26: ČD to zvážit nemohou, 100% vlastník si to nepřeje. [happy]
Sobota, 09. prosince 2017 - 20:22:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 7-2017
Práve do LM sa celkom v pohode dá dostať ešte aj ranným vlakom a keď je check in od 13 či 14, tak vlaky o 7 z Prahy sú ideálne, poznám ľudí z Liptova a ti až tak často nočnými nejazdia, pretože vzdialenosťou resp časovo sa to až tak neoplatí. Nákup lístka u CD je podstatne komplikovanejši, len 72h do odchodu, storno min 10€, ďalší GVD sa síce objednáva len Bohemia, takže nie je pravda, že to nie sú vlaky ZDO, to platí len pre Slovakiu, ktorá je ale už len sezónne. Stačilo by predávať lístky do odchodu vlaku za ceny aké majú teraz, zrušiť storno a predať to marketingom a hneď by vlaky mali plnšie. 1020 sa tiež väčšinou naplní do Popradu, v ďalších staniciach pristupuje minimum ľudí.
Nesni
Sobota, 09. prosince 2017 - 21:05:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 6-2014
Velky_sef:
do LM sa celkom v pohode dá dostať ešte aj ranným vlakom a keď je check in od 13 či 14
Ano, ale výhodou nočního vlaku je, že už ráno lze být v LM. Strávit celý den od brzkého rána (vstávání kolem 5 hod., kdo není z Prahy) na cestě, to už můžou jet autem. První projížděné velké město z Prahy je Žilina, takže cesta autem ubíhá rychle.

ďalší GVD sa síce objednáva len Bohemia, takže nie je pravda, že to nie sú vlaky ZDO
V odkazovaných článcích je uvedeno, že Bohemia už byla komerční předtím a bude i nadále.

TN26:
u Regiojetu zaplatím za rodinnou jízdenku v byznysu (prostorné 4 kupé jen pro nás + servis) jen o málo více, než za dvojku u ČD
Mně to vyšlo o 276 Kč víc, a to ještě s kreditovou jízdenkou, ale pro někoho je to pakatel, chápu. Celý oddíl pro sebe je příjemný bonus, naprosto rozumím vašemu přístupu. Jednička u ČD je v tomto srovnání předražené nic. Akorát ta cesta nefunguje v opačném směru, odjezd zpět v 17:09 a pak až v 20:09. Ovšem volných míst v těch vlacích je habaděj.
Babilon
Sobota, 09. prosince 2017 - 22:41:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3703
Registrován: 12-2007
bude žlutý dopravce pro mnoho lidí jednodušší a jistější volbou
Koupě jízdenky ČD u přepážky či v e-shopu je nějak nejistá nebo složitější než u Regiojetu?

Tak si zkuste u ČD vybrat místo ve vlaku jedoucím ze zahraničí.
Zkuste u ČD stornovat mezistátní jízdenku.
Pro někoho drobnosti, pro někoho dostatečný důvod zvolit dopravce, který takové elementární věci vychytané má.
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:06:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 139
Registrován: 7-2017
Jaké lokomotivy bude RJ od zítřka používat? Na 1033 jel žlutý Vectron (začne ve Vídni), dvě soupravy které rozjíždějí ráno z Brna povedou jeden žlutý Vectron a jeden bílo-zelený (Ex11983). Další musí být teď v Bratislavě + 2 loko začínající zítra z Prahy.
A na Ostravu 8 peršingů asi taky nevyjede (nebo aspoň nemůže jezdit pravidelně a dlouhodobě) takže něco musí vypomáhat i tam.

Mimochodem - šachování s vozy dnes u RJ nic moc, poměrně velká zpoždění spojů, nakonec ani RJ1021 ještě stále nevyjel.
Sobota, 09. prosince 2017 - 23:31:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 7-2017
Nesni, Bohemia bola normálne v záväzku a bude aj ďalší GVD, síce sa hovorilo, že nebude a nakoniec to bolo inak. Slovakia bola zo záväzku vybraná a hneď obmedzená len na sezónu. K Babilonovi by som ešte pridal, že tu jizdenku na webe ani nejde kúpiť stále, nehovoriac o tom, že iná cena je na webe, iná v mobile a iná v aplikaci Muj vlak, kde pre istotu ani lôžko kúpiť nejde.
Neděle, 10. prosince 2017 - 03:24:55  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72631
Registrován: 4-2003
Ernie:
"šachování s vozy dnes u RJ nic moc, poměrně velká zpoždění spojů, nakonec ani RJ1021 ještě stále nevyjel."
RJ 1021 aktuálně veze +165, z Prahy odjel o půl jedný. V podobný poloze jel i v noci na středu (alespoň mu teda v pět ráno v Žilině svítilo +180). Asi se někteří Excelsioru aspoň občas dočkají. [kladivo]
Ostatní aspoň večer byly nějak takhle: 1031 +60, 1011 +40, 1033 +140, 1017 +40, 11983 (18:19 z Prahy) +260

Přeci jen o něco nižší čísla (+30 až +80) jde potkávat už od pondělka, minimálně jeden obrat vezla opět arriví 140.079.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Neděle, 10. prosince 2017 - 09:49:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 1-2009
[masinka]RJ 1012 Košice-Praha minimálne +120 min
Neděle, 10. prosince 2017 - 11:19:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 141
Registrován: 7-2017
Na infotabuli v Praze je u RJ1043 a předpokládám tedy i u obratu 1052 uvedena cílová stanice Lanžhot. U 1008 zase výchozí stanice Vrútky.

V tom druhém případě to asi dává smysl, z Vrútek totiž vlak pokračuje do Košic pod číslem 400/409. Ale proč Lanžhotem končí 1043, když v GVD je cílová stanice Bratislava? Poznámka "jede ode dne vyhlášení" a den vyhlášení je dnes. To je takový problém reagovat na rozhodnutí pružněji a nejde to stihnout za čtyři dny přepsat?
Neděle, 10. prosince 2017 - 21:59:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 1-2016
Jinak teda jak jsem výše porovnával cenu byznys vs jednička ČD (resp. RJ vs rj...), tak přiznávám, že to úplně neplatí, protože jsem včera při rezervaci jízdenky zjistil, že ČD má nějaké akční jízdenky i v 1. třídě a paradoxně některé spoje jsou levnější jedničkou než dvojkou (v kombinaci s dětmi). Takže teď se to vyplatí porovnávat ještě víc než dřív.
Jinak paradoxně jsem se chystal do Vídně žlutým a pojedu minimálně jednu cestu s ČD, protože RJ je prakticky vyprodán, nedám tam místa k sobě... (ovšem koupeno přes web OEBB, kde to vyšlo ještě levněji než v eshopu ČD a příplatek za 1.tř byl 2 Eura... pak mě napadlo si tu jedničku zkusit dát i u ČD a "našel" jsem akční ceny i u ČD). Proč to v tom eshopu ČD nemůže být prostě vidět nějak všechno najednou třeba po rozkliku detailu vlaku (jízdenky)....

(Příspěvek byl editován uživatelem TN26.)
Neděle, 10. prosince 2017 - 23:13:58  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72635
Registrován: 4-2003
Dneska to bylo opět živé. Důvody zpoždění byly různé, vítězila ale asi pražská přejetina:
1012 +120, 1047 +70, 1014 +40, 1013 +60, 1016 +10, 1037 +90, 1017 +35, 1018 +50, 1019 +60, 1021 +20

Za úplnost neručím.
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pondělí, 11. prosince 2017 - 00:12:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 671
Registrován: 9-2012
Dopoledne to odsejpalo pekne, nebyt prejeteho mohl to byt pekny vstup do GVD.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 02:03:11  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72637
Registrován: 4-2003
Podle informací ČD byl provoz zastaven v 15:00 a plně obnoven v 16:15. I kdyby to bylo o hodinu déle, je to pořád docela slušný čas na to, aby se úplně rozsypal odpolední a večerní provoz. Důvodů bylo více (mj. přenos zpoždění ze včerejška).
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Garfield
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:03:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12485
Registrován: 10-2004
Mlaďas:
A co mělo znamenat to večerní šaškování v Běchovicích mezi 1018 a 1021? Vectron za vectrona...
Pondělí, 11. prosince 2017 - 21:19:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2948
Registrován: 7-2006
A co mělo znamenat to večerní šaškování v Běchovicích mezi 1018 a 1021?

Tak na to se zeptejte dispečera této společnosti,bo na jeho příkaz se tak dělo ..

[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:14:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 11-2008
Poslední dobou to není nic zvláštního. Podobně jsem "šaškoval" asi před týdnem v Přelouči. Tam jsem taky měnil mašiny navzájem mezi sudým a lichým RJ vlakem. Taky oba vlaky vedené Vectronem. Oba vlaky téměř včas, takže z důvodu zpoždění to asi nebylo.[andel]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:50:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 672
Registrován: 9-2012
Garfield; To se me neptej, nevim proc k tomu doslo.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 22:52:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7987
Registrován: 5-2002
ad Výpravčí XY: Oba vlaky téměř včas, takže z důvodu zpoždění to asi nebylo.

I moderní lokomotivy vyžadují občas polechtání dílnou [biggrin]. Tato divná věc bývá zpravidla s proběhem 30 000 km, což může být u rychlíkového dopravce klidně i jednou za tři týdny.
Pondělí, 11. prosince 2017 - 23:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3401
Registrován: 11-2008
ad PŠ: Taky si myslím, že to je kvůli údržbě. A protože RJ asi nemá "rezervní" Lv navíc, která by "střídala" ty, které jdou na údržbu, tak to musí řešit takto. [andel] Mně to nevadí ( některým kolegům možná ano ), alespoň není při službě nuda. Takový přepřah dvou rychlíků směnu docela oživí a rychleji uběhne.[andel][vypravci]
Pondělí, 11. prosince 2017 - 23:46:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9373
Registrován: 12-2009
I moderní lokomotivy vyžadují občas polechtání dílnou
Což se ale dělá civilizovanou formou v plánované odstávce a ne ad hoc, kde to zrovna vyjde, s dopadem na cestující.
Úterý, 12. prosince 2017 - 00:18:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6484
Registrován: 8-2012
Každý důvod je dobrý k řádnému jančurobití [crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Babilon
Úterý, 12. prosince 2017 - 07:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3704
Registrován: 12-2007
Každý důvod je dobrý k řádnému jančurobití
Zbytečné hodinové zpoždění dvou vlaků je dostatečným důvodem k tepání jakékoliv barvy.

Minulý GVD jsem jezdíval s RJ pravidelně (protože jel v době, kdy potřebuji). Nyní už nejede, tak budu muset s někým jiným. A když vidím, co vyvádí, tak jsem možná i rád.

(Příspěvek byl editován uživatelem babilon.)
Úterý, 12. prosince 2017 - 08:55:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6488
Registrován: 8-2012
je dostatečným důvodem k tepání jakékoliv barvy
Já jsem si právě Ohlova tepání přepřahů vectrona za vectrona v Děčíně nějak nevšiml... (Jinak je to samozřejmě špatně, ale tenhle tejden bych dal dopravcům na "sednutí si" nového grafikonu.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 12. prosince 2017 - 09:22:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 7-2006
Mně to nevadí

Mno kdybys v tom seděl a 40´kůli tomu stál kousek před Prahou v noci v ranžíru,tak nevím .. mě by to teda dost vadilo ..[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Neznamy
Úterý, 12. prosince 2017 - 13:05:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 642
Registrován: 1-2005
RJ 1033 +60 už z Prahy.
RJ 1005 +60 postupně nabraných - opět muzejní vyhlídková jízda s 140.079.