Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě v Ústeckém kraji » Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 29. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě v Ústeckém kraji do 29. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 10. října 2017 - 13:41:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2003
Sants: Psal jsem pro představu. I kdyby těch lidí bylo ve finále 20x více, tak je to pořád obsazenost kolem 30%. Otázkou je, co považovat za slušně obsazenou jedničku. Jsou to 1-2 kaštani/kupé? Podle mnohých jistě ano, podle mě ne, když se tam dává 6 židlí. Zas tak dobře se nemáme, aby měl každý jedničkář svoje kupéčko a my všichni daňově způsobilí to dopláceli (prostřednictvím státu samozřejmě)..
Úterý, 10. října 2017 - 13:51:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2727
Registrován: 3-2004
Jak jsem psal. 1-2 na kupé mimo špičku, ve špičce téměř plno. A podle čeho určovat kapacitu soupravy než dle špičky. Navíc ta obsazenost měla dle vlastních pozorování mírně rostoucí tendenci.

4 kupé na vlak jsou každopádně na špičkovej čas opravdu docela brutál. Napadá mě jen, že už prostě nebyla k dispozici plnohodnotná jednička k soupravě - a nechtělo se dávat ke komplet klimavlaku cpát staré A. Ale to fabuluju.
Slovan!
Pružinskij
Úterý, 10. října 2017 - 14:01:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 4-2015
Praha - Ústí jezdí v jedničce celkem dost lidí, to je krok zpět.
Já s tím jezdil pravidelně z Prahy ze školy, nejčastěji poslední dva R a obsazenost byla tak 1 - 2 lidi na kupé PRG - UNL. Dále jednotky do The Plíce a dále téměř nikdo.
Nicméně to je spíš problém nedostatečného revenue managementu, než vozů.
West code was broken.

Úterý, 10. října 2017 - 14:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6172
Registrován: 8-2007
Ústečák: nechtělo se dávat ke komplet klimavlaku cpát staré A

Ono se spíše nemohlo.Rx mají zkrácenou jízdní dobu Praha-Ústí o 3 minuty oproti současnosti na úroveň EC.Takže by měly všechny vozy i lokomotina umět 160 km/h(což staré A,B neumí).
Úterý, 10. října 2017 - 14:47:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 343
Registrován: 12-2003
Ústečák: Jako ono je hezké, že (podle vašeho měření) jede ve špičce v menší části trasy jednička slušně vytížená. Jenže ono tahat prakticky prázdný vagón 12x denně v úseku Ústí - Cheb, je trochu drahý špás. Nehledě na to, že v trase Praha - Ústí jezdí další 2 paralelní dálkové linky.

Pamatuju si dvě související věci:

1. Jak se pár let zpět nadávalo, když se na krušnohorských R zkracovaly soupravy a zároveň se rozšiřovala jednička z půl vagónu na vagón. Pro dvojku zbylo tehdy max. 3,5 vagónu a to byl páni dobytčák.

2. Jak se (mmj.) kvůli nevyrovnané poptávce roztrhlo tehdejší rameno Liberec - Ústí - Cheb v Ústí nad Labem a od té doby to vozí do Liberce motoráky. Krušnohorská magistrála se raději ohla celá na Prahu, protože tam vedl rozhodující proud (a ITG). Což má s tímto případem jedničky mnoho společného. Není tedy ekonomičtější přirazit kapacitu 1. třídy na děčínské R?
Úterý, 10. října 2017 - 15:32:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2728
Registrován: 3-2004
Dvě další paralelní dálkové linky sice trasu jezdí, ale myslel jsem, že je všeobecně známo, jak to tam vypadá. EC jsou v průběhu celého týdne až na výjimky buď plná, nebo přeplněná, a to zcela kontinuálně celým vlakem včetně jídeláku a jedničky, příp. jedniček, no a ten Děčín je taky ve špičce dost plnej. Proto jsem využíval, měl-li jsem na výběr, prakticky výhradně chebáky, a v nich sledoval výše zmíněné.

A ještě k tomu Děčínu, pro mě je to alternativa číslo jedna, ve špičce by se jednička navíc asi užila, ale nejsem si moc jistej, že by tomu z Aussig dalo více lidí přednost. Pravidelně to sleduju na svý ženě, která, zvyklá na hodinu jízdy bez zastávky, Děčínem odmítá jezdit, protože ji to vlakem nebaví a pocitově je to prý už zbytečně moc dlouhý, byť jde v reálu jen o nějakých deset minut.

Já bych místo omezování jedničky spíš daleko víc uvítal snahu o její zaplnění s důrazem na přednosti cesty po dráze, ale to se v Ústí jaksi nekoná, stejně jako se nekoná posilování EC, halt se prostě asi počítá s tím, že peníze za objednávku připlujou, ti, kteří vozem dojíždět nemohou, ve vlaku stejně zůstanou, a kvůli lidem na pomezí dráhy a vozu nemá smysl se vzrušovat. U nás doma je důsledek jasnej. [auto] A halt [masinka] jen na pivní výlety po Středohoří.
Slovan!
Pružinskij
Úterý, 10. října 2017 - 15:41:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 4-2015
Pro dvojku zbylo tehdy max. 3,5 vagónu a to byl páni dobytčák.
To se dalo zažít i letos...

Jak se (mmj.) kvůli nevyrovnané poptávce roztrhlo tehdejší rameno Liberec - Ústí - Cheb v Ústí nad Labem a od té doby to vozí do Liberce motoráky.
Ještě bychom dohledali řečičky o tom, jak je to jen "dočasně".
West code was broken.

Úterý, 10. října 2017 - 20:21:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 11-2006
Dobrý večer.
Chtěl bych tímto velice poděkovat pánům : Martin kašpar a Mikulda za písemný a obrazový materiál ! Oběma pánům ještě jednou velké díky !
Středa, 11. října 2017 - 11:01:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2253
Registrován: 8-2009
Vydražil jsem na Aukru pohlednici s hradem Košťálov na vrchu Košťál. Jsou zde zachyceny i dálkově ovládané mechanické závory. Předpokládám, že na "Švestkovce" někde u Třebenic? [happy]
Středa, 11. října 2017 - 11:11:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 9-2003
Ano jsou to závory na staré silnici mezi Libčevsí a Třebenicemi.
Tajemný_em
Středa, 11. října 2017 - 11:30:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3461
Registrován: 5-2002
Řekl bych přímo tento přejezd. Jen mě trochu udivuje, že za "prostřední" závorou (bez zvonku) nevidím mechanickou předvěst do Třebenic. Její rezaté torzo tam stálo ještě nedávno (cca 10 roků zpátky).
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Cogwheel
Středa, 11. října 2017 - 12:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5064
Registrován: 1-2012
Možná tuto trať vybavovali mech.návěstidly a jejich předvěstmi až těsně před 2.válkou / za války / po válce? - kdežto snímek je starší. I nátěr břeven závor je archaický.
Středa, 11. října 2017 - 12:55:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1948
Registrován: 9-2003
T_M - já bych řekl, že to tento přejezd není to je ten od Lovosic, ten na fotce je stará silnice od Libčevse do Třebenic nahoře nad obcí - dneska se tam moc nejezdí - přeložka silnice.
Tajemný_em
Středa, 11. října 2017 - 15:12:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3462
Registrován: 5-2002
Nojo, ale (pokud tedy myslíme to samé místo) vždyť nahoře u křižovatky Kololeč/Teplá (původní silnice na Most) je kamenný nadjezd, tam žádné úrovňové křížení přece nebylo. Nebo myslíš něco jiného? Jinde v Třeb mě nenapadá, kde by závory měly smysl.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Středa, 11. října 2017 - 17:21:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3724
Registrován: 7-2004
ad Ústečák: Chtěl bych se zeptat prosím, které vlaky R 6xx jezdí plné v první třídě - to prosím stačí, aby bylo alespoň 24 osob v první třídě. Rád bych se na ten vlak podíval. A prosím také pravidelně, ano chápu že se může stát, že by jednou za čas chtěla jet skupinka jedničkou. Pokud budu vědět číslo vlaku, tak se schválně podívám. Protože jinak asi vlakové čety do sčítání záměrně lžou a uvádí menší počty osob....
Středa, 11. října 2017 - 19:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 9-2003
T_M - no já nevím, trochu jsi mě s tím nadjezdem zviklal, ale když si ty fotky porovnáš, tak mají silnice obrácený sklon. Na staré klesá doprava dolu, na googlové do leva dolu. Z toho usuzuji, že je to na příjezdu do Třebenic od Mostu. Ale hádat se kvůli tomu asi nebudeme že jo.[jidlo]
Středa, 11. října 2017 - 20:14:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2731
Registrován: 3-2004
753006: Ráno směr Praha, odpoledne Aussig. Roste dříve poměrně slabá neděle, naposledy (R 613) tuším předminulá neděle řekněme 35 jedničkářů. Jezdím už tak osm let nazdařbůh dny i různými časovými obdobími - dříve častěji, nyní tak dvakrát až čtyřikrát do měsíce. Ale třeba mám jen smůlu. [happy]
Slovan!
Středa, 11. října 2017 - 21:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13720
Registrován: 10-2004
Velké jedničky na "Chebských expresech" zřejmě nebudou proto, že "moderní" velké jedničky chybí. Pochybuji, že se někomu chce do modernější soupravy řadit stará áčka, navíc ta nemůžou jezdit 160 km/hod, s čímž zřejmě nový JŘ počítá a v návrhu řazení je dokonce taková rychlost psaná. Odpovídá tomu i návrh JŘ, kde bude jízdní doba Praha-Holešovice - Ústí nad Labem za 58 minut, k čemuž je zřejmě 160 km/hod s nějakou rezervou potřeba. Pro většinu cestujících je to určitě kvalitativní krok vpřed.
Pátek, 13. října 2017 - 20:35:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2013
V tomto týdnu obohatila něčí sbírku signalizační světla vz. SSSR z novosedlického přejezdu. Pokud byla tato akce legální, nechť jsou s láskou opečovávána. Pokud nelegálně, přeji sběrateli jen to nejhorší.
Neděle, 15. října 2017 - 10:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3725
Registrován: 7-2004
ad Ústečák: Tak co jsem koukal, tak jediným problémem bude 603 z UNL, jinak jsem u jiných vlaků nenašel větší počet než 24 osob.
Pondělí, 16. října 2017 - 19:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 9-2017
Chtěl jsem jet v sobotu do Zubrnic, bohužel to nevyšlo. Byl by někdo tak laskav a dal sem fotky z víkendu?
Pondělí, 16. října 2017 - 20:25:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1585
Registrován: 4-2010
V Ústí nad Labem západ se ruší další dvě koleje. Jedna většinou používaná na odstavování vozů pro Spolchemii aby tam šly dát sloupy TV. Jak vypadala stanicé před několika lety.


Pepa_kox
Pondělí, 16. října 2017 - 22:27:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4462
Registrován: 9-2005
Pene, Tajemný_em, Javy:
Zkusil bych to porovnat s touto fotkou z podstatě stejného úhlu. Dle mého to sedí.
Jako droga se sbírá její kořen (Radix dauci), semena (Fructus dauci) a výjimečně i nať (Herba dauci). Mrkev se používá v léčitelství jako močopudný a projímavý prostředek.
Úterý, 17. října 2017 - 18:11:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1952
Registrován: 9-2003
Pepa_kox - uznávám, že asi T_M měl pravdu s lokací toho přejezdu, byl jsem úplně někde jinde.
Úterý, 17. října 2017 - 20:15:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 397
Registrován: 12-2007
Haldir: V Ústí n.L. západ by stačily dvě koleje a místo nádraží zastávka. Celý železniční uzel už je dávno v[zadnice]
Úterý, 17. října 2017 - 20:33:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7880
Registrován: 5-2002
Já bych brzdil. Dostane novou šanci.
Středa, 18. října 2017 - 12:19:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3400
Registrován: 3-2006
Ono i dneska by se hodilo jako odstavné, když se něco semele v Elbetálu a Děčín nebere.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pátek, 20. října 2017 - 15:47:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 716
Registrován: 9-2013
Ad Pene- stará fotka z Třebenic:
Dnes jsem měl cestu do Třebenic, tak jsem se pokusil udělat fotku z toho místa, jak je na té staré pohlednici. V tomto případě jsem si na 100% jist, že je to přejezd v Tyršově ulici, na staré silnici do Mostu/Libčevsi.

František_plášek
Pondělí, 23. října 2017 - 22:41:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1422
Registrován: 9-2006
Ono i dneska by se hodilo jako odstavné, když se něco semele v Elbetálu a Děčín nebere

No jo...to by to muselo SŽDC zajímat...(myslím management).
Dj_tisíc_sluncí
Úterý, 24. října 2017 - 10:52:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 312
Registrován: 7-2005
Nejel včera náhodou po Švestkovej jakýsik náklad?
...dnes večer v Klubu 19 na Kladně...
Úterý, 24. října 2017 - 20:12:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11875
Registrován: 8-2004
František_plášek:
"Ono i dneska by se hodilo jako odstavné, když se něco semele v Elbetálu a Děčín nebere
No jo...to by to muselo SŽDC zajímat...(myslím management)."
A proč by SŽDC - potažmo Česká republika - měla platit další infrastrukturu jen proto, že si jí sousední stát ořezal na minimum?
Trochu mi to připomíná energetiku, kde se Němec také vrhl na obnovitelné zdroje a u nás je problém s přenosovou soustavou.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
František_plášek
Úterý, 24. října 2017 - 20:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1426
Registrován: 9-2006
Stačí nelikvidovat tu stávající. Víte vůbec něco o tom, jak se chová SŽDC k stávající infrastruktuře. Mě je putna,co si dělají sousední státy (s vyjímkou Slovenska).Mě zajímá kudy budu provážet a krátkodobě odstavovat vlaky v ČR a SR.
Pružinskij
Úterý, 24. října 2017 - 20:43:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 4-2015
Hroch: Trefa do černého! Dopravní kolej je poměrně dost drahá věc na to, aby sloužila 5 dní ze 356 (například) v roce, jako parkoviště. Němci už na to přišli dávno - tak jsem zvědavý, jak se na Vás sesypou investiční experti s kvantifikovanými přínosy toho, že jsme až tak výrazně bohatší než SRN, že si můžeme dovolit vystavět parkoviště zrovna u nás.
West code was broken.

Úterý, 24. října 2017 - 21:01:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11879
Registrován: 8-2004
František_plášek:
"Stačí nelikvidovat tu stávající. Víte vůbec něco o tom, jak se chová SŽDC k stávající infrastruktuře."
S péčí řádného hospodáře, který za konečné množství peněz raději opraví trať, kde ty vlaky jezdí, než parkoviště (ze kterého mimochodem nic nemá). Ono to "stávající" má také konečnou (opak od "nekonečnou") životnost.
František_plášek:
"Mě zajímá kudy budu provážet a krátkodobě odstavovat vlaky v ČR a SR."
Já neustále poslouchám, jak mají nákladní vlaky jezdit, aby se zrychlil oběh náležitostí, tím snížily náklady a zlepšila konkurenceschopnost vůči silniční dopravě. Do toho nějaké postávání nenapasujete.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 25. října 2017 - 07:52:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 444
Registrován: 11-2005
Hroch:
"S péčí řádného hospodáře, který za konečné množství peněz raději opraví trať, kde ty vlaky jezdí, než parkoviště (ze kterého mimochodem nic nemá). Ono to "stávající" má také konečnou (opak od "nekonečnou") životnost."

Jojo, viz vytopené stovky MKč v trati Mělník - Mladá Boleslav kontra neschopnost zajistit alespoň normový stav na trati Kolín - Všetaty - Střekov - Děčín.
Středa, 25. října 2017 - 11:04:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 7-2017
Jistá část jejích vedoucích pracovníků SŽDC se chová ke svěřenému majetku stejně jako obyvatelé v sociálně vyloučených lokalitách, tzv. "nepřizpůsobivý". Vybydlují to co není jejich, neřeší údržbu a čekají až se trať rozpadne a sesype, jako pravobřežka, nebo mšenka, aby se to daly vykázat jako investice z evropských peněz, nikoliv jako údržba. SŽDC si není schopná ani podbýt 1 výhybku a musí se to zadávat externí firmě. A občas i policie provede razii v Dlážděné ulici, stejně tak jako policie navštěvuje různá ghetta.
Středa, 25. října 2017 - 12:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2317
Registrován: 4-2011
Když už se konečně začalo s obnovou TV na západě, počítá se v dohledné době s peronizací?
Středa, 25. října 2017 - 13:30:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6203
Registrován: 8-2007
O.T: počítá se v dohledné době s peronizací?

Podle toho ,co považujete za dohlednou dobu.S přestavbou nádraží se počítá spolu s výstavbou VRT Praha-Ústí-Drážďany po roce 2030.Do té doby to asi zůstane nejhroznější osobní nádraží v Ústeckém kraji.[ko]
Středa, 25. října 2017 - 13:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2318
Registrován: 4-2011
Aha, takže nikdy.
Středa, 25. října 2017 - 18:48:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11880
Registrován: 8-2004
Viky_cabadaj:
"Jojo, viz vytopené stovky MKč v trati Mělník - Mladá Boleslav kontra neschopnost zajistit alespoň normový stav na trati Kolín - Všetaty - Střekov - Děčín."
Jako jakákoliv jiná státní organizace je i SŽDC stíhána politickými rozhodnutími. Pro Středočeský kraj a jeho reprezentaci ("kupodivu" t.č. stejně zabarvenou jako část vlády ČR) byla důležitá trať Mělník - Mšeno. Třeba si Vy, kolega Plášek a další najdete nějakého spřízněného politika, který obdobně prolobuje to parkoviště.[wink][crazy]
Apollo_17:
"S přestavbou nádraží se počítá spolu s výstavbou VRT Praha-Ústí-Drážďany po roce 2030.Do té doby to asi zůstane nejhroznější osobní nádraží v Ústeckém kraji."
Podobně jako třeba Mladá Boleslav ve Středočeském kraji čekající na bájnou rychlou trať Praha - Liberec.[crazy][sad]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 08:41:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 354
Registrován: 12-2003
Ranní ubožáček Os 6402 Nymburk - Ústí n.L. a ještě s kupéčky [lol] (Omluvte prosím kvalitu noční fotky z mobilu.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 09:23:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2319
Registrován: 4-2011
Hroch, vždyť MB hlavní se rekonstrukce už dočkala.
František_plášek
Čtvrtek, 26. října 2017 - 18:11:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 9-2006
Puvodne jsem nechtel uz reagovat, rikal jsem si..."je to marny, je to marny, je to marny"...kolego Hrochu...jste-li vubec kolega na zelezne draze...

Z Vasich reakci nemuzu jinak nez usuzovat, ze o systemu predavek vlaku mezi dopravci, zejmena pak v mezinarodnim provozu, budto moc nevite nebo zijete v zajeti systemu predavek vlaku typu MTR nebo Arriva, kteri (alespon vetsinou) predavaji vlaky bez preprahu. Ano, patrim k onem nenavidenym EXD, a troufam si tvrdit, ze bez nutnosti KRATKODOBEHO (a to je i vyse v mem prispevku) pobytu vlaku pred predavkou na jineho dopravce se dnes neobejde zadny dopravce, ktery chce opravdu neco na zeleznici znamenat. Dokonce ani CDC se bez toho neobejde. A plati to pro Elbtal, prechody na Polsko, prechody SK-MR, dost casto i na PPS Kuty a Breclav/AT.

Proste infrastruktura v tomto ohledu silne zaostava a nekdy to dokonce vypada, ze jde proti planum nejen nakladnich dopravcu.

A jestli nekdo veri tomu, ze nas opravdu bavi nekde odstavovat vlaky a pak se pro ne vracet a predavat je, at se klidne ozve.
František_plášek
Čtvrtek, 26. října 2017 - 18:11:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1429
Registrován: 9-2006
Howgh
Čtvrtek, 26. října 2017 - 19:08:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2017
Franta Plášek : tesat do kamene,to co předvádí " mafie kolejowa" je k pláči [kladivo] Je mi z toho smutno[sad]
Čtvrtek, 26. října 2017 - 19:14:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 4-2010
Pružinskij
Asi to bude tím, že někdy ty vlaky stát musí. Pokud je třeba jejich odstavení. Nemyslím tím, státní vozů, které jsou již k ničemu a čekají jen na likvidaci. Je nutné si uvědomit, že nákládka není rovnoměrná. Jsou výluky a další mimořádnosti. A sposta dalších důvodů, proč je nutné mít prostor pro odstavení vlaků a vozů. Nakládka není osobní doprava, pro kterou to jde ořezat na kost. a vlatně to nikomu vadit nebude. Problém je, že když se ruší koleje vrámci SŽDC tak se lividují úplně. Bez možnosti, že by likvidované koleje by se daly zachovat jako vlečka, která by patřila buď dopravci nebo nějaké servisní organizaci. Narozdíl od Kamionů není tak snadné postavit a napojit někde nějaké kolejiště. Kamionům stačí pomalu plocha pkrytá uválcovaným štěrkem. Nebo nádvoří nějakého bývalého statku nebo továrny. Pohled řádného hospodáře sice zapovídá aby SŽDC neslo náklady na podníkání železničích dopravců. Naráží na skutečnost, že Železniční nákladní dopravci to nemají jednoduché, tak proč jim to ještě více nestížit. Proč nezrušt koleje. SŽDC ušetří a železniční dopravci ať si postaví vlastní...

Vypadá to, že navzdory různým prohlášením, když dojde na reálné skutky, tak vlastně kamionony nikomu nevadí.



(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:47:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11888
Registrován: 8-2004
František_plášek:
""je to marny, je to marny, je to marny""
Nad tímto bychom mohli nalézt shodu.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 20:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1587
Registrován: 4-2010
Když čtu příspěvky, tak lidé jako Pán Hroch nebo Pružinskij to berou z pozice správce infrastruktůry, kteří si plně uvědomují nákladů na každou kolej, návěstidlo nebo vyhybku. A vlastně jim je jedno zda tam proje za den jeden nákladní vlak nebo jich bude 80. Nejleší by bylo kdyby jezdily jako tramvaje a vše se odehrávalo na vlečkách. Aby stanice mohly být úsporně dimenzované nebo aby někde nemusely být vůbec. A tak hledají důvody proč vrámci investic někde neobnovovat tu kterou vyhybku, kolej a nebo vynechat celou stanici.

To že to klade větší nároky na zákazníky dopravců a na samotné dopravce. V podobě nutných investic a provozníéxch nákladů do dostatečně dimenzovaných vleček. Není podstatné. Alespoň z jejich pohledu. Narozdíl od železničních dopravců. Protože ty náklady někdo stejně musí zaplatit. V konečném důsledku zákazník. Pro kterého to bude jen dalším důvodem o železniční dopravě neuvažovat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Čtvrtek, 26. října 2017 - 21:19:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 175
Registrován: 9-2007
Pružinskij: "..Němci už na to přišli dávno.. " Aha, tak proto, když maj nějakej problém u nich tak vše stojí u nás až někam za Nymburk[crazy]
Super názor. Když už se tu oháníte tim Německem tak zrovna tohle se má brzy změnit podle "Masterplan Schienengüterverkehr". Taky výsledek lobbingu.
Čtvrtek, 26. října 2017 - 21:21:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 4-2010
M_p
Němci přišli maximálně nato, že i kamion je dopravní prostředek.
Pružinskij
Pátek, 27. října 2017 - 10:14:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 4-2015
A vlastně jim je jedno zda tam proje za den jeden nákladní vlak nebo jich bude 80.
Právě naopak - není nám to jedno a proto nám vadí lži typu vymyšlených dat ve stylu kolik toho bude jezdit přes Velenice "když" ... (dosaďte cokoliv).
West code was broken.

Pátek, 27. října 2017 - 10:34:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 359
Registrován: 12-2003
Tak finální GVD je venku. Rozjely se časové polohy EC a krušnohorských Rx cca o 10 minut. Přepokládám, že je to důsledek dodatečného přepřahu v Drážďanech.

Bohužel teda při přestupu v Ústí do/ze směru Teplice to nově znamená o víkendu půl hodinovou čekačku ..a v pracovních dnech ostré 2 minuty. Ani jedno teda žádný med [ko]
Pátek, 27. října 2017 - 13:07:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2321
Registrován: 4-2011
A Os 6907 pořád s předjetím v Lovosicích? Nějak jsem si na to každodenní šlapání z Nových Kopist do Terezína už odvykl xD
Teda platí za předpokladu, že se nezmění časová poloha autobusu linky 661.
Pátek, 27. října 2017 - 14:16:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 11-2005
Pružinskij:
" A vlastně jim je jedno zda tam proje za den jeden nákladní vlak nebo jich bude 80.
Právě naopak - není nám to jedno a proto nám vadí lži typu vymyšlených dat ve stylu kolik toho bude jezdit přes Velenice "když" ... (dosaďte cokoliv)."

Tak se Pružinskij nestarej o Velenice a starej se o tratě, kde něco jezdí. Např. Pravobřežka, Choceň - Ústí nad Orlicí...
Pružinskij
Pátek, 27. října 2017 - 14:59:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1949
Registrován: 4-2015
Věnovat zvýšenou pozornost šotoušovinám na velenické, děkuji za upozornění, provedu! [wink]
West code was broken.

Pátek, 27. října 2017 - 18:53:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11890
Registrován: 8-2004
M_p:
""..Němci už na to přišli dávno.. " Aha, tak proto, když maj nějakej problém u nich tak vše stojí u nás až někam za Nymburk[crazy]
Super názor."
Je vidět, že k mému příspěvku 11875 se dá dodat je už zmíněné: je to marny, je to marny, je to marny.
Haldir:
"To že to klade větší nároky na zákazníky dopravců a na samotné dopravce."
Cokoliv, co není zadarmo, klade nároky na zákazníky.
Viky_cabadaj:
"Tak se Pružinskij nestarej o Velenice a starej se o tratě, kde něco jezdí. Např. Pravobřežka, Choceň - Ústí nad Orlicí..."
A o co se ještě nesmí Pružinskij starat? Co Lichkov? Nebo noční klidy na Furthu?
A když tedy UCho ano, tak bude se z Čech na Brno jezdit přes UCho nebo po havlbrodské? Viz zde.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pátek, 27. října 2017 - 19:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 4-2010
Hroch
Chápu to tak, že je chybou východních dopravců a jejich zákazníků, že neumí dobře naplánovat nakládku? Protože Německo není jen o přepravách z východu. A ty ostatní přepravy dobře se s redukcemi vyrovnavajípravděpodobně dobře. Asi protože nemají na výběr.

Problém je, že to pak bude o přepravách kde zákazník je vysoce motivovaný aby jeho přepravní potřeby zajistit zrovna vlak. Aby byl ochotný zaplatit dostatečně dimenzované vlečky, když s takovým uvažováním jaké zde zaznivá a v reálizuje bude veřejná infrastruktůra i nadále redukovaná.

(Příspěvek byl editován uživatelem Haldir.)
Sobota, 28. října 2017 - 09:57:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 446
Registrován: 11-2005
Hroch:
"Viky_cabadaj:
"Tak se Pružinskij nestarej o Velenice a starej se o tratě, kde něco jezdí. Např. Pravobřežka, Choceň - Ústí nad Orlicí..."A o co se ještě nesmí Pružinskij starat? Co Lichkov? Nebo noční klidy na Furthu?
A když tedy UCho ano, tak bude se z Čech na Brno jezdit přes UCho nebo po havlbrodské? Viz zde."

Předpokládám, že SŽDC jako nezávislá instutuce zaměstnává tým špičkových analytiků a prognostiků, kteří nezávisle na více či méně nepřesných odhadech jednotlivých dopravců (navíc často vzájemně protichůdných) dokáží předpovídat a modelovat vývoj železniční osobní i nákladní dopravy, a tomu pak strategicky přizpůsobovat její parametry a tím i rozsah potřebných investic.

Nebo snad ne? [biggrin]
Sobota, 28. října 2017 - 10:40:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 4-2010
Mám zato, že trasa v nákladní dopravě přes Českou Třebovou vyhravá především díky vyššímu normativu na jednu lokomotivu. Zatímco při cestě přes Vysočinu by tentýž vlak potřeboval Postrk/přípřež nebo by musel být lehčí. To ostatně stojí za nápadem aby existovaly erární postrky. Které by provozoval správce infrastruktůry nebo nějaká servisní organizace. Na způsob jak funguje pomocná loď na Labi.
Neděle, 29. října 2017 - 12:56:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 3-2004
K proběhlé debatě o kapacitě ústeckého uzlu lze doplnit informaci, že během probíhajících výluk na západním nádraží dojde k plnohodnotnému zdopravnění (cesťáky pro odjezd směr jih/Střekov/hlavní; na opačné straně jsou) kolejí č. 17, 19, 23, 25, 27 (zrušena bude dopravní kolej č. 11).