Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 24. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 24. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 15. února 2017 - 18:58:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13044
Registrován: 5-2002
SV: Jenže ke kontrolce nejsou vagónky, že?
Vždyť píšu, že se vedla řeč i o tom, že jednoho krásnýho dne ten "centrál s celou parádou" bude...
Středa, 15. února 2017 - 19:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 755
Registrován: 5-2002
Montovat kroutík na lokomotivy je blbost, páč vagóny na to nejsou vybaveny.

Vybavovat vagóny je blbost, páč na lokomotivách nejsou potřebné kroutíky.

[biggrin]
Středa, 15. února 2017 - 19:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2898
Registrován: 7-2006
že jednoho krásnýho dne ten "centrál s celou parádou" bude...

Maminko, ale až to bude, tak VY už tady nebudete ...[vypravci]
Zklamání změní člověka k nepoznání ..
Středa, 15. února 2017 - 20:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3880
Registrován: 4-2003
Petr hradecký: To je přesně ono - šiješ horkou jehlou a pak hasíš. Když tě na to upozorním, jenom se čertíš a kopeš kolem sebe, ale žádné ponaučení si z toho nevezmeš. Jinak onen MU, kterého ti našel Google, jsem, ostatně nikdo jiný to ani být nemůže, ovšem zaměstnancem VN nejsem a nikdy jsem ani nebyl, stejně tak nejsem a nikdy jsem nebyl pomocný lékárník. Což je termín vhodný akorát tak do historických románů, žádná taková soudobá profese neexistuje.

A nad DI se nepovyšuji, neboť co jsem uváděl na pravou míru, s onou nešťastnou událostí u Olomouce nesouviselo.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Čtvrtek, 16. února 2017 - 18:29:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 663
Registrován: 4-2015
Víš, já si pečlivě vybírám lidi od kterých se ponaučovat nechám. Jak jsi určitě pochopil,ty mezi nimi nejsi [wink] A když chceš být tak akorátní, já jsem nenapsal, že jsi zaměstnanec VN, ale že jsi z lékárny ve VN. To automaticky neznamená, že musíš býti zaměstnancem VN.
A úplně cizí lidé si vykají, pokud je jim více než 18. Na pivo spolu nechodíme a kozy spolu taky nepaseme. To, že ke mně v mých skoro padesáti přistupuješ jako ke klučíkovi, hodně tomu, že neberu tvé řeči napomáhá [lame]
Konec OT.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Vikijous
Čtvrtek, 16. února 2017 - 20:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1024
Registrován: 4-2003
To, že ke mně v mých skoro padesáti přistupuješ jako ke klučíkovi, hodně tomu, že neberu tvé řeči napomáhá
To se nediv, když si vytvoříš konstrukci o pomocném lékárníkovi z Olomouce, a když ti Doktor napíše, že jsi vedle jak ta jedle, tak se začneš kroutit jak malý kluk: A když chceš být tak akorátní, já jsem nenapsal, že jsi zaměstnanec VN, ale že jsi z lékárny ve VN. To automaticky neznamená, že musíš býti zaměstnancem VN.

PS: Myslím, že Doktor tu několikrát dost naznačil, co dělá. Stačí jen pořádně číst.
Petr_hradecký
Čtvrtek, 16. února 2017 - 20:54:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 664
Registrován: 4-2015
Víš co ? To je mezi panem magistrem a mnou. A navíc, on se do mě naváží opakovaně, už před "tou konstrukcí". Stačí jen pořádně číst [wink]. Konec OT.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 16. února 2017 - 21:26:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 929
Registrován: 8-2011
Víš, já si pečlivě vybírám lidi

Už to ,že si své oponenty v internetové diskuzi projíždím na Googlu ukazuje mnohé...
Petr_hradecký
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:01:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 665
Registrován: 4-2015
Co děláte vy, po tom mě nic není. Já po špatné zkušenosti s osobou, ze které se vyklubala stalkerka, prověřuji...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3881
Registrován: 4-2003
Petře hradecký, není mým záměrem navážet se do tebe. Pouze napravuji omyly, jež hlásáš. Jestli si z toho něco odneseš, záleží jen na tobě. Pokud uvádění věcí na pravou míru považuješ za útok na svoji osobu, rovněž tvůj boj. Vzájemné vykání cizích lidí starších 18 let není tak samozřejmé, jak si představuješ. A taky platí, jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Pro akorátnost - nejsem a nikdy jsem nebyl zaměstnancem ani lékárny VN. Chce to holt více kliknutí při prověřování a trochu toho syntetického myšlení. Jinak pracovníci v lékárnách všech tří VN jsou zaměstnanci té které VN, neboť lékárny jsou jedním z jejich oddělení.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:37:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1953
Registrován: 8-2008
Pánové prosím hoňte si svá ega po mailech. Nikoho to nezajímá kdo zvás ho má většího... Myslím že toto je diskuse o nehodách.[ko]
Jsme jen lidi...
Čtvrtek, 16. února 2017 - 22:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3882
Registrován: 4-2003
Ať to admin klidně přesune do všeobecné neželezniční. Případné pokračování rovněž směřovat tam.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Sobota, 18. února 2017 - 16:06:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5641
Registrován: 8-2006
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/429741-u-belgicke-lovane -vykolejil-vlak-jeden-mrtvy-a-pres-dve-desitky-zranenych.html
Erwin
Neděle, 19. února 2017 - 12:22:11  
Neregistrovaný host
86.61.158.141
Sapér_vodička - Středa, 15. února 2017 - 15:01:10 [ok] [ok] [ok]
Pondělí, 20. února 2017 - 09:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13080
Registrován: 5-2002
Teď jsem četl Sůrův článek o gigalinerech, tedy o kamiónech o délce 25,5 metru.
Docela by mě zajímalo, jakpak na tom jsou s přejezdy, kde se při výpočtu vyklizovacích dob uvažuje nejdelší vozidlo 22 metrů (ony teda mají nějak omezeno, kde se smějí pohybovat, ale z článku vztah k přejezdům nevyplynul).
Pondělí, 20. února 2017 - 09:36:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3088
Registrován: 11-2008
Ty by snad měli jezdit jen po určených silnicích. A tak snad vyberou ty bez přejezdu. [andel]
Pondělí, 20. února 2017 - 10:43:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13084
Registrován: 5-2002
Jo, to se tam psalo - dálnice, čtyřproudy a do 10 km od nich (nebo tak nějak).
Pondělí, 20. února 2017 - 10:53:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4644
Registrován: 9-2011
Poměrně jednoduchá pomoc: nařídí se jim min. rychlost ne 5 km/h, ale 6 km/h, a maj to i s rezervou. [proud]

Na předpisovej pytel předpisová záplata [lol]
Pondělí, 20. února 2017 - 11:06:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4414
Registrován: 8-2012
Docela by mě zajímalo, jakpak na tom jsou s přejezdy
Nesmí přes přejezdy. Mají určené trasy dle povolení ministerstva dopravy, např. Kutílek jezdí z Plastimatu (Magmy) v Liberci do Škodovky v Boleslavi po R35/D10, je tam i nějaké omezení max. asi 10 kilometrů po směrově nerozdělených silnicích a jinak jen čtyřpruhy, souprava je označena oranžovým majákem jako nadměrný náklad.
Jinak je to pěknej příklad, jak někdo (silnice) hledá způsoby, jak by to šlo, zatímco jiný (železnice) spíš důvody, proč to nejde (délka vlaků, přechodnost, propustnost).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 20. února 2017 - 12:38:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13089
Registrován: 5-2002
TH: je tam i nějaké omezení max. asi 10 kilometrů po směrově nerozdělených silnicích a jinak jen čtyřpruhy
Jo, to všechno tam Sůra psal, ale chybělo mi tam to "Nesmí přes přejezdy" (teda ve smyslu, že mi chybělo to sdělení, ne ten zákaz).
Pondělí, 20. února 2017 - 13:08:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 904
Registrován: 3-2004
Ono těch omezení bude asi povícero, než aby je všechny vypisoval. Co mě tak napadá (jen úvaha) úzké silnice, kruháky s malým poloměrem, nosnost silnice, ...
Pondělí, 20. února 2017 - 14:56:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4416
Registrován: 8-2012
Tady je dokonce přímo něco k tomu Kutílkovi a přejezdy tam jsou vypíchnuty:
http://www.automobilrevue.cz/rubriky/truck-bus/predstavujeme/nast avby-a-navesy-prvni-giga-souprava-krone-v-liberci_45518.html
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
00_Hex
Pondělí, 20. února 2017 - 16:11:01  
Neregistrovaný host
94.112.103.97
https://www.youtube.com/watch?v=sGePvg_KcrE
a hezká muzičenka jako bonus
Pondělí, 20. února 2017 - 17:08:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13092
Registrován: 5-2002
TH: něco k tomu Kutílkovi a přejezdy tam jsou vypíchnuty
Dík.
Ovšem podle toho, že tam zmiňovali snížení CO2, se dá očekávat, že časem může na některých přejezdech vzniknout požadavek na řešení umožňující jejich provoz (přičemž by to nemuselo být nutně prodloužení doby, ale třeba stavební úpravy okolí přejezdu zajišťující bezproblémové přejetí).
22michal
Pondělí, 20. února 2017 - 18:17:49  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
V pátek v Plzni najela nějaká posunka na dřevěnou kulatinu.
Středa, 22. února 2017 - 06:49:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1347
Registrován: 10-2009
To T.H. 4414.
Ta poslední věta Vašeho příspěvku přesně vystihuje stav, který mě, s odpuštěním, sere fakt moc. Souhlasím s Vámi naprosto, ač nerad. Soudruhu. [wink]
Hroch. R420...
Středa, 22. února 2017 - 20:22:59  
Neregistrovaný host
46.135.29.4
Ad Hajnej :Ptal jsem se kolegy co s tím jezdí mezi velkosklady, Tesco,Ahold,Hopi,apod. Povolení jako nadměr ,stanovená trasa (Postřižín-Praha-Brno-Olomouc-Ostrava a na žádné trase žel. přejezd není. Vykládka max do 10 km od dálnice. Mají spočítáno, že dvě soupravy odvezou to co tři normální kamiony. (Pro rejpaly, co začnou pokrikovat o zničených cestách, povolení je pouze pro větší délku, ne hmotnost, tam se musí vejít do normy běžné soupravy ).
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:00:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2943
Registrován: 8-2010
http://olomouc.idnes.cz/dite-vypadlo-z-vlaku-policie-obvinila-pru vodci-a-vedouci-vlakove-cety-olomouc-1hk-/olomouc-zpravy.aspx?c=A 170223_133710_olomouc-zpravy_lds
Praha-Ruzyně, Olomouc
Olomouc
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:09:07  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
http://www.rozhlas.cz/zpravy/domaci/_zprava/policiste-obvinili-pr uvodci-a-vlakvedouci-za-pad-divky-z-jedouciho-vlaku-hrozi-jim-ses t-let-vezeni--1701550

Taky jeden odkaz. Žádné překvapení k obvinění.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:16:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2945
Registrován: 8-2010
Tragická událost se stala loni 24. července u obce Hlušovice. Dvouletá dívka vypadla z vlaku ve chvíli, kdy byla s matkou a starší sestrou na toaletě.

Jen tak na okraj zase "skvělá" novinářská práce [crazy] Obec Hlušovice leží úplně někde jinde než kde se stala nehoda a hlavně tam nejezdí rychlíky. Je smutné, že ani olomoucká redakce iDNESu nezná okolí Olomouce [crazy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Olomouc
Čtvrtek, 23. února 2017 - 14:50:00  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Honza7887: Ano obec Hlušovice leží na t290, takže to může být pro neznalé zmatečné. Ale na druhou stranu, pokud se to stalo v katastru obce Hlušovice, tak na tom není nic neznalého![wink]
Vikijous
Čtvrtek, 23. února 2017 - 18:55:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1028
Registrován: 4-2003
Olomouc: Taky jeden odkaz. Žádné překvapení k obvinění.
Jak pro koho. [uhoh] Byli tady experti, kteří to házeli na triko matce.[angry]

Honza7887: Jen tak na okraj zase "skvělá" novinářská práce Obec Hlušovice leží úplně někde jinde než kde se stala nehoda a hlavně tam nejezdí rychlíky. Je smutné, že ani olomoucká redakce iDNESu nezná okolí Olomouce
Železniční zeměpis znáš dobře, ale řeknu ti tajemství: většina obyvatelstva ČR ho nepoužívá.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem vikijous.)
Petr_hradecký
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:26:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 674
Registrován: 4-2015
@Vikijous: i vy experte... V rámci prozákaznického přístupu to přece jinak dopadnout nemohlo [ko]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Prokurátor z lidu
Čtvrtek, 23. února 2017 - 19:57:48  
Neregistrovaný host
82.202.112.231
Vikijous: Obvinění = prokázání viny?
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 8-2012
V rámci prozákaznického přístupu to přece jinak dopadnout nemohlo
Svině "hradecký" vám to vysvětlí - jde přece o spiknutí proti chudáku Dráze, kde je mrtvé dítě jen vedlejší škodou.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:06:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2947
Registrován: 8-2010
Vikijous:
"Železniční zeměpis znáš dobře, ale řeknu ti tajemství: většina obyvatelstva ČR ho nepoužívá.[wink] "

Nejen ten železniční zeměpis (ke svému oboru musím zeměpis znát víc než jen dobře) [wink] Většina obyvatelstva určitě ne, ale novinář který je za zprostředkovávání informací placený by se aspoň mohl podívat na mapu. No nic [happy]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1673
Registrován: 8-2003
Honza7887:
Ano v tomto mají skutečně chybu a spletli se asi o 100 metrů. Nehoda se stala v Bohuňovicích.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 20:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2949
Registrován: 8-2010
Fucza: [proud] Já vím asi jsem tím zeměpisem už nadosmrti poznamenán [andel]

(Příspěvek byl editován uživatelem Honza7887.)
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:08:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3898
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"V rámci prozákaznického přístupu to přece jinak dopadnout nemohlo"
Obvinění vznesla Policie ČR. Policie ČR tímto obviněním prokazuje vůči komu prozákaznický přístup?

Dítě zemřelo v důsledku pádu z vlaku, z vlaku vypadlo za jízdy otevřišími se dveřmi, za správné uzavření dveří odpovídá vlakový personál. Co je na této konstrukci k nepochopení? Holt černý Petr připadl na ty dvě z Galána, neboť morální vina padá i na vyšší patra v hierarchii ČD.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:20:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1190
Registrován: 5-2007
No, i vzhledem k závěrům DI, když budou mít dobrýho obhájce tak si osobně myslím že je vyseká - pootevřené nezajištěné dveře byly v okamžiku průjezdu kolem kamery. A i DI napsala, že není možné zjistit a zajistit, že s nimi nikdo nemanipuloval těsně po rozjezdu, když už byly obě vevnitř - a to i v případě, že by byly dveře v okamžiku rozjezdu uzavřené správně. (zajistí se až v 5, v případě tohoto vozu chybně v 8km/h...). I když by měly koukat při rozjezdu kolem vlaku, opět bylo napsáno, že by to vidět na tu vzdálenost nemohly.
No, nechme to na těch studovaných...[yawn]

A něco k tématu nehody, dnešní Podivín: vypadá to na trochu zvláštní sebevraždu..[uhoh][nene]
http://blanensky.denik.cz/z-regionu/muz-se-dotkl-tyci-vedeni-na-z eleznicni-trati-na-miste-zemrel-20170223.html
Vikijous
Čtvrtek, 23. února 2017 - 21:31:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1029
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký: V rámci prozákaznického přístupu to přece jinak dopadnout nemohlo
[coze][crazy]

Prokurátor z lidu: Obvinění = prokázání viny?
To snad někde tvrdím? Jen těm bystřejším říkám, že i přes jejich předpoklad, matka "postupuje do dalšího kola" jen jako svědek.

Honza7887: novinář který je za zprostředkovávání informací placený by se aspoň mohl podívat na mapu
Asi to udělal a zjistil, že nejbližší civilizace k bodu 49°38'12.1506"N, 17°15'28.6273"E je v obci Hlušovice.

Fucza: Ano v tomto mají skutečně chybu a spletli se asi o 100 metrů. Nehoda se stala v Bohuňovicích.
Možná by to chtělo líp číst nebo si vyjasnit rozdíl mezi předložkou "u" a "v".
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1674
Registrován: 8-2003
Vikijous:
Proto jsem tam psal těch 100 metrů, aby bylo jasné, že to je "velká chyba".[wink]

Mimochodem si myslím, že právě ty předložky mám správně. Stalo se to sice u Hlušovic, ale v katastru obce Bohuňovice.

Stejně to jsou takový blbý pindy tady, smutný, že se to stalo.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:13:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 254
Registrován: 11-2007
Jarda_krapas : tady alespoň promluvil trochu rozumný člověk, samozřejmě, že vlaková četa zodpovídá za stav dveří vozidla, o tom žádná, ale do jaké chvíle, pokud před odjezdem vlaku kontrolu provede a nějaký supermozek co doletí na poslední chvíli k vlaku a špatně dovře dveře, které jsou pak jen tak mimochodem velmi obtížně rozeznatelné, zvláště pak někde z prvního vozu od mašiny nebo z konce soupravy vlaku.

Já toho sama byla několikrát svědkem, jak se při jízdě sami otevřely špatně dovřené dveře a pak i několikrát jak je průvodčí sama zavírala, ony totiž umějí být potvory tyhle vozy, tzv. Ypsilony, zvláště pak ještě potom, co nějaký supermozek nechal ze všech vozů tohoto typu odstranit nebo vyřadit z činnosti blokování dvěří, takže v tomhle případě si ČD o takové případy přímo koledovaly.
Nám tady na Jižní Moravě tyhle šroty ze 60 a 70 let nahradily jinými šroty tzv. Honekery, takže vlastně z bláta do louže, ale ty mají alespoň blokování dvěří.

Ale pořád se zde nabízí fakt, proč nechala matka to dlouleté děcko absolutně bez dozoru... Dle mého názoru by si zasloužili za uši všichni, vlaková četa i ta matka.

Hlavně mě prosím nelinčujte za můj názor...
Život není nic jiného, než cesta vlakem...
Adamek
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:23:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 916
Registrován: 10-2007
Myslím, že pro spoustu vlakvedoucích to teď bude impulsem k opravdu důsledné kontrole dveří, která zároveň povede k prodlužování pobytů ve stanicích.
Snad ale konečně dojde k systémovému řešení ne zcela ojedinělých problémů s nedovřenými dveřmi.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:47:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3899
Registrován: 4-2003
VÚdfan:
"nějaký supermozek co doletí na poslední chvíli k vlaku a špatně dovře dveře, které jsou pak jen tak mimochodem velmi obtížně rozeznatelné, zvláště pak někde z prvního vozu od mašiny nebo z konce soupravy vlaku."
Je-li správné zavření dveří z dálky obtížně rozeznatelné, nezbývá, než aby se četa vydala blíže či přímo ke dveřím.
VÚdfan:
"proč nechala matka to dlouleté děcko absolutně bez dozoru... "
Až na to, že nebylo bez dozoru.
VÚdfan:
"Hlavně mě prosím nelinčujte za můj názor..."
Za názor to určitě nebude, no za neschopnost číst a psát bys zasloužila.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Čtvrtek, 23. února 2017 - 22:48:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 676
Registrován: 4-2015
@VÚdfan: Já mám přesně stejný názor jako vy, že by zasloužili všichni. Po přečtení zprávy DI jsem toho názoru, že 50% viny nese "národní dopravce" 25% vlakový doprovod a 25% cestující. A už se do mně stihlo to žlučovité hovádko T_H navézt, aniž bych to zmínil. Ono se jaksi zapomíná, že tam byli DVA dospělí na dvě děti. A více to už nehodlám rozvádět.
A teď směle do mě, stojane-jako-tyči [proud]

Ad prozákaznický přístup: Někdo to odskákat musí. A rozhodně to nebude třeba tvůrce metodických pokynů jak kontrolovat dveře, ale ten poslední člověk z provozu, co dostal peška...[sad]
Ad Doktor: žádám vás, abyste se ke mně nevyjadřoval. Děkuji.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Čtvrtek, 23. února 2017 - 23:17:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3900
Registrován: 4-2003
Za prvé - ne vždy to musí někdo odskákat, může být i konstatováno, že šlo o sled nešťastných okolností. Za druhé - kdo, vůči komu a čím se obviněním čety Policií ČR chová prozákaznicky? Tato pointa mi uniká. A za třetí - k tobě se nevyjadřuji. Vyjadřuji se k tvým vyjádřením. No teď tu nějaký ten den nebudu, tak pódium je jen tvoje.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Čtvrtek, 23. února 2017 - 23:40:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 677
Registrován: 4-2015
Doktor:
"Tato pointa mi uniká. A za třetí - k tobě se nevyjadřuji. Vyjadřuji se k tvým vyjádřením."
Taky mi uniká pointa. Vyjadřuješ se k mým vyjádřením, tedy k něčemu mému. Ergo ke mně. Zaráží mě ale, že člověk studovaný jako ty, nezvládá porozumění psanému slovu. A teď se jdu z radosti ožrat, že tě tu pár dní neuvidím [lol]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Adamek
Čtvrtek, 23. února 2017 - 23:49:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 917
Registrován: 10-2007
A tak než se ožerete, tak vysvětlete to s tím prozákaznickým přístupem.
Čtvrtek, 23. února 2017 - 23:55:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3901
Registrován: 4-2003
Petře hradecký, ještě se neraduj, odjíždím až ráno. Vyjadřuji se k tvým vyjádřením, nikoliv k tvé osobě. Ergo ne k tobě. Holt kouzlo češtiny, hold kouzlu češtiny. Ale to je jedno. Mě spíš zajímá, jak je to s tím prozákaznickým přístupem.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Pátek, 24. února 2017 - 09:09:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6839
Registrován: 4-2003
Po přečtení zprávy DI jsem toho názoru, že 50% viny nese "národní dopravce" 25% vlakový doprovod a 25% cestující. A už se do mně stihlo to žlučovité hovádko T_H navézt,

Tak hlavně vyšetřovatel a státní zástupce mají na věc očividně jiný názor a bejt konduktérem, tak bystřím a [zadnice] mí stříhá dvanáctku drát.

proč nechala matka to dlouleté děcko absolutně bez dozoru

• na WC vstoupila s oběma dětmi;po vykonání potřeby 2leté dcery ji postavila na představek do blízkosti vstupu na WC, přičemž dveře na WC ponechala otevřené, 2letou dceru měla pod
dohledem. Důvodem byl stísněný prostor toalety. 2letá dcera se držela pravého rámu dveří WC, tj. rámu dveří WC v blízkosti, ve směru jízdy vlaku, pravých ND;
• bezprostředně po vykonání potřeby 4leté dcery ztratila z dohledu mladší 2letou dceru, stojící původně u pravého rámu dveří na WC;
• při okamžitém nahlédnutí z WC na představek 2letou dceru neviděla. Pravé ND byly dokořán otevřeny. Ihned se 4letou dcerou běžely zpět ke kupé a volala na cestující, aby zastavili vlak, že ji asi z vlaku vypadla dcera. Vlak následně zastavil

Máte nějaké jiné informace a nebo tady jen blbě kecáte? Máte vůbec nějaký děti?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pátek, 24. února 2017 - 09:11:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2240
Registrován: 9-2006
A hele, Doktor jako odborník na český jazyk. To je vždycky velká zábava. Holt, přechodníky jsou pěknej prevít. [kladivo]

(Příspěvek byl editován uživatelem Topič.)
Priapos
Pátek, 24. února 2017 - 09:58:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1215
Registrován: 10-2012
RadekŠ:
"Tak hlavně vyšetřovatel a státní zástupce mají na věc očividně jiný názor a bejt konduktérem, tak bystřím a [zadnice] mí stříhá dvanáctku drát.


"
To máte pravdu, ale ocituji, co už zde napsal Jarda krapas:

No, i vzhledem k závěrům DI, když budou mít dobrýho obhájce tak si osobně myslím že je vyseká - pootevřené nezajištěné dveře byly v okamžiku průjezdu kolem kamery. A i DI napsala, že není možné zjistit a zajistit, že s nimi nikdo nemanipuloval těsně po rozjezdu, když už byly obě vevnitř - a to i v případě, že by byly dveře v okamžiku rozjezdu uzavřené správně. (zajistí se až v 5, v případě tohoto vozu chybně v 8km/h...). I když by měly koukat při rozjezdu kolem vlaku, opět bylo napsáno, že by to vidět na tu vzdálenost nemohly.
Petr_hradecký
Pátek, 24. února 2017 - 10:05:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 4-2015
Radek Š: Nečetl jste to celé [proud]

Vše zpráva DI:

strana 16 - úplně dole: Nezletilá cestující cestovala v doprovodu rodičů společně se starším nezletilým sourozencem.

strana 17 - předposlední odstavec: Prosklená část kyvných dveří, oddělující chodbičku od představku nad podvozkem „b“, byla ze strany oddílu pro cestující opatřena oboustranným samolepicím potiskem s nápisem „MĚJ DÍTĚ NA OČÍCH“.

strana 28 - uprostřed a to je z podání samotné matky:
z Protokolu o trestním oznámení, podaném PČR dne 24. 7. 2016, mj. vyplývá:

vlakem R 884 cestovala z žst. Olomouc hl. n. společně s manželem a dvěma nezletilými dětmi ve věku 2 a 4 roky, ve směru jízdy vlaku ve 2. kupé (kupé č. 7) TDV 51 54 82-40 377-8, řazeného jako 3. TDV za HDV. Místa v kupé tohoto TDV byla určena přednostně pro přepravu cestujících s malými dětmi;

po odjezdu vlaku ze stanice šla s oběma dcerami na WC na straně představku nad podvozkem „b“. Při příchodu na představek pohledem zkontrolovala uzavření ve směru jízdy vlaku levých a následně pravých ND. Zaregistrovala otevřené posuvné čelní dveře, kterými se na představek TDV šířil značný hluk vyvolaný jízdou vlaku;

na WC vstoupila s oběma dětmi;

po vykonání potřeby 2leté dcery ji postavila na představek do blízkosti vstupu na WC, přičemž dveře na WC ponechala otevřené, 2letou dceru měla pod dohledem. Důvodem byl stísněný prostor toalety. 2letá dcera se držela pravého rámu dveří WC, tj. rámu dveří WC v blízkosti, ve směru jízdy vlaku, pravých ND;

bezprostředně po vykonání potřeby 4leté dcery ztratila z dohledu mladší 2letou dceru, stojící původně u pravého rámu dveří na WC;

při okamžitém nahlédnutí z WC na představek 2letou dceru neviděla. Pravé ND byly dokořán otevřeny. Ihned se 4letou dcerou běžely zpět ke kupé a volala na cestující, aby zastavili vlak, že ji asi z vlaku vypadla dcera.

Každý rozumně uvažující člověk si z toho udělá závěry.

Odpověď na vaši první otázku zní ano, mám jiné informace a ne, blbě kecáte vy [wink] A o výchově dětí opravdu cosi vím, ale do mých rodinných poměrů vám je (víte co).

A už se k tomu nehodlám vyjadřovat, žádné jalové kecání tomu dítěti život nevrátí.

Přeji hezký den.



(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
22michal
Pátek, 24. února 2017 - 10:22:15  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
V Německu spadl strom na ICE:
http://www.stern.de/panorama/wetter/sturmtief-thomas--baeume-stue rzen-auf-gleise-und-auto---mehrere-verletzte-7341484.html
Naštěstí bez zranění.
Celkově v Německu mají velké problémy na železnici, hlavně na západě.
Olomouc
Pátek, 24. února 2017 - 10:32:46  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
J.Karpas, Priapos: Určitě myslíte, že vyseká???
Přečtěte si ve zprávě DI : 3.1.2. jiné osoby!
Četa dobýhajícího zaregistrovala, ale pokračovala v pokynu odjezdu vlaku a dveře už nekontrolovala!!!!!![ko]
Gale
Pátek, 24. února 2017 - 10:48:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 54
Registrován: 7-2014
ad dveře - IMO s tím i dobrý obhájce bude mít dost práce, jádro pudla a obvinění je zřejmě na záznamu z nástupiště v Olomouci (ve ZZ DI str. 34-39). Vlaková četa pozavírala 10 minut před odjezdem, od té doby byla po celou dobu do odjezdu vlakvedoucí úplně vpředu a průvodčí úplně vzadu. Obě uznaly, že úplně dovřené dveře rozpoznají na vzdálenost max jednoho vozu, prokázaně viděly posledního nastupujícího do toho BDs, přesto se žádná z nich ani nepokusila tyto dveře zkontrolovat (ani po odjezdu - obě kontrolovaly jízdenky, každá od svého konce vlaku).
Taky mi proto to obvinění osobně rozhodně nepřipadá jako nespravedlivé.
Olomouc
Pátek, 24. února 2017 - 10:49:39  
Neregistrovaný host
88.101.106.91

v době upozornění cestujících na odjezd vlaku slyšitelnou návěstí „Pozor“, dávanou
jednou ze členek obsluhy vlaku návěstní píšťalkou, vyběhl po schodišti východního
podchodu od vestibulu na nástupiště č. 4 cestující v zeleném triku, který zamířil
k
zadním ND TDV
51 54 82-40 377-8, řazeného jako 3. TDV za HDV
. Tyto ND si
otevřel, nastoupil a za sebou zavřel. Zda byly tyto ND uzavřené/úplně dovřené,
jednoznačně neví, vypadaly však jako zavřené. Nástup tohoto cestujícího vlaková
četa zaregistrovala, protože do doby jeho nástupu a uzavření ND nepokračovala
v
postupech při odjezdu vlaku;

po nástupu cestujícího do zadních ND
3. TDV za HDV a jejich uzavření cestujícím,
pokračovala vlaková četa v postupech při odjezdu vlaku,
přičemž do doby uvedení
vlaku do pohybu nebylo
uzavření/úplné dovření
těchto ND vlakovou četou
fyzicky nebo pohledem z nástupiště, alespoň ze vzdálenosti na kterou lze
nepochybně rozpoznat
uzavření/úplné dovření
ND, zkontrolováno
. Poté, kdy
vlakvedoucí dala strojvedoucímu návěst „Souhlas k odjezdu“ byl vlak uveden do
pohybu
starý Ivoš
Pátek, 24. února 2017 - 10:59:55  
Neregistrovaný host
37.221.248.241
Petře, jak se opovažuješ odporovat RadkoviŠ???
dveře
Pátek, 24. února 2017 - 11:01:32  
Neregistrovaný host
46.175.94.65
Všichni zdejší kritici průvodčího, že po nástupu toho dobihajiciho cestujícího nepřekontrovala zavření dveří. Chtěl bych vidět vás, být na místě těch průvodčích, jestli by jste toto prováděli po každém "dobihači". [lol] Možná tak v prvních pár směnách. Nechci jinak zlehčovat tuto tragickou událost.