Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 15. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 15. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 14. února 2017 - 09:22:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6932
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:Příčina je jinde. Já se jako dítě nacestoval vlakem s rodiči i prarodiči... Ale vždy mě měli pod dohledem. A nějaká blokace dveří nebyla...

Není, ty akorát nejsi schopen pochopit, že dnes je normální, že dveře se zavírají samy. Všude to tak JE, jen pár vlaků má ještě dveře, které je potřeba zavřít ručně. Co bylo i za mého mládí před více než třiceti lety standardem, dnes standard není a z toho je potřeba vycházet.

Jinak DI víceméně došla k závěru, že dveře tvářící se jako zavřené, ve skutečnosti zavřené být nemusí, což už jsem tu psal ve svém příspěvku 5984 ve středu 27. července 2016 v 08:36:43: Hodně lidí se se zlamovacími dveřmi vozů A, B, AB vyloženě pere (zejména drobnější ženy či důchodci) a mnohdy je po výstupu pouze hodně přivře a nikoliv plně dovře. A na průser je okamžitě zaděláno, protože se tyto dveře jeví z větší dálky mnohdy jako zavřené (zejména ty, na které se dívá vlakvedoucí ve směru od pantů ke klice), ale není tomu tak......

Z těchto dveří mám také vítr, úplně stačí pitomec nastupující na druhé straně vlaku, než je nástupiště a je zaděláno na velký problém. Vlakvedoucí a spol. prostě musí projít po odjezdu ze zastávky celý vlak a dveře zkontrolovat. Strojvedoucí by měl vystrčit kebuli z okénka a juknout se, zda je také vše O.K., jenže strojvedoucí rozpozná nedovřené dveře jen do nějakého třetího vozu za lokomotivou a to ještě jen tehdy, není li nástupiště v oblouku..... Vlastní zkušenost, proto jsem se raději na některých zastávkách spustil ze stanoviště strojvedoucího a vlak jsem také raději také oběhnul. Víc očí víc vidí a měli jsme klid [wink].
22michal
Úterý, 14. února 2017 - 09:37:11  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Vzhledem k tomu, že s tímto typem dveří nebyly problémy poprvé, tak mě už kdysi napadlo, zda by nestálo za zvážení provést montáž spínače (koncáku), připojeného na žárovku, která by dala zvenčí najevo, že dveře nejsou správně uzavřené.
Je pravda, že tyto vozy už není tak často vidět, ale ještě pořád jezdí. Nebylo by to tedy jedno levné řešení?
Polaanek
Úterý, 14. února 2017 - 09:48:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 587
Registrován: 10-2004
22michal: Již se tak děje.
Úterý, 14. února 2017 - 09:49:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7408
Registrován: 5-2007
Mne osobne hádzanie nedovrených dverí apriori na dráhu tiež príde trochu ako prehnaná podpora nemyslenia. Ono nejde len o vyklápačky, ale aj o predsuvné dvere (zvlášť tie staršie, na kľuku). Tie som už otvorené za jazdy som tiež videl, jak u ZSSK, tak u ČD, tak u Regiojetu. Ale keď vyšetrovací orgán naznal, že táto situácia je čisto systémovým problémom dopravcu, a očividne aj ČD sa k tomu postavili tak, že sa to snažia nejak systémo riešiť, tak prečo nie, dúfajme, že bude dráha zasa o niečo bezpečnejšia.

22michal: No asi bolo, keď to už skoro mesiac jazdí v skúšobnej prevádzke [proud]
22michal
Úterý, 14. února 2017 - 09:55:50  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Poolanek- díky.
Asdf- no jo no, nemůžu vědět všechno. Spíš mě překvapuje, že to tak dlouho trvalo.
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 10:06:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 650
Registrován: 4-2015
Bram: máš pravdu, jen těch vlaků není pár, ale poměrně dost párů. Třeba na R Praha - Trutnov (R920 a výše) jsem v různých časech nikdy neviděl vozy s jinými než zlamovacími dveřmi. Taky na R z Turnova na Pha-Vršky jsem ještě loni viděl poměrně humusoidní B v původní kožence, ale to byla nějaká náhradní souprava, bo výluka.
Jinak ze zlamovacích dveří mám též vítr, to jsou prostě dveře na heslo. Už se mi párkrát stalo, že nešly buď dovřít nebo zase otevřít, Jednou si chlap přede mnou musel pomoct kopnutím, jinak bysme nevystoupili.
Já jsem to myslel jinak. Mnoho lidí totiž používá věc, co sem přišla z ciziny. Tzv.přenesenou odpovědnost. Když vyjdu z bytu/domu , tak ať se o mě dál plně postará ten, komu zrovna patří to, kde se nacházím. Příklad: člověk vyleze ven v teniskách na neuklizený/namrzlý/zasněžený chodník a zlomí si nohu. Ale místo sebereflexe, že je debil, protože letní boty jsou na léto, žaluje majitele chodníku, že si na jeho chodníku zlomil nohu. Tady to zatím není na palici tím, že naprosto proti zdravému rozumu je takovým (píp) dáváno za pravdu, jako třeba v Americe.
22michal: tohle měly k nám dodávané ruské vozy metra už když byl Šemík hříbětem.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 10:23:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7409
Registrován: 5-2007
22michal: Dlhé, dlhé roky to bol stav v súlade s normami platnými v dobe zaradenia vozidla a samovoľné otvorenie tých dverí následkom nesprávneho zatvorenia sa neoznačovalo za systémový problém dopravcu. Predpokladám, že sa k tomu prikročilo až na základe priebehu vyšetrovania uvedenej udalosti za Olomoucí...
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 11:05:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 651
Registrován: 4-2015
@Asdf: Jak je zde obvyklé, systémový problém z něčeho vznikne, až když se něco stane a je to probíráno v médiích. [uhoh]
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 11:44:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10854
Registrován: 5-2004
Systémovej problém je hlavně celková degenerace populace pod heslem "kdo může za to že já/náš Pepíček" jsem/je debil.

To nejsou jen padači z vlaků (mch daleko dokonalejší zabezpečení než u zalamovaček byla prastará trojklička, na druhou stranu jezdit dnes zelený patra kde se běžně v létě stávalo v otevřených dveřích nebo otevřený plošiny v Bi tak aby za vlakem dnes jela muvka na sběr padlejch...) ale i různý přejetiny se sluchátkama na uších nerespektující prostej fakt že když činím co se nesmí musím bejt dvojnásob opatrnej, palice ve stromě na lyžích i kolech (když mám blembák tak se mi nic nemůže stát) a mnohé další a další.

Pokud to odsere pitomec tak budiž, horší když kvůli něčí blbosti nebo lenosti zařve malý dítě.
Patra Praha
Úterý, 14. února 2017 - 13:45:13  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
http://praha.idnes.cz/vlakum-v-praze-se-zaviraji-dvere-za-jizdy-f p9-/praha-zpravy.aspx?c=A140513_122121_praha-zpravy_bur

Něco k těm patrům. Starší článek. Zavírání dveří až za jízdy, no nevim nevim!
Letadlo taky neodletí s otevřenými dveřmi![proud]
Úterý, 14. února 2017 - 14:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4621
Registrován: 9-2011
Do letadla vás ale taky 15 minut před odletem už nepustěj, takže maj na všecko (= JEDNY, nanejvejš dvoje dveře) času dost.
Vlak má těch dveří řekněme 10, takže 150 minut před odjezdem se ukončí nástup pasažérů a palubní posádka vlaku začne dělat bezpečnostní školení a kontrolovat, jestli jsou všecky dvéře řádně zavřený a zarýglovaný [lol]
jak na ně
Úterý, 14. února 2017 - 14:42:15  
Neregistrovaný host
188.175.206.147
Nejlepší dveře byly na 851 . Otvíraly se směrem do vozu, při pohledu ze stanoviště nic "nevyčuhovalo" do profilu. Vlakem mají cestovat samostatně osoby svéprávné, ostatní (nesvéprávné, děti, starší občané s průvodcem či s rodičem, který za ně odpovídá.
Přestaňme stále vymýšlet ptákoviny.
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 15:04:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 652
Registrován: 4-2015
Petr Vlček: já to nechtěl napsat tak natvrdo, abych nebyl zase označen za strašnou svini [ok]
Ano, to je přesně ono. "Kdo může za to, že náš Pepíček je debil" Lidi dělají strašný broskvoviny, za který ovšem přece oni nemůžou. Ale zkuste to napsat před někým takovým jako T.H.... Já na rozdíl od něj mám zkušenost z 20 let práce s lidma. A protože jsem řekl konec debaty o Štěpánově, tak nebudu pitvat, co každá ze zúčastněných stran udělala blbě a vedlo to ke zbytečný smrti dítěte.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Adamek
Úterý, 14. února 2017 - 15:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 913
Registrován: 10-2007
Připodobňovat matku k debilovi je teda pěkná sprosťárna i s ohledem na to, že se evidentně přesvědčovala, jestli jsou dveře zavřené a ony na první pohled byly. V některých situacích je nejlepší držet hubu.
Úterý, 14. února 2017 - 15:32:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4623
Registrován: 9-2011
že se evidentně přesvědčovala,
A nějakej ten důkaz (když teda "evidentně") by po ruce nebyl?
Úterý, 14. února 2017 - 15:37:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 99
Registrován: 9-2016
Ad Patra Praha: Tak mi to připadá, že lidstvo degeneruje nebo se alespoň někdo snaží, aby tomu tak bylo. Nejprve se v 50. létech běžně z Braníka jezdilo i na střeše vlaků. A žádný zprávy o mrtvých nejsou. Pak tam jezdila patra s dveřmi běžně otevřenými. Tedy v létě, v zimě je každý zavíral, neb byla zima. A opět nevím o nikom, kdo by vypadl. Teď se řeší, že vůz nemá dveře zavřený a třikrát zajištěný. Jak to mohli tehdejší cestující přežít? Nebo že bychom degenerovali? Rychlostí vlaku to nebude, o moc víc se z Braníka do Vraného nejezdí.
Patra Praha
Úterý, 14. února 2017 - 15:55:22  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Makus: Jasně, to mi starší víme. A po modernizaci už by se měli zavírat jak mají, pač můžou i na koridor.
Ale problém zlamovacích dveří je na vozech, které běžně jezdily 120 a dnes až 140/160km/h!

Ano nikdo asi tehdy nevypadl, tak to nemuseli řešit.
Ale bezpečnost je bezpečnost i u auta si každý zavře dveře!!![proud]
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 16:17:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 653
Registrován: 4-2015
Adámek: nikdo neoznačoval matku dítěte za debila. To bylo označení obecné, víme?
Přečtěte si stránku č.28 Zprávy DI, tam se jasně píše o tom, jak se matka chovala před MU. Já bych se na jejím místě tak rozhodně nechoval.
Makus: určitě vám někdo řekne, že nechápete současnou situaci...
A opravdu konec.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr_hradecký.)
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 16:37:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1340
Registrován: 4-2005
Mně přijde, že ve snaze neustále někoho chránit pod rouškou zlepšení bezpečnosti děláme ze sebe sama nepřemýšlející ovce, vytrácí se ostražitost, předvídavost, respekt, vše máme na háku... Nezlobte se na mě, ale ve vlaku jsem stále za svoje dítě odpovědný. A je jedno, v jakém typu vozu jedu. Nesčetněkrát se mi stalo, že i moderní vůz měl závadu dveří, které se nedovřely a jezdilo se.
Nedávno jsem čekal na panťák na zastávce Praha Strašnice. Za asi 5 minut přešlo koleje 7 lidí, z toho většina se ani nerozhlédla. Každou chvíli je tam smrťák. Kdo za to může? SŽDC? Ne, jen my, ovce...
Patra Praha
Úterý, 14. února 2017 - 16:46:55  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Petr Hradecký: A co ta matka, dle tebe udělala špatně???

Dle zprávy DI mi stále vychází, že pochybil dopravce!!!!
A taky dostal nějaké doporučení!
Přečti si to znovu a pomalu!
Úterý, 14. února 2017 - 16:51:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 7-2003
Hyperloop je slepá cesta a Německo není dobrý příklad, odpovídal čtenářům v online rozhovoru Petr Šlegr

Část z článku o přejezdech
Zvýšení rychlosti nad 160 km/h na stávajících tratích brání úrovňové žel. přejezdy. Zvažovalo se někdy například použití sklápěcích bariér na přejezdech, jako se využívá například v Rusku? O tom, že by se dalo jezdit třeba Brno-Břeclav, Choceň-Pardubice 200 km/h se také mluví už asi 20 let.

Některé traťové úseky mají směrové parametry na rychlost 200km/h – kromě zmíněných i Dluhonice - Olomouc – Červenka. Tyto úseky jsou tak krátké, že rozdíl v jízdní době je nepatrný – cca 2 minuty. Úsek Břeclav – Brno je sice delší, ale uprostřed je stanice Vranovice, kde je rychlost 160km/h limitem. Kdybychom dnes řešili rekonstrukci těchto traťových úseků, bylo by vhodné mít rychlost 200km/h jako rezervu pro krácení zpoždění, ale prakticky je její využití minimální. V případě Choceň – Pardubice by ale zvýšením max. rychlosti došlo k dalšímu omezení kapacity, která je zde nedostatečná.

Další zvyšování zabezpečení již zabezpečených přejezdů nepovažujeme za nutné, je potřeba aby příslušné složky zvýšily vymáhání dodržování zákona na přejezdech. Kde je to dopravně odůvodněné, pak mimoúrovňové křížení.


(Příspěvek byl editován uživatelem Vrbam.)
Úterý, 14. února 2017 - 16:54:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4365
Registrován: 8-2012
Do oči byste mi tu [cunik] neřekl, co?
Kdy a kde, lidský odpade?
Berte zpátečku, nevíte do koho se navážíte
Bojim bojim, klávesový hrdino.

Zbytek už fakt nekomentuju, to se nedá.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. února 2017 - 16:54:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13023
Registrován: 5-2002
jnň: Nejlepší dveře byly na 851. Otvíraly se směrem do vozu
Taky nic moc - dveře jsou i úniková cesta a proti tlačícím se vyděšencům nemusí být je možné otevřít. Zrovna tenhle detail je obecně známej už hooodně dlouho.
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 17:00:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 654
Registrován: 4-2015
@T.H. Opakuji Polibte mi však vy víte co. Trolly nekrmím ani se s nimi nestýkám.
@Patra Praha: rád bych vám to objasnil, ale kvůli přitomnosti trolla T.H. bych vyvolal ošklivý flame. Prostě dle mého názoru se podle toho, co je popsáno, matka nezachovala jako zodpovědný rodič.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 18:03:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3875
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"Když vyjdu z bytu/domu , tak ať se o mě dál plně postará ten, komu zrovna patří to, kde se nacházím."
Tak to ale vůbec není. Ten, komu zrovna patří to, kde se nacházíš, není povinen se o tebe starat, ale je odpovědný za škody, které ti vzniknou v souvislosti s provozem jeho činnosti, respektive na jeho komunikaci/chodníku v důsledku závady ve schůdnosti. Marně jsem ti to už dříve vysvětloval na příkladu obchodu a obchodního centra a očividně to doposud nechápeš. O to hůř, když se chvástáš, jak jsi pracoval na vedoucích pozicích v obchodech. Za škody způsobené provozem vlaku tak odpovídá příslušný dopravce, za škody na zledovatělém chodníku příslušný majitel komunikace. A k tvému překvapení dodám, že soudy u nás dávají za pravdu i těm se zlomenou nohou.

Petr_vlček:
"Pokud to odsere pitomec tak budiž, horší když kvůli něčí blbosti nebo lenosti zařve malý dítě."
A kvůli čí blbosti nebo lenosti zemřelo dítě u Štěpánova?
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 18:29:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 655
Registrován: 4-2015
Doktore, už jsem ti několirát říkal, ať věnuješ svou pozornost někomu jinému. Já o ni nestojím a o tvoje komentáře už vůbec ne. Soudy posuzují, jestli obě strany něco nezanedbaly. Tedy majitel údržbu a chodec svou vlastní bezpečnost nevhodným obutím. Také může majitel prokázat, že vyšší moc a je z toho venku. A k soudu to většinou ani nedojde, třeba velká města mají seznam uklízených ulic a seznam těch, kde radši zaplatí mimosoudně z pojistky.
Kupříkladu v případě pracovního úrazu, když vznikl nedbalostí zaměstnavatele, je v zadeli on. Když ale vznikl nedbalosti pracovníka, třeba nenošením předepsaného oděvu/obuvi je v zadeli pracovník.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 19:17:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 656
Registrován: 4-2015
Petr_hradecký:
" Mnoho lidí totiž používá věc, co sem přišla z ciziny. Tzv.přenesenou odpovědnost. Když vyjdu z bytu/domu , tak ať se o mě dál plně postará ten, komu zrovna patří to, kde se nacházím."

Doktore, něco jsi vytrhl z kontextu a celé jsi to překroutil. Já jsem nemluvil o sobě...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 19:26:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4366
Registrován: 8-2012
Opakuji Polibte mi však vy víte co
Moment, o líbání nebylo řeči. Původní postulát byl, že bych vám do očí neřekl, že jste neuvěřitelná svině, která se pro svou dráhoadvokacii (chudák dráha za nic nemůže, to matka) resp. jančurobijectví (zlí stewardi zakazovali vstávat k oknům) nežinýruje opakovaně brát si do huby mrtvý děti.
Jenže hrdina akorát za klávesnicí umí jen vyhrožovat...

Shrnuto: MU je zaviněná dopravcem (pokud provozuje starý šrot, kde není technicky schopen něco zajistit, tak to musí zajistit "organizačním opatřením"). To jsou fakta a šotovyšetřovatelé se můžou svými dojmy a průjmy ztrapňovat donekonečna.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. února 2017 - 20:03:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13026
Registrován: 5-2002
TH: Ohledně dveří naprostý souhlas, absence funkčního CZD je fakt špatně - i když přiznávám bez mučení, že mi na tom (vlivem profesní deformace) možná víc vadí čas promr(h/d)aný pobíháním okolo vlaku a ručním zavíráním dveří.

Co mě taky "dojímá", je odmítavý postoj některých strojvedoucích k ovládání dveří z mašiny - holt §1...
Úterý, 14. února 2017 - 20:27:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7410
Registrován: 5-2007
Svoj názor som vyjadril vyššie, dám len jeden odkaz a jednu otázku:

Odkaz: Lidovky

Otázka: Čo sa zmenilo? (záverečnú správu DI som na webe nenašiel, takže nepredpokladám, že by už vtedy bolo označené ako príčina zlyhanie systému bezpečnosti u dopravcu, to by tam takmer určite bola)

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Úterý, 14. února 2017 - 21:42:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5827
Registrován: 8-2007
Hajnej:
Co mě taky "dojímá", je odmítavý postoj některých strojvedoucích k ovládání dveří z mašiny - holt §1..


Mě zase dojímá,jak někdo bastlí soupravu Sysla,kde mám ovládání z "lokomotivy",ale zavírat dveře musí průvodčí,protože dveře v nulové rychlosti nejsou zajištěny(u vozů ),u Sysla ty dveře jsou věčně v poruše.Kdo tohle vymyslel,schválil a uved do provozu by měl jít dělat něco jiného,protože takový zmetek neměl spatřit světlo světa.
Úterý, 14. února 2017 - 21:51:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3877
Registrován: 4-2003
Petr_hradecký:
"Doktore, něco jsi vytrhl z kontextu a celé jsi to překroutil. Já jsem nemluvil o sobě..."
Reagoval jsem přesně v duchu a formě tvého příspěvku. A reagoval jsem, protože zase začínáš plácat páté přes deváté.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 22:07:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 657
Registrován: 4-2015
Jako a co? Když trolí T.H. mlčíš. Když tu zvracel "Olomouc" taky jsi mlčel. To nedokážeš pochopit, že nikdo na tvé "usměrňování" není zvědavý? Nejsem sakra malej kluk a jestli máš nějakou profesionální deformaci, tak si ji kontroluj.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 22:08:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3049
Registrován: 5-2004
Asdf:
(záverečnú správu DI som na webe nenašiel, takže nepredpokladám, že by už vtedy bolo označené ako príčina zlyhanie systému bezpečnosti u dopravcu, to by tam takmer určite bola)

Jsou tam jen zprávy od roku 2006, tak můžeš nažhavit 106, aby ti ji poslali.

Otázka: Čo sa zmenilo?

Řekl bych, že dvě věci: jednak se už nezajištěné dveře neberou jako samozřejmost, druhak doprovod tady nijak nepochybil
Úterý, 14. února 2017 - 22:15:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7411
Registrován: 5-2007
David_jaša:
Predpokladám, že dátum 12. června 2006 podmienku "od roku 2006" spĺňa.

(Ne)pochybenie doprovodu, aspoň podľa mňa, nemá vplyv na prítomnosť príčiny v systéme bezpečnosti.
Olomouc
Úterý, 14. února 2017 - 22:25:59  
Neregistrovaný host
88.101.106.91
Kdo tu zvrací, tak je to pan "hradecký"!
Neotírej se o lidi co mají svůj pohled na věc!
Děkuji!
Úterý, 14. února 2017 - 22:29:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3878
Registrován: 4-2003
Petře, nevidím, že by Olomouc zvracel, stejně tak nejsem přesvědčen, že T.H. trolí. A i kdyby, tak by jen trolil, kdežto ty svá vyjádření myslíš zcela vážně. A nejde ani tak o usměrňování jako spíše o uvádění věcí na pravou míru. Když ty tomu věříš, budiž, to kdyby se tu vyskytoval nějaký dorostenec, který by to mohl brát za bernou minci.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 22:43:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 4-2015
Olomouc a Doktor: Já mám taky svůj pohled na věc a hájím si ho stejně jako vy dva.
A vy, pane Mgr. co se vydáváte za doktora a jste jen pomocný lékárník, si zameťte před vlastním prahem, než začnete poučovat lidi.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Úterý, 14. února 2017 - 23:07:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3879
Registrován: 4-2003
V prvé řadě pochop rozdíl mezi názory a fakty. Názory si měj, jaké chceš, tvoří tvoji vizitku, no fakta budu uvádět na pravou míru. A v druhé řadě pochop rozdíl mezi přezdívkou a povoláním. Za doktora se nevydávám, Doktor je přezdívka. A fakt - ne, povolání pomocného lékárníka opravdu nevykonávám.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 23:19:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 660
Registrován: 4-2015
Tak jestli nejsi Michal U., Mgr. z lékárny ve VN Olomouc, tak se ti omlouvám. Ale ty pochop, že já svůj názor stavím na faktech zveřejněných ve zprávě DI, odkaz sem postoval vikijous. Ne na žádném cintání novinářů. Takže jestli chceš něco uvádět na pravou míru, tak se povyšuješ nad Drážní inspekci.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Mladějov
Úterý, 14. února 2017 - 23:26:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9595
Registrován: 3-2007
Tak nad některé závěry DI se dá povyšovat poměrně snadno [biggrin]

Jinak tedy nechci řešit váš spor a Doktorem zřejmě oblíbená rétorická cvičení "dokaž opak" [wink], ale přezdívku si může dát každý jakou chce a naopak "Doktor" mi připadá jako čitelná a zapamatovatelná na rozdil od nějakých "749 xxx yyy zzz" a vaše uvádění pravých jmen cizích diskutérů tady za hodně nefér hru, nota bene, když je Doktor registrovaným uživatelem a ne nějakým anonymním výkřikářem.

Jen můj názor.
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 23:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 661
Registrován: 4-2015
Jaké uvádění pravých jmen? Doktor má odkazy na tři své (a hodně dobré) stránky v podpisu. Na každé je dole podepsaný celým jménem i přezdívkou. Co je nefér na zveřejnění něčeho, co je o jeden klik vedle? Toho cizího člověka jsem neuvedl jménem. A právě že jsem ho považoval za Doktora, bo Google, tak jsem se mu omluvil.(Ano, jsou lidi, co věří Googlu[lol]) Já na rozdíl od některých žlučovitých jedinců svoji chybu uznám.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Mladějov
Úterý, 14. února 2017 - 23:42:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9596
Registrován: 3-2007
>Co je nefér na zveřejnění něčeho, co je o jeden klik vedle?

No asi všechno, nezáleží přece na tom, jestli je to jeden klik anebo 20.
Petr_hradecký
Úterý, 14. února 2017 - 23:53:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 662
Registrován: 4-2015
Aha, tak to jo. Respektuju váš názor. Bude-li někdo chtít, zjistí si to stejně, jen o ten "jeden klik dále".
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Středa, 15. února 2017 - 00:06:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3050
Registrován: 5-2004
Asdf:
"(Ne)pochybenie doprovodu, aspoň podľa mňa, nemá vplyv na prítomnosť príčiny v systéme bezpečnosti."

Nicméně před těmi 11 lety to mohla být příležitost se systémovým chybám vyhnout - když pochybil jednotlivec, proč bezpečnost systému vůbec zkoumat? [uhoh]
zase něco
Středa, 15. února 2017 - 06:12:45  
Neregistrovaný host
37.48.35.236
12.2.2017 v 1.25 došlo k mimořádné události v mezistaničním úseku Zaječí-Šakvice na trati Břeclav-Brno. Osobní vlak 4651 Brno-Šakvice-Hustopeče měl být v Šakvicích přestaven cestou posunu ze druhé na šestou staniční kolej, aby mohl odjet ze šesté koleje na regionální dráhu do Hustopečí. Strojvedoucí tohoto vlaku si spletl návěst Posun dovolen za návěst Opatrně na přivolávací návěst a s vlakem odjel na druhou traťovou kolej Šakvice-Zaječí, kde se pohyboval v té době Nex 41734 Dunajská Streda-Česká Třebová společnosti Metrans Rail, vedený strojvedoucím Metrans Danubia.
Strojvedoucí MTD si všiml netypického chování autobloku - postupně oddílové návěstidlo 2-1043 návěstilo Volno, pak Výstrahu a nakonec Stůj. Strojvedoucí MTD nelenil a ještě před tímto oddílovým návěstidlem v km 103,998 zastavil. Blikáním dálkového světla zastavil i protijedoucí vlak. Vlaky zastavily od sebe na vzdálenost méně než 200 metrů.
Osobní vlak 4651 ujel ze ŽST Šakvice nepovoleně více než 4 kilometry, strojvedoucí nereagoval ani na tři zhaslá oddílová návěstidla a zastavil až ve společném oddíle s již stojícím vlakem 41734.
Středa, 15. února 2017 - 08:15:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1185
Registrován: 5-2007
Hm, minimálně je zvláštní že si nevšiml, že frčí do Zaječí a ne do Hustopečí..[nene]
A tady budou u někoho chudší velikonoce:
http://brno.idnes.cz/za-vykolejeni-jerabu-potrestaji-zamestnance- ceskych-drah-pmy-/brno-zpravy.aspx?c=A170214_2305835_brno-zpravy_ vh
Středa, 15. února 2017 - 08:35:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 5-2002
ze druhé na šestou staniční kolej

Z první na čtvrtou. Na vjezdu do Šakvic od Brna chybí spojka lichá - sudá.
Středa, 15. února 2017 - 09:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3077
Registrován: 11-2008
ad Jarda krapas: Ten dotyčný, co by měl platit 4,5 násobek své hrubé mzdy, byl doufám pojištěn "pojistkou na blbost". A tu by mohl mít, pokud je v odborech u OSŽ, docela výhodnou. Spolu účast je tuším 1000 Kč a stojí to podle výše mzdy od 150 do tuším 1000 Kč ročně. Nevím to přesně, neboť to vlastně ani z vlastní kapsy neplatím. Máme to u nás v ZO OSŽ "zdarma", neb se to platí z prostředků ZO OSŽ. Hlavní je nezapomenou jednou ročně osobně podepsat příslušný papír s "přihláškou pojištění". [andel] Zrovna včera jsem dostal od jedné nejmenované pojišťovny nabídku tohoto pojištění. Za více jak 2400 Kč ročně při spolu účasti 10 000 Kč ....[lol][lol][rofl][rofl]
Středa, 15. února 2017 - 09:26:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 11-2008
Jinak k těm "Šakvicím". Copak asi dělali kolegové na CDP Přerov, že ten Os ujel uváděné 4 km ? Nebo tam jezdí na lokálku vlaky bez radiostanic ( mobilů ) ? [andel]
Pružinskij
Středa, 15. února 2017 - 09:31:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1428
Registrován: 4-2015
Za více jak 2400 Kč ročně při spolu účasti 10 000 Kč ....[lol][lol][rofl][rofl]
To se mi moc nezdá...[uhoh] Skutečně jde o pojištění stejného rozsahu na stejnou věc?
Naopak mi přijde poněkud zvláštní závislost výše pojistky na mzdě, tady nevidím souvislost, asi si jí OSŽ přidalo samo.
Obávám se, že při jediném přímém zisku z členství ve formě této platby budete ve výsledku výrazně záporný, než kdyby jste si sjednal pojištění individuálně.
West code was broken.

nowas1
Středa, 15. února 2017 - 10:54:37  
Neregistrovaný host
147.32.240.11
Pokud ta pojistka má pokrývat škodu ve výši 4.5 násobku měsíční hrubé mzdy, tak zřejmě asi i bude stát podle toho,kolik je ta mzda, ne? Je to tak i u normálních pjišťoven.
Středa, 15. února 2017 - 11:46:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2417
Registrován: 2-2010
nowas1:
"Pokud ta pojistka má pokrývat škodu ve výši 4.5 násobku měsíční hrubé mzdy, tak zřejmě asi i bude stát podle toho,kolik je ta mzda, ne? Je to tak i u normálních pjišťoven."
Nee. Takhle velké pojistky se šijou na míru podle přání a možností obou smluvních stran. Takže lze ujednat někdy i zdánlivě nemožné. Je to prostě "kšeft" jako každý jiný a závisí na schopnosti i umění vyjednat podmínky takového obchodu.
Středa, 15. února 2017 - 12:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1344
Registrován: 10-2009
Pane Hajnej,
jak mám rozumět tomu Vašemu postesknutí, že strojvedoucí odmítají zavírat centrálně dveře? To jako, že nechtějí, aby takové soupravy vůbec existovaly? (Kdopak by se jich ptal?). Nebo to odmítají dělat u souprav, které to umožňují? Tohle se mi nezdá. Navíc, nic lepšího není, než soupravy, kde dveře odjišťuje, zavírá a zajišťuje strojvedoucí. Už z toho důvodu, že se značně usnadní postup při jakémkoli mimořádném zastavení.
Strojvedoucí není (zaplaťpámbu) ten, kdo by si tady mohl vybírat, co chce a co ne.
Kolego Apollo, (5827), s Tebou naprosto souhlas. Takové soupravy, kde něco zavírá strojvedoucí a něco ne, by mělo být zakázáno provozovat. To už je lepší souprava, kde se zavírání, zajišťování či otvírání strojvedoucí vůbec neúčastní. Navíc stále není vyřešeno prokazatelné zpravování strojvedoucího o soupravě jím vezené právě z pohledu obsluhy dveří. Je to všechno ponecháno jako zdroj příštího neštěstí a průseru. Průseru nikoli těch, kteří nás do něj navezli. Zdravím. P.
Středa, 15. února 2017 - 12:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 10-2009
Jsem velice zvědav, kdo byl aktérem toho průseru v Šakvicích. Není problém, aby i hodně dobrý strojvedoucí projel návěstidlo. Nebo udělal jiný podobný průšvih, který je dílem náhody či chvilkové nepozornosti.
Ale tohle je trochu moc. Už proto, že odjel na jinou trať a nebylo mu to divné.
Postup při ohlášení otevřených dveří strojvedoucímu je jasný a jednoznačný. Okamžitě zastavit. Nikoli až ve stanici, nikoli přibrzdit. Blbý je, že právě tohle, jen přibrzdit nebo zastavit až někde, se po něm často požaduje. Přesto, na vlaku je šéfem strojvedoucí a ten rozhodne. Rozhodnout se musí dle předpisů a nařízení sám.
Je moc případů, kdy mně je nebo bylo líto chybujícího kolegy. Ale mnohdy si o průser koledujeme. P.
Středa, 15. února 2017 - 13:10:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13038
Registrován: 5-2002
Podr: jak mám rozumět tomu Vašemu postesknutí, že strojvedoucí odmítají zavírat centrálně dveře?
Na reko754 jsem se opakovaně setkal s negativním komentářem ohledně výskytu ovladače dveří na pultě mašiny.
Faktem ale je, že od prvního reka bude koncem roku 10 let, takže se mezitím možná v hlavách strojvedoucích něco změnilo...
Sapér_vodička
Středa, 15. února 2017 - 15:01:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 223
Registrován: 4-2011
Pane Hajnej, je ovšem třeba vzít v úvahu, s čím za zády ty reko 754 jezdí. Před deseti lety připadaly v úvahu v podstatě jediné vozy, které uměly mít dálkově zavírané dveře: po všech stránkách oblíbené bymáče. Ovšem dálkové ovládání z mašiny má v jejich případě několikeré nectnosti:

a) nesignalizují zavření, resp. nezavření
b) zavírají prudce a bez výstrahy - běda tomu, kdo se v tom okamžení nachází mezi futry
c) po zavření nezůstanou zajištěny, tudíž je lze opět znovu otevřít a definitivně je zavře a zajistí až informace o jízdě přicházející z vlastního protismyku při rychlosti kolem 10 km/h
d) personál dávající návěst k odjezdu si nemůže "svoje" dveře zajistit proti zavření, pročež mu velmi reálně hrozí, že bude zanechán na nástupišti odloučen od služební kabele uložené v kutlochu ve voze

Z toho všeho lze očekávat pouze průser: fíra občas nevidí podél celé soupravy - na signál vlakvůdce, který z peronu z několikametrového odstupu přehlédne soupravu, zavře dveře. Tím pádem se zavřou dveře i nebohému vlakvůdci před nosem. Zároveň se v jiné části vlaku mezitím probudí nějaký spáč a vyskočí zrovna ve chvíli, kdy se dveře rozhodnou zavřít, cvaknou nebožáka za nohu. Kontrolu zavření nemaje, uvede fíra vlak v pohyb a dotyčného po pár metrech ucasnuje pod vlakem. Promiňte, ale tyhle nápady si račte strčit do špic. Buď centrál s plnou parádou, troubítkem a blikátkem nad dveřmi a kontrolkou otevření na pultě, anebo se o zavírání stará četa. Tečka.
Vy pacholci, my vám dáme láňok!
Středa, 15. února 2017 - 15:45:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10855
Registrován: 5-2004
Už naposled: já když jedu s pětiletým vlakem tak prostě sám nikam nejde. A je jedno zda v Bdt, honekru, ešusu nebo emzetě. Od toho tam jsem já abych s ním ten vlak prolez a ukázal mu co tam všechno je a k čemu to slouží (a nač si má dát pozor), čumět do mobilu můžu večer doma. Ono totiž u toho hajzlu jsou krom dveří ven (a zas je jedno jakých, porucha může nastat u jakýchkoli) taky přechodový šoupačky. A nechtěl bych asistovat uskřípnutý ručce zkoumající dekl od hasičáku nebo cedulku (hezky barevnou tedy lákající) "pozor na posuvné dveře". Když totiž někdo bude přecházet odvedle tak toho mrňouse nejspíš vůbec neuvidí už jen proto že kouká kam šlape. A nějak nemám žaludek na to opakovat si že jsem ho zmrzačil (natož zabil) svojí leností a pitomostí. Ničím a nikým jiným...

I tak se může něco semlít a člověk si pak bude dlouho probírat co udělal blbě (ne kdo, ale já...). Je ale dobrý se snažit udělat maximum a nespoléhat na "systémy".
Středa, 15. února 2017 - 16:36:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13039
Registrován: 5-2002
SV: Buď centrál s plnou parádou
O něm se samozřejmě na té mašině vedla řeč taky (kromě kroutíku je tam i kontrolka, že...), přesto přicházelo ono odmítnutí.

Promiňte, ale tyhle nápady si račte strčit do špic.
Hmmm, sice pořádně nevíš, jaký nápady, ale hlavně že víš, kam si je mám narvat. Klasika...
Sapér_vodička
Středa, 15. února 2017 - 16:48:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 224
Registrován: 4-2011
Jenže ke kontrolce nejsou vagónky, že? Nebo aspoň tehdy nebyly, dnes by se jich možná pár našlo.

Jaký nápady - to je snad celkem jasné, ovládat dveře z mašiny. Nebo snad ten kroutík měl vystřelovat rachejtle?
Vy pacholci, my vám dáme láňok!