Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 01. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 01. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pátek, 28. července 2017 - 09:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 1-2012
Jedna Španělská:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/444746-na-nadrazi-v-barc elone-naboural-vlak-do-zarazky-pet-desitek-zranenych.html
Pátek, 28. července 2017 - 10:33:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2509
Registrován: 2-2004
atoris: když ona ta 230.041 na druhým snímku to přežila a jezdí dodnes
Pátek, 28. července 2017 - 11:49:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1279
Registrován: 5-2007
Státní zástupce se se závěry vyšetřování Policie ztotožnil a byla podána obžaloba [sad]:
https://www.novinky.cz/krimi/444769-za-smrtelny-pad-dvoulete-holc icky-z-vlaku-byly-obzalovany-pruvodci-a-vlakvedouci.html
Pátek, 28. července 2017 - 12:02:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8417
Registrován: 9-2002

Podezrely, RENFE pouzivaji na tehlech vlacich nejakej druh ATO. Ze by podobna nehoda, jako 471 na Masne relativne nedavno ?

V BCN ale neznam mistni podminky a ani se tam v dohledny dobe nechystam.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 28. července 2017 - 13:31:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1114
Registrován: 10-2007
Státní zástupce se se závěry vyšetřování Policie ztotožnil a byla podána obžaloba [sad]:
https://www.novinky.cz/krimi/444769-za-smrtelny-pad-dvoulete-holc icky-z-vlaku-byly-obzalovany-pruvodci-a-vlakvedouci.html

Od minule se dráhy dost polepšili. To držkovali, že si rodiče mají hlídat děti a že je vše ok. Tady je omluva pozůstalým. Instalace signalizace nedovřených dveří. Velký posun posun k lepšímu..[ok]
Pátek, 28. července 2017 - 13:56:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8420
Registrován: 9-2002
Barcelona, estacion Francia...

Obrazek deformacniho (?) sturcu - stazeno z Yahoo Noticias:


Jeste bych mohl pripsat, ze ten sturc bourali jednotkou Civia z CAF.
El Pais pise, ze 54 zranenejch. Vlak udajne brzdil (asi ne dost, pozn.) Dal jsem zatim ze zdejsiho tisku nevycetl nic, snad jen to, ze posledni revizi mel dotycnej vlak 18.t.m.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Miroslav_ Zikmund
Pátek, 28. července 2017 - 14:51:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 445
Registrován: 2-2016
ad čelakovičan : stačí si pamatovat, že slovenský jazyk nemá "kroužkované" písmeno U ... tohle se za bolševika učilo na základní škole ...
Nicméně i v českém jazyce se KÚTY píší s čárkovaným, nikoli kroužkovaným U ...
Pátek, 28. července 2017 - 15:23:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5504
Registrován: 8-2012
Tady je omluva pozůstalým
Ještě by bylo dobré, kdyby si to vzali k srdci i zdejší advokáti Dráhy, co je tu tehdy mohlo rozsápnout, že by mohlo existovat i (morální) zavinění na straně téže... nebudu jmenovat, do svědomí ať si sáhne každý sám (a popř. si tu kejhne [happy] ).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 28. července 2017 - 15:52:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1115
Registrován: 10-2007

Ještě by bylo dobré, kdyby si to vzali k srdci i zdejší advokáti Dráhy


Taky vyhlizim Staryho vlcouna, ktery tady vysvetli, ze predpis hovori jasne a jenom parta blbcu muze odjet s nedovrenejma dverma.

Ale spis tipuju, pokud vozi lidi, tak nekde v koutku stipe pulkama desitku drat strachy, aby se to nestalo jemu.
Radar007
Pátek, 28. července 2017 - 20:45:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 337
Registrován: 7-2010
TMB: Popis nehody odpovídá nehodě v Brně Husovicích v červenci 1972, tam se srazila S499.0 s T679.1 co jel na pomoc.
Tajemný_em
Sobota, 29. července 2017 - 01:16:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3385
Registrován: 5-2002
Aktérky byly S499.0077 a T679.1037. Mám jenom kusé info: v prvopočátku si lama s nákladem směr jih postavila hlavu, že dál prostě nepojede a dokoulela se přímo pod stahovačku. Četa po telefonu ohlásila závadu a lamu po nějaké době probrala k životu. Pak si vyžádali souhlas elektrodispečera k rozjezdu ze stahovačky (s dopravou prý vůbec nemluvili) - a rozjeli se. Jenže doprava už mezitím poslala z Majlontu pomocného Sergeje, čímž bylo vymalováno.
"Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára da Cimrman
Sobota, 29. července 2017 - 20:15:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 578
Registrován: 3-2013
Díky, tak to bylo dřív, než jsem odhadoval, to mě nebyly ani čtyři roky. Ale fakticky to bylo spíše v Cacovicích, resp. před Obřany. To jen v místě dnešní zastávky Lesná byla hláska "Husovice".
Neděle, 30. července 2017 - 13:40:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 203
Registrován: 4-2017
Martyss: Jenže mně se to stát nemůže, hlupáku. Já totiž nejsem a nikdy nebyl ani průvodčí, ani vlakvedoucí a strojvedoucí za tyhle věci nezodpovídá. A na osobce jsem si už svoje odsloužil-21 let (kolik vy?), a teď mi na pracovním vlaku může z lokomotivy vypadnout maximálně láhev s vodou. Když nevíte nic, tak nepyskujte a netipujte, nemáte na to.
Neděle, 30. července 2017 - 15:08:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1116
Registrován: 10-2007
Jenže mně se to stát nemůže, hlupáku. Já totiž nejsem a nikdy nebyl ani průvodčí, ani vlakvedoucí a strojvedoucí za tyhle věci nezodpovídá. A na osobce jsem si už svoje odsloužil-21 let (kolik vy?), a teď mi na pracovním vlaku může z lokomotivy vypadnout maximálně láhev s vodou. Když nevíte nic, tak nepyskujte a netipujte, nemáte na to.

Pane Vlk, jsem moc rád, že nejste v nebezpečí.
Neděle, 30. července 2017 - 18:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14185
Registrován: 5-2002
Marty: Pane Vlk, jsem moc rád, že nejste v nebezpečí.
My jsme zase moc neradi, že se chováš jako debil... [sad]
Neděle, 30. července 2017 - 19:31:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5891
Registrován: 8-2006
https://www.novinky.cz/krimi/444913-na-berounsku-se-stretl-vlak-s -osobnim-vozem-jeden-mrtvy.html
Neděle, 30. července 2017 - 21:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1117
Registrován: 10-2007
My jsme zase moc neradi, že se chováš jako debil... [sad]

Spíš bych čekal jak od Vlčouna nebo tebe rozbor, kdo má máslo na hlavě v případě ježdění s otevřenými dveřmi nebo aspoň od tebe jako člověka pracujícího ve vývoji třeba info, jestli indikace problém vyřeší.
Neděle, 30. července 2017 - 21:18:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2757
Registrován: 2-2005
Regent:
Já tě zdravííím ...

Mno, v těch Kútech to bylo nějak takto .. (přesně už si nevzpomenu co jelo kam .. ) Náklad s laminou 68 vjížděl na výstrahu do stanice, z opačné strany měl vjíždět panťák .. snad 001/002, který vykolejil a jeden z vozů se otočil do profilu koleje po které projížděl náklad. Těsně před tím vším dal výpravčí baterkou nákladu návěst "odjezd" ... a jak mi říkal tehdejší pomocník, aktér nehody , pozdější strojmistr LD Malo pan P. "starý pán za to začal brát, byla mlha a najednou před náma cosi tmavého .. tak tam nasypal rychlobrzdu a následoval úprk do mezistěny .. rána jako prase, všechno lítalo a mašina si chtěla lehnout ... starého pána pokropil hasičák" ... takže asi tak ...
Neděle, 30. července 2017 - 21:22:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 300
Registrován: 2-2009
Ne, opravdu nejsem nějaký lovec cizího neštěstí.
Jen jsem jel v pátek do Písku a v Neděli zpět.

Nehoda mezi Písek-Dobešice - Písek zastávka dopadla ještě relativně dobře.




Nehoda u vjezdů do žst Lochovice už bohužel o poznání hůře.



Obě PZZ v beschybné činnosti.
Obě místa relativně přehledná.
NEMYSLÍŠ, ZAPLATÍŠ!
www.solvayovylomy.cz
Neděle, 30. července 2017 - 21:35:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5518
Registrován: 8-2012
jestli indikace problém vyřeší
Jak jsem tak včera sledoval funkci signalizace (no jo, už i k nám na Divoký Sever to přijelo na 1148, naštěstí se letos obšťastňuje bymáky někdo jiný), tak při byť jedněch otevřenejch dveřích svítí všechny čtyři indikátory (svislý oranžový pruh ze čtyř diod? vedle dveří).
Výměna substrátu, průvodčí dává ave maria, zabouchne za sebou dveře. Pak teprve signalizace (na "jeho" voze) zhasne. Jak se dozví, že zhasla, když už je vevnitř?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 30. července 2017 - 21:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14187
Registrován: 5-2002
Marty: jak od Vlčouna nebo tebe
Vlčoun je léty zaužívané označení pro Petra Vlčka, tak ho nepoužívej pro Old Wolfa, neb v tom bude bordel.
A nic rozebírat nehodlám, protože pravidla pro výpravu netvořím ani se mě nijak netýkají.

aspoň od tebe jako člověka pracujícího ve vývoji třeba info, jestli indikace problém vyřeší
Tak napůl - nezabrání selhání lidského faktoru, ale dá mu aspoň o fous lepší informaci, než nesprávná poloha kliky.
Mnohem účinnější je udělat ovládání a kontrolu dveří se vším všudy.
Neděle, 30. července 2017 - 21:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1118
Registrován: 10-2007
Tak napůl - nezabrání selhání lidského faktoru, ale dá mu aspoň o fous lepší informaci, než nesprávná poloha kliky.
Mnohem účinnější je udělat ovládání a kontrolu dveří se vším všudy.


Rozpočtově by vycházelo řádově jinak?

U současného řešení uvádějí 85 mega za 630 vozů - http://www.vlaky.net/zeleznice/kratke-spravy/19562-Zabezpeceni-dv eri-starsich-vozu-CD-vyjde-na-85-milionu/
Neděle, 30. července 2017 - 22:06:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1313
Registrován: 3-2015
Abdul: Ta poslední tvoje fotka z místního lochovického hřbitova už to jen podtrhla, zase zbytečná smrt na kolejích.
Přejezd dostatečně viditelný osvětlený místem vedou dvě koleje a až za ním se obě tratě rozdělují.
To jsou motoráky z lokálky z Třebáně.
Neděle, 30. července 2017 - 22:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14191
Registrován: 5-2002
Martyss: Rozpočtově by vycházelo řádově jinak?
Nejspíš ano nebo by moc nechybělo.
Neděle, 30. července 2017 - 22:25:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3808
Registrován: 3-2005
Duš: Také zdravím a děkuji za info.
Pondělí, 31. července 2017 - 11:22:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6059
Registrován: 8-2007
T.H.:. Pak teprve signalizace (na "jeho" voze) zhasne. Jak se dozví, že zhasla, když už je vevnitř?

Tam má také povinnost strojvedoucí.Když po zavření dveří vůz svítí nesmí odjet.
To,že svítí celý vůz i při otevření jedněch dveří ošetřuje i to,když někdo vystoupí na opačnou stranu nástupiště a nezavře dveře.
Pondělí, 31. července 2017 - 11:49:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1463
Registrován: 10-2009
Doplním, že uvnitř vozu, u dveří, je taky nějaká kontrolní lampa. Strojvedoucí se normálně rozjíždí, svítí-li jen ten vůz, z kterého kouká (musí - má to nařízeno) člen obsluhy vlaku. Blbý na tom všem je, že ne vždy strojvedoucí rozezná, zda vůz, který svítí je ten, který má ještě otevřené dveře. A dokonce ne vždy to strojvedoucí vidí. Oblouk nebo sluneční svit to znemožní. Navíc po převzetí souhlasu k odjezdu se strojvedoucí má dívat dopředu, žádný předpis mu nenařizuje sledovat vlak pohledem zpět.
Povinnost strojvedoucího je jen ta, že vidí-li, že nejsou zavřené dveře vlaku, kromě těch, z kterých kouká vlaková četa, nesmí odjet. Nevidí-li, tak nic.
Pokud se Vám toto technicko - organizační opatření moc nezdá, vítejte v klubu. Řekl bych, že se moc nevymyká termínu "opatření" ve smyslu drážním. Tedy jen aby se něco udělalo. P.
Pondělí, 31. července 2017 - 14:04:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 241
Registrován: 9-2016
Najde se někdo kdo ví a odpoví, co se stalo v roce 1991 v Sadské, při které byl poškozen panťák řady 451?
Pondělí, 31. července 2017 - 14:07:59  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72498
Registrován: 4-2003
Apollo_17:
"To,že svítí celý vůz i při otevření jedněch dveří ošetřuje i to,když někdo vystoupí na opačnou stranu nástupiště a nezavře dveře."
Na to by ale stačilo, aby svítil jen jeden představek, ne celý vůz. [kladivo] Řešení je snad dost drahé na to, aby mohla bejt každá strana zvlášť. [uhoh]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Pezos
Pondělí, 31. července 2017 - 18:58:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 658
Registrován: 4-2014
Jak velkou část vozového parku vlastně tvoří vozy bez blokování dveří? Pokud sečtu B256 a klony B(d)t ze Studénky, dostanu se někam k číslu 250. Dalších 70 je BDs450 (tam nevím jak je to s blokováním).
Pondělí, 31. července 2017 - 21:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6060
Registrován: 8-2007
MZ:Na to by ale stačilo, aby svítil jen jeden představek, ne celý vůz.

Pak by byl problém zase v případě poruchy signalizace(trvale svítí i po řádném uzavření dveří). Dnes nahlásí vlak.četa strojvedoucímu,že např.8 vůz má poruchu signalizace a trvale svítí otevřené dveře.Ignorovat třeba 15 dveře od začátku vlaku by bylo trochu náročnější.
Tak nevím,zda by to byl přínos,nebo zhoršení.
Pondělí, 31. července 2017 - 22:21:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 5-2007
Ach jo - další, co na hodinách fyziky v ZŠ chyběl, a jinde mu to neřekli....[sad]
http://blanensky.denik.cz/z-regionu/chlapec-vylezl-na-vagon-a-sah l-na-draty-popaleniny-ma-na-vic-nez-polovine-tela-20170731.html
Pondělí, 31. července 2017 - 22:51:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5529
Registrován: 8-2012
Škoda, že to tentokrát "Darwin" nedotáhl do konce...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 07:59:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14195
Registrován: 5-2002
U nás to přednedávnem do konce dotáhl - podle všeho na 110 kV stožáru u čekaček. Pak se ukázalo, že to byl dceřin spolužák ze základky...
Úterý, 01. srpna 2017 - 08:06:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7408
Registrován: 4-2003
T. H.:Škoda, že to tentokrát "Darwin" nedotáhl do konce...

To je naopak štěstí a přeji, aby se z toho dotyčný zotavil. Že je to osel a lezl tam, kam nesměl, je věc jiná...............
Úterý, 01. srpna 2017 - 09:44:08  
Administrátor
Číslo příspěvku: 72500
Registrován: 4-2003
Apollo_17:
"Pak by byl problém zase v případě poruchy signalizace(trvale svítí i po řádném uzavření dveří). Dnes nahlásí vlak.četa strojvedoucímu,že např.8 vůz má poruchu signalizace a trvale svítí otevřené dveře.Ignorovat třeba 15 dveře od začátku vlaku by bylo trochu náročnější.
Tak nevím,zda by to byl přínos,nebo zhoršení."
Co se tam může porouchat? Je to snad od AŽD? [proud]

Ale vážně - zatímco s poruchou jsem se nesetkal, s odjezdem s nedovřenými svítícími dveřmi už několikrát (jednou se při vyšší rychlosti otevřely).
A pokud jde o hlášení fírovi - proč by nešlo říct dále, že 8. vůz má poruchu? Max. by šlo doplnit, ve který polovině (ne že by to na tu dálku poznal...). To je pseudoproblém oproti reálnému stavu, kdy signalizace je napůl k ničemu, když na párvozovým vlaku na půlce/třetině soupravy pozná četa úplný prd, pokud po rozjezdu ještě nevyleze z okna (nikoho jsem to dělat ještě neviděl...).
Pokud šlo jen o obvyklé drážní přijetí opatření k zamezení a vyhození peněz do kanálu, účel to splnilo. [crazy] Mohlo to bejt ale opravdu užitečný. [sad]
Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Úterý, 01. srpna 2017 - 10:19:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5537
Registrován: 8-2012
přeji, aby se z toho dotyčný zotavil
Snad mu aspoň zuhelnatěl pinďour, aby tyhle defektní geny nešířil do dalších generací.

Pokud šlo jen o obvyklé drážní přijetí opatření k zamezení a vyhození peněz do kanálu, účel to splnilo
Taky mi to tak přijde (nemluvě o tom, že na tom sobotním 1148 byly z pěti vozů jen dva s tímhle "opatřením") - hlavně jde o alibi, že se "něco" udělalo. Na druhou stranu lepší než drátem do oka, taky aspoň skončily ty kecy "my za nic nemůžeme, my muzikanti".

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 10:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4992
Registrován: 9-2011
K rozlišení konkrétních dveří by třeba mohly nezavřené dveře blikat a ostatní indikátory na voze jen svítit.
Ale to bych už chtěl, aby to bylo k něčemu [sad]
Úterý, 01. srpna 2017 - 12:18:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7410
Registrován: 4-2003
T.H.:Snad mu aspoň zuhelnatěl pinďour, aby tyhle defektní geny nešířil do dalších generací.

Velmi nechutné vyjádření [crazy].
Úterý, 01. srpna 2017 - 12:31:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5542
Registrován: 8-2012
Sorryjako [happy], ale vlezl tam zcela dobrovolně a vědomě a slovy povídky Šimka a Grossmanna "takovému blbci, který přehlédne trojitý ostnatý drát a světelná znamení s houkačkou, nepřísluší obdiv".
Je zajímavé, že v případech nehod na přejezdech, kde to mohla být vedle frajeřiny i obyčejná nedbalost, nepozornost nebo fatální chyba, jsou šotouši okamžitě velmi militantní... ale tady u jasného magora najednou nějak moc lítosti.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 12:58:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8423
Registrován: 9-2002
Ja teda s takovejma debilama soucit vubec neznam. Ma co chtel - uz coby decko v prvnim rocniku zakladni skoly jsem si umel precist takovou tu oranzovou tabulku s bleskem (byla snad na kazdym sloupu) a bylo tam napisane: Nedotykejte se dratu ani spadlych na zem ! Kdo chce kam... Po zotaveni se by onen blbec mel uhradit SZDC/operatorum naklady vznikle s likvidaci MU.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7411
Registrován: 4-2003
T. H.:Je zajímavé, že v případech nehod na přejezdech, kde to mohla být vedle frajeřiny i obyčejná nedbalost, nepozornost nebo fatální chyba, jsou šotouši okamžitě velmi militantní...

Nevím nic o tom, že bych zrovna já dělal v případě přejezdů či dokonce zlamovacích dveří dráhoadvokacii. Na to jsou tu jiní rádobyodborníci, jmenovat je snad nemusím [wink].


Sorryjako , ale vlezl tam zcela dobrovolně a vědomě a slovy povídky Šimka a Grossmanna "takovému blbci, který přehlédne trojitý ostnatý drát a světelná znamení s houkačkou, nepřísluší obdiv".

Že je někdo s prominutím blbec, když vylezl na vagon a koupil to, ještě neznamená, že je nutné si do něj ještě kopnout.

Nebo by snad bylo v pořádku, když jsem našel zraněného cyklistu, který si své ošklivé zranění způsobil sám vlastní blbostí (jeho slova), abych vzal velký kámen a zabil ho (ve jménu nešíření vadných genů) místo toho, abych zavolal záchrannou službu? [coze]
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5545
Registrován: 8-2012
Nebo by snad bylo v pořádku, když jsem našel zraněného cyklistu, který si své ošklivé zranění způsobil sám vlastní blbostí (jeho slova), abych vzal velký kámen a zabil ho
Argumentační faul. Nikde jsem nic o nevolání záchranky a dobití kamenem, natož snad že je to "v pořádku", nenapsal, tyhle podsuny si laskavě odpusťte.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:24:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7412
Registrován: 4-2003
T.H.:Argumentační faul.

Nikoliv, to je jen zoufalý pokus pana T. H. vylézt z nepříjemné situace, do které se dostal. Někdy je lepší mlčet a hlavně nekopat zbytečně do někoho, kdo je na tom již tak hodně blbě. I když si to způsobil sám svojí blbostí.
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:42:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 393
Registrován: 9-2002
to Bram: klid, šotouši nedokážou pochopit, že puberťáci dělají kraviny, které občas končí průserem. Vždyť přece normální puberťák staví kolejiště a maximálně slintá nad brejlovcem s orámovanými nárazníky.
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:45:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7217
Registrován: 4-2003
Ja teda s takovejma debilama soucit vubec neznam.

Tyhle zdánlivě nepochopitelný zkraty (blbý nápady) vznikají a vznikat budou protože člověk mezi 15 a cca 25 má sice vovčanku, ale ještě není úplně dospělej. Ono stačí když v partě mladejch lidí má někdo blbej nápad a někdo jinej nemá sílu říct, že to je pitomost.

Opravdovej debil hodnej toho jména tohle neudělá, protože si neuvědomuje že je debil, takže nebude kvůli tomu skákat pod vlak, pálit se proudem a nebo že vyleze na nějakej stožár či vagón, aby se rozhlídl po krajině. Ten nás bude spolehlivě otravovat dlouhý léta.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 01. srpna 2017 - 13:47:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 121
Registrován: 2-2013
Pánové, když se tu tak plaměně pohoršujete nad lidma co lezou na vagony a chytne je oblouk (aniž bych se jich chtěl zastávat), tak asi píchnu do vosího hnízda ... ale neuškvařil on se takhle strojvedoucí v Táboře? (loni nebo letos)
O co tam šlo? Že jsem si tu nevším žádnýho hejtování.
Pikehead
Úterý, 01. srpna 2017 - 13:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3203
Registrován: 3-2007
Zaměstnanec depa to byl, výsledek šetření a důvod jeho výskytu na střeše lokomotivy jsem nenašel.
Úterý, 01. srpna 2017 - 14:19:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8425
Registrován: 9-2002
RadekŠ:
"Ja teda s takovejma debilama soucit vubec neznam.

Tyhle zdánlivě nepochopitelný zkraty (blbý nápady) vznikají a vznikat budou protože člověk mezi 15 a cca 25 má sice vovčanku, ale ještě není úplně dospělej."

Ale cist by umet mel, ne ?
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Úterý, 01. srpna 2017 - 14:24:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5546
Registrován: 8-2012
zoufalý pokus pana T. H. vylézt z nepříjemné situace
Jaké nepříjemné situace a proč z ní potřebuju vylézt? Prostě se akorát Bram potřeboval ukázat, jak to natře z pozice pohoršeného lidumila zlýmu necitovi a zkusil mi podsunout něco, o čem se do té doby vůbec nediskutovalo (samozřejmě, že bych dotyčnému zavolal sanitku a nedobíjel ho kamenem, kvůli tomu ho ale ještě nemusím povinně litovat - to spolu vůbec nesouvisí).

To, že puberťáci dělají kraviny (taky jsme je dělali, přitom ale NIKDO na vysoký napětí nešahal - přitom jsme ve třídě na střední nebyli ani jeden železniční modelář, takže to tím asi nebude) ještě neznamená, že máme všechny jejich kraviny omlouvat, "chápat" a litovat je.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 14:53:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7413
Registrován: 4-2003
T. H.:To, že puberťáci dělají kraviny (taky jsme je dělali, přitom ale NIKDO na vysoký napětí nešahal - přitom jsme ve třídě na střední nebyli ani jeden železniční modelář, takže to tím asi nebude) ještě neznamená, že máme všechny jejich kraviny omlouvat, "chápat" a litovat je.

Úplně stačí, že se vezme jako fakt, že puberťáci sklon ke kravinám prostě mají. Je to zcela přirozené.

A mimochodem, na vedení vysokého napětí obvykle nikdo nemá tendenci sahat (krom pomatenců - je toho plné youtube). Ani puberťáci, ani dospělí (zejména zaměstnanci na dráze), kteří se dotkli vedení vysokého napětí, to neudělali v 99,9 procentech případů schválně. Většinou byl důvod úrazu ten, že si neuvědomili, jak jsou blízko a došlo k přeskoku.

Samozřejmě, puberťáci nemají (na rozdíl od některých zaměstnanců na dráze) co na vagonech dělat, jenže oni tam polezou vždy, protože zakázané ovoce chutná nejvíce právě v pubertě. Jenže říci jim: Když už lezete na vagony, tak hlavně ne pod trolejí, by znamenalo, že jejich výklad by byl takový: Když tam není trolej, tak na ten vagon vylézt můžeme, nic se nám nemůže stát.

Mimochodem, i já jsem se kdysi dávno zapomněl hlídat a při práci na lokomotivě jsem vylezl tak vysoko, že jsem měl trolej dle ostatních trolej pouze deset centimetrů od hlavy. Jediné štěstí bylo, že bylo sucho a bylo to na stejnosměrném systému. Na střídavém systému se skoro desetkrát vyšším napětím bych už asi měl smůlu a na k-report bych díky tomu nikdy nic nenapsal [coze] [smrt].




Prostě se akorát Bram potřeboval ukázat, jak to natře z pozice pohoršeného lidumila zlýmu necitovi

Nemám potřebu se nikterak ukázat, natož si hrát na lidumila. Jen mne zarazilo toto: Snad mu aspoň zuhelnatěl pinďour, aby tyhle defektní geny nešířil do dalších generací.

To je totiž názorná ukázka defektního myšlenkového pochodu. Nic víc a nic míň. Tečka.
Úterý, 01. srpna 2017 - 15:04:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5548
Registrován: 8-2012
puberťáci sklon ke kravinám prostě mají
...přesto jen jeden z X tisíc puberťáků vyleze úmyslně, schválně a dobrovolně (žádná nehoda, nepozornost, nedbalost) někam, kde ho jebne Y tisíc voltů. Čili býti puberťákem je jen jedna z podmínek, pro takový čin je potřeba ještě další dispozice - minimálně být navíc k tomu magorem s výrazně defektním pudem sebezáchovy. Přičemž je zcela v pořádku, že genetická informace těch největších magorů je občas podobnou událostí odstraněna z genofondu lidstva, tento názor si ponechám bez ohledu na osobní vysírky a absurdní podsuny od pana Brama.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 15:18:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7414
Registrován: 4-2003
T. H.:...přesto jen jeden z X tisíc puberťáků vyleze úmyslně, schválně a dobrovolně (žádná nehoda, nepozornost, nedbalost) někam, kde ho jebne Y tisíc voltů.

Ano, ti puberťáci na vozy vylezou úmyslně. Ale že by se vedení dotýkali úmyslně? To těžko. Většinou jim v dané chvíli nedojde, jak moc nebezpečně jsou blízko a že stačí jeden neopatrný pohyb a je malér.


tento názor si ponechám bez ohledu na osobní vysírky a absurdní podsuny od pana Brama.

Tento názor já panu T. H. neberu. Jen jsem ho okomentoval a soudě dle velkého množství kejhanců od pana T. H., to byl komentář zjevně správný [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Bobo
Úterý, 01. srpna 2017 - 15:33:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13620
Registrován: 5-2002
ač se mi to nestává, ted souhlasím s th
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Úterý, 01. srpna 2017 - 15:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5549
Registrován: 8-2012
Většinou jim v dané chvíli nedojde
Opět - většině z nich to dojde a proto tam vůbec nelezou. Být puberťákem neznamená apriori být úplně vymaštěným kreténem (i když někdo to třeba tak měl a tak podsouvá a vysírá), opět to vyžaduje ještě nějakou další dispozici.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 15:45:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7415
Registrován: 4-2003
T. H.:Opět - většině z nich to dojde a proto tam vůbec nelezou.

To nikdo nerozporuje. Přesto je fakt, že nemalé množství puberťáků na ty vozy vyleze a je li to pod trolejí, tak dojde občas k maléru.



i když někdo to třeba tak měl a tak podsouvá a vysírá

Ale, ale, tady mi někdo chce něco podsunout [biggrin]. Až na to, že já jsem na vozy nikdy nelezl. Naštěstí i v pubertě jsem měl silný pud sebezáchovy [wink].
Úterý, 01. srpna 2017 - 16:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5550
Registrován: 8-2012
Na ty vozy vyleze velmi malé množství puberťáků. Puberťáctví prostě není tím rozhodujícím faktorem a nestane se jím ani po stonásobném opakování - vyžaduje to nějaký další defekt (deficit).
P.S. hezká potrefená husa [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 01. srpna 2017 - 16:19:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7218
Registrován: 4-2003
Být puberťákem neznamená apriori být úplně vymaštěným kreténem

Kdysi jsem mezi prvákem a druhákem takhle přišel o nesmírně inteligentního a hluboce normálního spolužáka z VŠ. Najednou mu bliklo a zbytečně-nepochopitelně zariskoval na horách a bylo[smrt]. Na ten pocit, jak sedíme ve druháku a Karel není mezi náma si pamatuju doteď - prostě proto, že jsme ten jeho konec nebyli schopni rozumově zpracovat - to k němu ani trochu nepasovalo.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 01. srpna 2017 - 16:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7416
Registrován: 4-2003
Plný souhlas s Radkovým příspěvkem 7218 a 7217 [wink].

T. H.:hezká potrefená husa

Vzhledem k tomu, že jsme ve sporu my dva a nikdo jiný, tak komupak bylo určeno toto:i když někdo to třeba tak měl a tak podsouvá a vysírá

Někomu, kdo se do diskuse v této záležitosti nezapojuje? To nějak nedává smysl [nene].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 01. srpna 2017 - 18:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 996
Registrován: 5-2002
TH naštěstí se letos obšťastňuje bymáky někdo jiný - před nedávnem vyzkoušeny několikahodinovou jízdou na jednom z ECček linky Praha-Morava-dálný východ. Ve příšerném vedru a 100% obsazenosti. A to se alespoň narozdíl od ostatních přeplněných, neklimatizovaných vraků v té směsce daly částečně vyklopit okna (a hlavně do nich šlo vůbec nastoupit).