Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 15. 07. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 15. 07. 2017

dolů
   autor příspěvek
Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:06:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7141
Registrován: 4-2003
vzpomněl jsem si na Čapkova Loupežníka,...zakomplexovaný moula, který s odřenýma ušima

Jejda, tady se zase sešlo soudruhů kádrováků. Ještě tak porozumět smyslu sdělení...
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14035
Registrován: 5-2002
TH: Přelitá koruna je mimořádná událost
Na tomto pojmenování se shodneme. Ovšem jak praví klasik, "beruška je brouk, ale ne každej brouk je beruška".

jakkoli to budeš zlehčovat
Já to nezlehčuju, konstatuju celou dobu jen a pouze to, že to nijak nevyvrací výchozí Albertovo tvrzení, že od dob Protržené přehrady u nás průser srovnatelných rozměrů nebyl. Tam totiž tahle diskuze začíná, nikoliv až tam, kde se to hodí Tobě.

Pro ilustraci, banální překročení projektových mezních stavů dle Hajného vypadalo takto
To "banální", které jsem nikde nenapsal, sis tam přidal omylem a/nebo schválně, abys mohl (přesně dle brevíře) slavně vyvracet něco, co jsem neřekl...?
Nicméně Ti děkuji za ilustraci, že to takto opravdu nedopadlo, čímž bych Tvoji námitku vůči Albertovi prohlásil s konečnou platností za irelevantní.
Mimochodem, u jiných této diskusní figuře říkáš "zatáčka ke strašidlu", že...?
Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3917
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"...na zmíněné Protržené přehradě se pokud vím koruna nepřelévala, ale k protržení přesto došlo...."
No, tam byl problém v tom, že vůbec byla blbě postavená a k protržení došlo ještě během napouštění (pokud si pamatuju správně tak nedostatečně hutněná sypaná hráz), ta by povolila tak jako tak, otázkou bylo jen kdy.
U toho přelití jde o to, že nastal stav, na který nebyla (jinak plně funkční hráz) projektována a je tedy otazník, zdali to ustojí, nebo ne. Což ale dopředu nikdo neví.
Majkl007
Čtvrtek, 13. července 2017 - 08:47:04  
Neregistrovaný host
78.102.81.100
"No, tam byl problém v tom, že vůbec byla blbě postavená a k protržení došlo ještě během napouštění (pokud si pamatuju správně tak nedostatečně hutněná sypaná hráz), ta by povolila tak jako tak, otázkou bylo jen kdy.
Ano, bylo to tak, k protržení došlo za normálního stavu vody, žádné povodně nebyly. Uprostřed hráze byla situována kamenná šoupátková věž (dodnes tam stojí), o kterou se špatně hutněná hráz, navíc zakotvená na nevhodném štěrkovém podloží, prakticky rozlomila.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:09:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14038
Registrován: 5-2002
Bobik: U toho přelití jde o to, že nastal stav, na který nebyla (jinak plně funkční hráz) projektována a je tedy otazník, zdali to ustojí, nebo ne.
Ony jsou ty tížné hráze založeny až na skále, takže z pohledu její statiky je nějaké rozebrání svahových úprav přetékající vodou spíš kosmetickou záležitostí než nějakým fatálním ohrožením. To, na čem ta hráz stojí, je až pod tím, co ta voda odnesla.

U zemní hráze by to samozřejmě průser byl, o tom žádná, ale o tom se tu řeč (zatím) nevede.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5338
Registrován: 8-2012
čímž bych Tvoji námitku vůči Albertovi prohlásil s konečnou platností za irelevantní
Ano, prohlaš, máš samozřejmě jako vždy absolutní pravdu.
Škoda, že mi to nedošlo už předevčírem.

z pohledu její statiky je nějaké rozebrání svahových úprav přetékající vodou spíš kosmetickou záležitostí
Jedny "kosmeticky rozebrané svahové úpravy" gravitační hráze: Lower Otay Dam Disaster (ale z pohledu statiky hráze, kam to bude zatočeno, se přece nic nestalo, jen asi 40 mrtvých).

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 11:40:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 169
Registrován: 1-2012
Dejme také řeč o letadlech, ať se to tu trochu oživí....
rejpálek
Čtvrtek, 13. července 2017 - 12:18:47  
Neregistrovaný host
165.225.72.89
RadkuŠ, asi jste nepochopil. My vás nekádrujeme, my se pokoušíme stanovit diagnózu. :-)

Každej ten váš příspěvek tady není ani tak o těch druhých. Je to spíš okýnko do vaší mysli.
Vaším problémem je totiž mylný předpoklad, že každý železničář je tak zhruba absolvent pomocné školy co byl nejdál drezínou ve Šluknově. No a na týhle premise stavíte své učinkování tady, že.

Za příspěvek Ad hominem se zdejšímu obecenstvu omlouvám. Na věčně neomylné finanční analytiky už začínám být háklivej a opravdu nevím, na co bych v příspěvcích zmiňovaného měl reagovat věcně.
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:12:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14039
Registrován: 5-2002
TH: Jedny "kosmeticky rozebrané svahové úpravy" gravitační hráze: Lower Otay Dam Disaster
Obávám se, že jsi střelil vedle - o té hrázi píšou "The original dam was a rock fill type of 125 feet (38 m) high".
Rockfill je u nás v Dalešicích, tak si je pořádně prohlídni, jestli vypadají stejně jako ta Mlýnice.

Podle výše uvedeného a podle té fotky šlo původně spíš o kombinaci zemní hráze s gravitačním funkčním blokem, tedy něco jako je třeba Lipno I. Pravobřežní zavázání do rostlé skály by nejspíš vypadalo trochu jinak, že...?

kam to bude zatočeno
No tak hlavně že jsi nezatáčel Ty - jedno strašidlo selhalo, tak musíš honem namalovat jiného bubáka... [biggrin]
00_Hex
Čtvrtek, 13. července 2017 - 14:25:31  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
@ Palko + ostatní
Výbornej nápad, co je lepčejší Boeing nebo Airbus?
Čtvrtek, 13. července 2017 - 16:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5339
Registrován: 8-2012
o té hrázi píšou "The original dam was a rock fill type
Jojo, hráz je už na první pohled typická "rock fill type", vždyť se na ni podívejte, akorát ty šutry jsou narovnaný líp na sebe a prolitý ňákým concrete-fillem. Máš zase absolutní (wiki)pravdu. (Ale uznávám, že tenhle náběh jsem ti nechtěně způsobil já, protože pod "Lower Otay Dam Disaster" je schovaná havárie kaskády několika hrází a ta na fotce je Sweetwater Dam několik mil od Lower Otay, zatímco ta zřejmě opravdu byla zemní.)

Palko: o letadlech tu nejvíc ví a vždycky má pravdu... no kdo asi.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
00_Hex
Čtvrtek, 13. července 2017 - 17:31:20  
Neregistrovaný host
89.102.29.202
T_H
Vše asi ne, např souřadnice vraku B-777 letu MH 370
Čtvrtek, 13. července 2017 - 18:45:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3919
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Ony jsou ty tížné hráze založeny až na skále, takže z pohledu její statiky je nějaké rozebrání svahových úprav přetékající vodou spíš kosmetickou záležitostí než nějakým fatálním ohrožením. To, na čem ta hráz stojí, je až pod tím, co ta voda odnesla. "
No, měl jsem na mysli spíš rozebírání přímo té hráze (třeba kvádřík po kvádříku) samotnou vodou, tekoucí kudy nemá (a tím její možné narušení), než její podemletí či obemletí. Je mi jasný, že její boky kotvený v písku asi nebudou [proud].
Pátek, 14. července 2017 - 00:53:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3264
Registrován: 5-2004
I u nepřetékající betonové hráze na skále můžou hrozit problémy se statikou (Kariba).
Jirkaxxxl 3325
Pátek, 14. července 2017 - 01:05:00  
Neregistrovaný host
164.132.119.16
Jirkaxxxl 3325:"...jsme se, alespoň mi na venkově, učili již na ZDŠ...

To venkovské buranství ti zůstalo.
Pátek, 14. července 2017 - 08:18:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14043
Registrován: 5-2002
TH: ta na fotce je Sweetwater Dam...
...kterážto má docela zajímavou historii. Byla totiž dodatečně zvětšována, a to hnedle dvakrát, podruhé po prvním přelití, které tenkrát ustála. Druhé přelití o metr už neustála, to už je holt jinší síla.
Docela zajímavá je zmínka o tom "Dešťotvůrci", to byla zajímavá živnost... [crazy]

Když se ale vrátíme k tuzemským hrázím, tak bych si troufl tvrdit, že s ohledem na charakter a historii zdejšího osídlení tu bylo o dost lepší ponětí o velikosti povodní, než měli před 100 lety v USA.

o letadlech tu nejvíc ví a vždycky má pravdu... no kdo asi
Jestli si otíráš tlamu o mě, tak jsi celkem zbytečně trapnej.

Bobik: měl jsem na mysli spíš rozebírání přímo té hráze (třeba kvádřík po kvádříku) samotnou vodou
Jestli´s to měl na mysli v samém začátku, kdys mluvil o vltavských přehradách, tak to fakt nehrozí. U těch velkých jsou totiž ty "kvádříky" zdola až nahoru. Sice to nejspíš nebude vylitý jedním tahem jako řopíky, ale i tak to bude pevný dost...
Pátek, 14. července 2017 - 11:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1345
Registrován: 3-2006
Bobík - jen okrajově k těm krytům - v Praze se asi něco děje, kamoš měl leta pracoviště v krytu pár metrů od žižkovské vozovny (to je ta jak se u její zdi zjevil starý Zepop z nádherné tramvajácké pohádky o tramvajových pirátech ? ) ale z vyšší moci se museli po letech z ticha které k práci potřebovali ( dabing filmů ) vystěhovat a kryt vyklidit a předat (nevím jestli hasičům nebo magistrátu).
Pátek, 14. července 2017 - 12:42:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1103
Registrován: 10-2011
Druhá Studénka? No, to jsou mi věci... [coze]
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 13:38:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10574
Registrován: 3-2007
K těm krytům - ono se v poslední době s vzestupem teroristických útoků v Evropě poněkud oprašují studenoválečnická dogmata. Každopádně se zamyslete nad tím, že jsou v podstatě dva druhy CO krytů - malé bez filtrace, použitelné tak akorát při leteckém bombardování..jenže to je zas ta příprava generálů na minulou válku.
Pak kryty "atomové", s fitroventilačním zařízením proti chemickým a radioaktivním látkám, a tam i se zásobami kyslíku je zaručena doba funkce 72 hodin, pak stejně musíte ven (a psychicky to zřejmě nevydrží ty tři dny značné množství jedinců). Tyhle kryty se po vyhlášení poplachu uzavřou za cca 10 minut, takže tam stačí doběhnout pár lidí (a většina ani netuší, kde takovéto kryty jsou).
A jak vás budou chránit třeba proti teroristickému útoku ? Nota bene v situaci, kdy chlapi už nechodí na vojnu, takže budou v tom krytu možná hysteričtější, než ženské.

Já jsem názoru, že je to zase způsob, jak podojit erár a to naprosto ideální, nic víc.
Než se zavřít do chodby bez ničeho, bez jídla, se 100 lidmi na jedno WC, je lepší utéct kamkoli z velkých měst. Když si přečtete nějaké detaily třeba o Ochranném systému metra, tak vás iluze přejdou a myslím, že je neměli ani ti, co tento systém projektovali. Přežití v případě nějakého konfliktu, tuplem teroristického, je zcela pofidérní a většina lidí by nezvládla psychicky ani ty tři dny v krytu na 1-2 mˇ2. A ještě bez mobilu a internetu [proud].
00_Hex
Pátek, 14. července 2017 - 14:19:52  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
Nepodstaný detail:
když nějakej magor (ať už terorista z jakýchkoliv pohnutek) na sobě někde trhne tu roznětku, nebo začne střílet, kde k sakru najdu nejbližší kryt CO??
Pátek, 14. července 2017 - 14:35:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 385
Registrován: 9-2002
to 00_Hex: V budete asi pěknej xenofob a vůbec jste nepochopil pokyny vůdců z Brusele. V takovém případě vůbec nepotřebujete kryt, ale semknete s okolojdoucími a na mobilu si otevřete obrázek s nasvícenou Eifelovkou!
00_Hex
Pátek, 14. července 2017 - 15:48:29  
Neregistrovaný host
82.142.70.71
Xenofob? vůbec né
Jedna dáma z Iraku je naše rodinná kamarádka.
Furt čekám na vysvětlení kde najdu v případě nutnosti ten kryt CO???
Bobo
Pátek, 14. července 2017 - 15:52:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13596
Registrován: 5-2002
a k čemu ti bude?
kolisti = piráti chodníků
<font color="ffff00">neosvětlený cyklista = žádný cyklista</font>
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pátek, 14. července 2017 - 16:38:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3326
Registrován: 3-2010
Mladějov:
Ty tvoje vygůglované znalosti o krytech, které si může najít každý, jsou k ničemu, když nám nikdo neřekne , kde ty kryty jsou.
00_Hex
Pátek, 14. července 2017 - 16:39:26  
Neregistrovaný host
89.102.29.202
2 BoBo odpověděl jste si sám
Mladějov
Pátek, 14. července 2017 - 16:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10577
Registrován: 3-2007
Jirko, co to plácáte ? Nikdo vám neřekne ? Rozmístění krytů CO je na internetu, existují na to i hezké mapy (třeba Praha), ale to musíte gůglit. Koukám vy neumíte ani to [biggrin], akorát urážíte.
Pátek, 14. července 2017 - 17:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 17
Registrován: 9-2016
Spěchající pošta- http://taborsky.denik.cz/nehody/nehoda-na-trati-v-tabore-20170714 .html
Pátek, 14. července 2017 - 17:54:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5344
Registrován: 8-2012
Když se ale vrátíme k tuzemským hrázím, tak ... ta Mlýnice mohla dopadnout podobně. Prostě neporušená hráz a kolem proteklá přehrada nějakou dírou, kterou založilo to přetečení. Ale to je přece jen kosmetická záležitost překročení mezních stavů... Jasně, hasiči byli kreténi, že evakuovali Novou Ves a doporučili ji i pro Chrastavu, mohli se přitom zeptat Hajného.
s ohledem na charakter a historii zdejšího osídlení tu bylo o dost lepší ponětí o velikosti povodní
Tak jistě, celá ta soustava přehrad na Nise a jejích přítocích vznikla právě v reakci (nejen, ale především) na povodně v červenci 1897 (tehdy vznikl evropský rekord v mm/den napršené vody - to jen, až bude nějaký ekologista tvrdit, že to dřív nebývalo). Což ale neznamená, že by nemohla přijít povodeň ještě větší - akorát to není na wikipedii, tak to neexistuje.

Jinak pokud by p. Albert nebazíroval na přesných čárách na mapě, tak při té samé povodni v srpnu 2010, která poškodila Mlýnici, došlo zároveň k přetečení koruny hráze, jejímu rozrušení a postupnému rozplavení zemního tělesa vodního díla Niedów ("jezero Wilka", takové místní Dalešice, kterými ses taky oháněl, pro elektrárnu Turów) jen kousíček za hranicemi. Čili to je takový hezký "fatální" příklad, že to je nepochybně možné i dnes.

jen okrajově k těm krytům - v Praze se asi něco děje
Nejspíš někdo vycejtil možnej vejvar z eráru při "vybavení" a "udržování" těch krytů. Jinak to je příprava na minulou válku (což jde zelenejm gumám obvykle nejlíp).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 14. července 2017 - 19:07:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14045
Registrován: 5-2002
JxL: když nám nikdo neřekne , kde ty kryty jsou
Kdysi jsem si seznam pražskejch krytů stáhl a shledal, že nejbližší mám za rohem. Takže řekne (přinejmenším někde).
Asi málo googluješ... [biggrin]

TH: takové místní Dalešice, kterými ses taky oháněl
Hele, na Tebe asi už leze stařecká funkční negramotnost - Dalešice jsem přece uváděl jako příklad rockfillu, tedy něčeho jiného, než je betonová tížná hráz, viz tak si je pořádně prohlídni, jestli vypadají stejně jako ta Mlýnice = nevypadají.
To má bejt nějakej diskuzní veletoč, kdy mi podsouváš opak toho, co jsem napsal, abys nad tím slavně zvítězil, a nebo Tě prostě oslnilo to červený světýlko, který dělá "blik, blik, pozor, Hajnej si dovoluje s Tebou nesouhlasit"...? [rofl]

Celkově tedy můžeme zůstat u toho, že jsou betonové tížné hráze docela bezpečná záležitost, když pro příklad jejich havárie musíš až skoro na druhej konec zeměkoule (a v čase o 100 let zpátky), popřípadě si vypůjčit zemní hráz a doufat, že si nikdo nevšimne jistého rozdílu...
Pátek, 14. července 2017 - 19:36:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5345
Registrován: 8-2012
Dalešice jsem přece uváděl jako příklad rockfillu, tedy něčeho jiného, než je betonová tížná hráz
Jenže Niedów (Wilka) je právěže příklad zemní hráze s betonovým "jádrem", čili přesně ty Dalešice, cos tu uváděl jako příklad "rock-fillu" (přičemž ses snažil najít stopy téhož rockfillu v naprosto brutálně jasné betonové gravitační hrázi).
Hele, mě ta tvoje naprostá každodenní neomylnost a "ani o píďu" už fakt nebaví, prostě máš absolutní pravdu jako vždy a tschuss.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 14. července 2017 - 21:04:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3327
Registrován: 3-2010
Šotouši myslivec, Mladějov a spol., u nás ve městě žijí i lidé pokročilého věku, kteří nemají počítač a tedy ani gůůglit nemohou. Ti nemají nárok jít se schovat? Ani bych se nedivil, mafie, co je u moci a neproduktivní občany nestojí. Ale to vám vy chytrolíni asi nedochází.
Jinak, je to všechno jen pitomá propaganda, jak dojit státní kasu o peníze na zbrojení a obranu a pak gripeny pronajaté za miliardy létají někde u Islandu a žoldáci se flákají v Tramtárii, místo aby hlídali naše hranice...
Pátek, 14. července 2017 - 23:00:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14046
Registrován: 5-2002
TH: v naprosto brutálně jasné betonové gravitační hrázi
Tu naprosto jasnou betonovou gravitační hráz jsem nepovažoval za rockfill, ale za funkční blok - viz "podle té fotky šlo původně spíš o kombinaci zemní hráze s gravitačním funkčním blokem, tedy něco jako je třeba Lipno I". Takže další pokus o diskuzní faul překroucením napsaného.
Za rockfill resp. díru po něm jsem považoval to, kudy v levé části tekla voda.

mě ta tvoje naprostá každodenní neomylnost a "ani o píďu" už fakt nebaví
Podle sebe soudím Tebe...?
Tři zatáčky ke strašidlu, dva fauly, jeden dejme tomu že opravdu nechtěnej švindl - a furt jsi nás nepřesvědčil, že máme podlehnout hysterii z hrozících přehrad. Chápu, fakt blbej tejden...

a tschuss
Též tschüss, jdu na bílou jízdu. [wink]
Pikehead
Pátek, 14. července 2017 - 23:12:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3143
Registrován: 3-2007
Šotouši si to zjistili, protože je to zajímá. Fakticky je jim to k ničemu, stejně jako nám ostatním - kryty nejsou aktivované a naštěstí ani není důvod je použít.

Gripeny nad Islandem... tož to je ta kolektivní obrana, strýcu. Taky se tam piloti i něco naučej, narozdíl od kroužení okolo Čáslavi.

Žoldáci se flákají tak vydatně, že někteří umírají - asi nudou. Není to asi úplně jednoduše vidět, ale hranice tím v postatě taky hlídají - a asi užitečněji než dnes kdyby běhali s vlčákama po Javorníkách a kopali tam záhraby na OT, nebo jak si představuješ to nasazení pěchoty pro obranu hranic...
Němec_z_ova
Sobota, 15. července 2017 - 01:37:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3568
Registrován: 4-2009
a žoldáci se flákají v Tramtárii, místo aby hlídali naše hranice...

Buďte bez obav, těch "žoldáků" je tak málo, že v podstatě ty hranice stejně nemá kdo střežit. Armáda měla problémy jen s "blbým" střežením Vrbětic a dost se to promítlo do výcviku.

Takto to vidí Andor Šándor (a mnoho jiných):

Andor Šándor: "Armádu budujeme jako pojistku na dlouhou dobu. To je prostě pojišťovna. Chceme-li mít armádu, která bude kvalitní, bude nás stát peníze. Teď se hodně hovoří o nasazení armády proti migrační vlně. Představa, že toto torzo může zachránit zemi před nenadálým přílivem migrantů, je nereálná.

Společná česko-rakouská hranice měří 460 km, je tam 23 silničních přechodů. Kolik vojáků by tam asi muselo být? Bez mechanických zábran, které by byly připraveny, to je prostě nereálné. Pokud by vlna šla přes Slovensko, tak je to obdobné. Prostě ten problém tady je. My jsme tu armádu snížili na počty, které jsou skutečně opravdu velmi malé, a nemůžeme s ní v zásadě příliš mnoho počítat."

Více tady.
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sobota, 15. července 2017 - 08:29:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3923
Registrován: 7-2011
Němec_z_ova:
"...je tam 23 silničních přechodů..."
No vida, tak to tam můžou vzít všech 23 tanků, co ještě máme. To akorát vyjde... [biggrin]
P.S. - Ándor Šandor - no, já toho pána zrovna nějak moc rád nemám, ale u některejch věcí ví, o čem mluví.
Nicméně, je otázka, zdali potřebujem armádu, nebo zdali by bylo lepší mít jen část společný armády (ať už v rámci NATO či EU), specializovanou na konkrétní úkoly - a v tom případě by se nejednalo o naše "žoldáky" na Islandu, nebo třeba Francouzský "žoldáky" na Šumavě, ale o "naší" (společnou) armádu, bez ohledu na to, čí státní příslušník by kde trdloval. Ovšem obávám se, že na armádu jako takovou nemáme a ta společná fungovat nebude (bo politici).

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobik.)
Sobota, 15. července 2017 - 09:31:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5346
Registrován: 8-2012
furt jsi nás nepřesvědčil, že máme podlehnout hysterii z hrozících přehrad
No vidíš, o tom jsem vás vlastně chtěl přesvědčit, že máte podlehnout hysterii! (To až zas budeš počítat ty fauly, že - podle sebe soudím tebe, zcela očividně.)
jdu na bílou jízdu
"Víš co, Sašo?" (pfc) [happy]

Společná česko-rakouská hranice měří 460 km, je tam 23 silničních přechodů. Kolik vojáků by tam asi muselo být?
Spíš je otázka (úplně mimo mentální obzor zelených gum a různých vysloužilých generálů), proč by (po pětadvaceti letech už zase?!) měli hranice s Rakouskem střežit vojáci, ótéčka, dráthindrnisy, signálky a ostrý střelby? Tady jako hrozí nějaké ohrožení bezpečnosti státu virtuálním útokem z Rakouska nebo Slovenska, že by armáda musela napochodovat na hranice? Ne, spíš je vidět, jak některým vymaštěncům ten bolševik a jeho gulášový kriminál prostě chybí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 09:50:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3329
Registrován: 3-2010
Šotoušci, česká armáda je leda k tomu, aby dojila prachy ze státního rozpočtu a pár mafiánů se na tom pakovalo. Celý shengenský prostor je blbost, akorát umožňuje kriminálním a jiným živlům pendlovat, kam se jim zlíbí. Jinak, střežení hranic, šotoušci, neznamená, že na každém kilometru bude stát sto vojáků. Jde o hlídkovou, nepravidelnou a tak nevysledovatelnou činnost. Občas zastřelený migrant, který neuposlechne výzvy k zastavení, není určitě na škodu. Ještě k těm krytům CO. Naše městečko má cca 25 000 obyvatel a kryty jsou tak pro 1500 lidí. Takže co? Takže nic. Takže kdyby ty sirény, které se stupidně zkoušejí každý měsíc, houkaly doopravdy , můžou se ti, kdo to umí, leda tak pomodlit, já leda tak zalézt do sklepa nebo koukat, jak starosta se smetánkou a cikánskou komunitou zalézají do krytů. Proto tvrdím, že armáda, která má víc generálů než tanků je nám zcela k ho.nu a jsem rád, že Rusko a Čína drží na uzdě americké agresory a jejich poskoky a tím mír alespoň tady v Evropě.. Čest, šotoušci.
Sobota, 15. července 2017 - 10:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5349
Registrován: 8-2012
Občas zastřelený migrant, který neuposlechne výzvy k zastavení, není určitě na škodu
Ono by asi nebylo na škodu, aby nějaká nevysledovatelně hlídkující guma jednou zaměnila vás za "migranta" a trefila vás řekněme do glutea maxima, abyste od toho neskápl, ale nadosmrti si to pamatoval (někomu to holt nejde podat jinak, taky mám souseda, co jásavě obhajoval zabukaření fízlů a hrozil pirátům silnic a museli ho nejdřív vybukařit, aby změnil rétoriku).
Proč by kurva na hranicích měli "občas" někoho zastřelit? Ono to nestačilo čtyřicet let? Nějak rychle jste zapomněli...
No jo, ale to asi nebude mít cenu vysvětlovat pitomci, papouškujícímu takové ty televizní "Jamborovy" fráze o "amerických agresorech a jejich poskocích"... ten toho bolševika naopak musel milovat a chce to zpátky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 10:28:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14047
Registrován: 5-2002
JxL: jsem rád, že Rusko a Čína drží na uzdě americké agresory a jejich poskoky a tím mír alespoň tady v Evropě
Ciwe, už to nepij ani ředěný...

Ale aspoň už mám představu, pro koho bylo určeno "závažné zjištění" Marka Wollnera v Reportérech, když jednou přivedl "experta na radiolokaci" pplk. Hlobila v.v., takto největšího blba z bývalé vojenské katedry ČVUT, který se proslavil výrokem "teplota v epicentru jaderného výbuchu dosahuje až sto šesti stupňů Kelvina" (dal tím vzniknout pojmu "Hlobilova mrazová bomba" [biggrin]).
Ten "dobrý" muž tam ukázal na kameru radiolokační rovnici (vypadá moc hezky, je tam čtvrtá odmocnina, zlomek a fůra písmenek), dosadil tam předpokládaný dosah a velikost cíle, který tím měl být vidět, a - pozor - citlivost či spíše necitlivost ruského radaru, kterou nám kdysi na té katedře vtloukali do hlavy, a vyšlo mu z toho asi 750 MW v impulsu, čímž "nezvratně dokázal", že US strana lže, když uvádí mnohem míň (protože má mnohem citlivější přijímače).
Své vystoupění pak korunoval tím, že ten impulsní výkon prohlásil totožnej za příkon a vyvodil, že celej jeden blok Temelína bude živit jenom ten radar a Brdy kvůli tomu bude nutné zhyzdit vedením vvn...

Občas zastřelený migrant, který neuposlechne výzvy k zastavení, není určitě na škodu.
Na našich hranicích je už fatálně pozdě. Je potřeba nepustit do evropských přístavů lodě těch užitečnejch idiotů, co loví migranty už u Libye (čímž ve své neskonalé tuposti pomáhají pašerákům, protože ti pak nemusejí shánět něco, co se aspoň tváří, že je schopný doplout až do Itálie), a donutit je vylodit je zpátky v Africe.
A teprv tady by bylo na místě nějakou tu neuposlechnuvší loď potopit.

TH: Ne, spíš je vidět, jak některým vymaštěncům ten bolševik a jeho gulášový kriminál prostě chybí.
Doufám, že se neurazíš, když s Tebou budu souhlasit...

Bobik: zdali by bylo lepší mít jen část společný armády (ať už v rámci NATO či EU), specializovanou na konkrétní úkoly
Takhle třeba fungujou naši chemici, a to už docela dlouho.

(Příspěvek byl editován uživatelem Hajnej.)
Sobota, 15. července 2017 - 10:45:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3331
Registrován: 3-2010
Troubo T-H, vždycky mě pobaví moula jako ty , který do všeho kafrá a přitom ví prd. Občasné zastřelení potenciálního džihádisty by bylo určitě dobrým odstaršujícím faktorem pro ty ostatní, kteří nelegálně překračují hranice. Podle mě furt lepší, než aby kvůli pitomým humanistům islamisti vybuchovali u nás na náměstích, nádražích nebo obchodních centrech. Kecy o čtyřiceti letech si nech pro soudružku učitelku, až ti skončí prázdniny. Byla tady nesvoboda a cestovat mohli jen udavači, ze kterých se pak většinou stali "disidenti", ale mohl jsem bez obav chodit v noci po ulicích bez obavy, že mě nějaký Rumun odkrágluje . A na těch hranicích nebyli jen naši pohraničníci, i rakušáci stříleli .
Jinak, nevím, co jsou televizní "Jamborovy" fráze, osle,na TV se skoro nekoukám, používám to, co mám v hlavě a mám svůj názor, moulo.
Jinak si myslím, blbánku, že moje ani tvoje žvejky tady nikoho nezajímají, s nehodami nemají nic společného, takže končím.
Sobota, 15. července 2017 - 10:49:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7145
Registrován: 4-2003
Občas zastřelený migrant, který neuposlechne výzvy k zastavení

Tak Vám garantuju, že ta zelená gumička skončí docela dlouhou dobu v kriminále, protože zabití.

A taky Vám garantuju, že než dál zelená guma zelený gumičce jakoukoliv zbraň, počítaje v to i utona, tak jí prozkouší ze zákona o ozbrojených silách, par.42, a to tak, že to zelená gumička bude umět NAZPAMĚŤ.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 15. července 2017 - 10:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7146
Registrován: 4-2003
moula jako ty , který do všeho kafrá a přitom ví prd

Tak já jsem byl na vojně a byl jsem tam i ve strážní službě a tu 42ku znám skoro nazpaměť.

Jak jste na tom (kromě keců v fíracimr) Vy?
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Sobota, 15. července 2017 - 11:00:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3332
Registrován: 3-2010
Číslo příspěvku: 7146
Registrován: 4-2003

moula jako ty , který do všeho kafrá a přitom ví prd

Tak já jsem byl na vojně a byl jsem tam i ve strážní službě a tu 42ku znám skoro nazpaměť.


Jak jste na tom (kromě keců v fíracimr) Vy?


[lol][lol][lol][lol][lol][lol][lol]

Nějak ses ukecl, chlapečku, zapoměls přehodit nick. Takže T-H = Radek Š. To jsou věci[uhoh]

No, když už tady seš za dva, odpovím ti, jak jsem na tom já. 730 + 3x21
Sobota, 15. července 2017 - 11:01:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5351
Registrován: 8-2012
Doufám, že se neurazíš
Ty máš prostě problém...

vždycky mě pobaví moula jako ty
Bohužel to není vzájemné, pitomec jako ty (když si teda "po nádražácku" tykáme) mě spíš děsí.
Občasné zastřelení potenciálního džihádisty
Jak se někde v háji pozná potenciální džihádista od tebe na houbách (nebo třeba Johanna Dicka)?
islamisti vybuchovali u nás na náměstích, nádražích nebo obchodních centrech
Tohle strašení funguje akorát na mentální primitivy jako ty (ale očividně sem bude rychle muset Pitomio&comp. aspoň nějaké migranty násilně dovléct, protože jinak budou ti bubáci brzy dost vyčpělí)...
používám to, co mám v hlavě
Tím bych se zrovna moc nechlubil. A pochybuju, že ti tam "američtí agresoři a jejich poskoci" vznikli sami od sebe...

P.S. Může někdo konečně uvést, k čemu by byl takový echt studenoválečnický "atomový" kryt dneska dobrý, když nepočítám pěstování žampionů? (Bolševické užitečné idioty prosím, aby se protentokrát zdrželi tezí o amerických agresorech, revanšistech a zaprodancích v žoldu.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Velká nehoda
Sobota, 15. července 2017 - 11:53:20  
Neregistrovaný host
89.203.212.124
Když tady čtu ty žvásty, které s nehodou nemají nic společného, tak největší železniční nehoda za posledních 40 let se stala, když tatínek T.H. počal malého Tomáška. Protože kdyby tady takových exotů bylo méně, bylo by (nejen na káčku)také lépe.
Sobota, 15. července 2017 - 12:11:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 164
Registrován: 4-2017
T_._H_. "Občasné zastřelení potenciálního džihádisty
Jak se někde v háji pozná potenciální džihádista od tebe na houbách (nebo třeba Johanna Dicka)".

Pokud se někdo sbírající houby, pohybuje v prostoru, o němž ví (či aspoň předpokládá), že je střežen, na výzvu k zastavení zastaví. Pokud se někdo, týmž prostorem se snažící ilegálně proniknout, na výzvu k zastavení nereaguje zastavením se, ale buď úprkem či nějakou zbraní.
Tak se pozná houbař od dihádisty.
Sobota, 15. července 2017 - 12:22:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5354
Registrován: 8-2012
Tak si přečtěte něco o tom zmíněném Johannu Dickovi.
(Když teda pomíjím to, že nějak chybí důvod na toho migranta střílet - teda pokud se nechcete sami dobrovolně vzdát těch "evropských hodnot", kterých mají pitomiové jinak plnou hubu, že nám je někdo chce vzít.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 13:40:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 165
Registrován: 4-2017
T_._H_. To, že si někdo špatně vysvětlil pojem "prostor, který je střežen" a to, k čemu v něm byl oprávněn udělal jinde je politováníhodné. Ovšem takových špatných vysvětlení či omyl bylo v dějinách víc-viz vybombardované Drážďany.

Ale nemění to nic na faktu, o kterém jsem psal-pokud se někdo chová v místech, kde může být ohrožen, tak, jak lze předpokládat, je nebezpečí újmy nízké. A nemusí to být jen prostor u státní hranice, stačí přechod pro chodce, řízený světly.

Důvod střílet na kohokoli, kdo se nechová tak, jak by měl (chce proniknout tam, kde to nemá dovolené a NA VAROVÁNÍ NEREAGUJE) není třeba vysvětlovat, plyne ze samé podstaty věci.
Sobota, 15. července 2017 - 13:52:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5359
Registrován: 8-2012
Důvod střílet na kohokoli, kdo se nechová tak, jak by měl (chce proniknout tam, kde to nemá dovolené a NA VAROVÁNÍ NEREAGUJE) není třeba vysvětlovat, plyne ze samé podstaty věci
Jasný, prostě bude potřeba ty zákony, které to (zatím)} nedovolují, pojmout zase tak nějak... z podstaty po bolševicku. No asi to tak má být, díky aspoň za těch pár let svobody.
P.S. kdyby tu aspoň nějací migranti byli, aby ty zástupný důvody pro utahování šroubů za frenetického jásotu pitomečků nevypadaly tak prvoplánově...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
starý Ivoš
Sobota, 15. července 2017 - 14:32:16  
Neregistrovaný host
37.221.248.215
Vlku, nech ho, je to marný, je to marný, je to marný... On si prostě plete svobodu s cochcárnou. Ale spíš mám pocit, že jen provokuje.
Sobota, 15. července 2017 - 14:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 8-2012
Zřejmě ano, když nesouhlasím s cochcárnou střílet po někom z banálních "důvodů". Ono vám totiž pánové furt nedochází, že vlna hysterie kolem neexistujících migrantů, na kterou jste tak ochotně naskočili, není namířena proti migrantům, co tu prostě nejsou a ani sem nechtějí, ale proti vám - jednak budou volby (takže je potřeba vytvořit "problém", aby bylo možné nabídnout "řešení") a jednak se utažení šroubů, nějaký ten BigBrother a pěstovaná "společenská objednávka" na liberalizaci střílení po někom hodí vždycky.
Jak říkám, škoda že tu aspoň nějací ti migranti nejsou, takhle to téma do švestek sotva vydrží... i ta Merkel spěje k dalšímu volebnímu vítězství, zatímco AfD se ke zděšení všech fašounků rozpadá Frauke Petry pod rukama.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 16:12:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14050
Registrován: 5-2002
JxL: Takže T-H = Radek Š. To jsou věci[uhoh]
Chybný závěr, jde o dvě různé osoby. To, že Tě oba mají za debila, opravdu, ale opravdu není důkaz, že jde o touže osobu.
To bys mohl za chvíli tvrdit, že jsem s TH totožnej i já a těch posledních pár dní jsem se o přehradách hádal sám se sebou. [biggrin]

Spíš by to pro Tebe měl být důvod k zamyšlení nad sebou samým.

TH: Ty máš prostě problém...
Ani ne - prostě mě potěšilo, že se ve věci JxL shodneme.
Sobota, 15. července 2017 - 16:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 483
Registrován: 6-2015
"Hranice nie sú korzo, aby sa tu volakdo prechádzal!"
Gustáv Husák
[ok][ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem K6S31ODR.)
Sobota, 15. července 2017 - 16:58:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3334
Registrován: 3-2010
Myslivec: To bys mohl za chvíli tvrdit, že jsem s TH totožnej i já


Ani bych se nedivil, pitomců, kteří mají víc nicků je tady kupa, vzájemně se sami chválí a dávají si za pravdu na své imbecilní názory. Takže klidně to můžeš být i ty, brouku Pytlíku[yawn]
Sobota, 15. července 2017 - 17:20:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3925
Registrován: 7-2011
Hajnej:
"Takhle třeba fungujou naši chemici, a to už docela dlouho. "
Jo, naši šemíci, stejně jako špitály, jsou už docela slavný, coby slušný profíci. Jenže jde taknějak o to, aby fungoval celek, ne jen (některý) jednotlivosti.

T_._H_.:
"Jasný, prostě bude potřeba ty zákony, které to (zatím) nedovolují, pojmout zase tak nějak... z podstaty po bolševicku..."
Ty zákony, co to dovolují, platí v zásadě už i dnes. Problém je ovšem v tom, že policajti maj bouchačky víceméně jen na ozdobu a bojej se je použít, protože v tu chvíli se na ně sesypou různí všelijací, co zaměňují svobodu (zejména vlastní) za anarchii a ve chvíli, kdy se na ně policajt blbě podívá už ječej něco o policejním násilí...[crazy]
Majkl007
Sobota, 15. července 2017 - 17:57:55  
Neregistrovaný host
78.102.81.100
Jxxl: Tak proč sem vůbec lezete, když je to tu samej pitomec, blbeček, trouba, moula, apod.? Máte to zapotřebí? Dokážete taky stvořit příspěvek, ve kterém byste nikomu nenadával, a nebo je tohle nadávání smyslem Vaší existence? Pokud ano, tak Vás docela lituju, ale buďte si jist, že Vaše mindráky a komplexy tu nikoho nezajímají! [angry]

A vůbec, celá tahle diskuse, to je zase dílo... Divadelní představení se stále stejnými herci... [crazy]
Sobota, 15. července 2017 - 19:44:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3336
Registrován: 3-2010
Majkl ty seš další Myslivcův nick? Asi jo[biggrin][rofl][talker]
Sobota, 15. července 2017 - 20:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5365
Registrován: 8-2012
Ty zákony, co to dovolují, platí v zásadě už i dnes
Bylo by určitě zajímavé se vás zeptat, které to jsou "ty zákony" a v jaké "zásadě" platí. Na druhé straně je to ale očividně k ničemu vzhledem k vašemu dalšímu tvrzení, že policajti ("bouchačky") "bojej se je použít", protože to, že se policajt "bojí" použít bouchačku, tzn. použije ji jen v zákonem přesně definované situaci (do které střelba do migrantů překračujících hranice opravdu nepatří, byť si o tom právní nihilisté myslí něco jiného), je jedna z největších vymožeností právního řádu této země.
Ale tak pro pobavení: podle jakých zákonů se na hranicích může dle Bobikova výkladu "občas zastřelit potenciální džihádista"? (Ovšem obávám se, že odpovědí bude hrobové ticho.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 15. července 2017 - 22:01:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 8-2011
Občasné zastřelení potenciálního džihádisty by bylo určitě dobrým odstaršujícím faktorem pro ty ostatní, kteří nelegálně překračují hranice.

Docela úsměvná představa ,jak se nějaký džihádista plíží noční tmou od Třístoličníku ke Stožci ve strachu kdy ho zadrží hlídka PS se služebním psem Šarykem.[biggrin][biggrin][biggrin]
Sobota, 15. července 2017 - 22:51:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14053
Registrován: 5-2002
JxL: vzájemně se sami chválí
Ano, zrovna my dva s TH jsme se tu v posledních dnech vzájemně chválili přímo příkladně. [rofl]

Majkl ty seš další Myslivcův nick?
Ne, jenom znamení toho, žes´ tentokrát šlápl přes čáru opravdu hodně.