Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 10. 02. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 10. 02. 2017

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 30. ledna 2017 - 06:28:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1224
Registrován: 7-2007
Jenki: ale v posledních cca 10 letech se soudruzi na Department of Transportation probudili a rozjeli nějaký program na téma "safety musí být ať to stojí co to stojí". Část z toho jsou "reálná" opatření, část z toho je prudění "čím více papírů tím víc Adidas".

Patrně narážíte na projekt Positive Train Control. V mnohém mi tento systém připomíná náš evropský ETCS - jak po technické stránce, tak ve smyslu over budget & over time. Je zde více radiových přenosů - např. i výhybka někde v prérii může být ovládána a dohlížena po rádiu. Patrně to vyplývá z velkých vzdáleností v USA a z absence kabelů podél tratí.
Pondělí, 30. ledna 2017 - 09:29:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 597
Registrován: 11-2012
https://www.novinky.cz/krimi/427851-motoracek-na-melnicku-sesroto val-auto-ridic-zemrel.html
Jenki
Pondělí, 30. ledna 2017 - 10:56:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5014
Registrován: 5-2002
Signalman_77:
"Patrně narážíte na projekt Positive Train Control..."

Nejen ten, i když kolem jeho implementace v podmínkách commuter rail / light rail / streetcar provozů je taky otazníků víc než dost; v tom odkazu o tom něco málo píšou.

Další kapitolou je požadavek na zpracování studií bezpečnosti a spolehlivosti na kdejakou kravinu, požadavek na rozsáhlá školení všeho druhu pro provozní personál (v porovnání s provozovateli autobusových sítí jde o příšerný opruz). Sranda třeba je povinnost vypracovat několik šanonů havarijních scénářů na různá témata; nevolnost cestujícího a dopravní nehody chápu, ale jsou tam i extrémy typu úniky chemických látek (v místě kde nejbližší chemička je 2h jízdy autem), radiační zamoření, přípravu na tornáda v Oregonu nebo na sněhové bouře v Arizoně. Lahůdka byla složka "kriminalita" s podskupinou možné občanské nepokoje, kde byly různé praštěné scénáře událostí, ale ten nejpravděpodobnější (rozjetí afroameričané sjetí crackem se vydají do ulic) tam nebyl protože by to byl rasizmus. Samozřejmě všechny výše zmíněné záležitosti se musí schválit, odpřipomínkovat a prokazatelně školit. Komedie končí lahůdkami typu nové protipožární normy pro vozidla, které naházely do jednoho pytle vše od tramvají po Acelu, takže i tramvaj musí (zjednodušeně řečeno) zajistit přežití cestujících když v tunelu vypukne požár, i když tunelem nejezdí a nikdy nebude.

Hlavně že tam dodnes zcela legálně věší trakci, VN a VVN na dřevěné sloupy [blesk][smrt]
anonym12321
Pondělí, 30. ledna 2017 - 17:39:28  
Neregistrovaný host
185.91.165.14
Další dneska: http://tn.nova.cz/clanek/u-prahy-vlak-srazil-a-zabil-chodce-zemre l-na-miste.html#pg_image_number
Pondělí, 30. ledna 2017 - 18:07:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 415
Registrován: 6-2016
"U Prahy vlak srazil a zabil chodce" Doufám, že vlak bude obžalován a souzen[rofl]
Ti novináři jsou fakt hovada!!!
Petr_hradecký
Pondělí, 30. ledna 2017 - 19:34:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 622
Registrován: 4-2015
@Hroch: já jsem člověk webem se živící a chodí mi do různých agregátorů kvanta věcí. Nenapsal jsem, že je někdo úchylák. Navíc jak jsem již psal výše, to byl sarkasmus a to nepochopený. Stále jsem za to, že fotky přejetých jsou už mimo běžnou zvědavost. A tím se dostávám k tomu druhému: ...jsem to viděl... číslo jednotné. A asi tak dvě fotky, bo to byl skutečně hnus, jak píše Pajzák. Jen jak jsem proklikával odkazy, nechodím tam a už vůbec ne pravidelně.
Co máte dále? Ještě něco chcete objasnit?
Přeji hezký den.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Son
Pondělí, 30. ledna 2017 - 21:54:20  
Neregistrovaný host
193.86.90.83
Zajímavé - RegioJet měl dneska nehodu u Žichlínku - srážka s nákladním autem. A média mlčí... Jinak píšou o kdejakém sebevrahovi a nyní ticho po pěšině...
MiT
Pondělí, 30. ledna 2017 - 22:32:11  
Neregistrovaný host
78.108.96.151
Viz http://orlicky.denik.cz/nehody/rychlik-na-lanskrounsku-smetl-z-pr ejezdu-nakladak-posadka-vyskocila-20170130.html
Šmajchl
Pondělí, 30. ledna 2017 - 23:34:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 721
Registrován: 9-2011
Fotoreportáž ze Žichlínku na Facebooku HZS SŽDC Česká Třebová
Úterý, 31. ledna 2017 - 13:10:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1678
Registrován: 12-2007
Son: Bodejť by ne, odskákaly to i vagony a možná i cestující, viz fotky z fb hs č. třebová
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Petr_hradecký
Úterý, 31. ledna 2017 - 16:30:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 4-2015
honzaklonfar: Vlak souzen nebude, bo na místě zemřel. Přesná citace:
Tragická nehoda
U Prahy vlak srazil a zabil chodce. Zemřel na místě

Kromě toho, že jim chybí sem tam nějaká interpunkční znaménka, celý ten patvar malinko nedává smysl. Novinář není od slova Nova. Ty hezky vypadající parodie na žurnalisty viděly novinařinu tak leda z rychlíku. Autorem blábolu je osoba se zkratkou "gar". Měl by se jim všem zaplatit kurs českého jazyka.
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:14:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9506
Registrován: 3-2007
Topiči, topiči.. [crazy]
Strančice
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:54:31  
Neregistrovaný host
109.80.39.215
Dnešní umělec ve Strančicích
Mladějov
Úterý, 31. ledna 2017 - 18:59:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9511
Registrován: 3-2007
Topič se asi kouknul do slovníku a reakci tiše smazal [lol]
Středa, 01. února 2017 - 07:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2011
Jedna ze vcerejska, prebrato z FB - Cmelak vs kamion ...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/16422340_156493742 0202319_1006491195452044440_o.jpg?oh=86d2e5285927c529ce0a34b323bb 33fc&oe=594C3CA1
HZS SŽDC Ostrava...
Středa, 01. února 2017 - 08:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6762
Registrován: 4-2003
Ty hezky vypadající parodie na žurnalisty viděly novinařinu tak leda z rychlíku.

Nova není novinařina, ale tzv. "vytváření obsahu". Ten je tak sofistikovaný, jak jsou sofistikovaní jeho konzumenti.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Petr_hradecký
Středa, 01. února 2017 - 21:03:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 626
Registrován: 4-2015
RadekŠ: Asi tak...
Nejsem [new] Na K-Reportu od 2012.
Modely amerických trucků - dcp.wz.cz
vizovjan
Čtvrtek, 02. února 2017 - 19:49:02  
Neregistrovaný host
217.112.167.221
RadekŠ: Trefa do černého [ok]
DI ČR
Pátek, 03. února 2017 - 21:14:54  
Neregistrovaný host
46.135.93.0
Drážní inspekce hledá v Praze, Plzni a Ostravě nové kolegy.

http://www.dicr.cz/sluzebni-mista

Pro všechny pozice je požadováno VŠ vzdělání magisterského stupně.
Místo na centrálním ohlašovacím pracovišti je vhodné i pro absolventy a absloventky neželezničních oborů.
Sobota, 04. února 2017 - 22:18:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 394
Registrován: 8-2013
Nehoda R 1147 v Přepeřích 4.2.2017

https://youtu.be/r_Hv7a4xUBA?t=7m57s
Neděle, 05. února 2017 - 09:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2009
Další střelkyně včera v Nectavě, auto vypadá opravdu ošklivě.
http://www.furtovnik.cz/soferka-se-asi-rozhlizela-esle-nejede-aut o-a-on-nakonec-jel-vlak/
Neděle, 05. února 2017 - 17:19:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4603
Registrován: 9-2011
To je aspoň sranda číst :-)
znalec poměrů
Neděle, 05. února 2017 - 17:51:28  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Když to tak sleduji , co se děje každý den na železničních přejezdech ,vtírá se otázka : "Není na čase definitivně zastavit životu nebezpečnou železniční dopravu a dát prioritu bezpečné silniční dopravě ? [auto]. . . . . . . . [ok]. . . . . . [talker]
Neděle, 05. února 2017 - 17:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 113
Registrován: 10-2016
znalec poměrů

Jestli nevíte, tak železniční doprava je jeden z nejbezpečnějších dopravních prostředků na světě! Na silnici ročně zemře mnohem, mnohem víc lidí než na železnici.

Kdyby byli řidiči normální a nevjížděli na přejezd kdy se to nesmí, tak by nevznikaly železniční nehody, při kterých mimochodem dopadne v drtivné většině nejhůř posádka automobilu.

Jen pro Vaši informaci, silniční doprava patří mezi nejvíce nebezpečný dopravní prostředek.

Asi nejste takový znalec poměrů, jakou máte přezdívku a nebo si jen děláte legraci!!!
P_v
Neděle, 05. února 2017 - 18:02:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1697
Registrován: 5-2002
znalec poměrů: Podle té logiky je načase trvale zavřít nebezpečné železniční přejezdy. Neboť při nehodě je to vždy automobil, který tam vjel v rozporu s pravidly. Tak ho tam nepustíme.
Trolleybus
Neděle, 05. února 2017 - 18:31:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2715
Registrován: 5-2002
znalec poměrů:
"Když to tak sleduji , co se děje každý den na železničních přejezdech ,vtírá se otázka : "Není na čase definitivně zastavit životu nebezpečnou železniční dopravu a dát prioritu bezpečné silniční dopravě ? [auto]. . . . . . . . [ok]. . . . . . [talker]"
Příště tam těch vychechtaných smajlíků dejte aspoň dvacet, aby to došlo všem. [wink]
<font color="0000ff">Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
</font>
znalec poměrů
Neděle, 05. února 2017 - 20:01:12  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Omlouvám se ,jezdil jsem na lokomotivě víc jak 28 let ,ale asi jsem to trochu přehnal a slovo "ironie" vám nic neříká ? !. . . . . . . . . [masinka]
Občasný čtenář
Neděle, 05. února 2017 - 20:12:58  
Neregistrovaný host
213.155.254.157
znalec poměrů
On nádra-žák je ještě mladý chlapec, ve věku kolem plnoletosti. Horlivý diskutér všude možně, ale vlákno Vláry asi nesledoval. Jinak by věděl, s kým má tu čest a tušil by, že jde o ironii.
znalec poměrů
Neděle, 05. února 2017 - 20:27:35  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
"Občasný čtenář" . . . .Upřímný dík za "obhajobu" i za reklamu, i když té mi netřeba, žiji jen pro "Horní Vláru" . . . . . . [masinka]
znalec poměrů
Neděle, 05. února 2017 - 21:20:41  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jako omluvu přidám jednu ze svých nesčetných příhod při mé kariéře fíry na dráze.
Tehdy jsem jezdil v turnuse na Mos.vlacích na romantické polní trati 17km. dlouhé Nemšová-Lednické Rovné, tedy na Slovensku.
Tenkrát jsem vezl s "ponorkou"- mot.vozem M286 004 ranní os vl. na Ledn.Rovné. Cesta z Nemšové probíhala v pohodě.
Bylo krásné letní ráno. Pár km. před cílovou obratovou stanicí Ledn. Rovné vedla před zastávkou Dulov souběžně s kolejemi i státní cesta v délce asi dva km. Na počátku souběhu se mi vedle mot.vozu objevil Mercedes se švýcarskou SPZ. V autě seděl řidič sám, měl otevřené boční okénko a pečlivě dodržoval rychlost, stejnou jako jsem jel i já. Chvíli mi mával, občas zatroubil a sem tam zhotovil i nějaké foto (videokamery tehdy ještě nebyly).
Tak jsme jeli po celou dobu "bok po boku". Řidič Meďouru se víc jak řízení věnoval sledování mé jízdy. Bohužel po dvou kilometrech silnice křížila kolej nechráněným přejezdem. Předpisově jsem začal dávat návěst pozor, ale řidič auta to považoval jako další zpestření naší společné jízdy a nijak nereagoval na rychle se blížící přejezd.Přibrzdil jsem dost razantně a vzápětí mi mercedes proletěl doslova pod nárazníky, jel dál , tam se naše společná pouť skončila.
Za pár minut jsme přijeli na Lednické Rovné. U staniční budovy stál zaparkovaný Mercedes a na nástupišti jeho majitel. Když jsem zastavil, rozběhl se ke mně a něco mi říkal . Neumím ten jejich jazyk, snad se mi omlouval či co. Slezl jsem ze stanoviště dolů , Švýcar mi stále něco dokazoval, mávl jsem jen rukou, podali jsme si je, a on po chvíli odjel do místní sklárny uzavřít zřejmě nějaký kontrakt.
Někdy je třeba i trošku předvídat a nespoléhat se na to, že přednost mám já a to se mi x-krát při službě na mašině vyplatilo.
Jinak, mých dalších pouze vlastních víc jak 60 příběhů z kariéry fíry je k dohledání v archívu ve vlákně "Trať Vlára a okolí", mějte se . . . . . . . [masinka]
nenádražák
Neděle, 05. února 2017 - 23:00:53  
Neregistrovaný host
95.129.98.4
On bude pan nádražák asi taky papic nanic :-)
Středa, 08. února 2017 - 11:00:50  
Neregistrovaný host
88.153.7.148
Belgický Infrabel (spolecnost pod státním SNBC-holdingem spravující belgickou zeleznicní infrastrukturu mj. prejezdy, obdobne jako SZDC v CR) zverejnil pred nekolika dny statistiku za rok 2016 o nehodách na úrovnových prejezdech (passages à niveau) v Belgii. Belgie má prakticky stejný pocet obyvatel jako CR a obdobne hustou zeleznicní sít, ale nekolikanásobnou hustotu obyvatelstva na km², tak zde tedy prikládám nekterá data z té statistiky (úryvek v belg. Metru ze 07.02.17) pro srovnání:
1. Celkový pocet nehod 2016 vcetne strzeného trakcního vedení, prerazených závor ci automobil. nehod v bezprostredním okolí: 391; 2. Prúmerné zpozdení vlakú na jednu nehodu: 2 hod.; 3. Pocet srázek 2016: 45; 4. Pocet mrtvých pri srázkách na úrovnových prejezdech: 4 (2016), 11 (2015); 5. Od r. 2005 bylo odstraneno pres 300 úrovnových prejezdú (Soucástí politiky Infrabel je odstranování úrovnových prejezdú.); 6. 70% nehod na prejezdech je zpúsobeno ridici aut, kterí bydlí v bezproztrední blízkosti (riverains) --> Srovnej se sympoziem v Lille (F) o nehodách na prejezdech!
: o )
Středa, 08. února 2017 - 11:51:56  
Neregistrovaný host
185.33.137.161
znalec poměrů:
To mi připomíná příhodu z Lužné, když tam byl sraz parniček v červnu. To bylo v době, kdy turnusově jezdily soupravy 843+943. Lidi stáli na koleji a fotili soupravu, která chtěla odjíždět přesně stejným směrem jako byli oni. Strojvedoucí zahoukal a párkrát problikl dálkový reflektor. Lidi nic, teda reakce byla "Jé ten houká a bliká, jupí". Já říkám, že když neuhnou, tak je i za chvíli přejede, načež jim to došlo a vyklidili se z kolejí.

Čím dál více si na těhle akcích lidi neuvědomují, že to houkání není jen tak od srandy, ale že je to návěst "pozor". Spíše se divím, že ještě nikoho nepřejeli, protože občas je to dost o ústa a ty lidi jsou jak, když jsou v nějakém tranzu nebo mimo.
Středa, 08. února 2017 - 13:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1182
Registrován: 5-2007
[masinka] se počúrala..[wink] Zdroj: HZS Jm kraje

8. únor 2017, 09:25
Chemické látky Břeclav
Podtyp: Na POZEMNÍ KOMUNIKACI

Popis: Menší únik motorového oleje z lokomotivy.
Jednotky: HZSp SŽDC Brno, PS Břeclav

Obec: Břeclav
Stav: Ukončená
tttttttttt
Středa, 08. února 2017 - 22:16:41  
Neregistrovaný host
82.117.130.23
Rrrrr už jinou bbbbb
znalec poměrů
Čtvrtek, 09. února 2017 - 20:27:03  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Jedna historická. . . I když to nebyla klasická nehoda, možná sem ani nepatří, a nakonec jsem tu událost a nejen ji popsal jinde, ale na tuto stále celkem rád vzpomínám. Snad Vám zkrátí dlouhý zimní večer,
Po příjezdu s nějakým Pn.vl do Žiliny zr.stan. jsme se přesunuli do tamního depa. Provedli jsme bleskově provozní ošetření, Sergeje dozbrojili, zanedlouho jsme stáli na hranici depa.
Po chvíli se nám rozsvítila seřaďovačka, popojeli jsme před dopr. kancelář. Výpravčí nám řekl, že bereme vl.52692 ze 40 koleje. Vlak 52692 měl rychl. 70km/hod. Tento údaj uvádím úmyslně , měl pro další vývoj událostí celkem významnou roli.
Sjeli jsme dolů do přednádraží na odj.skupinu . Po zajetí na vlak a přivěšení k němu přišel asi za dvacet min.vozmistr a dělal si svou práci. Vlak 52692 tvořilo okolo 20-i cisternových vozů hmotnosti 1800t. s "těžkým benzínem" , což byl surový neupravený benzín získaný destilací z ropy ve Vojanech na východě Slovenska. Další jeho úprava probíhala ve Slovnaftu Blava.
Občas se stávalo, že hl. výp. kohout na cisternovém voze netěsnil a benzín který velmi nevábně voněl odkapával do kolejiště .Přivolaný vozmistr na hodinkách odměřil počet kapek za minutu, pokud jich nebylo víc jak 60 prohlásil "je to v normě". Co by se stalo pokud by benzín začal hořet třeba od okuje vzniklé brzděním těžko předvídat.
Po půl hodině nám přípravářka přinesla "papíry" , zanedlouho se rozsvítilo skup.odj.náv. Po výpravě rozhlasem jsme se za mrazivého zimního večera okolo 18 hodiny vydali na 200km dlouhou pouť do Blavy Vlčieho hrdla.
U hr.Príkrik jsem si předpisově vyzkoušel průb.brzdu, ta byla v pořádku. Potom jsme bez zastavení projeli D.Hričov-Bytču-Pov. Teplou . Okolo 18.40hod jsme se blížili do Pov.Bystrice. Světelná předvěst ukazovala "výstrahu". K vj. návěstidlu následovál pravostranný táhlý oblouk. Ze zvyku jsem otevřel boční okno Sergeje abych zkontroloval, jestli někde něco nejiskří. Vzápětí by se ve mě krve nedořezal. Na konci vlaku šlehaly plameny.
Ihned jsem, ještě dost daleko od vj.náv. s vlakem zastavil. Pomocníkovi, který byl těsně před důchodem jsem řekl, že nám hoří konec vlaku a že jdu dozadu, odvěsím to co hoří, a potom až mu dám návěst ať aspoň 50 m. s vlakem popojede.
Slezl jsem z mašiny dolů a ve sněhu vysokém okolo 30-40 cm. jsem za krutého mrazu zdrhal na konec vlaku. . . . . . . . [masinka]
znalec poměrů
Čtvrtek, 09. února 2017 - 21:14:46  
Neregistrovaný host
5.104.21.85
Pokr. . . . .Zpocený jsem se podle tratě ve tmě doškobrtal téměř až na konec vlaku. Tehdy jsem myslel , že mám snad halucinace. Uslyšel jsem směs slovenských a maďarských nadávek. Když jsem doběhl ještě blíž k plamenům, spatřil jsem neuvěřitelný obraz. Na konci mého vlaku přivěšeného Hurvajze (M131) s do ruda rozžhavenými zdržemi a hořící podlahou, vedle něho mezi prázdnými povalujícími se hasícími přístroji fíru klečícího ve sněhu, s nadávkami metající sníh na podlahu hořícího mot.vozu.
Slušně jsem se ho po slovensky otázal : "čo sa tu jebeš?", on mě spatřil a ptá se mě: "a ty si kto?". Když jsem mu řekl, že jsem fíra od vlaku vyskočil, a ze slovy: "ty kurva ,ty si ma chcel zajebať" se na mě začal sápat. Chvíli jsme se dohadovali, vysvětlil jsem mu pracně, že o jeho stroji na konci vlaku mě nikdo neinformoval, pomohl jsem mu zahasit podlahu vozu, za chvíli jsem se vrátil na svůj stroj.
Jak se to všechno událo? Už jsem avizoval, že můj vlak měl rychlost 70km/hod. Tu jsem poctivě dodržoval , ručička rychloměru kolísala mezi 70-75km/hod. O Hurvajzoviz depa N.Zámky kterého po soustružení obručí v tamním depu aktivně v Žilině připojili na konec mého vlaku jsem neměl ani tušení. Nebyl jsem informovaný ani ústně, ani písemným rozkazem o omezení rychlosti. Novozámecký fíra po provedení brzdy v Žilině aktivně uzavřel kohouty mezi cisternou a svým Hurvajzem prý proto "aby som mu vraj pri brzdení nenarobil plochy" . Zanedlouho však zjistil, že rychlost vlaku značně překračuje konstrukční rychlost jeho stroje. Z obavy snad o svůj život, či z obavy o svůj mot.vůz počal s dvaadvacet tun vážícím Hurvajzem zuřivě brzdit kolos o hmotnosti téměř 2000t. doufajíc, že sníží rychlost alespoň na přijatelnou hodnotu. Zanedlouho doruda rozžhavené zdrže bez problémů okujemi zažehly desetiletími proschlou podlahu jeho stroje.
Po této události jsem sníženou rychlostí pokračoval až do Leopoldova, kde se zubožený Hurvínek odvěsil a pokračoval přes Sereď a Galantu do svého domovského depa. My jsme pokračovali dál bez dalších problémů až do cílové stanice.
Nyní, pokud si na tu událost už 30 let starou vzpomenu se tomu usměji,ale tehdy mi do smíchu při představě co vezeme do smíchu rozhodně nebylo, mějte se . . . . . [masinka]
Starý Vlk
Čtvrtek, 09. února 2017 - 21:39:21  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
znalec poměrů:
Ten fíra z M 131,1 byl slušně řečeno neznalý základních věcí o brzdě. Pokud už chtěl "ojebat"" průběžnou brzdu při jízdě v závěsu, tak si mohl vypnout rozvaděč. M 131.1 měla i přídavnou brzdu, sice jako nouzovku, ale měla. Nehledě na to, že i její ruční brzda -vzhledem k hmotnosti-nebyla až zas tak slabá. Já jsem takhle jezdil s 810 na závěsu běžně, ovšem nebylo možné se natáhnout na lavici a zavřít oči, člověk musel být na stanovišti a hlídat situaci. Když jsem věděl, že na vedoucí lokomotivě je kolega, který si z poznámek tabeláru (pravidelný závěs 5x v týdnu) moc hlavu neláme, tak jsem si také vyřazoval směr, i když to znamenalo montérky a nějaký čas. Ale než přesvědčovat zkušené mechaniky v depu, že se ten zatracený roztěžník v regulátoru převodovky musel rozpadnout sám, že jsem opravdu nejel přes devadesát, tak jsem to raději dělal. Naštěstí nikoho nenapadlo zkontrolovat proužek, na kterém bylo napsáno Závěs a Postrk.
22michal
Čtvrtek, 09. února 2017 - 21:57:02  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Jedna dnešní nehoda, [auto] vs. [masinka].
Naštěstí jen s drobnými zraněními.
pozary.cz
dicr.cz
Pátek, 10. února 2017 - 09:00:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2991
Registrován: 5-2002
Starý Vlk > Smím se zeptat, kde měla/má M131.1. přídavnou brzdu ?
Starý Vlk
Pátek, 10. února 2017 - 09:54:22  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Pavel_reiser:
M 131.1 (dnes 801) má přídavnou brzdu integrovanou v brzdiči MPp.
Příloha 8 předpisu ČD 15/1 čl. 3 odst g): Rychločinné brzdění se zavede přestavením rukojeti do polohy rychločinného brzdění s pískováním VIII (na doraz), v níž se rukojeť musí přidržovat. Po zastavení se rukojeť přestaví do polohy závěrné V nebo do polohy úplného provozního zabrzdění VII, aby se přerušilo pískování. V poloze rukojeti VIII se brzdový válec plní i přímočinně tlakem 5,0 bar;
Pátek, 10. února 2017 - 11:08:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6915
Registrován: 4-2003
Pavel Reiser:Smím se zeptat, kde měla/má M131.1. přídavnou brzdu ?

Jak píše Starý Vlk - v brzdiči MPp. Přiznám se, že jsem trochu nepochopil, proč na M131.1 nedali konstruktéři obyčejný kohout přídavné brzdy. Asi byl zvyk kohouty na motoráky nedávat, ale zbytečně tím trpěla jak obsluha, tak i vozidla samotná [crazy].
M131.109
Pátek, 10. února 2017 - 11:26:10  
Neregistrovaný host
89.203.221.50
Bram.Pretože stanoviště u 801niček je veřejnosti představené,tudíž není na stanovišti kohout přímočiné brzdy.
Pátek, 10. února 2017 - 11:29:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6916
Registrován: 4-2003
M131.109:Pretože stanoviště u 801niček je veřejnosti představené,tudíž není na stanovišti kohout přímočiné brzdy.

Tohle důvodem není ani omylem, to je jakési zástupné vysvětlení. Kohout šel upravit obdobně jako brzdič MPp do podoby se sundavací rukojetí. Nebo ho udělat zamykací. Všechno jde, když se chce
[wink].
Pátek, 10. února 2017 - 11:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2992
Registrován: 5-2002
Starý Vlk - Už jsem to pochopil. Rychločinné brzdění mi (způsob) bylo jasné. Jsem si to s tou přídavnou opravdu nespojil a usilovně přemýšlel, kde že ten další kohout té přídavné může být schovaný (v pultu dole sice kohouty - spíš kohoutky jsou, ale ty jsou, co si pamatuji) všechny jen uzavírací.
Tož děkuji, zase jsem chytřejší [happy]
Mladějov
Pátek, 10. února 2017 - 12:04:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9575
Registrován: 3-2007
Bram : A proč by někdo složitě vymýšlel a vyráběl zamykací kohout přídavné, když to takto měl už hotové ?

Tak jiný důvod, třeba aby si fírové zvykli brzdit vlakovou a nebrzdili přídavnou, když měli za sebou vůz ? [proud]

Jinak, máš tedy lepší vysvětlení, když s ním nesouhlasíš ?

(Já se domnívám, že kromě toho uzamčení bylo důvodem zjednodušení "trubkoví" na stanovišti a pod vozem a odpadnutí řady kohoutů navíc, škrtičů, zpětných záklopek..ale fakt tady schéma vzduchu M131.1 nemám a neznám ho z hlavy).
Prostě ala Trabant - vše co nejjednodušší.
MPp se montoval myslím také na první M262.0.
Pátek, 10. února 2017 - 12:32:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6917
Registrován: 4-2003
Mladějov:Jinak, máš tedy lepší vysvětlení, když s ním nesouhlasíš ?

Vždyť to vysvětlení (které považuji za nejpravděpodobnější) ve svém příspěvku 6915 píšu: Asi byl zvyk kohouty na motoráky nedávat

Prostě prvorepublikové motoráky to tak měly a M131.1 je jejich volným poválečným pokračováním, které je až na motor a převodovku Milius s jejich koncepcí víceméně shodné. Žádný další takový motorák už se u nás nevyráběl a i u těch M262.0, které MPp měly, letěl tento časem pryč [wink].

Tak jiný důvod, třeba aby si fírové zvykli brzdit vlakovou a nebrzdili přídavnou, když měli za sebou vůz ?

Vzhledem k tomu, co jsem viděl i u těch, co s M131.1 jezdili v pravidelném provozu, tak bych přibržďování přídavnou brzdou, když měli za sebou vůz, viděl jako menší zlo. Strojvedoucí se naučili jako přídavnou používat ruční brzdu na stanovišti, ze kterého zrovna řídili. A vzhledem k tomu, že jsi takto u dvouvozového vlaku místo dvou náprav hobloval jen jednu nápravu, mi kohout přídavné brzdy přijde jako lepší řešení. Sám asi víš, že se stojednatřicítkou se moc brzdičem MPp dobře nebrzdí a že je to naprd zejména při najíždění na vozy [crazy].

Ale fakt nechci soudit konstruktéry stojednatřicítek, můžeme být rádi, že něco po válce rychle vymysleli a že použili jediný sériově vyráběný dostupný a použitelný motor [wink].

Jediné, co bych fakt konstruktérům vytknul, je nápad vést výfukové potrubí těsně u palivové nádrže. Nad tím mi zůstával rozum stát. Stejně se to pak muselo časem zrekonstruovat, jinak by stojednatřicítky hořely častěji než dvaašedesátky [coze].
Pátek, 10. února 2017 - 12:34:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12968
Registrován: 5-2002
No fakt je, že s fíčůrami MPp jsme se při rekonstrukci Stříbrného šípa trochu vyvztekali...
Pátek, 10. února 2017 - 12:36:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12969
Registrován: 5-2002
Bram: a že je to naprd zejména při najíždění na vozy
Jojo, na Šípu jsme tyhle fajnový manipulace nakonec taky řešili tou ručkou...
Mladějov
Pátek, 10. února 2017 - 12:49:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9576
Registrován: 3-2007

Prostě prvorepublikové motoráky to tak měly a M131.1 je jejich volným poválečným pokračováním, které je až na motor a převodovku Milius s jejich koncepcí víceméně shodné. Žádný další takový motorák už se u nás nevyráběl a i u těch M262.0, které MPp měly, letěl tento časem pryč jen jednu nápravu, mi kohout přídavné brzdy přijde jako lepší řešení. Sám asi víš, že se stojednatřicítkou se moc brzdičem MPp dobře nebrzdí a že je to naprd zejména při najíždění na vozy [crazy].


To je pravda, to je hrozný bazmek [lol]
Ale úplně stejné je to třeba s klasickým kohoutem přídavné, který vyžaduje při posunu docela cvik..a taky "letěl" třeba z bobin, 703 atd. i když poměrně pozdě.
A těch ujetých mašin a vlaků, co bylo, když někdo nechal kohout v neutrálu a odskočil si pro něco [crazy]

Stejně je na pohodlí a rychlost reakce/odezvy nejlepší klasický DAKO - BP, nové verze el. brdičů přídavné typu "plň-neutrál-vypouštěj" jsou návratem k lepšímu kohoutu.

}
Pátek, 10. února 2017 - 13:05:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6918
Registrován: 4-2003
Mladějove, plný souhlas s tím, že DAKO BP je jako přídavná brzda nejlepší a cokoliv novějšího je akorát ve výsledku zhoršení oproti etalonu DAKO BP.

Ale že by ten kohout byl tak zlý třeba při najíždění, to jsem si tedy nevšimnul. A to i při potřebě přesného posunu s řadami 700, 701 a 702, kde by potřeboval člověk alespoň tři ruce [proud].

Ale ta střední poloha kohoutu je fakt pěkně ošemetná [crazy].


Hajnej:Jojo, na Šípu jsme tyhle fajnový manipulace nakonec taky řešili tou ručkou...

Tak jste na to nakonec také přišli [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
M131.109
Pátek, 10. února 2017 - 13:09:33  
Neregistrovaný host
89.203.221.50
Brame.Prostě to tak bylo a né že nemám pravdu.
Pátek, 10. února 2017 - 13:14:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6919
Registrován: 4-2003
M131.109:Brame.Prostě to tak bylo a né že nemám pravdu.

Nebudu Ti to vymlouvat, nemá to cenu a na svůj názor máš samozřejmě plné právo [wink].
Mladějov
Pátek, 10. února 2017 - 13:22:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9577
Registrován: 3-2007
Zlý..já jsem hlavně názoru, že to je úplně zbytečný opruz a ještě v zimě studí do ruky, neb ho vzduch a tepelné vedení železem vydatně ochlazují.
Jinak jsem si ho užil na topírenském posunu se 703 do sytosti, děkuju.
Pátek, 10. února 2017 - 13:38:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6920
Registrován: 4-2003
Mladějov:Zlý..já jsem hlavně názoru, že to je úplně zbytečný opruz a ještě v zimě studí do ruky, neb ho vzduch a tepelné vedení železem vydatně ochlazují.

Jojo, tohle bude tím, že jsem nikdy celý den na topírenském posunu nejezdil, pak bych si toho asi začal všímat také. Když s tím blbnu jednou za čas, tak mi tohle nepřijde na mysl.

Jinak jsem si ho užil na topírenském posunu se 703 do sytosti, děkuju.

Vždyť já Ti ten kohout přeci nevnucuji a naopak s Tebou plně souhlasím, že DAKO BP je prostě NEJLEPŠÍ [wink].
Pátek, 10. února 2017 - 13:46:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10850
Registrován: 5-2004
Že se tak na tom hurvajzu při 70 vyděsil? Nevím jakou měly přesnost hurvajstacha, leč osobně jsem jel kdys sólem z Jičína do Libuně na zadní plošině kde to ukazovalo. Jednu chvíli i 85... Pravda je že se stahovalo zpoždění po čekání na seklý osobák z Nbk a i to že jsme Jičín - Libuň ujeli za nějakých 12 minut včetně zastávek což víc než 60 asi nutně býti muselo....

Hukot to byl dost slušnej.
Pátek, 10. února 2017 - 15:51:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12973
Registrován: 5-2002
ML: nové verze el. brdičů přídavné typu "plň-neutrál-vypouštěj" jsou návratem k lepšímu kohoutu
Troufl bych si namítnout jednu výjimku - jednokabinové mašiny typu Bangle se stanovištěm přepínatelným za jízdy. Tam jednoduše necháš ovladač v X a na novém stanovišti vesele pokračuješ v ovládání.
Pátek, 10. února 2017 - 16:29:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6921
Registrován: 4-2003
Hajnej, vždyt bangle je historie a u lokomotiv s věžovou kabinou (od 731 a novějších) máš výhled takový, že přelejzat při posunu vůbec nemusíš. Navíc se praporkem mává výjimečně, všude jsou vysílačky:-).

Bangli bych jako etalon dnešní posunovací lokomotivy už fakt nebral.......
Pátek, 10. února 2017 - 16:44:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12975
Registrován: 5-2002
Bram: vždyt bangle je historie
Já ale mluvím o jejich rekonstrukcích, a když na to přijde, tak i o fungl nové mašině, jako je 744.101, co je právě na okruhu.
Vypiplat přelejzání z pultu na pult včetně hlídání shody směru a kontroléru a přitom to zároveň pohřbít BP-2 mi přijde takové, ehm, nekonzistentní...

máš výhled takový, že přelejzat při posunu vůbec nemusíš
Jsou i všelijaké vlečkové provozy, kde je občas potřeba hlídat kde co.

Navíc se praporkem mává výjimečně, všude jsou vysílačky
Ano, někdy i takové, kdy na druhém konci bezdrátu je přímo mašina - a pak tam ta elektricky ovládaná přídavná být stejně musí, takže už nedává moc smysl dávat na každej pult další heblo.

Nehledě na to, že nejvíc potřebuješ mít přídavnou v ruce na mašinách, který i na první stupeň jsou poměrně "divoký", což je u těch dnešních taky minulostí (tam si dáš 1% PT a jede to volným krokem, takže můžeš úúúplně klidně najíždět bez přídavné).
Pezos
Pátek, 10. února 2017 - 17:39:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 465
Registrován: 4-2014
Jedna ze zahraničí: ve Friedbergu kousek od Frankfurtu se v neděli do kabelů zabezpečovačky podívalo 15kV z troleje (údajně zatím nikdo netuší jak). Výsledek: rok a půl staré elektronické stavědlo z větší částí vyhořelé a minimálně 7 km kabelů k výměně.

Nepřipomíná vám to něco?

(Příspěvek byl editován uživatelem pezos.)