Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 15. 06. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 15. 06. 2017

dolů
   autor příspěvek
Úterý, 13. června 2017 - 16:10:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4734
Registrován: 9-2005
T.H.: Asi tak.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:12:21  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - pište tam laskavě všechno - před samotným otevřením těch dveří jsem je upozornil, že budou moci vystupovat až na můj pokyn pak jsem teprve ty dveře otevřel - udělal jsem přesně to, co vy chcete, aby se dělo - bez fyzického zajištění vypustit lidi do štreky - a jak mám podle Vás otvírat dveře, když jsem na druhém konci soupravy a jejich ovládání je na začátku? jak mohu být na dvou místech současně? - jsem tam sám, nikdo jinej tam není

tak exne, to už není můj problém - mám zakázáno vypoštět lidi do tratě, do doby, než se dostaví příslušný složky, pokud tam hoří, budu postupovat jinak
Mladějov
Úterý, 13. června 2017 - 16:15:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10432
Registrován: 3-2007
>tak exne, to už není můj problém - mám zakázáno vypoštět lidi do tratě, do doby, než se dostaví příslušný složky,

To právě bohužel ano - a ne toho "strejdy z Prostějova", co alibisticky vydal ten canc s HZS, před soudem budete vy.

Holt by se možná měly místo jiných peachovin školit základy práva.
Úterý, 13. června 2017 - 16:21:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5236
Registrován: 8-2012
udělal jsem přesně to, co vy chcete, aby se dělo
Udělal jste pěknou hovadinu, tak mi laskavě nepodsouvejte, že ji chci dělat taky. To jste byl tak blbej, že jste na T3 neuměl otevřít jen jedny dveře (a poté zvenku nouzově jedny dveře na zadním voze)? To umím i já, a to jsem s T3 nikdy nejezdil.
tak exne, to už není můj problém
Jak říkám, přeju vám, aby vás někdo neodstíhal za neposkytnutí pomoci, třeba. Oni tihle alibisti pak bývají nejvíc překvapení - vždyť přece nic neudělali (právě proto, že nic neudělali).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:21:34  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Mladějov - aha, takže ať ty lidi vypustím, či nikoliv, stanu před soudem vždy a budu odsouzen

1) případ: nevypustím ven exne na přehřátí
2) případ: vypustím, zlomí si, nohu, něco je přejede, někam spadne a pod.... takže exne taky
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:22:52  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - tvrdí tady "co nejrychleji" - a nejrychlejší způsob je všechny dveře
Úterý, 13. června 2017 - 16:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4736
Registrován: 9-2005
Pract: to je především práce pro zaměstnavatele, aby vymyslel krizové scénáře a naučil s tím pracovat provozáky. Včetně školení o chování davu a základů práva. A když to neudělá sám, tak co dělaj vodboráři?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 13. června 2017 - 16:24:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4737
Registrován: 9-2005
Pract: Tywe, napřed bezpečnost, potom rychlost. To platí v dopravě vždycky.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Pozorný čtenář
Úterý, 13. června 2017 - 16:27:37  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
" ... lidi jsou idioti, a jako s idioty se s nimi musí zacházet."

To je vcelku jednoznačné a jasné stanovisko. Jen se člověk nesmí divit tomu, když si ti idioti budou na oplátku myslet to samé o něm a podle toho se chovat. Konec konců, je to fér;-).

Někdy se člověk ani nediví, že je tu u nás tak hezky ....
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:29:56  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
T_._H_. - já Vám nic neposouvám, jen sem napsal, aby ste tam uváděl všechno
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:36:33  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Qěcy - já jsem jen uvedl příklad z praxe, jak to dopadne, když budu dělat to, co po mě tady pan FiJi chtěl - tedy honem rychle, aby se nemuselo čekat, že ač tomu materiálu dáte pokyny, nebo ne, dopadne to vždycky stejně

jinak, když jste u té první pomoci - zvednu telefon, zavolám záchranku - povinnost splněna - nejsem doktor ani zdravotní sestra - teotie je jedna věc, prakticky to neznám, neumím, nikdy jsem neprováděl
Mladějov
Úterý, 13. června 2017 - 16:47:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10434
Registrován: 3-2007
>jinak, když jste u té první pomoci - zvednu telefon, zavolám záchranku - povinnost splněna - nejsem doktor ani zdravotní sestra - teotie je jedna věc, prakticky to neznám, neumím, nikdy jsem neprováděl

Opět vedle. Absolvujete pravidelná školení, celodenní !!! o první pomoci, tuším, že každé 4 roky. Takže to se moc nevymluvíte.
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 16:50:03  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Mladějov - proto říkám, že teoreticky to znám, prakticky ne, neboť praktický výcvik u žádného školení nebyl nikde, ani ve fabrice, ani u dopravního podniku, ani na dráze - jen a pouze teorie
M_g
Úterý, 13. června 2017 - 17:06:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 816
Registrován: 6-2006
- a nejrychlejší způsob je všechny dveře

To je typický příklad idiotského přístupu.

zvednu telefon, zavolám záchranku - povinnost splněna

Povinnost nesplněna. Jste povinen provést první pomoc (třeba s dirigováním po telefonu).
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 17:31:26  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
M_g - na školení mě bylo řečeno něco jinýho
Practicus
Úterý, 13. června 2017 - 17:57:14  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
ne, máte pravdu - srát na to - zákon a předpis je svatej, mám něco nařízený, tak podle toho budu konat, já svévolně lidi na trať pouštět nesmím, tak si trhněte protézou s nějakým "vstřícným" přístupem - nejde, neexistuje, není moje starost, v popisu práce to nemám - až dostanu rozkaz od oprávněné osoby, pak teprv budu něco dělat, do tý doby nehnu ani brvou
Bosnak
Úterý, 13. června 2017 - 19:09:39  
Neregistrovaný host
90.178.27.142
No vono naštěstí tuhlecty prostředky dopravy mají východ z nouze. Nouze nastává patrně i tehdy, jedná-li zástupce přepravce tupě....
Úterý, 13. června 2017 - 19:09:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3858
Registrován: 7-2011
Mikulda:
"A třeba zrovna včera to neplatilo. "
Protože blbá nána přelejzala mezi vozama a byla roztahaná na sedmistech metrech (než při drncání přes křířžení vypadly zbytky a přišlo se na to). DPP původně nechal provoz alespoň v jednom směru, ale na příkaz policie to nakonec bylo uzavřený celý. Tramvaj se odstavila bokem okamžitě, leč posbírání zbytků a umytí ulice chvíli trvá.
Úterý, 13. června 2017 - 19:16:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3859
Registrován: 7-2011
M_g:
"Povinnost nesplněna. Jste povinen provést první pomoc (třeba s dirigováním po telefonu)."
Nikoli. Zákonná povinnost splněna tím zavoláním záchranky. Zbytek je už podle situace. Když se "vymluvím" na to, že nejsem schopen, bo se mi dělá šoufl a hrozí, že omdlím, nemusím a nic se mi nestane. Stejnětak se nemusí fyzicky poskytovat první pomoc, pokud hrozí riziko pro zachraňujícího - třeba na špinavýho feťáka či "tekouího" bezdomovce bych nešahal, s odkazem právě na tohle to.
Úterý, 13. června 2017 - 19:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5241
Registrován: 8-2012
tvrdí tady "co nejrychleji"
Kdo a kde to tvrdí? Konkrétně, ne okecávačky.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 13. června 2017 - 19:28:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 950
Registrován: 7-2005
A co takový postup:Zastavím,ohlásím na 112 a výpravčímu polohu a co se stalo,vyrozumím vlak.personál,zajistím předpisově vlaku a zkontroluji aspoň pohledem vlak,řádně se obléknu,vezmu pomůcky a služebním krokem vyrazím.Než tohle splním a dojdu na místo,několkrát odpovím na dotazy mobilem,tak už tam je záchranka a mohu se vrátit a čekat na vyšetřující orgány.Není kam spěchat,hlavní je plnění předpisů a osobní bezpečnosti.
Úterý, 13. června 2017 - 19:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 114
Registrován: 4-2017
Gale: Takhle to ale není. D 2 popisuje činnost, která následuje po mimořádném zastavení vlaku. Strojvedoucí po max. 10 minutách (v případě, že došlo k MU ihned) se ohlásí výpravčímu (dispečerovi), mezitím informuje obsluhu vlaku. Obsluha vlaku-pověření zaměstnanci ve smyslu SPPO, kteří mají aspoň identifikační štítky-zamezí ve výstupu. Pozor! Není myšleno zamezení fyzicky, ale i verbálně, třeba upozorněním. Pokud by to působilo problémy, má obsluha svého nadřízeného-strojvedoucího. Jemu to oznámí a ten se spojí s výpravčím (dispečerem) a ten rozhodne. Strojvedoucí to předá obsluze vlaku a v případě, že je udělen souhlas s výstupem cestujících, uvolní dveře.

A návod, jak poznat oprávněného pracovníka dopravce v SPPO je-na str.8. SPPO není jen text, ale i příslušné tabulky-tahle se jmenuje Vysvětlení pojmů.
Úterý, 13. června 2017 - 19:48:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4369
Registrován: 12-2004
https://zpravy.aktualne.cz/regiony/na-trutnovsku-najel-rychlik-do -stromu-nikdo-se-nezranil/r~5f06b40c505f11e7b65b0025900fea04/
Allah
Úterý, 13. června 2017 - 21:46:30  
Neregistrovaný host
88.100.180.3
tak tentokrát to zas byli zelení ekoteroristi, žádnej Alláh ?
Úterý, 13. června 2017 - 22:08:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7051
Registrován: 4-2003
Starý vlk který používá železnici uzavírá přepravní smlouvu s dopravcem. A tím se zavazuje k dodržování toho, co říká zákon o drahách a z něj plynoucí Smluvní přepravní podmínky. A tak, jako v případech jiných smluv jde osobní svoboda stranou.

Právní bezvědomí v přímém přenosu.[uhoh]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

FiJi
Úterý, 13. června 2017 - 23:51:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2017
T_._H_.:
"Definici, co je "úřední osoba", máte v trestním zákoníku v §127 a vyšetřovatel Drážní inspekce jí opravdu není."
Drážní inspekce je orgán veřejné moci. Vyšetřoval DI je jiná osoba zastávající funkci v OVM nebo odpovědný úředník OVM, plní úkoly státu a využívá při tom svěřené pravomoci při plnění těchto úkolů.
FiJi
Úterý, 13. června 2017 - 23:59:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 1-2017
Starý_Vlk:
" Všechno, i doprava cestujících po železnici, má svoje pravidla a ta jsou v tomto případě jasná. Z vlaku se vystupuje na místech, k tomu určených a jinde jen tehdy, když k tomu oprávněná osoba dopravce dá pokyn, který cestující podle Zákona o drahách § 37 musí uposlechnut."
Evidentně tak jasná nejsou, když v tom máte guláš. Veřejnost nemá na dráhu přístup vůbec, mimo místa určená veřejnosti, dodatek, že to může oprávněná osoba dopravce povolit, jste si vymyslel. Stejně jako to, že cestující musí uposlechnout jakéhokoli pokynu dopravce. Ne, nemusí, dopravce je oprávněn udílet pokyny výhradně sloužící k zajištění bezpečnosti osob a k zajištění bezpečnosti a plynulosti dopravy. Přičemž zrovna výstup z vlaku u toho Českého Brodu byste na něco z toho napasoval jen velmi těžko, když to ve skutečnosti bezpečnost cestujících akorát snížilo.
FiJi
Středa, 14. června 2017 - 00:19:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 1-2017
Practicus:
" a jak mám podle Vás otvírat dveře, když jsem na druhém konci soupravy a jejich ovládání je na začátku? jak mohu být na dvou místech současně? - jsem tam sám, nikdo jinej tam není "
Když jste sám v přeplněné tramvaji, to je pak těžké. Možná byste se mohl lépe rozhlédnout, a zjistil byste, že jsou tam ti lidé, které chcete pouštět ven. Takže zahlásíte, že se omlouváte, mimořádná událost atd., že jdete zajistit bezpečný výstup cestujících a že za několik okamžiků budou moci bezpečně vystoupit, a že je žádáte, ať po výstupu neprodleně přejdou na chodník a dojdou k nejbližší zastávce autobusů/metra, která je směrem bla bla. Pak v té plné tramvaji, kde jste sám, bafnete dva nějaké solidně vypadající cestující u předních dveří, prvnímu řeknete, že půjdete ven zajistit bezpečný výstup a poprosíte ho, aby pohlídal, že zatím nikdo nebude vystupovat. Tomu druhému půjčíte vestu, otevřete dveře, zastavíte dopravu, odvedete ho na konec soupravy a požádáte, aby tam zůstal stát a zastavoval dopravu. Pak se vrátíte a konečně otevřete všechny dveře soupravy.

Ale chápu, že pro některé zaměstnance může být problém tohle na místě vymyslet, když mají problém pochopit, že zákon je důležitější než SPP a bez zákona by SPP byly jen cár papíru. Takže aby to fungovalo, musel by na to vzniknout předpis, a to si zase titíž budou stěžovat, že musí znát spoustu zbytečných předpisů.

Očekávám, že klíčovým argumentem, proč to takhle v žádném případě udělat nejde, bude to, že reflexní vesta je majetkem podniku a řidič ji v žádném případě nesmí nikomu půjčit.
Středa, 14. června 2017 - 00:57:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 4-2006
Prosím, napište někdo, že u dráhy existují i normální a inteligentní lidé!
Váš substrát.
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
jsou
Středa, 14. června 2017 - 02:49:03  
Neregistrovaný host
109.81.208.32
Zlámalík, pár jich tam je, ale ti se nechodí exhibovat na gayrep jako prcaticus.
Středa, 14. června 2017 - 07:44:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 4-2017
FiJi 31: Pak tu ovšem diskutujeme o hovínku. Když nemá veřejnost přístup jinam než na místa pro ni určená, tak se prostě z vlaku, který zastavil mimo prostor pro nástup a výstup cestujících, vystupovat nebude. Pokud to dovolí (nařídí) nadřízený pracovník, nezkoumá ani strojvedoucí, ani obsluha vlaku jeho důvody. Prostě splní příkaz, tak je v zaměstnaneckých pozicích zvykem.
Pozorný čtenář
Středa, 14. června 2017 - 09:32:58  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
" .... tak se prostě z vlaku, který zastavil mimo prostor pro nástup a výstup cestujících, vystupovat nebude."

Proboha živýho, trochu soudnosti a zdravýho rozumu už. Pokud bude chtít někdo vystoupit, tak prostě vystoupí. Pokud se mu v tom bude někdo pokoušet násilím zabránit, tak fajn, ale musí počítat s tím, že si díky tomu následně užije spoustu legrace s různými státními institucemi a nedobrovolně si celkem rozšíří právní povědomí.
A pokud nebude úplně pitomej, a bude tvrdit, že je mu prostě špatně a dělá se mu nevolno a dusí se a chce se mu zvracet a potřebuje ven a podobně, tak to bude mít i zadarmo bez ohledu na nějaké předpisy, směrnice, nařízení a podobně.
A to abstrahuji od hardcore varianty, kdy ten vagón fakt poblinká ... a rázem vám v něm nezůstane ani noha:-))).
Priapos
Středa, 14. června 2017 - 10:05:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 10-2012
Pozorný čtenář:
"" .... tak se prostě z vlaku, který zastavil mimo prostor pro nástup a výstup cestujících, vystupovat nebude."

Proboha živýho, trochu soudnosti a zdravýho rozumu už. Pokud bude chtít někdo vystoupit, tak prostě vystoupí. "


Samozřejmě, ať si klidně vystoupí. Ale jedná tím na své vlastní riziko a bez vědomí pracovníků dopravce. A to je meritum,
o které jde. Viz explicitní varování právníků MD před vystupováním cestujících z vlaku, autobusu atd. mimo určené prostory
a následné soudní spory, o čemž jsem psal včera.

Dodatek pro Qěcy:

Soudní spory v těchto kauzách probíhají kontinuálně a permanentně, není to vůbec záležitost devadesátých let, jak se mylně domníváte.
Středa, 14. června 2017 - 11:11:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5993
Registrován: 8-2007
Priapos:Přesně tak.Žáden pracovník dopravce nebude cestujícího držet za límec,aby nevystoupil.
Ale bezpečnou evakuaci z vlaku nemůže zajistit jeden člověk bez vybavení.A v případě jakékoli újmy bude poškozený nárokovat odškodnění.
Pozorný čtenář
Středa, 14. června 2017 - 11:15:02  
Neregistrovaný host
193.35.102.253
No, klidně vystoupí ... na své riziko ... to je názor, který mi smysl samozřejmě dává ... ale tady padaly názory že v žádném případě, a když, tak pětikilo pokuty a podobně. Což je pak trochu jiný příběh.

Stejně tak jako je prostě fakt, že pokud se v tom odstaveném vlaku někomu udělá fakt blbě, což třeba v létě bez klimatizace není tak nereálné, tak je povinnost dopravce mu umožnit vlak opustit, a současně i zajistit, aby se tak stalo bezpečným způsobem. A je to hlavně v jeho zájmu, protože pokud by tam následně ten člověk fakt zkolaboval, tak bych příslušným zaměstnancům ten soud nezáviděl.
Gale
Středa, 14. června 2017 - 12:34:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 66
Registrován: 7-2014
Starý Vlk, 114: Zřejmě máme každý jinou verzi předpisu D2, já jako prostý substrát mám k dispozici D2 ve znění změny č.1 s účinností od 14.12.2014, úroveň přítupu "B2".
Tento dokument neobsahuje ani čárku o zamezení výstupu cestujících, článek 291 odkazuje na přílohu 13, která řeší jen způsob komunikace a poskytování informací, jinak dál odkazuje na jakési procesní listy.
Co se týká SPPO a zmíněné tabulky, kromě definice kruhem (pověřeným zaměstnancem je pokladník a průvodčí - pokladník/průvodčí je pověřený zaměstnanec...) žádný skutečný popis - natož návod - neobsahuje a ani bod 134 tomu nijak nepomáhá.
Kalanis
Středa, 14. června 2017 - 13:51:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2190
Registrován: 12-2006
Vaše diskuze mne baví. [biggrin] Dáme si trochu teoretické praxe a schválně jak se s ní poperete...
Postavy vystupující jsou náhodně brané, situace v zásadě taky. Avšak podklady (mapa, letadlo) sedí.

Máme krásně Raildays. A máme partu manažerů, co jede z Ostravy do Prahy dokončit jednání se zahraničním partnerem. Nasednou do vlaku vyšší kvality (EC, SC) a vyrazí. Protože vědí, že dráhaři mívají zpoždění, kalkulují aspoň s hodinovou sekerou a jsou dohodnutí, že dají odvozu z Hlavního vědět, až budou za Kolínem. Potud normální nudný den.
Mimořádná událost: v trase chytla předchozí souprava. Ať už letitý drát vyžilého bautzenu či cigareta na WC, to je fuk. Její fíra jí zastavil v Brandýse nad Orlicí. Zde původně měla nechat křižovat následné EC.
EC dostalo padák, takže stojí na vjezdových klaccích stanice. Protože zde je perón z tohoto směru před místem ke křižování, nelze poškozenou soupravu objet.
Manažeři po upozornění od průvodčího, že tohle bude asi na déle, volají partnerovi, že jsou zaseklí u tří [zadnice]. Ten jim oznámí, že má po jednání jet přímo na letiště a odtud letět do Ženevy. Takže buď na ně počká a bude mít průser u své firmy, nebo odletí a budou problémy s kontraktem. Jeho šéf na dané zakázce netrvá, má možnost dohody jinde. A letadlo rozhodně nepočká.

Upozornění: Ač hasičárna je prakticky hned vedle, nejspíš na tohle stačit nebude a bude se muset čekat na pomoc ostatních jednotek. A v prvním kole musí řešit oheň, ne substrát v okolních stojících vlacích.

Otázka: Jak se má kdo chovat? Jaký je postup evakuace cestujících z hořící soupravy, na kterou spadly dráty (předpisy se v tomto dle vás vylučují)? Jak bude probíhat vyproštění osob ze souprav, které jsou touto MU dotčeny? Jsou v oblasti, která je k tomuto opravdu špatná. Kdo bude platit postiženým? A kdo za ten neuskutečněný kontrakt?

Tady uvidíme leda hlášení o MU, postupné přihazování zpoždění postižených vlaků na okolních stanicích a babitron se bude jen červenat. A později večer i fotky ze zásahu.
Doprava nebo něčí kapsy? Je to jedno - tunely jako tunely... K-Report do mobilu
Středa, 14. června 2017 - 14:09:18  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
A kdo za ten neuskutečněný kontrakt?

Kdo platí za ztracený čas a ušlé kontrakty těm, kdož uváznou na D1, kde opilý nebo zfetovaný řidič položil na bok kamion a na několik hodin ucpal celou dálnici?
ŘSD asi nikoliv, pojišťovna nikoliv, trestní soud maximálně odkáže poškozené do občanskoprávního řízení - pokud vůbec mají snahu se něčeho domáhat. Myslím, že se takováto situace označuje jako "zásah vyšší moci" a dotyční mají smůlu stejně jako vaši hypotetičtí manažeři.
Instruktor
Středa, 14. června 2017 - 15:07:05  
Neregistrovaný host
37.48.11.146
Ačkoliv se tu většinou řeší blbosti. Měl bych taky jeden dotaz. Když už se to nakouslo. Čistě teoreticky -spadnou dráty, souprava se do nich zamotá a začne hořet. Logicky bych měl lidi pustit ven aby se mi uvnitř neuvařili. Jenomže když nebudu mít jistotu o vypnutí TV, usmaží je dráty. Jaký je v tomto správný postup?
Středa, 14. června 2017 - 15:46:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 11-2012
Něco mi říká, že by okamžitě mělo zakročit automatické odpojení od zdroje. A pokud mě paměť nešálí, tak k trvalému odpojení dojde až po druhé raně. Po první ráně se to samo sebe pokusí ještě jednou nahodit.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pavel_Večeřa.)
Klidně zaprodám svou duši peklu, pokud budu moct do konce života dělat jen na Kocourech a Škodovkách II. generace. To jsou mašiny, pro které se do práce těším.
Okolí neustále prudím tím, že mluvím pravdu, ale jinak su moc hodný...
Practicus
Středa, 14. června 2017 - 16:22:02  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Pavel_Večeřa - 3x se to opakovaně zapne, než dojde k zablokování - ovšem nesmíme zapomínat na poruchy, které můžou vzniknout
jako třeba zde https://www.youtube.com/watch?v=FivDcIHfguU

všichni, jak tady jsou, by ty lidi vyhnali ven a umožnili jim výstup, protože "právní bezvědomí, já jsem king a já nemusím dodržovat žádný smlouvy, protože lidská práva a podobný sračky"
Středa, 14. června 2017 - 16:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1427
Registrován: 10-2009
Přátelé,
někdo zde vymýšlí všelijaké katastrofy malého nebo většího rozsahu, jiní jim vysvětlují, jak co předpisově nelze. A pak si vzájemně začnou nadávat, byť jen jistý Libcha č. 1078 to odhalil, že si každý mele svoje. Jako ten jeden o voze, druhej o koze.
Jakkoli jsou mě protivné všechny katastrofické filmy stejně, jako země jejich původu, přesto se různé mimořádnosti stávají a to asi denně. Myslím na české železnici. Byť jsou to třeba jen incidenty detekovaného požáru ve vlaku. (Protože si nějaký hovado muselo jít zapálit na hajzl a to čidlo má dobrej nos). To, co tady opravdu chybí, je absence jakéhokoli vzdělávání teoretického i praktických cvičení typu hasiči, jak v různých situacích postupovat. Podle mě ze dvou příčin: a) Stálo by to peníze.
b) Pracovníci by věděli, co mají dělat.
Teď to vypadá, že kecám! Že přece o to jde, aby věděli! Jenže omyl. Pracovníci se dozví o tom, co dělali špatně až po delší době po události. Až poté, co se v tom dostatečně pošťourají všichni placení rejpálkové. Za totální prohru, kterou skoro nikdy nelze připustit totiž je stav, kdy by se muselo konstatovat, že nepochybil nikdo. Že je to nedokonalost v organizaci, riziko podniku, systémová vada. Takto se zaměstnanci dozví až se ucho utrhne, co všechno porušili a jak za to budou popotahováni.
Teď mě napadlo to hlášení obecního policajta ze Slovácka: "Občané, kteří nedodajů předepsanů dávku vajec, budů za ně popotahovaní až do Hradišťa". Konec hlášení. Váš P.
Středa, 14. června 2017 - 17:10:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13860
Registrován: 5-2002
Pract: protože "právní bezvědomí, já jsem king a já nemusím dodržovat žádný smlouvy, protože lidská práva a podobný sračky"
To kupodivu nikdo netvrdí, akorát se to modré gumy vytrvale snaží podsouvat.
Jejich postoj je přitom totéž v bleděmodrém: "já mám Předpis Svatej a SPPO a nějaký obecný právní předpisy, byť i vyšší právní síly, jsou mi u [zadnice]". Mám-li být upřímný, tak mě to trochu děsí...

Podr: Jako ten jeden o voze, druhej o koze.
Jistěže. Nikdo si nenárokuje právo vypařit se z vlaku půl minuty po mimořádném zastavení, to je jen trapný pokus o podsuv. V naprosté většině případů v okamžiku, kdy pobyt ve stojícím vlaku začíná hraničit s krajní nouzí, je co se týče napětí v troleji dávno po revoluci. A pokud vlak hoří, tak to nebude řešit už vůbec nikdo.

Jakkoli jsou mě protivné všechny katastrofické filmy stejně, jako země jejich původu
Co Vám provedly ty země? Chápal bych lidi z těch zemí, ale země...?

hlášení obecního policajta ze Slovácka: "Občané, kteří nedodajů předepsanů dávku vajec, budů za ně popotahovaní až do Hradišťa"
Neměla by tam být čárkovaná ú, když je to ve slováckém nářečí...?
Středa, 14. června 2017 - 19:28:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4741
Registrován: 9-2005
Apollo: Kecáš. Evakuaci může z vlaku na běžné trati zajistit i jeden člověk. V tunelu, obzvlášť v hodně dlouhém, nemůže. Když ti začne hořet takovej průměrnej vlak, třeba jeden ešus, tak je budeš jako fíra evakuovat, i kdybys tam byl sám bez průvodčích na 300 cestujících. A neříkej, že bys to neudělal. VŽDY, OPAKUJI VŽDY záleží na okolnostech a časech.
A když ti chcípne posázavskej pacifik za mlhy ve skalách, kam se hasiči dostanou leda po kolejích, nebo vrtulníkem, tak taky budeš čekat třeba hodinu? Nebo někde jinde, kde to je ještě nedostupnější, budeš čekat hodiny tři?

Priapos 1280: Nic takového, že soudy v těchto kauzách probíhaly jen v devadesátkách, jsem nenapsal. Jenže soudy v devadesátkách soudily trochu jinak, než dneska, byla větší divočina a trošku bezprávíčko. A vždycky to taky závisí na obhájci. Koho měli postižení zaměstnanci dopravců za obhájce?
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 14. června 2017 - 20:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 118
Registrován: 4-2017
RadekŠ
Úterý, 13. června 2017 - 22:08:07 Číslo příspěvku: 7051
Tak to mám to právní bezvědomí hodně dlouho, neboť od 19.6.1965, kdy jsem získal řidičské oprávnění, jsem v nějakém dopravním procesu zapojen stále, až do dneška. Od tramvaje (tenkrát šlo od 18 let věku), přes nákladní auto Tatra 805 (sice jako voják, ale protože byl mír, museli jsme na silnicích jezdit podle pravidel a předpisů, stejných jako pro civil), pak opět pár let tramvaje, posléze lokomotivy všech trakcí (parní jako první), mezitím strojmistrování, instruktorská práce a školaření, motocykl a osobní auto jako soukromý majetek, ale také na silnici a podle předpisů. No a dnes na pracovních vlacích na kratší úvazek. Nikdy jsem nezavinil nehodu či mimořádnou událost ani na silnici, ani na kolejích. A představte si, že mi to právní bezvědomí nikdy ani maličko nevadilo. Tak se na to vykašlem, nechte moje vědomí na pokoji a bude klid.
Středa, 14. června 2017 - 21:09:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5996
Registrován: 8-2007
Qvěcy:Když hoří, evakuac e probíhá i skokem z okna,vyhazují se děti z okna[proud]
Středa, 14. června 2017 - 22:14:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 4-2006
Apollo: obávám se, že v Londýně (byť ne na dráze) si to aktuálně vyzkoušeli... [uhoh]
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Čtvrtek, 15. června 2017 - 06:59:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5249
Registrován: 8-2012
Jaký je v tomto správný postup?
Žádný jediný správný postup neexistuje. Pochopte, že deset situací bude mít deset řešení a nacpat všechno do předpisu nejde, a když se o to někdo pod tlakem vyrypovačů jednotlivostí pokusí, skončí to jako D1. Od toho existují ona ustanovení o vynaložení odborné péče, nejlepším vědomí a svědomí a podobně. Jistý alibi holt nemáte nikdy.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Antiblb
Čtvrtek, 15. června 2017 - 08:00:27  
Neregistrovaný host
78.1.20.246
Cestující platí za přepr4vu, ne za čekání na lemply z drážní inspekce. Takže když budou chtít,můžou vystoupit.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 09:02:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 270
Registrován: 1-2006
Hajnej: Jistěže. Nikdo si nenárokuje právo vypařit se z vlaku půl minuty po mimořádném zastavení, to je jen trapný pokus o podsuv.

Trapny pokus o podsuv jsem tu zaznamenal jen od par lidi (Bosnak 13.6. 12:54, Makus 186, ...), kteri tvrdili a posleze mocne zatocili s tim, ze bude cestujicimu nekdo aktivne branit ve vystupu. Samozrejme, ze nebude. Ale nebude mu ani aktivne pomahat, protoze v tom vlaku je cestujici ve vetsim bezpeci, nez venku v kolejisti. Pokud si to chce risknout, a vystoupit, at si to udela. Nouzovym otevrenim. Na svou zodpovednost.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 09:26:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13862
Registrován: 5-2002
Kosac: protoze v tom vlaku je cestujici ve vetsim bezpeci, nez venku v kolejisti
Ne vždy a ne navždy. A řeč je právě o situacích, kdy to už (pomalu či rychle) přestává platit.

Zejména v případě, kdy vlak jede na přivolávačku, která je buď logovaná v archivu SZZ anebo aspoň postrčí počítadlo, nemá v případě, kdy nedošlo ke srážce, smysl na nic dalšího čekat (přijít už může leda průser, spása určitě ne).
Z logů na vozidle se stejně nic zásadnějšího nevykouká, než poloha vozidla, a tu bohatě stačí omalovat na pražce (stejně jako při bouračce na silnici) nebo aspoň odměřit (odkrokovat mezi dvěma sousedními hektometrovníky), pokud možno se svědky.

Pokud mermomocí potřebujeme zjistit, na koho padne sám vznik MU (rozsvítil to výpravka blbě nebo to fíra projel?), tak by možná pomohlo si přivolávačku potvrzovat rádiem - pak by bylo ze záznamu jasné, jestli tam ta Pn byla nebo nebyla.

Ale to jsem tu troubu rozhicoval asi už moc...
Čtvrtek, 15. června 2017 - 09:36:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 189
Registrován: 9-2016
Ad Kosac: Prosím o informaci, kde jsem psal v příspěvku 186, že někdo bude aktivně bránit ve výstupu? Ve svém příspěvku jsem napsal: "Ještě něco. Tak jsem si našel tu D2. Tam je v bodě 291 jen napsáno, že se dále postupuje dle přílohy 13. A v ní se nikde nepíše, že někdo musí bránit cestujícím ve výstupu. Pouze, že mají být požádání, aby nevystupovali. Možná je to v jakémsi PL (procesním listě), ale zde nikoliv. A už vůbec ne v SPP (tedy smlouvě mezi cestujícím a dopravcem)." Naopak jsem se ptal, proč by někdo bránit měl. V ostatních příspěvcích na toto téma jsem pouze uvedl příklady, kdy není vhodné (možné) vlak opustit, nebo kdy nebudu mít zájem samovolně vystoupit.
Bosnak
Čtvrtek, 15. června 2017 - 11:48:29  
Neregistrovaný host
37.188.180.198
4 Kosac: Prosím přečtěte si ještě jednou (nebo radši víckrát a pomalu) ten můj příspěvek.. Pak si najděte třeba na Wikipedii definici pojmu "Ironie" a opět si ji několikrát a pomalu přečtěte. Pak se pokuste ZNOVU přečíst můj příspěvek a pochopit ho. Pokud se stále nedaří, tak vysvětluji pro vás polopaticky: svým příspěvkem se ironicky snažím naznačit veleváženému Starému Vlkovi, že jeho názor, že cestující vystoupit nesmí a musí se mu v tom bránit je blbost (Úterý, 13. června 2017 - 12:06:23).
Čtvrtek, 15. června 2017 - 13:58:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8367
Registrován: 9-2002
jsou:
"Zlámalík, pár jich tam je, ale ti se nechodí exhibovat na gayrep jako prcaticus."

Nebo fiji...

Zrejme podobnyho exota jsem videl nekolik dni nazpatek: Neco strasne dulezityho datloval na svym smartfounu, pri tom jel na kole a najel do skupinky hrajicich si deti, nastesti bez nasledku. Tak jsem ho dosti neslusne ocejchoval. Navic na dany pesi zone je v urcitych hodinach na kole jezdit zakazano, jenze fizly na to prdi a pak se dejou takovyhle veci... Debilu bude bohuzel asi pribyvat.

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Neznamy
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:20:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 628
Registrován: 1-2005
Některým modrým gumám by možná k procitnutí pomohlo, kdyby jim v případě takové události neplynula dále pracovní doba (tj. čím debilněji a déle se to bude vyšetřovat, tím většího přečasu dosáhnou...), ale kdyby za takové čekání nedostali vůbec nic, případně by pak ještě byli povinni za sebe sehnat na další směnu, kterou kvůli události nestihnou, sehnat a zaplatit náhradu. [kladivo]

Hned by jim ti blbí otravní kaštani, co mají hezky cálovat a ne něco požadovat, tak blbí nepřišli. [proud]
Practicus
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:24:19  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
všichni, jak jsou tady - hele, jsem placen za to, dodržovat, co je nařízeno - podobných, kdy v dobré víře něco udělali "na víc" (viz můj příspěvek se šalinou) je mnoho, a mnoho jich taky špatně skončilo, až za tím budete sedět Vy, dělejte si co chcete dle svého nejlepšího vědomí a svědomí, zákony a předpisy něco nařizují, a pokud to uděláte jinak a něco se někomu stane, jste to Vy, kdo za to může, ne ten, co se mu něco stane, protože je třeba gramla a neumí chodit pozemi
Practicus
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:27:04  
Neregistrovaný host
78.45.75.167
Neznamy - tak se sbalím, a půjdu do míst, kde slunce nesvítí a kvítí neroste - druhej den si na tu práci sežeňte, koho chcete, protože já už tam chodit nebudu - a jedinej, kdo utře hubu, budete Vy (vlak zrušen bez náhrady z důvodu nedostatku personálu)
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:53:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1430
Registrován: 10-2009
Neznámý! To bylo teda duchaplné!!
My, provozní zaměstnanci přece nestojíme proti cestujícím! Na nás tato velká zpoždění a komplikace pro cestující přece téměř nijak nestojí! Aby stál vlak v poli 4 hodiny kvůli přejetině, to je fakt na mrtvici.
Že je ten systém zkostnatělý, to se asi shodneme. Jen nějakou vlastní iniciativou s tím sotva můžeme pohnout. Ovšem to je třeba požadovat někde jinde, aby se něco změnilo. P.
Čtvrtek, 15. června 2017 - 14:59:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8368
Registrován: 9-2002
Stiznosti podavajte v Dome Hruzy na Pobrezi Chujoviny. Ale asi ani to k nicemu nebude.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Priapos
Čtvrtek, 15. června 2017 - 17:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1283
Registrován: 10-2012
Qěcy:
"A vždycky to taky závisí na obhájci. Koho měli postižení zaměstnanci dopravců za obhájce?"


Jakékoliv další podrobnosti ke kauzám „cestující versus dopravce" už odmítli známému sdělit.