Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Nehody » Archiv diskuse Nehody do 27. 04. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Nehody do 27. 04. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 19. dubna 2017 - 21:46:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8277
Registrován: 9-2002
Hele, ja umim nahodit mj. 123, 141 a X62/X63, netreba tolik poucovat. Nikdy mi to neujelo...

(Příspěvek byl editován uživatelem Agent.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Starý Vlk
Středa, 19. dubna 2017 - 21:57:41  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Hele, já nikoho nepoučuji. I já umím nahodit elektrické vozidlo a nechlubím se s tím. Tímto pokládám naši konverzaci za ukončenou.
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 01:27:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3248
Registrován: 3-2006
Agent: Jestli jsem to dobře pochopil, tak ten brzdič nemá závěr, ten se dělá tou pákou pod pultem. Proto to asi přestavil do rychlobrzdy.
Dál to na mě dělá dojem, že chtěl zcouvat a doufal, že se mu podaří brzdu nafouknout a zabrzdit, což se nepovedlo. Moc nechápu, proč neběželi poutahovat ručky, ale je možný, že už to má střadačové brzdy. Popis ED4M jsem nenašel, jenom schéma trakčního obvodu.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
22michal
Čtvrtek, 20. dubna 2017 - 14:49:23  
Neregistrovaný host
85.93.96.34
Tento měl asi docela dost štěstí: https://www.pozary.cz/clanek/161017-u-stretu-osobniho-vozidla-s-v lakem-ve-vizovicich-na-zlinsku-zasahovaly-tri-jednotky-hasicu/
Pátek, 21. dubna 2017 - 12:24:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8279
Registrován: 9-2002
Este me napadlo - pokud mi nezustalo vsechno pod usekovym delenim, tak si pozaviram ventilky od kostat na tom, co je pod tim delenim a nahodim zbytek. Pak si klidne muzu bouchat a jet.

Mikulda:
"Agent: Jestli jsem to dobře pochopil, tak ten brzdič nemá závěr, ten se dělá tou pákou pod pultem. Proto to asi přestavil do rychlobrzdy."

To vysvetluje kdeco. Tim padem nam z toho manipulace s ventilem VZ asi odpada. I tak ale varime z vody, asi bych uz toho nechal.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pátek, 21. dubna 2017 - 19:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3234
Registrován: 3-2010
Dovolím si jako naprostý laik a diletant otázku ke zdejším expertům na nehody, kteří plácají páté přes deváté a přitom vůbec nevědí, jak to bylo. Pokud jsou na vlaku brzdiče Kazancev a Matrosov ve verzi postupně neodbrzďovatelné a po snížení tlaku při provozním, ale nedostatečném brzdění, zaúčinkuje VZ, co se stane? To je [zadnice], co?
pro Jirkaxxxl
Sobota, 22. dubna 2017 - 01:28:55  
Neregistrovaný host
137.74.154.248
Jirkaxxxl, ta brzda je stupňovitě neodbrzďovatelná a ne postupně. Stupňovitě brzditelná však je, takže po nastavení malého brzdícího účinku lze tento dále zvyšovat včetně plného zásahem VZ.
Sobota, 22. dubna 2017 - 08:35:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3235
Registrován: 3-2010
Ó, díky, moudrý anonyme za poučení. Jen mi ještě vysvětli rozdíl ve významu slov stupňovitě a postupně. Já žádný nevidím, naopak neznám výraz "stupňovitě brzditelná".Chtěl jsem jen naznačit, že u Matrosova i při nepatrném zvýšení tlaku se brzdové válce zcela vyprázdní a pokud se to opakuje, nebrzdí to vůbec , takže VZ je nanic. Pamatuji , když jsem u ČSD začínal. na Knorrky a Westingy, tam to bylo to samé. Ne jako teď, když vlak brzdí stejně jako auto, tedy, když to strojvedoucí umí...
Mladějov
Sobota, 22. dubna 2017 - 09:08:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10168
Registrován: 3-2007
Pokud jsou na vlaku brzdiče Kazancev a Matrosov ve verzi postupně neodbrzďovatelné a po snížení tlaku při provozním, ale nedostatečném brzdění, zaúčinkuje VZ, co se stane?

Vlak zastaví. Co je na tom [zadnice] (zajímavého), nechápu.
Jinak slovem "brzdič" bych raději nazýval to, na čem má fíra ruku, když ovládá brzdu [lol], myslíte asi brzdové rozvaděče. Pletete si to s náklaďákem ?

Anonym má pravdu, i brzda stupňovitě neodbrzditelná ala Matrosov umí stupňovitě brzdit (dá se zvyšovat brzdící účinek), snížit se dá pouze jednorázově, takže se buď pletete, nebo vám nerozumíme a srozumitelně vysvětlete, co jste tím výkřikem o [zadnice] myslel a jaký to mělo vliv na průběh nehody.

Máte jiný výklad ?
Sobota, 22. dubna 2017 - 09:19:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3237
Registrován: 3-2010
Asi si opravdu nerozumíme ,lépe než v příspěvku z 8:35:15 to vyložit nedovedu a nemám na to čas ani náladu.
Mladějov
Sobota, 22. dubna 2017 - 09:24:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10169
Registrován: 3-2007
Aha. No tak hlavně, že tady někoho napadáte, že plácá páté přes deváté.
Sobota, 22. dubna 2017 - 09:33:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13465
Registrován: 5-2002
JxL: Pokud jsou na vlaku brzdiče Kazancev a Matrosov ve verzi postupně neodbrzďovatelné
Snad rozváděče, ne...?

a po snížení tlaku při provozním, ale nedostatečném brzdění, zaúčinkuje VZ, co se stane?
Zabrzdí to jak nejvíc umí, co jinýho by se mělo stát?
U expanzních rozváděčů ukončuje plnění válce znovuobnovení rovnováhy mezi tlakem v HP a PV, ta ale při úplném vypuštění HP už nenastane, takže zůstane trvale propojen PV s BV.

naopak neznám výraz "stupňovitě brzditelná"
To je přece logické - stupňovitě brzditelné jsou všechny rozváděče, proto není potřeba to rozlišovat a tudíž ten pojem nebylo nutné zavádět. Na rozdíl od toho odbrzďování...

Chtěl jsem jen naznačit, že u Matrosova i při nepatrném zvýšení tlaku se brzdové válce zcela vyprázdní a pokud se to opakuje, nebrzdí to vůbec, takže VZ je nanic.
To jsi ale naznačoval špatně, protože jsi tu situaci jednak popsal jinak (zabrzdím málo a pak mi bouchne VZ, o nějakém odbrzdění ani slovo) a jednak to není tak úplně pravda.

Když se po úplném zabrzdění vlak nakrátko odbrzdí, ale PV se nestihne doplnit, tak už rozváděč nezareaguje na provozní brzdění (protože 3,5 v HP se mu nejeví menší, než co mu zbylo v PV). Ale i tak bude reagovat na rychlobrzdu, akorát už jen s cca 70% řádného účinku (protože PV tentokrát nebude expandovat z 5 barů, ale jen z těch 3,5) a při dalším kvedlání bez doplnění to půjde níž a níž. K naprosté ztrátě schopnosti udržet zastavenej vlak na spádu (= i na rychlobrzdu) by se to ale muselo opakovat aspoň tak pětkrát-šestkrát, aby ten PV slezl až tak řekněme na 1 bar.

To je [zadnice], co?
To teda je. Fíra, a má docela hokej ve znalostech o brzdě...
Sobota, 22. dubna 2017 - 12:37:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3238
Registrován: 3-2010
Hajnej, když se PV u vyčerpatelné brzdy nestačí doplnit, tak brzdí mizerně nebo vůbec. Nebudu se tady hádat, zvlášť s tebou jako místním Broukem Pytlíkem.
Sobota, 22. dubna 2017 - 13:36:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13469
Registrován: 5-2002
JxL: když se PV u vyčerpatelné brzdy nestačí doplnit, tak brzdí mizerně nebo vůbec
Při provozním brzdění ano a taky to píšu, stačí se podívat pořádně. Ale že by při rychlobrzdě nezabrzdil vůbec, tak to zas ne.

zvlášť s tebou jako místním Broukem Pytlíkem
Áááá, promluvila uražená ješitnost starýho mazáka nachytanýho na švestkách...
pro Jirkaxxxl
Sobota, 22. dubna 2017 - 16:04:13  
Neregistrovaný host
137.74.154.148
Jirkaxxxl 3235: "Jen mi ještě vysvětli rozdíl ve významu slov stupňovitě a postupně. Já žádný nevidím,"

Pytlíku, je to jednoduché, ale při tvé mdlé inteligenci asi stejně nerozlišitelné.
Postupně mohu hodnotu měnit plynule - spojitě, zatímco stupňovitě jen po nějakých krocích.
Starý Vlk
Sobota, 22. dubna 2017 - 17:40:06  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Postupně a stupňovitě: Předpisy o brzdách zásadně používají termín stupňovitě, i když se někdy v pravém slova smyslu o stupeň (jako skokovou změnu) nejedná. Některé brzdiče mají opravdu stupně jako aretované polohy rukojeti (DAKO BS 2, Škoda N/O a jeho předchůdce Božič), některé ne (BSE, ale i starý Knorr č.8 a 10 a také známější MPp). Ale vždy se v souvislosti s obsluhou průběžné samočinné brzdy používá výraz stupeň.
Neděle, 23. dubna 2017 - 09:29:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3240
Registrován: 3-2010
Anonyme "pro", napsals to vlastně sám, stupňovitě či postupně jedno jest, pleteš si to s oním "plynule", a to je opravdu velký rozdíl. Nastuduj si základy jazyka českého a potom poučuj. "Zbožňuji" slovíčkaření o pitomostech.
pro Jirkaxxxl
Pondělí, 24. dubna 2017 - 02:59:44  
Neregistrovaný host
137.74.154.152
Oteklino, studovat budeš muset sám, máš obrovské mezery a to nejen v tom, po čem tady voláš. Není to totiž jedno. Ale jak už jsem napsal. Je to pod tvojí rozlišovací schopnost.
StarMaster
Pondělí, 24. dubna 2017 - 14:31:34  
Neregistrovaný host
89.176.82.228
Jirkaxxxl bohužel zároveň reprezentuje svého zaměstnavatele a je ukázkovým příkladem, proč železnice potřebuje automatizaci místo strojvedoucích, jako sůl. Tohle co předvádí, fakt firmě neprospívá.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 14:39:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8288
Registrován: 9-2002
StarMaster:
"Jirkaxxxl bohužel zároveň reprezentuje svého zaměstnavatele a je ukázkovým příkladem, proč železnice potřebuje automatizaci místo strojvedoucích, jako sůl. Tohle co předvádí, fakt firmě neprospívá."

Hlavni je, ze ty to vis vsechno nejlip. Tebe bych jako strojvedouciho taky nechctel.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 15:58:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5914
Registrován: 8-2007
Agent:StarMaster to už má vyřešený.To je hlava otevřená.V jiném vlákně napsal:To, že jsou poloviční technici, fírové v praxi využívají tak málo, že by je mohl nahradit automat z fleku.

Takže stačí,aby Ťok vydal dekret a nařídil vlakům,že budou jezdt od grafikonu bez strojvedoucích.Ti pak půjdou do supermarketu vybalovat tatranky,aby poznali pořádnou práci [rofl].
Pondělí, 24. dubna 2017 - 18:30:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 4-2017
StarMaster:
Diskuze na K-reportu neslouží pro prospěch či neprospěch jakékoli firmy. Znalosti pana Jirkaxxl -aspoň co jsem stačil odpozorovat z jeho příspěvků-jsou odpovídající pro bezpečnou službu strojvedoucího, kterému byla služba znechucována a on to prostě přijal. Dnes se znalost brzdových systémů již nepožaduje tak podrobně, jako tomu bylo v dobách našeho mládí (jsem o něco stačí, než zmiňovaný pán), ale já se znechucen necítím a mimo službu, dnes již na kratší úvazek a poměrně nenáročných výkonech, se o technické dění na železnici zajímám stále. I když znalost principu expanzního rozváděče již nepotřebuji, tak znám několik strojvedoucích na náročnějších výkonech, kteří neznají ani princip samočinné brzdy jako takové, jim stačí znát polohy brzdiče. V případě poruchy mají telefon.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 19:42:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13473
Registrován: 5-2002
SV: Dnes se znalost brzdových systémů již nepožaduje tak podrobně, jako tomu bylo v dobách našeho mládí
Otázkou je, jestli zrovna u brzd je to dobře nebo špatně...
Na klasických soupravách se až zas tolik nezměnily.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 20:08:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 4-2017
Hajnej: Dovolím si projevit názor, že je to spíše špatně než dobře. Víte, já zastávám názor, že kdo obsluhuje nějaké zařízení, měl by o něm něco vědět, aspoň to základní. A když uchazeč o práci strojvedoucího ani neví, co je to rozvaděč, co je to průrazná rychlost, jaký je rozdíl mezi nízkotlakým přebitím (funkcí to brzdičů DAKO) a přebitím samočinné brzdy tak je to přinejmenším smutné.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 20:15:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5915
Registrován: 8-2007
Hajnej:Otázkou je, jestli zrovna u brzd je to dobře nebo špatně...

No tam je to na pováženou.Už jela dílna na konečnou lokálky uschopnit "zablokovaný motorák" a zjistili,že je utažená ruční brzda.
Nebo neschopnost z důvodu zablokování brzdy(způsoboval EP.ventil přídavné brzdy)u Regionovy.Mladý strojvedoucí to chtěl odstranit zavřením rozvaděče.Tyto problémy musí řešit alespoň trochu znalý strojvedoucí,protože jde o bezpečnost a pomoci může zase většinou jen jiný strojvedoucí(který přijede na pomoc).

Takže alespoň nějaké síto,které vyřadí různé "hvězdné mistry" je namístě.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 22:05:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13474
Registrován: 5-2002
SV: Dovolím si projevit názor, že je to spíše špatně než dobře. Víte, já zastávám názor, že kdo obsluhuje nějaké zařízení, měl by o něm něco vědět, aspoň to základní.
Tak to se shodneme. V obojím.
Pondělí, 24. dubna 2017 - 22:08:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 4-2017
Hajnej: Děkuji, uznání odborníka potěší.
Úterý, 25. dubna 2017 - 09:33:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1385
Registrován: 10-2009
Přátelé, když jsem zde ondyno psal o potřebě vzdělání pro strojvedoucí, o chybě ve snižování kvalifikačních požadavků na adepty strojvůdcovského povolání, ocitnul jsem se v opozici mnohým z Vás. Jak samozřejmě souhlasím s potřebou, s nutností "něco o tom vědět", pak jako základ k tomu, abych byl schopen něco se dozvědět, něco pochopit, je právě to vzdělání. Povolání strojvedoucího nespočívá jen v umění rozjet a zastavit drážní vozidla. My, co se tím živíme a pořád nás to baví, právě tu jízdu, to svezení máme jako součást odměny. Ta náročnost je skrytá.
Zažili jsme v posledních letech podnikatele i drážní úředníky hlásající moudra, jako třeba, že "vlak je jen dlouhý autobus", nebo že "strojvedoucích do rána naseru plný kýbl", či třeba, že "strojvedoucího vyrobím z průvodčího za dvě hodiny". (Slyšeno vlastníma ušima). Inu, pak ovšem bude dílna jezdit do stanice odbrzdit ručku nebo zapnout jistič. Šoférovi lokomotivy, o strojvůdci už tady snad ani nemůže být řeč. Vzhledem k malému rozdílu mezi možnou mzdou toho šoféra a strojvedoucího nevím, zda toto řešení, výroba strojvůdců bez vzdělání a znalostí, se dopravcům vyplatí. No, dalo by se o tom diskutovat hodně, sám mám dost zážitků s některými kolegy, které zde vůbec zveřejňovat nemohu. A možná byste ani nevěřili...
Tak hezký den s pokusem o jaro. P.
Úterý, 25. dubna 2017 - 09:55:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 4-2017
Podroužek: Připojím se, jen s malou výhradou-nepokládám za vhodné, aby jediným kritériem pro službu strojvedoucího byla maturita na jakékoli střední škole. Domnívám se, že vyučený elektromechanik a podobná, hodně příbuzná povolání, zavdávají lepší předpoklady k takové službě, nyní mám na mysli předpoklady technické, než maturita na hodně vzdáleném oboru.
Úterý, 25. dubna 2017 - 09:59:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13478
Registrován: 5-2002
Podroužek: když jsem zde ondyno psal o potřebě vzdělání pro strojvedoucí, o chybě ve snižování kvalifikačních požadavků na adepty strojvůdcovského povolání, ocitnul jsem se v opozici mnohým z Vás
Ono mají svým způsobem pravdu obě strany. Kupříkladu bez mouder typu "závisí moment spalovacího motoru na otáčkách" ještě k tomu s nesprávnou "správnou" odpovědí se fíra docela dobře obejde. Naproti tomu brzda by zůstat měla dooost důkladně.
Další věc je ta, že když se řekne "a", tedy kvalifikační předpoklady, mělo by se říci i "b", tedy kdo to bude učit (tak, aby to lidi pochopili) a kdo to bude zkoušet (tak, aby poznal, že to opravdu pochopili). On totiž může být pes zakopán právě tady...
Úterý, 25. dubna 2017 - 10:03:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13479
Registrován: 5-2002
SV: Domnívám se, že vyučený elektromechanik a podobná, hodně příbuzná povolání, zavdávají lepší předpoklady k takové službě, nyní mám na mysli předpoklady technické, než maturita na hodně vzdáleném oboru.
To se dá řešit dvojí délkou kurzu - pro technicky vzdělané a pro netechnicky. Ten druhý samozřejmě delší a dražší.

Třeba u takové "padesátky" to vydrželo dodnes: buď máš elektrotechnické vzdělání a/nebo skončíš jen s nízkým paragrafem. Ale tam je to trochu o něčem jiném.
Úterý, 25. dubna 2017 - 10:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6977
Registrován: 4-2003
Kupříkladu bez mouder typu "závisí moment spalovacího motoru na otáčkách" ještě k tomu s nesprávnou "správnou" odpovědí se fíra docela dobře obejde. Naproti tomu brzda by zůstat měla dooost důkladně.

Jenže to nijak nevyloučí situaci, že si nějaký nováček s jedničkou třikát podrženou z kurzu neutáhne ruční brzdu a pak bude volat dílnu, protože na to nepřišel. Tyhlety věci se totiž získávají zkušenostma a vlastníma chybama. Mimochodem - tohole platí skoro pro jakoukoliv profesi. Někdy mám pocit že akorát v armádě a na dráze je rozšíření takový to *gumní myšlení, že když má někdo na něco papír, tak.... zajímalo by mě, zdy by se tyhle gumy nechaly operovat od medika po škole.[crazy]

kdo to bude zkoušet

To je ovšem zásadní systémová chyba.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 25. dubna 2017 - 11:30:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4868
Registrován: 8-2012
si nějaký nováček s jedničkou třikát podrženou z kurzu neutáhne ruční brzdu a pak bude volat dílnu, protože na to nepřišel
Ono na moderní mašině mu sama ta mašina řekne, že má utaženou ruční brzdu, a "příteli na telefonu" ukáže dálková diagnostika, že tu ruční brzdu má utaženou; štelovat si stavěč zdrží nepotřebuje a na brzdiči už ani žádnej kroutík na "přeladění" nemá. Problém jsou samozřejmě třetihorní stroje, kterých ale průběžně ubývá, a správně dlouhej záškol běháním s dekalamitkou a pro svačinu majstrům už fakt není potřeba.
Na druhé straně je důležitá nikoli univerzální "langsam aber sicher" nalejvárna, ale konkrétní práce s jednotlivým "kusem" - někdo je schopen začít jezdit prakticky hned, někomu se holt musí věnovat pozornost a pár měsíců mlácení přes ruce. Nikoli DVI-fabrika, ale individuální přístup, to je to, co u některých dopravců chybí daleko víc než hromada razítek ve výkazu o zkouškách.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 25. dubna 2017 - 11:39:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 4-2017
RadekŠ: Kdo je to "medik po škole"? Medik je přece student medicíny, po ukončení studia je lékař, dokonce na to skládá přísahu.
K papíru-pokud má někdo papír, že složil zkoušky, tak je k nějakým úkonům oprávněn. Oprávnění k dalším, většinou složitějším úkonů, je pak dáno délkou praxe a mnohdy ještě další zkouškou. A tohle je stejné v medicíně (promovaný lékař může např. zavádět močový katetr, ale samostatně operovat může až po složení dalších zkoušek). A jak podotýká p. Hajnej, v elektrotechnice je to také-po vyučení či po škole a neformálním čtyřtýdenním zaškolení může elektrikář např. samostatně pracovat na nn (i pod napětím), ale na vn ještě ne. A s délkou kurzu má 100% pravdu, nevím jak dnes, ale dříve se to uplatňovalo.
A výběr zkoušejícího byl vždy více-méně subjektivní záležitostí, nikoli systémovou chybou. Do hlavy člověku prostě nikdo nevidí.
Prosím diskutující, aby se přesunuli do Všeobecné, s nehodami toto téma sice souvisí, ale tak moc.
Úterý, 25. dubna 2017 - 12:37:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4850
Registrován: 9-2011
po ukončení studia je lékař,
No tak to není.
Ani pitomej "inženýr" není inženýrem hned po skončení studia, ale až když složí státnice.
Doktoři to maji ještě složitější.
Úterý, 25. dubna 2017 - 12:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4851
Registrován: 9-2011
SV: jo, ještě: vítejte mezi námi registrovanými [wink]
Úterý, 25. dubna 2017 - 13:44:47  
Neregistrovaný host
195.113.80.194
Studium podle VŠ zákona končí (mimo jiné) úspěšným složením poslední státnice nebo obhajobou bakalářské/diplomové/doktorské práce...
Co se týká doktorů (ale třeba také operátorů jaderných elektráren a jiných autorizovaných profesí) nesměšujte ukončení studia a získání akademického titulu se způsobilostí k výkonu povolání. Tam je ten diplom podmínkou nutnou, ale ne postačující.

(To mimo jiné znamená, že končí třeba také vyloučením, zanecháním studia, ztrátou akreditace školou atd. Pokud se však bavíme o úspěšném ukončení, tak jen jak výše uvedeno.)
Úterý, 25. dubna 2017 - 14:21:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3949
Registrován: 4-2003
Aleš_Liesk.:
"No tak to není."
No tak to tedy rozhodně je. Rozuměj po úspěšném ukončení studia, což z kontextu jasně plyne.

Krátká mimo tématická osvětová vsuvka. Absolutoriem akreditovaného magisterského studijního programu všeobecné lékařství získává absolvent krom titulu MUDr. i odbornou způsobilost k výkonu povolání lékaře. Lékař s odbornou způsobilostí provádí péči pod dohledem lékaře se specializovanou způsobilostí v daném oboru. Bez dohledu může vykonávat činnosti definované prováděcími předpisy. Samostatný výkon povolání lékaře, plně bez dohledu, může vykonávat lékař se specializovanou způsobností v příslušném oboru, tedy po úspěšně vykonané atestační zkoušce - lékař s atestací. Zájemce o hlubší exkurz do problematiky odkážu na zákon č. 95/2004 Sb., o podmínkách získávání a uznávání odborné způsobilosti a specializované způsobilosti k výkonu zdravotnického povolání lékaře, zubního lékaře a farmaceuta.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 25. dubna 2017 - 15:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13482
Registrován: 5-2002
RŠ: Tyhlety věci se totiž získávají zkušenostma a vlastníma chybama.
Jenomže bez přiměřených znalostí nezískáš zkušenosti, ale jenom sbírku zážitků, které si nemáš jak utřídit.

Doktor: což z kontextu jasně plyne
Ze širšího kontextu plyne spíš to, že se řeší ta způsobilost k samostatnému fungování - neboli stav dosažený u lékaře až po atestaci. Možná je ten "medik po škole" formulace trochu brutální, nicméně je to označení pro osobu, která nemajíc atestaci by operovat ještě ne(s)měla.

Koneckonců když si dítko přinese řidičák, tak mu taky hned nedám klíčky od auta a plav, ale párkrát se s ním svezu. A třeba zrovna při trénování rozjezdu se docela hodí vědět, jak že ta spojka vlastně funguje...
Úterý, 25. dubna 2017 - 15:17:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3951
Registrován: 4-2003
Reagoval jsem na Alešovo reakci na Starého Vlka stran toho, kdy se jedinec stává lékařem. Ale i z hlediska širšího kontextu příspěvek Starého Vlka odpovídá realitě.
železnice » lokomotivy.euweb.cz | MHD Brno & Olomouc » tramvaj.wz.cz | vojenská jeskyně Výpustek a jiné podzemí » vypustek.czweb.org
Úterý, 25. dubna 2017 - 15:53:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3241
Registrován: 3-2010
SV, ...kterému byla služba znechucována a on to prostě přijal.

Právě že jsem to nepřijal a tím jsem si škodil, již za komančů jsem upozorňoval jsem na šlendriány a požadoval nápravu. Kdybych držel hubu, byl politicky angažovaný a dal se k LM, mohl jsem mít jiný služební postup. Ale mám alespoň čisté svědomí, nikoho jsem neudal, před nikým se neklaněl. Možná se některým "slečinkám" zdám poněkud neurvalý, ale "starýho psa novým kouskům nenaučíč", jak zpíval Michal. Ale co jsem chtěl napsat k těm swtátnicím, dizertacím, atestacím a aprobacím. Strojvedoucí potřebuje hlavně znát předpisy v rozsahu který se ho týká a pak řadu HV, se kterým má jezdit. Když od těch mladých kolegů slyším, co za kraviny je u "zákonitých" zkoušejí, hlava mi to nebere. Nač znát pitomosti ze zákona o drahách, jak daleko od kolejí si můžu postavit anténu či vědět, kolik kubíků vzduch nasají ventilátory do strojovny lokomotivy za hodinu?
V posledním železničáři jsem četl článek, kde jakýsi Fanta z DÚ říká se "dohodli", nevím kdo, že budou strojvedoucí školeni nad rámec základního školení, dále na intenzivnějších kontrolách, personálních postizích, dodržování hovorové kázně.
Co dodat? Represe mají zvýšit bezpečnost dopravy? Místo aby hledali příčiny tam, kde jsou? Mizerné turnusy, mizerné nástupy, nic moc platy, nesoustředěnost na řízení vlaku kvůli kumulaci funkcí, nervozita ze šmírování kontrolními orgány a řady dalších a dalších negativních vlivů, to jsou příčiny projetých návěstidel a jiných nehod. Fízlováním se situace nezlepší, to si snad nemůže myslet ani ten největší [crazy] na GŘ či DÚ..
Úterý, 25. dubna 2017 - 15:56:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3242
Registrován: 3-2010
Za překlepy se omlouvám, nechce se mi je opravovat.
Úterý, 25. dubna 2017 - 16:20:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6979
Registrován: 4-2003
jenomže bez přiměřených znalostí nezískáš zkušenosti

Tak v tomhle nejsme v rozporu.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 25. dubna 2017 - 16:26:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6980
Registrován: 4-2003
kdybych držel hubu, byl politicky angažovaný a dal se k LM, mohl jsem mít jiný služební postup

[proud][proud][proud][proud][proud][proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Úterý, 25. dubna 2017 - 21:22:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 4-2006
Aneb: "Člověče, když pomyslím na to, jaký jsem já inženýr, tak se normálně bojím jít k doktorovi!"
Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
taky strojvedoucí
Středa, 26. dubna 2017 - 02:10:36  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
Jxxxl Bohužel, máš naprostou pravdu. čest práciBuzerací se toho moc nevyřeší, pak se diví, že jim utíkají lidi.
Vašut
Středa, 26. dubna 2017 - 08:06:14  
Moderátor
Číslo příspěvku: 1842
Registrován: 5-2002
kde jakýsi Fanta z DÚ říká A co se třeba podívat na stránky DÚ, abys nemusel psát "jakýsi" ???
Kdo spí, nezlobí...
nezvanyhost
Středa, 26. dubna 2017 - 10:27:32  
Neregistrovaný host
80.188.131.162
A jéje, novopečený drážní úředník se domáhá povinné úcty [biggrin].
Středa, 26. dubna 2017 - 10:45:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3243
Registrován: 3-2010
Milý Vašute, stránky DÚ v papírové formě bych uvítal před mnoha a mnoha lety, když jsme ještě neměli kanalizaci, nebyl k sehnání toaletní papír a chodili jsme na kadibudku.
Středa, 26. dubna 2017 - 11:40:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 624
Registrován: 6-2016
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/436138-uvolneny-stavebni -vlak-u-brixenu-primackl-nekolik-delniku-dva-zemreli.html

Taková alpská Krouna...
nomen
Středa, 26. dubna 2017 - 15:02:35  
Neregistrovaný host
109.81.212.122
Zwei Tote bei Zugsunglück in Brixen
nomen
Středa, 26. dubna 2017 - 16:27:03  
Neregistrovaný host
109.81.212.122
25.IV cca 23:55 údajně po cca 2km jízdy z Varna na Bressanone stav. vlak 1500t narazil na druhý stavební vlak u nemocnice v Brixen-Bressanone

Bahnstrecke gesperrt - Ersatzverkehr eingerichtet Zwei Arbeiter aus Kampanien bei Horror-Crash auf Brennerbahnlinie getötet
Středa, 26. dubna 2017 - 18:24:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1918
Registrován: 3-2006
K Brixenu. Zajímavý je časový údaj o nehodě. Je to hrozné, ale tady se taková nehoda nestane. V půlnoci 20 dělníků na trati, to tu není ani ve dne.[sad]
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 19:54:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8292
Registrován: 9-2002
V cz se v noci na strece nepracuje, bo by to stalo moc penez - a nezbylo by na vsimny pro kmotry a dalsi kamose.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 20:04:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7529
Registrován: 5-2007
Agent: Nejde len o priame náklady, ale aj o problémy s hlukom, vyššie riziká stran BOZP apod.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 20:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8293
Registrován: 9-2002
Ano, presne tak. Kdyz nechci, tak hledam duvody. Kdyz chci, tak hledam zpusoby (penize.)
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 21:01:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7533
Registrován: 5-2007
Agent: To vôbec neni o nechcení. Výluky v noci sa na SŽDC štandardne robia, ide len o ich počet. A tam zohrávajú úlohu tie náklady. Je nezmysel robiť výluku v noci, len preto aby boli traťováci za gerojov...
Ale prdlajs
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 21:20:31  
Neregistrovaný host
89.203.212.123
ASDF, tipnu si, že sedíš někde v kanclu u SŽDC. Ale to nic, neschopnost dělat v noci je česko - slovenský problém, a nejen na železnici. Proto všechno trvá tak dlouho. Nejsem žádný velký cestovatel, byl jsem autem jen kolem republiky, v SRN, Rakousku, Itálii, Francii, Chorvatsku a Slovinsku. Všude se na opravách silnic maká v noci, někde HLAVNĚ v noci. Je to logické, není takový provoz jako ve dne. U nás firmy na výlukách dělají celý den, ale "traťováci" tak tři hodiny, pak jdou na časný oběd a domů, tak jak to bylo za Husáka.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 21:32:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8
Registrován: 4-2017
Byl jsem svědkem toho, že při noční výluce na jinak dost frekventované trati místní obyvatelé volali Polici, aby zjistila důvod hluku a zabránila dotyčným ten hluk dělat. Zdrojem hluku byl jeden bagr a lokomotiva 703, obě s relativně malým motorem Caterpillar. Jak by to dopadlo v případě použití třeba podbíječky či PUŠLu nebo SČHP si dovedu také přestavit.
Čtvrtek, 27. dubna 2017 - 21:34:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7534
Registrován: 5-2007
Ale prdlajs: Nie som zamestnancom SŽDC ani ČD. Až sa u nás budú výluky riešiť poriadne, tak sa podiel možno zvÿši. V súčasnosti by to ale viedlo len k medializácii sždc za plytvanie peniazmi.