Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 25. 11. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 25. 11. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 18. října 2017 - 12:20:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 18
Registrován: 9-2017
Oč jednodušší by to stavitelé žel. odbočky do Harrachova měli za první republiky ..

To máte pravdu, ale to prodloužení by muselo být z žst Kořenov (pokud by mělo být na našem území), jinak by byla nutná dohoda o peáži přes tehdejší DE území.
Středa, 18. října 2017 - 14:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 19
Registrován: 9-2017
No, mít svůj jachtklub není pro turistický bussines v Harrachově vůbec špatný nápad

Platný územní plán v bodu 4.1.7. praví: "Letecká a vodní doprava se na řešeném území nevyskytují a jejich rozvoj zde není plánován. " [wink]
Středa, 18. října 2017 - 15:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14721
Registrován: 5-2002
Via: přehrada Vilémov je mnohem starší nápad, jako reflexe povodně v roce 1897
To je docela dobře možné, ale dřívějším datem nějak nemohu sloužit, to už jsem byl moc malej.
Taky se tehdy strašilo přehradou na Vošmendě mezi Podbozkovem a Spálovem.

HB: mít svůj jachtklub není pro turistický bussines v Harrachově vůbec špatný nápad
Však už Noe říkával: "Když loď, jedině na kopci"... [biggrin]
Středa, 18. října 2017 - 17:01:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 64
Registrován: 7-2017
Pan hrabě měl v plánu pokračovat hned po stavbě úseku z Martinic do Rokytnice dále údolím Jizery do Harrachova. Potenciál dopravy tam v té době byl, ne že ne. Bohužel mu trochu překazily jeho plány stavbou dražší a pomalejší ozubnicové trati z Tanvaldu do Kořenova a adhezně dále do Pruska. Počítal totiž, že dle předchozích úmluv bude úsek z Tanvaldu do Pruska rozvinut a povede směrem na Mýto, tedy to Mýto na soutoku Jizery a Mumlavy a odtud dále na Harrachov, právě kolem skláren (tedy pod dnešními skoky) a postupně vystoupá do sedla u dnešních Jakuszyc.
Také mu to zkomplikovaly povodně 1897 a úvahy o stavbě oné přehrady.
Protože byl členem zemského sněmu, či jak se ta Rakouská instituce jmenovala a měl z první ruky informace o připravovaném zestátnění, nepouštěl se do dalších investic.
Do toho pak přišla první světová, vznik samostatného Československého státu a ČSD. To již skutečně nemělo cenu soukromě do železnice Rokytnice - Harrachov investovat.
Středa, 18. října 2017 - 20:47:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 65
Registrován: 7-2017
Možná bych ještě měl dodat, že hrabě Jan Harrach zemřel 10 let a 5 dní po zprovoznění trati Martinice - Rokytnice ve věku 81 let
Cogwheel
Čtvrtek, 19. října 2017 - 09:20:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5099
Registrován: 1-2012
V údolí Jizery, kousek od starého kamenného mostu pod soutokem Jizery s Mumlavou (až k tomuto soutoku zasahoval cíp pruského území - to jsem si ve včerejším příspěvku neuvědomil) prý na lesní cestě s modrou turistickou značkou existuje nezvykle mohutný skalní zářez, kterým ta prodloužená-propojovací dráha od Rokytnice/J. měla vést.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 10:04:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 331
Registrován: 10-2005
Cogwheel:
"... prý na lesní cestě s modrou turistickou značkou existuje nezvykle mohutný skalní zářez, kterým ta prodloužená-propojovací dráha od Rokytnice/J. měla vést."

Že na Planýrce má být skalní zářez pro dráhu? No naposledy jsem tam šel s dětma a tátou asi před dvěma měsíci, ale nic takového si nevybavuju. Navíc, i pokud by se am dělaly nějaké úpravy tak spíše pro přesun materiálu při výstavbě opevnění (asi tři ŘOP tam na cestě do Pasek jsou).

Mmch, ten "starý kamenný most" je stejného formátu jako např. v Poniklé "na Mejtě" a do roku 1965 sloužil běžné dopravě - stará silnice ke Cutisinu se postupně propadá do Jizery, ale i tak jsou tam dodnes krásně vidět např. patníková "svodidla" s lany. Určitě se tam dalo jezdit ještě v 70. letech pro případ, že se něco šustlo na "hlavní". A málo se ví, že most na kořenovském Mýtě byl ve své době téměř světový unikát.
Cogwheel
Čtvrtek, 19. října 2017 - 10:23:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5100
Registrován: 1-2012
O tom "v předstihu prokopaném" skalním zářezu na lesní cestě, použitelném pro dráhu, to možná je šotomýtus, ale mezi "dráhaři" se to traduje. Posoudit to nedovedu - nikdy jsem tamtudy nešel, archivnímu bádání se nevěnuji.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 11:00:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11327
Registrován: 5-2004
"Že na Planýrce má být skalní zářez pro dráhu? No naposledy jsem tam šel s dětma a tátou asi před dvěma měsíci, ale nic takového si nevybavuju. Navíc, i pokud by se am dělaly nějaké úpravy tak spíše pro přesun materiálu při výstavbě opevnění (asi tři ŘOP tam na cestě do Pasek jsou)"

Ten zářez tam je. Problém je v tom že už nevypadá jako původní neb Krnap před asi deseti lety zrekonstruoval kus Planýrky na dřevařskou dálnici pro kamiony, přičemž byl i ten zářez dost rozšířen aby se tam dřevařský kamiony vytočily. Původně vypadal stejně co do profilu jako třeba týž na 042 na Maříkově (kde je přes něj most lesní cesty). Možná odtud ta pověst pochází... Možná je ten zářez ještě z dob dávných kdy Planýrka byla cestou do Harrachova neb silnice na protějším břehu se datuje nějak kolem 1800 a něco. Každopádně se na "obyčejný lesní cestě" nějakých 10m hluboký skalní výlomy málokdy vyskytovaly.

Ty ŘOPíci jsou o dost blíž k Mejtu a dostupný ze starý silnice o dost líp než od Pasek.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 11:18:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 332
Registrován: 10-2005
Petr_vlček:
"Ten zářez tam je. Problém je v tom že už nevypadá jako původní neb Krnap před asi deseti lety zrekonstruoval kus Planýrky na dřevařskou dálnici pro kamiony, přičemž byl i ten zářez dost rozšířen aby se tam dřevařský kamiony vytočily."

Aha, tak to může být, kdysi jsem se tam pohyboval fakt často, ale teď jsem tam šel po víc než patnácti letech. Přišlo mi, že je nějak velkorysejší.

Petr_vlček:
"Původně vypadal stejně co do profilu jako třeba týž na 042 na Maříkově (kde je přes něj most lesní cesty)."

To je most mého prapradědečka[lol], který měl louky u Jizery (tam kde je dnes taková náplavka, tam se sušilo seno), a stavitelé 042 mu museli zajistit přístup z Jilma k pozemkům. Nedávno tam táta vzal vnuky, aby legenda žila dál. Otázkou je, aby to přežila ta 042 a já měl důvod tam jednou s těmi svými jít taky.
Neděle, 29. října 2017 - 20:50:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1526
Registrován: 1-2005
Brzy bude hotovo.

Pokud se jedná o zadávací řízení na rekonstrukci nástupiště v zast. Szklarska Poręba Huta, byla podána toliko jedna nabídka, jež převyšuje o bezmála 180 000 PLN (cca 1,1 mil. Kč) předpokládanou hodnotu zakázky.
Pondělí, 30. října 2017 - 11:39:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7423
Registrován: 4-2003
Ty našedo natřený kolejnice... to snad natírali koštětem.....
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Pondělí, 30. října 2017 - 15:46:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 376
Registrován: 7-2017
tak ono o kolejnice asi v tomhle případě asi ani nešlo[happy]to je jen prasečina po natírání ostatního kolem[lol]
Pondělí, 30. října 2017 - 16:35:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7967
Registrován: 4-2003
Tak nejspíš se barva stříkala, takže naopak chápu, že kolejnice jsou zapatlané také. Nebo si snad myslíte, že je mělo smysl zakrývat, aby zůstaly pěkně rezavé? To snad proboha ne [nene].
Pondělí, 30. října 2017 - 16:58:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14804
Registrován: 5-2002
Bram: Tak nejspíš se barva stříkala
Nad vodním tokem...?

Nebo si snad myslíte, že je mělo smysl zakrývat, aby zůstaly pěkně rezavé?
Tak ono by stačilo zakrýt jízdní plochu a vnitřní bok hlavy. Maskovací páska nestojí majlant a jde to s ní rychle. Aspoň já na ni (a na samolepicí zakrývací plachtu) při malování nedám dopustit, je pak uklizíno za pět minut...
Pondělí, 30. října 2017 - 17:14:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1527
Registrován: 1-2005
Hajnej - akce probihala za provozu, nakolik by byla paska na kolejnicovych pasech slucitelna s touto skutecnosti (Moravany 2[crazy])?
Pondělí, 30. října 2017 - 19:27:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 379
Registrován: 7-2017
dyť jo,řeší se tu blbosti[lol]prostě se to časem ojezdí a zas to bude rezavé..
Úterý, 31. října 2017 - 09:08:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6044
Registrován: 8-2012
Nad vodním tokem...?
No nad vodním tokem to očividně stříkali a měli to zaplachtované akorát odspoda (vždyť je to na fotce vidět). Ovšem proč se to nenatřelo za výluky v září, když tam ještě nebyly kolejnice, to se mě neptejte (ale ono tehdy dost pršelo, což je pro tuhle práci problém, opískovat a hned natřít se to musí suché).

paska na kolejnicovych pasech slucitelna s touto skutecnosti (Moravany
Jako že by na trati s ocelovými pražci byly kolejové obvody? [proud][crazy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 31. října 2017 - 10:42:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14808
Registrován: 5-2002
TH: vždyť je to na fotce vidět
Pravdu díš, nedokoukl jsemť...

Wool: nakolik by byla paska na kolejnicovych pasech slucitelna s touto skutecnosti (Moravany 2
Spolu s TH se divím, že by tam byly nějaké KO - bez ohledu na materiál pražců bych tam s ohledem na lokalitu "věk" SZZ očekával PN (kterým páska nevadí)...

Je fakt, že "na barvu ten most nenese" (tedy doufejme [wink]), takže jde o houby, ale trochu to tahá za oči.
Úterý, 31. října 2017 - 10:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1528
Registrován: 1-2005
T. H. - [proud] Jaksi mi nedošlo, že tam je ocel. U pražců typu Y se odizolování kolejnicových pásů užívá, ne?
Úterý, 31. října 2017 - 16:08:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14812
Registrován: 5-2002
Wool: U pražců typu Y se odizolování kolejnicových pásů užívá, ne?
Pravděpodobně ano (možná ale ne jako default).
Pátek, 03. listopadu 2017 - 00:25:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 1-2005
https://smlouvy.gov.cz/smlouva/3442690
V Tanvaldě probíhá oprava interiéru (služebních prostor) staniční budovy.
Středa, 08. listopadu 2017 - 14:14:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 372
Registrován: 12-2003
Poznává se někdo? [biggrin]

https://liberec.idnes.cz/muz-onanoval-vlak-liberec-0yb-/liberec-z pravy.aspx?c=A171108_082432_liberec-zpravy_jape
Středa, 08. listopadu 2017 - 14:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6154
Registrován: 8-2012
Hm, hodnotný museli být ti spolucestující, kteří místo aby mu jednu flákli a poslali ho pindit si hoňoura na záchod, tak ho víc jak hodinu akorát filmujou na mobil [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Čtvrtek, 09. listopadu 2017 - 21:57:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 632
Registrován: 9-2007
Jak bylo dneska?

a jak bylo před 10 lety...


a pamatujete co jezdilo před 20 lety?
Pátek, 10. listopadu 2017 - 15:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1968
Registrován: 12-2007
Jo, to jsme byli zrovna na chlastacím víkendu v Kořenově.Ve výškách kolem 700 m pak byla už požehnaná záplava sněhu. Většina vleků se rozjela kolem 15.11. a lyžovalo se až do jara.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Neděle, 12. listopadu 2017 - 14:45:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 70
Registrován: 7-2012
Co je to za novinku, že na vlacích do Poreby jezdí vedle průvodčích ČD i průvodčí KD ? To nechtěli u ČD mluvit Polsky nebo si polští cestující stěžovali, že si musí kupovat jízdenku u českého průvodčího? Ať žije zvyšování nákladů, ale on to někdo určitě zaplatí [sad].
Neděle, 12. listopadu 2017 - 16:36:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 9-2015
Rád bych vás poprosil, zda někdo nemáte fotku budovy nádraží Tanvald od kolejí, kolmo k budově (bez perspektivy a vlaků). Nejlépe před rekonstrukcí nástupišť. Potřebuji to na fototapetu. Na webu jsem ji nenašel. Díky
Neděle, 12. listopadu 2017 - 20:49:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2017
Ve Smržovce na hlavním nádraží se objevily na přechodu mezi výpravní budovou a nástupištěm nové sloupky a na nich jakési blikače (zatím ještě zakryté oranžovými obaly), které zřejmě nahradí současného hlídače přechodu (?). Viz foto.
Neděle, 12. listopadu 2017 - 21:56:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14923
Registrován: 5-2002
PeM: na nich jakési blikače
Červenej panáček jako na přechodu. Možná tam bude na vyžádání (čudlítka nevidím, takže asi pager) i slepecká akustická signalizace.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 08:44:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8059
Registrován: 4-2003
Takže bychom se dočkali díky červenému panáčkovi třeba toho, že by zmizely omezení rychlosti na 10 - 50 km/h na přechodech přes koleje?

Že by se tímto způsobem dala i částečně odkurvit třeba i trať Praha Smíchov - Rudná - Beroun?
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:09:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14927
Registrován: 5-2002
Bram: Takže bychom se dočkali díky červenému panáčkovi třeba toho, že by zmizely omezení rychlosti na 10 - 50 km/h na přechodech přes koleje?
Pokud jsem správně pochopil text "pokud není centrální přechod vybaven výstražným zařízením, může být rychlost ... do 50 km/h včetně a musí být splněny požadavky na rozhledové poměry", tak by to možné být mělo.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:26:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6183
Registrován: 8-2012
Ještě by to chtělo závoru - když blbnout, tak na kvadrát [happy]
Spínat se to bude postavením návěstidla, nebo až/už obsazením předchozího kolejového úseku? Aby se vůbec substrát dostal k vlaku...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 10:35:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11390
Registrován: 5-2004
Substrát se k vlaku dostane. Jen bude přebíhat na červenou. Zejména pokud hlášení rozhlasu proběhne v momentě kdy to zastavuje (Loděnice) nebo v Rudný kde je těsnej přestupní uzel.

Nicméně účel dnešní doby to splní - provozovatel bude mít na svíčce prezervativ.
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:27:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6247
Registrován: 8-2007
Bram:
Že by se tímto způsobem dala i částečně odkurvit třeba i trať Praha Smíchov - Rudná - Beroun?


Ono nic není dost dobrý.Nedávno si stěžovalo dost přispěvatelů na budoucí Praha Zličín,kde jim ty přechody přes koleje chybí,podchody jsou také pruda,protože tam přepadávají cestující...
Na správném nádraží mají být sypané perony,mechanická návěstidla,na každém zhlaví stavědlo se signalistou bafajícím fajfku....[kladivo]
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 20:33:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2531
Registrován: 1-2006
a nezapomínat na cinkání číňanů [biggrin]
Pondělí, 13. listopadu 2017 - 22:03:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14930
Registrován: 5-2002
TH: Ještě by to chtělo závoru
Mám pocit, že i ta je tam jako "oupšn".

Spínat se to bude postavením návěstidla, nebo až/už obsazením předchozího kolejového úseku?
To asi bude záviset na místních podmínkách (a na směru jízdy přes přechod).
Byla řeč i o ovlivnění strojvedoucím (že by něco jako přejezdovej pager...?).
Úterý, 14. listopadu 2017 - 07:40:32  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9299
Registrován: 12-2009
když blbnout, tak na kvadrát
Jé nevím, ale tys nebyl v Německu, kde jsou osemaforované příchody na nástupiště docela běžné?
Úterý, 14. listopadu 2017 - 09:29:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6187
Registrován: 8-2012
Jé nevím, ale tys nebyl
No jo, ono to zas musí být zosobněno...
Byl jsem i ve Szklarskiej Porębie Górnej, kde je dokonce ta závora... a mám kvůli tomu nadšeně tleskat? (Zvlášť když jsme takovou kdysi v Zebrzydowej podlézali, protože se mezi příjezdem vlaku od Lwówku a odjezdem do Węglińca vůbec nezvedla.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 11:22:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14937
Registrován: 5-2002
Ohl: v Německu, kde jsou osemaforované příchody na nástupiště docela běžné
Dtto v ex-CCCP zemích, vzpúomínám třeba na Lidu.

ono to zas musí být zosobněno
Spíš bylo vypíchnuto Německo, které nám tu často dáváš za vzor.
Úterý, 14. listopadu 2017 - 19:32:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5934
Registrován: 12-2011
Nedávno se podařila prosadit jistá legislativní novinka, a tak vzniklo to ve Smržovce. Další taková věc vznikne v Mikulášovicích, kde by snad měla být k tomu i závora (?).
"Je to vaše zadnice?" otázal se a ukázal fotografii Zdeničce.
"Je," řekla a usmála se.
"Kdo vám tam natiskl ta staniční razítka?" ptal se rada Zednicek.
"Pan výpravčí Hubička"


Mé fotky na K-reportu odkaz
Úterý, 14. listopadu 2017 - 20:24:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11933
Registrován: 8-2004
Docela by mne zajímalo, čí iniciativa to ve Smržovce byla...[happy]
Krom Mikulášovic zřejmě též v Louce a Oseku. Vše zřejmě bez závory.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:23:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 214
Registrován: 7-2017
Jak to prosím vypadá s modernizací úseku Raspenava - Bílý Potok pod Smrkem? Plánovalo se převedení Bílého Potoka na stanici ovládanou DOZ z Frýdlantu, osazení patřičnými návěstidly, vytrhání všech kolejí kromě 1/1a a 2 ... nějak nevím, jestli mi něco neuniklo. A manipulační kolej v Hejnicích taky vezme (nebo už vzala) za své?

Předem děkuji za info.
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 20:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15011
Registrován: 5-2002
Hroch: Docela by mne zajímalo, čí iniciativa to ve Smržovce byla
Ausgerechnet ve Smržovce nevím, ale šťouravé dotazy, proč by to nešlo použít nás, jsem poprvé pokládal po své první cestě do již zmíněné Lidy - a to bylo v době volby Karel vs. Miloš.

Aby nebyla mejlka - žádnou zásluhu si tím rozhodně nechci připisovat. Ale znáš to: hlavou zeď neprorazíš, ale dá se podechcat...
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:41:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11950
Registrován: 8-2004
Hajnej:
"Ausgerechnet ve Smržovce nevím, ale šťouravé dotazy, proč by to nešlo použít nás, jsem poprvé pokládal po své první cestě do již zmíněné Lidy - a to bylo v době volby Karel vs. Miloš.
Aby nebyla mejlka - žádnou zásluhu si tím rozhodně nechci připisovat. Ale znáš to: hlavou zeď neprorazíš, ale dá se podechcat..."
Zajímala mne skutečně jen a pouze právě ta Smržovka.
Obecně těch "podechcávačů" bylo rozhodně povícero...[wink]
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Pondělí, 20. listopadu 2017 - 21:57:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15013
Registrován: 5-2002
Hroch: Obecně těch "podechcávačů" bylo rozhodně povícero
O tom nepochybuju...
Úterý, 21. listopadu 2017 - 08:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 952
Registrován: 2-2006
A manipulační kolej v Hejnicích taky vezme (nebo už vzala) za své?
V Hejnicích vyškubáno.
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 10:04:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 215
Registrován: 7-2017
Bobek 952: Děkuji.

A co ten Vajsbach, máte někdo aktuální info?
Úterý, 21. listopadu 2017 - 16:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2017
ad Bobek:
tak to je smutný... v pondělí tam ještě byla - a dnes už vyškubáno [blush]
Úterý, 21. listopadu 2017 - 16:58:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2017
ad dědek:
není to tak strašný; v Hejnicích je pryč výhybka č. 2 (= od Raspenavy) a část manipulační koleje podél nástupiště. Kolej zůstala jednostraně zaústěná od Potoka, v místě bývalá rampy je zarážedlo.
V BP zůstala kolej č. 1 (obnova 2001); položila se (nově manipulační) kolej č.2 + dvě vcelku zánovní výhybky.
Zbytek kolejiště je ve šrotě, vlečka zrušena. BP má vjezdové návěstidlo se světelnou předvěstí, odjezdové návěstidlo směr Raspenava a za nástupištěm ranžírku pro posun do šturcu. Řízeno z Frýdlantu.
aktuální fotku nemůžu vyhrabat - tak alespoň ze stavby a prvního křižování:


Úterý, 21. listopadu 2017 - 17:03:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 217
Registrován: 7-2017
registrovaný_malý_bobeš:
"ad dědek:
není to tak strašný"

Děkuji mnohokrát.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 17:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 953
Registrován: 2-2006
Pardon, lovím z paměti a vím toliko, že jsem tam koncem července do vlaku už přes glajzu nepřelejzal. Stav blíž k vyhybce jsem nezkoumal.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bobek.)
Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.
Úterý, 21. listopadu 2017 - 23:16:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 11-2017
oprava: návěstidlo u nástupiště v B. Potoce je samozřejmě cestové (jak je ostatně na třetí fotce dobře patrno)...
Středa, 22. listopadu 2017 - 08:02:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8117
Registrován: 4-2003
Buďte všichni rádi, že to s tratí Raspenava - Bílý Potok dopadlo takto. Kdyby byla v Německu, tak by na trati žádná výhybka už nebyla, takhle jde alespoň v Bílém Potoku objet souprava historického vlaku [wink].
Středa, 22. listopadu 2017 - 08:42:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7516
Registrován: 4-2003
tak by na trati žádná výhybka už nebyla,

Ony by tam možná nebyly ani žádný koleje.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 22. listopadu 2017 - 09:12:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8123
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Ony by tam možná nebyly ani žádný koleje.

I to je docela možné.....
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:28:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8155
Registrován: 4-2003
Na blbosti je evidentně energie a peněz dostatek: http://zdopravy.cz/navrat-rychliku-praha-harrachov-od-jara-zacnou -jezdit-o-vikendech-o-hodinu-dele-nez-autobus-4787/

[crazy]
Sobota, 25. listopadu 2017 - 11:42:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6256
Registrován: 8-2012
No v Liberci projde kdejaká pičovina, zatímco systémové věci nejsou schopni řešit a žijou z podstaty. Je to taky tím, že je teď z čeho rozhazovat, už by to chtělo nějakou menší krizičku, co by trošku odtučnila úřednické kasičky. Prej "oživení zájmu o Krkonoše"... kolik % lidí tam asi přijede vlakem? [happy]
Akorát tedy Šrajer-expres, ten nám po volbách nějak usnul...
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Sobota, 25. listopadu 2017 - 16:19:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1421
Registrován: 9-2003
V Praze nemají snad žádné 854.2, pokud se tedy nemýlím. Navíc ten ranní vlak jezdí o víkendu v klasice. Takže to bude znamenat celé překopání oběhů, zřejmě. Myslím, že jde o další zbytečný výstřelek, který rozhodí nepravidelnosti provozu i na horní 036. Na druhou stranu nepochybuju o tom, že si to cestující najde (využít mohou lidi ze Středních Čech). Jeden přestup ale není zase taková tragédie... Uvidíme, zda se to podaří vůbec celé zrealizovat.
Dopravní statistiky na www.ioda.cz a zajímavosti na www.facebook.com/IODA2013
Sobota, 25. listopadu 2017 - 17:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3279
Registrován: 11-2007
Praha má pouze 854.