Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Tratě Jizerských hor a Frýdlantska » Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 04. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Tratě Jizerských hor a Frýdlantska do 04. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 27. září 2017 - 20:56:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11840
Registrován: 8-2004
Bram:
Ke dvěma předposledním odstavcům - tak třeba tu nebudou hydry na věčné časy (byť tedy musím čistě subjektivně dodat, že Bdtn jsou asi nejpohodlnější velkoprostory).[happy]
K poslednímu odstavci - nevím.
"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba horším zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Středa, 27. září 2017 - 21:14:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7772
Registrován: 4-2003
Hroch:tak třeba tu nebudou hydry na věčné časy

Jenže já tu jejich náhradu v dohledné době nevidím........[sad].

Respektive mám obavy, že se jejich náhrada zatím nechystá. Očekávám, že hydry tu budou minimálně dalších deset let [crazy].
Středa, 27. září 2017 - 21:46:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1515
Registrován: 1-2005
Já nikde nepsal, že nevadí čekání >20 min, teď zas manipulujete vy. [kladivo]
Pátek, 29. září 2017 - 10:15:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5746
Registrován: 8-2012
Opět nastoleno základní téma "blouznivců našich hor"...
Já chápu, že pro šotouše všechno, hlavně aby to jezdilo maximálně dvakrát denně odkudkoli kamkoli v nějakých složitých obězích, protože ježdění pravidelné a se stejnými vozidly není šotoatraktivní. Ale jak byste si to ježdění Praha-Harrachov představovali konkrétně?

1) zapomeňte na jakékoli spojování v Tanvaldě s pravidlem z Liberce - na to tam není čas ani prostor;
2) zapomeňte na jakékoli 750.7 na kopec do doby rekonstrukce trati (resp. by stačilo zrekonstruovat pár nejhorších míst, ale čeká se na zázrak, tuny betonu a kilometry modrého zábradlí) - problém s přechodností tam má i 16t/nápr zubačka, natož "osmnáctitunový" brejlovec;
3) když pojedete cca sudá:06 z Tanvaldu, nelze křižovat jinde než v Desné (ani po obnově výhybny v Dolním Polubném to nestihnete, protože vlak "zdola" musí být v DP a pak teprve lze povolit jízdu vlaku z Kořenova);
4) s křižováním v Desné dojedete do Kořenova na odhlášku před pravidlem z Liberce (resp. když se kouknu do grafikonu na "cyklovlak", tak dokonce jízdu pravidla narušíte), tj. o nějakých 8 minut dřív, čili celý ten vlakodrom se opravdu vyplatí...
5) v Harrachově nelze vozidlo odstavit, tzn. se musí hned vrátit do Kořenova (resp. na Harrachov taky úplně zapomeňte, protože "v celou" je tam systémové křižování, i když fotky hydry na Jizerském mostě by jistě byly atraktivní).
6) no ale klidně blbněte dál, když tu nemáme žádné jiné problémy (jako že třeba sem tam nějaký vlak nemá podle ministerstva jet už z Turnova, takže ho platí Liberecký kraj nebo ho neplatí nikdo... doufám, že tedy rovnou zapomeneme i na to, aby přímý vlak až do Harrachova pro nadlidi z Prahy platil taky LK - ovšem "odborník" je to schopen navrhnout).

Dmnti, fagt.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 10:26:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2493
Registrován: 1-2006
v Harrachově nelze vozidlo odstavit, tzn. se musí hned vrátit do Kořenova

To chce více fantazie - co takhle Jelenia Góra či rovnou Wroclav [biggrin]
Pátek, 29. září 2017 - 11:53:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7779
Registrován: 4-2003
T. H.:1) zapomeňte na jakékoli spojování v Tanvaldě s pravidlem z Liberce - na to tam není čas ani prostor;


O spojování s pravidelným vlakem v Tanvaldu od Liberce tu nikdo ani neuvažoval.

2) zapomeňte na jakékoli 750.7 na kopec do doby rekonstrukce trati (resp. by stačilo zrekonstruovat pár nejhorších míst, ale čeká se na zázrak, tuny betonu a kilometry modrého zábradlí) - problém s přechodností tam má i 16t/nápr zubačka, natož "osmnáctitunový" brejlovec;

Že v současnosti nemají přechodnost do Kořenova vozidla s 18 tuny na nápravu, je mi známo. Vzhledem k tomu, že nevím, která místa jsou na trati problémová a kolik by jejich odstranění stálo peněz, tak se spokojím s tím, že 750.7 tam prostě v dohledné době nevyjede. Takže tu máme jen ty hydry a to zdaleka ne všechny. Tady je největší problém - je minimum vozidel ČD, která tam jsou schopna vyjet.



4) s křižováním v Desné dojedete do Kořenova na odhlášku před pravidlem z Liberce (resp. když se kouknu do grafikonu na "cyklovlak", tak dokonce jízdu pravidla narušíte), tj. o nějakých 8 minut dřív, čili celý ten vlakodrom se opravdu vyplatí...

5) v Harrachově nelze vozidlo odstavit, tzn. se musí hned vrátit do Kořenova (resp. na Harrachov taky úplně zapomeňte, protože "v celou" je tam systémové křižování, i když fotky hydry na Jizerském mostě by jistě byly atraktivní).



Řešitelné záležitosti (jízda na odhlášku před pravidelným vlakem do Kořenova, nutný návrat z Harrachova zpět do Kořenova).

Ale jakýsi smysl by to mělo akorát v 6 a + a patrně by se to týkalo prodloužení vlaků 1148 a 1151. Mám však obavy, že vzhledem k celkem obstarožním hydrám (přičemž použitelné jsou jen některé), provozním problémům a četným výlukám mezi Prahou a Tanvaldem, by případné přímé vlaky z Prahy nadělaly na zubačce spíš víc škody než užitku.

Já to s lyžemi těch pár minut z Tanvaldu do Kořenova či Harrachova na stojáka párkrát za rok vydržím, v jiných obdobích jsem tam nikdy neviděl tolik lidí, aby skutečně přímý vlak z Prahy měl nějaký větší smysl. Do centra Harrachova nejede a ti, co tam pojedou za rekreací, pojedou téměř vždy autem i kdyby vlak do centra Harrachova jel. Proč za rekreací pojedou lidé především autem, zde psát snad nemusím. Normálním lidem je to jasné a šotoušům to vysvětlovat nebudu, to je ztráta času [wink].
Pátek, 29. září 2017 - 12:35:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 8-2017
3) když pojedete cca sudá:06 z Tanvaldu, nelze křižovat jinde než v Desné (ani po obnově výhybny v Dolním Polubném to nestihnete, protože vlak "zdola" musí být v DP a pak teprve lze povolit jízdu vlaku z Kořenova);

A to je fyzikální vlastnost, nebo §1?
Pátek, 29. září 2017 - 13:02:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5747
Registrován: 8-2012
Řešitelné záležitosti (jízda na odhlášku před pravidelným vlakem do Kořenova, nutný návrat z Harrachova zpět do Kořenova)
Ale jistěže řešitelné, můžeme řešit čtyři vlaky za týden (čímž hlavně vzniká ta šotoatraktivita) rozbitím systému. Jen mi to prostě nepřijde tak geniální, jak je tu prezentováno.
Navíc 1148 v sobotu a 1151 v neděli jedou v "klasice" s brejlovcem, takže zrovna tyhle byste musel předělat nejspíš do dvouhydřího ropovodu... opravdu to má smysl?

to je fyzikální vlastnost, nebo §1?
To je bezpečnostní opatření, které samozřejmě může být a nemusí - ale zrovna v tomhle případě mi posměšek paragrafem jedna přijde poněkud pitomý. Ano, jde prakticky o fyzikální vlastnost (gravitační zákon).

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 15:09:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 8-2017
Gravitační zákon platí na všech tratích, které jsou z kopce, a je úplně jedno, jak moc z kopce jsou.
Pokud by se měla obnovovat výhybna v Polubném, a to tak, aby měla smysl, tak se tam může udělat odvrat.
Pátek, 29. září 2017 - 15:21:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5751
Registrován: 8-2012
je úplně jedno, jak moc z kopce jsou
Ale tak jasně, když se to zrovna nehodí do krámu, dá se specifičnost provozu zrovna na této trati popřít.
Hele, já jsem tu pouze sepsal pár postřehů, na které je při plánování šotoonanie Praha-Harrachov potřeba myslet. Jak moc zuřivě s nimi chcete polemizovat nebo je odmítat, nechám na každém.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 15:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 108
Registrován: 8-2017
Nene, vy jste napsal nelze křižovat jinde než v Desné (ani po obnově výhybny v Dolním Polubném to nestihnete, protože vlak "zdola" musí být v DP a pak teprve lze povolit jízdu vlaku z Kořenova), což je to jediné, s čím polemizuji.
Pátek, 29. září 2017 - 15:42:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5753
Registrován: 8-2012
V Dolním Polubném samozřejmě křižovat lze (dokonce i dnes - uhnutím, byť je to škrábání se levou nohou za pravým uchem). Pouze tam musíte přijet (ohlásit se) dřív, než může odjet vlak z Kořenova (tj. nejpozději v sudá:04). Čili to v současném "modelu" (který je v případě 036 už asi stabilizovaný, takže jedině rozqedlat dálkovku v severovýchodních Čechách, jak někteří pacienti plánují) nejde uskutečnit, křižování je možné akorát v Desné (cca sudá:13 až sudá:20). Nevím, co je na tom k nepochopení (ostatně, koukněte se na Sp1909).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 19:20:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 109
Registrován: 8-2017
K nepochopení (řekl bych z vaší strany) je to, že pokud by se obnovovala výhybna v Dolním Polubném, tak je možné ji nakonfigurovat (s použitím odvratu) tak, aby odpadlo ono omezení a tím pádem bylo možné tam dojet s rychlíkem na křižování, aniž by se musely měnit časové polohy čehokoliv.

Mimochodem je zajímavé, že nutnost "zaparkovat" vlak nahoru a teprve potom pustit vlak dolů neplatí pro tu Desnou (1909 příjezd 10:14, 2652 odjezd z Kořenova 10:04) i když riziko je zde úplně stejné, jako v Polubném.
Pátek, 29. září 2017 - 20:38:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7780
Registrován: 4-2003
M250.0:K nepochopení (řekl bych z vaší strany) je to, že pokud by se obnovovala výhybna v Dolním Polubném, tak je možné ji nakonfigurovat (s použitím odvratu) tak, aby odpadlo ono omezení a tím pádem bylo možné tam dojet s rychlíkem na křižování, aniž by se musely měnit časové polohy čehokoliv.

Nenapravitelný šotodogmatik M250.0 se rozjel [proud]. Není si ale schopen při svém rozjezdu obstarat profil trati Tanvald - Harrachov. Pak by mu možná došlo, že odvrat v Polubném není vhodný nápad a že je daleko lepší, když existuje zmíněné bezpečnostní opatření - má totiž své opodstatnění: Na trati nad Dolním Polubným je dlouhé klesání přes padesát promile, Dolní Polubný je ve sklonu téměř 24 promile. Sklon padesát promile je v délce cca 500 metrů i pod Dolním Polubným, ale pak přichází výrazné zmírnění tohoto sklonu. A právě na tomto výrazném zmírnění sklonu na 3 až 18 promile se podařilo rozjetý motorový vůz řady 843 podařilo ubrzdit.

Je lepší nezastavit v Polubném a mít možnost dobrzdit to nějak až pod ním na zmírněném spádu, což předpokládá zmíněné bezpečnostní opatření, než se rozmlátit o šturc, který M250.0 navrhuje v Polubném [crazy].

Je to už snad alespoň trochu jasné?

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Pátek, 29. září 2017 - 20:52:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5754
Registrován: 8-2012
K nepochopení (řekl bych z vaší strany) je to, že pokud by se obnovovala výhybna v Dolním Polubném, tak je možné ji nakonfigurovat
No jo, no, tak konfigurujte. Já jsem prostě tak nechápavej, že tyhle projekty od nejchytřejších šotoušů nechávám ležet bez povšimnutí.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pátek, 29. září 2017 - 21:05:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 111
Registrován: 8-2017
tyhle projekty od nejchytřejších šotoušů

Tak zrovna obnovu výhybny v Polubném jste vytáhl vy. [wink]
Sobota, 30. září 2017 - 07:08:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7781
Registrován: 4-2003
O odvratu v Polubném tu psal ovšem M250.0 [crazy].
Sobota, 30. září 2017 - 08:52:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5759
Registrován: 8-2012
zrovna obnovu výhybny v Polubném jste vytáhl vy
Jojo: "Po Tanvaldě se mezi provozním personálem vykládá, že by se měla dělat komplexní modernizace Železný Brod - Tanvald - Harrachov za cca 900 mil. Kč s tím, že v rámci akce by byly např. zřízeny samovraty v Dolním Polubném tak, aby bylo umožněno křižování s rychlíky Praha - Harrachov ([crazy])."
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
balik
Sobota, 30. září 2017 - 09:32:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2351
Registrován: 11-2002
...nakonfigurovat (s použitím odvratu)...
Třeba do štěrku [proud]


Jaydeesq
Sobota, 30. září 2017 - 13:04:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 285
Registrován: 9-2008
Nejlepším řešením vlaků Praha-Harrachov je provozovat pravidla na kopec v dostatečné kapacitě a případně s možností rezervace i místa pro kolo, protože ono pak se lepit na dveře nebo zůstat např. s kolem stát v Tanvaldě dosti zkazí plány a odradí i ty poslední lidi co tuhle trasu vlakem absolvují, tam je zakopanej největší problém a řešit to přímými vlaky mi přijde jako celkem nesmysl s ohledem na to o jakou trať se jedná, případně pak jedině asi spojovat s pravidlem z LBC, ale tady stejně nastává problém vhodného vozidla, jinak čas a prostor by na to být měl? Od Prahy přijede v x:03 a odjezd nahoru je v x:30, což by mělo být s dostatečnou rezervou na případná zpoždění od Prahy, navíc má i delší pobyt v Turnově, takže tam je možnost něco zkrátit a zase do Turnova nad 30minut se jezdí opravdu vyjímečně a dá se to ošetřit tak, že pravidlo by vjíždělo na obsazenou kolej a tam došlo ke spojení, pokud by tam nebyl prostor na najetí na vlak, ale čas tam je a stadlery se tam spojovat stíhá a to i najetím od jiného vlaku
btw: jak se řešily jízdy 749 a 750 když tam nemají přechodnost a jsou dokonce ještě těžší než 750.7?
a jak je řešena ochrana v případě Desné - Riedlovi vily? Když z Kořenova odjíždí vlak, tak je teprve na ceste mezi Desnou a RV a odjíždí až když je skoro u Pustinské s ohledem na spád u RV, taky docela v ohrožení, pokud vím tak jediná kontrola je že z Polubného lze odjet až dojede do Desné, ale když bude mít zpoždění a odshora se něco nekontrolovaně rozjede tak tam možnost ohrožení je
(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Sobota, 30. září 2017 - 22:37:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 7-2017
Souhlas, jsou kolaři a kolaři. Nedovedu pochopit, že se najdou i tací, co se snaží dostat do vlaku "přes mrtvoly", aniž by tam měli rezervované místo a pak ještě vynadají průvodčímu do čů...ů, že ho odmítne. Navíc při dohadech běží čas a naskakuje zpoždění. Píši ze zkušeností, tyhle kolaře mám nejraději. A vůbec: kolo je taky dopravní prostředek a když není místo (osud), tak šup na něj a jeď. Říkají si sportovci a jen si vozí pr...e do hor. Hanba jim!
Neděle, 01. října 2017 - 00:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14555
Registrován: 5-2002
Bram: Tady je největší problém - je minimum vozidel ČD, která tam jsou schopna vyjet.
Marně přemýšlím, v čem je při zimní cestě na Zrcadlovky varianta "dojedu normálním autem na parkoviště a tam si pro mě přijede boudař s rolbou" horší oproti variantě "jedu už z Prahy vlastní rolbou"... [uhoh]

M250: A to je fyzikální vlastnost, nebo §1?
Podobně to svého času fungovávalo na tramvajové trati v Trojské, taky to tam v podstatě byla fyzikální vlastnost...

Gravitační zákon platí na všech tratích, které jsou z kopce, a je úplně jedno, jak moc z kopce jsou.
Jasně, proto úplně zbytečný rozlišovat sjezdovky na modrý, červený a černý. Nechápu, proč se s tím všude na horách tak zalamujou... [crazy]

Jay: nebo zůstat např. s kolem stát v Tanvaldě dosti zkazí plány
Kdybys napsal "s běžkama", tak budiž, ale s kolem? Ono snad nejde v Tanvaldu na to kolo sednout a vyšlapat si to nahoru?

jrc: A vůbec: kolo je taky dopravní prostředek a když není místo (osud), tak šup na něj a jeď.
Asi tak.
Neděle, 01. října 2017 - 06:11:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7782
Registrován: 4-2003
Hajnej:Marně přemýšlím, v čem je při zimní cestě na Zrcadlovky varianta "dojedu normálním autem na parkoviště a tam si pro mě přijede boudař s rolbou" horší oproti variantě "jedu už z Prahy vlastní rolbou"...

Ale já přeci nedělám agitátora za přímý vlak Praha - Harrachov. To jsi si nějak špatně vysvětlil [nene].

Ten přímý vlak měl smysl tak před pětadvaceti a více lety, kdy byl provoz na zubačce velmi slabý a nějak tam přímý vlak od Prahy šlo jednak protáhnout (a v Harrachově na celý den odstavit) a za druhé vzhledem k výrazně nižšímu stupni automobilizace by byl i adekvátně využit. Dneska jezdí vlaky na zubačce každou hodinu, plus je tam ještě pár vlaků navíc na zastávku Desná Riedelova vila. Dnešní rozsah provozu si v té době asi nikdo nedokázal představit a kdyby nebylo tehdejšího zpátečnictví ČSD (přetrvávající v mnohém u ČD dodnes), tak přímý vlak jezdí. Nic tomu nebránilo provozně (slabý a hlavně od ostatních tratí izolovaný provoz na zubačce) a technicky (hydry tam vylezly).

Dnes tomu brání dost rozsah provozu a osobně budu raději, když budou jezdit četné kapacitní pravidelné nezpožděné vlaky Liberec - Harrachov s vozidly, která jsou na zubačku výrazně vhodnější, než hydra.

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Neděle, 01. října 2017 - 09:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14561
Registrován: 5-2002
Bram: To jsi si nějak špatně vysvětlil
Vysvětlil jsem si to tak, že je dle Tebe žádoucí, aby co nejvíc vozidel mělo přechodnost na poměrně extrémní trať. Ale uznávám, bylo to při rychločtení po dvou dnech, mohlo mě něco zavést na scestí.
Neděle, 01. října 2017 - 09:56:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7787
Registrován: 4-2003
Hajnej:Vysvětlil jsem si to tak, že je dle Tebe žádoucí, aby co nejvíc vozidel mělo přechodnost na poměrně extrémní trať. Ale uznávám, bylo to při rychločtení po dvou dnech, mohlo mě něco zavést na scestí.


Občas se divím, jak si kdo mé příspěvky vykládá [nene].

Přitom jsem jen upozornil agitátory vlaku Praha - Harrachov na určitá úskalí, které jejich požadavek nese - množina vozidel, která jsou schopna nasazení na tento jimi uvažovaný vlak, je velmi omezená.

Pokud by někdo trať Tanvald - Harrachov opravil, aby tam mohla i těžší vozidla, tak by se množina vozidel použitelných pro tuto trať rozšířila, ale pořád mi uniká, proč by dnes přímý vlak Praha - Harrachov vlastně měl jezdit a vysvětil jsem i proč to dnes považuji za spíše nežádoucí.

Snad jsem své myšlenky takto shrnul dostatečně na to, aby i Hajnej pochopil, co jsem měl na mysli [wink].

Ad poměrně extrémní trať: Na ní není zjevně nic až zas tak extrémního, pokud se držíme jednoduchého a dlouhými léty provozu prověřeného brzdového systému, kterým disponuje třeba řada 810 a nevymýšlí se blbiny typu odvrat v Polubném [proud].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Neděle, 01. října 2017 - 09:59:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5780
Registrován: 8-2012
se najdou i tací, co se snaží dostat do vlaku "přes mrtvoly", aniž by tam měli rezervované místo a pak ještě vynadají průvodčímu
Tak zrovna v Tanvaldě při velmi časté situaci, kdy obětavá Matka Dráha pošle na 2655 a/nebo 2657 místo dvou až tří krajem objednaných 840 jen jednu, není k nadávkám pochopitelně daleko. Řešením ovšem IMHO není zavádění dalších nesystémových vlaků ale to, aby to u té Dráhy přestali mít až tak moc na salámu (a musí je k tomu kdyžtak někdo dokopat, ale toho se od krajských "odborníků" asi nedočkáme).
kolo je taky dopravní prostředek a když není místo (osud), tak šup na něj a jeď. Říkají si sportovci a jen si vozí pr...e do hor
No už jsem si říkal, že tu dlouho chybí nějaký reprezentant modrogumního myšlení "my zákazníky nepotřebujeme, erár kdyžtak dosype". Není místo... viz výše, když vlak jede v polovičním řazení, nejde o osud, ale lemplovitost - samozřejmě od Hajnech těch 350 metrů výškového rozdílu po frekventované silnici I. třídy nadšeně vyšlapou, ale normální člověk po pár podobných zkušenostech upřednostní nákup něčeho od Thule.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 01. října 2017 - 12:37:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2002
Registrován: 1-2007
Je lepší nezastavit v Polubném a mít možnost dobrzdit to nějak až pod ním na zmírněném spádu, což předpokládá zmíněné bezpečnostní opatření, než se rozmlátit o šturc, který M250.0 navrhuje v Polubném

No zajímavé je, že vlak může stát v Desné RV, nebo dokonce do ní z Desné teprve jet, přesto vlak z Kořenova odjet může. Ta rozjetá rakev zastavila až v tunelu za zastávkou. Systémovější řešení je povolit odjezdy z Kořenova klidně proti jedoucímu vlaku do Polubného, ale nepouštět tam vozidla s nespolehlivým nebo nedostatečným bržděním. U rakve byla zásadní chyba, že vozidlo při použití rychlobrzdy stále zrychlovalo. EDB při použití rychlobrzdy odpadla (dříve bylo stejné nastavení také u řady 350 a také z toho byl jednou průser). To se prostě nesmí stát.
Neděle, 01. října 2017 - 13:28:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5787
Registrován: 8-2012
No zajímavé je, že vlak může stát v Desné RV
(Pochybuju, že někdo na Pobřeží nebo v Dlážděné dělal bezpečnostní analýzu, spíš to bylo nařízení DI, ale obecně: ) neexistuje 100% bezpečnost, absolutní záruka, že se nic nestane. Vždycky je to o nějaké (akceptovatelné) míře rizika versus smyslu fungování toho systému - to je stejný, jako kdybych napsal "zajímavé je, že je v obci maximálně padesát"... ve třiceti by přece následky nehod byly menší (a v nule nulové).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Neděle, 01. října 2017 - 16:42:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7330
Registrován: 4-2003
U rakve byla zásadní chyba, že vozidlo při použití rychlobrzdy stále zrychlovalo.

Led mezi brzdovou destičkou a kotoučem není chyba rakve, ale kreténa za jejím řízením. Stejnětak se mi to může stát, když pojedu dolu osobním autem a budu cestou brzdit motorem a pak najednou budu vyvalenej, že to nebrzdí. Na rozdíl od průměrnýho motoristy (ten neví, která bije) je mašinfýra školená obsluha.

Samozřejmě by bylo, lepší, kdyby ta rakev byla osazená kolejnicovou brzdou a přídavnými špalíky (což principálně možný je), ale pro mě je tohle primárně selhání managormentu drah.
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Neděle, 01. října 2017 - 22:56:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14563
Registrován: 5-2002
TH: když vlak jede v polovičním řazení, nejde o osud, ale lemplovitost
Tak to poloviční řazení jsem z toho "když není místo" fakt nevykoukal, já to bral jako normálně vyprodaný místa pro kola v období velkého zájmu.

samozřejmě od Hajnech těch 350 metrů výškového rozdílu po frekventované silnici I. třídy nadšeně vyšlapou
To se divím, že všeználkovi jako Ty zůstala utajena silnice přes Šumburk a Polubnej, kudy se to dá vyšlapat v podstatně příjemnějším prostředí (i když zpátky bych to já osobně asi jel po tý hlavní, bo mám silničku, ale nikomu to nenutím). Nebo mi snad mermomocí potřebuješ podsunout, že posílám lidi ausgerechnet po hlavní - tedy podle Vlčouna na jistou smrt...?
No a co se týče těch 350 metrů, tak pro jedince, co předstírají, že jsou henti sportoffci, co jezdijou po horách, by takový převýšení mělo bejt jako prd. Já si třeba před třema nedělema dával tohle (rozklikni si profil).
Možná by sis měl tím Šumburkem zkusit vyšlápnout taky, prospělo by Ti to po těle i po duši.
Neděle, 01. října 2017 - 23:01:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14564
Registrován: 5-2002
Ink: U rakve byla zásadní chyba, že vozidlo při použití rychlobrzdy stále zrychlovalo. EDB při použití rychlobrzdy odpadla (dříve bylo stejné nastavení také u řady 350 a také z toho byl jednou průser). To se prostě nesmí stát.
Už je to nějakej pátek, co existuje odzkoušená úprava HW a SW, která zařídí, že EDB v rychlobrzdě neodpadne, ale jenom číhá na minimálním účinku a pokud se nedostaví odrychlení, tak znovu najede.
Pondělí, 02. října 2017 - 11:01:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11301
Registrován: 5-2004
Volal mně někdo?

Tak ono záleží kdo na tom kole jede a za jakým účelem. A jak zná místní reálie...

Rodinka s dítkem nebo důchodce co si představoval že z Kořenova/Harrachova či Tykuszyc si dá celkem nenáročnej (ostatně proto jsou ty Jizerky tak cyklisticky oblíbený že tam po vyjetí nahoru nejsou extra krpále) vejlet někam na Jizerskou louku, Jizerku a Smědavu z toho krpálu nahoru - a je celkem jedno kudy - jestli Čumburkem nebo kolem přetržený přehrady - nadšenej nebude neb tam kam chtěl dorazit už nejspíš ani nedorazí. Mch když už Čumburkem (kam? K Besedě. A dál? Po hřebínku na Polubnej ke kostelu?) tak je rychlejší to kolo vytlačit kus rovně "přes serepentýny" po zelený.

No a když zjistí že skončí v Tanvaldu pod kopcem tak nejspíš příště nebude nejen zaclánět s kolem ve vlaku z Tamvaldu nahoru ale ani z Prahy do Tamvaldu. Příště pojede autem a bude další krabička v koloně aut nahoru na Jizerku kde se na kole od polubenskýho kostela ve špičkový dny jede mezi kolonama aut hůř než po tom éčku z Desný...
Jaydeesq
Pondělí, 02. října 2017 - 12:14:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 286
Registrován: 9-2008
ano argumentovat, tím že na kole to má člověk vyšlapat, je absolutní pitomost, ten člověk má nějaký plán cesty a ono pak jestli začít v Tanvaldě nebo třeba v Jakuzsycích je sakra rozdíl (a vyšlapat musí o cca 700 metrů převýšení více) a je jedno jestli je to sportovec či ne, to může jet rovnout na kole třeba z Prahy ne? Doprava má snad fungovat a nikoliv určovat, kdo může po svých a kdo se může projet za zásluhy vlakem... i kdyby s tím kolem jel třeba jen do Desný, tak to má prostě fungovat a mít tu možnost, nehledě na to že né každý s kolem je sportovec, ale jezdí tam i rodiny s dětmi či důchodci, kteří by se nahoru jinak nedostali, nebo by to pro ně byl tak extrémní a časový výkon, že by skončili jen nahoře.. já letos např. takhle vytáhnul na kolo mamku vlakem na Jakuszyce a moc si to pochvalovala, ale to sme jeli ve všední den, ještě v né úplně super počasí a pro jistotu až 2659 a stejně tam jelo tak 20 kol nahoru

(Příspěvek byl editován uživatelem JayDeeSq.)
Pondělí, 02. října 2017 - 13:46:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5794
Registrován: 8-2012
to poloviční řazení jsem z toho "když není místo" fakt nevykoukal
No, a co já s tím nadělám?
utajena silnice přes Šumburk a Polubnej
Jo, tak to je skvělá alternativa, tam je těch 350 metrů vejšky jen asi na čtyřech kilometrech [happy].
pro jedince, co předstírají, že jsou henti sportoffci, co jezdijou po horách
Zvláštní... asi jezdíš jinými vlaky, ale já teda v těch do Kořenova a Jakuszyc vídám spíš úplně normální lidi, co se jedou projet, aby nehnili doma (anebo s neskrývaným cílem někde v hospodě [happy] ) - do Jizerek se jezdí hlavně proto, že je to prakticky stolová hora (s kaňonem Jizery), prostě Alpe d'Huez je jinde.
Já si třeba před třema nedělema
No jo, ale nemůžeš srovnávat běžnýho cyklistu s namachrovaným mistrem světa ve všem...
Možná by sis měl tím Šumburkem zkusit vyšlápnout taky
...a šestiletej to "vyšlápne" nejspíš na laně.

Hele, modrogumové, klidně ten blbej substrát odrazujte činy i řečmi dál, ono se na to parkoviště v Jakuszycích ještě pár aut vejde - a kdyžtak se pak zase vybagruje další louka.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Nechic
Pondělí, 02. října 2017 - 14:35:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2107
Registrován: 4-2010
Čistě teoreticky dá se za 840 připnout nějaký bafík na kola co by mohl v Tanvaldu operativně čekat na nečekanou poptávku?
Pondělí, 02. října 2017 - 15:06:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11306
Registrován: 5-2004
1) asi by se to nestihlo.
2) připojit by šel leč asi neovládat dveře...
3) nemusel by se nahoru sunout? Tedy nahoře s ním objíždět a mít v něm někoho s vysílačkou jako kdysi?
Pondělí, 02. října 2017 - 15:25:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5796
Registrován: 8-2012
Čistě teoreticky dá se za 840 připnout nějaký bafík na kola
Čistě teoreticky ano.
Prakticky rozhodně ne z asi tak deseti důvodů, z nichž některé už uvedl Petr Vlček.
Kua, není potřeba vymýšlet kraviny s bafíkama, vždyť v 98% případů stačí, když bude Dráha dodržovat předepsané řazení!
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jaydeesq
Pondělí, 02. října 2017 - 17:59:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 287
Registrován: 9-2008
spíš než posilovat na kopec, kde je to vozově i logisticky složitější, je lepší udělat přestup v Tanvaldě a náhradní soupravu poslat zpátky do Lbc místo křižování, protože tam se dá poslat i třeba regína či 843, leč se to nějak moc neděje a radši se jede sólo
Pondělí, 02. října 2017 - 18:52:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14572
Registrován: 5-2002
TH: tam je těch 350 metrů vejšky jen asi na čtyřech kilometrech
Tomu kolu se říká horský mimo jiné proto, že má převody, o kterých jsme si my jako kluci mohli maximálně nechat zdát vlhký sny...

nemůžeš srovnávat běžnýho cyklistu
Nemyslím, že bych byl nějaká cyklistická extratřída (na výkony Honzy Konrada jsem rozhodně neměl). Nicméně zvládnout za dobrého počasí za den 15-20 km pěšky / 30-50 km na běžkách / 80-100 km na kole by měl IMHO zvládnout každej zdravej chlap.
Mimochodem, letos jsem na Velharticích viděl srovnání, kolik bývalo v době Buška z Velhartic obvyklé urazit za den tím kterým tehdy běžným "druhem dopravy" a docela jsem čuměl...

s namachrovaným mistrem světa ve všem
Ne, s Tebou opravdu nikoho nesrovnávám, to bych si fakt nedovolil. [wink]
Pondělí, 02. října 2017 - 19:33:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5797
Registrován: 8-2012
tomu kolu se říká horský
Kterému kolu? [sad]
zvládnout za dobrého počasí za den 15-20 km pěšky / 30-50 km na běžkách / 80-100 km na kole by měl IMHO zvládnout každej zdravej chlap
Měl by nebo musí, když chce v sobotu po třebas náročném týdnu akorát relaxovat? Hele, to je nějaká VSP, kterou jsem doteď nepochopil, nebo fakt děláš advokáta modrejm gumám, že cyklisti majíce své dopravní prostředky nemaj' co lízt do vlaku a votravovat svou existencí a penězma chudáky zaměstnance?

P.S. jojo, to já tu machruju s nějakejma italskejma kotárama... Hudec II., to fakt v tomhle věku přichází nějaká zvýšená potřeba chlubítek ku obdivu okolí? To se mám na co těšit [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Jaydeesq
Pondělí, 02. října 2017 - 19:36:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 288
Registrován: 9-2008
a někdo kdo najede těch km 200 za rok nárok jet na jizerky nemá? navíc s prckem za zády se do kopce bez fyzičky bohužel nejlíp nešlape (jo za mlada sem si okruh přes jizerky dával bez vlaku k svačině), takže i pro mě je dost zásadní rozdíl začít v Tanvaldě (to je pro mě naopak ještě horší výchozí bod než jet rovnou z domu) a nebo na Jakuzsycích, ale tohle je offtopic diskuze o tom co kdo zvládne či nezvládne, vlak má jezdit tak jak jezdit má a naopak než podimenzovat soupravy by bylo vhodné je posilovat a výhledově by naopak bylo vhodné flotilu stadlerů ještě navýšit, ale to je opět problém páč už je nikdo nevyrobí
Pondělí, 02. října 2017 - 20:54:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1518
Registrován: 1-2005
V Kořenově to tedy svítí jak blázen...
Pondělí, 02. října 2017 - 21:37:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14576
Registrován: 5-2002
TH: Kterému kolu?
Tomu, co na něm vídám lidi na horách (nebo i u nás podél Vltavy [biggrin]).
Ale docela slušný převody (38:28) mají i tzv. městská kola, o jejichž existenci jsem donedávna ani netušil.

Měl by nebo musí, když chce v sobotu po třebas náročném týdnu akorát relaxovat?
Možná jsem při čtení za dva dny naráz špatně pochopil souvislosti - v době psaní příspěvku jsem měl za to, že nevejití se do vlaku na kopec je součástí kampaně za přímý rychlík Praha-zubačka. Pokud to byl stesk na poloviční soupravu oproti plánované a mně tohle uniklo, pak jako bych nic neřekl (zároveň ti tímto odpovídám na Tvoji otázku "co já s tím nadělám?" - upozorním na uniklou souvislost a osobní vysírky si nechám od cesty).

A teď tedy odpověď na to mání/musení: upřímně řečeno je jednodenní cyklovýlet na hory realizovaný VHD s přestupem na hony vzdálen mé představě o relaxaci po náročném týdnu (natožpak s malejma dětma, jak si tu někdo přisazuje). Pokud bych se nicméně k něčemu takovému odhodlal, pak bych se především snažil si to místo nějak rezervovat a pokud by mi ta rezervace byla nedodržením řazení -gh-, tak bych dost možná ajznboňáky prudil o vrácení rezervačního poplatku, ale hlavně bych se na to podruhé vysral a jel jinak nebo jinam - neboli se plně shoduju s Tvým "normální člověk po pár podobných zkušenostech upřednostní nákup něčeho od Thule" (byť já osobně kola radši vozím uvnitř, abych je v dešti nevykoupal).

jojo, to já tu machruju s nějakejma italskejma kotárama
Rozumím tomu správně, že když někdo má něco, co Ty nemáš, nebo dělá něco, na co Ty (asi?) nemáš, tak automaticky machruje...?
Možná zkus bejt míň egocentrickej - já zas třeba na rozdíl od Tebe nebyl nikdy na Ukrajině nebo v Rumunsku nebo kýho čerta, ale když to někdy někde zmiňuješ, tak mi to žíly netrhá a přeju Ti to.

Jay: vlak má jezdit tak jak jezdit má a naopak než podimenzovat soupravy by bylo vhodné je posilovat
O tom žádná - jak už jsem uvedl, špatně jsem si to zařadil do souvislostí.
Pondělí, 02. října 2017 - 22:28:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5798
Registrován: 8-2012
na hony vzdálen mé představě o relaxaci
A protože tvé, tak každého a vždycky. Copak v tom tu svou nabubřelost nevidíš? Možná zkus být trochu míň egocentrickej [crazy].
Nebo o co ti teda jde? Má se přeprava kol z Tanvaldu na kopec nakonec zakázat, protože nesplňuje tvou představu, nebo si modrogumové můžou myslet o té přepravě co chtějí, ale jinak mají šoupat nohama? (No, odpovědi se stejně nedočkáme.)
dělá něco, na co Ty (asi?) nemáš
Potřebuješ slyšet, že ho máš většího? No tak jo, máš [happy]. Já vím, obdiv publika ti dělá dobře (proto to mám u tebe posraný).
automaticky machruje
Nikoli automaticky, to je jen tzv. Hudcova zkratka.

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Pondělí, 02. října 2017 - 23:09:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11307
Registrován: 5-2004
Asi tak - ja ujedu rocne na kole mezi 5-6 tis km. Pred nejakejma 10-15 lety nebylo 80-100 za den problem lec s vekem se to jaksi krati. Ne ze bych tech 100 nedal i dnes, lec druhej den bych byl hotovej. Stacilo mi 80 v nedeli po "sichte" na chalupe a to vic dolu nez nahoru... Na dovoleny jsem to stridal 70-80 a 40-50, coz bylo tak akorat se v klidu nekde stavit kde to bylo nejak hezky.

No a nebejt vlaku tak to bude tak pulka.

A treba tahnout vozejk s dvouletym ze straseciho pres loustin do luzny byla sichta byt "prakticky zadnej krpal". A taky je rozdil jet s flaskou na ramu nebo nalozenlu bagazi.

Favorita jsem si kdysi nahoru zubackou podaval i jako cestovni zavazadlo...
Úterý, 03. října 2017 - 00:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14579
Registrován: 5-2002
TH: A protože tvé, tak každého a vždycky.
To píšu kde? Já tím dávám najevo, že odpovídám toliko za sebe, nikoliv za ostatní, tedy pravý opak, než se mi snažíš podsunout.

Nebo o co ti teda jde?
Tak si to vezmeme ještě jednou od začátku: Jaydeesq psal, že je problém, když zůstane trčet s kolem Tanvaldu. No tak jsem se zeptal, jestli ten problém nelze vyřešit tím, že na tom kole pojedu (a tím, že se mi ten problém jeví být menší než s běžkami, jsem měl na mysli hlavně situaci, kdy nahoře sníh je, ale dole není, takže mi na rozdíl od toho kola jsou -gh- resp. spíš dokonce přítěží).
Na to ses ozval Ty, že je 350 metrů strašlivé převýšení a že se to musí jet po frekventované I/10. Když jsem si dovolil oponovat, že těch 350 metrů snad až zas tak moc není a dá se to jet jinudy, tak jsi to začal točit ad personam. Spíš je tedy na místě ptát se, o co jde Tobě.

Má se přeprava kol z Tanvaldu na kopec nakonec zakázat, protože nesplňuje tvou představu, nebo si modrogumové můžou myslet o té přepravě co chtějí, ale jinak mají šoupat nohama?
Za moji osobu je mi to jedno, protože pokud tam pojedu s kolem, tak s ním určitě nebudu přestupovat v Tanvaldu, a je mi tudíž jedno, jak se to udělá nebo co si o tom kdo myslí.
Jestli v tom spatřuješ nabubřelost, tak je to Tvůj problém, ale já to fakt řešit nebudu, mimo jiné proto, že nevidím do toho, kolik cyklistů tam čím vyjede a jestli jsou pro Jizerky víc přínosem nebo přítěží.

No, odpovědi se stejně nedočkáme.
Pokud jsi čekal, že začnu někomu něco nařizovat nebo zakazovat, tak se asi nedočkáš. Já fakt na rozdíl od Tebe nemám ambice dělat ředitele zeměkoule.

Potřebuješ slyšet, že ho máš většího?
Od Tebe by to stejně nemělo moc velkou vypovídací hodnotu... [rofl]

Já vím, obdiv publika ti dělá dobře (proto to mám u tebe posraný).
Čekal jsem Tvoji oblíbenou mantru o něco dřív, ale i tak jsem se dočkal. [biggrin]
Tak teď ještě tu o drahejch hrncích, vyčurat a spát.
Úterý, 03. října 2017 - 09:06:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5799
Registrován: 8-2012
To píšu kde?
Od samého začátku (Hajnej 14555):
"Kdybys napsal "s běžkama", tak budiž, ale s kolem? Ono snad nejde v Tanvaldu na to kolo sednout a vyšlapat si to nahoru?"
Já nevím, ale modrogumové a jejich advokáti by snad mohli být spíše rádi, že si to někdo "nevyšlape", ale dá jim za vyvezení toho kola+sebe příslušné peníze... nojo, oni je nepotřebují, protože erár kdyžtak vždycky dosype, ale existence osob, které to narozdíl od všehomistrů nemohou/nechtějí vyšlapat, je snad podstatou existence mj. veřejné dopravy?
(Anebo teda píšeš úplně o něčem jiném, než je téma diskuze, ale to už si musíš vyřešit s panem Aspergerem, vzhledem k tomu, že "problém s výkladem" nemáš jen u mě, takže to asi nebude pouze osobní.)
Za moji osobu je mi to jedno
Ano, zcela očividně [happy]

(Příspěvek byl editován uživatelem T_._H_..)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 03. října 2017 - 09:28:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1930
Registrován: 12-2007
Otázka spíš je, proč se štadleři tak sypou? Proč nevychází plánované posily? A bude se s tím něco dělat? Co na to objednavatel?
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Úterý, 03. října 2017 - 12:33:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 9-2017
Áaaach jo. Tady se hádáte kvůli návrhu na prodloužení jednoho páru rychlíku a zatím v sekci o Pacifiku jeden expert spokojeně navrhuje zavedení Sp na trase lokálky Kolín – Ledečko – Čerčany. A když napsal větu: „Inu, takhle dopodrobna to vyzkoumané nemám, ten "regionální expres" co navrhuji by …“ tak jsem nevěděl zda se smát, nebo brečet.

Ale zpět k tématu železnice. Můžete mi, prosím, poradit, jak se dostat k:
1) výkresu nájezdu na ozubnici
2) výkresu nájezdu na ozubnici před reko
3) výkresu některé z ozubnicových výhybek v Dolním Polubném
4) výkresu ozubnicového parního stroje řady 404.0 (znám jen výkresy kde je ozubnicová část nakreslená velice schématicky)
5) výkres nájezdu na ozubnici z Tisovce (údajně tam byl odpružen pomocí listové pružiny)

A pokud jste tu fachmani i na zubačky v zahraničí kde se nedá domluvit ČJ, kde sehnat (musím se přiznat, že HU ani jiný jazyk neovládám tudíž nejsem schopen projít jejich archivy):

6) výkres ozubnice/nájezdu/výhybky v Ózdu
7) výkres nájezdu na ozubnici v Rumunsku
8) mapu zubačky v Salgotarjanu, kde by bylo zakreslení jednotlivých ozubnicových úseků (mělo jich být až 7 ?)

A ještě něco dotazů:
9) v Ózdu byla jen jedna ozubnicová výhybka nebo jich bylo více
10) v Tisovci nebyla žádná ozubnicová výhybka a jednalo se vždy jen o 2 úseky
11) byla na zubačce v Rumunsku ozubnicová výhybka
12) ve kterých úsecích tratě v Rumunsku byla položená ozubnice
Cogwheel
Úterý, 03. října 2017 - 14:04:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 1-2012
Byla vůbec v Ózdu ozubnicová výhybka? Podle těchto fotek: http://dobosyphoto.blogspot.cz/2015/01/ to vypadá, že nahoru na haldu vedla dvoukolejka (jedna kolej pro směr "ložený", druhá pro směr "prázdný").
Cogwheel
Úterý, 03. října 2017 - 14:25:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5040
Registrován: 1-2012
Na zubačce v Salgótarjánu určitě 7 ozubnicových úseků nebylo, možná 2. Před mnoha lety jsem její trasu coby turistickou cestu procházel (od oplocení tehdy ještě pracujících železáren pod obec Salgóbánya - pak jsme šli na zříceninu hradu Salgó). Ale už si na to moc nepamatuji. Nějaké technické údaje by mohly být v tomto článku: http://3100.hu/civilek-elesztgetik-a-salgobanyai-fogaskereku-ugye t/
Úterý, 03. října 2017 - 14:35:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
T_._H_.:
"Já nevím, ale modrogumové a jejich advokáti by snad mohli být spíše rádi, že si to někdo "nevyšlape", ale dá jim za vyvezení toho kola+sebe příslušné peníze..."

Tohle už tu píšeš stále dokola, kámo. Řeknu ti jen jedno: Každý cyklista má dneska dres z Lídlu, pěkná, mnohdy šíleně drahá kola, vypadají jako profíci a pak nastupují ve velkém do vlaku - k smíchu. A zkus mě ještě nazvat nějakou modrogumou - jsem obyčejný cestující, který si však nehraje na sportovce jako kolaři.
Úterý, 03. října 2017 - 15:35:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1520
Registrován: 1-2005
Řadu výkresů lze nalézt v Národním archivu, třeba vyhledat archiválie k RGTE.
9) - jedna.
10) - nebyla.
11) - nebyla.
12) - Sarmizetgetusa - Portile de Fier a Portile de Fier - Boutari.
Úterý, 03. října 2017 - 22:16:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14582
Registrován: 5-2002
TH: modrogumové a jejich advokáti by snad mohli být spíše rádi, že si to někdo "nevyšlape", ale dá jim za vyvezení toho kola+sebe příslušné peníze
On je tedy problém "trčení v Tanvaldu" dán něčím jiným, než že se ten člověk do vlaku prostě nevejde (nemyslím nutně fyzicky, ale třeba absencí volného koloháku)...?
Jo a tu advokacii modrogumů si strč někam, já se totiž vznikem té situace vůbec nezabývám, ale řeším až následky, tedy jak se dostat na kopec. Koho pojebat, to ponechávám povolanějším, nejmíň jeden se tu na to třese...

existence osob, které to narozdíl od všehomistrů nemohou/nechtějí vyšlapat, je snad podstatou existence mj. veřejné dopravy?
S tím by se v obecné rovině dalo souhlasit (čekal jsi snad něco jiného?), ovšem nevyplývá z toho povinnost dopravce zaručit, že se vždy vejdou všichni, kdo zrovna chtějí.
U hromadné obsluhy je holt potřeba počítat s tím, že náhodný proud požadavků může generovat jak situace, kdy se obsluha nudou kope do [zadnice], tak i situace, kdy se na někoho nedostane. Lze s tím bojovat v zásadě třemi způsoby - službu zrušit (pak nenastane první případ), službu brutálně předimenzovat (aby nenastal druhý případ) nebo do třetice proud požadavků změnit z náhodného na deterministický neboli zavést rezervační systém (neboli přeložit pacienta na plicní, protože jev nedostání se do vlaku přenesu z tanvaldského perónu k rezervačnímu terminálu).
Úterý, 03. října 2017 - 22:33:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2504
Registrován: 1-2006
všem nevyplývá z toho povinnost dopravce zaručit, že se vždy vejdou všichni, kdo zrovna chtějí

Toto nevyplývání je vyřešeno krajskou objednávkou na vlaky ze 2-3 jednotek - leč bohorovné ČD a.s. na objednané kálí zvysoka a s klidem nepředvidatelně posílají motorák solo.
Úterý, 03. října 2017 - 22:43:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14583
Registrován: 5-2002
HB: Toto nevyplývání je vyřešeno krajskou objednávkou na vlaky ze 2-3 jednotek
Spíš řekněme normováno než vyřešeno - co když se sejde lidí na 4 jednotky?

leč bohorovné ČD a.s. na objednané kálí zvysoka a s klidem nepředvidatelně posílají motorák solo.
Aby bylo jasno - tohle tady rozhodně neobhajuju.
Středa, 04. října 2017 - 08:08:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5808
Registrován: 8-2012
dán něčím jiným, než že se ten člověk do vlaku prostě nevejde
Že se nevejde je premisa, reálná situace, která v létě nastávala velmi často - ovšem nenastávala z důvodu "lidí na 4 jednotky", jak se neustále snažíš podsouvat, ale lidí na dvě jednotky, pro které se dostavila jedna a tudíž se "na někoho nedostalo" z viny dopravce.
já se totiž vznikem té situace vůbec nezabývám, ale řeším až následky
Ano, to jsem si všiml, že záměrně diskutuješ o něčem jiném. Přitom "vyšlápnout si" Tanvald-Jakuszyce je výrazně menšinové řešení, tebou prezentované zdá se hlavně pro možnost pochlubit se svými výkony...
nevyplývá z toho povinnost dopravce zaručit, že se vždy vejdou všichni
To tu nikde nikdo nenapsal a nepožaduje, opět záměrný odklon diskuze - rozhodně ale ze smlouvy s Libereckým krajem vyplývá smluvní povinnost dopravce dodržet plánované řazení (tím spíš v sobotu a neděli, kdy nejezdí například "kladivové" vlaky na Frýdlant, čili volné hypernovy můžou jít například do frýdlantského oběhu místo 840 a ty na Tanvald).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Středa, 04. října 2017 - 08:21:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 12-2007
Mě tedy dále zajímalo, jestli se jedná o běžné provozní poruchy nebo se na těch 840 něco zvlášť s*ere. Kdysi byly 840 ničeny starou tratí, co je za problém dnes. Samozřejmě si to dopravce musí vyřešit sám a řazení dodržet a zvlášť ve dnech pracovního klidu se řešení nabízí.
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 04. října 2017 - 08:33:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 886
Registrován: 5-2002
Hajnej:
"do třetice proud požadavků změnit z náhodného na deterministický neboli zavést rezervační systém (neboli přeložit pacienta na plicní, protože jev nedostání se do vlaku přenesu z tanvaldského perónu k rezervačnímu terminálu)."
Tobě to tak nepřipadá, ale z mého pohledu je to ideální řešení: o nevejdení se se dozvím s několikadenním předstihem, takže za podstatně slabšího proudu ošklivých slov výlet přeplánuju. Ve srovnání s trčením na peróně v Tanvaldu a zkaženým celým dnem mi to přijde jako mnohem lepší řešení.
Jaydeesq
Středa, 04. října 2017 - 10:34:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 289
Registrován: 9-2008
814 o víkendu jezdí do českého ráje, dva kousky - jako přímé vozy z Lbc a přes den posilují soupravy na 041 a k večeru se vrací do Lbc, tedy jen v letní sezóně