Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Železniční uzel Praha » Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 30. 08. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Železniční uzel Praha do 30. 08. 2017

dolů
   autor příspěvek
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 19:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1927
Registrován: 9-2009
Nikoliv: zásadní je infrastruktura. Samozřejmě 810 na koridoru je mimo.
Úterý, 29. srpna 2017 - 19:46:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7550
Registrován: 4-2003
R1463Úpa:No nic, český komplex méněcennosti tady je a bude ještě dlouho, jak koneckonců skvěle demonstrují příspěvky různých Sramů


Co jsem tak jiného mohl od StÚpy očekávat, než nějakou mimoňskou vysírku [biggrin].

StÚpo, mám obavy, že komplex méněcennosti tříská naopak s tebou. Jednou ho máš z Jančury, pak zase z jiných soukromníků, pak třeba z pana T. H., pak zase ze mne. Důležité je, že máš více terčů, do kterých můžeš bezostyšně kopat. Alespoň to nemáš tak jednotvárné [wink].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Úterý, 29. srpna 2017 - 19:53:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5596
Registrován: 8-2012
Vláďa42: Vy přece tvrdíte, že se dá začít "tady" (od vozidel)... trochu konzistence.
(Ostatně hlavní opravy tratí kolem Liberce probíhají až s OPD, tj. od roku cca 2014, a třeba s hypernovou nebo 021 byste tu rozhodně velké nadšení nevzbudil.)
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 20:09:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1928
Registrován: 9-2009
T.H. ona se na tu trať taky hodí lehce dynamičtější vozidla. Taky prostě nějak cestující uchlácholit. To je to jediné, co se zatím dá dělat. Takže jsem konzistentní.
Úterý, 29. srpna 2017 - 20:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1830
Registrován: 9-2005
Tak už i na cajzlovské příloze idnes zjistili, že se NS2 v poslední (per)verzi neslučuje s Masnou. Kupodivu nikdo ani v článku, ani v diskusi nezvedl myšlenku podzemní Masny (bez Opery) s pokračováním směr Karlovo nám.
Úterý, 29. srpna 2017 - 20:52:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5597
Registrován: 8-2012
ona se na tu trať taky hodí lehce dynamičtější vozidla. Taky prostě nějak cestující uchlácholit
No a pochopil jste, že získat lehce dynamičtější vozidla k uchlácholení cestujících je úplně ten nejmenší problém a už to dávno mohlo být, když to umí i v provinčním Liberci?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 20:58:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1931
Registrován: 9-2009
Jistě, ale ropid, jak známo, je šotoušská skupinka, která je schopná přihrát linku někomu jako KŽD. Pokaždý, když na Balabence vidím tu krabičku, tak se mi otvírá kudla v kapse...
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:03:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5598
Registrován: 8-2012
Otvírá se vám kudla v kapse i pokaždý, když v Dejvicích vidíte veselou krávu s "biftekem" (021 - Bifx)?
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:06:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1932
Registrován: 9-2009
Především mě neskutečně štve, že 68000 město, kde většina lidí za prací/školou dojíždí nemá kvalitní spojení s Prahou.
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:09:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14434
Registrován: 5-2002
V42: Musíme s tou tratí něco udělat, že ano. Zkrátka tu infrastrukturu vylepšit.
A to je ve stručnosti obsah Vykova poselství.

Já tedy na 231 v Čelákovicích pozoruju už od jara docela čilý stavební ruch, a to i bez Vykova poselství...
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:11:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5599
Registrován: 8-2012
Především mě neskutečně štve
V tomto konkrétním případě nejste schopen napsat konkrétní odpověď, co? Dialektika holt na všechno nestačí [happy]
Tak se nedivte, proč to zrovna tam (a mnohde jinde) stojí za takové hovno, zatímco v Liberci se prohánějí ve Stadlerech. Já se nedivím vůbec.
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14435
Registrován: 5-2002
V42: Situace, kde stát smázne student gymnázia je... tristní.
Tak hlavně aby student gymnázia měl ve čtvrťáku pro samý smazávání státu čas se pořádně připravit k maturitě, jinak stát smázne jeho...
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14436
Registrován: 5-2002
D400: K tomu je potřeba obratová kolej, aby se na ní vešly 3 soupravy. Pokud nebude trolej nad kolejí, tak je potřeba mít přípojky 230/400 V minimálně na zimu - temperování nádrže s vodou, dobíjení baterí atd. Kdby se něco podělalo, je vhodné mít vedle odstavné koleje vyštěrkovanou manipulační plochu (aspoň chodník), aby mohl přijet ať už třeba TOI-TOI servis nebo "cifršpijón s noutbúkem".
Obávám se, že na tohle je obratová kolej nevhodná, lepší mi přijdou fekálky.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:21:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1933
Registrován: 9-2009
Tak znovu, samozřejmě, že mě ten šrot štve. Jinak ten Liberec... fajné, že mají vláčky, do Prahy bych ale vlakem od tama jet nechtěl.
Hajnej: paráda, takže jsme začali dělat Čelákovice... to je radosti. 171 v nedohledu, zbytek 231 taky. Nejsem si jistý, jestli jsme se pochopili správně. Že se staví ok, ale tohle se mělo dělat v 90. letech.
Nebo tobě nepřijde trapné, že stát vytvoří něco tak kvalitně, že to smázne študák z gymplu, nebo právník z Plzně? Já se za ty výkony státu docela stydím.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:31:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1934
Registrován: 9-2009
Abych se ještě vrátil k těm devadesátkám: když jsem nastoupil k podniku, po nějaké době jsem se ptal jistého hlavouna přes infrastrukturu, co s tím vším plánují dělat. Byli jsme se tenkrát podívat ve východní části Německa, kde se začalo s velkými investicemi. Jasně, neměli jsme ty prachy, ale... teď to přijde. Odpověď byla: co byste chtěl, pane kolego, dělat? My přeci máme nejhustší železniční síť na světe.
Pak měli takové ty kecy, jako že jsem ještě mladý a nezkušený. Jo, rok 92 nebo 93.
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:38:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4825
Registrován: 9-2005
Já teda nějaké pokračování kompletní modernizace 231 vidím. A to dost jasně. Včetně financování.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:43:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1935
Registrován: 9-2009
2023? Do té doby výluky, zpoždění a mimořádnosti? Paráda, jsem moc rád, že to bude. Radost veliká.
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:53:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2017
Ovšem pořád 2 koleje. Přitom po té kompletní modernizaci mají přijít expresy do Hradce a spěšňáky do Poděbrad. Poučení z 011 žádné.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 21:56:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1936
Registrován: 9-2009
Protože studie vycházejí z těch devadesátek. Že tu mezi tím vyrostly Milovice, Lysá, Čelákovice. Lidi běžně dojíždějí z Nymburku. A to se pořád někteří snaží tam narvat 5. koridor...
Poučení žádné.
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:00:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5600
Registrován: 8-2012
fajné, že mají vláčky, do Prahy bych ale vlakem od tama jet nechtěl
No to nikdo z Liberce (krom Šrajerů a dalších modrogumů), ale to s těmi štádlery jezdícími jinam nikterak nesouvisí... prostě aspoň trochu to pochcat, že? [happy]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:04:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1937
Registrován: 9-2009
Ne, opakuju, že infrastruktura je základ. Můžu mít libovolně drahý a kvalitní auto, ale na D1 mi to bude k ničemu. Max. víc komfortu při stání v zácpě. Vláčky maj samozřejmě v Lib. krásný. Ale i kdyby v Praze a okolí jezdilo cokoliv pěknýho, fajn, ale pak se zase něco podělá na 171 a bude to k ničemu.
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:17:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4826
Registrován: 9-2005
Nikdo soudný nebude mezi Lysou a Vysočanama přidávat ke stávající dvojkolejce ještě další koleje. Další koleje musejí vést jinudy. A kdo ví, vo co jde, tak ví, že nejlepší možností je postavit východním směrem VR dvojkolejný vájezd z Prahy. Totéž platí i pro jiné směry z Prahy, celkem zřejmě čtyři VR výjezdy.
Takže to, že se modernizuje Lysé - Vysočany jen dvojkolejně, je a bude naprosto v pořádku. Spíš by SŽDC měla zkrotit ROPID s tím jeho vlakodromem, kterým vyžírá na některých tratích víc, než je únosné (překračuje doporučené využití propustnosti (či využití kapacity) (netahat mne za termíny, prosím).
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:18:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14437
Registrován: 5-2002
V42: 171 v nedohledu
Asi máme různý informační zdroje...

Nejsem si jistý, jestli jsme se pochopili správně.
Asi ne. Ty vidíš poloprázdnou sklenici, já poloplnou.

Do té doby výluky, zpoždění a mimořádnosti?
Máš nějakej lepší nápad...?

Pak měli takové ty kecy, jako že jsem ještě mladý a nezkušený. Jo, rok 92 nebo 93.
No, jsme asi tak stejného věku - to Ti jako máme věřit, žes ve svých cca 25 letech byl starý a zkušený...? [coze]

Že tu mezi tím vyrostly Milovice, Lysá, Čelákovice
Však tu taky mezitím doprava setsakra posílila. V devadesátkách jely dopoledne Os z Vysočan po 2,5 hodině, zatímco odnedávna máme půlhodinu i o víkendu. Milovice se zadrátovaly a mají přímej Ešus co hodinu, mezitím další s přestupem.
Ty Čelákovice až zas tak nevyrostly - trochu se zvětšilo sídliště, to jo, ale jinak už nic moc, snad jen "Beverly Hills" na východě.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:27:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1938
Registrován: 9-2009
Ne, v 25 jsem nebyl starý a zkušený, ale ta historka mi utkvěla v hlavě. Ten pán (a byl to tehdy mainstreamový názor) měl prostě pocit, že s dráhou není třeba dělat nic. A když jsem nesměle navrhoval 4kolejku z Libně, byl jsem v tom (skoro) sám.

Jinak doprava se na 231 posílila, ano. A shodnem se, že by se minimálně do Lysé unesla 1/4 hodina? Že budeme mít problém procpat rychlou vrstvu a že do budoucna musíme mít dvě (rychlé) koleje směrem na HK? Jinak nám ty rychlíky budou poskakovat za osobkou? A že teď minimálně 5 let (optimisticky) budem řešit výluky?

171 je komplet plánována na kdy? 2025? 2030?
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:28:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5601
Registrován: 8-2012
opakuju, že infrastruktura je základ
Nikoli. Kdyby teď na to Kladno byť na stávající infrastruktuře (která není zas tak špatná) jezdily štádlery místo hypernov a bifteků, oblízli byste všech deset za nástup jednadvacátého století. Jde to. Musí se ale chtít a nesmí se dělat advokacie, že ty hypernovy jsou jediná možnost, než Dráha "v brzku" něco sežene... nebo taky ne.
Ale jak chcete, nějak si to sám sobě určitě obhájíte, mně vyhovují spíš ty štádlery než hypernovy (i na svršku z roku 196X).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Úterý, 29. srpna 2017 - 22:35:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1939
Registrován: 9-2009
Ten šrot samozřejmě neobhajuju. Mě děsí, že tady jezdí něco, čím jsem jezdil v 70. letech se školou na výlet. A jezdí to jako spojení největšího města ve Středočeskym kraji a Prahy.

Ale že by ta infrastruktura nebyla "tak" špatná. Na tom se neshodnem.
Úterý, 29. srpna 2017 - 23:51:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1876
Registrován: 12-2007
Qěcy: Nevidím důvod, proč by se neměla k úseku Vysočany - Lysá přidat třetí kolej, zvláště pokud by došlo k vybudování všejanské spojky z Milovic. Třetí kolej je výhodná zejména pro rychlíky anebo nákladní vlaky. Těch rychlíků nebo nákladních vlaků nebude tolik, aby se na tu třetí kolej nevešly. Jestliže do značné míry postačuje trojkolejka mezi Běchovicemi a Poříčany na trati, kde je mnohem vyšší provoz, tak by stačila také v tom úseku Vysočany - Lysá. A pokud se týká výstavby nových tratí, je lepší zdvojkolejnit, elektrizovat a zkrátit v úseku Vysočany - Čakovice trať 070, čímž by se trať zrychlila a zvětšila její kapacita. A samozřejmě souběžnou třetí kolej až k odbočce Skály využít právě pro vybudování trojkolejky do Lysé. Jinak oblast mezi Prahou, Nymburkem a Kolínem je protkána tratěmi 011, 060, 231, což je zcela dostačující. V této oblasti mimo železniční tratě nejsou významná lidská sídla, a rozhodně není vhodné tuto úrodnou zemědělskou půdu protínat novými železničními tratěmi, samozřejmě kromě VRTky do Brna. Možná, mne napadá pouze jedna novostavba jednokolejné elektrizované tratě mezi Mstěticemi a Lázněmi Toušeň, která by zajistila rychlé železniční spojení do Brandýsa nad Labem. Ale jinak rozhodně nemá smysl na východ od Prahy stavět nové regionální tratě z Prahy.
Středa, 30. srpna 2017 - 08:21:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 408
Registrován: 9-2002
Checht.Tady se dohání Švýcarsko a o vlákno vedle maj modrý gumy nepřekonatelný mentální problém s očíslováním nastupišť jako v CH. A že by by mohly mít vlaky číslo nástupiště přiděleno už při vydání jízdního řádu, tak to zní asi jako 'Messner už prý Yettiho viděl' [lol]
Jeffer
Středa, 30. srpna 2017 - 09:19:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 780
Registrován: 1-2005
Qěcy To by bola krása, keby ROPID chcel navyšovať dopravu len na tratiach, kde je hromada voľnej kapacity (tak napríklad také Čelákovice–Mochov jej majú na rozdávanie). ROPID ale celkom logicky (a podľa záujmu, ktoré má chrániť) navyšuje objednávku tam, kde majú ľudia záujem sa voziť (a to interval 15 minút a menej pritiahne ďalších ľudí, pretože to už sa dá chodiť na zastávku bez pozerania do cestovného poriadku a niečo za krátku chvíľu pôjde).

Áno, chápem, je tu SŽDC, aby prípadne ROPIDu povedalo „dosť, už na to nie je miesto, nechaj niečo nákladke“. Ale v koho je to záujme? Čo nás páli viac? O niečo viac tranzitujúcich kamiónov na diaľniciach a pražskom okruhu, alebo podstatne viac áut zo SČK snažiacich sa zaparkovať v Praze? Podľa mňa to prvé zas taká tragédia nebude, to druhé áno.

Len mi pripadá ako nekoncepčná hlúposť, snažiť sa smerovať nákladný tranzit (cestný i železničný) cez Prahu – mal by sa jej širokým oblúkom vyhnúť (ha, ale kde na to vziať infraštruktúru?).
Grrrrrr... Gorrrrr... Gorila! (14.2.2003 v Košiciach na stanici na R604 Dargov do Bratislavy)
Pezos
Středa, 30. srpna 2017 - 09:26:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 691
Registrován: 4-2014
Vytrezvitel: no někteří jsou asi placeni za vymýšlení důvodů, proč to nejde [biggrin]
Vláďa42
Středa, 30. srpna 2017 - 09:42:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1940
Registrován: 9-2009
Taky mám ten pocit.
Středa, 30. srpna 2017 - 09:43:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7266
Registrován: 4-2003
Nevidím důvod, proč by se neměla k úseku Vysočany - Lysá přidat třetí kolej, zvl

Já ten důvod vidím, jmenuje se Sosna, náměstek, MD.[proud]
obrázek - Drážní stupnice tvrdosti modrých gum.
citát - Harry Callahan: "Názory jsou jako díra do zadku. Má ji každý."

Středa, 30. srpna 2017 - 09:44:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7553
Registrován: 4-2003
Jeffer:Len mi pripadá ako nekoncepčná hlúposť, snažiť sa smerovať nákladný tranzit (cestný i železničný) cez Prahu – mal by sa jej širokým oblúkom vyhnúť (ha, ale kde na to vziať infraštruktúru?).

Železniční tranzit se Praze může vyhnout jen z části a také se jí vyhýbá. Ale ten zbytek musí přes Prahu, navíc v Uhříněvsi je velké překladiště, kam se dá dostat jen přes Prahu.
Středa, 30. srpna 2017 - 09:53:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3261
Registrován: 5-2002
SŽDC měla zkrotit ROPID s tím jeho vlakodromem Ten vlakodrom, to je co? Čtvrthodina Os mi připadá jako naprosto minimální nabídka v příměstské dopravě okolo milionového města. Naopak vlakodrom je vožení vzduchu mezi Rudnou a Hostivicí, i když tam je kapacity dost.

snažiť sa smerovať nákladný tranzit (cestný i železničný) cez Prahu Drtivá většina nákladního tranzitu jede po 072 a východní části 231, nákladní doprava směrem na Plzeň a především na Budějovice je dost slabá. Kdyby nebylo Metransu, tak po nákladce v okolí Prahy (tam, kde je 15 min. takt esek) neštěkne pes.

mně vyhovují spíš ty štádlery než hypernovy (i na svršku z roku 196X). Pokud vím, se štádlery na starém vylágrovaném sršku byl mezi Libercem a Tanvaldem docela problém.
Středa, 30. srpna 2017 - 09:54:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7554
Registrován: 4-2003
RadekŠ:Já ten důvod vidím, jmenuje se Sosna, náměstek, MD.

Mezi Lysou a Prahou žádná třetí kolej už nebude, to se už projelo. Ale kde by měly být čtyři koleje, je úsek Lysá nad Labem - Velký Osek. Tam na změny ještě čas je a pokud někdy dojde k modernizaci trati Velký Osek - HK - Choceň, tak zde budou zbytečné problémy a tento úsek bude pro propustnost trati limitující. Dá se totiž předpokládat, že krom zvýšené intenzity nákladní dopravy se zde výrazně zvýší i doprava osobní. Počítejte s tím, že se vlak mezi Prahou a Hradcem Králové výrazně zatraktivní, čímž lze očekávat nárůst minimálně na dva rychlé vlaky za hodinu, ale spíš očekávám vlaky tři, protože ministerstvo dopravy objedná maximálně vlaky Praha - HK - Trutnov a Praha - HK - Letohrad, ale soukromníci si všimnou, že spojení HK - Ostrava/Brno je opomíjené a klidně nějaké vlaky přes HK zavedou.
Středa, 30. srpna 2017 - 09:57:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7555
Registrován: 4-2003
Brr:Ten vlakodrom, to je co? Čtvrthodina Os mi připadá jako naprosto minimální nabídka v příměstské dopravě okolo milionového města.

Přesně tak [wink].

Naopak vlakodrom je vožení vzduchu mezi Rudnou a Hostivicí, i když tam je kapacity dost.

Jenže to je dítě jednoho dnes již nediskutujícího diskutéra z ROPIDu a ten si ho bude bránit zuby nehty a naopak se bude snažit provoz na této trati zintenzivnit. Svojí chybu totiž dotyčný nikdy nepřizná [crazy].
Vláďa42
Středa, 30. srpna 2017 - 10:10:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1941
Registrován: 9-2009
No ani mezi tou Lysou a Osekem ty 4 koleje nikdo neuvažuje. Přesto, že by tam nebyly na škodu, to souhlas.
Jinak koukám, že Sosnu začínají zmiňovat i další.
Středa, 30. srpna 2017 - 10:45:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7824
Registrován: 5-2002
No ani mezi tou Lysou a Osekem ty 4 koleje nikdo neuvažuje. Přesto, že by tam nebyly na škodu, to souhlas.
Jinak koukám, že Sosnu začínají zmiňovat i další.


Ale uvažuje. Jen se tomu nejen ten výše zmíněný, ale i všichni ostatní urputně brání.

Viz. odmítání znovuotevření SP Pravobřežka a další a další.

Preventivně nejde ani úprava rekonstruovaných stanic na čtyřkolejné budoucí napojení. Bylo by to drahé a je to stejně územně neprojednatelné.
Vláďa42
Středa, 30. srpna 2017 - 10:58:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1942
Registrován: 9-2009
Neměl jsem na mysli železniční dopravce.
Středa, 30. srpna 2017 - 11:00:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 12-2007
Tupé Hovno: Je vtipný číst, že ta samá HlÚpa, která žlučovitě nenávidí Regiojet, argumentuje nárůstem na Ostravě a Brnu od roku 2011... ale stejně by bylo lepší to Žlutozlo zakázat, že? [happy]
Místo mozku máte Augiášův chlév. Kdy konečně přestanete překrucovat věci, psát pololži a reagovat jako trhovec a začnete mluvit jako člověk? Už jste nám to tady přece slíbil [happy] To chci ale asi moc po člověku, kterého vyhodili i od dráhy a do dneška má z toho komplex, který si musí nesmyslně vybíjet překrucováním argumentů, ale ke svému neštěstí ze sebe dělá akorát debila.
Zajděte si do bordelu, ono to napětí povolí a třeba zase dokážete argumentovat a ne lhát.
Hodně štěstí Tomáši [ok]

(Příspěvek byl editován uživatelem R 1463Úpa.)
Rychlík: PRAHA HL.N.,odj. 15:05 -Praha Libeň-Nymburk město-Křinec-Rožďalovice-Kopidlno-Jičín-Ostroměř-Lázně Bělohrad-Nová Paka-Nová Paka město-Stará Paka-Roztoky u Jilemnice-Martinice v Krkonoších-Kunčice nad Labem-Hostinné-TRUTNOV HL.N.,příj. 18.53
Středa, 30. srpna 2017 - 11:08:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7558
Registrován: 4-2003
Petr Šimral:Ale uvažuje. Jen se tomu nejen ten výše zmíněný, ale i všichni ostatní urputně brání.

Je zajímavé, jak někteří lidé jsou na ministerstvech takové stálice. Přitom ministr se má možnost těchto lidí zbavit (odvolat je), ale neudělá to. Pročpak?


Preventivně nejde ani úprava rekonstruovaných stanic na čtyřkolejné budoucí napojení. Bylo by to drahé a je to stejně územně neprojednatelné.

V Poděbradech by problém neprojednatelnosti skoro určitě nastal. Ale je li možné stavět obchvaty měst silniční, bylo by vhodné v určitých místech postavit i obchvaty železniční - Poděbrady by tak přišly o průjezd nákladních vlaků a to by jim způsobilo určitě nemalou radost [wink]. Těch míst by zase tolik nebylo, ale je potřeba změnit myšlení (spíše ale vyměnit lidi na MD a SŽDC, protože stávají materiál na těchto místech je zjevně neupotřebitelný [crazy]), aby takové záležitosti byly vůbec myšlenkově přijatelné. Tady se na takové věci nesmí ani pomyslet a to je průser [coze][crazy].

(Příspěvek byl editován uživatelem Bram.)
Vláďa42
Středa, 30. srpna 2017 - 11:14:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1943
Registrován: 9-2009
https://www.mdcr.cz/Ministerstvo/Vedeni-ministerstva/Ing-Tomas-Co cek,-Ph-D/Ing-Ludek-Sosna
Pořád to nechápete? Stále nic?
Středa, 30. srpna 2017 - 12:15:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4827
Registrován: 9-2005
Qěcy: Nevidím důvod, proč by se neměla k úseku Vysočany - Lysá přidat třetí kolej,
pro očekávaný provoz by to stačilo

zvláště pokud by došlo k vybudování všejanské spojky z Milovic
tak to by teda nestačilo ani moylem.

Třetí kolej je výhodná zejména pro rychlíky anebo nákladní vlaky. Těch rychlíků nebo nákladních vlaků nebude tolik, aby se na tu třetí kolej nevešly.
buď pro rychlíky, lépe řečeno projížďáky, nebo pro náklady. Na této trati jsou rychlíky stejně rychlé, jako náklady (ale nebudou). Na jiných tratích jsou osobáky nejpomalejší.

Jestliže do značné míry postačuje trojkolejka mezi Běchovicemi a Poříčany na trati, kde je mnohem vyšší provoz,
(nepostačuje ani omylem, to, že se tam ten grafikon podařilo nakreslit a že to jde vyjezdit i se zpožděnými vlaky, neznamená, že kapacita není překročena a už vůbec neznamená, že je dodrženo doporučené procento využití kapacity (netahat za technické termíny)).

tak by stačila také v tom úseku Vysočany - Lysá. A pokud se týká výstavby nových tratí, je lepší zdvojkolejnit, elektrizovat a zkrátit v úseku Vysočany - Čakovice trať 070, čímž by se trať zrychlila a zvětšila její kapacita
tak to samozřejmě, ale díky své klikatosti je naprosto nevhodná pro dálkovou osobní dopravu, naopak dost dobrá pro příměsto.

A samozřejmě souběžnou třetí kolej až k odbočce Skály využít právě pro vybudování trojkolejky do Lysé.
Tak to si děláte řiť, ne? Přetíženou trojkolejku mezi Skálama a Lysou (s tou Všejanskou spojkou) doplníte jen trojkolejkou ze Skal do Vysočan? Když od Všetat bude dvojkolejka s příměstem po čtvrthodině (a to beru jen jednu vrstvu), plus odbočka skály úrovňově????

Jinak oblast mezi Prahou, Nymburkem a Kolínem je protkána tratěmi 011, 060, 231, což je zcela dostačující. V této oblasti mimo železniční tratě nejsou významná lidská sídla, a rozhodně není vhodné tuto úrodnou zemědělskou půdu protínat novými železničními tratěmi, samozřejmě kromě VRTky do Brna. Možná, mne napadá pouze jedna novostavba jednokolejné elektrizované tratě mezi Mstěticemi a Lázněmi Toušeň, která by zajistila rychlé železniční spojení do Brandýsa nad Labem. Ale jinak rozhodně nemá smysl na východ od Prahy stavět nové regionální tratě z Prahy.
Myšlenka dobrá, samože by se měla kvalitní zemědělaská půda zpoplatnit několikanásobně, jenže zvícekolejnění je taky zábor půdy, takže si nepomůžete, navíc zvícekolejnění je zkapacitnění a to vám NIKDY, NIKDY přes centra obcí a měst neprojde. Taková je doba. Zvícekolejnění vám také NIKDY nedovolí zvýšení rychlosti nad možnosti současného trasování, přeložky v takových Čelákovicích, kolem Hloubětína, u Lysé a podobně vám v zástavbě nikdo nedovolí.
Takže stále trvám na tom, že je třeba vybudovat cca čtyři rychlé výjezdy z Prahy, a stávající tratě nanejvýš zdvojkolejnit a především zmodernizovat. Ty co už jsou zkoridorizovány tak budou stačit do budoucna, když budou ty rychlé výjezdy. A co je ale nejdůležitější je zkapacitnit ŽUPr. Především více kolejí, více výhybek, odboček (spojek mezi TK), paralelní spojky ve zhlavích, mimoúrovňová křížení. A ano, to je nutnost, ale po povrchu se něco takového s novými zábory bude prosazovat obtížně, místama to je neprůchodné, takže pod zem. Zjednodušeně řečeno zkapacitnit ŽUPr pro nákladku (hlavně nákladní tratě) a pro osobku nezbyde nic jiného, než drahé podzemní NSII.

Jinak ano, lze přehuštěnou dopravu kolem Prahy řešit jinak, a to zkapacitněním souprav a prodloužením intervalů. To však je stejně jen dočasné řešení, protože s pomalým nástupem parkovacích zón bude přibývat dojížděčů IAD/vlak, kteří budou přestupovat na vlak ve STČ kraji.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 30. srpna 2017 - 12:29:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4828
Registrován: 9-2005
To by bola krása, keby ROPID chcel navyšovať dopravu len na tratiach, kde je hromada voľnej kapacity (tak napríklad také Čelákovice–Mochov jej majú na rozdávanie). ROPID ale celkom logicky (a podľa záujmu, ktoré má chrániť) navyšuje objednávku tam, kde majú ľudia záujem sa voziť (a to interval 15 minút a menej pritiahne ďalších ľudí, pretože to už sa dá chodiť na zastávku bez pozerania do cestovného poriadku a niečo za krátku chvíľu pôjde).

ROPID a cestující by nejradši pětiminutové intervaly, já samožřejmě jako cestující taky, ale jako obsluha dráhy, nebo infrastrukturník, či technolog chci hlavně, aby to jezdilo spolehlivě a ideálně automaticky. Takže radši zkapacitnění souprav.

Áno, chápem, je tu SŽDC, aby prípadne ROPIDu povedalo „dosť, už na to nie je miesto, nechaj niečo nákladke“. Ale v koho je to záujme?

Jenže SŽDC to neřekne. SŽDC doposud bere kapacitu za 24 hodin a to samože znamená, že za 24 hodin na většině tratí nemám dodnes překročenu s velkou rezervou. Ovšem jsou tratě, kde je už překročeno dopručené procento využití kapacity a to i za 24 hodin. A ve špičce (dvě hodiny)? Tak to mám těžce překročenu jak kapacitu, tak i to procento využití a to skoro na VŠECH TRATÍCH!!! Ale SŽDC tomu nebrání. Proto při nepravidelnostech nejen nejde krátit zpoždění. A nákladka si může ve špičce akorát tak trhnout nohou. A špičkových hodin je kolem Prahy cca už deset a pomalu se špičky (dopravní (čili počty vlaků), ne přepravní (počty cestujících)) rozšiřují do brzkého odpoledne a po osmé hodině večer.

Čo nás páli viac? O niečo viac tranzitujúcich kamiónov na diaľniciach a pražskom okruhu, alebo podstatne viac áut zo SČK snažiacich sa zaparkovať v Praze? Podľa mňa to prvé zas taká tragédia nebude, to druhé áno.

Kamiony jakýmkoliv zkapacitněním železniční nákladky nevyřešíte. Stačí si to spočítat. Kolikže tun nákladu projede denně po D1? H Kolik je to vlaků o hmotnosti dejme tomu do 2000 t brutto? He?
Parkování IAD dojížděčů v Praze je třeba řešit. To jo.

Len mi pripadá ako nekoncepčná hlúposť, snažiť sa smerovať nákladný tranzit (cestný i železničný) cez Prahu – mal by sa jej širokým oblúkom vyhnúť (ha, ale kde na to vziať infraštruktúru?).

To nikdo nechce a ani se to neděje. Nákladní tranzit na Plzen přes Prahu musí, ale na to má nekapacitní Jižní žel. spojku. Ostatní žel. nákladní tranzit přes Prahu skoro vůbec nejezdí.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 30. srpna 2017 - 12:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 14438
Registrován: 5-2002
V42: A shodnem se, že by se minimálně do Lysé unesla 1/4 hodina?
Leda ve špičce.

Že budeme mít problém procpat rychlou vrstvu
No zrovna mezi Vysočanama a Lysou tak velkem rozdíl mezi R a Os není, protože je tam málo zastávek (a přibýt má šanci leda tak Rajčatová Zahrada, jinak to vede mezi poli).
Středa, 30. srpna 2017 - 12:34:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4829
Registrován: 9-2005
Bram: No on by ten východní VR výjezd mohl být trasován přibližně takto:
z Běchovic směrem k Lysé, tam přibrat dvě nové koleje (spojku od StB, nebo od Lysé), dál ke Kolínu. U VOseka odevzdat spojkou koleje k Chlumci (Kanínu). Pokud by VRT dál pokračovala do oblasti Opatovic nad Labem, tak by ta spojka u VOseka ani být nemusela.
V takovémto řešení by nemusely být mezi Lysou a VOsekem 4 koleje, bo by z tohoto úseku byly vymístěny všechny rychlé vrstvy osobky.
Ale klidně toto řešení setřete, je to jen střelené od pasu.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 30. srpna 2017 - 12:40:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1880
Registrován: 12-2007
Qěcy: Trať č. 070 přes Satalice je příliš dlouhá. Vzhledem k vojenskému letišti není možné v blízkosti letiště mít dvoukolejnou elektrizovanou trať, proto by trať měla být zahloubena. Domnívám se, že zahloubení, nebo spíše tunel by měl být postaven pro zkrácení úseku Vysočany - Čakovice o několik kilometrů. Takže zbude současná neelektrizovaná kolej mezi Vysočany a Čakovicemi. Z ní bych udělal vlečku mezi Satalicemi a Čakovicemi, pokud by byla zapotřebí, úsek mezi Satalicemi a odbočkou Skály bych zrušil a třetí kolej Vysočany - odbočka Skály bych využil pro trokolejku z Vysočan do Lysé.
Středa, 30. srpna 2017 - 12:42:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4830
Registrován: 9-2005
Tak na sever z Prahy (asi z Balabenky) půjde taky jeden VR výjezd. Čili pokud bude, netřeba řešit na trati 070 Praha - Všetaty jakoukoliv rychlou vrstvu. Jen ty dráty u Kbel.
Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Středa, 30. srpna 2017 - 12:59:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3263
Registrován: 5-2002
z Běchovic směrem k Lysé, tam přibrat dvě nové koleje (spojku od StB, nebo od Lysé), Ta spojka bude pro co? Pro rychlíky od Mělníka do Kolína?
Středa, 30. srpna 2017 - 13:24:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1881
Registrován: 12-2007
Qěcy: Vzdálenost mezi železničními stanicemi Vysočany a Čakovice je 13 kilometrů, pokud by se postavil tunel, tak by se vzdálenost mohla snížit zhruba na 6 - 7 kilometrů. To je docela zajímavé zkrácení železniční trasy a ekonomičtější pro provozovatele a pro hlavní město Praha, protože drtivá většina platících cestujících využívá na pražský úsek Lítačku. A kromě toho každý kilometr prodlužuje dobu jízdy, a tím i snižuje atraktivitu tratě.
Středa, 30. srpna 2017 - 13:40:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10951
Registrován: 4-2003
JardaČerný

Na těch kolejích normálně parkujou i provozní mašiny ...
https://www.k-report.net/diskuse/prohlizec-obrazku/?autor=Jnd
Středa, 30. srpna 2017 - 14:47:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1018
Registrován: 6-2016
Wagon: Nakreslil jsem si do mapy.cz ZCELA HYPOTETICKÝ TUNEL z Vysočan do Čakovic (mimo Satalice). Vyšlo mi cca 5 km délky a cca 14 promile stoupání. To by asi bylo technicky zvládnutelné. Akorát nevím, kde by se na to vzaly prašule, když mnohem potřebnější tunel (např. Radotín - Beroun) je stále ve fázi "Studií neproveditelnosti"[sad]
Středa, 30. srpna 2017 - 14:49:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 119
Registrován: 12-2007
Když už jste nakousli, kde brát tu kapacitu. To je téma, které docela intenzivně řeším, mj. také v souvislosti s mým projektem D-DART. Zaměřuji se teda zejména na tu kapacitu souprav. Vnímám, že kapacita tratí v okolí Prahy je vyčerpána a že zkracování intervalu je víceméně bez výrazných stavebních zásahů do infrastruktury nemožné, tedy cca 15 let fix.

Počet přepravených cestujících v příměstských vlacích roste takovýmto způsobem:

Přičemž sloty pro osobní vlaky jsou vyčerpané už dnes. Jejich obsazenost v roce 2016 byla nějaká a pokud růst poptávky půjde lineárně dál, dostane se za 5, 10 příp. 20 let někam. Když si všimnu že rozdělení vytíženosti spojů je podobné normálnímu rozdělení a namodeluju křivku kumulativního rozdělení pro jednotlivé roky bude to vypadat nějak takto:


Omlouvám se, že to je tak trochu reklama na můj projekt, ale nechci se zdržovat nějakými úpravami a jen jsem udělal výřez z prezentace do Grazu. Koho by zajímaly detaily, nechť se zeptá.
Středa, 30. srpna 2017 - 15:08:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1883
Registrován: 12-2007
honzaklonfar: Někdy si říkám, že když už budou železniční tunely pod Prahou, tak proč některé neudělat tak, aby zkrátily cestu po Praze. Např. pokud se týká Nového spojení II., proč neudělat z navrhovaných odboček také tunel do nádraží Praha-Braník, čímž by se také zkrátila cesta ve směru na Vrané. Konečně bylo by ideální, kdyby bylo jedno výběrové řízení pro všechny nové, rozšiřované nebo obnovované železniční trasy v Praze, protože obsahují řadu tunelů a asi by bylo vhodné, kdyby jejich zhotovitel mohl efektivně používat tunelářské stroje.
Středa, 30. srpna 2017 - 15:16:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3266
Registrován: 5-2002
Wagon: prosím, už to nehulte.
A pochopte, že tunel je tak příšerně drahá stavba, že se staví jen v nebytně nutných místech a tak, aby byla co nejkratší.
Jedno výběrové řízení - tak to se budeme padesát let hádat (když vyřešíme jedno, nastanou problémy na druhé straně Prahy, ale my potřebujeme pro to výběrové řízení mít schválené vše), pak se to bude dlouho soutěžit (jedno odvolání zastaví vše)... Tunelářské stroje jsou drahá věc a pokud to bude pro staební firmy výhodné, tak se na jejich efektivním použití domluví.
Středa, 30. srpna 2017 - 16:16:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2017
Ehm, tak si říkám: Co bude hotové dřív - trasa metra D, nebo Nové Spojení 2 ? Já jenom abych se něčeho z toho aspoň dožil..., a proto nemá cenu řešit cokoliv okolo NS 2, natož nějaké zkratky do Braníka [crazy]

(Příspěvek byl editován uživatelem bobmaster.)
Středa, 30. srpna 2017 - 18:28:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7749
Registrován: 5-2007
Wagon: Ja si spomínam, jak sa tu vo veľkom riešilo využitie Viktorky z Ejpovických tunelov, len aby sa ukázalo, že je to repasovaný kus, u ktorého bude úspechom, keď vôbec dokončí aj druhú tunelovú rúru a z Doubravky pôjde v podstate rovno na výzisk použiteľných dielov a do šrotu. Tak opatrne.
Středa, 30. srpna 2017 - 18:57:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3267
Registrován: 5-2002
To déčko se skutečně připravuje, NS2 je chiméra šotoušů.
Středa, 30. srpna 2017 - 19:03:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5606
Registrován: 8-2012
Počet přepravených cestujících v příměstských vlacích roste takovýmto způsobem
Jakou statistickou metodou jste dospěl z prezentovaných "předchozích" dat k závěru, že další růst počtu cestujících bude zrovna setrvale lineární? Ani jedna z těch křivek v prvním grafu tomu nenasvědčuje... (navíc není uveden zdroj těch dat).
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Vláďa42
Středa, 30. srpna 2017 - 19:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1944
Registrován: 9-2009
Chiméra šotoušů? To jako vážně?