Diskuse » Archiv 2017 » Železnice » Ostravsko » Archiv diskuse Ostravsko do 21. 10. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Ostravsko do 21. 10. 2017

dolů
   autor příspěvek
Neděle, 24. září 2017 - 12:37:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7807
Registrován: 5-2007
PaPok: Nie, len vhodným spôsobom letiace lietadlo. Diera vznikla pri skladaní snímok. Sú to vlastne dvakrát tie isté vagóny. Je to vidieť aj na tom elektrickom vedení.
Neděle, 24. září 2017 - 18:51:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 7-2017
Dle fotky to vypadá, že v kabině T478.1002 je více lidí, než ve zbytku vlaku [crazy]
Neděle, 24. září 2017 - 20:09:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 83
Registrován: 9-2009
Honzys: No nevím, ale podle toho co jsem viděl v Ostravě, tak zrovna tenhle jel celkem dobře obsazený. Což v tom dešti, který byl od rána se dalo i čekat, komu by se chtělo moknout v depu.
Neděle, 24. září 2017 - 21:09:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1158
Registrován: 6-2009
Co jsem viděl já, tak bych řekl, že ty vlečky byly solidně plné a nejvíc plné se mi zdál právě první vlak. A byl jsem překvapen - protože počasí bylo fakt strašné.
Neděle, 24. září 2017 - 23:38:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 5-2017
Využil jsem pozvání a přijel na Den železnice v Bohumíně, především kvůli možnosti projetí vleček OKD. Podle ortofota tras jsem sice zázraky nečekal, ale vlastní reál mě přesto zaskočil. Na místo industriálu jsem ze zcela zaplněného a zamlženého vagónu nastojáka čučel skoro po celou dobu převážně do husté zeleně. Finální korunkou pak byl zákaz vystupování v celé trase vlečky (byť z bezpečnostních důvodů asi odůvodněný) - na toto však mělo být v letáku rozhodně upozorněno! Jednalo se o první jízdu Doubrava - Zárubek, další okruh jsem pak už s klidným srdcem oželel. Vzhledem k obsazenosti vlaku usuzuji, že pro místní má taková cesta zřejmě svůj význam... Jinak se mě zdálo, že i přes zcela mizerné počasí byl zájem veřejnosti o Den železnice značný a rozhodně bylo i na co se v prostoru depa dívat...




dílenská kantýna:

a bonus na závěr:
Pondělí, 25. září 2017 - 07:52:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9143
Registrován: 12-2009
čučel skoro po celou dobu převážně do husté zeleně
Vždy pobaví představy lidí ze západu republiky o Ostravsku v konfrontaci se skutečností.[proud]
Pondělí, 25. září 2017 - 10:43:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 258
Registrován: 12-2007
wask.: Také jsem se té vyhlídkové jízdy zúčastnil a zklamaný jsem určitě nebyl. Seděl jsem v druhém voze za Bardotkou a poslouchal jsem parádní koncert. Že je trať zarostlá je fakt, ale i tak bylo na co koukat, z Doubravy bylo pěkně vidět na důlní kompex Lazy, projíždělo se kolem zrušených dolů Michal a Žofie a terminál Hranečník vypadal z nadhledu taky zajímavě. To že bylo mlžmo jen podpořilo nezaměnitelnou atomséru Ostravska [ok] Někdy bych se chtěl zúčastnit vyhlídkové jízdy organizované přímo AWT, na které se jezdí i k činným dolům. Na vlastní pěst jsem si pak projel trasu Bohumín - Český Těšín - Havířov - Ostrava-Svinov, tam je industriálu požehnaně.

Ohl: Ano, někteří vůbec neví [proud] To se mi na Ostravsku-Karvinsku líbí ze všeho nejvíc, ten kontrast zeleně a průmyslu.
Pondělí, 25. září 2017 - 11:52:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 7-2017
Clelis: Také jsem jel po vlečkách. A jel jsem i před 5 léty a nahrál jsem tohle videjko.Snad se bude líbit. https://www.youtube.com/watch?v=JQBkLzBCCS0
Pondělí, 25. září 2017 - 11:53:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 44
Registrován: 5-2017
Cilelis: Tak to jsem asi už slepý... Ale možná proto, že jsem stál v uličce a díval se přes horní částečně zamlžené okno... Jinak jsem v Ostravě nebyl zdaleka poprvé, město a okolí se mě moc líbí a plně se ztotožňuji s tvojí poslední větou - až fascinující konstrast industriálních a zelených lokací. Ale výlet po vlečce mě tedy opravdu nenadchl, to se raději 3x projdu po ulici 1. máje...
Pondělí, 25. září 2017 - 12:24:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3787
Registrován: 4-2006
auvajs:
2 km jdou vedle sebe jako běžná dvoukolejná trať...
Ale dvoukolejná trať to není, jde o souběh dvou jednokolejných tratí.

Takže na státní hranici jsou každá kolej jiná stanice?
Na státní hranici žádná stanice není, státní hranice prochází širou tratí.
Pondělí, 25. září 2017 - 12:39:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1493
Registrován: 12-2006
Druhý okruh byl sice kratší, ale zato souprava poloprázdná. Dokonce i trochu polevil déšť, tak se dalo chvílema koukat i z otevřeného okna. A rozhodně bylo na co koukat. Na mobilu spuštěnou GPS, která vždy pomáhala se zorientovat. Úžasný zážitek.
Pondělí, 25. září 2017 - 12:48:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9144
Registrován: 12-2009
Tak pokud se chce vidět industriál a v činnosti, tak sice něco málo nabízí trať 321 a průjezd kolem Mittalu, podobně 270 a průjezd Svinov -Bohumín a průjezd úsekem Ropice-Třinec. V Třinci při troše štěstí se podaří uvidět lití oceli a plameny z komínů i z vlaku kousek za nástupišti směr Slovensko.

Pro autentický (a exotický pro obyvatele západně od Ostravy) zážitek z industriálu je nutno v Třinci vystoupit u železáren a projít se ulicemi Nádražní a Závodní. Tekoucí železo a struska litá do žel. vozů a vůně všech možných sajrajtů je veřejnosti přístupný jen z této ulice. Vzdálenost k vys.peci je jen kolem 100m.
https://mapy.cz/zakladni?x=18.6623734&y=49.6818548&z=17&l=0&base= ophoto

Tohle není možno vidět tak zblízka nikde na Ostravsku.
Pondělí, 25. září 2017 - 12:58:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 259
Registrován: 12-2007
wask.: Já se do té soupravy nahnal jako jeden z prvních, takže jsem si ještě stihl vybrat místo (při výjezdu z Bohumína vpravo ve směru jízdy), ale pár minut na to už bylo plno. Zamlžená okna mě taky štvala, myslím že by stačilo trošku zatopit...

Na ulici závodní v Třinci jsem minulý rok strávil asi hodinu a nebyl jsem schopný se od tam hnout, je to tam opravdu úchvatné!
Pondělí, 25. září 2017 - 14:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3043
Registrován: 6-2007
Záleží jakou soupravou jste jeli, ne všude se dalo zatopit...
Mě teda to křoví všude okolo nevadilo, krom toho že mi to mlátilo do oken
[new] www.rajnochovicka.cz - Rajnochovická lesní železnice

Pondělí, 25. září 2017 - 18:25:00  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 45
Registrován: 5-2017
Ohl: děkuji za tip, doufám, že budu mít někdy příležitost i čas ho využít (V Třineckých železárnách jsem už jednou byl v roce cca 1988 na exkurzi se školou - pár "šotů" si z návštěvy dodnes pamatuji...)
Pondělí, 25. září 2017 - 18:30:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11770
Registrován: 11-2002
S200: ale nebylo tomu tak vždy, ne? [wink]

wask.: že jsou ty vlečky v "tiristicky" běžně pojížděné trase vcelku o ničem je trochu diskutabilní, asi jak pro koho, pro příznivce industriálu ale asi ano. Doby, kdy se jezdilo všelijaké trasy přes Doly, nebo dokonce přes huť nebo Vítkovice jsou prostě pryč. I když na ty Doly ještě občas něco jezdí (viz jarní jízdy s šukafóny), Vítkovice na 1. máje s "metrem" částečně taky, jen ta huť už je asi už fakt minulost...


Jo, trasa Bohumín - Doly - ČSM (UZK)- Havířov - Kunčice - Zárubek - OHln by asi byla jiná káva... [happy]
Pondělí, 25. září 2017 - 18:59:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4669
Registrován: 5-2010
Jo, trasa Bohumín - Doly - ČSM (UZK)- Havířov - Kunčice - Zárubek - OHln by asi byla jiná káva...
Jo jo,to v roce 2005 se jela tato zajímavá trasa po vlečkách OKD a k tomu ještě tzv.malý a velký okruh Mittalem.


(Příspěvek byl editován uživatelem Drak_ze_skalky.)
Neděle, 01. října 2017 - 21:57:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1393
Registrován: 9-2008
Videa přejezdů v Orlové natočená v rámci Dne železnice
Orlová-Důl Žofie

Zmodernizovaný přejezd žst. Doubrava

Orlová-Zimný Důl

"Lepší nemít přátele, než nemít názor." [satan] ZNK

"Nikdo není tak beznadějně zotročen jako ten, kdož věří, že je svobodný." J. W. Goethe

[vypravci] My YOUTUBE Channel
Středa, 04. října 2017 - 18:33:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6560
Registrován: 2-2006
Stát chce zmodernizovat šest přejezdů. Potrvá to roky, cena v stamilionech
Úterý, 10. října 2017 - 09:05:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1360
Registrován: 12-2007
wask.: Dovolím si doporučit sledování FB Slezského železničního spolku nebo naše stránky (www.slezskyzeleznicnispolek.cz) .
Na listopad se pozvolna chystají další jízdy v naší režii po OKRce.
K dispozici budou místa k sezení pro všechny pasažiry, ubrousky na utírání zamlžených oken a fundovaný průvodce znalý místních poměrů [happy]

https://slezskyzeleznicnispolek.files.wordpress.com/2016/10/dsc_1 366_m.jpg [vypravci]
"Proti blbosti i bohové bojují marně" Jan Werich
Sobota, 14. října 2017 - 19:32:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6562
Registrován: 2-2006
Plánuje KODIS v souvislosti s 20. výročím vzniku nějakou akci?
Neděle, 15. října 2017 - 10:43:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6565
Registrován: 2-2006
„Chytrá“ koncepce Moravskoslezského kraje začíná lidem šetřit čas i peníze

... V návaznosti na další jednání budeme parkovací síť rozšiřovat hlavně o parkovací místa u nádraží ČD. Jako první v řadě chystáme připojit nádraží ve Svinově.

Hlavně aby parkovací plochy také vznikaly u stanic a zastávek páteřních železničních tratí, odkud se do měst lze dostat rychle vlakem.
Neděle, 15. října 2017 - 11:43:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9188
Registrován: 12-2009
aby parkovací plochy také vznikaly u stanic a zastávek
Ty už buď vznikly nebo tam, kde je to pro lidi výhodné, si lidi to P+R vytvořili sami pomocí kdejakého volného místa.
Takže jen stačí nakoupit značky P+R a ještě před volbama se tam vyfotit.[wink]
Třeba tady.
https://mapy.cz/zakladni?x=18.7408709&y=49.5641578&z=20&l=0&base= ophoto
Neděle, 15. října 2017 - 15:36:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6566
Registrován: 2-2006
Ohl:
"lidi to P+R vytvořili sami pomocí kdejakého volného místa.
"

No právě. Čí je ten pozemek v Bocanovicích? Asi byste nebyl rád, kdyby na vašem pozemku stála cizí auta, že?
Němec_z_ova
Neděle, 15. října 2017 - 15:49:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3632
Registrován: 4-2009
Čí je ten pozemek v Bocanovicích?
Čelní sklo toho spodního auta a čumáky zbývajících 3 aut zaparkovaných za čekárnou jsou na pozemku SŽDC, jejich zbytek a poslední 2 auta za panelovou cestou pak stojí na pozemku České republiky. Ten sahá až po plot pozemku patřící madam Heleně J.[wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem Němec z ova.)
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Neděle, 15. října 2017 - 20:38:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6567
Registrován: 2-2006
Něco dokumentačního z Mošnova:
Valdav
Neděle, 15. října 2017 - 21:28:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1633
Registrován: 1-2009
Odjezdová tabule ve Svinově na 4.nástupišti, 3.kolej je zpět na svém místě. Po několika měsících.
Možná, že neznamenáš nic pro svět, ale pro někoho můžeš znamenat celý svět...
Nasazení CityElefantů a RegioPanterů v TS 441, 442, 443, 641 PJ Bohumín
Pondělí, 16. října 2017 - 20:52:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 43
Registrován: 12-2014
První den provozu nové zastávky Havířov střed.
Úterý, 17. října 2017 - 20:15:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 13
Registrován: 8-2017
Na těch 600 lidí si rád počkám[proud]. Pan redaktor (novinář) asi zapomněl, že v číslovce 60 se píše jen jedna nula.
Úterý, 17. října 2017 - 22:25:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3912
Registrován: 6-2008
Ladis-63: [ok]
Dával jsem nějaké vyjádření k počtům do 320.
Ten počet bude vzestupný vzhledem k chystaným okolnostem.
Pan redaktor však za to nemůže. Jsou to odhady někoho jiného...[crazy]
A časem můžou být i vyšší tedy, ale o nulu navíc(6000) tam nepřibude samozřejmě...[wink]
Středa, 18. října 2017 - 11:03:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6570
Registrován: 2-2006
https://moravskoslezsky.denik.cz/z-regionu/s-odiskou-nove-do-ostr avy-take-zlutymi-vlaky-20171018.html
Středa, 18. října 2017 - 20:10:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6572
Registrován: 2-2006
Studénka odmítá projekt na řešení nebezpečného přejezdu. Nepočítá s kamiony
Středa, 18. října 2017 - 20:30:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6574
Registrován: 2-2006
Regiojet bude součástí ODIS

S těmito spoji měl být však integrován i sudý Hutník, protože zase bude v některém dálkovém spoji ODISka uznávána, ale v jiném nebude. Taky možná stálo za úvahu zaintegrovat ranní spoj RJ z Opavy do Svinova.

(Příspěvek byl editován uživatelem Semolina.)
Středa, 18. října 2017 - 20:42:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9206
Registrován: 12-2009
Tak to vypadá, že aspoň jedna výhybka trati na letiště dostane i další koleje.
V mošnovské zóně chce firma DB Schenker postavit logistické centrum
Aspoň v tv hlásili, že tam má být i železniční překladiště.
https://polar.cz/zpravy/ostravsko/ostrava/11000010279/ostrava-vyh lizi-dalsiho-velkeho-investora-v-mosnove

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Čtvrtek, 19. října 2017 - 07:49:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5931
Registrován: 8-2012
Regiojet bude součástí ODIS
Tak to jsem zvědav na tu jančurobijeckou agitaci, jak se Žlutozlo účastní IDS, jen aby mohlo týt z dotací a zachraňovat tím svůj byznys [biggrin]
Forever trusting who we are, and nothing else matters.
Priapos
Čtvrtek, 19. října 2017 - 17:25:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1351
Registrován: 10-2012
T_._H_.:
"jak se Žlutozlo účastní IDS, jen aby mohlo týt z dotací a zachraňovat tím svůj byznys [biggrin]"


Zaplaceno Jančura dostane, takže ano, také bude týt z dotací.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 20:00:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6578
Registrován: 2-2006
Ohl:
"Tak to vypadá, že aspoň jedna výhybka trati na letiště dostane i další koleje.
"

V Mošnově vznikne logistické centrum
Čtvrtek, 19. října 2017 - 20:42:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6580
Registrován: 2-2006
Nevím, jestli už někdo odkazoval na Plán dopravní obslužnosti území Moravskoslezského kraje na období 2017 - 2021. Odkaz je zde.

Pro zajímavost výběr z některých tratí:

Na trati 298 je ve výhledu plánován provoz bez obsluhy vlaku (v návaznosti na pořízení nových vozidel).

Na trati 310 je ve výhledu v plánu vést vlaky každou hodinu, zřídit zastávku Krnov-Červený dvůr a zřídit výhybny Palhanec a Úvalno.
Variantně je navrhován provozní koncept, aby vlaky ze stanice Krnov jely v sestavě dvou spojených souprav. V Miloticích nad Opavou dojde k rozdělení obou souprav. Jedna souprava bude pokračovat ve směru Bruntál a Rýmařov, druhá souprava ve směru Vrbno pod Pradědem. Ve směru do Krnova obě soupravy dojedou do Milotic nad Opavou, kde dojde k jejich spojení, přičemž budou pokračovat jako jeden vlak do Krnova. Tento koncept se bude týkat tratí 310, 311 a 313. [ok]

Trať 311 - zachování stávajícího rozsahu, v případě poptávky zavést nové vlaky v úseku Rýmařov – Valšov s návazností na rychlíky Olomouc – Opava – Ostrava.

Trať 313 - zachovat stávající rozsah, v případě poptávky zavést nové vlaky v úseku Vrbno pod Pradědem – Milotice nad Opavou s návazností na rychlíky Olomouc – Opava - Ostrava. Zřídit zastávku Vrbno pod Pradědem, centrum a do/z této zastávky vést vlaky jako výchozí/koncové. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 315 - zřídit zastávku Branka u Opavy továrna. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 317 - v úseku Opava východ – Kravaře ve Slezsku zavést půlhodinový interval. Jeden spoj by pokračoval dále na Chuchelnou, druhý spoj ve stávající trase do Hlučína. Připravit dokumentaci k elektrifikaci tratě s možnou výstavbou výhybny Velké Hoštice. Zřídit novou zastávku Dolní Benešov, U Kříže. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 318 - přeložit zastávku ve Štěpánkovicích blíže centru obce. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 321 - proložit vlaky linek R1 a R10, aby vytvářely hodinový takt z Opavy a nenarušovaly takt na zbývající části trati 321 do Českého Těšína. Rozsah dopravy: zachování stávajícího rozsahu, připravit koncept linkového vedení: vlaky z Opavy východu vést do Ostravy střed a zpět. Nahradit elektrické jednotky řady 460 ČD novými vozidly - nízkopodlažními, klimatizovanými s audiovizuálním systémem. Iniciovat částečné zdvoukolejnění trati pro letmé křižování na trati z důvodu zvýšení propustnosti trati a možnosti přidání dalších vlaků (příprava dokumentace, sledování záměru). Zřídit novou zastávku Háj ve Slezsku-Smolkov. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 270 - z Mošnova ukončovat vlaky pouze v jedné z ostravských stanic (Ostrava-Svinov, Ostrava hl. n.). Vytvořit vazby na vlaky z Opavy a Českého Těšína při rozšíření průmyslové zóny v Mošnově (podle poptávky). Rozsah provozu: v případě poptávky posílit provoz pro obsluhu průmyslové zóny v Mošnově.

Trať 276 - rozsah provozu: všechny vlaky vést do Budišova nad Budišovkou; v úseku Suchdol nad Odrou – Odry ve špičku rozšířit provoz a vést vlaky každou hodinu. Zřídit novou zastávku v Budišově nad Budišovkou u křížení s ulicí Partyzánskou. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 277 - rozsah provozu: zachovat stávající rozsah, popř. podle poptávky zavést vlaky každou hodinu celodenně. Zachovat uspořádání spojů tak, aby byly zachovány dostatečné přestupní vazby na vlaky v Suchdolu nad Odrou i na autobusové spoje ve Fulneku.

Trať 278 - rozsah provozu: přidat dva páry spojů po sedmé hodině ráno a šesté hodině večer z Nového Jičína a následně zpět, zavést celodenní hodinový interval. Stabilizovat provoz v obou směrech, aby zanikly rozdílné časy v odjezdech z výchozí stanice a v příjezdech do koncové stanice.

Trať 320 - rozsah dopravy: v případě poptávky zavést odjezdy vlaků každou půlhodinu během dopravní špičky.

Trať 321 - zavést audiovizuální systém ve vybraných stanicích a zastávkách, prioritně v žst. Havířov a Ostrava-Kunčice. Rozsah provozu: zvážit koncept linkového vedení: vlaky z Českého Těšína vést pouze do OstravySvinova a zpět. Ponechat stávající počet osobních vlaků, zavést nové spěšné vlaky Havířov-město – Havířov – Ostrava střed – Ostrava-Stodolní – Ostrava hl.n. Zřídit zastávku Ostrava-Zábřeh.

Trať 322 - zřídit zastávku Frýdek-Slezská. Podmínkou je požadavek obce.

Trať 323 - pořídit jednotky typu push-pull pro úsek Ostrava hl. n. – Frenštát pod Radhoštěm město; nahradit motorové vozy řady 842 ČD vozidly s vyšší dynamikou jízdy. Výstavba druhých kolejí na tratích (nebo úsecích tratí), elektrifikace tratí, rekonstrukce stanic a staničních zabezpečovacích zařízení, maximální možné zvýšení traťové rychlostí. o Zvýšení rozsahu dopravy v návaznosti na modernizaci tratí (zahuštění provozu – možnost vedení průběžných vlaků, zlepšení časových poloh vlaků).

Trať 324 - zvýšení rozsahu dopravy v návaznosti na modernizaci tratí (zahuštění provozu, zlepšení časových poloh vlaků).

Trať 325 - eliminovat dlouhé pobyty ve stanici Štramberk. Zvýšení rozsahu dopravy v návaznosti na modernizaci tratí (zahuštění provozu, zlepšení časových poloh vlaků).

Trať 326 - Varianta 1: Zastavit osobní dopravu osobními vlaky - s náhradou autobusovou dopravou.
Varianta 2: Nahradit motorový vůz řady 810 ČD jiným vozidlem s vyšší dynamikou jízdy, nízkopodlažní, klimatizovaná s audiovizuálním systémem. Rozsah provozu: v novém konceptu vést vlaky v úseku Bohumín – Zebrzydowice s návazností na regionální spoje směr Czechowice-Dziedzice a zpět.


Dalším cílem v železniční dopravě bude zvýšení provozní a cestovní rychlosti na vybraných železničních tratích, a to stavebními úpravami, elektrifikací a provozním zabezpečením. Jedná se zejména o tratě:
- trať 276 (Suchdol nad Odrou – Budišov nad Budišovkou) – zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h,
- trať 277 (Suchodl nad Odrou – Fulnek) – zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h,
- trať 278 (Suchdol nad Odrou – Nový Jičín město) – zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 279 (Studénka – Bílovec) – zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 292 (část Krnov – Jindřichov ve Slezsku) – zvýšení traťové rychlosti až na 100 km/h,
- trať 310 (část Opava východ – Moravský Beroun) – zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h,
- trať 311 (Valšov – Rýmařov) – zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 313 (Milotice nad Opavou – Vrbno pod Pradědem) - zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 315 (Opava východ – Hradec nad Moravicí) – zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 317 (Opava východ – Hlučín) – zvýšení traťové rychlosti až na 140 km/h,
- trať 318 (Kravaře ve Slezsku – Chuchelná) – zvýšení traťové rychlosti až na 80 km/h,
- trať 321 (část Opava východ – Ostrava-Svinov) – zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h,
- trať 321 (část Ostrava-Svinov – Český Těšín) – zvýšení traťové rychlosti až na 160 km/h.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 20:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6581
Registrován: 2-2006
Plánovalo se někdy v Kunčicích, při stavbě podchodu směr NH, že by byly přímo napojeny nástupiště na tento podchod, aniž by se muselo "obcházet" přes staniční budovu?

A bylo v plánu, při výstavbě žst. Vítkovice, prodloužit podchod na druhou stranu od staniční budovy směrem do ulice Sirotčí a dále Městský stadion?
Čtvrtek, 19. října 2017 - 21:57:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1
Registrován: 10-2017
Semolina:
"Plánovalo se někdy v Kunčicích, při stavbě podchodu směr NH, že by byly přímo napojeny nástupiště na tento podchod, aniž by se muselo "obcházet" přes staniční budovu?

"
Z rozpočtu středojemné válcovny se prováděla i rekonstrukce žst. O.Kunčice. Objekt "výstupy z podchodu na nástupiště" byl na požadavek ČSD vypuštěn jednak pro obavy z narušení izolace podchodu, jednak že by byl umožněn pohyb veřejnosti do vyhrazeného prostoru dráhy bez kontroly.
Čtvrtek, 19. října 2017 - 23:55:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9216
Registrován: 12-2009
Trať 321 - proložit vlaky linek R1 a R10, aby vytvářely hodinový takt z Opavy a nenarušovaly takt na zbývající části trati 321 do Českého Těšína
Především udělat z R1 opravdu R a ne Os za Havířovem a hlavně zpřípojovat s vlaky na 320.

Trať 320 - rozsah dopravy: v případě poptávky zavést odjezdy vlaků každou půlhodinu během dopravní špičky.
To by znamenalo zhoršení. Když werkové cugy jedou za sebou přibližně 10 minut.

Trať 325 - eliminovat dlouhé pobyty ve stanici Štramberk
To znamená koupit nové vozidlo nebo neodpojovat vleky.

Trať 326 - Varianta 1: Zastavit osobní dopravu osobními vlaky - s náhradou autobusovou dopravou.
Varianta 2: Nahradit motorový vůz řady 810 ČD jiným vozidlem s vyšší dynamikou jízdy, nízkopodlažní, klimatizovaná s audiovizuálním systémem.

Když pominu delší busí trasu, ale s možností nabrat o nějakého cestujícího navíc v Závadě, tak také nutnost koupit nové vozidlo-tzn větší. Vzhledem k obsazenosti docela na nic.
Větší dynamika a vyšší rychlost ušetří kolik vteřin na té 5km vzdálenosti?[proud]
Audiovizuální systém už tam je i dnes.
Co tak tam napsat zlepšení přípojů na S2?
Přípoje v Zebrzydowicích- možná by se to ujalo. Po zrychlení tratě jak směr Katowice, tak Cieszyn. A nějaké rozumné jízdence.

výstavbě žst. Vítkovice, prodloužit podchod na druhou stranu od staniční budovy směrem do ulice Sirotčí a dále Městský stadion
Když už, tak je tam nadchod.[wink] Ale smysl bych v tom neviděl. Téměř stejná vzdálenost jako současný stav. a podchod zrovna směr Sirotčí by vyžadoval větší odvahu než kterýkoliv jiný podchod v Ostravě.[proud]
Mladějov
Pátek, 20. října 2017 - 08:02:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11085
Registrován: 3-2007
>Větší dynamika a vyšší rychlost ušetří kolik vteřin na té 5km vzdálenosti?

Hele, jsi schopen pobrat, že lidi (proostřednictvím svých zástupců) prostě už nechtěj šukafonii a tak se to v požadavcích různě opisuje, aby to "nevyšlo" ?
Pátek, 20. října 2017 - 09:34:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9218
Registrován: 12-2009
Až bude ten nízkopodlažní klimatizovaný vůz levnější na provoz a přiláká aspoň 30 cestujících do každého spoje kvůli pěti vteřinám dřívějšího příjezdu na konečnou, nic proti tomu.

Kde se vyrábí takový vůz? A jak bude výhodné mít jeden exmplář?
Pátek, 20. října 2017 - 10:06:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7919
Registrován: 4-2003
Ohl:Až bude ten nízkopodlažní klimatizovaný vůz levnější na provoz a přiláká aspoň 30 cestujících do každého spoje kvůli pěti vteřinám dřívějšího příjezdu na konečnou, nic proti tomu.

Ten nízkopodlažní klimatizovaný vůz nebude NIKDY levnější, než 810. Už jenom kvůli té klimatizaci, je to doufám dostatečně jasné?

A už bys mohl konečně pozřít i to, co tu píše Mladějov:Hele, jsi schopen pobrat, že lidi (proostřednictvím svých zástupců) prostě už nechtěj šukafonii

Prostě 810 už v původní podobě dnes NEE. Nakonec i na linku S34 v Praze přijdou její klimatizované deriváty, aby si se mnou nikdo nevytřel [zadnice], když u nich jezdím. A na těch dvacet minut jízdy bude stačit i ten klimatizovaný derivát řady 810 [wink].
Pátek, 20. října 2017 - 11:48:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3922
Registrován: 6-2008
Ohl 9216: Z R nedělat os za Havířovem. Ty si myslíš že ten Těšín ten vlak naplní?
-to už ho můžou ukončit v Havířově a točit na Středu jestli to vůbec jde
-i z Albrechtic a Horní Suché se lidé chtějí dostat do centra Ostravy rychle a bez přestupu.
Ne jet MHD a přestoupit na busy z Havířova do Ostravy.
Tedy zastavování R1 v Horní Suché a Albrechticích i Prostřední Suché je naprosto v pořádku !!!
-přípoje na 320 k R budou po dokončení stavebních prací.
-je také možnost aby R1 jezdila dále než jen do Těšína. Hovoří se o Třinci centrumu.
-nevím kde pořád bereš v sobě tu odvahu všem prodlužovat cestu a přidávat přestupy!!!
-spěšný mezi Opavou a Ostravou taky zastavuje v Háji a ve Štítině.
-je li současný stav R1 jaký je, zastavování je opodstatněné zcela jednoznačně

A werkové cugy mohou mít úpravu podobnou dnešní.
Takže na přidání spojů to nemá vliv.
Vždy se dá konkrétně pár spojů vychýlit.
Přidání spojů může být tedy jedině pozitivem.
A dodám, že někomu by ta 30 minuta mohla z werku zejména i vyhovovat.
Ráno věřím, že je to nastavené dobře a odpoledne lze uzpůsobit vždy...

Bóže, jako kdyby se tady už neprobíralo.
Bylo to i v tych brožurach...[crazy]
Pátek, 20. října 2017 - 12:44:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9221
Registrován: 12-2009
nízkopodlažní klimatizovaný vůz nebude NIKDY levnější, než 810.
No hurá, že to někdo chápe. Teď to ještě říct těm, to vymýšlí.[wink]
přijdou její klimatizované deriváty
Na těch 5km a 8 minut jízdy Dětmarovice - Petrovice se snad ani ta klima nevyplatí. A jak píšu, dnes tam jezdí modernizovaná 810 i s tím inf.systémem.
Pátek, 20. října 2017 - 13:19:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7921
Registrován: 4-2003
Ohl:No hurá, že to někdo chápe. Teď to ještě říct těm, to vymýšlí.


Tak jako co? Budeme provozovat i nadále 810? Ty nejsi doopravdy schopen pochopit, že cestující (rozuměj platící zákazník!!!) je nechce!!!
Pátek, 20. října 2017 - 13:20:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3925
Registrován: 6-2008
Ohl: [wink]
Ad 326 a případná vozidla.

Nemyslíš, že by trať 326 mohla být obsluhována třeba dvou vozovým regio pantherem v úseku Mošnov Bohumín Petrovice.
V Bohumíně může začínat ráno a končit večer...

Nebo Ostrava Polsko a zpět.
Možností se nabízí více...[pozor]

Nemusí ta trať být samostatná. To snad výjde i dráže.
810 ať je to s ní jak je už na koleje nepatří.

Jinak řečeno nabízí se hned několik možností jak Petrovice obsloužit.
Díky dvěma zmíněným variantám by odpadl hodně lidem přestup a mohlo tak obecně prospět a přilákat tak další cestující ze zmíněného úseku.
Na samotnou trať by se jak píšeš těžko hledalo vozidlo.

Ta třetí varianta je autobusová náhrada.
Taky tady se nabízí více možností a je připravena.

Abych to uzavřel. Hlavně se nesmí myslet po bolševicku alá 810 navěky na kolejích SŽDC pod křídly ČD...[crazy][biggrin][rofl]
Němec_z_ova
Pátek, 20. října 2017 - 13:32:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3639
Registrován: 4-2009
Tak jako co? Budeme provozovat i nadále 810? Ty nejsi doopravdy schopen pochopit, že cestující (rozuměj platící zákazník!!!) je nechce!!!

To se ptejte jinde. Jistý jedinec vykřikoval, že chce za stejně krajských peněz více muziky. A další mu tady k tomu tleskal[lol]

Hlasuji pro vymýcení 810 z trati do Petrovic a jejím nahrazení autobusy. Aspoň nebudu muset chodit na tamní posun[biggrin]
Policie má na práci důležitější úkoly, než kompletaci osob Praha - České Budějovice.

Už nikdy nezapomenu na Boblicka!!!
Sobota, 21. října 2017 - 08:46:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9224
Registrován: 12-2009
trať 326 mohla být obsluhována třeba dvou vozovým regio pantherem v úseku Mošnov Bohumín Petrovice.
No jasně, na Dětmarovice bude jezdit co půl hodiny slon a panter a do Havířova jednou za dvě. [proud]
Taková ptákovina snad nenapadne ani Unucku. Levnější v současné době nic kromě 810 není ani nebude.
Jediná možnost jezdit s něčím novým, aby to mělo smysl* vzhledem počtům cestujících, je to protažení do Zebrzydowic.
Ideálně prodlouženou linkou S78 KŚ s nějakým tím čechizovaným elfem [wink]

*v případě ,že by tak někdo třeba z Ratiboře chtěl jet směr Katowice, či spíš B.Biała

(Příspěvek byl editován uživatelem ohl.)
Sobota, 21. října 2017 - 09:15:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7923
Registrován: 4-2003
Ic540:Abych to uzavřel. Hlavně se nesmí myslet po bolševicku alá 810 navěky na kolejích SŽDC pod křídly ČD...

Akorát jsou místa, kde její náhrada novým vozidlem bude vždy náhrada autobusem.....
Sobota, 21. října 2017 - 09:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11806
Registrován: 11-2002
A na co chcete v těch Zebrzydowicích navazovat? [wink][crazy] Zejména, pokud budou aplikovány avizované redukce na polské straně?

Osobně si myslím, že 810 v modernizovaném provedení (tedy rozumné sedačky, větratelný prostor atd.) je na vlaky, kde jezdí 5 a půl lidí stále použitelné vozidlo. A jak naznačil Bram, jakákoli náhrada asi bude v podobě něčeho s gumovými koly. U těch Petrovic 100%.
Garfield
Sobota, 21. října 2017 - 10:01:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12417
Registrován: 10-2004
Já bych na 326 nechal pár šichtovních a školních spojů v pracovní dny ráno a odpoledne, zbytek bych nahradil busy, které toho můžou obsloužit víc. Současná obsazenost bývá mizerná a mám pocit, že spíš klesala v posledních letech.
Sobota, 21. října 2017 - 10:50:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9226
Registrován: 12-2009
na co chcete v těch Zebrzydowicích navazovat?
To jen v případě, že bude civilizovaný takt.
Já to spíš myslím tak, že by ta S78 jezdila někam do CzDz, případně B.B a přípoje by byly z Cieszyna.
Případně do Katowic přes Cieszyn a Goleszów.[wink]

obsazenost bývá mizerná a mám pocit, že spíš klesala v posledních letech.
Zrušení školy mělo za následek zrušení přívěsu. Změna místa zaměstnanosti a ne vždy přípoje v Dětmarovicích ten zbytek.
Hlavní proud je do/z Karviné, dnes bus. Obsazenější by jezdila 810 (Dětmarovice)Petrovice -Karviná město.
Nicméně se trať vyhýbá i tam osídlení a jede poli nebo prům. zónou.

Ruka v nočníku: Dejme tomu, že je na 120 i trať do K.města, zadrátovaná. Jízdní doba z D. s úvratí v Petrovicích by mohla být kolem 15.minut.
Kolik by tam jezdilo lidí?
Sobota, 21. října 2017 - 10:53:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9227
Registrován: 12-2009
Ještě k: jakákoli náhrada asi bude v podobě něčeho s gumovými koly. U těch Petrovic 100%
To je otázka. Bus pojede o dost delší cestou, pomaleji. Aby nakonec neskončil i ten u třech spojů denně.
Sobota, 21. října 2017 - 11:47:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11807
Registrován: 11-2002
Ohl: to jaksi zastánci náhrady vlaku busem opomíjejí. Bus ten úsek pojede odhadem 3x déle, momentálně by jaksi asi nejel vůbec, bo chybí nadjezd u Koukolné. Ono je otázkou, co by to s vlaky udělalo, kdyby jezdily přímé spoje Ova - Czechowice (B.B./Oświęcim), třeba v 2-3h taktu. Ráno/odpoledne proložené nějakým tím pendlem do PuK. Samozřejmě za nějaký rozumný peníz. Ale nedělám si iluze o samotné realizaci, notabeme ekononice, zejména v počátcích. Ale když to jde u Cieszyna, proč ne jinde? Blbé je, že dojet jen do Zebrzydowic je ničemu, to už ten vlak může rovnou končit někde v poli u Marklowic (a tam by to bylo možná i lepší, u prvního přejezdu, bo "targowisko" využívané hojně čechy je nedaleko... [proud]
Sobota, 21. října 2017 - 11:52:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3928
Registrován: 6-2008
Bram: [ok]
To je jasné a může být tomu i v tomto případě.
Nebude li zvolena varianta Polsko, což v ní moc nevěřím.
Tak jsem pro bus z Dětmarovic.
Řešení se nabízí více, něco jsem popsal, ale může to být i kombinace bus vlak.

Ohl: [nene]

Unucku nemusí nic napadat a vůbec bych ho do toho netahal. Proč?

Ty Dětmarovice budou mít tu půlhodinu tak jak tak a bude to logické.
Samozřejmě ne po celých 24 hodin.
Stane li to o čem se již dlouho hovoří.
S2 Suchdol Studénka Svinov Bohumín ( ve špičku Dětmarovice Karviná ).
S4 Mošnov Studénka Svinov Bohumín Dětmarovice Karviná Těšín.
S1 Svinov Havířov Těšín Mosty (Opavu nepíšu, je snaha 316 oddělovat)
(Opava, je snaha oddělit 316 od 321 os. Do centra současné R a SP proložit)
Takže ať bude rozhodnuto jak bude. Dětmarovice budou mít ve špičku půl hodinu.
Je jedno jestli při variantě Polsko nebo Karviná.
Havířov a v odkazech zde ( Ostravsko a 320 ) jsi četl, že se plánuje zajíždění četněji než dnes a řešení všeho zde diskutovaného.

Opakuji že variant řešení je více a sám jsem zvědav co bude zvoleno.
-To Polsko pokud to tam bude na něco navazovat a smysluplně by bylo fajn.
-Že se chce udělat ve špičku půl hodina Studénka Ostrava Karviná podporuji.
-Ale současný stav 326 je hodně tragický.
-Nejsem zastánce rušení tratí či vlaků.
-Na 326 jsou minimálně několik možnosti jak to řešit.
-Padne li Polsko tak se tam dá prodloužit z Bohumína vybrané vlaky od Ostravy ve špičku.To by mohlo přilákat cestující. Přímé spojení bez přestupu a 810.
-Náhrada busem může rovněž zlepšit stav/počty. Pravidelný interval a četnější zastávky. Pro některé i zrychlení neboť každý nemá vlak pod nosem. A z Petrovic do Karviné již četně busy jezdí.
-Pro některé co mají vlak pod nosem samozřejmě prodloužení. Ale může být kompenzováno přímým vlakem do Ostravy i dále z Dětmarovic. Ne každý z Petrovic či Závady jede do Bohumína kde je přestup jaký je.
-Úsek Karviná Těšín současná hodina plus EX a busy 738

Takže Ohl nemohu s Tebou souhlasit.
Buď tomu nebo těm možným řešením nerozumíš nebo nechceš rozumět a chceš si stát s neskutečnou urputností za svými 810 a dělat každému na cestě do práce za každou cenu přestup nebo navíc.[sad]
Přitom řešení se nabízí opravdu hodně.
A měl by zůstat Bohumín průjezdný ne tam přesedat.
V Bohumíně mají končit vlaky večer kvůli zázemí a ráno vyjíždět.
Samozřejmě výjimky ve dne asi budou právě z důvodů zázemí.
Kombinovanému řešení se příliš nepřikláním.

Frýdek už spojení četné do Ostravy má.
Havířov v případě omezování/rušení busů do centra bude mít avizovanou četnost.
Opava bude/je v plánu proložit R a SP. Četnost os. Opava Svinov dobrá.
Karviná jako výše uvedená města bude mít ve špičku půlhodinu. Souhlasím.

Je z čeho vybírat a záleží i na partnerech (Polsko).[vypravci]

Němec_z_ova: [wink]
Ano, trvám si na svém.
Zatím je to za hodně peněz málo muziky.
Není třeba držet soupravu a fíru kvůli 326.
Řešení se nabízí hned několik...[happy][vypravci]

(Příspěvek byl editován uživatelem Ic540.)
Sobota, 21. října 2017 - 12:18:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9229
Registrován: 12-2009
prodloužit z Bohumína vybrané vlaky od Ostravy ve špičku
Když Unucka dá € na elefanty či pantery do Petrovic a nebude mu vadit prázdnota, nic proti tomu. Pak by ovšem neměl chtít elafanty dát pryč a jezdit s dvouvozovými pantery do Havířova.
S4 do Těšína přes Karvinou jako půlhodina s S2 je také pěkná blbost. (Zase-když na to budou zbytečné €, jak je libo, klidně i jako TGV [proud])
Mám dojem, že někdo maluje od stolu čáry tramvajové, lanovkové i vlakové podle momentálního mentálního rozpoložení, bez ohledu na realitu v požadovaných přepravních proudech.

z Petrovic do Karviné již četně busy jezdí
Však jsem to zmiňbival.Reakce na nejvíc požadované spojení. Nějaký bus do Dětmarovic nevygeneruje tuny lidí, stejně tak vlak do Studenky.

S1 Svinov Havířov Těšín Mosty a její rozdělení
Vzhledem k převládajícímu proudu do centra Ostravy by spíš tato linka měla jet jen přes hlavní a S2 končit mimo špičku v Kunčicích s přestupem na Frýdek a Havířov, ve špičku jezdit do Havířova.
Sobota, 21. října 2017 - 13:30:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3931
Registrován: 6-2008
Ohl:
Nikdo nepíše o elefantech konkrétně. A ani ne celodenně.
I tak by to byli dvouvozoví pantheři co se zvažují nakoupit.
Pokud tam něco do toho Polska pojede tak 810 to nebude.
Pokud by to jelo do Karviné(ve špičku neukončeno v Bohumíně kvůli intervalu 30 minut do Karviné z/do Ostravy tak to do Petrovic nepojede).

Popisuji co se zvažuje. Nic víc nic míň...
Možností je více než se popisuje.

A to lanovkové a tramvajové včetně ucelených vlakových ramen a intervalech do Ostravy ve špičku vlakem může pomoct dostat více lidí do VHD...
Ne jak to prezentuješ s přestupy na každém kroku a všude možně ty.[sad]

Lanovky v kraji přilákají turisty... (raději to píšu,aby jsi mi nenapsal že chci aby lidi v rámci Ostravy cestovali do práce lanovkou místo trolejbusem[crazy])

Tramvaje jsou přínosem určitě a v rámci Ostravy či blízkého okolí by se mohlo ještě něco vybudovat dokud jsou éčka...

A vytvořit/inovovat u vlaků nová ucelená ramena je zcela na místě...
Včetně intervalů do měst jako jsou Karviná, Havířov, Frýdek, Opava, ale i další je také určitě ok...

A hlavně je nenechat zbytečně přestupovat což je tvým zbožným přáním zrovna v těch Kunčicích, Bohumíně atd...[ko]
Sobota, 21. října 2017 - 14:06:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3932
Registrován: 6-2008
K S1 a dalším S:

-Zase na druhou stranu mít příliš dlouhé rameno Opava-Svinov-Kunčice-Havířov-Těšín-Mosty tak je větší riziko zpoždění na příliš dlouhém rameni.
Takže bych se nebránil mít S1 jen Svinov-Havířov-Těšín-Mosty...

-Opava Svinov už četnost osobních je.
Bude li mít Opava R a SP proložené do hodiny na centrum Ovy co víc si přát...

Nevím jak to nakonec dopadne na čem se usmyslí, ale jedna z X možností je.

-S4 Suchdol-Svinov-Bohumín-Karviná-Těšín
-S2 Mošnov-Svinov-Bohumín-(Karviná ve špičku)
-Nebo jen také zaměnit S2 a S4 viz výše.

-S2 Těšín-Bohumín-Svinov-Studénka-Mošnov/Suchdol
-S4 Havířov-Hlavní-Svinov-Studénka-?

-Plus dnes již existující spojení R a S linek vzájemně provázané samozřejmě.
-Ve výsledku tedy vše zde požadované/omílané/a krajem kodisem zvažované.
-To se rovná pro většinu méně přestupů i když jiným neubudou.

Jinak v mírné úpravě S linek jakou uvažuje kraj/kodis nevidím problém.
V budoucnu Štramberk Ostrava třeba.
V budoucnu Ostravice Ostrava třeba.
Spousta věcí záleží na infrastuktuře a samozřejmě na organizaci výluk.

Ještě neznamená, že to co se nakreslilo před 20 lety, že se nemůže změnit a mírně upravit/inovovat.
Důležité je rovněž eliminovat zbytečné přestupy...[pozor][pozor][pozor]