Diskuse » Archiv 2017 » Autobusy a trolejbusy » Autobusy na Kladně » Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 26. 09. 2017 předcházející | další

Archiv diskuse Autobusy na Kladně do 26. 09. 2017

dolů
   autor příspěvek
Středa, 20. září 2017 - 12:05:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2017
To netuším, jezdil jsem ráno, pozdější spoje byly pravděpodobně pro důchodce a cikány...
Středa, 20. září 2017 - 12:45:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 34
Registrován: 5-2016
Včera na předposledním pořadí linky 322 z Prahy do Kladna jela SORka od Baronetto Psáry.
Středa, 20. září 2017 - 12:51:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4206
Registrován: 12-2007
http://www.exprescarkladno.cz/#timetable-Timetable
Ani jeden spoj co píše Docent nenalezen.
Středa, 20. září 2017 - 13:20:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2017
Kdyby ses obtěžoval přečíst to, co jsem psal o (ne)dodržování jízdního řádu, tak bys pochopil, že se jednalo o Linka 220096.
Středa, 20. září 2017 - 13:23:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4207
Registrován: 12-2007
Já to chápu, ale Ty bys mohl pochopit že s tím nejde oficielně pracovat.
Středa, 20. září 2017 - 15:26:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 35
Registrován: 5-2016
Tak i Kulhánková měla dnes ráno výpadek, pro technickou závadu nejel spoj z Kladno,Energie v 7:58.
ABCDEF
Středa, 20. září 2017 - 21:46:06  
Neregistrovaný host
94.142.238.167
"nevim, k čemu by byly potřeba další sedačky, když cca od Přílep dál jedou jednotky lidí."

Bohužel typická Ropid-MHD-DPP logika. Když se cesta rozdělí na několik přestupů, a v každém dopravním prostředku lidi stráví okolo čtvrthodiny maximálně půlhodiny, tak se má jezdit vestoje. Nikoho samozřejmě nezajímá, že cesta konkrétního člověka se pak skládá z jízdy vestoje metrem nebo tramvají a pak ještě vestoje na příměstě. Jděte s tím vy všichni teoretici dopravy už někam do pryč. Nebo ještě lépe, zkuste si takhle aspoň rok dojíždět.
projížděč NAD
Čtvrtek, 21. září 2017 - 10:50:56  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "ABCDEF" = 20.09.2017 - 21:46:06:
... Jděte s tím vy všichni teoretici dopravy už někam do pryč. ...
Všichni ti "teoretici dopravy" měli jít "do pryč" už dávno ...
Já už ve svém věku pochopitelně také nerad zbytečně přestupuji, zejména je-li přitom nutno měnit niveletu po pevných schodištích nebo nachodit "100 jarních km", a samozřejmě v dopravních prostředcích nerad nuceně stojím - i proto jsem psal, že "záskok" městským autobusem na mírně delších příměstských linkách nepovažuji za šťastné řešení, ale maximálně za "z nouze ctnost", a to už přitom mám jistou výhodu, že mě v plných dopravních prostředcích sedící cestující sami nabízejí místo k sezení: absurdně to přitom bývají často i ne úplně nejmladší ženy, zatímco mládež s ušima ucpanými "špunty" vsedě civí do displejů tabletů nebo "do blba" (krásně situaci v dopravních prostředcích popsal dnes ráno v ČRo2 ve své glose nazvané "Dobře na duši" Jiří Werich Petrášek = viz archivní audionahrávka). Přesto bych (i díky vlastním celoživotním zkušenostem) nebyl úplně zavilým odpůrcem přestupů v místech, kde by pro ně ovšem byla předem vybudována UŽIVATELSKY PŘÍJEMNÁ A POHODLNÁ INFRASTRUKTURA, kdyby přínosem bylo například odstranění nedostatečně využitých paralelních (= i časově souběžných) spojů umožňující třeba zkrátit intervaly na nesouběžných úsecích a navíc i nasazovat na jednotlivé úseky vozidla s kapacitou lépe odpovídající skutečné potřebě - na tom je, pokud vím, postavena například "filosofie" IDSJMK. Ale je samozřejmě třeba "znát míru" a přestupní body řešit z pohledu cestujících POHODLNĚJI a přehledněji, aby při přestupech nebylo nutno ne nachodit, ale dokonce naběhat vpředu zmíněných "100 jarních km" (a právě i Kladno je v tomto směru dost odstrašujícím příkladem) - takovou VHD nikdo normální dlouho používat nebude jinak než "z donucení" a vyhýbat se jí raději budou i senioři, kteří jsou na ní nezřídka závislí a jsou jejími častými uživateli (protože jim většinou nic jiného nezbývá), a budou hledat (a vyžadovat) jiná řešení svých potřeb.
A propos: a pokud jde o situaci ve vlastním Kladně, třeba i ukončení BUS linky PID č. 350 hned "v pustině" na okraji Kladna a její nedovedení (aspoň) až k vlakovému nádraží považuji za (velmi eufemisticky řečeno) hóóódně nemoudré - ono by to asi ani nestálo nic navíc (kromě nákladů na čerpání debilního ukazatele "vozové km") a možná by aspoň u některých spojů přestalo platit i tvrzení, že "cca od Přílep dál jedou jednotky lidí", protože dokonce i z Roztok by to do Kladna vycházelo "třistapadesátkou" rychleji a hlavně levněji, než přes Prahu ...
Čtvrtek, 21. září 2017 - 18:46:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3359
Registrován: 8-2010
Vím, že to patří do železnice, ale nedávno jsme se tu bavili o trati 121 a (ne)obnovení provozu. Tak od prosince už tu máme první vlaštovky: 5 párů z Hostivice do Noutonic v pracovní dny a o víkendu 1. Třeba to příští prosinec bude až do Kolče.....
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 21. září 2017 - 19:48:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1490
Registrován: 12-2006
Na trati 121 by se od prosince mělo jezdit o víkendech až do Slaného celoročně. Viz: http://www.szdc.cz/soubory/navrh-jr-2018/pha-stredocesky.pdf
V době, kdy nepojede Cyklohráček, pojede prodloužený středoklucký motorák z Hostivic v 10:35 a 13:35, zpět ze Slaného v 12:31 a 15:31.

K tomu o víkendech až do Noutonic ne jednou, ale dvakrát denně: 8:35 a 18:31. Zpět taktéž.


(Příspěvek byl editován uživatelem jeneč.)
Čtvrtek, 21. září 2017 - 19:54:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3360
Registrován: 8-2010
Jeneč: Super, to je ještě lepší [jidlo]
Praha-Ruzyně, Olomouc
Čtvrtek, 21. září 2017 - 22:12:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4210
Registrován: 12-2007
Nebude jízdní doba dvojnásobná oproti 323?
Čtvrtek, 21. září 2017 - 22:24:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1491
Registrován: 12-2006
Tipoval bych, že ve všední den to bude jezdit hlavně kvůli firmám a skladům v Tuchoměřicích a u noutonického nádraží. Víkendové do Noutonic budou spíš kvůli turistům na Okoř. Proč ty dva páry přes zimu do Slaného - tam mě důvod nenapadá. Chtějí nalákat pražáky (hostivičáky) do slánského aquaparku?
Petr_k
Čtvrtek, 21. září 2017 - 23:32:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12107
Registrován: 4-2003
Sklady v Tuchoměřicích mají smluvku Slaný-Kladno-Tucho (jezdí ČSAD Slaný) a od Prahy 312 (DPP). Ráno řekněme na osmou pro pár kancelářských myší ano, ale chybí vlak zpátky kolem páté (pochybuju, že tam někdo bude chtít stepovat hodinu v pustině, kde se nelze schovat ani si sednout jinam než na zem), ale davy se střídají v 6, 14 a 22 h. Přístup na zastávku ze vsi je tragický, daleko a do kopce, ke skladům jen tragický (úzká silnička III. třídy plná kamionů, prostor pro pěší 0).
DIE VERGELTUNGSAFFE!
»Dem Reinen ist Alles rein« – so spricht das Volk. Ich aber sage euch: den Schweinen wird Alles Schwein!
(Friedrich Wilhelm Nietzsche: Also sprach Zarathustra * Ein Buch für Alle und Keinen)
tomrobek
Pátek, 22. září 2017 - 07:36:10  
Neregistrovaný host
109.81.209.207
Gabuliatko:

323 Nádraží Veleslavín - Koleč,zámek = 46 min.
vlak Nádraží Veleslavín - Koleč = 49 min. (čistě jízda 41 min.)

Proto jsem to zmiňoval již výše, vlak určitě není pomalejší.A pokud by se posunuly některé zastávky byl by provoz smysluplný, klidně s ukončením na Veleslavíně, autobus také nejezdí do centra.Základní interval 120 min. s rozšířením na 60 min. ve špičkách. Akorát to nějak nakombinovat s nákladní dopravou,resp. znovuobnovit nějakou stanici a umožnit tak křižování. Myslím, že tahle trať má ještě budoucnost před sebou.
Pátek, 22. září 2017 - 11:18:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1980
Registrován: 12-2007
tomrobek: Myslím si, že zejména ve špičkách všedního dne je trať 120 v úseku Kladno - Praha natolik zatížená, že už jen těžko vstřebá vlaky z Kolče. Jak jsem již uvedl na jiné diskusi, pokud se skutečně uskuteční výstavba moderní dvojkolejné elektrizované trati z Prahy do Kladna, potom by bylo pro některé směry výhodné využít tuto železnici v úseku Jeneč - Koleč. Ale současně by asi bylo vhodné posunutí některých zastávek, aby byly blíže centru obce, popř. výstavba nových - např. místo Noutonic posunout zastávku k obci a vytvořit zastávku u Lichocevse.
Pátek, 22. září 2017 - 11:41:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 180
Registrován: 9-2007
projížděč NAD: "jak se na nemálo místech v pražské MHD (především právě v té autobusové) nehorázně plýtvá (vozidly i řidiči):
" že za těch údajných 7 na Kladně chybějících řidičů denně by záskok nemohl aspoň krátkodobě zajišťovat právě DPP"
"
Já myslim, že pleteš pátý přes devátý, zaprvý píšeš o záskoku ale stěžuješ si na trvalé nasazení tohoto vozu, a zadruhý píšeš o chybějících řidičích na Kladně, ale poté mluvíš o plýtvání v jiném městě a u jiné firmy, tak nevim. Citybus je jen záskok a úsek Podbaba - Roztoky má městský charakter, a cca od Roztok dál už skoro všichni své místo k sezení mají, tak bych to nedramatizoval. Taktéž z OAZY lze pokračovat dalšími linkami po Kladně, takto to i vyhledávač najde a je to podobné časově i cenově. No a pokud jsi myslel, že by DPP měl zajišťovat subdodávky v Praze, tak to se již stalo, pokud jde o Kladno tak platí co jsem psal dříve.
"Kdo Bakcha příliš velebí, pocítí to ráno na lebi. Pročež mudřec napomíná syna: střez se hochu, zlá jest kocovina!"
Pátek, 22. září 2017 - 12:27:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1741
Registrován: 9-2007
Dotaz - pro srovnání a mou zajímavost, mohl by sem někdo hodit vzhled jízdenky MHD po Kladně před integrací?
Pátek, 22. září 2017 - 14:05:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4214
Registrován: 12-2007
Taktéž z OAZY lze pokračovat dalšími linkami po Kladně, takto to i vyhledávač najde a je to podobné časově i cenově.
Jistě znáš tarif PID a víš že žáci a studenti nemohou použít tento tarif na 6xx linkách v obvodu Kladno.
projížděč NAD
Pátek, 22. září 2017 - 14:12:49  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "Sirka" = 180:
"... píšeš o záskoku ale stěžuješ si na trvalé nasazení tohoto vozu ..."
Kde? Já jsem napsal pouze to, že (cituji) "na lince č 350 jsem v posledních dnech už dvakrát viděl místo moderního (obvykle plynového) vozidla z flotily ČSAD MHD Kladno klasický městský nízkopodlažní "třídveřák" DP Praha" - na žádné "trvalé nasazení tohoto vozu" si nestěžuji (a ani k němu nedošlo). Trvalé nasazení nízkopodlažního městského autobusu by však samozřejmě "krokem vpřed" nebylo, protože ČSAD MHD Kladno na tuto linku běžně nasazuje i částečně nízkopodlažní vozidla, která dobře plní jak požadavek na nízkopodlažnost (v potřebné části vozu), tak i dostatek míst k sezení.
"... píšeš o chybějících řidičích na Kladně, ale poté mluvíš o plýtvání v jiném městě a u jiné firmy ..."
Jistě - a proč by ne? PID je přece JEDNOTNĚ ORGANIZOVANÝ SYSTÉM, takže ušetřím-li v něm někde soustavně zbytečně vyplýtvávané "autobusové náležitosti", musí být možné využít jich třeba právě ke krátkodobé náhradě toho, co někde jinda z nějakých důvodů aktuálně chybí - například tím, že provozování některé linky výchozí z Prahy organizátor systému (ROPID) dočasně převede na jiného "dodavatele". Připouštím, že to může být "legislativně", administrativně i časově trochu náročné (odebrání a vydání licencí, apod.), ale nemožné to být nemůže (ostatně se už podobně stalo stalo v případě linek č. 323 a č. 620), přičemž jedinou možnou cestou nemusí být navíc ani žádná "subdodávka" (i když ta je asi snazším a rychlejším řešením).
"...Citybus je jen záskok a úsek Podbaba - Roztoky má městský charakter ..."
Ano, Citybus je jen záskok - nic jiného jsem ostatně nenapsal. Ale že by úsek Podbaba - Roztoky měl městský charakter, to je dost odvážné tvrzení, nehledě na to, že linka č. 350 zjevně není určena přednostně pro obsluhu tohoto úseku, ale pro spojení vzdálenějších obcí s Prahou - takže smysl této připomínky dost dobře nechápu.
"... Taktéž z OAZY lze pokračovat dalšími linkami po Kladně, takto to i vyhledávač najde a je to podobné časově i cenově. ..."
Ano, ale znamená to jeden zbytečný přestup navíc (a tedy i časové prodloužení cest, které degraduje používání VHD) a ani to nenavádí případné "tranzitní" cestující mezi vlakovými nádražími v Kladně a v Roztokách u Prahy k využití kratšího a výrazně levnějšího spojení autobusem linky č. 350. A pokud jde o ten vyhledávač, tak ten nabízí v naprosté většině případů v relaci Kladno, nádraží - Roztoky, nádraží právě spojení přes Prahu s několika přestupy (a vždy mimo "OAZU" !!!) a nikoli linkou č. 350 s nyní teoreticky možným jediným přestupem a po trase mimo Prahu (= jen 3 tarifní pásma), takže cestující v této relaci zbytečně zatěžují spoje do a z Prahy, zatímco Vy se tady nechvalně vyjadřujete o nevytížení spojů linky č. 350 právě v té její "mimopražské" části.
A propos: "OAZA" je sice velké nákupní centrum, takže vedení linky č. 350 k ní je jistě v zájmu obyvatel obcí ležících na její trase, ale v případě prodloužení její trasy až k vlakovému nádraží by se jim nabízela třeba ještě snazší možnost návštěvy "Tesca" či "Kauflandu" bez nutnosti dalších přestupů - nebo že by snad právě tohle někdo cíleně nechtěl?
Pátek, 22. září 2017 - 14:26:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 12-2005
Wagon: Co takhle třeba připojit vůz 810 za klasický vlak na 120 a v Hostivici ho odpojit, takže žádný vlak navíc by nebyl.
Pátek, 22. září 2017 - 14:55:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4215
Registrován: 12-2007
A na Masně/v Bubnech budeš obracet jak? Na 120 jezdí povětšinou Sysel ...
Po postavení Centralu je OAZA jedno velké ... nic.

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
projížděč NAD
Pátek, 22. září 2017 - 15:25:29  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "švarc" = 3008:
Wagon: Co takhle třeba připojit vůz 810 za klasický vlak na 120 a v Hostivici ho odpojit, takže žádný vlak navíc by nebyl.
Rozpojování, ale hlavně spojování je k ničemu - je s tím jen zbytečná práce a ve výsledku to zbytečně zdržuje: můžete si to ověřit při podvečerní jízdě "Cyklo*ráčku" ze Slaného do Prahy - navíc právě žst. Hostivice je pro takové řešení obzvlášť nevhodná, protože jedna z částí toho původního vlaku by po rozpojení stejně musela čekat na uvolnění úseku Hostivice - Odbočka Jeneček, a spojování by bylo ještě pomalejší. Dokud tam někdo nevnutí řešení kolejiště s nějakým debilním podchodem, je tam přestup nejrychlejším řešením.

Ad "Gabuliatko" = 4215:
A na Masně/v Bubnech budeš obracet jak? Na 120 jezdí povětšinou Sysel ...
A jak obrací třeba "Langusta" svůj "čakovický motorrráček", když za ním ve špičkách vláčí vlečňák?
V případě kladenské trati je to ovšem pitomost z principu - časově by to nepomohlo nikomu a možná by to dokonce znamenalo nárůst potřeby vlakových náležitostí nejen o ten slánský motorový vůz ...
Lc_736__c_954
Pátek, 22. září 2017 - 15:46:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6106
Registrován: 6-2006
666:
"Dotaz - pro srovnání a mou zajímavost, mohl by sem někdo hodit vzhled jízdenky MHD po Kladně před integrací?"



Odmysli si řádky týkající se informací o BČK a přestupu, změň cenu na 16 a máš vzhled jízdenky placené hotově.
Pátek, 22. září 2017 - 18:46:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4217
Registrován: 12-2007
Ne aby někdo začal řešit chybně zadanou výstupní zastávku ...
Lc_736__c_954
Pátek, 22. září 2017 - 18:48:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6107
Registrován: 6-2006
To by byl sám proti sobě, protože by si krátil čas na přestup. [proud]
Pátek, 22. září 2017 - 19:58:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1742
Registrován: 9-2007
Jo dík,
oni jsou podobné, na první pohled dnes zmizelo odkud - kam a RZ a papír je nějaký PID.
Já jel před pidem jen 1x a bylo to na 9 v zóně Slaného, ale papír už byl Arriva.
Lc_736__c_954
Sobota, 23. září 2017 - 09:46:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6108
Registrován: 6-2006
Dnes na 323 1131.
Sobota, 23. září 2017 - 22:09:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3362
Registrován: 8-2010
Hezký večer všem, je v MHD Kladno možnost někde označit jednotlivou PID jízdenku? Jel jsem dnes po dlouhé době (vlastně poprvé od integrace) a označovače na PID jízdenky jsem si nevšiml (já to řešit nemusel měl jsem ji označenou z cesty vlakem). Umí aspoň řidič MHD prodat jízdenku PID nebo když nemám označenou jízdenku PID odjinud tak mám prostě smůlu?
Praha-Ruzyně, Olomouc
Lc_736__c_954
Neděle, 24. září 2017 - 17:07:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6109
Registrován: 6-2006


Do 14 dnů očekávám ešelku, erťákovi dávám měsíc.
Neděle, 24. září 2017 - 17:27:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4224
Registrován: 12-2007
hele moje oblíbené foto místo ... to máte sir nějaké info předem, nebo náhodný výstřel?
[wink]
když tak SZ, děkuji
Lc_736__c_954
Neděle, 24. září 2017 - 17:29:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6110
Registrován: 6-2006
Naprosto náhodný výstřel, akorát jsem zamykal auto na parkovišti, když to přijíždělo. [fotic]
Neděle, 24. září 2017 - 19:15:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 424
Registrován: 2-2014
ještě tak před měsícem bych tomu nevěřil
SWAGER
Tučňák
Neděle, 24. září 2017 - 20:01:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1985
Registrován: 6-2013
Jo, je to panoptikum...[proud] Jinak, na FB si lidi stěžují, že kladenská městská vynechává pořád, na tabuli hanby už to nepíšou, ČSAD výpadky na těhle linkách odmítá sdělovat. [kladivo]
Takže už se do akce zapojili i Veteráni dopravní techniky s atmosem, jen tak dál.[nene] [rofl][biggrin] Vlastně už chybí jen dobrovolní hasiči s Avií, jako tenkrát na Ústecku.[lol]

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Neděle, 24. září 2017 - 23:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4226
Registrován: 12-2007
Jak se to účtuje když není přehled co se odjezdilo? A co sankce, ty se za neodjeté spoje v MHD nedávaj? [jidlo]
Tučnák: ono to, bohužel, není moc k smíchu
Pondělí, 25. září 2017 - 07:24:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 95
Registrován: 8-2017
Když už se to tady nakouslo: Pokud nějak zatraktivnit trať 121, tak protrasováním přes Semerink dolů. Na Jinonicích vznikne v nejbližší době celkem slušný přestup na B (což autobusy z dané oblasti přirozeně nenabízejí). Bylo by to na úkor Chýně, odkud je to ale ne Smíchov rychlejší přes Rudnou a obecně na B mají autobusy na Zličín.
Jinak ale smysl těch pár obratů do Noutonic, obzvláště při současné konfiguraci zastávek a ukončení v Hostivicích, nevidím. Pokud by to jelo až dolů po Semerinku, má smysl na to navázat nějaké autobusy do okolí a vlak tím aspoň trochu naplnit, ale přestupovat dvakrát ještě před hranicí Prahy, na to se každý vybodne.
Tučňák
Pondělí, 25. září 2017 - 07:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1986
Registrován: 6-2013
Tahle "integrace" je především výsměch Ropidu a ČSAD všem cestujícím. Hlavně, že se vše náležitě oslavilo. Nezbývá, než nadávat, nebo se se tomu smát... Spokojeni jsou pouze šotouši, výkony pro sběratele zajištěny, a je co fotit. Ještě by je mohlo napadnout tyhle polohistorický busy stáhnout na jednu linku a vznikne obdoba tramvajové 23. [fotic] nečekali ani dlouho.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Pondělí, 25. září 2017 - 07:57:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 31
Registrován: 8-2017
Takhle ucpanou Evropskou jsem snad ještě nezažil... Autobusy od Kladna na Veleslavín přes 30 minut zpoždění, stojí to už od letiště [zadnice].

EDIT: Tak už to stojí od Středokluk [ko]

(Příspěvek byl editován uživatelem docent.)
Pondělí, 25. září 2017 - 09:18:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 365
Registrován: 9-2007
video od času 13:20
bez komentáře
Pondělí, 25. září 2017 - 09:58:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2001
Registrován: 12-2007
M250.0: Ona se má železniční zastávka Jinonice posouvat? Ale jinak z radiálních pražských tratí bude trať 122 v úseku z hlavního nádraží až do Zličína nejméně vytížená. Je zde totiž velká konkurence v podobě metra B a tramvajové trati Anděl - Řepy. A nové sídliště u Waltrovky dostatečně obslouží frekventovaná autobusová linka č. 137.
projížděč NAD
Pondělí, 25. září 2017 - 10:55:45  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "M250.0" = 95:
"... Pokud nějak zatraktivnit trať 121, tak protrasováním přes Semerink dolů. ..."
To mně samozřejmě napadlo (v souvislosti s tou "švarcovou" úvahou o přímých vozech po dejvické trati) také a mělo by to logiku: už dříve jsem v jiné debatě tvrdil, že mnohem smysluplnější než relace Praha-Smíchov, Na Knížecí - Praha-Zličín - Hostivice - Rudná u Prahy by po prodloužení trasy metra "A" do Motola bylo spojení Praha-Veleslavín - Hostivice - Rudná u Prahy, a "semmering" by v takovém případě bylo možno vhodně využít právě pro takové další "skorotangenciální" spojení - tangenciální spojení v Praze chybějí a tahat zbytečně frekvenci přes beztak už přetížené centrum je hloupost. Prakticky všechny železniční zastávky i stanice v úseku Hostivice - Noutonice přitom mají docela dobré podmínky pro zřízení nových příměstských přestupních bodů mezi vlaky a autobusy a případně i parkovišť "P + R" = stačilo by jen vybrat nejvýhodnější lokality pro plošné pokrytí území - a kdyby místo Noutonic byla zastávka posunuta až k obci a vytvořena nová zastávka u Lichocevsi (jak uvažoval "Wagon" ve svém příspěvku č. 1980), nemělo by to v této části trati podstatnější chybu. A u autobusů by díky tomu mohly zbýt nějaké "vozové kilometry" i na vůbec nějakou či trochu lepší víkendovou obsluhu dalších obcí v "severozápadním sektoru" - třeba do obce Zájezd k tamnímu Zooparku nejezdí o víkendu vůbec nic (ani z Kladna), přičemž právě o víkendech by tam nějaká veřejná doprava měla smysl.

Ad "Wagon" = 2001:
Ona se má železniční zastávka Jinonice posouvat?
Ano - někam do polohy u bývalého uzavřeného přejezdu a pěšího přechodu = do oblouku blíže ke stanici metra i povrchové MHD. A kromě toho by možná mohla v budoucnu vzniknout i nová zastávka v Motole, kde v nedávné minulosti vzniklo "hafo" nové obytné zástavby ...
Pondělí, 25. září 2017 - 11:30:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 719
Registrován: 10-2005
Cech1992: zajimavejsi je spise ta zminka predtim o trucovani NBG18... V nedeli 17.9. na 324: 8908 trucovala rano (prijela o osm minut dele a pak chcipla pred Oazou) a pak odpoledne z prace opet (od CVUT neradila, doplouzeni na Sitnou a opet "restart"). V pondeli jezdil bus vesele dal na 300...
Opravdu "lepsi" tragedie to vyhrat nemohly. Nespolehlivy, nepohodlny a liny, ze s tim nejdou kratit zpozdeni, naopak to lenosti samotnou zpozdeni nabira [angry] Navic ty paradoxy ve vybave, to je prostě cira zoufalost, a tohle nas tu bude strasit dalsich (dle optimismu v zadavacce) patnact let [ko][crazy] Pry "vlajkové lodě"... Pchee!! [rofl][cunik]
Míč!... Já nechal ve vlaku míč!
Pondělí, 25. září 2017 - 14:59:34  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 96
Registrován: 8-2017
Jenom doplním, že zatímco s akcí zahrnující mj. přesun Jinonic by se mělo začít letos na podzim (s dokončením snad během příštího roku), jakékoliv další zastávky jsou aktuálně pouze ve stádiu vize.

Je zde totiž velká konkurence v podobě metra B a tramvajové trati Anděl - Řepy. A nové sídliště u Waltrovky dostatečně obslouží frekventovaná autobusová linka č. 137.
Ono pokud se bude dát na Jinonicích civilizovaně přestoupit na metro, tak lidi zpoza Prahy přelezou spíš tam, než aby přesedali v Řepích a pak znovu do toho samýho metra na Andělu. Nikdo snad nepočítá s tím, že by tim jezdili lidi z Waltrovky.
Pondělí, 25. září 2017 - 15:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4229
Registrován: 12-2007
U MBG18 mi nejvíc baví když řidič chce zavřít první, ty se zavřou a otevřou se 2. a 3. A nebo obráceně. Bud se nenaučili dělat s poptávkou nebo je něco špatně.

Docent: OC6 - Vels dnes ráno 40 minut, viděl jsem pár 119 ZC a vzpomněl na 90. kdy sem jezdil do školy

(Příspěvek byl editován uživatelem gabuliatko.)
projížděč NAD
Pondělí, 25. září 2017 - 16:06:12  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "M250.0" = 96:
"... jakékoliv další zastávky jsou aktuálně pouze ve stádiu vize. ..."
To je, bohužel, pravda, a (bohužel) nejen na "semmeringu" - "vyhrály to" pouze zastávky ležící mimo katastr hlavního města Prahy, protože si financování sehnal a zastávky prosadil Středočeský kraj ...
Samotné hlavní město (= Magistrát a městští politici) o mohutnější zapojení železnice do MHD sice soustavně zvaní, ale nic pro ně nedělá - a nebýt několika málo lidí v "referentských" pozicích, nebylo by ani zdaleka ani to málo, které dosud je ...
Pro úplnost můžeme ještě doplnit, že na "semmeringu" se uvažovalo kromě již zmíněné (nové) zastávky v Motole a (tak trochu pochopitelně obnovených) Žvahova a Stodůlek ještě minimálně i se znovuzřízením zastávky v Hlubočepích - ale než snad k tomu všemu třeba může dojít, stejně uplyne tolik času, že dráha i její okolí už bude vypadat úplně jinak, a kdo dnes umí aspoň trochu spolehlivě odhadnout, kde případné další zastávky budou v té době skutečně užitečné?
A propos (byť "mimo téma"): osobní vlaky na "semmeringu" velký význam pro pražskou MHD (a ani pro Kladno) nemají a asi ani nikdy mít nebudou, a to ani s novými zastávkami - to mnohem zajímavější a pro pražskou MHD užitečnější by byla (už dávno) třeba zastávka na "Holešovické přeložce" v Libni "U kříže" (když už se v minulosti nepodařilo prosadit ani "východní přestupní bod" na Balabence). A takových míst je v Praze samozřejmě mnohem víc - s kladenskými autobusy to ovšem vůbec nesouvisí, takže se omlouvám ...
"... Nikdo snad nepočítá s tím, že by tim jezdili lidi z Waltrovky."
Já bych a priori nevylučoval úplně ani to - stovky denně jich samozřejmě nebudou nikdy, ale ono hodně záleží i na tom, odkud a kam kdo jede a odkud a kam budou (výhledově) jezdit "semmeringové" vlaky: ne pro každého bydlícího či pracujícího v oblasti Waltrovky nutně musí být vždy výhodné právě či dokonce výhradně použití trasy metra "B" či autobusových linek č. 137 nebo 149.
Pondělí, 25. září 2017 - 16:47:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 97
Registrován: 8-2017
"vyhrály to" pouze zastávky ležící mimo katastr hlavního města Prahy, protože si financování sehnal a zastávky prosadil Středočeský kraj ...
Ani to není záruka úspěchu, viz Neratovice sídliště, což je podle mě aktuálně nejvíc potřebná zastávka v kraji, ale pořád se na ni čeká.

Další zastávky na Semerinku prosím ne, od nového GVD konečně vyjde křižování Hostivice X:30 - společné X:00, čímž budou zajištěny celodenně oboustranné přípoje v Hostivicích, což je nejvýznamnější zdroj cestujících. Další zastávky by znamenaly prodloužení JD a tím pádem nutně opakování podobného paskvilu, jaký zde byl poslední léta.
almužny forever 1
Pondělí, 25. září 2017 - 18:11:11  
Neregistrovaný host
92.62.225.177
[rofl] Rok 2017 - Kladenská autobusová doprava po integraci do systému Ropid [rofl]
Pondělí, 25. září 2017 - 18:20:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3010
Registrován: 12-2005
alnužny forever 1: Kvalita po nástupu Ropidu roste [proud]
Pondělí, 25. září 2017 - 18:40:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 366
Registrován: 9-2007
Dnes jezdila na 322 pro změnu zájezdová Setra Petra Sedláčka.
Tučňák
Úterý, 26. září 2017 - 07:24:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1987
Registrován: 6-2013
Almužny forever 1: Šotosběratelé vyřazených busů a muzejníci - záchrana kladenské veřejné dopravy 2017 [proud] Ta devítka je taky soukromé osoby.

(Příspěvek byl editován uživatelem Tučňák.)
Pavel2
Úterý, 26. září 2017 - 10:03:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 15644
Registrován: 8-2002
dnes na Radiožurnálu uváděli příklad nějakýho školáka, kterej se prej 2x vrátil ze zastávky, že bus nepřijel. tak ho pan otec musel naložit do auta a odvézt do školy vlastní dopravou. nějaká studentka prej radši chodí na zastávku o půl hodiny dřív, kdyby nejela ta její linka, aby to stíhala i s jinou.

je to velkej průser, když se každodenní dojížděč nemůže spolehnout, že jeho bus přijede. každej kdo má všech 5 pohromadě si koupí auto a na VHD se vysere. a paxe má po těch silnicích někam dojet, když je všechno ucpaný.

a přesně kvůli tomuhle odrazení stálých cestujících by si to měl někdo hezky odskákat.
Horstfuchs
Úterý, 26. září 2017 - 11:47:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 182
Registrován: 11-2013
A koho bys čekal, že to odskáče?

A) Dopravce, kterýho organizátor IDS až do konce informuje, "že budou nějaký změny, ale ještě se neví jak moc, páč nestíháme", a politici na něj tlačí, že je moc drahej, má zastaralý autobusy (páč u nich se nafotila předchozí garnitura) a v IDS je celkově branej jako pátý kolo u vozu?
B) Odpovědný zaměstnanec organizátora IDS, ve kterým se perou zodpovědnej přístup (nepřidávat spoje, páč když se to zvrhne, tak moc dobře ví, že dopravce nestihne sehnat ani lidi, ani techniku) a ryzí šotouštví (domalovat do min. intervalu max. busíků, aby to bylo na papíru s JŘ hezký a byl by tudíž hezkej u vedoucího a u politiků), takže ať se snaží jak se snaží, vždycky vyjde nepoužitelnej paskvil?
C) Řidič autobusu, který jaxi fyzicky nestíhá řídit dva autobusy naráz, pokud vůbec nějaký autobus dostane, poněvač údržba každý trosky je moc drahá a nebyli bysme pěkní u politiků a organizátor nám to neproplatí?
D) Politickej přizdisráč, jehož jedinou snahou je, pokud nebude pršet, být v náhodně zvoleným termínu v rámci aktuálního volebního období vyfocen u busíku, jak vše zařídil a zvorganizoval a že slipy, ehm, sliby plní?
Upozornění pro alergiky: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, zvráceného humoru a korrrýšů. Vyprodukováno v závodě, který zpracovává sarkasmus a vícesmyslné narážky.
Úterý, 26. září 2017 - 11:48:26  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 32
Registrován: 8-2017
Jenže v Praze se dojížděč může s autem akorát tak vyfotit... Kdysi jsem parkoval v Divoké Šárce, tam mně nějaká fetka rozmlátila okno a půjčila si rádio. Teď sice můžu parkovat v práci na dvoře, jenže tam je tak málo míst, že už půl hodiny před začátkem pracovní doby je to plné... A platit 30,- Kč za hodinu na modré zóně, to fakt ne.
projížděč NAD
Úterý, 26. září 2017 - 14:52:47  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "M250.0" = 97:
"Ani to není záruka úspěchu, viz Neratovice sídliště, což je podle mě aktuálně nejvíc potřebná zastávka v kraji, ale pořád se na ni čeká."
Jistě, není - v případě těch zastávek v Rudné u Prahy a okolí byly, pokud vím, dost podstatné tlaky (a pozice a známosti) tamních starostů a dalších místních politiků ...
A železniční zastávka Neratovice sídliště? Že by to byla "aktuálně nejvíc potřebná zastávka v kraji", tím si sice jist nejsem (věděl bych o mnoha dalších podobných lokalitách, a to třeba i na turnovské trati), ale je pravda, že už asi 40 roků nedovedu pochopit, proč tam tu zastávku už dávno (předtím) nevybudovaly (dost rozsáhlá obytná zástavba tam v okolí přece byla už před výstavbou sídliště) - potíž je ovšem v tom, že teď Vám každý normální provozní technolog namítne v podstatě totéž, co Vy zmiňujete v souvislosti s potenciálními dalšími zastávkami na "semmeringu", totiž že pak bude velmi těžké sestavit nějaký rozumný taktový grafikon, neřku-li přidat další vlaky a intervaly požadovaně zkrátit - snad kdyby byla hotová elektrizace a dále "vylepšena" traťová rychlost ...
"Další zastávky na Semerinku prosím ne, od nového GVD konečně vyjde křižování Hostivice X:30 - společné X:00, čímž budou zajištěny celodenně oboustranné přípoje v Hostivicích, což je nejvýznamnější zdroj cestujících."
Přípoje v Hostivici jsou nesporně pro jízdní řád na "semmeringu" naprosto rozhodující element, ale zřízení dalších zastávek (N.B. samozřejmě charakteru "na znamení či požádání") na ně nemusí mít likvidační dopad - navíc křižování osobních vlaků na "společném nádraží" je zrůdnost, která (bohudík) patrně díky "Sekyrovi" stejně nepřežije rok 2018: pokud vím, uvažovalo se s obnovením výhyben Žvahov a Stodůlky, takže pak by asi taktové křižování na Žvahově vyhovělo přípojům v Hostivici i s dostatečnou rezervou na občasná zastavení cestou i na eliminaci případných menších zpoždění zaviněných čekáním na přípoje. Optimální poloha výhybny by sice byla blíže ke Smíchovu, ale s tím se asi zatím mnoho dělat nedá.

Ad "Pavel2" = 15644:
"... je to velkej průser, když se každodenní dojížděč nemůže spolehnout, že jeho bus přijede. ..."
"Velkej průser" to jednoznačně je, a to nejen z pohledu "každodenních dojížděčů", ale pro KTERÉHOKOLI CESTUJÍCÍHO, protože jde nikoli o náhodnou jednorázovou mimořádnost, ale o SYSTÉMOVÉ SELHÁNÍ (a to už při samotné přípravě integrace) !!!
"... a přesně kvůli tomuhle odrazení stálých cestujících by si to měl někdo hezky odskákat."
"Horstfuchs" v příspěvku č. 182 sice předkládá 4 "tipy", ale to pravé v nich vystiženo není: zkusil jsem si jen tak "cvičně orientačně" porovnat údaje získané z "off-line IDOSu" o počtu spojů předpokládaných jízdním řádem v pracovní dny ke dni 12.06.2017 a k dnešku a zjistil jsem, že v relaci Praha, Nádraží Veleslavín - Kladno mělo v červnu jezdit denně asi 106 spojů, ale dnes to má být asi 140 spojů (t.j. o cca třetinu více), a z obce Zájezd (kterou jsem tu zmiňoval v souvislosti s tamním o víkendech VHD nedostupným "Zooparkem") jezdily do Kladna v červnu tři spoje denně, zatímco teď jich jízdní řád nabízí 13 (tedy více než čtyřnásobek) - chyba je tedy zjevně v nedostatečné komunikaci mezi ROPIDem a dopravci, a protože integraci připravoval a organizoval (a s dopravcem zjevně příliš pozdě projednal) ROPID, mělo by být jednoznačně postiženo především vedení ROPIDu v čele s "tuplovaným inženýrem" (protože o tom, že zpracovatel = "Odpovědný zaměstnanec organizátora IDS" to zlým interním postihem stejně "odskáče" či už "odskákal", nepochybuji) - a na to nezodpovědné vedení ROPIDu "Horstfuchs" jakoby zapomněl ...
Úterý, 26. září 2017 - 15:44:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 100
Registrován: 8-2017
potíž je ovšem v tom, že teď Vám každý normální provozní technolog namítne v podstatě totéž, co Vy zmiňujete v souvislosti s potenciálními dalšími zastávkami na "semmeringu", totiž že pak bude velmi těžké sestavit nějaký rozumný taktový grafikon, neřku-li přidat další vlaky a intervaly požadovaně zkrátit - snad kdyby byla hotová elektrizace a dále "vylepšena" traťová rychlost ...

Výměna elektromechaniky v Nera a hyder by snad mohla stačit, obojí se stejně neodvratně blíží.

křižování osobních vlaků na "společném nádraží" je zrůdnost, která (bohudík) patrně díky "Sekyrovi" stejně nepřežije rok 2018: pokud vím, uvažovalo se s obnovením výhyben Žvahov a Stodůlky, takže pak by asi taktové křižování na Žvahově vyhovělo přípojům v Hostivici i s dostatečnou rezervou na občasná zastavení cestou i na eliminaci případných menších zpoždění zaviněných čekáním na přípoje.

JD Hostivice - Žvahov je zhruba 20 minut, takže by to znamenalo desetiminutové čekání na přípoj v Hostivicích (kde se dá přestoupit za minutu, s rezervou za ty tři). Přitom obzvláště při každodenním dojíždění se počítá každá minuta a ježdění přes Semmerink je už tak dost pomalé. Co bych si dokázal představit, je vyměnit zcela zbytečné zastavování na Stodůlkách za obnovenou Konvářku.
Ohledně té zastávky v Motole, nějak si nedokážu představit, kde by měla být, můžete naznačit?
Co víte o tom Sekyrovi? Přecijen nepředpokládám, že by ze Společného zbyla pouze jediná průjezdná kolej, takže nevím, proč by křižování tam nemělo přežít příští rok.
Úterý, 26. září 2017 - 17:19:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4231
Registrován: 12-2007
mělo by být jednoznačně postiženo především vedení ROPIDu v čele s "tuplovaným inženýrem"
Nebyl pan tuplovaný ing politicky dosazen?

Vy jste všici jako 9001, chtěli by jste někoho věšet na větev. Klid, nikdo se věšet nebude.
Na stránkách Ropidu nevypravenost zmizela a tím pádem je všechno cajk.
Že je realita jiná, že se děti nedostanou do školy? (ony se nedostanou ani v SIDu, protože se do přemístěných zájezdových autobusů nevejdou) Koho to trápí?
projížděč NAD
Úterý, 26. září 2017 - 18:40:56  
Neregistrovaný host
109.80.102.33
Ad "M250.0" = 100:
"Výměna elektromechaniky v Nera a hyder by snad mohla stačit, obojí se stejně neodvratně blíží."
Na jednokolejných tratích (obecně) to není zdaleka jen otázka modernosti (staničních) zabezpečovacích zařízení, ale třeba také "štíhlosti" výhybek (zejména ve stanicích s excentricky položenými peróny), atd. - a náhradu babiček "hyder" za něco skutečně lepšího v dohledné době nevidím příliš reálně: "PESY" (nebo co to bude) by sice měly být nasazeny na kladenskou trať, ale že by třeba "výzisk" odtud byl kvalitnější či vůbec aspoň adekvátní náhradou za "hydry", to bych se rozhodně tvrdit neodvážil. Ale nechme toho, protože debata o turnovské trati do sekce o autobusech na Kladně (a v okolí) zcela jednoznačně nepatří!
"... Co bych si dokázal představit, je vyměnit zcela zbytečné zastavování na Stodůlkách za obnovenou Konvářku. ..."
Obnovená zastávka Konvářka (v poloze maličko posunuté k Dívčím hradům - byla ostatně v těch úvahách také) by byla (už v současnosti) určitě užitečnější a frekventovanější, než obnovená zastávka Stodůlky - ale ví dnes někdo, co se bude za několik let dít v okolí výhybny Stodůlky?
"... Ohledně té zastávky v Motole, nějak si nedokážu představit, kde by měla být, můžete naznačit? ..."
Snad někde nad krematoriem nebo možná i ještě trochu západněji - přesnou polohu návrhu neznám, ale musí tam pochopitelně být možný (a ne komplikovaný) přístup cestujících a takových míst tam mnoho není. A je také pravda, že místopisně by byl asi lepší použít název Motol pro současnou výhybnu Stodůlky a nové zastávce by naopak byly asi bližší Stodůlky ...
"... Co víte o tom Sekyrovi? ..."
Nic moc - v podstatě jen to, co je veřejně dostupné na Internetu. A pak to, že "město" ani ROPID neměly zájem jej přimět, aby v prostoru pod nynějším kolejištěm smíchovského nákladového obvodu vybudoval v rámci svých developerských projektů přípravu pro podzemní asi čtyřkolejnou "šturcovou" železniční stanici navazující na podchod (vestibul metra) "Na Knížecí", takže to v podmínkách pro stavební řízení není a nebude (a nebude s tím počítat ani rekonstrukce žst. Praha-Smíchov) ...

Ad "Gabuliatko" = 4231:
"... Vy jste všici jako 9001, chtěli by jste někoho věšet na větev. Klid, nikdo se věšet nebude. ..."
Vůbec nejde o "věšení na větev", ale o "poučení z krizového vývoje" a o to, aby to pocítili také (a především) ti, kdo berou dobré platy (z daní ostatních občanů), ale odpovědnost, kterou mají i za své podřízené, si připouštějí jen minimálně či vůbec ne - dokud právě oni nepochopí, za jaké faktické postavení v systému jsou odměňováni, nezmění se nic (a samozřejmě platí nejen v ROPIDu).
Úterý, 26. září 2017 - 19:03:48  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2011
Dnes C954E ex 1401 odtáhnuta na tyči do kovogroup na půli cesty na Buštěhrad
almužny forever 1
Úterý, 26. září 2017 - 20:13:34  
Neregistrovaný host
92.62.225.177
A koho bys čekal, že to odskáče?

..ale nikoho, to je přece jasný v našem almužnostánu a systému zvaném sockapitalismus 27. let po hadráku, že ve vedoucí funkci není nikdo za nic odpovědný. Všechno je vlastně v pořádku nebot není koho potrestat [crazy] Jediné koho lze účinně trestat je dnes člověk který se ještě snaží živit prací, - ideálně pak třeba řidič autobusu a to nesmyslnými kontrolami ohledně jakých si standardů kvality PID v kontrastu toho co se děje a strhávání peněz za cokoliv - to tady funguje výborně - to je vymakaný.. [ok]
Prostě se každý ráno na stránky Rotoprc uvede výčet spojů + - autobus který nepojedou a je to vyřešený. Jen chybí dodatek "sorry jako" ..

Šotosběratelé vyřazených busů a muzejníci - záchrana kladenské veřejné dopravy 2017

Ovšem stále ještě není vytaženo to největší eso z rukávů - spolek MHDT z Otvovic nebo kde ted jsou. Tam jsou bezesporu obrovské rezervy. Jinak pokuď tohle jsou ti náhradní dopravci kterými se nedávno chvástal kraj v čele s Džermanovou tak se máme na co těšit.. [uhoh]
Úterý, 26. září 2017 - 20:48:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 101
Registrován: 8-2017
Snad někde nad krematoriem nebo možná i ještě trochu západněji.
To považuju za docela zvytečný, vzhledem k hustotě osídlení za krematoriem tam stačí docházková vzdálenost na tramvaj a na bus po Bavorský, už ten midivymeták je dost nadstandard. Na vlak to podle mě není.
Co by možná mělo smysl (ale bylo by to setsakra drahý), by byl přestup na autobusy jedoucí po Bucharově.

Nic moc - v podstatě jen to, co je veřejně dostupné na Internetu
No a viděl jste tam někde, že by výhledově nemělo být umožněno křižování vlaků od Semerinku někde v prostoru Smíchova? Já si totiž neumím představit, že by něco takového prošlo.

ale ví dnes někdo, co se bude za několik let dít v okolí výhybny Stodůlky?
Řekl bych, že nic. Cibulka je docela významný park a jakkoliv je trochu odlehlý a nedoceněný, tak pochybuju, že by měl někdo odvahu do něj sáhnout, not a bene když v Praze je pořád dost brownfieldů v lepších lokalitách.