Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 05. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 02. 05. 2016

dolů
   autor příspěvek
Haan
Úterý, 26. dubna 2016 - 10:00:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2132
Registrován: 2-2010
Noltha: "Takže přímo tato norma zakazuje aby za oddílem byla nedostatečná, takže je zbytečné o tom psát v předpise u té střelnice."
Však proto se to ani v D1, čl. 1206a) nepíše.

Hajnej11234: "Jeden by tak nějak čekal, že pokud je sloučeno s předvěstí, tak tu výstrahu umí (byť i za cenu toho, že neumí Volno").
Jde-li takové návěstidlo s černou střelnicí obsluhovat, to aby k dalšímu návěstidlu jel každý vlak jako ke Stůj, ikdyž je na něm Volno?
Úterý, 26. dubna 2016 - 10:04:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 867
Registrován: 11-2005
Haan:
Ano já vím že se to tam nepíše, hledal jsem zdůvodnění pro Oldcerry, proč se to v bodě a) nepíše, a dalších bodech ano. Ta norma muže být jeden z důvodů proč to v článku a) není uvedeno.
hank
Úterý, 26. dubna 2016 - 10:41:34  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Přátelé, v historické diskusi jsme narazili na tohle:

https://www.k-report.net/ukazobrazek.php?soubor=1013419.jpg

Můžete prosím nám mírně poučeným laikům vysvětlit smysl použití tohoto návěstidla v konkrétním případě? Je to na vjezdu do Bečvár od Zásmuk. (Nebudu tady meditovat nad důvodem nové instalace - v roce 2008 - něčeho, co je už od r. 1945 údajně určeno k postupnému dožití... [crazy])
Úterý, 26. dubna 2016 - 11:25:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4019
Registrován: 9-2011
Já bych to viděl jako "krycí" ranžírku před přejezdem pro případ posunu z vlečky "Zempomarket".
Možná by se to dalo vykoukat ze schématu zabzař.
Z druhé strany je přejezd krytý (zřejmě) odjezdovým návěstidlem s podezřele moc svítilnami (6).
22michal
Úterý, 26. dubna 2016 - 11:29:53  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Šest? Kde? Čtyři a indikátor, ne?
Úterý, 26. dubna 2016 - 12:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2794
Registrován: 7-2006
tady meditovat nad důvodem nové instalace

To samé "vyčkávací" bylo nově zřízeno při reko v Ledečku,před vjezdem do tunelu /směr Rataje n/S/..[vypravci] Když jsme ho tam viděli,tak nás všechny /drážníky/ ihned napadla zmíňka z předpisu,totiž že nově se nezřizují ....[satan]
ICQ 237-113-861
Úterý, 26. dubna 2016 - 12:23:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 678
Registrován: 5-2002
hank: levná ranžírka bez trvalého světla.

Vedle v Ratboři kryje přejezd taky nově zřízené Vy bez bílých světel.
Úterý, 26. dubna 2016 - 12:38:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4021
Registrován: 9-2011
škrtlá bílá střelnice
Nikoliv, škrtlý vzdálenostní upozorňovadlo, protože nemáš očekávat samostatnou předvěst.
Střelnice je normální hlavní návěstidlo, na kterým může svítit červená. Stejně jako na AB bez střelnice [happy].

nově se nezřizují
Bať bať, viz tabulka s křížem a pod. [kladivo]
(kdyby aspoň tu TsK dávali jen tam, odkud je na příslušné hlavní náv. vidět, tak bych to jakeš takeš chápal - lokálka, Vmax = 60 km/h - ale že se dává na trať, kde jezděj krychlíky a hl. náv. je schované v zářezu za kopcem a tudíž tam všechny vlaky musej brzdit...)
Úterý, 26. dubna 2016 - 13:20:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3078
Registrován: 3-2006
Obávám se, že to snad musí vědět vždycky a k tomu i takovou věc jako, kde je nejbližší klacek, ne?

Hele, proč jsou vlastně u předvěsti ty cedule se šípama nebo s křížem? Fíra přece musí vědět, že v těch místech je předvěst.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Úterý, 26. dubna 2016 - 14:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 679
Registrován: 5-2002
Proč jsou vlastně na dráze jakákoliv neproměnná návěstidla? Fíra přece musí vědět...
Úterý, 26. dubna 2016 - 15:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11237
Registrován: 5-2002
Haan: Jde-li takové návěstidlo s černou střelnicí obsluhovat, to aby k dalšímu návěstidlu jel každý vlak jako ke Stůj, i když je na něm Volno?
Stačí se projet z Buben na Masaryčku - odjezdová návěstidla S1K, S2K mají jen žlutou a nemají zelenou.

Vraťte se ale k Vaší předcházející úvaze o použití černé střelnice u návěstidla, které Výstrahu návěstit neumí - mám za to, že v takovém případě použita být nemůže.
Úterý, 26. dubna 2016 - 15:46:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5710
Registrován: 7-2007
Tak vám pěkně děkuji...bože ten D1 je nechutná slátanina. To nemá hlavu ni patu...
Tak jsem se zeptal na drobnost a je z toho bramboračka.
PN, RPN, rozkaz atd.. ve své definici říká, že za ním může být náv. na nedostatečnou (pro jistotu zdublované inverzní střelnicí), ale s vyjímkou oddílového kde i když je střelnice, tak nedostatečná k dalšímu být nesmí (TNŽ).
V tom případě mi trochu chybí (podtržený text)u
čl 966. PN předvěstí návěst Stůj na následujícím hlavním návěstidle bez samostatné předvěsti, které může následovat (za odjezdovým, cestovým, vjezdovým a krycím) i na nedostatečnou zábrzdnou vzdálenost. Ale to je detail, neboť tímto neuvedením jednotlivosti (Hr) se jde bezpečnějším směrem.
A to jsem byl původně jen zvědavý, kde je krycí (oddílové) i jako předvěst.
Stále mám jen 4.
Krycí: Bechyně, Rakovník
Oddílové: Barandov, Hloubětín
A spcialitky-Vjezdy k vjezdům: Chodov (do NS), Holešovice (do Buben).
Najdete ještě někdo něco takového? Ďík.
Úterý, 26. dubna 2016 - 15:51:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4023
Registrován: 9-2011
Hajnej: Já myslím, že může. Sám jsi sem dával takový případ - ze Smíchova na Vyšehratt.
Odjezd ze Sm je vždy na Volno (je-li před mostem Stůj, tak odjezd prostě nepostavíš, bo NZV).
No a když jedeš na PN, tak... potřebuješ inv. střelnici, bo žádná sam. předvěst.
Úterý, 26. dubna 2016 - 19:50:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1032
Registrován: 11-2006
Aleš_Liesk.: Ke Smíchovu platí, co jste napsal, až na to, že v té situaci, kdy je postaveno na Vyšehradě, tak nejlepší, co smíchovská reléovka na odjezdu umí, je Výstraha a nikoliv Volno - jak jsme s Hajným psali výše ...
Úterý, 26. dubna 2016 - 21:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 495
Registrován: 11-2012
Jestli mužu tak to nejlepší co Smíchovská releovka k odjezdu do Vyšehradu umí je stůj a návěst dovolující jízdu. Donedávna tam totiž byla zelená(volno), dnes žlutá(výstraha), což se ale vyřešilo pouhou výměnou barevného filtru a přemístěním žárovky.

Ovšem nijak to nenarušuje vazbu na Vyšehrad. Volnoznak je vázán na vjezd do Vyšehradu, jak zde zaznělo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Persink163054.)
Honza_-_St.
Úterý, 26. dubna 2016 - 21:48:24  
Neregistrovaný host
83.240.79.58
Dotaz: Kolik hradel maximálně může být v jednom úseku na reléovém poloautobloku? Jedno jako v případě AH? Tolik, kolik je potřeba, stejně jako v případě HPB či hlásek? Nebo něco mezi tím?

(Že už 2,5 roku u nás není ani jedno, mě nezajímá, to vím. [wink])
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:07:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 11-2006
Persink163054: Díky, na stávajícím stavu se shodneme. Nicméně, dokud byla na Vyšehradě elektromechanika, tak opravdu na odjezdech ze Smíchova mohlo svítit jen Volno? Na vjezdu do Vyšehradu před mostem nemohla být spodní žlutá? Pokud se nepletu, tak tam mohla svítit i spodní žlutá s 3 - tu nebylo třeba předvěstit? To se mi nějak nezdá ...

(Příspěvek byl editován uživatelem Sonic.)
Haan
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 2-2010
Hajnej11237: "Vraťte se ale k Vaší předcházející úvaze o použití černé střelnice u návěstidla, které Výstrahu návěstit neumí - mám za to, že v takovém případě použita být nemůže."
A to víte, že máte pravdu. Protože je-li odjezdové návěstidlo sloučeno s předvěstí, musí umět návěstit Výstrahu. A pokud ji neumí, nemůže být sloučeno s předvěstí k dalšímu návěstidlu. To mi to zase trvalo... Díky.

AL 4023: "No a když jedeš na PN, tak... potřebuješ inv. střelnici, bo žádná sam. předvěst."
Vztáhnu-li to na Smíchov, tak jen poznámka mimo mísu: tam, kde jsou vložená návěstidla, smí se PN použít jen na vjezdových návěstidlech. Při poruše vloženého nebo odjezdového návěstidla, možno po rozkazu k odjezdu odjíždět jen na RPN, nebo písemný rozkaz.
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:10:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 11-2006
Honza_-_St.: Já myslím, že by tam žádné principiální omezení být nemělo. Souhlas se stejně jako u HPB předává od hradla k hradlu (stanici). Ale nevím, jestli se to vůbec někdy u nás u RPB hradel aplikovalo ...
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:27:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 496
Registrován: 11-2012
Honza_st:
To máš docela štestí, protože v rámci přípravy simulátoru se tímto zabývám.

Na tento dotaz mi bylo sděleno že:mezilehlá hradla HPB mohou být v jednom useku tři. Tedy stanice(počáteční), 3xmezilehlé a stanice(koncové).

Výjimku tvořil usek Březová nad Svitavou-Svitavy kde byly hradla 4 a byla na ně zpracována ministerská výjimka. Byly to:Böhmisch Weisen, Banin, Greifendorf a Vierzichhuben, později Česká Dlouhá, Banín, Grandorf, Čtyřicet lánů a naposledy Dlouhá, Banín, Hradec nad Svitavou a Svitavy Lány.

Co se týče RPB tam nevím a pokud mi je známo, tak nikde ani nebylo více oddílů než jeden. Ale to že jsem se stím nesetkal, neznamená že to nebylo.

Jinak technické omezení není, odhláška jde od hradla k hradlu(od clonky ke clonce). Ale důvod byl v rozkazech. Protože velice často se setkávám s hradlem Anna a Barbora. Což jsou dočasně zřízená hradla a je možné že tady je důvod max.3. Dočasně zřízená hradla se momentálně vyskytují na trati 072.
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:30:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6458
Registrován: 5-2007
Dočasně zřízená hradla se
Skôr hlásky...
Úterý, 26. dubna 2016 - 22:41:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 497
Registrován: 11-2012
Pravda, moje chyba. Opravte si na hlásky Anna a Barbora
Úterý, 26. dubna 2016 - 23:14:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11240
Registrován: 5-2002
Pershink: což se ale vyřešilo pouhou výměnou barevného filtru a přemístěním žárovky.
Mám za to, že se filtry ani měnit nemusely, jen se použila/zapojila žlutá místo zelené (sudé odjezdy mají výstavbu ŽČ+ZB).

Ale svítilnovej mariáš se hrál v Čelákovicích, když zobousměrněním tratě do Lysé vznikla potřeba umět na S1 rozsvítit i 40 a volno. Tak se připravená horní žlutá přestěhovala dolů a bylo...
Středa, 27. dubna 2016 - 01:41:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3079
Registrován: 3-2006
Na vjezdu do Vyšehradu před mostem nemohla být spodní žlutá? Pokud se nepletu, tak tam mohla svítit i spodní žlutá s 3 - tu nebylo třeba předvěstit?

Samozřejmě, že mohla. Kmitavou žlutou , na kterou jsem okolo S1 jezdil, si pamatuju dost přesně.
Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Středa, 27. dubna 2016 - 07:54:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2011
Ahoj všichni. Nemáte někdo seznam "zdůvodnění" zkratek, který se objevuje v ISOŘ? Díky.
Středa, 27. dubna 2016 - 09:45:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10318
Registrován: 4-2007
Pershink:
Hlásky Barbora a Anna.... 072...

Od 20.4. se tam žádné nikde nevyskytují.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Středa, 27. dubna 2016 - 16:49:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 134
Registrován: 2-2016
ad Persink163054 : mezi Smíchovem a Radotínem byla tři hradla > Barrandov, Malá Chuchle, Závodiště. Později byla Malá Chuchle zrušena ...
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 00:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 431
Registrován: 2-2004
Nebylo více Hr. na HPB Nepomuk - Pačejov, nebo Pačejov - Horažďovice předměstí?
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 00:19:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 498
Registrován: 11-2012
Miroslav Zikmund:Děkuji, trať 171 mám zdokumentovanou celou a je součástí simulátoru.

El_ron_de_cuba:zásadní je že mezi stanicemi mohou být 3 hradla, na celé trati to pak ale muže dělat jiný počet.
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 13:50:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1625
Registrován: 7-2012
Z Libčic do Roztok byly také tři než se zapnul autoblok. Víc by byl problém než by se všichni vykecali, že rozumí už by to stálo ....
Mladějov
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 13:55:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8156
Registrován: 3-2007
Byly také tři..co ? Hradla nebo hlásky ?
Co se potřebujete na hradle vykecávat ? Povídejte ?
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 21:40:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 432
Registrován: 2-2004
Persink163054: to jsem taky nijak nerozporoval. Jen jsem si dovolil uvést dva úseky, kde možná (pokud mě paměť neklame) tomu tak bylo.
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 21:53:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1626
Registrován: 7-2012
Modernizují již Rakušané Linz - Summerau, nebo stále kec až to bude hotové na české straně snadno doděláme?

Pokud bude od příštího GVD jízdní doba Praha České Budějovice cirka 2 hodiny 5 minut (čemuž se moc věřit nedá) tak by se měly zkracovat jízdní doby také na rakouské straně. pro pendolino lze dát vněkterých případech na úseku České Buděovice - Horní Dvořiště svislé rychlostníky až 100 km/h.
Čtvrtek, 28. dubna 2016 - 23:28:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7144
Registrován: 5-2002
pro pendolino lze dát vněkterých případech na úseku České Buděovice - Horní Dvořiště svislé rychlostníky až 100 km/h.

Na trati Horní Dvořiště st.hr. - ČB se nachází několik nesvislých rychlostníků s hodnotou 100 kmh.
Pátek, 29. dubna 2016 - 08:42:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1628
Registrován: 7-2012
Souhlas je tam i pár obyčejných rychlostníků 100 km/h v návrhu byly další svislé, které se nakonec ani neosadily. Byla doba kdy se chtěla dokoupit Cis Alpina. Dnes asi nikdo klopidlo nesežene.


Vzpomněl jsem si na to v souvislosti s tímto článkem http://ekonomika.idnes.cz/vlaky-z-prahy-do-brna-budou-rychlejsi-n ez-autobus-f7a-/eko-doprava.aspx?c=A160427_120646_eko-doprava_suj

(Příspěvek byl editován uživatelem Marcel_Štancl.)
Pátek, 29. dubna 2016 - 11:07:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 792
Registrován: 9-2008
Na trati Horní Dvořiště st.hr. - ČB se nachází několik nesvislých rychlostníků s hodnotou 100 kmh.

Nachází, avšak větší význam nemají. Sice se to dá s rychlíkem na tu stovku rozjet, ale pak hned brzdit. Bych řekl, že je to taková stovka, aby se vlk nažral a koza zůstala celá.
Pátek, 29. dubna 2016 - 13:04:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1629
Registrován: 7-2012
Pokud by se přidaly svislé rychlostníky které byly dle profilu trati navržené tak už b ta 100 byla poněkud delší. Ostatně představte si Spěšný vlak České Budějovice - Lipno s 610. Nevím jestli by mohla klopit s kolama nebo loděma? neví někdo jestli tu 610 Arriva opravdu má?
Mladějov
Pátek, 29. dubna 2016 - 13:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8159
Registrován: 3-2007
představte si Spěšný vlak České Budějovice - Lipno s 610. Nevím jestli by mohla klopit s kolama nebo loděma? neví někdo jestli tu 610 Arriva opravdu má?

Vy jste se koukám nějak zamiloval do Arrivy a naklápění.

Vy, co ve všech rubrikách požadujete elektrizaci najednou chcete jezdit pod drátama ? kolik ušetříte ? 10 minut ? Co kdyby ta jízdenka stála o dvacku víc ?

Prozraďte mi, kam dáte v 610 lodě ? Vy hulíte co za matroš ??
Jinak sezónnost na Lipence mluví jasně : mimo sezonu stačí solo motůrek či něco podobného se žehlou, v sezoně něco, kam se vejdou vodáci s bagáží, přečasto ožralí a blijící, tedy velké dveře a prostory - a to jsou klasická patra+ třeba hytlák.

Víte, ono by bylo nejrozumnější, abyste se vykašlal na každou lokálku, která vás napadne a přestal tam cpát provozně drahou 610, která měla smysl na neelektrizovaných dvojkolejkách v Bavorsku, a Němci se jí dost rádi zbavili, ale takové tratě tady nemáme. Zato užitečné idioty jako vy, co by koupili (ne ze svého, z našeho) každej křáp, jen aby měli fotku, tÿ bychom mohli vyvážet [crazy]
Domnívám se, že na Lipenku ani nebude přechodná.

Wono má smysl slušnými vozidly řešit tratě, které nekončí v pustině a jezdí tam dostatek lidí, ze slepých střev jako Lipno se šíleným trasováním stejně žádný zázrak neuděláte a neudělá ho nikdo.
To je typická turistická dráha, která ožívá na tři měsíce v roce a jinak bída, bída, bída, jednotky kusů.
co se týče Dvořiště a Lince, tam stejně i R v dvouhodinovce budou vozit vzduch. Zkuste se někdy taky zamyslet, jaké druhy cestujících by to využívali (+ přidejte neochotu Rakušáka k nějakým významnějším slevám a hustotu osídlení a dostupnost větších měst).

Támhle v Českosaském Švýcarsku se z jedné linky stal (oprávněně) trhák, pak do Drážďan jezdí hodně lidí jak za turistikou, tak nakupovat, ale prostě Linec je daleko a nejbližší větší město jsou Budějovice.

Linec je sice hezké město, ale třeba s DD a okolí to nelze srovnávat.
A ono se mění i priority lidí - a za posledních 25 let má auto i nezaměstnaný, takže prostě jsou trasy, kde davy do valku nenaženete, i kdybyste se na hlavu stavěl, ušima odstrkoval a šestetdesítkou od Arrivy jezdil (což je 99,99% cestujících zcela u [zadnice]).
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:17:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4035
Registrován: 9-2011
Spěšný vlak České Budějovice - Lipno s 610
610 teda, dle dalšího textu, asi nebude vícesystémová elektrická verze 810-ky, že? [wink]
hank
Pátek, 29. dubna 2016 - 14:42:58  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Božínku... [crazy]

[rofl]
https://cs.wikipedia.org/wiki/ETR_600,610
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:04:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4037
Registrován: 9-2011
Hank: já myslím, že Marcel měl na müsli jinou 610.
Nebo myslíte, že Arriva koupí na spěšňáky z Prahy do Benešova pendolíno? [lol]
Pátek, 29. dubna 2016 - 15:29:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7876
Registrován: 9-2002
Ja myslim, ze je to tenhle skopek: http://www.eriksmail.de/Templates/100326Scans/610504Hartmannshof0 91993.jpg
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
AveKaros
Pátek, 29. dubna 2016 - 17:26:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 290
Registrován: 9-2014
Zdravím, mám pro vás další otázky: Co musí strojvedoucí udělat, když je mu návěstěno, aby vypnul napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie? Tím myslím, co za čudlíky, táhla a jiné spínače má pomačkat? A byl by někdo tak ochotný, že by mi vysvětlil, co to v praxi to napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie je?
Další přezdívky: ad8am(70)/Trollik/Xuren(17)
Pátek, 29. dubna 2016 - 17:57:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11245
Registrován: 5-2002
AK: A byl by někdo tak ochotný, že by mi vysvětlil, co to v praxi to napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie je?
Stykač vlakového topení...

Co musí strojvedoucí udělat, když je mu návěstěno, aby vypnul napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie? Tím myslím, co za čudlíky, táhla a jiné spínače má pomačkat?
Teoreticky stačí jeden čudl/kroutík/klička k tomu určený.
hank
Pátek, 29. dubna 2016 - 17:58:45  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Aleš_Liesk.: To byl pokus o ironickou nadsázku... [biggrin] I ta italská ETR 610 je koneckonců klon pendolína stejně jako německá VT 610, proto mě to hned napadlo schválně to přehnat, abych se pisateli pokusil naznačit, že blbne. [lol]

Naše generace byla vychovaná za okolností, které učily číst mezi řádky, poznat a používat mystifikaci, ironii, nadsázku a jiné formy vyjadřování, jejichž rozpoznání dělá dnešní internetové generaci dost velké potíže... řekl bych.
Pátek, 29. dubna 2016 - 19:28:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1631
Registrován: 7-2012
Proč je taový zásadní rozdíl cenový mezi Elbe-Labeticket a Donau - Moldau Ticket. To Němci vědí, že když dají Čecháčkovi lístek na vlak se slevou stejně ho v Drážďanech oškubají o další peníze. Rakušan si hraje extra ksička za jízdné a extra prachy městu (daně). Moudrý obchodník sedře z kůže cizince a o peníze se rozdělí mezi sebou...
Pátek, 29. dubna 2016 - 19:54:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11247
Registrován: 5-2002
hank: Naše generace byla vychovaná za okolností ... jejichž rozpoznání dělá dnešní internetové generaci dost velké potíže
Jestli tím míříš na A.L., tak bys mohl být překvapen, že mezi vámi dvěma až zas tako velký rozdíl nebude...
Practicus
Sobota, 30. dubna 2016 - 17:00:03  
Neregistrovaný host
89.103.184.182
napájení průběžného vedení centrálního zdroje energie?

po staru: topení vlaku

páč dnes to neslouží jen k vytápění, ale i k celkovému napájení jednotlivých vozů (klima, dobíjení vozové baterie - bo ty vozy již nemaj dynama/alternátory)
Sobota, 30. dubna 2016 - 18:14:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2007
Nebo myslíte, že Arriva koupí na spěšňáky z Prahy do Benešova pendolíno?
Živit tyto a jejich příbuzné motorové jednotky není žádná sranda, v Německu se jim to na některých tratích stalo i osudným a byly nahrazeny klasickými provozně mnohem lacinějšími motoráky (viz třeba Dresden-Liberec, ale i další).
Don't take life too seriously. You'll never get out alive.
Mirek Beneš
Neděle, 01. května 2016 - 10:17:06  
Neregistrovaný host
37.188.136.18
Dobrý den, nevěděli byste jaká rádiová frekvence se bude používat při řízení dopravy a posunování v Pardubicích? Za měsíc se to prý změní a rád bych to dále doma odposlouchával na svém přijímači. Dík
Neděle, 01. května 2016 - 11:07:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 536
Registrován: 11-2009
pánové co je tohle prosím za tabulku? díky..
(Brno - Břeclav na zadních stranách vjezdových návěstidlech)
Neděle, 01. května 2016 - 11:12:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2014
Zdejv: To je lokalizační značka ETCS, viz čl. 1208 v předpisu D1.
Neděle, 01. května 2016 - 21:35:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2012
nema niekto nahlad usporiadania sedadiel v Bmpz 73 81 29-91 ? velmi by mi to pomohlo. dik
Neděle, 01. května 2016 - 23:21:41  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 75
Registrován: 9-2011
Předvěstí odjezdové S1 v Praze hl.n. odjezdovému S3a? Nebo když vlak stojí celý před S1, tak se přes S3a nestaví? Alternativní cesta existuje.
Neděle, 01. května 2016 - 23:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6475
Registrován: 5-2007
soundman: Odjazdové návestidlo môže v určitých prípadoch predvestiť iné odjazdové návestidlo.
Neděle, 01. května 2016 - 23:35:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 499
Registrován: 11-2012
Soundman:Jakou má barvu horní světlo na S1?
Pondělí, 02. května 2016 - 00:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 76
Registrován: 9-2011
Svítit jsem ho neviděl, proto se ptám.
Pondělí, 02. května 2016 - 05:13:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 703
Registrován: 8-2006
Podle plánku stanice je na S1 horní světlo žlutá, ale je mezi nimi nějakých 83 metrů, tak nevím, jestli by nebylo potřeba návěstit NZV (S1 je čtyřznak bez spodní žluté).
Pondělí, 02. května 2016 - 07:04:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6476
Registrován: 5-2007
Vasekpetr1: Nie je potreba, na celom hlaváku je 50, spodné žlté sa vôbec nepoužívajú, návestí sa Ž+B.
Haan
Pondělí, 02. května 2016 - 08:42:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 2-2010
soundman: "Předvěstí odjezdové S1 v Praze hl.n. odjezdovému S3a? Nebo když vlak stojí celý před S1, tak se přes S3a nestaví? Alternativní cesta existuje."
Pokud je ten plánek aktuální, pak zajímavé na tom je, že na jednom zhlaví existují dvě odjezdová návěstidla pro jednu vlakovou cestu. Nemělo by se to S1 jmenovat Sc1 a pro určitý typ VC plnit funkci odjezdového návěstidla? Nevím, ptám se.