Diskuse K-report » Archiv 2016 » Železnice » Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš » Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Otázky - zodpověz, kdo víš a znáš do 28. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Středa, 16. března 2016 - 12:22:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2014
Zajímala by mne jedna věc. Tuší zde někdo proč je vlečka na ŽZO neelektrizovaná když okruh elektrizovaný je. Pro různé důvody je jasné, že soustavy by asi nebylo žádoucí mít propojené. To se dá vyřešit oddělením úseků. Takže důvod je asi jiný a jaký?
Mladějov
Středa, 16. března 2016 - 12:26:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8004
Registrován: 3-2007
Karle, a důvod, proč by se měla drátovat ?
Půjčte si radši v knihovně učebnici ekonomie.
Pajas2
Středa, 16. března 2016 - 12:28:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 611
Registrován: 10-2009
KarelF: Milovice nad Labem je katastrální území a také název pošty. [happy]
Středa, 16. března 2016 - 14:04:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 85
Registrován: 7-2014
mladějov: za prvé ekonomická stránka mne nezajímá na rozdíl od faktického důvodu, protože o ekonomické stránce celkem pochybuji, že za soudruha byl důvodem už jen, protože se okruh budoval elektrifikovaný a ten kousek 2600 metrů k elektrifikované traťi Praha - Kolín by byl spíše drobnými v rozpočtu celé stavby.
Důvod k drátování: Není potřeba přepřahat elektrická vozidla pokud jsou vybavena si mohou dojet v vlastní trakci případně pokud jsou jen vezena tak není jak jsem psal potřeba přepřahu to co je veze zajede, až na okruh. Není potřeba pálit naftu atd.

(Příspěvek byl editován uživatelem KarelF.)
Středa, 16. března 2016 - 14:56:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 4-2003
Při tom frmolu, jenž na vlečce panuje, se za těch padesát let možná v naftě propálilo tak jeden a půl sloupu trakčního vedení (včetně patek)
Polabský
Středa, 16. března 2016 - 15:11:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 869
Registrován: 10-2010
KarelF: Nejen nerentabilnost ale hlavně elementární nutnost úplného galvanického oddělení zkušební sítě, je hlavní příčinou nezatrolejování vlečky.
A navíc, většina vozidel na zkoušky nejezdí vlastní silou, z mnoha důvodů a příčin.
Středa, 16. března 2016 - 15:12:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3925
Registrován: 9-2011
ekonomická stránka mne nezajímá
No tak tím je řečeno vše [wink]

protože se okruh budoval elektrifikovaný
Nikoliff. Okruh byl dokončen v červenci 1963 a elektrizace v prosinci 1965.

Není potřeba přepřahat elektrická vozidla pokud jsou vybavena si mohou dojet v vlastní trakci
Tak takových je spíš menšina. On je ale problém i v tom, že manipulační kolejiště je často využíváno pro stacionární zkoušky a je v něm různorodé napětí, třeba 15 kV 16 2/3 Hz. Což by mnohým mašinám přijedším vlastní silou třeba nemuselo chutnat.
Středa, 16. března 2016 - 20:28:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10990
Registrován: 5-2002
KarelF: Labe je ovšem vzdáleno vzdušnou čarou 10 km.
Pro srovnání doporučuji pěší výlet od Jizery do Vysokého nad Jizerou, nejlépe ve třicetistupňovém vedru...
Čtvrtek, 17. března 2016 - 07:55:30  
Neregistrovaný host
94.113.251.98
KarelF: v návaznost na příspěvek Hajnýho dodávám, že ani na kole to není od Jizery do Vysokého žádný med. Pakliže to zkusíš, tak provozovny na místním náměstí Tě v pohodě občerství[biggrin]
Leinad
Čtvrtek, 17. března 2016 - 11:00:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 8-2009
Díky. [happy] A jak to je, když se v soupravě z několika jednotek použije EDB? Nebo i rozjezd různých WTB lokomotiv?
Starý Vlk
Čtvrtek, 17. března 2016 - 11:59:45  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Leinad: Zkuste to trochu přiblížit. Ten rozjezd v diskuzi o brzdách jsem opravdu nepochopil.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 12:45:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10177
Registrován: 4-2007
dopravak79:

Jen ať to nejezdí ještě hodně dlouho. Nejlépe celý GVD. Aspoň můžu v Perníkově po dobrání 3 lůžek od Maďara chrápat až do odjezdu místo posunu s dalším blbým lůžkem od 444. [proud]
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Zlobr
Čtvrtek, 17. března 2016 - 13:07:40  
Neregistrovaný host
62.209.202.183
Docela by mě zajímalo, proč se na železnici tak nějak nevyskytují dvouzdrojové soupravy (jednotky). Přitom třeba u nás máme dost linek, které vedou větší či menší část pod dráty, a důsledkem je pak buď přepřahání (zdržuje) nebo jízda v dieselu v celé trase (prodraží se na naftě). Já bych si třeba dovedl představit RegioPantera v úpravě, že by se v čelnich vozech zrušil ten oddíl za stanovištěm a dal se tam pořádný diesel s generátorem. Ano, taková jednotka by byla o něco těžší a měla by o pár sedaček méně, ale věřím že na uspořené energii by se to vrátilo (kdo to tady psal, že třívozový RP má náklady na energii stejné jako Regionova?). Bylo by to ideální vozidlo na linky typu Praha - Písek - ČB. Z Prahy do Zdic elektricky, ze Zdic do Psku na motor a z Písku do Budějovic opět elektricky.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 13:41:05  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3929
Registrován: 9-2011
ten oddíl za stanovištěm a dal se tam pořádný diesel s generátorem.
Vešel by se tam ten "pořádný diesel s generátorem"?
Co váha?

byla o něco těžší a měla by o pár sedaček méně, ale věřím že na uspořené energii
Chudák diesel by musel při každém rozjezdu urychlovat trafo, při každém rozjezdu pod drátama se zase zbytečně urychluje dieselgenerátor.
S těma úsporama bych to moc růžově neviděl.

Takové jednotky sice existují, ale jejich ekonomika provozu není asi oslnivá (furt se tam vozí něco zbytečnýho).
Čtvrtek, 17. března 2016 - 14:06:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7783
Registrován: 9-2002
Zabozrout ma takovejch verglu od Bombardieru celkem dost. Ze by v tom bylo malo mista ? Ani ne, vsechno je hore, jako treba na Panterech. Ta trivozovka jiste umi zrat 1500 stejnosmer i 25 kV stridavinu. Jo a ma to jakbsovy podvozky. Svezl jsem se v tom, jsem si to i vyfotil.

Nejaky podrobnosti zde: https://en.wikipedia.org/wiki/SNCF_Class_B_82500

Excistuje i verze jen na 1,5 stejnosmeru, ale tech asi moc nebude, vsude jsem na cestach potkaval jen tu radu 82.

Akorat nejak nevim, jak to dopadlo s vysetrovanim priciny MU, kdyz jedna tahle mrcha realtivne nedavno sundala dve kravy a nasledne ji selhaly brzdy.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Leinad
Čtvrtek, 17. března 2016 - 16:38:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 601
Registrován: 8-2009
Starý Vlk:
Pokud sem to pochopil, tak při brždění vlaku průběžnou brzdou by při rychlém učinku byly se mohly vozy rozkmitat až by mohlo dojít k roztržení vlaku. Proto se průběžná brzda "zpožďuje" plněním válců.
Moje otázka: Mohlo by k něčemu podobnému dojít, když místo průběžné brzdy je použita EDB? (předpokládám soupravu s více elekrtickými vozy).
Mohlo by k roztržení dojít při rozjezdu? (soupravy motoráků)
Pokud ano, jak se to řeší? (Předpokládám že se to nestane, protože je zajištěna rychlost elektroniky, je to tak?)
Starý Vlk
Čtvrtek, 17. března 2016 - 18:48:55  
Neregistrovaný host
90.178.49.205
Leinad: "Pokud sem to pochopil, tak při brždění vlaku průběžnou brzdou by při rychlém učinku byly se mohly vozy rozkmitat až by mohlo dojít k roztržení vlaku. Proto se průběžná brzda "zpožďuje" plněním válců".
Pochopil jste to správně a tohle zdůvodnění jsem si nevymyslel já, ale zjistil jsem o jednak z odborné literatury, zhusta povinné ke zkouškám, a také z vlastní zkušenosti. Vždy se však jednalo o dlouhé nákladní vlaky, sestavené z vozů různých řad, různě naložených a s ne zcela dotaženými šroubovkami. A takové vlaky mají EDB jen na lokomotivách.
Soupravy vozů osobní dopravy a zvláště jednotky se chovají při brzdění jinak než dlouhé nákladní vlaky. Ty prostě ten rychlý vzestup a pokles brzdicího účinku snesou. Pokud jsou v takové soupravě vozidla, vybavená dynamickou brzdou, tak v případě brzdění se samočinná tlaková brzda tou dynamickou buď nahrazuje, nebo s ní spolupracuje. Možnosti jsou dané konstrukcí a vždy je to řešeno tak, aby nemohlo dojít k brzdění příliš vysokým účinkem, k přebrzdění. Vlak, sestavený jen z motorových vozů se při rozjezdu určitě nepřetrhne, na to mají ty motorové vozy hodně malou tažnou sílu.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 20:03:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5
Registrován: 5-2013
Priapos: Oběhy aj. jsem si zjišťoval předtím, než sem napsal na K-report. Veškeré změny spíše kosmetické, EN445 změna přesunu "polských vozů"z Bohumína do Ostravy, jinak vše ostatní až do Košic beze změn. EN444 Košice-Čadca žádné změny řazení, ani poloh, dále Ostrava přes Havířov, z Ostravy odjezd v čase předvýlukovém- 2.20, vynechání Přerov a z Olomouce odjezd rovněž dle prav.odjezdu 3.59. Zpoždění max.10 min.může vzniknout pouze v Praze jízdou přes Praha-Malešice. Bohumínský požár způsobil velké komplikace, které nejdou přehlédnout. Noční vlaky Slovakia, Bohemia však fungují takřka v původním provedení a ukončení vozu 380 již v Praze je opravdu neopodstatněné a ani pro další manipulaci na ONJ Praha během dne nutné.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 21:28:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11005
Registrován: 5-2002
Leinad: Moje otázka: Mohlo by k něčemu podobnému dojít, když místo průběžné brzdy je použita EDB? (předpokládám soupravu s více elektrickými vozy).
To přijde na to - pokud tu EDB řídíte přímo jízdní pákou, tak jdou všechny téměř současně. Pokud ji řídíte přes vzduch, tak se chová zhruba stejně, jako pneumatická. Horzit by to tedy v ani jednom případě nemělo.

Mohlo by k roztržení dojít při rozjezdu? (soupravy motoráků)
Tady je už skoro jisté, že to bude současně, takže za normální funkce všech pohonů nikoliv.
Bugear
Čtvrtek, 17. března 2016 - 22:38:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3378
Registrován: 8-2005
@Aleš_Liesk.: Jsem zvědavý, pokud dojde na ostřešanskou spojku, jestli si je duškokraj pořídí, jak se s tím počítá v SP.
»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
Pátek, 18. března 2016 - 18:20:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2016
ad Zlobr : u dvou nebo třívozové soupravy 854 není tak zásadní cenový rozdíl mezi naftou a elektrickou ... hybridní vozidlo na 3 kV =, 25 kV ~ / motorová trakce se vyrobit dá ...
hybridy motor / elektrika mají SNCF od Alstomu, jezdí v několika lokalitách, ale nevím zda v podobě AC/DC/spalovací motor ...
Pátek, 18. března 2016 - 18:55:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 6
Registrován: 5-2013
Pro Drn: Co za místo je Perníkov? Napadají mne Pardubice, ale tam EN444 jen staví a s ničím se v tomto GVD v řazení nemění..
Pátek, 18. března 2016 - 20:20:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3149
Registrován: 8-2012
hybridní vozidlo na 3 kV =, 25 kV ~ / motorová trakce se vyrobit dá
Vyrobit se dá všechno. Ale co na to řekne levičáky opovrhovaná otázka ekonomiky takové výroby, popř. provozu? Peněženka je totiž největší srab.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
Pátek, 18. března 2016 - 20:57:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10179
Registrován: 4-2007
dopravak79:

Jen staví? Já měl první noční Perníkov v novým GVD teprv minulý týden a bylo mi řečeno, že 444 nebude nic nechávat, bo lůžko kvůli rozbitýmu Boguminu nenajíždí. Takže nejezdí na předávku v Perníkově pro 878 vůbec?

Pak má omluva. To jsem netušil. Tím líp. Ono stačí, když tam nad ránem budí svými pištícími "destičkami" Navoněná bída.
Různobarevní kojoti ze svých garáží vyjí, ale modrá karavana kráčí dál ... [vypravci]
Pátek, 18. března 2016 - 20:59:15  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11010
Registrován: 5-2002
Ziki: hybridní vozidlo na 3 kV =, 25 kV ~ / motorová trakce se vyrobit dá
Dá, ale hybridnost nikterak neudělá diesel lehčím (u velkých výkonů počítejte tak 3-4 tuny na MW) a k tomu připočítejte nějakej ten generátor, kterej taky nebude do dámské kabelky...
Pátek, 18. března 2016 - 21:23:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2816
Registrován: 3-2010
Ziki: hybridní vozidlo na 3 kV =, 25 kV ~ / motorová trakce se vyrobit dá
==============
Dovolte mi dotaz. K čemu to?
Leinad
Pátek, 18. března 2016 - 21:41:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 602
Registrován: 8-2009
Hajnej, Starý Vlk: [ok]
Pátek, 18. března 2016 - 21:49:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11013
Registrován: 5-2002
JxL: K čemu to?
Třeba ke zvýšení počtu "klíčových" slov na metr čtvereční křídového papíru...
Fanop
Sobota, 19. března 2016 - 16:55:14  
Neregistrovaný host
78.45.69.168
Zdravím všechny kolegy a mám dotaz:
Studoval jsem v Brně 1965-1970 a dojížděl vlakem z Ostravy. Kolem r.1967 se začala budovat spojka cca 3 km před Hranicemi, aby se dalo plynule odbočit směr Valmez. Pamatuji si, že koleje byly už navezeny a vypadalo to nadějně. Pak jsem dostudoval a vlakem kolem onoho místa jsem jel až za velmi velmi dlouho dobu.
Po spojce ani památka. Neví prosím nějaký pamětník, co se stalo?
Sobota, 19. března 2016 - 17:50:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2754
Registrován: 2-2009
Fanop: Jednalo se o tzv. bělotínskou spojku, budována hlavně z důvodů strategických. Kolej položena, ovšem nikdy nezapojena výhybkami.
Ovšem i přesto v sešitových jízdních řádech zapracována byla.
Památka by se dala najít, obnova nebyla provedena, poněvadž jí není potřeba.
Sobota, 19. března 2016 - 20:41:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7791
Registrován: 9-2002
hybridní vozidlo na 3 kV =, 25 kV ~ / motorová trakce se vyrobit dá
Vyrobit se dá všechno. Ale co na to řekne levičáky opovrhovaná otázka ekonomiky takové výroby, popř. provozu? Peněženka je totiž největší srab.


Jsem to tady linkoval pred par dnima. Zabozroutovi se to s jeho vybornejma dosypama a dotacema asi vyplati.
Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Sobota, 19. března 2016 - 23:42:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2013
Pro DRN: EN444 má aktuálně změny: 1/Poprad Tatry-odpojení prázdných sedaček a připojení autovlaku 2/v Žilině lůžko od B.Bystrice a 3/v Ostravě napojení vozů z Polska. Potom až do Prahy nic. Ano, ty destičky žluťáků se dokáží ozvat opravdu dost hlučně, o tom žádná.. :-)
Neděle, 20. března 2016 - 15:09:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 8-2005
Zlí jazykové tvrdí, že na začátku všeho byla snaha Pardubáků mít taky Pardubice hl.n., aby se vyrovnali Hradečákům

Jako rodilý Hradečák to vím naprosto přesně. Původní název byl "Hradec Králové zastávka Pardubice". [crazy]
Co je vrchol mazlivosti? Malý bílý kocourek nalezený před dveřmi na rohožce :-)
Pondělí, 21. března 2016 - 07:08:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11023
Registrován: 5-2002
Raspi: Jako rodilý Hradečák
Snad Mechovák, ne...? [biggrin]
Fanop
Pondělí, 21. března 2016 - 08:51:04  
Neregistrovaný host
78.45.69.168
Vlada 749: Děkuji za objasnění, nikde jinde jsem se o té spojce nedozvěděl.
prag
Pondělí, 21. března 2016 - 16:44:32  
Neregistrovaný host
193.85.175.214
Jak jste tu probírali ty názvy stanic a zastávek, tak včera jsem jel zas jednou do města vlakem a nevěřil vlastnim ušim při hlášení "Dolní Břežany, Jarov" .. to bude celkem prdel, až si to nějakej chasník z vidlákova cestující do Břežan najde v Idosu a pak pošlape za šera pět kiláků po žlutý. Ale asi je to tak správně v katastru, takže šiml se nažral.
Mladějov
Úterý, 22. března 2016 - 09:26:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 8035
Registrován: 3-2007
Prag: Na výslovné přání obce D. Břežany. Nechť se chasník obrátí na pana starostu.

(lidská hloupost nemá hranic).
Leinad
Úterý, 22. března 2016 - 19:47:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 8-2009
Výslovné přání nebo "pravomocný pokyn?"
V prvním případě "zejména nikoli výhradně na pana starostu."
prag
Úterý, 22. března 2016 - 22:44:15  
Neregistrovaný host
37.48.51.181
Mnojo, třeba tam někoho mrzelo že nemaji vlak. Chasníka lituju předem, doufám že tam dorazí aspoň za denního světla (t-2).
Leinad
Středa, 23. března 2016 - 09:33:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 606
Registrován: 8-2009
Já doufám, že moc takových chasníků nebude. Když mě vyhledávač ukáže spojení do nějaký zastávky, kterou neznám, tak si rozkliknu mapu. (Podobně když mi ukazuje pěší přesuny nebo přestupy s podezřele krátkými časy.)
Pátek, 25. března 2016 - 22:37:50  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Přátelé, víte prosím někdo, kdo je výrobcem této prefabrikovné boudičky?

22michal
Pátek, 25. března 2016 - 22:53:57  
Neregistrovaný host
82.117.159.151
Šmankote, minibordel [proud]
Výrobce nevím, ale design by mohl být od Mjölků když to vypadá podobně jak Hašišbedna.
Ale vzhledem k tomu, že dost přístřešků dělá OHL, tak možná i tyto?
hank
Pátek, 25. března 2016 - 23:05:46  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
Právě že ne. "Antivandaly" tvarů U a T dělá ŽPSV - OHL, ale tyhle nemůžu najít. Kromě zastávky na fotce jsou v Plotišti, ve Spálově, asi i jinde. A už jsem jednou odkaz měl, včetně třípohledového náčrtku, o který mi jde hlavně, jenže jsem ho někam zašantročil... [angry]
Pátek, 25. března 2016 - 23:08:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3211
Registrován: 8-2012
Pan "22michal" se jen snaží být za každou cenu "vtipný".
Výrobcem je firma M-Silnice Hradec Králové, provoz Prefa v Novém Bydžově. Jde o "autobusovou zastávku".
IMHO v té šedivé hranaté betonové hrůze kolem našich tratí milé zpestření.
informuji vás, že své podezření na vaše opakované páchání trestného činu pomluvy prostřednictvím tohoto internetového diskuzního fóra dle § 184 zákona č. 40/2009 Sb. v platném znění vůči mně, dalším osobám i obchodním partnerům společností, pro které pracujete, jsem předal studentům práv a stáváte se součástí jejich projektu
hank
Pátek, 25. března 2016 - 23:57:16  
Neregistrovaný host
91.228.45.252
T_._H_. 3211: Děkuji.
Sobota, 26. března 2016 - 00:02:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 9743
Registrován: 4-2003
IMHO v té šedivé hranaté betonové hrůze kolem našich tratí milé zpestření.

[ok]
Sobota, 26. března 2016 - 23:18:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 86
Registrován: 7-2014
Pro Pardubáky a Hradečáky. Správně by to mělo být Týnec nad Labem - Pardubice a Týnec nad Labem - Hradec [happy] Proč přečtěte si něco o panu Janu Pernerovy narodil se sice v Bratčicích, ale rodina se poměrně dost zdržovala na svém mlýnu v Týnci nad Labem to vím od babičky, protože paní Pernerová zdravila mého prapradědu když jezdil okolo Labe na koni pane Hrabě a praprababička byla na ní šíleně nakrklá, že jí leze za dědou. [happy]
Tak a neměli spíš Hradečáci závidět Pardubákům ? A to s prostého důvodu nádraží v Pardubicích bylo v provozu od roku 1845 kdežto to Hradecké od roku 1857 takže Hradečáci smůla Pardubice nádraží měli dřív. [happy]
Sobota, 26. března 2016 - 23:34:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 87
Registrován: 7-2014
Vida to jsem se chtěl zeptat už dávno proč jezdí EN z Prahy hl.n. přes Malešice když obráceně je to rychlejší. Napadá mne, že se tím obrací souprava, což má význam pouze při odpojování vozů v OVA a po cestě.
Sobota, 26. března 2016 - 23:36:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 88
Registrován: 7-2014
Poslední otázka chodíte sem někdo kdo máte něco společného s e-shopem čd? Přišel jsem na celkem slušnou chybu [happy] stála mne jen pár hodin dohadování se na pokladně na hlaváku než přišla paní dozorčí a pochopila to cca za 10 minut a bohužel mne stála
2 x 500 kč [sad]
mezimestak
Sobota, 26. března 2016 - 23:55:50  
Neregistrovaný host
46.135.182.253
KarelF:Pro Pardubáky a Hradečáky.,......
Co bylo driv kure nebo vejce??????
Neděle, 27. března 2016 - 00:21:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 89
Registrován: 7-2014
V tomto případě byli jasně Pardubáci první.
mezimestak
Neděle, 27. března 2016 - 00:37:22  
Neregistrovaný host
46.135.182.253
KarelF: 👍👍👍👍
Neděle, 27. března 2016 - 13:23:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 90
Registrován: 7-2014
Tak myslím si, že znám docela dost, ale co je 01F440 fakt netuším natož když je to 4x [happy]
mezimestak
Neděle, 27. března 2016 - 13:46:06  
Neregistrovaný host
46.135.182.253
Palec nahoru[ok]
Akorat, ze to je z klavesnice na tabletu
Neděle, 27. března 2016 - 21:39:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 7-2012
Mám dotaz která rekonstrukce je náročnější 12 SNCB nebo ex 180 DB?

nebo jinak kdyby jste byl soukromník a měl prachy na reko do čeho by jste investoval? ta 180 se dá přeci přestavět na 363, pokud nevadí vzhledově hranatá okna , ale 263 měla kasli z bastarda také.
Neděle, 27. března 2016 - 21:58:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1971
Registrován: 5-2002
Pokud považujete za zásadní předpoklad pro přestavbu bastardů na esa podobnou skříň, tak zcela určitě. Občas přemýšlím, jestli svoje výlevy tady myslíte vážně nebo si děláte z lidí blázny...

řada 363: Technické řešení nové lokomotivy vycházelo po mechanické stránce z osvědčené řady ES499.0, elektrická část však byla konstruována zcela nově a nutno říci, že na poměry tehdejších traťových lokomotiv opravdu revolučně. V maximální míře přitom bylo využito nejnovějších poznatků z oblasti polovodičové techniky, a také zkušeností ze zkušebního provozu právě v roce 1977 dokončeného prototypu lokomotivy E457.0001, u kterého bylo vůbec poprvé užito pulsních měničů k regulaci trakčního obvodu. Výsledkem práce konstruktérů pak byla dvousystémová lokomotiva s pulsní regulací výkonu a řídící elektronikou, která v mnohém předběhla svou dobu a snesla srovnání i v celosvětovém měřítku!
(zdroj: prototypy.cz)

Protože lokomotiva měla jezdit po kolejích ČSD i DR (Deutsche Reichsbahn), byla o budoucí lokomotivě vedena mezinárodní jednání. Během nich bylo rozhodnuto, že lokomotiva bude odvozena od unifikovaných traťových lokomotiv ŠKODA druhé generace. Představitelé německých drah měli ale výhrady vůči jejich pulzní regulaci, která podle nich nebyla ještě v provozu dostatečně ověřena a navíc se vyznačovala vyšší hmotností než odporová regulace. Proto bylo rozhodnuto, že elektrická část lokomotivy bude řešena obdobným způsobem, jako u řady ES 499.0 (350), tj. s odporovou regulací s trvale zatížitelnými odporníky, spínanými individuálními stykači podle programu mezikontroléru. Toto rozhodnutí učinilo nové lokomotivy koncepčně zastaralými již v době jejich vývoje.
(zdroj: atlaslokomotiv.cz)
Pondělí, 28. března 2016 - 01:41:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 4-2009
Mám dotaz která rekonstrukce je náročnější 12 SNCB nebo ex 180 DB?

Obě rekonstrukce zhruba stejně, protože z lokomotiv zbudou jen podvozky, rám a skříň. Vše ostatní je nové a i koncepčně jiné. Vnitřek lokomotiv bude vypadat jako na Siemensech. Vše bude jen zabudované v krabičkách...

Otázkou zůstává, zda investované peníze do tak velké rekonstrukce mají smysl, když neustále vám zůstává lokomotiva s polovičním výkonem a omezeným polem působnosti díky pouhým dvou systémům. CZ Loko prozradilo, že tato rekonstrukce bude stát cca 70% nové moderní lokomotivy Traxx/Vectron
Pondělí, 28. března 2016 - 08:53:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 145
Registrován: 2-2014
Johny11; někde jsem četl, že bastard měl být předélaná gorila ale na lince byla v tu dobu 263 tak bastard je takový jaký je.
Pondělí, 28. března 2016 - 09:34:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 7-2012
Upřesním dotaz má smysl sem tahat 12SNCB pokud tady Bastardy hnijí? rozumný investor si spočítá životnost Bastarda a nové mašinky. určitě mu vyjde, že Bastard stejně časem dojezdí a bude kupovat nové mašinky.
Pondělí, 28. března 2016 - 09:45:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 148
Registrován: 2-2014
Marcel ; pokud bych chtěl spolupracovat se soukromníky na síti DB, nechal bych si Bastarda a nechal mu max udělat elektron. dobíječe a střídače. Jako bonus Klímu a trať mezi Dresden a Třebovou popř. dál.