Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Pražské autobusy » Archiv diskuse Pražské autobusy do 22. 07. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Pražské autobusy do 22. 07. 2016

dolů
   autor příspěvek
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 00:05:11  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
.... trošku toho vzpomínání. Poslední prázdniny ....
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 00:07:14  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
.... ještě jednou týž rok a i také naposledy ....
Kejvačka
Neděle, 17. července 2016 - 10:11:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1586
Registrován: 10-2004
Dvoudvířko včera na 165, bohužel panely se s foťákem nebaví:
http://seznam-autobusu.cz/dokumentacka/142142#photo
V sobotu i neděli jezdí linkový Krosvej El É i na 240.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 10:45:05  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Předchůdce a-314 [rofl]
Neděle, 17. července 2016 - 14:06:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 518
Registrován: 4-2013
ten ikar, ex čsad Nymburk, byl ve službách Hofmana, toho času jezdil štěchovicko souběžně z čsad Praha- Západ..... a pak přišla integrace PID.......jinak to foto je z www. ikarusy.net

(Příspěvek byl editován uživatelem verča.)
Neděle, 17. července 2016 - 14:10:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 414
Registrován: 6-2011
"StenArriva" na 332/34
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 14:15:49  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
Trošku upřesním [happy]. Nebyl přímo ve službách Hofmanna, ale pí Hofmannové, u firmy Bohemiatour; není z netu ikarusy.cz, ale když, tak ikarusy.net, ovšem: je TAKÉ na ikarusy.net [happy]
SL
Neděle, 17. července 2016 - 14:30:35  
Neregistrovaný host
89.177.42.38
To rovnou ten nesmysl s prodloužením 194 mohli dotáhnout do konce :D :D :D :D :D
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 14:42:00  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
A když už tedy vzpomínáme, 18 let nazpátek:
nereg.pozorovatel
Neděle, 17. července 2016 - 14:45:54  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
... a ještě jeden vzpomínkový Jižňák, smyčka [happy]

Neděle, 17. července 2016 - 15:38:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2013
[happy][auto]...doba ikarusová.....bejvávalo...stejně jim to slušelo[happy]
Neděle, 17. července 2016 - 21:29:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5069
Registrován: 4-2005
nereg.pozorovatel: popisovaný "turnus" s režimem 2-2-3 byl naprosto běžný u všech ex čsad a jiných dopravců. S nástupem digitálních tachografů a dalších restrikcích to šlo do [zadnice], respektive na transformaci dělených směn, aby byla splněna podmínka 8. respektive 6. hod přerušení výkonu. Docela mě udivuje že to ještě dnes někde je. Nicméně je to takový samostatný život s autobusem se spaním na hotelu/ubytovně s tím že dotyčného nikdo nevodí za ručičku a vlastně si připadá že ten autobus je jeho. Pro mě osobně lepší než ta onanie u DP. Každému holt vyhovuje něco jinýho. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
#3649
www.osdopravy.cz
Kejvačka
Neděle, 17. července 2016 - 21:32:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1589
Registrován: 10-2004
SL: Raději takto!

Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Neděle, 17. července 2016 - 23:02:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 264
Registrován: 1-2012
6120- přesně napsané, každému vyhovuje něco jiného. Mě onanine u DPP, bus mě nezajímá tak v něm nemusím bydlet, a kolem busu nic nedělám jen tankuji. Každá minuta zaplacená včas a za 160 hodin mám 25000, to mě nikdo nedá, raději jsem doma než v buse.
Neděle, 17. července 2016 - 23:23:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5070
Registrován: 4-2005
bus mě nezajímá

Jezdiče a volantotoče bus nikdy nezajímá (nebrat osobně), a zvláště jim vyhovuje že můžou každý den huntovat něco jiného, a DPP zřejmě taky. Naopak vztah ke stroji je potírán už nejen tam, ale i u těch ex čsad. Prostě mít auto jako vlastní už není IN asi nikde. No ale mě už taky dávno nebaví vyhazovat kolečka z okýnka jak večerníček noviny, a být sám sobě uklízečkou i mechanikem. Takže DNES UŽ plně souhlasím s větou "raději jsem doma než v buse", zvlášt když ten život v buse nikdo ani neocení. Jiná doba, jiné hodnoty i zájmy .. [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
#3649
www.osdopravy.cz
nereg.pozorovatel
Pondělí, 18. července 2016 - 00:10:57  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
to 6120: já to trochu i chápu, ale je potřeba si uvědomit ty důsledky. Je sice strašně krásné, že se sice nejezdí KH-KH, ale ta rána se dovážejí, ale to je možné jen do doby, než se něco stane. A kdo to pak odse*e? Nakonec to bude ten řidič, který má těch 25tis. Prostě, NE! V tomto případě musí být ta vyšší síla, která to zatrhne. Když budeme mluvit konkrétně o tom jednom dopravci, tuší ti řidiči jaká jsou ta jeho daňová přiznání, jaké jsou stavy majetku, atd.? Pak by jim asi těch 25tis. moc nestačilo. Ono i ty historie o tom, jak je to rodinný podnik jsou trošku zkreslené. Už papá současného majitele vykládal ... Kdo ví (je nás pár), by zaplakal .... To je holt ta CZ/SK nátura. Byly mé snahy (zcela nezávislý) u tohoto dopravce organizovat odbory, neboť zákon hovoří o počtu zaměstnanců .... vřele doporučuji se pokoušet [happy]
Pondělí, 18. července 2016 - 02:41:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 33
Registrován: 8-2015
Kejvačka: Snad jen nerozumím vtipům, ale opravdu chcete vést linku přes Karlův most?

(Příspěvek byl editován uživatelem prostědejv.)
Ml636
Pondělí, 18. července 2016 - 10:27:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 11-2006
7012: Takovému ignorantovi bych sekl ráčnou přes paznehty, kdyby měl jezdit s mým přiděleným autobusem. Tak proč tu práci doprkýnka děláš, když tě bus nezajímá? Proč nejdeš prodávat elektřinu důchodcům? Vyděláš si ještě víc než dřepěním na propocené smradlavé sedačce, když ti teda jde jen o ty prachy.
25 000 za 160 hodin? Hrubého? To není žádné terno. Prostě lopata horší než cigán u lopaty. Horší v tom, že ten cigán se nemusí hádat s páchnoucími vemeny ve dne v noci, je od fyzické práce zdravý a opálený, má vymakané tělo a ne bachor z bejka a páteř jak klikový hřídel.
Nebo 25 čistého za 160 hodin? Nenechte se čtenáři vysmát. Není to pravda. Ani zdaleka. Leda nějaký nočkařský podkouřínek, který ve výběrovém nočním turnuse jezdí sotva mu zaschly papíry, případně odborářský veleodborář, který radši ani moc nedělá a podnik mu platí držhubné. Známe...
Normální řadový řidič se na tuhle cifru při tomhle počtu hodin nedostane snad ani s víkendama a na kloubu. To už vypadá, že se verbíři z HR přesunuli na Káčko.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Pondělí, 18. července 2016 - 12:28:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5071
Registrován: 4-2005
Ono to podle toho co zastupci firem blejou PRESStitutům do éteru, to skutečně vypadá jako že pečený holubi lítají sami oknem řidičům do huby, škoda že realita je uplně jiná stejně jako ve všem co média vypotí..

Jinak Ropid vehementně ujišťoval že situace v Arrivě se stabilizuje, nebo je už stabilizovaná, takže není důvodům k panice a dalším razantním opatřením.. Asi si každý představujeme pod pojmem "stabilizace" něco jiného nebo opět lžou [lol]


(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
#3649
www.osdopravy.cz
Pondělí, 18. července 2016 - 12:53:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2700
Registrován: 12-2005
6120: Tak už má problémy i Arriva Střední Čechy.
Pondělí, 18. července 2016 - 18:43:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 265
Registrován: 1-2012
Ml636- jsi mimo mísu. Neznáš mě tak se do mě neser!!!! Jezdi si u Štěpánka žij si svůj sen o tom že je autobus tvůj a mě nech na pokoji. Dle platného zákona je přestávka na odpočinek a ne na blbnutí kolem busu, raději se každou službu podívám na jeden film v tabletu. Na busu mě zajímá jen zásuvka pro nabíječku. Pokud se mě na buse něco nezdá tak jej vyměním, pokud je více znečištěný tak požádam o úklid mimo pořadí, volný čas mám pro rodinu a koníčky, z práce a do práce chodím s čistou hlavou, je mi jedno kde bus jezdí a kdo s ním! Kancelářský se také o kancelář nestarají!
Pondělí, 18. července 2016 - 18:59:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 846
Registrován: 4-2007
Ml+ 6120: fakt nevim, na co si oba hrajete. Oba víte, že vztah auto versus řidič se už léta u DP nenosí a nějak se tak z řečí minulých domnívám, že to je i důvod, proč jste se na to (myslím tím ježdění pro DP) vykašlali. Když si to přetete ještě jednou jednou - nemá von třeba 7012 pravdu? Před hodinou jsem u nás na vsi vypad z "jeho" autobusu a fakt si nemyslím, že by on nebo auto nějak strádalo. Jen nemá "mončičáka a kobereček".
Pondělí, 18. července 2016 - 19:11:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 847
Registrován: 4-2007
A jééé, on už mezitím odpověděl. Ale nemyslím si že ví, kdo se ho teď zastává.

Fakt se ale domnívám, že jste (jsme) na stejný lodi, akundrát se nedokážem domluvit. DP - 150 na hodinu a nestarej se o nic a do ničeho se neser. NEArivva - starej se o pořádek, auto je tvoje a parkuj si s třeba v ložnici. Ale pro spoustu lidí je toto neskutečný bonsus, který v jejich očích kompenzuje i o třetinu menší výplata.
Pondělí, 18. července 2016 - 19:18:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5073
Registrován: 4-2005
Chmeldo, já myslim že sem si to s uživatelem 7012 jasně řekl že je to o prioritách. Sice nevím o jakém čumění na filmy přes jakou zásuvku je řeč, neboť ty byly u DP mimo pár šejdrových aut (s mončičáky a koberečkama) těžce potíraný jako nedovolená úprava, stejně jako nevím o jakých pauzách když se u většiny "vyladěných" vzorů 21.století se člověk ani nestačí vychc*t na kolo natož hledat v té mini pauze někde 00 někde na starý Písníci při cukání po věčně zacpané žluté stezce.. Je pravdou že "čsad" na většině konečných sice taky žádný 00 nebylo, ale aspoň sem si stačil dojít do až 5.km vzdáleného lesa, a to i na houby. [biggrin]
Je jasné že rodinkáři si to chtěj odjet (no po Praze spíš odskákat-tam to už o žádném ježdění dávno neni) a táhnout domů, a né někde smrdět 5 hodin v horách. Každému co jeho jest. Já jen tvrdím že obojí už dnes stojí z mnoha důvodů za vyliž [zadnice] a dobře už bylo.
Na stejný lodi jsme, a hádkama mezi sebou ve stylu kdo je na tom "míň mizerně" se nemáme šanci nikam ke zlepšení posunout. Niceméně s těma věčně (většinou na oko ze strachu) spokojenýma,nebo těma co jim stačí málo, je to bez šance už uplně.
#3649
www.osdopravy.cz
Petr_k
Pondělí, 18. července 2016 - 21:41:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11561
Registrován: 4-2003
Ono je to mezi dvěma extrémama - načinčané šejdristické výhodářské přidělenky, jejichž majitelé by si je na noc nejraději zamykali do skříňky na šatně (extrém Klíčof - bílá nebo červená zrcátka a s nějakýma směrnicema můžou majiteli políbit dolní konec zad, nebo u nás na Mírově majitel modelu 4104, který píše na to, že mu s tím někdo vyjede, aniž by se ho zeptal, služební hlášení), vs. auta, který střídají všichni jak poslední cigáro a nikoho nesere jejich stav (technický ani vizuální), což jsou typicky nočky.

Stav "všechno je něčí, proto je to v pořádku" je u dýpý bohužel naprosto nerealizovatelný. A do stavu "nic není ničí a přesto je všechno v pořádku" jsme ještě morálně nedospěli (a nejspíš nikdy nedospějem).
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pondělí, 18. července 2016 - 22:44:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1644
Registrován: 9-2007
Hezky úsměvná diskuze.
Také jsem měl rád vyvoněné Karosy, ale to už dnes opravdu není IN, proto i já jezdím dnes už jen sporadicky.
Ovšem v Praze, jste na tom ještě královsky!!!
U nás na severu jezdí řidič za 109,- a čím déle, tím menší výhody má, je-li u podniku přes 20 let, zásadně dojíždí vraky, protože nové vozy se přeci musí točit ve dne v noci s nováčky.
Dnes opravdu vedení nezajímá, že Pan Řidič dokáže udržet vůz tak, že vypadá po 6.letech jak z fabriky, dnes ředitele zajímá jediné, aby měly vozy stejně nalítáno a pokud tomu tak není, tak ho majiteli, který o vůz pečuje sebere a dá ho na noce.
To, že stojí několik vozů rozlámaných po pár letech u plotu nikoho nezajímá a nikdo nikoho netrestá, hold z autobusu se stalo spotřební zboží, to jenom nás pár, to porád neráčíme pochopit!!!
Pondělí, 18. července 2016 - 23:36:01  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 12-2007
Hezky úsměvná diskuze.

Jo,jo, bus mě nezajímá, hlavně, že je každá minuta zaplacená včas a za 160 hodin mám 25000. Ač s Ml636 mnohdy nesouhlasím, tak tady si s ním úplně shodně říkám proč tu práci doprkýnka děláš? Pokud pracuješ podle fráze do výše svého platu, tak aspoň dělej za co Tě platí, jinak si nezasloužíš ani těch 109 Kč/hod. co dávají na severu. Víš, není nic horšího než když směna začíná vykydáním tuny bordelu co tam zbyly po kolegovi vylepšených přilepením se k volantu. Stejně tak dokáže potěšit ta klepající se troska, která má spoustu závad jenom proto, že je nikdy nikdo nezapsal. Proč to zapisovat, vždyť dílna stejně dělá h.... (to není z mé hlavy, to jsou obvyklé nářky, těch co je bus nezajímá).
Úterý, 19. července 2016 - 00:16:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5075
Registrován: 4-2005
proč tu práci doprkýnka děláš?

A proč by to nedělal respektive je uplně jedno že to dělá v DP a možná kdekoliv jinde. Prostě typ lidí který mají zaměstnání jako zdroj příjmu nic víc. Udělat si to nejnutnější a táhnout domů. Už se fakt ani nedivim když jakýkoliv vztah k vozu jak jsme se dozvěděli není IN, vlastně je i nežádoucí. Těm kdo to prosadili a zrealizovali nezbývá než "pogratulovat" - i oni můžou za hluboký podstav řidičů dnešní doby.
#3649
www.osdopravy.cz
Ml636
Úterý, 19. července 2016 - 00:45:12  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5640
Registrován: 11-2006
7012: Cestou jsem našel ještě čtyři další vykřičníky, tak si je tam můžeš přidat... !!!!
Přestávka slouží na jídlo a na oddech, a jak si každý udělá přestávku, to už je na něm. Já volím aktivní odpočinek. Je velký rozdíl odpočívat dřepěním na sesli, nebo se jít projít, případně si vylepšit autobus, protože narozdíl od někoho, si přidělené věci vážím a mám rád mně příjemné pracovní prostředí.

Na to navážu hned na příspěvek 666: bodejť by si toho v Dýpíčku vrchnost a potažmo pak i řidiči vážili, když oni, narozdíl od soukromých dopravců, ty vozy dostanou od magistrátu a čau. Něčím jezdit musíme, něco vždycky bude. Když se to rozbije, tak se prostě koupí nový, oni to ti blbečkové (a to jsme my všichni) stejně zaplatí na daních, na jízdném a ještě zbyde na kapříky a medvědy a kdovíco ještě. Jakáž pakáž s tím.
U soukromníka když nějaký podobný ignorant rozfláká "majiteli" jeho autobus, ten se na půl roku odstaví, protože se musí sehnat motor, převodovka, nebo opravit po vylágrování nápravy, tak si "majitel" vezme z kopřiv zálohu, většinou ty nejhorší škopky co existují, jinak nemá s čím jezdit.
Takže na něj prší, v zimě má zimu, v létě naplno topení, 3x za šichtu musí dolít vodu a 2x oleje a narozdíl od -píp-tůt-KGX 6-stojím nejede-, ta auta jezdí po různých koutech republiky, případně se na garáži objevují jen v určitých intervalech a ne denně, řidiči v nich často tráví dlouhé hodiny pauz a když se náhodou stane, že se něco uklepe, tak 20 lidem ujede někde přípoj, který jede jednou denně a potom ještě v úterý.
Takže bývá zájem, aby se řidiči o auta starali a aby je znali. Řidiči kteří tu práci dělají rádi a ne jen si oddřepět a odkroutit (což se dá i v supermarketu nebo na poště za přepážkou), si tím často odpočinou lépe než jen sezením a navíc nezblbnou.
Však oni vás za chvíli pozvyřazují všechny, protože někomu přijde drahé platit na mhd pytle brambor za volantem, když se teda jezdí kolem komína, o nic se nestará a jen se točí volantem 2x levá, 4x pravá a mezitím 8x psss-psss-psss-psss, leccos už zvládne i google a počítače. Dopředu se posadí děžurná s rukou na velikánském červeném puntítku, jakože kdyby google projel zastávku, tak do něj pleskne a nazdar. Degradace povolání řidiče autobusu dostoupí nejvyššího vrcholu. Dobře to k tomu
směřujete.
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
Úterý, 19. července 2016 - 06:27:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 668
Registrován: 4-2006
Jak je to nový VŘ na busy pro DPP, tak tam asi nic o klimě pro salon neni, co?

Ale jestli se má objednat 150 SDN busů, tak to vychází akorát tak na náhradu za Citybusy do r.v. 2001, kterých jsem napočítal nějakých 142...

"Posychrovaný" to vyžadováním 4-vrat asi neni, co?

Ale nic moc. Citybusy by byly návratem zpět ke kořenům sahajícím k půlce 90. let (zvlášní), pšonkobusy by byly potupením průmyslové tradice naší země a SORky jsou SORky...

Chtělo by to Medvědy. [sad]
VŘBUS
Úterý, 19. července 2016 - 09:43:52  
Neregistrovaný host
195.88.164.253
Co si tu zadávačku přečíst fríkulínku...
Úterý, 19. července 2016 - 12:35:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 201
Registrován: 9-2013
Zdravím, určitě to tady někde je, ale já mám tu smůlu, že se mi to nedaří najít. Nemá někdo uložený ten odkaz na zadávací dokumentaci na ty busy DPP? Děkuji
Fkam
Úterý, 19. července 2016 - 12:50:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2334
Registrován: 3-2011
Tak busy snad uklízí úklidová firma v depu ne ? A když je závada, stačí zavolat KGX a oni se o to už postarají. Řidič nemusí být nutně mechanik, opravář. Řidič má řídit a nestarat se o nějaké další záležitosti, které jsou v kompetenci jiných.

Souhlasím s kolegou 7012
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Úterý, 19. července 2016 - 13:19:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5076
Registrován: 4-2005
Tak busy snad uklízí úklidová firma v depu ne ?

v depu no.. je to tady zase samej výborník koukám.. [lol]

A když je závada, stačí zavolat KGX a oni se o to už postarají

Jasně, když ti to zdechne například na přechodu v betonovém zůžení stačí předně zavolat KGX, a oni se ihned teleportují do místa problému. Jde vidět že si letitý praktik.. [crazy] Akorát asi jen mě se staávalo že z vysílačky sem byl zahlcen dotazy "a myslíte že to zvládne dojet na obratiště xy" nebo "Máte nějaké řešení"... Ale KGX se postará! A to je hlavní, stačí jen točit volantem a mačkat pedály, myslet a natož něco vědět netřeba - taky to tak vypadá [ok]

IMHO ...fakt hodnotný příspěvek něco jako v diskuzi na iDěs nebo Análně.cz



(Příspěvek byl editován uživatelem 6120.)
#3649
www.osdopravy.cz
Fkam
Úterý, 19. července 2016 - 18:21:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2335
Registrován: 3-2011
6120 - tak asi u busů je to jinak. U tramvají se vozy čistí hned po zatažení.
[happy]

Na školení nám zdůrazňují v případě nějaké poruchy, mimořádnosti první co (pokud není zranění), tak volat KGX a vše řešit podle nich, protože jsou velmi neradi, když řidič projeví svou aktivitu (častokrát se špatným koncem co jsem slyšel).

A koneckonců KGX je přece od toho, aby řidičům pomáhalo. Zatím se mi nestalo, že by se něco nepovedlo, když jsem se držel pokynů dispečerů. Raději podle nich než něco sám opomenout.

(Příspěvek byl editován uživatelem FKam.)
Navštívené tramvajové provozy v roce 2016 - Erfurt (10x), Gotha, Nordhausen, GOP, Wroclaw, Bilbao, Lisabon, Sintra, Almada, Porto, Graz, Rostock, Jena, Würzburg

Najeto po Evropě v roce 2016 : 12 482 km
Martinmarilynmanson
Úterý, 19. července 2016 - 19:15:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10169
Registrován: 12-2007
Dopředu se posadí děžurná s rukou na velikánském červeném puntítku, jakože kdyby google projel zastávku, tak do něj pleskne a nazdar. Degradace povolání řidiče autobusu dostoupí nejvyššího vrcholu. Dobře to k tomu směřujete.
Ano... Mercedes-Benz Future Bus: Autonomní autobus pro blízkou budoucnost
Be clever - use public transport!
Úterý, 19. července 2016 - 20:05:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1544
Registrován: 12-2007
tak asi u busů je to jinak. U tramvají se vozy čistí hned po zatažení.

Tak ani u tramvají to není žádná sláva. Ona ta úklidová služba tam není od toho, aby čistila řidičský chlívek.

Co se KGX týká, tak ti s řidičem v kabině nesedí. Je pravdou, že se po řidiči chce, aby v případě problémů ihned volal dispečink. Má to svůj význam hlavně u tramvají. Pokud se vozík zastaví a řidič nejdříve dumá co by to mohlo být, pak cosi kutí a teprve, když to nevyjde, volá na dispečink, tak už za ním stojí kolona až bůhví kam. Závady na vozech se více-méně stále opakují a dispečer (není-li to trdlo) při nahlášení problému ví, která bije a podle toho umí určit další postup.
Úterý, 19. července 2016 - 22:41:27  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5077
Registrován: 4-2005
při nahlášení problému ví, která bije a podle toho umí určit další postup

Dnes plno lemplů neumí ani zmáčknout předvolbu kanálu příslušné garáže, je to slyšet dnes a denně natož pak něco technicky posoudit nedej bože vyřešit. Vztah k vozu není IN [nene] prostě volám KGX a ééééé nejedéééé [lame]
#3649
www.osdopravy.cz
Kejvačka
Středa, 20. července 2016 - 10:14:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1590
Registrován: 10-2004
ProstěDejv: Ne, vést pidibus přes Karlův most nemyslím vážně. Plánek byl narážkou na to, že prodloužení linky 194 na Klárov považuji za nesmyslné a sama její existence jako levného taxíku pro zahraniční turisty je pochybná.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Čtvrtek, 21. července 2016 - 08:48:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 447
Registrován: 11-2007
Nevím jestli to tu už někdo psal ale každopádně pro info. Do 31.7. jezdí linka 113 až na Točnou. Tohle nikdy nepamatuju aby 113 jezdila dál než na Písnici takže[fotic]
Čtvrtek, 21. července 2016 - 17:07:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5081
Registrován: 4-2005
O prodloužení 113 na Točnou se dokonce uvažovalo v dobách kdy na Ropidu ještě neseděli ti co propagují integráčka a jednotný nátěr, jako mantru kvality.
Konečně by tím zanikl ten dnes už naprosto zbytečný paskvil 173. Rozrustající Cholupice i Točná by dostali poprvé i přímé spojení na Metro, a to v režii civilizovaného dopravce. Jako napaječ tramvaje by dál posoužila stále posilovaná 341.
113 by byla vlastně linkou městskou peážní, která by opustila nachvilku i hranice hlavního města.
#3649
www.osdopravy.cz
Čtvrtek, 21. července 2016 - 19:57:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 93
Registrován: 2-2015
Vozové JŘ V PIDu

Exkluzivně vám přinášíme vozové jízdní řády soukromých dopravců v PID. Zatím sice zdaleka nejsou všechny, ale každý den přehled částečně doplňujeme.
http://www.tram-bus.cz/mhd-praha/prazska-integrovana-doprava/vjr/ (MCH+JP)
Denně aktualizované stránky o dění ve veřejné dopravě v Praze a ve středních Čechách.
TRAM-BUS.CZ
Kejvačka
Čtvrtek, 21. července 2016 - 20:15:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1592
Registrován: 10-2004
Dj, 6120: Poudá se, že má 113 zůstat takto prodloužena trvale, ale pochybuji o tom vzhledem k tomu, že výluka z Modřan do Cholupic končí už 31. 7. a trvalá změna od 1. 8. není. Nebylo by to marné, ale stálo by to peníze.
Každopádně, 173 v bezvýlukovém stavu jako dvě na sobě nezávislé linky, které mají společnou jen konečnou zast. Obchodní náměstí, to mi připadá jako záležitost zcela proti smyslu tvorby MHD v Praze snad už od jejího vzniku, kdy snad vždy převažovala snaha o přehledný provoz a dvě samostatné linky s jedním číslem nemají v dějinách zřejmě obdobu. Stejnou "logikou" bychom mohli zrušit minimálně polovinu linek a zavést třeba 139 Komořany - Želivského a 139 Želivského - Sídliště Rohožník, 119 Letiště - Dejvická a 119 Dejvická - OC Zličín apod.
Násirovo nám. by si zasloužilo nějakou plnohodnotnou dopravní obslužnost alespoň ve spičce, např. prodloužení (odklonění) 157 z Čechovy čtvrti. I o tom jsem slyšel, že by to snad mělo být realizováno, ale oficiálně nikde nic není.
Karosa řady 700 - nejlepší autobus
Vareckaj
Čtvrtek, 21. července 2016 - 20:55:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 731
Registrován: 3-2009
Tady jedna 173


A pár vysokých..
Tučňák
Čtvrtek, 21. července 2016 - 21:07:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 6-2013
Taky si myslím, že je to příprava na trvalou změnu, nejpozději v říjnu se tam 113 vrátí.
Jesenickejm už došla s Arrivou trpělivost, chystají vlastní školní linky. odkaz
ČSAD Benešov: BNA 39-91, BNA 74-10, BNB 07-09 Milan Bado: 1001, 1002 ČSAD Polkost: 1613, 1617, 1640, 1626
DP Praha: 5835, 5952, 7083, 6776


Pátek, 22. července 2016 - 07:30:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 448
Registrován: 11-2007
Tak bylo by to fajn, kdyby ta 113 zůstala prodloužená. Jen škoda, že už se nemůže člověk spolehnout na jízdní neřád a místo Karosy tam kolikrát přijede ten zázrak z Libchav[angry]
Pátek, 22. července 2016 - 08:51:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 967
Registrován: 11-2007
http://www.denik.cz/z_domova/v-praze-se-srazil-autobus-mhd-s-kami onem-pet-ranenych-20160722.html
Pátek, 22. července 2016 - 09:15:07  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 604
Registrován: 10-2012
Pepola: tady je i foto:
https://www.novinky.cz/krimi/409890-autobus-mhd-se-v-praze-srazil -s-nakladnim-autem.html
Zdá se, že podle fotek náklaďák tentokrát dopadl hůře něž Sorka.
www.modelytramvaji.cz můj web o modelech MHD ve velikosti HO, TT a N
Jahu
Pátek, 22. července 2016 - 11:28:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 599
Registrován: 8-2005
Kejvačka:
Jednu dobu byly o víkendu v provozu dvě linky 197:
Smíchovské nádr. - Sídl. Lhotka a
Háje - Volha
To ještě existovala 198 (SN - Sídl. Písnice).
Pátek, 22. července 2016 - 12:22:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12847
Registrován: 10-2004
Nejsem si jistý, zda by o prodlouženou 113 místní vůbec stáli. 173/341 dorazí do Modřan za 13 minut a za 20 minut jsou 3 na Karláku, případně za 26 minut na Václaváku. Lince 113 to trvá 33 minut jenom na Kačerov. To už by bylo lepší prodloužit na Točnou vybrané spoje linky 150.
Petr_k
Pátek, 22. července 2016 - 14:01:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11568
Registrován: 4-2003
Jelikož jsou tam na té jedné (dvoj)lince nejméně spolehlivého dopravce PID 100% závislí, tak uvítají jakoukoli alternativu, i kdyby měla 113ka jezdit za Plísnici pouze v pdš...
DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
Pátek, 22. července 2016 - 16:57:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 673
Registrován: 4-2006
http://zpravy.idnes.cz/nehoda-autobusu-a-kamionu-v-praze-dq5-/kri mi.aspx?c=A160722_070216_praha-zpravy_fka

No ale teda skutečně - ten skelet u tý Sorky určitě není špatný. Vyšla z toho celkem důstojně. Tirák byl určitě ve výhodě...
Pátek, 22. července 2016 - 18:08:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 386
Registrován: 1-2007
Nyní stále existuje linka 197, kdy polovina spojů od Smíchova končí na Sídliště Písnice resp. polovina spojů od Hájů končí v zastávce Na Jelenách.

Pozn. pokud by jezdila v trvalé trase linka č. 113 na Točnou tak by nejspíše minula zastávku Cholupický vrch, takže na Kačerově by byla za cca 28 minut, což je srovnatelná doba s cestou na Smíchov resp. Kačerov přes zastávku Na Beránku.
nereg.pozorovatel
Pátek, 22. července 2016 - 18:21:25  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
A ve kterém období jezdila 197 v trase Háje - Volha (jako vložené spoje)???? To si už nepamatuji a vlastně si nejsem ani jist, že to tak kdy bylo? A hlavně za doby existence 198?? Trasu na "Lhotku" bych myslel, že byla 199, ale nejsem si jist časovou osou postupného rušení 198 a 199.
Pátek, 22. července 2016 - 18:48:57  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 12850
Registrován: 10-2004
Paes: Uznávám, závlek jsem neodečetl. I tak by ale jízda přes Modřany a tramvají nebyla delší. Každopádně je potřeba nezapomenout na ekonomickou stránku věci. Točná i Cholupice jsou části s malým počtem obyvatel a celkem slušný interval mají i díky tomu, že exstuje cosi jako linka 341, čímž ji plní i cestující z Dolních Břežan, stejně tak by bylo dobré ponechat obsluhu Cholupického vrchu a Dolnocholupické ulice. S ohledem na osídlení pochybuji, že by Praha byla ochotna navýšit prostředky tak, aby mohla být zachována na lince 113 obdobná nabídka jako na současné výlukové trase. Domnívám se, že by to vedlo k významnému omezení směru Břežany - Točná - Modřany, s čímž by zejména Břežany, které pravděpodobně část 341 platí, nemusely souhlasit.
Ml636
Pátek, 22. července 2016 - 19:01:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5644
Registrován: 11-2006
Zkrácená 197 jezdila v trase Chodov-Volha a začalo to, když se prvně dala do kloubů a přetrasovala v září 2009. Do té doby jsme to jezdili ve Vršovicích jako oblíbenou "dálku", byla to naprosto skvělá linka.
Pak nám to vzali a zbylo nám slepé střevo v podobě: Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha- Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha-Chodov-Volha. .. a dál do naprostého zblbnutí. Někteří od nás tam začínali kvokat, mňoukat, cinkat, přidružily se různé skřeky, Choděje a Volhofobie. Autobusy marodily s náma, 7348 odmítala točit na kruháku zpátky, když se to původně jezdilo Kunratickou spojkou.[biggrin]
Do té doby nám 197 ostatní docela záviděli. Na Hájích nic moc, ale Na knížecí vždycky kolem 40-60 minut pauza a potom perfektní lítačka. Dodnes na původní 197 vzpomínám, byla fakt skvělá.
I když jak tak vzpomínám, autobusům které nebyly v kondici, nedělala moc dobře, zažil jsem na ní ze všech linek snad nejvíc poruch.
Jednou mě fakt mrzelo, když pro dobrotu garážmistra měla garáž prostoj, když mi vyměnil na víkendovém negarantu psaný Ciťák za Karosu 7346 a ta na Jelenách zdechla. Potom dovezli čerstvě zgenerálkovaný 7426 a ten zase přehříval, ale dojezdili jsme to. Jo, 197, pěkná linka...
"První den Citaro, nejlepší Citaro. Druhý den Citaro, příliš mnoho Citar." (ML636, 2013)
Rebel Yell
NSČ
Pátek, 22. července 2016 - 19:56:29  
Neregistrovaný host
37.48.7.44
Něco k historii: asi do konce 60. let existovaly také spoje ČSAD od bývalé Vyšehradské radnice (nedaleko Výtoně) přes Modřany a Cholupice na Písnici. Později existovala alespoň školní linka Cholupice - Písnice, která vydržela do 90. let. V souvislosti se 113 se také zmiňovala nová konečná někde na konci nové písnické zástavby.
Na Točnou se původně jezdilo s ČSAD od Prahy přes Komořany a Břežany. 173 byla z Cholupic prodloužena nejdříve jenom v neděli (nebo i v sobotu?), protože ČSAD provozovalo málo spojů. Ještě k historii 173: původně měla být v 60. letech zprovozněna linka MHD z Bráníka a ukončena někde v oblasti Beránku. Výstavba obratiště by však byla příliš nákladná (současné obratiště Na Beránku je až z 80. let), tak se později zavedla linka až do Cholupic, tehdy ještě mimo Prahu.

Jo, 197 jezdící z Kosmonautů (Hájů) na Moskevskou (Na Knížecí). Vždy mě překvapilo, kolik lidí cíleně na 197 na Knížecí odpoledne i při 30 minutovém intervalu čekalo (bavíme se již o konci provozu). A v opačném směru dopoledne (interval 60 minut) také netrpěla nedostatkem cestujících mezi Lihovarem a Knížecí. Potom tam zavedli (nechci je jmenovat, zkazili mi většinu používaných linek) linku 121 a potom i to zrušili...
nereg.pozorovatel
Pátek, 22. července 2016 - 20:12:11  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
No právě, mně se tam nezdály ty Háje. Háje - Na Jelenách je jasné, Chodov - Volha jasně, ale Háje - Volha, to je spíše nesmysl, resp. v podstatě neproveditelné bez točení se dokola a na jedné zastávce by jezdila do obou směrů obousměrně :D
Jahu
Pátek, 22. července 2016 - 22:46:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 600
Registrován: 8-2005
Ad linka 197:
Pravda, byly to o víkendech úseky Chodov - Volha a Smíchovské nádraží - Sídliště Lhotka, tedy de facto dvě samostatné linky pod stejným číslem, které neměly žádnou společnou zastávku. K tomu 198 v trase Smíchovské nádraží - Sídliště Písnice. 199 byla tou dobou už zrušena.
nereg.pozorovatel
Pátek, 22. července 2016 - 23:08:30  
Neregistrovaný host
94.112.206.233
A bylo to určitě o víkendech? Nebyly to jen bývalé vložáky 122ky? Víkendové (večerně nedělní) vložáky Chodov - Volha (a zpět) mívala snad jen 252, co si tak vzpomínám. Neměla je snad ani 122, ani 193....? Ruku do ohně za to nedám, ale myslím, že ty vložáky byly jen v X [happy].