Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Trolejbusy v Ústí nad Labem » Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 19. 03. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Trolejbusy v Ústí nad Labem do 19. 03. 2016

dolů
   autor příspěvek
Pondělí, 08. února 2016 - 18:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1595
Registrován: 9-2007
Zbynďo prosím, prosím,
nevíš jak se to tváří s 524 na zítra?
Zbynďa
Pondělí, 08. února 2016 - 19:19:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1280
Registrován: 12-2007
Zítra definitivní derniéra na 59 ráno, 58 odpoledne. Kurz 5901.
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky
Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Pondělí, 08. února 2016 - 19:31:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1596
Registrován: 9-2007
ad Zbynďa - děkuji moc za rychlou odpověď, předpokládám, že je to jeden ze dvou co začínají na Míráku 12.41 nebo 13.05
Středa, 10. února 2016 - 21:55:36  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1597
Registrován: 9-2007
Tak s 524 jsme se včera na 59 myslím důstojně rozloučili, kdo chtěl, ani přes ten slejvák to nemělo chybu.
Ještě jednou díky Zbynďovi za info, bez kterého by to bylo těžší.
A nebyl včera její řidič sám Zbynďa?
Co nám zbývá dál.
554, 555 bych čekal, že jsou na řadě na nějakou větší opravu, 551 a 553 je budou asi následovat a zůstanou zde pak nějaký čas už jen vozy 541 a 548 v původní stavu???
nereg.pozorovatel
Středa, 10. února 2016 - 22:32:34  
Neregistrovaný host
86.49.112.122
Fakticky končila na 58 (kurz to byl linky 59).

http://www.vlcoun.cz/index.php/ustecka-doprava/aktuality/1744-era -kloubovych-trolejbusu-s-cedulemi-skoncila
Zbynďa
Čtvrtek, 11. února 2016 - 00:14:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1281
Registrován: 12-2007
Rozloučení už stálo zato v pondělí, napočítal jsem 14 fotičů...
666: Ne, včera na lince jsem jí neměl, protože jsem odjezdil rozlučkovou jízdu večer po skončení 5901, o které se píše na Vlčounovi.
Co bude s dosud nerepasovanými vozy mi není známo. Stejně je brzy nad tím spekulovat, když je v současnosti rozděláno tolik vozů (408, 560, 571, 601, ve vlastní režii 569 po nehodě a už přes půl roku odstavená 602).
Škoda Electric a.s. - důvod, proč jít pěšky
Odkaz na moje fotoalba © Odkaz na můj YouTube kanál
Čtvrtek, 11. února 2016 - 22:39:18  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2419
Registrován: 3-2004
Mapy.cz uveřejnily Ústí nad Labem, mimo jiné tedy. I z dopravního hlediska se tam dá cosi najít. Je to taková zábava na dlouhé večery.

Slovan!
Fandaprudič
Neděle, 14. února 2016 - 18:26:35  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2606
Registrován: 3-2009
Tak sem sjel Severku, Hornickou a Skřivánek a v dny focení byla zřejmě celosíťová výluka. :-) Takže dost Citybusů dnes již vyřazených.
Pondělí, 15. února 2016 - 11:28:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2420
Registrován: 3-2004
No, jen v části, ostatně kousek za autobusem se pilně pracuje. Ale když se vydáte směrem na Krásné Březno, je tam trolejbusů k nalezení dosti. Ale zkoumal jsem to zatím velmi letmo.
Slovan!
-OndraS
Pátek, 19. února 2016 - 19:15:52  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
Dobrý je, jak to rozmaže RZ, ale evidenční číslo je jako na dlani [happy]
Pátek, 19. února 2016 - 21:53:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2423
Registrován: 3-2004
OndraS: Mimochodem, na vlcoun.cz jsou nějaké aktuální fotky 601.
Slovan!
Škoda_15tr
Sobota, 20. února 2016 - 09:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 339
Registrován: 12-2010
Vůz 411 obdržel RGB BusTecy, dnes na 52.
Sobota, 20. února 2016 - 16:43:42  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1598
Registrován: 9-2007
Marně si lámu hlavu, ve kterém místě ta 374 na mapách jede?

Jinak jsem koukal, že někdo pěkně aktualizoval Citybusy na SA. Pouze bych doplnil u vozů 23 a 34 celovozové reklamy.
Sobota, 20. února 2016 - 17:27:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7718
Registrován: 10-2004
666: Masarykova třída, od Polikliniky směrem na Šaldovu.
Sobota, 20. února 2016 - 18:30:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1599
Registrován: 9-2007
Aha dík, musím příště lépe koukat. Vím, že ze Šaldovy je park, pak odbočka na Klíši a ty baráky mezi mě vypadly z paměti.
Středa, 24. února 2016 - 11:12:11  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2424
Registrován: 3-2004
Tak jsem si dnes na velmi zanedbávaných FB stránkách dopravního podniku všiml, že se budou upravovat jízdní řády linek 58 a 59 tak, aby lépe prokládaly linky 51 a 56. Skvěle, řekl jsem si, ostatně - že by bylo něco podobného dobré jsem tu psal už před mnoha a mnoha lety, kdy se 58 upravila do současné podoby a jezdila vždy čtyři minuty po 51. Což je k ničemu, žejo, kdo by s tím taky v neštěmické větvi jezdil (51 jezdila ze Skalky ve špičce 01, 16, 31, 46; 58 ve 20 a 50; takové krávoviny já si pamatuju).

U 58 dopoledne ze Skalky se to celkem povedlo, v prokladu to pojede 08, 14, 29, 38, 44, 59.

Velmi špatné je to odpoledne ze Skalky - 14, 16, 29, 44, 46, 56, to bude naprostý vzduchovozič.

Z Míráku odpoledne je to lepší.
13:08, 15, 28, 35, 51
14:01, 06, 21, 31, 36, 51 a dále stejně.

Škoda tedy, že se nepodařilo vyřešit to odpoledne DC, ale je jasné, že ZC je provázanost potřebnější.

A na proklad směr Klíše nebo Vyhlídka se může podívat zase někdo jiný. [happy]
Slovan!
nereg.pozorovatel
Čtvrtek, 25. února 2016 - 09:53:18  
Neregistrovaný host
86.49.16.219
No, já nevím, ale "lepší" odpoledne z Míráku? Přece by to šlo trochu posunout po té 14. hodině, ne? [sad] [sad] [sad]. A upřímně z logiky věci, je to jen dedukce, ale posunutím ze Skalky o pár minut se automaticky posune i směr z Míráku na Skalku, když je to polookružní linka a došlo by ke zlepšení, ne? Takto je sice fajn, že to odlehčí 51, ale jako 5 minut před jejím odjezdem (následně je pak díra ...), nevím no. Klidně bych to o 3 minut posunul ze Skalky a vylepšil by se i Mírák.
Čtvrtek, 25. února 2016 - 22:49:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 105
Registrován: 10-2010
Zaráží mě,že DP vytvoří JR v němž dochází např.k souběhu odjezdu linek 56 a 59, které z logiky věci vytvoří z jednoho spoje vzduchovozice a teprve když začnou cestující křičet,že je hloupost vést 2 spoje v jeden čas a pak 15 min díra, udělá DP jistá opatření. Krásný případ toho,že je DP v celku jedno kolik s ním jezdí lidí, hlavně, že je objednatel ochoten tu ztrátu zaplatít. A kdyby peníze nebyli hned můžeme ukázat na místo, kde by se dalo ušetřit.
Pátek, 26. února 2016 - 12:56:44  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2426
Registrován: 3-2004
No, zejména je teda vidět, že provoz potřebuje komplexní reorganizaci, ale stále je ticho po pěšině, přestože všechna prý potřebná stavební opatření byla realizována (Panská, Mírová). Já už nevím, na co se čeká. Čekal bych minimálně palebnou přípravu v podobě debaty s veřejností i objednatelem, sledování přepravních proudů, vůbec debata o celé filosofii změn (páteřní linky v krátkých intervalech a více přestupů vs. více linek v delších intervalech), ale nějak nic, no.

A znova: tyvole už, začne někdo řešit to poptávkové otevírání?! Vždycky když se v poslední době svezu trolejbusem (a že po Ústí jezdím zejména ve večerních hodinách a o víkendech), nesmírně mě vytáčí, jak na mě každou zastávku zcela zbytečně luftuje studenej vzduch, i když by vůbec nemusel. Je to tak otravné, když už je člověk téměř ve všech ostatních srovnatelných městech na tu poptávku zvyklý. Nemluvě o šetření dveřních pohonů. Říkalo se, že po dodávce nových vozů. Fajn, jsou tu už nějaký ten měsíc. Takže vyrobím samolepky, rozjedu informační kampaň a můžu to spustit. Nebo na co zase čekáme?
Slovan!
Pátek, 26. února 2016 - 13:13:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 106
Registrován: 10-2010
Možná se čeká až se nový ředitel zorientuje ve své pozici, nechá si zpracovat další studie a pak teprve rozhodne, že např. poptávkové otevírání dveří je vlastně rozumná věc. Zbytečné otevírání dveří je patrné o to víc co se natáhli jízdní doby. Pak se vám stane, že v zastávce Na Luhách, která by mohla být klidně na znamení, fučí zima do vozu třeba přes minutu, protože se čeká na čas a to ve stanici nikdo nenastoupil.
Sobota, 27. února 2016 - 18:14:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 176
Registrován: 5-2014
Přidávám svoje starší fotky zejména ceduláků: http://zdeans.rajce.idnes.cz/MHD_Usti_nad_Labem
YouTube, Panoramio (fotky nádraží, tratí aj.), Rajče (fotky vlaků a MHD)

Železnice nemůže zůstat zastaralá jen proto, že se takto mnoha šotoušům líbí.
Z inteligentního šotouše se vyvine člověk, který chce dopravu rozvíjet. Z hloupého šotouše zůstane jen obdivovatel.
Pepino_Ulbus
Neděle, 28. února 2016 - 17:26:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 171
Registrován: 9-2014
A já přidávám fotky z dnešní fotojízdy s vozem #701: odkaz
Karosa 700, 900 a Citybus - nejlepší autobusy [andel]
Škoda 14Tr a 15Tr - nejlepší trolejbusy [andel]
http://sotofoto.rajce.idnes.cz/ FOTOALBA NA RAJČETI!
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6n6R0BHovr2sv4veFLHFkQ
Neděle, 28. února 2016 - 20:46:40  
Neregistrovaný host
78.102.200.24
Nevím jestli jsem ve správné diskusi, ale jelikož jsem z Ústí nad Labem - napíšu to sem: Mně jako laikovi, který má moc rád městskou dopravu, se nejvíce líbí trolejbusy 22Tr, a to nejen na pohled, ale i z hlediska běžného cestujícího. Jsou pro mě totiž nejpraktičtěji řešené a celkově mi též připadají z toho, co jezdí tady po Ústí vůbec nejpovedenější. Četl jsem na internetu zajímavý odborný článek, že 22Tr je nejkvalitnější trolejbus, jaký kdy byl v ČR vyrobený a jeho masivnějšímu rozšíření prostě nepřála doba. Chci se vás zasvěcenějších zeptat na to, jestli se aspoň neuvažuje o znovuobnovení výroby 22Tr, či jejích dalších generací? Já osobně bych za to byl moc rád ...

A ještě poznámka ke komentáři Fandaprudiče z 21. ledna tohoto roku - v Hraničáři nikdo vůbec nic neví o velikém sponzorovi od otce studenta UJEP a ani já sám jsem tam žádnou reklamu na mlékárenské výrobky neviděl.
Neděle, 28. února 2016 - 21:20:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2432
Registrován: 3-2004
Klasické cyklické téma. [happy]

Předně mám pocit, že v drtivé většině případů platí cosi, co bych shrnul do věty: "Tohle nové stojí úplně na hovno, to staré bylo mnohem lepší a vůbec se to nesralo." Tato věta se dá aplikovat prakticky s každou generační změnou vozového parku, a to přibližně od přechodu z koňky na elektriku.

Za mého života byly 15Tr skvělé, pak přišly 22Tr a ty byly hned po svém příchodu zralé do šrotu. Totéž se opakovalo s 25Tr a předpokládám, že i s 27/28Tr. Každý nový typ přináší nová úskalí, na která musí dílna reagovat, v každém novém typu je něco řešeno jinak, což vždy určité skupině vyhovuje a určité ne. Vtip je v tom přinést s novým typem více přínosů a co nejvíce eliminovat různé kompromisy, které vyznívají pro nový vůz hůře.

A to se podle mě u 22Tr povedlo. Přechod z 15Tr na 22Tr musel být pro dílnu šokem, což se v oblíbenosti typu zpočátku velmi odráželo. Cestující také zpočátku nadávali na stísněný interiér, že to nemá tak velkou plošinu pro kočárky, že se v tom hůře dobytčákuje, až u 22Tr trochu zapadaly její výhody, které další výrobci kloubových nízkopodlažních vozidel nepodařilo zopakovat.

Teprve s příchodem 25Tr a 27Tr můžeme srovnávat, jelikož srovnání vysokopodlahy v podobě 15Tr a jakéhokoliv nízkopodlažního vozidla prostě není fér.

Pro mě osobně 22Tr mezi ostatními kloubovými nízkopodlažními trolejbusy jasně vede, je to pro mě trochu srdcovka a rozhodně nejsem objektivní, ale pokusím se důvody pokud možno férově shrnout. Rovnou tedy pomíjím design, který se mi u 22Tr líbí nejvíce ze všech nízkopodlažních kloubů. Podle mě je největší výhodou trolejbusu 22Tr fakt, že není celonízkopodlažní. Ono to ani není dle mého potřeba. Díky tomu je interiér zejména za druhými dveřmi řešen velmi rozumně bez velkých podest, ulička je v rámci možností dostatečně široká. Trolejbus je to velmi světlý a vzdušný, což vynikne zejména při srovnání s kobkou ve 25Tr. Geniální a dle mého nepřekonané řešení je rozdělení třetích dveří na jednokřídlé po obou stranách kloubu. Ze všech sedadel se tak dá relativně rozumně vystoupit bez toho, aby člověk musel vyhrnout dav před sebou. Díky tomu ve voze ani moc nevznikají typické bubliny prázdného místa a naopak návaly u dveří (resp. vznikají, ale daleko méně, než u ostatních nízkopodlažních kloubáků). No a má dva motory, žejo. A toho místa na nohy...

V Ústí se na 22Tr vždy nejvíc žehralo kvůli spolehlivosti, ale jak nám ukazují v Brně, jde z toho udělat velmi spolehlivé vozy. Kdybych měl stanovit osobní žebříček, pak: 22Tr, 27Tr, dlouho, dlouho nic a pak až kdesi vzadu 25Tr, tím jezdím z mnoha důvodů velmi nerad. 27Tr jezdím docela rád, podle mě to jsou poměrně vydařené stroje, kdybych měl něco vypíchnout, pak to, že mezi druhými a třetími dveřmi jsou místa, odkud je skutečně těžké se propracovat v plném voze ke dveřím, a také to, že z většiny míst u okénka musím čumět do lišty od vysouvací části oken. A chybí tomu tedy motor a nějaké lepší sedačky, leč to tam být může, kdyby se chtělo, že.

Pohled dílny a zpoza volantu nechť přinesou jiní.
Slovan!
-OndraS
Neděle, 28. února 2016 - 21:26:59  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
22Tr je nejkvalitnější trolejbus

To bych se s dovolením nikdy neodvážil tvrdit ani jako největší zastánce těchdle vehiklů co znám. Mají spoustu konstrukčně "kdovíjakých" řešení a chyb. Jeho kvality vynikly až v době vozů jako 25Tr, 31Tr apod.
Že by to někdo začal vyrábět znova tak jak to je, je nesmysl. Technický a hlavně ekonomický. Nikdo, a to si dovolím podtrhnout, napsat caps lockem, červeně, kurzívou a tučně, NIKDO dneska nebude stavět trolejbus za pomoci vlastní kastle, která není 100% nízkopodlažní (jakkoliv oboje je vlastně právě ten fórek 22Tr), dál do toho nebude cpát tyristorovou DC výzbroj s hromadou stykačů, nepoužije na to speciálně pro trolejbusovej krouťák dělanou nápravu a nebude to vyrábět v počtu pár kusů. Budiž, že by to bylo to ACčko co jezdí v Gulášově, ale i tak to je furt blbost.
Bohužel
Neděle, 28. února 2016 - 22:05:25  
Neregistrovaný host
78.102.200.24
Děkuji moc za odpovědi vás zasvěcenějších [ok] Já totiž hodnotím jen z pohledu běžného cestujícího, který je na ústeckou městskou dopravu pravidelně odkázaný. A z tohoto pohledu jsem také vždy rád za každý nový stroj, který se v Ústí vyskytne. 27Tr a dokonce ani 28Tr mi nevadí, protože jsem ještě relativně mladý a plný fyzických sil a nejsou tedy pro mě problémem "sokly" a ani prodrat se ke dveřím. Ale řeknu vám - ta POHODA (myslím tím opravdové POHODLÍ a pocit KOMFORTU), když jedu 22Tr, s tím se tady v Ústí tedy pro mě nedá fakt nic srovnat.
-OndraS
Neděle, 28. února 2016 - 22:11:35  
Neregistrovaný host
95.82.137.200
No jo, ale tak to víceméně nesouvisí s konstrukcí vozu jako takového a kvalitou zpracování resp. poruchovostí, ale spíš s tím, že když někdo vymešlel interiér, tak počítal s tím že lidi mají nohy, ruce a hlavu a to vše mají v nějakých délkách, šířkách a počtu, a když tam cpal sedátka, tak se nebál použít ty, který mají zakloněný opěrátko, a ne jako ty židle pro trestance v 25Tr.
nereg.pozorovatel
Pondělí, 29. února 2016 - 18:20:25  
Neregistrovaný host
146.102.34.30
Šlo by na seznamu-autobusu.cz opravit resp. zaktualizovat vozy DPMUL? [happy] Předem díky [happy]
Středa, 02. března 2016 - 06:54:32  
Neregistrovaný host
78.102.200.24
22Tr - to je to, co bylo.

Ale pojďme se bavit o tom, co by mohlo být - existuje takový trolejbus, který by byl uživatelsky komfortní pro cestujícího i pro řidiče, dále aby s ním neměla potíže dílna, aby trolejbus vyhovoval kopcovitému terénu města Ústí nad Labem (jehož centrum je v údolí), a TAKÉ aby jeho cena byla přijatelná pro magistrát, který to všechno zaplatí? Já si myslím, že takováhle kombinace asi nemůže existovat, ale přibližuje se jí alespoň něco? Jestli víte, či znáte, tak mi sem prosím dejte i odkaz, kde bych si daný trolejbus mohl prohlédnout. Za případné odpovědi moc děkuju [happy]
Kuba_j
Středa, 02. března 2016 - 10:50:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3840
Registrován: 8-2005
RB: vzhledem k tomu, že v ČR musí trolejbus pocházet od jednoho "správného" výrobce a v některých městech zároveň musí být kastle toho trolejbusu od jiného "správného" výrobce, tak jsou tyto úvahy celkem zbytečné.
Středa, 02. března 2016 - 17:39:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 49
Registrován: 1-2010
Kuba_j: Můžete být nějak konkrétní, na základě čeho si myslíte, že trolejbusy v ČR nebo kastle v některých městech musí pocházet od "správných" výrobců? Máte nějaké zkušenosti s veřejnými zakázkami resp. se zadávacími podmínkami, vztaženými na dodávky nových trolejbusů v rámci ČR?
Kuba_j
Středa, 02. března 2016 - 19:29:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3842
Registrován: 8-2005
Manutd: Dříve aspoň nějaké VŘ vyhrálo DPO(dnešní Ekova) s Trolliny ale od určitého roku prodávají jen do zahraničí. Veřejné zakázky včetně výsledků jsou dostupné veřejně na netu, z toho se lze leccos taky dozvědět. Většinou se přihlásí kromě Škody ještě někdo "do počtu", ale stejně vyhraje Škoda, ať už kvůli ceně nebo, že ostatní výrobci nesplní nějakou (banální) podmínku. Jako třeba u jednoho ostravského VŘ na trolejbusy, kam se přihlásil jeden výrobce z východu, ale nesplnil podmínku - myslím, že to bylo nedodání dokumentace v češtině nebo tak něco. Dále raději přes SZ.
Středa, 02. března 2016 - 20:56:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 50
Registrován: 1-2010
Kuba_j: V pohodě, není třeba se pouštět do nějakých detailů. S veřejnými zakázkami obecně je problém, že zadavatel nakládá s veřejnými prostředky a je třeba dodržovat - dle zákona - zásady transparentnosti, rovného zacházení a zákaz diskriminace. To znamená, že nelze ze zakázky vyřadit uchazeče, který splní zadávací podmínky. A pokud je splní uchazeč z ČR a zároveň přitom podá nejnižší nabídkovou cenu, tak to prostě vyhraje a zadavatel nemůže udělat nic. V opačném případě by stačilo neúspěšnému uchazeči podat stížnost k ÚOHS a ten by celou zakázku zrušil... Člověk si pak řekne, proč ale nenapsat zadávací dokumentaci tak, aby podmínky splnil konkrétní uchazeč, od kterého chceme nakupovat? To taky nelze, protože i to je napadnutelné a kdyby nějakou podmínku splňoval pouze jeden konkrétní uchazeč, tak se to bere, že je to šité "na míru", což porušuje výše uvedené zásady a opět to vede ke zrušení zakázky ze strany ÚOHS. Dá se tak vlastně říct, že tento princip vás donutí koupit i to, co nechcete [happy]
Čtvrtek, 03. března 2016 - 07:59:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 11
Registrován: 3-2015
571 vyjela z opravy na zkušební jízdy. Styl 566 ale s BUSE.
SOR - Stížnosti, opravy, reklamace. [happy]
Pepino_Ulbus
Čtvrtek, 03. března 2016 - 11:49:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 172
Registrován: 9-2014

-> Foto není moje! Zdroj: Facebook (skupina Trolejbusy a autobusy v Ústí nad Labem)
Karosa 700, 900 a Citybus - nejlepší autobusy [andel]
Škoda 14Tr a 15Tr - nejlepší trolejbusy [andel]
http://sotofoto.rajce.idnes.cz/ FOTOALBA NA RAJČETI!
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6n6R0BHovr2sv4veFLHFkQ
DT
Sobota, 05. března 2016 - 16:37:25  
Neregistrovaný host
109.238.40.254
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli nevíte přibližný cenový rozdíl vícebarevných a jednobarevných digitálních transparentů, které jsou nově na vašich trolejbusech Škoda 28 Tr. Děkuji. [happy]
Sobota, 05. března 2016 - 17:26:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 1-2011
Rozdíl je v řádech tisícikorun.
Pepino_Ulbus
Sobota, 05. března 2016 - 18:41:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 173
Registrován: 9-2014
Spíš desetitisíc.
Karosa 700, 900 a Citybus - nejlepší autobusy [andel]
Škoda 14Tr a 15Tr - nejlepší trolejbusy [andel]
http://sotofoto.rajce.idnes.cz/ FOTOALBA NA RAJČETI!
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6n6R0BHovr2sv4veFLHFkQ
Fandaprudič
Neděle, 06. března 2016 - 12:42:46  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 3-2009
https://www.youtube.com/watch?v=7O7nEBaNHY4


Leccos zajímavého i pro dopraváky
Ústí nad Labem 1992
Škoda_15tr
Neděle, 06. března 2016 - 22:37:55  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 340
Registrován: 12-2010
Cena panelů by měla být skoro stejná, jinak by se do toho neinvestovalo, řádově jde snad o stovky korun.
Neděle, 06. března 2016 - 23:16:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5065
Registrován: 6-2005
Škoda 15Tr- nevím, ale na Czechbusu jsem dostal trochu odlišnou info, spíš jak píše Pepino.

Je to ale zase zkvalitnění služeb veřejnosti. V Jihlavě byla barevná čísla a písmena a lidé linku rozlišovali hlavně dle barvy.
Makrelu neumeješ.
Pondělí, 07. března 2016 - 06:30:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2015
Cena Bustec RGB panelů je prý něco okolo 150 tisíc korun bohužel my máme možnost jen změnit barvu linky,cíl bohužel nejde....ale v ČB nás překonaly ,tam koupily solarisy s full RGB LED ,taky to podle toho i vypadá celkem dobře
Fandaprudič
Pondělí, 07. března 2016 - 17:04:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2634
Registrován: 3-2009
Myslím si, že celobarevné panely jsou už hýření ....
nereg.pozorovatel
Pondělí, 07. března 2016 - 17:15:45  
Neregistrovaný host
146.102.34.30
Samozřejmě, že jsou hýření...!!! Ano, ukázali jsme si, že bychom mohli mít na 56 modré číslo ohraničené červeně, ale to je tak všechno ... Ta čísla jsou jako lunapark. Červená, zelená, modrá, oranžová, už jen chybí růžová, černá a kdoví co [crazy]
Pepino_Ulbus
Pondělí, 07. března 2016 - 18:27:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 174
Registrován: 9-2014
VaBro 611: Pokud vím, tak v ČB mají tu bílou nezměnitelnou, tedy RGB + Monochrome White Mix.
Karosa 700, 900 a Citybus - nejlepší autobusy [andel]
Škoda 14Tr a 15Tr - nejlepší trolejbusy [andel]
http://sotofoto.rajce.idnes.cz/ FOTOALBA NA RAJČETI!
YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC6n6R0BHovr2sv4veFLHFkQ
Pondělí, 07. března 2016 - 18:32:21  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2015
Mě jeden človek, který v tomto oboru dělá a docela mu věřím říkal ,že mají full RGB v ČB,barvu si můžeš změnit v programu od bustecu a pak to nahrát do panelů třeba místo bílého cíle např.modrý ...
tlustej laube
Pondělí, 07. března 2016 - 18:33:37  
Neregistrovaný host
109.202.85.28
a menoval se šašek
Pondělí, 07. března 2016 - 18:36:59  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2015
Ano,s tímto člověkem problém nemám,vyzna se v tom,tak proč mu nevěřit?
Pondělí, 07. března 2016 - 20:08:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5066
Registrován: 6-2005
Nereg. pozorovatel: ale v malých provozech je to naopak výhodné, neb lidé z dálky vidí barvu a jasně poznají, co přijíždí. Barevné rozlišení linek cestující požadovali (teď bereme, co jsem našel o Jihlavě) už na začátku 90. let. Jako odpověď DP jim přišlo, že se bude jinak označovat a přišly ty velké držáky na linku, kde byly linky i barevně rozlišeny.

Celobarevné je i dle mého zbytečné. Mám takový pocit, že v ČB si vyzkoušeli barevnou hudbu a je to teď stejně vše bílé...

Ikdyž červený cíl=jede to jinam má také své výhody.

V Petrohradě se vracejí k 2 barevnému označení linek. Kdysi tam byly tramvaje označeny 2 barvami, pak přišla čísla, ale cestující si vyřvali, že to chtějí znovu i s tím barevným rozlišením- je to vidět z dálky.
Makrelu neumeješ.
nereg.pozorovatel
Úterý, 08. března 2016 - 08:19:25  
Neregistrovaný host
89.103.185.165
9_tr: No nechci Ti brát iluze, ale to vychází z předpokladu, že:

a) cestující pozná barvu,
b) cestující si zapamatuje barvu,
c) cestující se dívá,
d) cestující přemýšlí.

Velmi častá praxe je, že lidi nalezou do trolejbusu a ptají se: "prosimvás, jsem v 60ce" a jsou v 51 :D.

Opět musím použít citaci jednoho řidiče: "já zastavím, cedule jako kráva OHRADA nade mnou a přijde ženská a ptá se - pane řidič, jedete na Ohradu"?

A to je obrovský nápis, ne barevná kombinace, takže tam bych to jako moc dobré neviděl....

Jediné, co mělo barevně význam odlišovat, bylo červené označení rychlíkových linek. To platilo plošně a lidé to věděli. Platilo to napříč oběma státy (jak u nás, tak na Slovensku) a byl to úzus. Ale postupně buď zanikly a nebo jako třeba v Košicích přišel pan kokotko z Bratislavy, dokazoval si dětské "sníky" a udělal z linek 5x nosné (místo rychlíkových ....), či jak to pojmenoval a z barviček si udělal další dětský lunapark [rofl]
Úterý, 08. března 2016 - 15:22:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5068
Registrován: 6-2005
No, tak jsem zvyklý, že 75% cestujících kouká
1. trolejbus/autobus
2. nic
3. nic
4. nic
5. linka

proto se u nás ujalo to barevné rozlišení. Ale hlavně platí bod č. 1

Slečna dostala radu, že ke Kauflandu se dostane autobusem. První co dojelo byl autobus: "C Horní Kosov, náhradní doprava". Raditel zapomněl říci, že tam ještě musí být nějaké čísílko, ne písmeno.
Makrelu neumeješ.
Středa, 09. března 2016 - 14:46:49  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2433
Registrován: 3-2004
Dnes prý pojede 14Tr posilu na hokej, kdybyste někdo chtěl zachytit poněkud netradiční vypravení. [ok]

Doufejme, že na cestu zpět už budou přistavené patnáctky. [happy]
Slovan!
Škoda_15tr
Čtvrtek, 10. března 2016 - 21:33:08  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 341
Registrován: 12-2010
Silně dokumentační 403 na 54
Čtvrtek, 10. března 2016 - 23:29:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2434
Registrován: 3-2004
Já už s bál, že to nikdo nechytil. :-) No přivezla nám štěstí, třeba pojede příští pátek znovu.
Slovan!
Kubajz11
Pátek, 11. března 2016 - 13:12:51  
Neregistrovaný host
89.103.53.213
Nemá někdo bližší info o zítřejším vyprávení vozu 374, případně některé z B961? Díky [happy]
Pátek, 11. března 2016 - 16:27:06  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 116
Registrován: 3-2014
Kubajz11: .minulý víkend jezdily na linkách 54,60,62.....tak nevím,jestli to bude stejné.
Karosy b9xx,škoda 15,22tr Nejlepší vozy [tramvaj][auto][vypravci][fotic][ok][jidlo][kladivo]
Škoda_15tr
Pátek, 11. března 2016 - 20:48:40  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 342
Registrován: 12-2010
Většinou na 54,56,(57),60,62
Sobota, 12. března 2016 - 22:05:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2214
Registrován: 8-2008
ev.č.537

Ústí nad Labem 20.12.2012



ev.č.556

Ústí nad Labem 20.12.2012


http://krumpolc.rajce.idnes.cz/

Fotogalerie lokomotiv a motorových vozů.
Čtvrtek, 17. března 2016 - 21:39:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 117
Registrován: 3-2014
571
Karosy b9xx,škoda 15,22tr Nejlepší vozy [tramvaj][auto][vypravci][fotic][ok][jidlo][kladivo]
Sobota, 19. března 2016 - 14:20:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 2437
Registrován: 3-2004
Tak 374 si výluku dneska moc neužila. Stojí zdechlá na zastávce Bukov sanatorium.
Slovan!