Diskuse K-report » Archiv 2016 » Autobusy a trolejbusy » Doprava v jižních Čechách » Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 29. 10. 2016 předcházející | další

Archiv diskuse Doprava v jižních Čechách do 29. 10. 2016

dolů
   autor příspěvek
Zluta defka
Středa, 05. října 2016 - 14:38:10  
Neregistrovaný host
139.59.21.67
carte: Trvalo to, ale konecne se neco deje. Vyzobavat nejde donekonecna. Cestujicim na trase se dostane konecne zlepseni. Co brani Jancurakovi zavest zastavky mezi CB a CK a pouzivat normalni a vhodne autobusy?!
Středa, 05. října 2016 - 16:43:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3935
Registrován: 12-2004
Zluta defka:
Zlepšení pro lidi jedoucí z Prahy do ČK?
A proč tedy používají mnozí cestující linku SA z ČK do ČB a nepoužijí raději "vhodný" autobus ČSAD?
Jaktože na KU dopustí u ČSAD zrychlené spoje, nemělo by i ČSAD zastavovat vždy na každém rozcestí, aby nedošlo náhodou k nějaké "nekorektnosti"??

Bude úsek nahrazen o víkendu stejným nebo srovnatelným počtem spojů, které chce pan Zimola omezit u Regiojetu?

Všiml jste si, že na k-r mnoho lidí panu Zimolovi (hlavně kvůli vlakům) zrovna nefandí a přesto dokážou nezesměšňovat jeho příjmení.

Nebo vám Jančura způsobil nějakou neodpustitelnou křivdu?

(Příspěvek byl editován uživatelem zzz.)
carte
Středa, 05. října 2016 - 16:45:25  
Neregistrovaný host
78.136.146.118
Město Český Krumlov v současné době zpracovává připomínky od cestujících místní MHD. Kdo je tedy z CK, příp. využívá místní linky může své připomínky zaslat vedoucímu odboru dopravy a silničního hospodářství Ing. Janu Sládkovi na e-mail: jan.sladek@mu.ckrumlov.cz , do kopie zprávy pak uveďte tohoto příjemce: jitkazikmundova@yahoo.com - Jitka Zikmundová, radní pro dopravu města CK. Doporučuji v e-mailu si nestěžovat větou typu "proč to tak je"? Ale nabídnout rovnou řešení problému, který vás trápí.
Čtvrtek, 06. října 2016 - 09:03:56  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 158
Registrován: 3-2011
Jak už jsem psal do jiného vlákna, problém je, že jedno z ČSAD si skrze JIKORD pobrečelo a trasa ČB-ČK se do závazku přidala zřejmě letos, nebo na sklonku loňského roku. Do té doby tam nebyla. Vycházím z faktu, že jsem viděl licenci vydanou na provoz na této trase, která neobsahovala žádné omezující podmínky přepravy v tomto úseku. Zmíněné omezení mimo jiné postihne VŠECHNY nedotované dopravce na této trase, logicky tedy všechny linky. Bude zajímavé sledovat, zda se to bude vztahovat například i na cyklobusy. Mimo to, ani jedno z ČSAD pořádně neobsluhovali obce po trase (například Dolní Třebonín, kde většina autobusů zastavuje kilometr od poměrně velké obce) Druhá věc je, že zmíněné firmy tuto trasu dostali prakticky bez výběrového řízení. Každý § má následně vliv na množství spojů, které oblastí jedou. A k tomu by logicky mohlo dojít. Autobusy SA stejně jako ostatních dopravců vozili všechny (do škol, za prací, atd). Mimo to, pohledem na IDOS je zřejmé, že spojení ČB-CK nabízelo ve špičce interval 10 - 15 minut, mimo špičku cca 30 - 60 minut. A to vše, za 0,- Kč pro kraj. Je na místě zajímat se, zda bude podobný komfort v nabídce spojení udržen a na kolik to kraj vyjde. Pokud jde o rovnoměrné rozložení spojů, kterým se ohání hejtman Zimola (a kterému to někdo řekl, aby to řekl) tak s tím nelze souhlasit. Jen řada obcí, vzdálených ani ne 10 km od ČB, kam jede poslední bus v pět hodin a na další potřeby občanů. Za sebe řeknu, je to celkem velký tunel a vzorová ukázka neschopnosti hlavně GW Busu se popasovat s konkurencí. Další problém jsou dotace. Domnívám se, že obě ČSAD jezdili na trase s několika busy, které pořídili za dotace, což by na komerční trase vlastně neměli a oni si prakticky neumí na autobusy už ani vydělat. Tím pobrečením a následným omezením je tedy vlastně i snaha tuto situaci "narovnat". Jde o velmi nezdravý příklad, jak probíhá likvidace veřejné dopravy a konkurenčního prostředí v kraji. A ačkoli toho žlutýhoo zrovna dvakrát nemusím, tak v tomhle mu asi bud fandit a přál bych, aby se na zdejším kraji a JIKORDU někdo chytl za nos. Od věci by asi ani nebylo, aby to prozkoumala policie, zda nejde o nějaký tunel.
Rutak11
Čtvrtek, 06. října 2016 - 10:07:51  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1188
Registrován: 9-2009
Tak s tím Solarisem šlo asi mylnou informací, za kterou se omlouvám...

Jinak 4C7 7895 ma novou reklamu na Auta Tábor, jde vpodstatě jen o černý text na bílém voze...
Princezny by měly zůstat zazděný.
carte
Čtvrtek, 06. října 2016 - 14:05:32  
Neregistrovaný host
78.136.156.186
Macek007: Dotace EU - ROP Jihozápad čerpal jak GW BUS (Jihotrans), tak i ČSAD autobusy ČB:

ČSAD AUTOBUSY České Budějovice a.s., IČ: 26060451
Modernizace vozového parku veřejné dopravy regionu, operační program: ROP NUTS II Jihozápad. Fond: ERDF, datum alokace: 19.01.2012, alokovaná částka: 7 461 776,33 Kč. Datum průběžné platby: 06.12.2013. Celková proplacená částka od začátku projektu: 7 461 776,33 Kč. Stav: Finalized

ČSAD JIHOTRANS a.s. IČ: 25171216
Modernizace vozového parku veřejné dopravy ČSAD Jihotrans, operační program: ROP NUTS II Jihozápad. Fond: ERDF, datum alokace: 19.01.2012, alokovaná částka: 10 000 000,00 Kč. Datum průběžné platby: 22.03.2013. Celková proplacená částka od začátku projektu: 8 526 959,96 Kč. Stav: Finalized
carte
Čtvrtek, 06. října 2016 - 14:55:14  
Neregistrovaný host
78.136.156.186
Novinka, která ke mě teď dorazila z Plzně: čipová karta, kterou chce zavést Dopravní podnik města České Budějovice by šla používat (zájem je ze strany těchto dopravců) u GW Bus, ČSAD autobusy ČB včetně MHD v Písku, u Českých Drah, a u Comett Plus (nevím zda i u MHD, v MHD TA nejsou vozy vybaveny strojky na čipové karty nebo je snad pořídí?) plus jedná se s dalšími dopravci v rámci JčK... čipovou kartu by měly spravovat Plzeňské městské dopravní podniky, takže kartu by šlo pak používat i v Plzni na MHD, u ČSAD autobusy Plzeň, a v MHD Karlovy Vary, do budoucna snad i v MHD Mariánské Lázně...
carte
Čtvrtek, 06. října 2016 - 17:40:51  
Neregistrovaný host
78.136.156.186
No mě klepne pepka!!! Včera jsem byl na webu JIKORDu... včera tam nic nebylo, dnes ano a s tím, že to bylo zveřejněno 29. září!!! A co že tam je? IDS jihočeského kraje! Proč to tam najedou v tichosti je? No přece Jančura, relace CB - CK a Zimolovy kecy o zavedení IDS... více zde: http://www.jikord.cz/uredni-deska/ids-jihoceskeho-kraje/
carte
Čtvrtek, 06. října 2016 - 17:51:47  
Neregistrovaný host
78.136.156.186
Takže zóny obšlehnutý podle Jihomoravského kraje... ty jo, vždyť ten KRUMLOV není podle seznamu zaintegrovaných obcí zaintegrován! Integrace končí ve směru od Budějc ve Zlaté Koruně - Srníně!
Čtvrtek, 06. října 2016 - 18:48:29  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 159
Registrován: 3-2011
Mažou med kolem úst, v Borovanech a okolí jsou dokonce označníky. Je to prostě šité horkou jehlou. Také vím, že tam nic nebylo. Jinak k té kartě. Podle výčtu dopravců, opět se jedná pouze s těmi, co jsou v režimu dotací, tudíž samo o sobě zajímavý,, ale myslím, že výsledek bude stejný, jako s Jihočeskou jízdenkou. Skončí v koši.
carte
Čtvrtek, 06. října 2016 - 21:12:49  
Neregistrovaný host
78.136.142.32
Macek_007: V seznamu dopravců chybí ČSAD Jindřichův Hradec a ten jezdí linku 340430 ČB - Borovany - Jílovice - Suchdol n. L., takže obyvatelé Jílovicka (spadá do zóny 111 Jílovice) a vlastně i ostrouhají...ano můžou jet vlakem, ale linka 320430 Tr. Sviny - Jílovice, žel. st. - Třeboň má sice návaznost z obcí spadající pod Jílovice na vlaky, ale jen 3 spoje v prac. dny na vlak a ve směru Jílovice, žel. st. směr Jílovice 5 spojů v prac. dny... proč není v seznamu dopravců i ČSAD Jindřichův Hradec - toť otázka...
A co mě pobavilo je v seznamu obcí i Obec Adamov s poznámkou (obec bez veřejné dopravy) ano i tak si Zimola představuje dopravní oblužnost do všech obcí...
Čtvrtek, 06. října 2016 - 21:39:10  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1580
Registrován: 12-2007
IDS jihočeského kraje!

Koukl jsem na seznam linek a překvapilo mne, že linky MHD České Budějovice mají být zaintegrovány jen z části. Očekával bych zaintegrování celého okolí ČB. Resp. udivuje mne proč třeba do Borku nebudu moci jet trolejbusem (v systému IDS).
Slim
Pátek, 07. října 2016 - 00:10:39  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5483
Registrován: 2-2005
Macek 007:
trasa ČB-ČK se do závazku přidala zřejmě letos, nebo na sklonku loňského roku. Do té doby tam nebyla.

A nenapadlo Vás, že se tam třeba dostala kvůli tomu, že díky odčerpání frekvence na nejdražší relaci Jančurou spadla do ztráty?

Autobusy SA stejně jako ostatních dopravců vozili všechny (do škol, za prací, atd).
Ano, za tu nejdražší relaci a bez zastávky, což logicky přitáhne většinu frekvence. Ukažte mi blba, který se bude crcat po zastávkách, přes Kameňák a případně se zajížďkou do Třebonína, když může jen bez zastávky nejkratší cestou.

spojení ČB-CK nabízelo ve špičce interval 10 - 15 minut, mimo špičku cca 30 - 60 minut. A to vše, za 0,- Kč pro kraj. Je na místě zajímat se, zda bude podobný komfort v nabídce spojení udržen a na kolik to kraj vyjde.
Ale nikdo nemluvil o tom, že by tohle garantoval. Řeč byla o udržení obsluhy nácestných zastávek a okrajových časových poloh. Holt kompromis - udržíme obslužnost, něco připlatíme, něco nám dají ti, co se s námi budou muset crcat přes Kameňák. Váš pohled nemá řešení - když necháte Jančuru vyzobat přímé spoje, bude doplatek toho zbytku drahý a podle Vás neefektivně investovaný. Když se bude víc podílet veřejnost omezením Jančury, je to likvidace komfortu. Když vyhovíme Třebonínu, což kritizujete že se neděje, nasereme ty, co by chtěli jet přímo. Když pošleme extra bus do Třebonína, abychom je umlčeli, bude to zase drahý.

Všechno je podle Vás špatně a nejvíc to, že se Jančuroví šláplo na kuří oko. Řešení, které by uspokojilo Vás a nedejbože i cestující, prostě není. A srovnávat obslužnost zastávek na lince ČK - ČB s jinou linkou, kde nikdo nikomu nic nevyzobává a veškerá tržba jde na pokrytí ztráty z objednané frekvence, je, promiňte, demagogie.
Pátek, 07. října 2016 - 00:34:13  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 10262
Registrován: 4-2006
ad slim hlavně je třeba tu obslužnost držet. SA či jiný dopravce který není integrován a jezdí jakoby bez dotace také může spoj kdykoliv zrušit. A nikdo ho nemůže nutit ten spoj držet. Jenže doprava v krajích není o zisku ale právě o té dopravní obslužnosti. Ti kteří tak křičí za provoz zde mezi ČB A ČK už neříkají co se bude dít až ten komerční spoj zruší. To bude kraj dobrej.
Osobně bych tyto dopravce do krajské dopravy nepouštěl. Pokud chceš jezdit ano ale budeš dodržovat tarif,vozidla apod.
pyrotechnik:uvidíte-li m? utíkat,snažte se m? p?edb?hnout....

www.mhdvmb.wz.cz doprava v severovýchodních ?echách a nejen tam
carte
Pátek, 07. října 2016 - 05:43:32  
Neregistrovaný host
91.192.35.130
Ares1: Jancura nem vubec zafny problem s tim, aby jeho linka v trase CB - CK byla zarazena do IDS. Pokid mi to neverite, zavolejte mu na tel.: 603 446 680, jeho cislo je verejne
Pátek, 07. října 2016 - 11:38:04  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3940
Registrován: 12-2004
Ares1. Kraj múže využít toho, že tam nějaký komerční dopravce jezdí. Kolikrát to bývá jediné rozumné spojení a navíc na riziko dopravce...
Slim
Sobota, 08. října 2016 - 15:05:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5491
Registrován: 2-2005
carte: IDS a ZDO jsou hrušky a jablka.
Sobota, 08. října 2016 - 17:47:33  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5189
Registrován: 6-2005
Že vám zase naruším debatu. Nemá někdo ve sbírce staré cedule z Tábora z MHD?

Podařilo se mně v jednom voze najít půlku, kdy z jedné strany je černá 11 a výchozí, průjezdná, konečná, na druhé je takto 5 řádků, ale v zelené barvě a na posledním je, že nejede přes nádraží.

Obě strany jsou jednoznačně stříkány přes šablonu.

Hlavně by mne zajímalo, co znamenala zelená.
Makrelu neumeješ.
Sobota, 08. října 2016 - 18:00:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3867
Registrován: 3-2005
Neznamenala nic.

Původní myšlenkou bylo asi jakoby barevné odlišení linek, ale moc se to, hlavně ke konci cedulí, nedodržovalo.

Co si tak vybavuju, ta 10 byla bílá, 11 obvykle žlutá, 13 tuším zelená, 14 červená nebo fialová, 30 zelenomodrá, 40 taky bílá... Ale těch variant bylo víc, asi podle toho, jaká zrovna byla barva po ruce [happy]
Sobota, 08. října 2016 - 19:47:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5191
Registrován: 6-2005
To je první bod a druhý, nenašla by se fotka, nebo ještě lépe ve sbírce fotka daných cedulí i starších?

Ideální je scan/copie pro tvorbu šablony.

Díky
Makrelu neumeješ.
Sobota, 08. října 2016 - 20:06:28  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3868
Registrován: 3-2005
Tak to bohužel sloužit nemůžu. Cedule nesbírám a ani nefotím.
solaris2000
Pondělí, 10. října 2016 - 12:05:18  
Neregistrovaný host
193.85.144.200
Tak Solaris si už jezdí v Budějkách...

http://www.dpmcb.cz/o-spolecnosti/novinky/Dopravni-podnik-testuje -novy-dieselovy-Solaris-r929r/
Rutak11
Úterý, 11. října 2016 - 17:28:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1189
Registrován: 9-2009
V Plané to začíná být zajímavé s opravou točny u Masokombinátu. Ta štěrková navážka, která má zpevnit plac vedle silnice, aby si bus mohl dostatečně nadjet se slušně propadá a vznikají až půlmetrové díry, do kterých autobus velice snadno zapadne. Dneska jsme tam nehezky orvali pravou přední část jednoho kloubového Citelisu. Řidič si tam chtě-nechtě nadjet musí, aby se zvládl otočit a i při pomalém najíždění prostě došlo k tomu, že pravé přední kolo se propadlo, bus si předním převisem lehl na štěrk a bylo po srandě. Údajně by to měli udržovat stavaři opravující točnu, mají tam bagr, ale nevypadá to tak. Taky jsem si všiml, že je v posledních dnech snaha posílat do Plané spíše starší klouby, testovací Solaris tam nebyl ani jednou.

Jo a v souvislosti s tímhle místem ještě jedna perlička. Ráno v 7:10 zde dochází k zajímavé situaci, kdy se zde otáčí 13ka do Klokot a zároveň už čeká druhý autobus - školní spoj, takže toho místa je ještě o cosi méně...
Princezny by měly zůstat zazděný.
solaris2000
Úterý, 11. října 2016 - 20:32:48  
Neregistrovaný host
193.85.144.200
Rutak: Omyl!!! Jedno odpoledne jezdil Solaris na třináctce!! A teď tam jezdí ráno 6C2 1484.
Středa, 12. října 2016 - 19:51:50  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1374
Registrován: 6-2010
Málem bych zapomněl - v neděli stál na AN v Písku nový Crossway Line 13m, zatím bez polepu Busem - 7C6 2304.
Čtvrtek, 13. října 2016 - 10:00:58  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 143
Registrován: 10-2012
Neví prosím vás někdo, z jaké příčiny jezdí na lince společnosti Busem z Prachatic do Tábora Karosa LC 956 pana Jiřího Kubíka z Vodňan? [happy]
Čtvrtek, 13. října 2016 - 12:05:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1874
Registrován: 5-2005
Kubík toho jezdí víc..., že by nedostatek personálu?
Tak to je ta ČSAutobusováDoprava národní podnik...
-MS-
Čtvrtek, 13. října 2016 - 21:32:45  
Neregistrovaný host
178.255.168.23
Pro pamětníky
carte
Sobota, 15. října 2016 - 20:27:56  
Neregistrovaný host
78.136.160.175
5735: Borek v IDS je... jedná se o zónu 102 Hrdějovice. Cena jízdného je 680 Kč/měsíc pro dospělou osobu (zóna 100+101 stojí 380 Kč + další zóna navíc, v tvém případě zóna 102 Hrdějovice je za 300 Kč. Celkem tedy oněch 680 Kč. Což není moc výhodné vzhledem k tomu, že zóna MHD 01 a 02 stojí dnes 585 Kč/měsíční pro dospělého. Divné je to, že MHD zóny 01 a 02 zůstanou zachovány včetně tarifu. Takže ten kdo bude chtít cestovat i regionální dopravou (využívat IDS), např. ze zmíněného Borku do Budějc si bude muset připlatit 105 Kč. No a na to se jim každý vykašle...
Sobota, 15. října 2016 - 23:27:38  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1582
Registrován: 12-2007
carte: 5735: Borek v IDS je..

To nezpochybňuji. Ale v příloze 4 "seznam linek zařazených do IDS JčK" je u linky 325002 PAPÍRENSKÁ – BOREK zaintegrován jen úsek České Budějovice, Nemanice - České Budějovice, Nám. Bratří Čapků.
Nemohu si pomoci, ale já to tedy chápu tak, že z ČB do Borku na jízdenku IDS linkou MHD nee, ale nějakým Busem (nebo možná s někým jiným) ano.
Neděle, 16. října 2016 - 13:47:17  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1376
Registrován: 6-2010
7C6 2304 obrazem. Po týdnu stále bez jakéhokoli označení.

carte
Neděle, 16. října 2016 - 18:09:59  
Neregistrovaný host
78.136.174.218
5735: Omlouvám se, moje chyba... takže teď to celé začíná dávat smysl... zonou 101 se sice myslí MHD CB, ale pouze území současné MHD zóny 01. Tedy pokud budeš chtít cestovat MHD Borek - nádraží či Hrdějovice - nádraží apod. budeš muset mít kupón MHD na zónu 02 a kupón na zónu IDS 100+101, pokud by jsi chtěl cestovat i regionální dopravou musel by jsi mít i kupón IDS na zónu 102 Hrdějovice. Takže pro zjednodušení to znamená pořídit IDS kupón na zónu 100+101 a zónu 102 a k tomu mít kupón MHD na zónu 02, pak můžeš z Borku do Budějc cestovat čím buděš chtít. Cena za měsíční 100+101 je 380 Kč, cena za zónu 102 je 300 Kč, a cena za zónu 02 je 380 Kč. Celkem 1060 Kč měsičně. Je asi jasné proč to tak je... jedna zóna v MHD stojí 380 Kč, ale v IDS jedna zóna stojí 300 Kč, dopravce DPmCB by přišel o tržbu a chtěl by to po kraji, ten by na to nepřistoupil, tak vymyslel tento fígl...
Opravdu IDS za všechny prachy... jsem zvědav na ty zmatky a nadávaní cestujících a na těch pokut od revizorů...
Pondělí, 17. října 2016 - 23:36:25  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1588
Registrován: 12-2007
Když se tu tuhle tak diskutovalo o starých SPZ na autobusech ČSAD, tak jsem vytáhl moje diapozitivy všelijaké kvality (od vyloženě mizerných až po náhodně povedené) a pokusil se je naskenovat. Snad to aspoň někoho potěší.

Začneme obrázkem, kde autobus budete hledat marně. Ale patří sem, protože o rok dříve jsem tam autobus vyfotografoval (to si musíte najít někde v archivu, už to tu bylo):

Dále to vezmu postupně podle SPZ.
Začnu atmosférickým eLCéčkem. Minule jsem tu psal o jednom, které pamatuji, ale na obrázku nemám.
Jiné, které nepamatuji, mám však na obrázku. Vím o něm jen, že jelo na lince Strakonice-Písek a SPZ by měla být PI-45-96:

Ikarus PI-46-43 pózující na autobusovém nádraží tu již byl. Teď ho tedy nabídnu za provozu:

Pak tu mám pár "nových" obrázků městských atmosféráčků PI-52-42 a PI-52-52:


Atmosférické céčko jsem zachytil jen jedno. Měl jsem za to, že PI-53-00 jezdila do Blatné. Na mém obrázku přijela z Vráže:

Pak už jsou to jen samé turbo-Karosy. Začneme PI-53-26 nejprve v "továrním" laku a pak v "městském":

Meziměstské autobusy PI-56-13, PI-58-70, PI-60-88, PI-62-71, PI-63-75, PI-74-88:



Vrátíme se na chvíli k městským autobusům. Dohledal jsem PI-63-07 v novém žlutém laku ještě bez polepu a jednu hodně mizernou s polepem. A pak ještě PI-63-28 s PI-66-03 ještě v červeno-bílém laku.



Nakonec jsem si nechal autobusy z mé domovské linky do Chřešťovic; tj. PI-64-58 a PI-67-78:

Úterý, 18. října 2016 - 01:14:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1379
Registrován: 6-2010
5735: Tak to je [bomba][bomba][bomba] Neskutečné! Asi hodinu to tu rozdejchávám, šest let tu na něco podobného čekám a když už jsem se pomalu smířil s tím, že už se něčeho podobného nedočkám, tak to sem nasypeš, jako by se nechumelilo. Moc moc a ještě jednou moc díky!

A teď k věci - Tu PI 45-96 si pamatuju, sice ne podle SPZ, ale podle nátěru. Jednou mě vezla ze Strakonic místo PI 63-75 a uvnitř měla modré (petrolejové) oplechování. Tenkrát jsem ani netušil, že je to atmosférák.

PI 52-52 - pamatuju si to každé světlo jiné (černé, bílé) a i černé sloupky mezi okny, ale nevybavil jsem si, že to byla PI 52-52. Každopádně krátce po tvém nafocení dostala také, jako jediná atmosféra žlutomodrý lak. Teď vidím, že úplně stejnou reklamu na pravém boku (Peugeot) vozila i po nalakování na žluto.

Ta PI 53-00 - opět si pamatuju jen lak, SPZ už ne. Myslím, že existovala ještě jedna v podobném, nebo stejném schématu, ale v zelené barvě. Párkrát jsem ji potkal přijíždět směrem od Milevska, takže možná byla milevská. Ale zpět k PI 53-00 - na 80 % bych si dovolil tvrdit, že byla později, po přelakování do píseckého schematu, přeznačena na PI 81-99. Ještě v tomto laku měla totiž na zadním okně, kde je na fotce reklama na Evropskou databanku, reklamu Autoservis Karel Frolík a úplně stejnou tam měla právě PI 81-99. K tomu to je atmosférák a tak mi to nějak zapadá do sebe.

K ostatním nemám co dodat, snad jen, že jsem rád, že jsem se ve svých nákresech nátěrů až na drobné detaily docela trefil a to jsem to lovil z paměti přes 20 let nazpět [happy]
Úterý, 18. října 2016 - 09:16:43  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 568
Registrován: 4-2013
bomba, super,fotky historické hodnoty[ok][ok][ok][happy]
Úterý, 18. října 2016 - 18:45:24  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5200
Registrován: 6-2005
Blbej dotaz, na LC se dávaly nápravy 118 jak měla B i C od cca 82.?
Makrelu neumeješ.
CW
Úterý, 18. října 2016 - 21:02:23  
Neregistrovaný host
91.219.240.4
C 734 měly do roku 1982 nápravy jako vozy LC 735/6 do roku 1986. Od roku 1983 do roku 1986, měly nápravy jako B 731/2 od začátku sériové výroby 1982-1986.
Úterý, 18. října 2016 - 23:14:22  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1380
Registrován: 6-2010
5735: Ještě upřesnění - PI 53-26 je ve skutečnosti 63-26, stejně tak PI 63-28 je pořád ta samá 63-26. A ještě dotaz - náhodou ty LC v "koloně" za žlutou PI 63-26 na AN zblízka vyfocené nemáš? Nebo aspoň SPZ? Vidím tam dvě turba LC 735 s "hokejkama" ČSAD Písek a mezi nimi bíločervený asi atmosférák LC 736. Vypadá to, že ty dvě LC 735 jsou první dvě LC v píseckém laku, o kterých jsem tu nedavno psal, takže možnost, že by to byly PI 69-26 a případně PI 59-91 asi padla, protože to nejsou LC 736.

A ještě k té první fotce PI 45-96 - nemohla by to být třeba ta bílá, opelichaná, "temelínská" LC, kterou jsi zmiňoval, po nějaké opravě laku?
Úterý, 18. října 2016 - 23:32:54  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 5203
Registrován: 6-2005
Cw: jasný, otázka je, že LC PI-45-96 má tu novější,to je myšlenka mého dotazu. Dodnes jsem žil v tom, že LC měla nápravu jak Š11.
Makrelu neumeješ.
Středa, 19. října 2016 - 22:29:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1591
Registrován: 12-2007
Ještě upřesnění - PI 53-26 je ve skutečnosti 63-26, stejně tak PI 63-28 je pořád ta samá 63-26. A ještě dotaz - náhodou ty LC v "koloně" za žlutou PI 63-26 na AN zblízka vyfocené nemáš? Nebo aspoň SPZ?

Ta městská béčka jsou určitě dvě různá. Vím, že se mi pletly podobností SPZ, ale jistotu nemám.
LC na AN jsem nevyfotil, stejně jako ten modrý Ikarus, který stojí v pozadí za jedním z těch vyfotografovaných Céček.

Co se týká SPZ tak v tom plavu moc a moc. Mám spoustu papírových modelů autobusů a na nich písecké značky. Leč bohužel skutečná reálná předloha byla jen u malé části. Po letech už fakt nevím, která byla vzata podle existujícího vozu a která byla jen doplněna do určité řady.
Středa, 19. října 2016 - 23:17:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1381
Registrován: 6-2010
5735: Městská 700 Béčka: Atmosféry: PI 52-42, 52-43, 52-50, 52-52. Turba: PI 63-07, 63-26, 66-03, později 82-15, 89-70 a 66-46 ex Milevsko. Pak už jen 1C9 8281 ex Liberec. To je vše, nic víc, nic míň. Možná Tě spletla ta jiná maska, ale ty hokejky tam mohly být dolakovány později, nebo byla vyměněna z jiného vozu. Hodím sem pár fotek PI 63-26, většina je Tvých, a z nich je jasné, že je to jen jeden vůz. Vyznačil jsem charakteristická místa - zelený vnitřní panel na bočním okně (u ostatních byl bílý) a svislá lišta v zadní části, která na jiných vozech není. A reklama "Potraviny u zrcadla" na levém boku.
Nejprve fotky z roku 1992, tam sice není vidět lišta, ani panel, který byl instalován později, ale je jasně patrná SPZ a zmiňovaná reklama:




A fotky z roku 1993 a 1994:



Pořád jde o jeden a ten samý vůz PI 63-26. PI 53-26 ani 63-28 neexistoval.

(Příspěvek byl editován uživatelem Venca21.)
Pátek, 21. října 2016 - 14:16:30  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3870
Registrován: 3-2005
Taky tak trochu z historie MHD Písek.
Jedna pozapomenutá zastávka - Písek, Dr. Milady Horákové


Dnes obsluhovaná pouze jediným spojem linkové dopravy, linky 360021, který sem ráno přiváží děti do nedaleké základní školy. Zpět na autobusové nádraží pak jede manipulačně.
Sobota, 22. října 2016 - 13:16:31  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1382
Registrován: 6-2010
Zpráva pro aktualizaci SA: Vypadá to na větší čistku u Busem, podle ČKP bylo ukončeno pojištění těchto vozů:

Karosa C934E 1C6 4361 - 7.10.2016
Karosa C934E 1C8 8934 - 27.9.2016
Karosa C954 1C6 5200 - 22.9.2016
Karosa C954 1C8 8853 - 13.10.2016
Karosa C954 2C6 7461 - 13.10.2016
Karosa C954E 1C9 2933 - 13.10 2016
Karosa Axer 2C1 9556 - 13.9.2016
Karosa Axer 2C1 9558 - 14.10.2016
SOR C 9,5 1C6 4360 - 26.7.2016
SOR C 9,5 1C8 8827 - 5.10.2016
SOR LH 12 2C4 7207 - 12.8.2016
Neoplan N 4416 Ü CNG Centroliner 6C5 5679 5.10.2016

Dále pak potvrzuji novou RZ u Scanie Irizar i4 4C3 0723 - nově od září je 7C6 3004
Sobota, 22. října 2016 - 16:42:37  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1383
Registrován: 6-2010
Scania s novou RZ obrazem:



Nový Crossway pořád bez polepů - asi se čeká na jeho sourozence?



A [new] NOVINKA [new] [pozor] ČSAD opět mění název, už není Busem, ale usem [biggrin]

Neděle, 23. října 2016 - 22:06:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1593
Registrován: 12-2007
R_b: Taky tak trochu z historie MHD Písek.

To na třetím obrázku nepamatuji jako konečnou.
Zastávka Dr. Milady Horákové se dříve jmenovala Gottwaldova a jezdily tudy autobusy jednosměrně od tř. 9.května (Harantova) a pokračovaly k ul. Zápotockého (17.listopadu), Rokycanově a Žižkově ul. V opačném směru se zastávka vynechávala.

Venca21: Atmosféry: PI 52-42, 52-43, 52-50, 52-52. Turba: PI 63-07, 63-26, 66-03 ...

... a jeden Ikarus. Vzhledem ke špičkové potřebě 2 busů na linku 1, 1 bus na 2, 3 busy na 3, 1 na 7 a 1 na 8, mi vychází celková potřeba 8 vozů (ostatní linky byly přejezdy, ať už z městské nebo příměstské). Tedy by to měly být ty výše uvedené. Víc jich fakt asi nebylo, jako záloha se používala céčka.
Neděle, 23. října 2016 - 23:33:14  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1386
Registrován: 6-2010
5735: Tak nějak to bylo. I těch 8 vozů MHD byl tenkrát docela luxus, to už se od té doby nikdy neopakovalo. Po vyřazení Ikarusu a červených atmosů zůstalo tehdy všech pět "žluťásků", včetně nové PI 82-15. Po vyřazení PI 52-52 zbyly dokonce jen čtyři + céčko PI 50-73. Pak se to zas trochu rozrostlo o PI 89-70 v 96 a PI 93-45 v 97. Od té doby tu počet městských vozů kolísá mezi 5-6 kusy.
Pondělí, 24. října 2016 - 20:37:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 161
Registrován: 3-2011
Vennca 21: Vše z toho, co jsi psal skrze vozidla u ČSAD Autobusy, většina už je prodaná, případně se nakonec má vrátit do provozu (jedná se o jednoho Axera a nějakou C 954). Ale čistky budou pokračovat dál, a to v Písku a na provozovně v Milevsku. Údajně ještě letos.
Pondělí, 24. října 2016 - 22:25:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1387
Registrován: 6-2010
V červnu, když bylo dodáno 7 nových Crossů 13m Line, tak na webu Busem bylo uvedeno, že na podzim budou ještě další dva stejné vozy a další tři vozy délky 10,8m - odkaz
Takže ty dva "podzimní" 13m máme - červencový 7C6 1649 a říjnový 7C6 2304. Takže by měly dorazit už jen ty tři trpaslíci. [happy] To je dohromady 7+2+3 = 12 vozů a to je přesně stejný počet, kterým nyní skončilo pojištění. To by mělo svoji logiku - kus za kus. Pokud se tedy bude vyřazovat dál, pak by mělo asi ještě něco nového přijít - pod stromeček?

Trochu mě překvapilo to vyřazení krumlovského Neoplána - nebyl trochu víc poruchový? Náš písecký vidím jezdit každý den a docela jsem si ho oblíbil. Byl bych rád, kdyby tu ještě nějaký čas vydržel.
Úterý, 25. října 2016 - 08:38:53  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 162
Registrován: 3-2011
Něco by mělo přijít do Milevska, údajně za Axera a ještě opět do Č. Krumlova, ale tam nevím za co by to bylo.
Čtvrtek, 27. října 2016 - 18:29:20  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3186
Registrován: 1-2010
RAIL BUS:
Iliade LIB 49-85 se jmenuje 6P9 0224.
Nový přírůstek v podobě Karosy C954E s "lízátkem" se jmenuje 6P9 0226, původně 1B9 6536 BORS Břeclav.


A "soukromá doprava" trochu jinak.. [happy]

Pajzák
Čtvrtek, 27. října 2016 - 19:41:02  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 392
Registrován: 6-2015
A 1B9 7934 se ve službách Rail Busu neobjevila? Pokud vím, šly tam ze žluto-modré stáje tři kousky.
Čtvrtek, 27. října 2016 - 22:34:16  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 42
Registrován: 11-2007
Pajzák: Malá nápověda: Prosím, 79-34 je nyní v Prachaticích.....
Pátek, 28. října 2016 - 12:55:23  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 1388
Registrován: 6-2010
Dotaz na 5735: Ten atmosférák C734 PI 53-00 je opravdu 53-00? Mě se spíš zdá, že tam vidím jedničku, PI 51-00. Netvrdím to, jen se ptám. [wink]
BmbČ
Pátek, 28. října 2016 - 16:37:03  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 7213
Registrován: 1-2007
Autobus
Skutkové předkův buďtež chloubou i výstrahou potomkům!
Pátek, 28. října 2016 - 18:43:19  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 3188
Registrován: 1-2010
Před pár dny jsem tu hrůzu dával do Odstavených vozů, torz a vraků, dokázal by někdo určit původ vozu?
Pajzák
Sobota, 29. října 2016 - 01:08:09  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 396
Registrován: 6-2015
Kelly: Oba stroje pozdravuj, pár tisíc kilometrů jsem za jejich volanty absolvoval. A zrovna tyto dva byly přes svůj věk výborné.
Sobota, 29. října 2016 - 12:23:45  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 46
Registrován: 11-2007
Pajzák: Když Ti bude smutno, přijď se svézt. Ještě tu máme 10-70, taky pěkný stroj. I nám se líbí.
Šroubič
Sobota, 29. října 2016 - 16:45:52  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 36
Registrován: 4-2016
Kelly - mam Rail bus na starosti na seznamu-autobusu slo by nejak soukrome se bavit jake vozy prijdou a jaky maji aktual RZ? At to je nejak aktualni [happy]
Jakub Kovář, nejlepší brankář který byl v Českých Budějovicích!
blekp
Sobota, 29. října 2016 - 19:59:55  
Neregistrovaný host
193.179.3.120
přípoje na vlaky prostě nebudou [crazy]

v červenci jsem napsal Jikordu:

v návrhu jř trati 201 je nový dopolední vlak Milevsko 10:17 - Tábor 10:50.

Bylo by tedy vhodné zajistit v přípoje v žst.Božejovice od a do Jistebnice.

Spoj 7 linky 390160 posunout o 35 minut dříve, tedy Jistebnice 10:05 -
Božejovice,žst. 10:25. Tím vznikne alespoň ve školních dnech dopolední
spojení Jistebnice - Tábor, kdy téměř 5 hodin nic nejede (mezi 8:10-8:35 a
12:50-13:30). Dále spoj 8 posunout o 30 minut dříve: Božejovice,žst. 10:35
- Jistebnice 10:57, vznikne tak spojení Milevsko - Jistebnice. Díky této
změně bude nutné posunout spoje 390170/3 a 390090/9 na později, asi až na
12:00, aby měly přípoj z Tábora.

Ještě lze spoj 12 posunout o 2 minuty dříve na Božejovice,žst. 13:38 -
Jistebnice 13:58. Tím se zlepší přestupní vazba od vlaku z Tábora v
Božejovicích a také vazba na autobusy v Jistebnici směr Tábor a Příbram, oba
mají odjezd ve 14:03.


a teď mi přišla odpověď:

omlouváme se za pozdní reakci na úpravy v jízdních řádech které navrhujete.
Vzhledem k poměrně velkým úpravám v JŘ jsme návrh projednali se zástupci
obcí. Z provozního hlediska (turnusových oběhů) by bylo možno vyhovět. Ze
strany dotčených obcí však není zájem na provedení změn. Vzhledem k vyššímu
jízdnému (o cca 30 % bus+vlak) by ani ze strany občanů nebyl zájem.


přitom před 10 lety to navazovalo, bylo to dokonce uvedeno i ve vlakovém jř (8405 v X možnost přestupu na/z autobus(u) směr do/od Jistebnice) http://www.jizdni-rady.nanadrazi.cz/jizdni-rad/2005-2006/2005-200 6_201.pdf

neví někdo jak před 10 lety jezdily linky 390090, 390170?
Sobota, 29. října 2016 - 22:00:47  
Registrovaný uživatel
Číslo příspěvku: 47
Registrován: 11-2007
Šroubič: Klidně přijeďte na kafe, co vím o našich vozech povím. Co do budoucna koupíme netuším, co vyřadíme tuším, jak rychle nevím. Momentálně je na větší opravě 6P5 65-97, zpět přijde jako modrobílá. Mail na mne je david.kelis@seznam.cz.