K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 09. 04. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 09. 04. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.250.5.250
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 06:54:41    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut:Ale jo. Základem všeho je mít čas. Zatímco někteří místní borci jsou schopni udělat dokonalý model "za večer", já se s tím plácám několik let. Tedy kdysi dávno jsem začínal koupí odlitku na burze a dvojkolími z BR 01. Z odlitku jsem nakonec použil pouze část tendru a kotle. Zbytek včetně komínu a budky je sochání z plechu, moduritu, papíru a drátů. U kol jsem musel předělat protizávaží, protože hrboun díky čtyřem hrncům to má jinak. Jednoduchý rám je frézovaná mosaz, rozvod je rozkrájený a opět slepovaný náhradní díl z němky, pojezd v tendru od Pletichy. V lampičkách jsou SMD diody a mašinka t.č. čeká na dekodér Zimo.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1033
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 10:10:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:
Stare rychlikace Zeuke/BTTB nemely zavazi.
Co se tyce hmotnosti podle normy, tak to zalezi na norme.
NMRA rika 0,75+0,375*L (kde L je delka v palcich) a vysledna hmotnost vyjde v uncich (oz)
NEM 302 rika 0,25*L (kde L je v delka v mm) a vysledna hmotnost vyjde v gramech. Jenomze to je minimum a plati to pro koleje i vozidla podle NEM (coz ma malokdo). Plechove kolejivo Zeuke/BTTB rozhodne neni podle NEM, nakonec ani soucasni renomovani vyrobci (zatim) nedelaji kolejivo podle NEM. (s cestnou vyjimkou nekolika maloseriovych vyrobcu)
Ja bych doporucoval dvojnasobek NEM 302. Je to porad jeste mene nez podle NMRA. Ovsem norma NMRA pro TT nebyla novelizovana hodne dlouho a nejspis vychazi z vozu se starymi podvozky s cepovym ulozenim dvojkoli.
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7756
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 10:38:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p - dík za rady, jsou to klasické BTTB vozy, které měly ve střední části rámu závaží, nikoliv ty nejstarší Zeuke s čepovými dvojkolími.
Každopádně skoro dvojnásobek normy mi vyšel empiricky. Pro porovnání jsem vážil jsem ten nejstarší Zeuke rychlíkáč, ten má bez úprav s originálními koly asi 42 g při normě 50 g. A výše zmiňované BTTB rychlíkáče mi nejlépe nakonec jezdí při dodání kovových koleček, 28 g závaží dole v rámu a po 7 g ve skříni nad každým podvozkem. Takže 42 g jen závaží + kovová kola + originální vůz a konečně to jezdí pěkně... Až budu mít chvíli, tak to schválně zvážím.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Kiki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 12-2008
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 10:58:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, tak po několika málo (pouhých 10 letech) se mi podařilo 4. kolejiště dostrkat do stavu, kdy "to" jezdí a dokonce samo, což nejvíce potěší návštěvy a mě vlastně taky, protože nemusím sedět u centrály a potit se s ovládánám "na ruku" při hlídání souprav kroužících po kolejišti [happy]. Udělal jsem s odstupem let nějaký videoreportík. No příroda je zatím taková dietní, protože jsem spíše přes to ježdění:
http://www.vlacky.com/foto_modely/4_kolejiste/modely_2015_1/

A ještě pár fotek:


malá i VELKÁ železnice
http://www.vlacky.com
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1034
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 11:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353: Klasicke BTTB Y-vozy nemely zadne zavazi. Uz jsem to jednou psal. Jen Reko vozy mely zavazi.

Kiki: To kolejiste by nebylo spatny, ale proboha proc takovy neuveritelny gulas ve vozidlech? To na to foceni nemohla byt vybrana vozidla, ktera se alespon teoreticky mohla setkat?

(Příspěvek byl editován uživatelem j p.)
kolejiště TT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 15:58:17    Odkaz na tento příspěvek  

Kiki: Pěkný...jak kolejiště tak vozidla..
S tím jak píše J_P... částěčně bych souhlasil,na to focení by bylo vhodnější ( nikoli koukatelnější - z mého pohledu ) zvolit vozidla jedné "epochy"..dříve jsem také dělal jen čsd..ALE člověku pak uteče moc modelů které jsou moc pěkné na kolejišti,jen kuli tomu,že se to v dnešní "normo" době moc nenosí.Proto jsem na to také začal kálkovat jak na placatej šutr a jezdím s tím,co se mě líbí...ostatně i velká klubová kolejiště jezdí s tím,co chtějí vidět "platící"

Tak že více foteček z kolejišť..nějak to tady poslední dobou upadá a neni,až na pár vyjímek, nač koukat...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7757
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 14. března 2015 - 16:25:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Klasicke BTTB Y-vozy nemely zadne zavazi. Uz jsem to jednou psal. Jen Reko vozy mely zavazi.

Aha, tak to je pro mne novinka. U všech Y-vozů které jsem vlastnil v minulých dobách před 10-20-30 lety závaží bylo. Zřejmě tedy dodělávky minulých majitelů...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Kiki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 12-2008
Odesláno Neděle, 15. března 2015 - 08:39:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p má samozřejmě pravdu, ale skutečnost je daleko vážnější [happy]. S kamiónovou lobby jsme se u nás vypořádali a pod heslem „náklady na vlaky” místní dopravci nasazují všechna dostupná, i muzejní vozidla, aby získali co nejvíce devizových prostředků. Z těch se potom financují opravy stávajících i nákupy nových. Kapacita trati praská ve švech, takže je potřeba dokončit elekrifikaci dvoukolejky, dokoupit odpovídající vozidla a dokončit i centrální velín „LISSY” [blush]. Šotouši mají aspoň radost [fotic]. Ještě pár fotek ze stavby:



malá i VELKÁ železnice
http://www.vlacky.com
PostrkyTT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.221.254.243
Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 20:16:11    Odkaz na tento příspěvek  

Jelikož jsem slíbil,že opět udělám nějaké video s postrkem,tak zde je https://www.youtube.com/watch?v=vmD2Dg9ffi8
Nevím jestli náhoda,ale vyndal jsem 2 loko od MTB, vyndal vozy z krabiček a zkusil co to udělá..a ono to dělalo to,že to fungovalo bez nejmenších problémů.
Poloměry jsou různé,od R310 až po R500 v tunelu..stoupání,jelikož je to opravdu menší kolejiště ( 200x130cm ) jsem byl nucen dělat 3-4cm na 1m ( už zase slyšim že to je moc,apod.. ) no moc to asi je,ale záleží s čím se jezdí,že.
Tak kdo bude mít zájem,jukněte.Na nepořádek moc nehleďte,prostě se pracuje...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7764
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 17. března 2015 - 21:10:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Postrky. Shodou okolností jsem zrovna dneska s postrkem dlouhé soupravy experimentoval. Do všech rychlíkáčů a reko vozů jsem dneska dával kovová dvojkolí (a někam i závaží [happy]) a tak jsem si vyzkoušel soupravu 4 x reko + 6 Y-vozů. Nejprve s přípřeží - to je na fotce níže:

Pak jsem zkusil i postrk a přes to, v jakém stavu je plechová většina mého kolejiště, tak to jezdilo velice spolehlivě.
Viz video - https://youtu.be/u_LPOQY1yu4.

Dále jsem dneska pomocí skládání několika TT Start mašinek zfunkčnil takového toho pseudo sergeje a to dokonce do té míry, že je schopen i tahat soupravy (video - https://youtu.be/bgpGmbaY-m8)



A taky nesmím zapomenout poděkovat Jirkovi1 za skoro darování obnošené transportní krabice na modely, už je plná a je to přesně ono co jsem potřeboval.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 306
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 18. března 2015 - 08:43:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím vespolek. Na http://www.trainmania.info/index.html jsem dal recenzi páry BR 75.5.


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
U37002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 18. března 2015 - 21:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí ve stanici dostane svůj přístroj a na stavědle taky budou mít novou hračku...

(to spřáhlo je měřítko velikosti)

http://u37.002.sweb.cz/
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1602
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 13:01:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U37002: [crazy]

ČD: Zákazník? Co je to? ...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7771
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 15:35:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hračkolejiště News
------------------
Nejnovějším přírůstkem do flotily BTTB vozidel je BR56. Protože její minulý majitel to tady sleduje [happy], tak dvě ilustrační fotky z nového působiště. I když koukám až teď na fotku, že jsem mašině špatně nasadil kastli, nějak se nám vzpíná [happy]. Na první fotce celá parní flotila - na koleji u perónu stojí celkem slušná BR86 a vzadu BR92, která ležela u kamaráda asi dvacet let ve skříni - ale po promazání jezdí super. Uprostřed BR23, kterou jsem získal přes Kuťase, bohužel kvůli opakovaným problémům s odběrem proudu víceméně nepojízdná, vepředu pak nový přírůstek BR56 a úplně vpředu BR92, kterou jsem dostal loni jako vrak spolu se základem kolejiště, ale po servisu jezdí výborně. A vzadu ještě vykukuje hektor, který dnes dostal novou nerozlámanou kastli, takže sice už zase nesvítí, ale vypadá podstatně líp.


Děkuji všem, že mne s mými nemodelářskými příspěvky zatím neposílají do [zadnice]...

(Příspěvek byl editován uživatelem 353.)

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 3-2011
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 20:12:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U37002 jo tak to je pecka :-)
Sey
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 188
Registrován: 5-2013
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 20:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U37002, jů, to je roztomilý, ale není to na zahradní kolejiště náhodou trochu malé?[ok] Přidáš prosím nějaké podrobnosti? Né že bych něco takového nutně musel mít, natož se s tím ještě stavět, ale hořím zvědavostí [wink].
353 v práci
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.236.207.11
Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 22:11:32    Odkaz na tento příspěvek  

Ještě něco ode mne - když jsem před časem do jižního zhlaví hlavní stanice na hračkolejišti vložil angličana s odbočkou ven z kolejiště, hned jsem od kamarádů slyšel pár poznámek o tom, že to tam nikdy nikam nepovede. Takže dneska jsem vyštrachal desku od jednoho kolejišťátka = dárce orgánů a z odpadního materiálu nasucho postavil odstavné koleje a smyčku na otáčení souprav.Vzhledem k rozměrům budou ty odstavní koleje krátké a kusé, ale něco se tam vejde. A časem možná mezi kolejiště a tím "ONJ" přibude nějaký "modul", na kterém bych si snad svou chabou modelářskou zručnost mohl konečně potrénovat na novostavbě...


A teď nechám snad místo zase opravdovým modelářům...
U37002
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 271
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 19. března 2015 - 22:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na zahradní sice jo, ale v TT nééé. Když já nemám rád na kolejišti prázdné budovy, a bohužel stavědla jsou nejvíc prosklená. Tohleto je pouze prvotní pokus, na stavědlovém přístroji jsem zkoušel, jak udělat přední kryt sundávací a za ním makety hradel, proto je tam ta mezera. Stojan je podle normy na 16 pák, ale už jsem při výrobě zapoměl na páku trojpolohovou a dvojitou páku. Řídící přístroj byl sestaven večer během dvou hodin, stavědlový trval ty večery tři.

http://u37.002.sweb.cz/
berlinerTTbahnen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2013

Odesláno Pátek, 20. března 2015 - 17:15:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:Pěkná flotila ;-)a ten nápad s ONJ taky dobrý
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1603
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 21. března 2015 - 20:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, kdo z Vás vlastní BR 80 (Roco). Mohli byste, prosím, změřit průměr kola a průměr kola i s okolkem? Jde o to, jestli se to vejde do jiného pojezdu. Případně (kdyby ji náhodou měl někdo rozebranou) tak i průměr a počet zubů u zubatého kolečka na osičce... Díky.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2134
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 19:53:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

https://zeleznicar.cd.cz/zeleznicar/zpravodajstvi/cim-prochazeji- vozy-z-rakouska--nez-vyrazi-s-cestujicimi-/-6622/
Bmz235 (exÖBB) čísla 051, který můžete takto zastihnout i v reálném provozu.. [wink]



(Příspěvek byl editován uživatelem 1510015.)

Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1121
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 21:31:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1510015: To je jeden z případů, kdy je "žák lepší mistra" [happy] Nepředpokládám, že přelakování toho loga ČD bys měl provedeno tak příšerně lemplovsky, jako někdo nalepil tu samolepku na bok skutečného vagónu... (viz 3. foto z fotogalerie v Železničáři).

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
1510015
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2135
Registrován: 1-2010

Odesláno Neděle, 22. března 2015 - 21:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tento vůz jsem si vybral, protože na něm není příliš co pokazit. Neobtisknu logo dokonale? -nevadí, i v reálu to tak je. Nepovede se dokonale odstranit původní logo? -nevadí, buď místo přelakuji, nebo zanechám stopu pův. loga.. [lol]


Web - přehledy laků a dislokace některých lokomotivních řad u ČD
YouTube - VlakyLesan
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7780
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 00:24:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík - na té fotce v Železničáři je na tom polepu ještě nesundaná přenosová fólie, a pod ní vidím zcela čistě přilepené logo a nápis. Nebo tam něco přehlížím?

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
2M
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 08:01:13    Odkaz na tento příspěvek  

Nepřehlížíš, naopak máš správný postřeh - Zlámalík se jen trochu unáhlil :-)
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 15:44:44    Odkaz na tento příspěvek  

Segmentové kolejiště MM
Zejmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1836
Registrován: 5-2011

Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 20:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po delší době jsem si zase jednou hrál a vypadl z toho chebský Sergej.

www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1122
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 23. března 2015 - 21:35:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353, 2M: aha, jsem vůl. Jasně. Přitom reklamu jsem kdysi dělal... Omluvte snížený postřeh daný pozdější denní dobou [sad][kladivo]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1606
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. března 2015 - 12:12:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Segmentové kolejiště MM Po zběžném prohlédnutí fotek mám svůj obvyklý dotaz: A voda poteče kam? [masinka] Jinak je to hezké, ale toto je dost zásadní chyba...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Středa, 25. března 2015 - 13:48:45    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Díky, voda by měla téct do kanalizace. Záplavová oblast to není, tak by to mohlo takto stačit..?
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1607
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. března 2015 - 14:20:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Záplavová oblast to není, tak by to mohlo takto stačit Bohužel ne... Trať nikdy není položená v "placce" bez příkopu. V zářezu, či v "rovině" je vždycky příkop. Někdy se příkopy dělají i pod nás(y)pem. Proto zemní pláň (to na čem leží štěrk-tudíž není vidět) má sklon (zpravidla střechovitý). Takto je voda sváděna do příkopů a příkopy pak mimo těleso. Obecně platí zásada, že nikdy nesmí téct voda z prostor mimo tělesa dráhy do prostor drážního tělesa. A ještě jedna věc k příkopům - pakliže jsou buď ve velkém, anebo naopak v malém sklonu (přesné hodnoty si nepamatuji), tak se zpevňují.

Zkus odkaz kzs.fsv.cvut.cz/4/zst1/zst1_pomucka_rezy.pdf
Anebo vyhledat předpis S4. Najdi vzorový příčný řez a uvidíš.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7788
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 25. března 2015 - 19:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hračkolejiště news
---------------------
V šoto-depu se nad odstavnými kolejemi objevila topírna. Je velice second-handová, snad ji dají časem do kupy. A po zralé úvaze a jízdních zkouškách se zbavuju jednoho zánovního Tauruse (toho ÖBB - za chvíli začne aukce na aukru). Náhradou bylo pořízeno něco více retro made by BTTB.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7800
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 27. března 2015 - 22:06:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nic nového? Tak bohužel zase já. Započala výstavba ONJ...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 1-2007
Odesláno Sobota, 28. března 2015 - 10:27:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nástavba Zamrajdy ve velikosti N na pojezdu Fleischmann 218.

Nástavba je upravena pro pojezd na Fleischmanna 218,který lze pořídit okolo 2700 i s rozhraním pro DCC.Cena odlitků nástavby je předpokládaná okolo 250Kč.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1126
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 01:22:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přidám něco ze svého stolu - v době čekání na osvětlení do leptaného Kocoura jsem se rozhodl splácat 810, takovou rychlovku - dopadlo to typicky, pluh ztenčený na 0,5 mm, vybroušené otvory v pluhu, v kastli zabroušené zahloubení pro madla... Jen jsem přehnal zaoblení v přechodu pluh-bočnic, tak to postupně tmelím, spolu se všemi nedostatky na výliscích. Že prý rychlovka... Pojezd bude PicoLoco, leptané doplňky Vovo a rámy oken z Detailu.


Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1127
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 01:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A v pauze pro zaschnutí Surfaceru na 810 jsem ze skříňky vylovil svůj dávný sen a pustil se do stavby 742.701 (lept Kuber). Bude to asi nakonec dobré, ale má to své mouchy. Lept je ze strašně měkkého materiálu, tak se prohýbá, a pro TT je asi zmenšený z H0 - semtam se při tvarování nevejde tloušťka plechu. Kabinu jsem takto za stálého nadávání stavěl dva večery a stejně se mi nelíbí. Je šejdrem. Netvrdím, že jsem génius, možná je chyba u mne, ale Kocour od DK modelu se i přes vyšší složitost a propracované detaily stavěl sám.
Pokračování příště.


Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1613
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 11:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkné... A jak budeš řešit středový sloupek u čelního okna té 810? To je věc, která mi na těch stavebnicích vadí nejvíc (ty mezery), zkoušel jsem to různě tmelit, ale nedopadlo to úplně nejlépe...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Zejmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1838
Registrován: 5-2011

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 15:25:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlámalík:
opět nebezpečná práce! [wink]

Vašut:
Leptem, například mé modely nikdy neměly LPH okenní sloupek.

A přidám i čelní pohled:


(Příspěvek byl editován uživatelem Zejmi.)

www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Duštifíra_von_ALEX
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 488
Registrován: 3-2012

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 17:53:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mdes-pěkna Zamračená,mohu vědět od koho je odlitek?
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 191
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 31. března 2015 - 19:12:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mdes - http://odlitkymodely.cz nebo jiný zdroj?

eNkaři na FB
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1614
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 01. dubna 2015 - 11:46:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tipuju, že zdroj v tomto případě bude "vlastní"... nebo se pletu?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.181
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 14:24:46    Odkaz na tento příspěvek  

Něco ze střídaviny v téčku. 242 je doplněná leptanou bočnicí od MM.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12383
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 15:37:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ČSD, polmáčená bez pruhu a uic číslo [nene][crazy]
jestli je to nějaký současný retro, tak pak jo.

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 02. dubna 2015 - 18:13:49    Odkaz na tento příspěvek  

no je to divná kombinace[happy]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1128
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 00:26:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut - díky, na sloupek jsem chtěl použít pásek z Evergreenu vysochaný do tvaru, okna rozříznout od sebe a střed odbrousit, aby se za vložený kus vešla. Ale Zejmiho lept je půl práce ušetřené... [ok]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 308
Registrován: 1-2007
Odesláno Pátek, 03. dubna 2015 - 16:48:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

N-ko ne ne vlastní dělaná nástavba na CNC počítám že jich bude více na kolejišti.
Jíra_hk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 12-2010
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 16:13:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ES Pečky nabízí hotové leptané vozy viz obrázek.Nevíte někdo,zda se dají sehnat nesestavené lepty.Nikde na netu jsem nic nenašel...
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 192
Registrován: 2-2013

Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 16:35:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mdes : Vypadá to moc dobře. [ok] Nehodláš s tím zaplavit trh? [lol]

eNkaři na FB
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Sobota, 04. dubna 2015 - 20:09:20    Odkaz na tento příspěvek  

noooo!![ok]to je vskutku pěkné!!
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.1.228.17
Odesláno Neděle, 05. dubna 2015 - 07:03:14    Odkaz na tento příspěvek  

Jíra_hk: Myslím, že ide o privátny lept. Takže získať ho bude ťažké.
marian1311
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 1-2014
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 16:44:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Caka na svoje prve kilometre [happy]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 17:41:11    Odkaz na tento příspěvek  

hmmmm...to je nádherný model!!!![ok][ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pondělí, 06. dubna 2015 - 17:43:12    Odkaz na tento příspěvek  

přátelé,zkusím ještě jednou,neválí se vám někde v krabici ve skříni staré kolejivo Zeuke?myslím ale tím to ůplně původní!měl bych zájem...díky
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 07. dubna 2015 - 10:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad marian1311. Krásný model, ale chtělo by to 2 spřažené, vždycky jsem se na Tatran díval v Trenčíně z balkonu, když jel po mostě.
marian1311
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 1-2014
Odesláno Úterý, 07. dubna 2015 - 15:51:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Marian P: Aj to bude [wink] Toto je prototyp, onedlho zacnem prace na dalsich kusoch.
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 548
Registrován: 1-2012

Odesláno Úterý, 07. dubna 2015 - 21:27:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo Já jsem si v HO koupil taky jen jeden ale dokoupím příští burzu druhý. Jinak ode mne to bylo spíš rejpnutí, ještě se mi líbily v Trenčíně 534.1 a staré nádraží v parku. Ale co by mladý hoch jsem nefotil, jezdil jsem tam do svých 12 let.
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 307
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 08:19:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. V recenzi na patra od Arnolda jsem zmínil problém při průjezdu protiobloukem. Dnes jsem vyvěsil článek o tom, jak se to dá řešit: http://www.trainmania.info/udelatka.html#uprava_pater_arnold

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Ttjenik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 10-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 20:41:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahojte,

musím se pochlubit, protože mám radost[proud] Konečně se podařilo dodělat finální odlitky detailů na jeřáb a ani to krycí pletivo nedopadlo nejhůř.

Takže kdo se těšil, brzy se dočká.


No a povedlo se i vyvzorování leptaných podvozků pro chlaďák

http://ttjenik.wz.cz/
Karlík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 56
Registrován: 11-2010
Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 20:51:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud by měl nikdo zájem o necelý rok starého hektora T 435.094 ČSD (červený se žlutým proužkem) včetně daňového dokladu. Doplňky nejsou osazené a origiálně zabalané. Koupil jsem si jiný model a tak je hektor navíc. Chtěl bych za něj 2.000-2.500 Kč.
bartik.nsw
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 10-2011

Odesláno Čtvrtek, 09. dubna 2015 - 21:04:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Karlik:docela bych měl o hektora zajem