K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 30. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 30. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2015
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 17:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád bych se s Vámi podělil o svou skromnou sbírku [happy] Vitrína vlastní stavby.


Většina modelů je ve stavu rozpracovanosti. Tento rok bych chtěl dokončit elektrickou jednotku 460 a remízu Hodolany. Jenže chtěl a měl je rozdíl [happy]

Rozdílů epoch si prosím nevšímejte.

(Příspěvek byl editován uživatelem petr1988.)
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1082
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 18. ledna 2015 - 21:51:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vím, že výkonnosti zdejších mistrů nemám šanci dosáhnout, ale dovolím si přesto dát zprávu, že po skoro půl roce se mi povedlo zase trošku pohnout se stavbou 742.141 na pojezdu z V100 - pár foteček přikládám. Více na webu.

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 297
Registrován: 12-2006

Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 13:18:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad kinematiky a šachty SDV: Osobně jsem na Eas-u dal šachty Peho. Trn zeslabit, šachtu nasunout, trn patřičně zkrátit. Vše bez problému. Na ostatní vozy dávám pouze Peho kinematiky.

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2015
Odesláno Pondělí, 19. ledna 2015 - 14:25:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to zase dělám trošku jinak a možná trošku humpolácky. Trn kinematiky nezúžuju a ani nepřevrtávám díru v šachtě.

Materiál ze kterého je šachta vyrobena je docela poddajný a ke zvětšení otvoru používám klasickou propisku vhodného průměru. Jelikož má hrot propisky konický tvar tak roztáhne díru v šachtě. Udělám to vždy z obou stran. Šachta pak lze dobře nasunout na trn. Pak ji jen zakápnu lepidlem a drží to.

Mám zkušenost, že jakmile jsem šachty provrtával nebo zužoval trny tak kinematiky byly vykřivené směrem dolů a pak to moc nefungovalo.

Tímto způsobem jsem dělal už asi 50 šachet a nikdy nic neprasklo.

[happy]
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1006
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 00:36:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tohle je kolejiste v TT postavene v pouzdru od kytary. Lokomotiva je od MTB, vagon od GoldCoast a jeden z domecku je prazska trafostanice od KB model.
Nametem je nedavno opravena trat CN (to je ta kolej s betonovymi prazci), ze ktere odbocuji vlecky do malych podniku podel trati.

youtube

Mozna jako inspirace pro ty, kteri maji malo mista?
Kuťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1222
Registrován: 6-2004

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 10:27:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V neděli se udělalo v podvečer hezky, tak mi to nedalo a vytáhl jsem panel na slunce. Sice rozpracovanost jako prase, ale něco k lamentování a koukání už tam je. Tímto zdravím 353 do Pardubic [happy]

Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1576
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 11:07:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak No jenže to je oprava "nad rámec" stavebnice (a také její ceny), což je špatně. S tím, že bude muset dát kovová kolečka, protože ve stavebnici jsou plastová, kupující dopředu počítá, protože se o tom píše. Nikoliv však o tom, že bude muset řešit nefunkční kinematiku... Škoda. Vagónek je jinak velmi pěkný, včera obdržel obtisky a vypadá to fakt dobře...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Rich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 245
Registrován: 11-2008

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 13:35:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kuťas: To pole je stejně kulervoucí. [happy]

zeleznicepodbaba.cz
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:11:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Asi bych to vyloženě nenazýval "oprava", spíše nepovinná úprava. Původní vybavení je použitelné i funkční, jen ne každému vyhovuje. [happy] Funkční vůz z toho lze postavit.

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Kyslik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 416
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:25:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak: kinematiky SDV sem po pár pokusech zavrhl, lepší jsou kinmatiky co mají pružinku místo magnetu
Kyslik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 417
Registrován: 1-2010

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak toto je z mojí produkce, kolejiště v TT s určením pro děti.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1577
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 14:41:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak No to je právě to, že nelze - pakliže se mi kinematika při zkušebním provozu vylomí, není to funkční záležitost :-(

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 253
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 15:26:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak modrý Railjet v "N" bude brzy kompletní! [jidlo]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 15:34:03    Odkaz na tento příspěvek  

ad - Kyslik fakt moc pěkné!!malé,nepřeplácané...pěkňoučké[ok]
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 254
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 15:37:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Že by příští novinkou od Hobbytrainu byl žlutý Vectron? [wink]

(Příspěvek byl editován uživatelem lodyha77.)
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 299
Registrován: 12-2006

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 15:45:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Tak do toho stádia jsem se nedostal. Už při prvním použití jsem dospěl k názoru, že si připlatím za Peho. Tolik vozů nestavím, tak se to dá přežít. Ovšem kolega těch SDV pár na vozech má a šlapou.

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 124
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 18:00:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lodyha 77 - myslíš takový?... v N
juraj85
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2015
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 19:28:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobry den vazeny kolegovia!Potreboval by som radu ako co najsetrnejsie nalisovat zotrvacniky na motorcek (Mashima 1024).Ocenim vsetky Vase postrehy [happy]
Dakujem!
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1578
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:38:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juraj85 Použil jsem postup, který mi poradil kolega Pohořelý (pojezdy.eu): Setrvák protáhnout výstružníkem tak, aby šel na osičku nasadit a pak lehounce heftnout vteřiňákem... Kupodivu to drží (a to vteřiňák nemám rád). Přijde mi to šetrnější, než lisování ve svěráku...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Veksle
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 20:52:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juraj85 - to co píše kolega Vašut, jinak jestli to jsou setrváky od pojezdy.eu, tak jdou nalisovat lehce ve svěráku. Jen je potřeba svěrák, kde se vejdou i s motorem mezi čelisti. Nalisoval jsem jich mraky a bez problému.
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 255
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 21:19:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Veksle - samozřejmě, že v eNku![ok]

A prosil bych "neprovokovat"![biggrin][biggrin][biggrin]
juraj85
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2015
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 22:08:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vdaka za rady,motor aj zotrvacniky su od pojezdy.eu. takze mozno to pojde aj via zverak [happy]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1085
Registrován: 4-2006
Odesláno Úterý, 20. ledna 2015 - 22:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

juraj 85: a protože asi setrvačníky přijdou blíž k motoru, tak doporučuju lisovat přes kousek provrtané destičky (dřevěné), aby se ti neopřela osa motoru mezi čelisti svěráku... [zadnice]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
juraj85
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 1-2015
Odesláno Středa, 21. ledna 2015 - 23:07:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zlamalik:dostickove "udelatko" bude to prave orechove,po vikende a zverakovom dobrodruzstve snad bude este Mashima v prevadzkyschopnom stave[happy]Potom sa tu na fore mozno aj pochvalim vysledkom..
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 300
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2015 - 11:58:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím vespolek. Přispěji také troškou do mlýna, vyvěsil jsem na http://www.trainmania.info/vozy.html#eas-u článek a fotky ze stavby uhláku Eas-u ČSD od SDV.


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Pojezdy_eu
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 150
Registrován: 5-2010
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2015 - 12:22:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U protahovani je treba byt opatrny a radeji na vice pokusu (protazeni, vyzkouseni) nez najednou a moc - cim tesnejsi je otvor, tim vetsi je sance ze to nebude vyosene. Duvod proc to tim vterinakem drzi je v tom ze tam nejsou zadne extremni sily, razy atp - v podstate funguje hlavne jako vyplnovy material.
Na prani muzu ty setrvacniky dodat i protazene tak aby sly nalisovat rukou, myslim ze to tam nekde i nabizim. U vetsich rozmeru (prumer 12.5 +) jsou i o nejakou kacku levnejsi - kazdy kus vystruzuji tak aby mel konicky tvar a na nekterych kusech to vezmu moc, takze uz vyzaduji zajisteni lepidlem. Zatim je davam stranou... :-)
Pred lisovanim doporucuji pripajet privodnu vodice, pripadne kondenzator pro analogovy provoz. A taky pokud se ma motor sroubovat, tak prisroubovat k ramu - po nalisovani setrvacniku se ke sroubkum uz nedostanete.
Lisovat s citem a hlavne dat pozor aby se motor ve sveraku nesmeknul a neohnula se osa. Ze bych na to tema napsal nejake rady do clanku? [happy]

http://www.pojezdy.eu
Zderem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 219
Registrován: 10-2005
Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2015 - 13:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se, že odbočuji s načaté diskuze. Při debordelizaci jsem doma našel díly na kinematiky pro kratší spojení vozů patrové soupravy od BTTB. Já už je nevyužiji, ale kdyby měl zájem někdo z vás...
Ještě orig. zabalený balíček od M. Valoška, který je autorem, obsahuje odlité díly kinematik, pružinky a šroubky na celkem dvě čtyřvozové soupravy. Návod na sestavení je k dispozici na http://www.hekttor.biz/files/PatrovkyTT.pdf
mail : remenar@seznam.cz

Moje železniční videa na YouTube
Wizardken
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 137
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2015 - 21:45:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Malé video z testovacího setkaní TTe [happy]
odkaz

Tady jsou pak i fotky z cele akce :odkaz

http://www.hekttor.biz
http://vytopna.hekttor.biz
http://tte.hekttor.biz
http://galerie.hekttor.biz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7652
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 23. ledna 2015 - 22:56:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, mám dotaz. Nemáte tip na vhodné boxy, organizéry či něco podobného pro uložení vozidel?
Drtivou část vozového parku jsem získal bez krabiček a vyrábět či kupovat extra krabičky pro každý kus se mi vůbec nechce. Na trhu je všelijakých organizérů a boxů nepočítaně, ať už původně pro uložení nářadí nebo třeba pro rybáře, některé vypadají cenově velice zajímavě...

A z hračkolejiště pár nových zvířátek [happy]

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Murten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 38
Registrován: 9-2008
Odesláno Sobota, 24. ledna 2015 - 08:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hello,

@ Wizardken Your TTe-Modules look very good [jidlo] Your podvalnikys seem to function very good. Nice to see your modules again in this forum.
Here some actual videos of my TTe Modules:

Train passes village Hermanice

Train leaves station Kunratice

Ahoj Martin

FOD v TTe!
Jirka1
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 144
Registrován: 7-2008

Odesláno Sobota, 24. ledna 2015 - 13:17:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

353:
S kolegou připravujeme laserovaná plata z překližky, které budou stohovatelné na sebe. Principiálně to bude podobné tomu, co jsem kdysi popisoval v tomto článku, ale samozřejmě to už bude mnohem propracovanější a lepší...

Primárně to bylo vymyšleno kvůli dopravě modelů na výstavy, takže to je určeno do Systainer T-LOC a Midi-Systainer T-LOC, v případě, že o bude sloužit pouze na uložení, půjde to použít i samostatně (bez Systaineru).

V platech bude možné nastavit délku jednotlivých přihrádek dle potřeby a bude možné ji i v případě potřeby operativně měnit (samozřejmě myslím bez jakéhokoli poškození plat).

Pokud to půjde, tak bych první vzorky plat na TT do Midi Systaineru měl mít asi v půlce února, po odladění případných nedostatků bude následovat plato do Systaineru (plato bude kratší) pak by mělo přijít na řadu totéž i v N-ku (myslím obě verze).

Jirka
TT, A, ČSD - ČD, IV - V, Kolejiště Skalice, Fotogalerie
Společnost přátel železničního modelářství a železnice
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7654
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 24. ledna 2015 - 15:03:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka1 - to je pěkné, právě možnost stohování bych vůbec uvítal pro všechno příslušenství. Kolejiště bydlí v garáži a není moc vhodné míchat na policích modely a díly na auta [happy]. Zatím jsem udělal doma inventuru bedýnek, beden a kufříků a mám takovou provizorní sadu obalů pro přepravu. Ovšem časem nebude stačit.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7659
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 01:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak konečně přijde na kolejiště i něco tuzemsky vypadající...
Ještě vodárnu trochu doladím, ale musím opatrně, abych neudělal víc škody než užitku. Na to že je to moje první stavba z laser-cut stavebnice to snad není moc velká tragédie.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7663
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 12:57:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A už slouží ... jak mám v hračkolejišti různé analogie na reálný svět, tak tohle je něco na motivy tohoto: http://pshzd.cz/slatinany.html

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 180
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 13:51:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolejová svorka už i v TT

Kolejová svorka TT
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1759
Registrován: 10-2008

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 17:10:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nebyla by nějaká fotka, jak to vlastně funguje? Já si to asi neumím představit..

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 181
Registrován: 2-2013

Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 18:08:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol - více fotek zde :

odkaz

odkaz

od 3:00
TiTi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 18:57:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Urobil som si taký malý oddych od HO.A trochu som zaspomínal na TT.Lept DK model,podvozky ROCO,Motor Mashima,Dcc Zimo MX 648.Celkom náročná robota :-)
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 298
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 26. ledna 2015 - 21:48:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TiTi...velmi pěkné [ok]
Mol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1762
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 17:39:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eNko: Aha, takhle to funguje, děkuji[happy]

To mi teda vysvětlete. Chcete letět na kouzelném koberci za králem bramborových lidí a prosit ho, aby vás propustil, a tvrdíte, že jste úplně zdraví?!
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 182
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 27. ledna 2015 - 19:54:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mol : hodně to kupujou moduláři.
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 301
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 08:55:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ráno. Na http://www.trainmania.info/clanky.html#patra_arnold jsem vyvěsil recenzi patrové jednotky DBx DR od firmy Arnold.


------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1583
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 13:39:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trainmaniak Odesláno Čtvrtek, 22. ledna 2015 - 11:58:54
A jak to s těmi LPH podvozky jezdí? Já jsem musel ořezat, co šlo a přidat podložky. Tomu ořezávání by se asi dalo předejít použitím menších kol, ale těm podložkám bychom se tak nevyhli, ba právě naopak. Akorát jsem tedy použil "boky" podvozků LPH a díl, co je spojuje (s otvorem pro čep) originál ze stavebnice - zde jsem taky přišel na to, že stavebnice nabízí dvě varianty uložení, každé ve výsledku bude jinak vysoko - proč? Můžeme si vybrat, nebo je to univerzál pro další modely?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 302
Registrován: 12-2006

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 14:11:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Neřezal jsem nic a jezdí to bez problému. Byl to dárek pro kamaráda, doma jsem ho projel a jelo to parádně, kamarád mi dnes potvrdil, že i u něho na kolejišti jezdí krásně.

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1584
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 15:27:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to bude asi tou kombinací toho uložení LPH - SDV

ČD: Zákazník? Co je to? ...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 16:53:14    Odkaz na tento příspěvek  

mě to stejně připadá,že to je vlastně stará forma...jen to má kinematiku a kovová dvojkolí...
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 874
Registrován: 5-2003
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 17:37:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky: Myslíte ta patra? Vždyť to má úplně jiné provedení detailů (lisovaných) na skříni a interiér je také řešen dost jinak. Ale když je holt stejná předloha, tak by to aspoň na první pohled mělo vypadat stejně :-)
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 183
Registrován: 2-2013

Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 19:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odlitek chlaďáku Iacqs/La bez br.budky v N 1:160

Iacqs/La

eNkaři na FB
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 19:30:40    Odkaz na tento příspěvek  

no,člověk poslední dobou ůplně kouká,co všechno už se na Nko dělá[ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Středa, 28. ledna 2015 - 19:33:04    Odkaz na tento příspěvek  

ad Mazanov...no...možná tam nějaké novinky jsou...[happy]já jsem si trošku pohrál se starou klasikou..a taky jsem ji přizpůsobil dnešním požadavkům[happy]
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 875
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 07:03:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky: A šlo by ukázat pár fotek? Já ji mám zrovna na stole rozdělanou, dodělání čeká na zásilku od HekTTora...
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1007
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 17:18:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

eNko: kdo se pokousel prelozit ten e-shop do anglictiny? Videl jsem ledacos, ale tohle je teda fakt sila! Na prekladu "La - Cooling four-axle the wagon" je spravne jen to "La".
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 17:33:33    Odkaz na tento příspěvek  

hm..hm...tak to budou asi počítám vyhlídková okna,kovové dvojky a obtisky...taky jsem vše použil..[ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 18:27:28    Odkaz na tento příspěvek  

no...zkusil jsem fotit..ale nic moc...
asi to chce denní světlo,nebo lepší přístroj[happy]
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 185
Registrován: 2-2013

Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 18:28:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p : já ne [wink]

eNkaři na FB
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 29. ledna 2015 - 18:30:16    Odkaz na tento příspěvek  

a teď něco z jiného soudku..zajímají mě i jiná vozidla!nejenom česká...tohle mi dalo dost práce sehnat,navíc ve 3.epoše
Renoš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 3-2009
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 05:37:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze Škodovky: Není to vyhlídkové okno na patrech trochu velké? Skoro bych řekl že je z H0.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 08:53:33    Odkaz na tento příspěvek  

no...určitě ne...požadoval jsem v TT...a zase když se podívám na fotky..tak doufám že je to v pořádku
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1008
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 11:07:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Renos: velikost vyhlidky mi pripada celkem spravna, ale umisteni ne.
Horni hrana vyhlidky ma byt ve stejne vysce jako horni hrana dveri nebo spodni hrana oken v patre.
podivejte se na fotku
Ale u tohoto modelu to tak moc nevadi. Predpokladam, ze nejvetsi chyby puvodniho modelu Zeuke tam ze škodovky nechal (sirka vozu). A ja se mu vubec nedivim, me by se to taky nechtelo rezat.
Doporucoval bych ale dodelat cervena madla z dratku ke dverim. To je hodne jednoducha uprava a bude to vypadat mnohem lip.
Vsdmichalka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 12-2005

Odesláno Pátek, 30. ledna 2015 - 11:13:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky: Původní vyhlídkové okno od Hekttora jsou trochu větší. Nové provedení je akorát.

Patro s původním vyhlídkovým oknem :-)

Hodně řečí málo práce, tak potom to s tou dráhou tak vypadá!