K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 17. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 17. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 12:39:23    Odkaz na tento příspěvek  

bomba...do toho bych šel...[ok][ok]
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 358
Registrován: 5-2010

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 12:50:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: Vyčerpávající, děkuji.
Mohu-li, tak ještě si lámu hlavu s tímto vozem.
http://ttmodelar.eu/index.php?route=product/product&path=90_250&p roduct_id=1864

Hledám, jak ho přeznačit pro rok 1983 a výše. Tillig dělá ještě novější podobu, a to jako vůz Zacs 7845
http://ttmodelar.eu/index.php?route=product/product&path=90_250&p roduct_id=1871
To je taky jediný interval v kterém lze identický vůz s modelem najít.
Skutečné vozy 796 5, 785 8, 796 8, 788 7 nemají již ty dva pásy přes kotel u středu, jen ty dva okrajové pásy.
Tady ani vůz nemůžu najít pod intervalem 7845.
http://pxtr.de/dr-wagen/portal/dat_db.php?dat_db=dr&cat_id=10&ord er=dat_order&rowstart=240

Můj cíl je tedy zjistit, zda ten výše uvedený model lze přeznačit jedině na Zacs 7845 (tedy vůz na nějaké kyseliny), či existuje (existoval) vůz se čtyřmi pásy okolo kotle na ropné i jiné produkty s jiným intervalem. Dohledat starší interval 7580 se mi taky totiž nedaří, tedy podle čeho je vůz vlastně vyroben (čemu může odpovídat v novějším období).

Jarda T: taky sháním maďary či rumuny...
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 735
Registrován: 9-2003

Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 18:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,

recenze na "véesák" SDV už tu byla, na stránky jsem dal článek o stavbě verze OKD



Stránky o skutečné, modelové i virtuální železnici
http://jacek-modely.cz
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 252
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 20:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

paulias
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 1-2014
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 21:44:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím vás kolegové,je tu někdo,kdo by mi prosím poskytl plánek na stavbu drtičky kamene a jednomístnou výtopnu ?
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 1-2015
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 08:37:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek: Dobrý den pane Smutek, bylo by možné získat Vaše obtisky OKD na vůz Eas-u. Mám již několik Vašich sad v AWT, řadu 460, Bpjo a pod. a jsou úžasné. Díky za info
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 9-2003

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 10:58:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to možné, mám jich dost. Obtisk AWT bohužel na tento vůz od SDV nepasuje, logo nevejde mezi výztuhy. Asi si to nechám na jaře natisknout znovu.

Stránky o skutečné, modelové i virtuální železnici
http://jacek-modely.cz
Matokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 13:08:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Séria článkov ako na domčeky. Možno to niekomu pomôže a nájde v tom inšpiráciu. [happy]

Ako na domčeky I
Ako na domčeky II
Ako na domčeky III

www.kzmvrutky.eu
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4151
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 13:09:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

_lt_:
Hledám, jak ho přeznačit pro rok 1983 a výše.
Jednoduše: DR Zaes 31 50 788 7.

Tillig dělá ještě novější podobu, a to jako vůz Zacs 7845. To je taky jediný interval v kterém lze identický vůz s modelem najít.
Těžko říct, co vlastně Tillig modeloval, sami Němci ten model hodnotí docela jako paskvil. Už na první pohled mi přijde, že použili delší rám i delší kotel, než má předloha, ale tyhle vozy se dělaly ve více verzích. Dle popisu by mělo jít o verzi 66000 l, ale ta je trochu kratší (na modelu je uvedena dpn 14,40 m, ale v reálu měl tento vůz 13,67 metrů). K Vašemu odkazovanému modelu Tillig vytvořil i DR-verzi s popisem Uahs 758 0040, ke kterému jsou dostupné archivní fotky, ale popis upravil podle prodlouženého rámu.

Vzhledově reálný model je od Tilliga/Sachsenmodelle buď v setu č. 70001, akorát tedy ve verzi bez topení, případně č. 76495 ve verzi s topením v páté epoše DB jako (Zaes) 796 5 KVG na kapalné uhlovodíky, nebo ve čtvrté jako Zaes 788 7394-2 DR (Tillig 76496) na topný olej ve verzi po revizi v roce 1981. Jediný problém budou asi ty dva prostřední výztužné prstence, které zřejmě na voze DR ještě nebyly (na verzi DB KVG jsou správně).

Vozy vyráběl od r. 1975 Waggon-Union a původně byly určeny pro přepravu ropy, těžkých olejů a základových olejů. Na mnoha bylo potom odebíráno topení a byly používány pro lehké uhlovodíky. Nevím ale, kdy bylo to topení rušeno, zda už za DR, nebo pozdějc.

Jinak Zacs 784 5 je interval pro rekonstruované vozy se zrušeným topením. Našel jsem fotku vozu GATXD (ex KVG) a NACCO (ex KVG) na cyklohexanon. Přímo na kyseliny asi ne.

Skutečné vozy 796 5, 785 8, 796 8, 788 7 nemají již ty dva pásy přes kotel u středu, jen ty dva okrajové pásy.
Němci uvádějí, že ty dva výztužné prstence se dodělávaly později, navíc více provedeních. Některé vozy ale zůstaly v původním výrobním provedení, tedy bez "pásů". Takže v epochách 5 a 6 jsou možné obě varianty. Viděl jsem na netu fotky 796 5 s pásy i bez nich. Ty 784 5 jsem našel s pásy (i s jinou armaturou, což dá rozum - byly určeny třeba na hydroxid sodný, ale to je pro model celkem detail).

Tady ani vůz nemůžu najít pod intervalem 7845.
http://pxtr.de/dr-wagen/portal/dat_db.php?dat_db=dr&cat_id=10&ord er=dat_order&rowstart=240

Web pxtr.de detaině nesleduje veškeré přeznačování, které se dělo zejména v 90. letech a v současnosti. Celkem se tomu nedivím, protože to je v Německu celkem slušné psycho.

Můj cíl je tedy zjistit, zda ten výše uvedený model lze přeznačit jedině na Zacs 7845 (tedy vůz na nějaké kyseliny),
Určitě, tedy pokud máte verzi bez topení. Kyseliny spíš ne, ale našel jsem cyklohexanon a cyklohexanol, obecně tedy kapalné uhlovodíky (lehké).

... či existuje (existoval) vůz se čtyřmi pásy okolo kotle na ropné i jiné produkty s jiným intervalem.
Našel jsem je nejvíc pod 33 80 796 5 a taky pod 33 80 788 8 (v epoše 5 a 6).

Ad "pásy" - viz výše - prostě z výroby ty střední "pásy" neměl, pak na některých dodělávány (minimálně epoše 5 a 6 ano, ve čtvrté nevím, neviděl jsem fotku). Některé dodnes bez nich.

...Dohledat starší interval 7580 se mi taky totiž nedaří, tedy podle čeho je vůz vlastně vyroben (čemu může odpovídat v novějším období).
Hledaný model se skrývá pod DOK-Nr. (DKNR) 8118.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 15:11:37    Odkaz na tento příspěvek  

Matokr: A jak děláte tak pěknou fasádu?
Matokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 5-2013
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 16:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Robím dva typy fasády a to buď hladená alebo tzv. brizolit. Pri hladenej sú zatmelené len rohy stavby, tmelom f. Revell aplikácia do ,,stratena´´ bez brúsenia. Vytvorí to reálnejší povrch a brúsenie by kartón zdrsnil a to nechceme.
Druhý spôsob ,,brizolit´´ podklad natrieme riedkym duvilaxom (herkulesom) a cez jemné sitko poprášime polohrubou múkou, po zaschnutí cca hodina môžme natrieť finálnym odtieňom.

www.kzmvrutky.eu
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7612
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 18:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hračkolejiště a zoufalá modelařina se celkem setkala s úspěchem u mých kamarádů a někteří si vysloveně vyžádali, aby i oni byli nějak na kolejišti zmíněni. Takže nádraží, firmy, obce, ale i třeba hospoda se většinou jmenují podle reálných postav - a teď se přihlásil kamarád, který se loni v létě tak rozmáznul na kole, že dodnes marodí. No tak to jsem musel jeho přání také splnit, sice jsem po něm nic nepojmenoval, ale rovnou jsem ho tam přidal...


Jinak pořád nic zajímavého [sad]

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 359
Registrován: 5-2010

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 18:52:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hledaný model se skrývá pod DOK-Nr. (DKNR) 8118

Děkuji, odhadoval jsem, že to je právě tento vůz, proto jsem měl zmatek v těch intervalech a pásech okolo kotle.

Teď už to tedy chápu, jen jsem čekal více kreativity od tilliga u vozů domácí DR. Model jsem přeměřil a opravdu odpovídá nesmyslně uvedeným 14,4 m. Tohle se musí ignorovat. Co s tím jde udělat, tak odstranit ty dva pásy (to si ale ještě hodně rozmyslím), vyměnit nárazníky za kulaté (model tilliga má hranaté) a odstranit žluté trubky na jedné straně. Udivuje mě, že v H0 jsou schopni model udělat relativně správně a v TT ho takhle dopatlat. Vůz přeznačím na 31 50 788 73xx-x a ponechám lehké oleje jako přepravovanou komoditu.

Tady čtvrté foto, zde jsem našel modelu odpovídající vozy i barevně.
http://www.reichsbahndampflok.de/blaetter_52_8/52_8089.html
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.1.94
Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 21:33:57    Odkaz na tento příspěvek  

353 - ten je tam dobře zapíchlé [rofl]
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7613
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 21:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

OndraS - Taky ten náš kamarád vypadal takhle - odkaz.

Omluva za OT.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4152
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 11. ledna 2015 - 23:30:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad _lt_: ty výztužné prstence, stejně jako délku vozu nebo špatnou brzd. plošinu bych asi nehrotil. Označení 31 50 788 7 by spíš sedělo na nějaký ten Roherdöl, Heizöl a Erdölbasis, ale to už je fakt detail všech detailů.

V H0 ten vůz skutečně vypadá mnohem reálněji. Já mám podezření, že Tillig v TT modeloval něco jiného a potisk vzal z toho Zaesu 8118. Ale to "něco jiného", třeba právě delšího, jsem nenašel, co by to mohlo být. Ale v dpn 14,40 m dělali vozy třeba Jugoslávci a od nich nějaké vozy k DR skutečně šly. Tak je možné, že Tillig si vzal za vzor nějaký takový vůz a jen to pak ve finále tak nějak splácal.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1078
Registrován: 4-2006
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 01:30:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

_lt_: Ad 4-n kotlové vozy Tillig - přesně toto jsem před časem řešil taky, mrkni do konkurenčního fóra sem - výsledek je, že se musí vzít pilka [biggrin]
Pozor, galerie fotek nákladních vozů Goederenwagens je po novém tady: http://www.ipernity.com/home/goederenwagens

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4154
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 09:48:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Akorát si dovolím drobnou poznámku nebo snad i radu k tomu, co jste tam napsal: Našel jsem stejný vůz, jen s číslem o 2 vedle a několik dalších s čísly "okolo" a mají jen dvě vystouplé obruče

To je bohužel přístup, který se zrovna u vozů (zvláště nákladních) ne vždy vyplácí. A dělat z toho nějaké závěry, to už vůbec ne. To, že jste našel vůz jen o dvě čísla vedle a vypadal podle Vás nějak, neznamená, že vůz o číslo dál nutně nemůže vypadat jinak, třeba i úplně jinak. Bohužel v praxi to tak je, i u nás. Důvod je ten, že číslování, jak jde po sobě, ne úplně respektuje konstrukční rozdíly mezi vozy. Projevuje se to hlavně při přečíslování, kdy se za sebe z různých důvodů hážou často zcela odlišné vozy. A kolik takových vln přečíslování už bylo...
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 10:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik: Ten Heizöl to bude ono (topný olej bude fajn).
Zlámalík: tak teď už je to jasné, včera večer jsem model prohlížel a taky mě zarazil hák na druhé straně. Sežíznout rám na 13,67 by asi nebyl problém, ale víte někdo skutečnou délku kotle (než budu pátrat sám)? Zkrátit model o 6 mm, to už se musí projevit i na kotlíku, teď jde o to kde. To jsem si zas koupil něco do baráku.
Ttjenik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 10-2007

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 12:32:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V možnostech své lenosti a pomalosti jsem přes Vánoce přeci jen něco vyvzoroval.


http://ttjenik.wz.cz/
Blanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 12-2014
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 17:06:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matokr: Díky za tipy, vždycky je zajímavé nahlédnout pod pokličku toho, jak co dělají různí modeláři a jak jsou vynalézaví v užití různých materiálů - třeba bobrovka z kartonu je zajímavý nápad [happy]

Jinak s tou moukou na fasádu - máš zkušenost s tím, jak to odolává času, vlhkosti, potažmo molu domácímu? [happy] A zkoušel jsi tuto techniku třeba s jemným pískem nebo by to pak šlo hůře barvit?
Východočech
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 65
Registrován: 2-2012
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 19:52:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaké máte zkušenosti u parních lokomotiv s běhouny ?? mám doma 555.1 od tilliga a hrůza děs...někdy funguje dobře ale poslední dobou furt vypadává na výměnách.ze začátku první rok mi to nedělalo ale teď je to častý.
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.176
Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 22:18:31    Odkaz na tento příspěvek  

Asi už dokončená M475.0002 v měřítku TT ( 860 002-5 )
Rosťopiš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 12-2014

Odesláno Pondělí, 12. ledna 2015 - 23:12:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

555.1: skutečně, s běhounem na některých výhybkách problém je. Je to tím, že má běhoun moc velkou vůli co se týče vertikálního pohybu, takže jsem to řešil nalepením tenkých plastových podložek. Prakticky stejně to vyřešil kolega Jirka, který to dokonce zdokumentoval, takže doporučuju jet podle něj. Vzhledem k tomu, že jsme oba vykoumali stejné řešení a od té doby to nezlobí, nejspíš je zakopanej pes jenom v tomhle a mělo by to pomoci.

http://kolejiste.jbchocen.cz/index.php/kolejova-vozidla/174-parno komotiva-ady-5551-sd-od-firmy-tillig
P2.P8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.10.196
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 14:36:34    Odkaz na tento příspěvek  

Omluvte kvalitu foto ..
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 872
Registrován: 5-2003
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 15:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tolik volného prostoru na modely bych chtěl mít :-)
Východočech
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 67
Registrován: 2-2012
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 16:15:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťopiš : teda ,kolego znát tě, zaplatim ti flašku kořalky ,mockrát ti děkuju za radu . Hnedka jsem to vyzkoušel,dal jsem tam těsnění ze čtvrtky a běhoun drží jak přibitej ! Tisíceré díky ještě jednou :-) fakt okamžitě zmizely veškeré problémy.
Matokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2013
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:29:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blanka: S tým pieskom by to mohlo fungovať, len na čo používať piesok keď v každej kuchyni sa nájde múka a duvilax ju dostatočne ,,zakonzervuje´´. Čo sa týka časovej odolnosti kartónového papiera neukazujú sa jeho vady. Modely máme v železničnom vagóne (teplotné výkyvy -20°C do +30°C) a všetko prežili [happy]

www.kzmvrutky.eu
Emil Švec
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.246.166.231
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 18:44:04    Odkaz na tento příspěvek  

Já bych zase chtěl mít tolik peněz na volné modely :D
P2.P8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.10.196
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 20:49:40    Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov: Prostoru je málo, ale prostě přeci to nebude v krabičkách, navíc se mě tam vešla tak jedna třetina modelů :-(

Emil Švec: Modely samozřejmě mají i koleje apod., když se nejezdí je vystaveno, bohužel budu potřebovat ještě několik vitrín :-( :-/
igino
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.1.229.167
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

Poličky vo vitríne stačí zahustiť. Ja ich mám takto až 16. No i tak mi pomaly na rušne už nebudú stačiť.[nene]
P2.P8
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.24.10.196
Odesláno Úterý, 13. ledna 2015 - 21:41:12    Odkaz na tento příspěvek  

Zahustit netřeba prostor je důležitý nemám rád když je vše naplácaný..
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.144.20
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 07:43:47    Odkaz na tento příspěvek  

Poslední kousek do soupravy pancéřáků, už chybí jen mašinka[happy]
Matokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 5-2013
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 10:53:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

79 Prosím ťa to Da-čko je od koho ??? [jidlo]

www.kzmvrutky.eu
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1565
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 12:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matokr Pokud vím, chystal se na jeho výrobu DK model..., ale můžu se mýlit

ČD: Zákazník? Co je to? ...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 16:40:04    Odkaz na tento příspěvek  

nooooooooo!!tak to je náádhera![ok][ok]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 18:09:28    Odkaz na tento příspěvek  

tak mi bylo sděleno,že obtisky na V200 bohužel nebudou...prej tam ten eda nemá nikde psáno,že by to posílal i do čech...tak prd[happy][sad]
LachTTan
Neregistrovaný host
Odeslán z: 83.240.127.234
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 19:45:39    Odkaz na tento příspěvek  

ze škodovky
A zkoušel jsi požádat nějakého "soudruha z NDR" co jezdí do Prahy na burzu? Jeden jezdí k p. Bártkovi. Já tak kdys sháněl KKK PeHo.
Blanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 12-2014
Odesláno Středa, 14. ledna 2015 - 20:18:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Matokr: Tak to ráda slyším, že je odolnost až taková. Taky mi přišel jako nejvhodnější volba právě karton, působí solidním dojmem - i když vyřezávání okýnek je i při odstrém noži docela fuška :P Mouka podle všeho plní účel dobře, spíš se mi vybavila rozmoklá mouka ztrácející se mi pod rukama v těstě nebo omáčce [happy] Písek mám zase podvědomě spojený právě s omítkou, takže dává pocit stálosti. Navíc mě hrozně baví, jak se v modelářství dají užívat materiály jako sirky, hlína, sádra, smirkový papír apod. [happy]

Jinak, zkoušel jsi kromě zmíněného Revellu i jiné tmely? Zatím jsem tmel nepotřebovala (vybrané stavby měly na nárožních hranách lizény), ale do budoucna asi budu občas potřebovat nějakou tu hranu vyrovnat, reps. překrýt spoje po slepení kartonu. Napadlo mě, jestli si jde nějaký tmel připravit i doma třeba smícháním akrylové barvy s trochou něčeho hodně jemnozrnného (četla jsem kdysi, že za totáče se míchal třeba z pudru nebo dětského zásypu) nebo jestli by šla použít spárovací hmota na dlaždičky. Vím, že je nejjednodušší zajít si nějaký tmel koupit, ale na jednu stranu mě docela láká "vaření z domácích surovin" [happy]
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 766
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 11:02:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Blanka:[nene][nene][nene]
Různé sypké hmoty, pudry a jiné fujtajbly, mohou obsahovat složky nevhodné, barvužroucí, rozpínavé a tak [kladivo].
Obecně se používala netečná plavená křída, běžně dostupná v drogériích, barvách. Ta se dá přidat kamkoliv, třeba do vanilkových rohlíčků [happy]
Hezký den Všem !!
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1566
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 11:50:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdysi jsem skutečně používal pudr vyrobený z bezbarvého laku (tenkrát jistě syntetický) a dětského pudru aviril... drželo to jako čert...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7628
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 11:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hračkolejiště se konečně postavilo na vlastní nohy. Doteď leželo položené na bednách s díly na auta (přece jen je to pořád v garáži). Takže se už celkem normálně dostanu k elektrice. První viditelnou změnou je rozsvícení odjezdových návěstidel na jižním zhlaví.

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 12:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jsem si myslel, že si udělám radost a - vzhledem k mnoha rozdělaným projektům - se pustím do něčeho, co hrozí reálným dokončením a takto jsem dopadl:


Už jsem chtěl zajásat nad pěknou stavebnicí, ale hmota kinematik je pořád hrozně měkká - stejně jako u předešlých kinematik... :-(
Teď si jenom nejsem jistý, jestli pomůže slepení...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1568
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 12:55:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po několika večerech se mi podařilo vyrobit funkční držák na motor na čmeláka (na fotce provizorně přilepen oboustrankou)... Ale stejně by to chtělo silnější motor (zkoušel jsem jich několik)... Tak nevím, jaký motor vybrat...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 873
Registrován: 5-2003
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 13:17:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut Eas: Podle mě není problém v materiálu, ale ve způsobu upevnění spřáhla do šachty. To považuju za nejhorší aspekt kinematiky SDV...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1569
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 13:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No ono to tak trochu souvisí - a je to škoda

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 737
Registrován: 9-2003

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 13:54:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vašut:
do toho čmeláka doporučuji dát silnější motor, problémy s tímto jsem popisoval v tom návodu:
http://www.jacek-modely.cz/stavba-cmelaka-770-025-5/ je to pro nákladní lokomotivu příliš slabé

Stránky o skutečné, modelové i virtuální železnici
http://jacek-modely.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1570
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 16:36:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek No, myslel jsem, že tento bude dost silný... ale ještě by to trochu výkonu chtělo. U toho Buehlera, co tam máš se mi nelíbí to, že nevím, jak ho přidělat, aniž bych musel lepit... Nebo se podívat po tom, co tam dal ten Němec - někde to je na internetu... ale to bude pálka...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 16:51:47    Odkaz na tento příspěvek  

no,vcelku mi o peníze zas až tak nejde...
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 16:52:37    Odkaz na tento příspěvek  

možná se fakt na burze zkusím pozeptat...na tu V200
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1571
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 16:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslel jsem, že uváděný výkon MH-1626: 2,15 W by měl stačit... buď je chyba v udání výkonu, nebo (ale nevím kde) v převodu... Jaký výkon má ten Buehler, dá se to někde zjistit?

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Zejmi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1821
Registrován: 5-2011

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 20:39:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Také se mi povedlo kinematiku zlomit. Chybička na mé straně, šachtu je třeba mírně projet vrtáčkem, aby šla relativně volně nasunout na trn. Oprava byla jednoduchá. Pomocí páječky jsem ji při 250 °C zatavil k sobě a přebrousil. A je pro problému.

www.lhotisazejmi.webnode.cz

Když víš, že to nejde, tak řekni někomu, kdo neví, že to nejde a ten to udělá.
Rosťopiš
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 12-2014

Odesláno Čtvrtek, 15. ledna 2015 - 22:54:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A nebo je ve hře ještě jedna varianta: napsat výrobci o náhradní díl a příště to tam necpat, pokud to do díry bez začištění fakt neleze [happy] Zejmi na to jde moc nekompromisně modelářsky, ikdyž fungovat to může taky [biggrin]
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1081
Registrován: 4-2006
Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 00:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rosťo, ovšem na rovinu - nová, štíhlejší hlava ve stylu Peho by taky nebyla od věci, mít tam ten ingot se mi moc nelíbí... Co? [wink]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1572
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 12:07:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

nová, štíhlejší hlava ve stylu Peho by taky nebyla od věci, mít tam ten ingot se mi moc nelíbí
Naprostý souhlas

No mně se to vylomilo až při zkušebním provozu... Nahradil jsem to tvarem z drátu. Akorát to nemagnetí...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1573
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 12:28:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jinak ten německý čmelák je zde

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1574
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 16. ledna 2015 - 13:10:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nevím, kde je chyba:
1,- mnou použitý MH-1626 = 2,15 W
2,- německým kolegou použitý Maxxon 1320 = 1,2 W

Měl bych na tom být výrazně lépe... Napadlo mně, jestli by se nezmenšil odpor v převodech resp v hřídelkách zapuštěním motorku níže, tak aby vše bylo v ose. Akorát nevím, čím vyfrézovat díru do toho mosazného rámu... Asi to budu muset odvrtat a prořezat skrz, ikdyž by asi stačilo jen ubrat trochu materiálu...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
TTmili
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.226.237.36
Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 17:35:59    Odkaz na tento příspěvek  

Vašut: Chyba bude patrně zcela jinde, a na stejném místě jako u mě. Zkus k podvozkům přiložit masky z čmeláka, a zjistíš že se nejedná o podvozky z Nohabky, ale z BR118. Ty podvozky mimo jiného rozvoru (1800mm mezi nápravami místo 2000mm) mají i neskutečně tuhý chod. Proto si s ním Mashima neporadí, ono to totiž ani tak není o výkonu, jako spíš o tom jaký kroutící moment ten motorek má, a v tom je ten Bühler ale asi i Maxxon mnohem lepší.
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1575
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 17:46:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TTmili Tak to může být tím - podvozky jsou skutečně z BR 118 - myslel jsem, že jsou stejné - a počítám s tím, že až výrobce milostivě dodá nohabkové komponenty, tak je vyměním (proč milostivě - proto, že je mám již hoooodně dlouho objednané a prý stále nejsou skladem)...
- Mohu tedy předpokládat, že po výměně za nohabkové součásti to s tímto motorem MH-1626 bude fungovat lépe?
Akorát nechápu, proč ta 118 má tuhý chod - předpokládal jsem, že se jedná o stejnou konstrukci jako nohabka.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Kyslik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 415
Registrován: 1-2010

Odesláno Sobota, 17. ledna 2015 - 18:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

O kolik by byla stavebnice vozu Ba od ESP dražší, kdyby byla skříň vozu odlitá z jednoho kusu?