K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 10. 01. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku TT a menším » Archiv diskuse Modely v měřítku TT a menším do 10. 01. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Blanka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 12-2014
Odesláno Čtvrtek, 01. ledna 2015 - 16:07:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  



Přeji šťastný nový rok, ať se daří nejen v modelářství! [happy]
79
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.156.144.20
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 09:23:09    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
od 30. ledna do 8.února se bude konat výstava modelové železnice TT. Více na www.kzmtt.cz
Petr1988
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 1-2015
Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 12:21:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, přidám i svou trošku do mlýna

Novinka od SDV Eas-u tentokráte ve značení ČD

Nastřik hnědá základovka z lidlu a patina olejovky. Přestřik matný lak.

Postupně budu přidávat další díla [happy]
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 679
Registrován: 4-2011

Odesláno Pátek, 02. ledna 2015 - 22:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dostal jsem hezky antibiotika na Silvestra, tak jsem dodělával vláčkový resty a mimo jiné jsem se pustil do tohohle. Zts/Gbs polský konstrukce, vyřazovány koncem devadesátých let. Obtisky přijdou od Jirana Draslovka Kolín. K týhle Zetce mám citovej vztah, dostal jsem ji kdysi od babičky k Vánocům a jsem zastáncem maximálního využití potenciálu zdánlivě bezcenných a nevyužitelných vozidel.


"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 680
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem si všiml, že je třeba vypilovat poslední řadu bočnicových polí.

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1001
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 00:57:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: jeste druha a ctvrta ventilacka vypadaji nejak divne. Jsou nahore, ale tahlo k nim je v poloze dole.

Nevim, jestli to potesi, ale ja jsem mel letos podobneho Silvestra. Odpoledne na pohotovost a po diagnoze problemu jsem byl na antibiotikach.
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 681
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 01:03:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J_p: Škodolibost by to asi potěšit mělo, ale vím, jaký to je, nepřeju to nikomu. Ventilačky jsem předělával, pravda, a pokud to, co bylo na modelu původně, mělo naznačovat otevřený ventilačky a ne jejich jiný typ (jak jsem se domníval, neboť na netu jsou tedy zřejmě pouze vozy se zavřenými)a já se s tím pracně předělával s takovýmto výsledkem, jdu se picnout [crazy]

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 682
Registrován: 4-2011

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 11:04:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě jsem dělal Frankensteina. Prostě jsem vytáh krabici se šrotem a lepil jsem zbytky k sobě tak dlouho, než z toho vznik Oppeln s budkou. Napočítal jsem díly z šesti vozů plus zbytky z rámečku Karosy na zábradlí a madla z leptu ze stavebnice bůhvíčeho v 1/35. Podvozek je prodlouženej, samozřejmě má ložiska. Jó, člověk, když se doma nudí...[lol]


"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 290
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 18:49:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vánočně novoroční vláčkování s eNkovou Amerikou https://www.youtube.com/watch?v=4PFA2xlGPus
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1002
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 21:28:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepfith: Pekne kolejiste, ale ten provoz... no, pohrali jste si?
Nebudu sem psat chyby. Pokud vas to zajima, tak poslu sz.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 291
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 03. ledna 2015 - 21:52:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Video nemá mít hodnotu nějakého super tématického filmování. Točilo se to na první dobrou (natočeno včera), žádné přípravy, prostě jak to jelo, tak to jelo. Tudíž se tam míjejí např vlaky různých epoch. V tom je asi problém největší, protože se mi líbí jak vlaky z 50tých, tak z 90tých let nicméně každá souprava s lokomotivami odpovídá své epoše.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1003
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 01:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To taky. Navic jsou tam vlaky ruznych spolecnosti na stejne trati, coz by v uvedenych obdobi mozne nebylo. Ale videl jsem i mnohem horsi provoz, kde to byl kompletni chaos.
Ja tento problem resim tak, ze jezdi jen jedna epocha s toleranci cca. 20-30 let a kdyz jezdi dve spolecnosti, tak kazda po jine trati.
Ale takove pekne kolejiste teda nemam. V TT to jde ponekud pomaleji, protoze si clovek musi vyrobit/upravit vetsinu vozu a lokomotiv [happy]
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.176
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 02:22:01    Odkaz na tento příspěvek  

Jedno dokončené Bte. Lak 90.léta
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 292
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 09:26:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak jsem psal...video bylo pořízeno z "vláčkování" jinak jsou na kolejišti dvě tratě Union Pacific a Santa Fe na každé s příhodnými soupravami. Když si s filmováním člověk hraje pak to může vypadat třeba takto https://www.youtube.com/watch?v=XZ3V7y1wmQA Jinak po nasbírání mnoha desítek hodin filmů a záznamů z Amerických železnic člověk rychle přijde o iluze v sestavách souprav a jednotek lokomotiv. Tam to spřahovali jak jim to přišlo pod ruku a to např včetně rychlíků,kde byly dva tři vozy od uplně jiné společnosti takže se to fakt nemusí kdoví jak dodržovat, když mix jezdil a jezdí i ve skutečnosti. O to je to jednodušší v modelu.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 18:11:17    Odkaz na tento příspěvek  

Brzdové hadice, brzy i v N: odkaz [crazy]
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 249
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 21:24:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tomu říkám skrytá smyčka [biggrin][jidlo][ok]:
https://www.youtube.com/watch?v=wevbi_zEmxc
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1004
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 21:44:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepefith:
Dva tri vozy v rychliku od jine spolecnosti nejsou kvuli tomu, ze to sprahovali jak jim to prislo pod ruku, ale to jsou bud prime vozy, ktere se cestou pripoji/odpoji a pokracuji dal se svoji spolecnosti nebo je cely rychlik dalkovy a jede po tratich nekolika spolecnosti. (kupodivu ani CD nesprahuji vozy jak jim to prijde pod ruku, vozy i masiny maji sve obehy)
Ze zacatku, kdy se na to jeste dbalo, mel cely dalkovy rychlik stejny nater, i kdyz vozy patrily ruznym spolecnostem a tak treba transkontinentalni rychlik New York - Los Angeles mel vozy Union Pacific, C&NW a Pennsylvania, ale vsecny ve zlutem nateru Union Pacific. U nakladnich vlaku mohou byt samozrejme jakekoliv vozy, jenom masina a caboose musi byt stejna spolecnost. V kvalitnim filmu to komentator vysvetli.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4138
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 04. ledna 2015 - 22:40:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz: Zts/Gbs polský konstrukce, vyřazovány koncem devadesátých let. Obtisky přijdou od Jirana Draslovka Kolín.

Snad mě za můj názor neukamenujete, neberte to jako kritiku, ale já být na Vašem místě, spíš bych z té zetky udělal nějaký reálný vůz Gbs DR a energii a čas věnoval třeba jeho patině. Na kolejích ČSD se tyto vozy DR objevovaly pravidelně v Nexech i Pn, takže byste získal pěkný a reálný model i do provozu, simulujícím řekněme čtvrtou epochu ČSD. Já nejsem zastánce dogmatického předělávání všeho možného na ČSD jen proto, že i u ČSD nějaký vůz DR, MÁV či PKP atd. jezdil. Dříve i dnes bylo a je naprosto běžné, že cizí vozy přes naše území tranzitovaly, případně sem i přímo zajížděly. U tohohle modelu je navíc potíž v tom, že to jednak žádná Gbs polské konstrukce není, ale je to konstrukce německá (polské vozy vypadaly trochu jinak) a navíc u Draslovky, pokud vím, nikdy nejezdily (ani ty polské, natož německé). Ostatně i Draslovka ty své zetky koupila jako sekáč z Čemolenu Humpolec, a původně jde o Gbgs z Popradu se zaslepenými větracími otvory.
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 293
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 02:03:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jp: Dva tři vozy od rychlíku byl příklad (mimochodem hnědý vůz Pennsylvania, nebo i více vozů ve žluté převaze vozů Union Pacific rozhodně nepůsobilo uceleně. Ucelenost byla skutečně leda v začátku, ale toť vše a nic nového pod sluncem) . Oběhy vozů jsou mi zřejmé jak v USA tak u ČD větu "jak jim to přišlo pod ruku" jsem směřoval spíše na lokomotivy, ale filozofii o tom co kam jezdilo nechme stranou o to nyní nejde...podstatná je ta zřetelná všehochuť ať jsou důvody jakékoli a lze to uplatňovat v modelu. Nemá cenu pátrat po tom proč v ucelených uhelných nákladech parní trakce společnosti Norfolk and Western figurovaly vozy Louisville and Nashville Railroad. Prostě to tak bylo i když to nepůsobí uceleně a obě společnosti jsou od sebe na hony vzdáleny. Také jsem míval záchvaty ucelenosti, kdy jsem si myslel, že např rychlík musí mít na konci nutně vyhlídkový vůz...VELKEJ OMYL...a takhle můžeme pokračovat dále. Skutečně není důvod se bát zařadit do hnací jednotky loko Union Pacific+Santa Fe+Southern Pacific+Rio Grande, nebo Burlington ,atd ty varianty byly někdy i neskutečné, ale byly. Seskupení jednotky Dash 8-40 CW + F 45 pohromadě s GP 20 u Santa Fe? Ale jistě, že ano i když je vše typově uplně jinde. Ano v kvalitních filmech je mnoho užitečných komentů, jestli chceš můžu ti nějaké prodat :-) Pokud je řeč o caboose vs mašina nikdo netvrdil a netvrdí, že nemá být obojí stejné. Nesmíš brát sranda video tak vážně...jestliže táhne Cab forward vlak a na konci je služebák UP pak věz, že byl Cab forward na vlak narychlo dosazen za trojici F7 UP. Co tam máme dále na vyslvětlenou?
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 9-2010

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 13:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu rozběhla diskuze o vozech Gbgs/Zts. Můj pokus o Orlen Humpolec. Jedná se o upravenou stavebnici od ESP. Snažil jsem se ji co nejvěrněji napodobit skutečné předloze. Možná ale i ty táhla od ventilátorů mohly jít pryč.
J_p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1005
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 18:24:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepefith: prave ze ten vuz Pennsylvania byl zluty a ne hnedy. Muzu prilezitostne nascanovat fotku. Slo o vozy Stoney Rapids a Tippecanoe Rapids. Natreny do schematu UP 4/55, resp. 6/55, cislo vykresu PRR 4140.
model od Kato
Na podobnem vlaku Washington D.C.-San Francisco jezdily soupravy v barvach C&NW (dva odstiny sede). V nich mela PRR vozy Blue Rapids a Buffalo Rapids. Foto tez mohu nascanovat. Nater 9/50. Cislo vykresu PRR 9008.
Co se tyce nakladnich vozu, tak to je naprosto v poradku. Pokud nemeli dostatek vlastnich vozu, tak si je pujcili od jine spolecnosti (klidne bez dovoleni). Platilo se za kazdy den, kdy byl vuz mimo vlastni sit. Vetsinou byla snaha vuz poslat smerem k domovske spolecnosti co nejdrive (nejlepe lozeny), ale ne vzdycky se to darilo. Byly vozy, ktere domovskou sit nevidely nekolik let. V pripade toho uhli muze vlak vypadat ucelene, ale jednotlive skupiny vozu smeruji k ruznym destinacim. Pokud jsou prazdne, tak to muze taky byt vlak z elektrarny, ktera odebirala uhli od nekolika dodavatelu.
Vyhlidkovy vuz na konci melo jen nekolik malo prestiznich rychliku, a to jeste ne vzdycky.

Lokomotivy SP+UP v jednom vlaku to neni pravdepodobne. Pokud je to ve filmu nebo na fotce po roce 1996, tak jsou to vsechno masiny UP a BNSF, jen nektere jeste nejsou preznaceny/premalovany.
Od roku 1996 je UP, SP, NWP vsechno Union Pacific. Burlington Northern je v tomto pripade totez co Santa Fe (BNSF). DRGW byla soucasti SP od roku 1988. Takze jde o lokomotivy UP a BNSF na stejnem vlaku. To mozne je, protoze soucasti fuzi byla dohoda o pristupu BNSF na nektere trati SP/UP a naopak.
Taky to muze byt fotka presunu sbirky nejakeho muzea nebo konvoj vozidel na vystavu. UP ma taky nekolik novych lokomotiv v historickych naterech svych predchudcu.
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 354
Registrován: 5-2010

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 18:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik, nemohu než souhlasit a podepsat. Když jste to nakousl, již delší dou pátrám po jakékoliv stopě tohoto vozu, protože jeho označení intervalem 150 0 asi nebude to správné. To odpovídá německému Gbs 258 (ex Glmms). Jedinou fotku, zřejmě tohoto vozu, jsem zatím viděl jen zde hned za lokomotivou:

http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/hist028.jpg

Máte představu kolik těchto vozů jezdilo, do kdy jezdily a jaké měli označení?
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2510
Registrován: 6-2008

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 21:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, dotaz ještě k německým zetkám. Jak moc se tu (ne)vyskytovaly tyhle hranaté Gags? odkaz
děkuji

(Příspěvek byl editován uživatelem Vladimír_B.)

Trať 160
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 294
Registrován: 3-2011
Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 22:23:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

J P jak jsem již psal polemiky odkud, co, kam a kdy dejme stranou a smiřme se s faktem, že loko UP+SP prostě spřahovány dohromady byly viz např zde minuta 11 https://www.youtube.com/watch?v=hNql8DqwtX0 proto je možné něco podobného uplatňovat v modelu. Za skeny samozřejmě budu rád a narevanš mohu posloužit filmovými velmi poučnými záběry různých epoch nejen např SD 45 UP+SP ale i mnoha jiných "nepravděpodobných" sestav na jednom vlaku včetně HNĚDÝCH podotýkám znova HNĚDÝCH vozů Pennsylvania v rychlících UP a mnoho mnoho hodin jiných lahůdek. Enciklopedické znalosti jsou samozřejmě věcí užitečnou, leč chce to i přehled všeobecný, který z knih vyčíst nelze a po zralé úvaze člověk dospěje k závěru, že Amerika je příliš velká na to, aby bylo vše dodrženo dle pravidel, knih a stanov. Z toho plyne také větší svoboda modelového ztvárnění, ke kterému se v této rubrice obloukem zas vracíme. Takže opět píšu, že není důvod se bát kombinací při sestavování souprav, které prostě byly pestré a mnohdy knižně a katalogově neodpovídající.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4143
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 05. ledna 2015 - 22:28:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad _lt_: označení 21 50 DR 150 0 by mělo sedět, jde o Gbs 150 0 až 150 5, dále upravené 150 6 až 151 6, resp. Gbs264 (intervaly 155 3 až 155 6), DOK-Nr. 4000. Vyráběl je německý RAW "Einheit" Leipzig. Ty upravené např. Rumuni (ARAD, DOK-Nr. 4010, 4011) a Jugoslávci (FVK Kraljevo, DOK-Nr. 4004). I Němci vyráběli spoustu derivátů (chladicí, kuchyňské, se střechou, z nichž některé pak předělávali taky na Gbs). Soudě dle fotek, většina klasických Gbs (tedy viz model) měla střední dveře o dvou polích, první stovky vozů měly dveře o jednom poli (jako model). Takže modelu by sedělo nějaké označení 21 50 150 0 002 až 150 1 3xx, vyšší čísla už asi měly střední dveře se dvěma poli (jestli to tedy až tak prožíváte). Jinak klidně až do intervalu 151 5. V devadesátých letech s jinými režimy (třeba 42), z výroby 21 a předpokládám i 01 OPW.
Kouknu ještě do Carstense, kdyby Vás to zajímalo, ale ne hned, nemám ho po ruce.
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 356
Registrován: 5-2010

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 09:34:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, díky to jsem netušil. To že německé Gbs258 mají dvě pole na dveřích je známá věc, Gbs264 už má i víc prolisů na bočnicích, že se ale dříve dělali jednolité dveře, to mě nenapadlo. Vám můžu věřit, takže mi to jako důkaz stačí. Četl jsem různé názory, že model nemá skutečnou předlohu a je výmyslem, jenže fotka uvedená výše ukazuje opak. Nenapadlo mě, že je to jen starší verze tohohle Gbs
http://www.dybas.de/dybas/ne_evu_d/nme/gw_g/nme_116.html
Tady je vidět, že 350 už tedy s dvěma poli, pokud to není nějaká pozdější výměna dveří. Moc díky, i když nějakými dalšími údaji určitě nepohrdnu.

Vladimír_B: Určitě se tyhle vozy až do roku 1989 vyskytovaly v čssr v honé míře (taky si je hodlám koupit). Z hlavy mě napadá třeba tahle fotka:
http://lokomotivy.net/zobraz2.php?rada=r725&loko=4100&cislo=725/7 26
Lodyha77
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 12:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mazanov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 871
Registrován: 5-2003
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 12:56:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

260 Eur za brejlovce? Ještěže dělám TT...
Mark21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 521
Registrován: 9-2010

Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 13:07:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladimir b:
Našel jsem akorát jednu fotografii. Nemohl by to být ten druhý vůz za lokomotivou?
http://www.zelpage.cz/fotogalerie/big/hist080.jpg
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Úterý, 06. ledna 2015 - 18:10:48    Odkaz na tento příspěvek  

hm,vypadá to![ok]
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1563
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 00:02:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové - přiznejte se - kdopak jste stavěl čmeláka od DK model? [happy] Jakpak jste vyřešili přichycení motorku rámu? (V případě použití řezaného rámu a komponent tillig nohab). Díky za každý námět.

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 9-2003

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 00:21:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Snad pomůže toto, i když je to neaktuální.
http://www.jacek-modely.cz/stavba-cmelaka-770-025-5/
Fotka až dole

Motor jsem vlepil mezi dva pásky olova. Škoda, že v tom rámu není nějaká prohlubeň, kardany jsou moc šikmo a drnčí.

Stránky o skutečné, modelové i virtuální železnici
http://jacek-modely.cz
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.89.144.130
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 10:02:37    Odkaz na tento příspěvek  

modely-masinek:
... velmi pěkné Bte. Nenechal jsi na někde na netu více fotek?
Líbí se mi, jak ta lehká patina vynikne na trapézovém plechu střechy. Tu jsi spáchal jak? A co vůbec bylo záladem pro vagón? Khuen? nebo nějaká polostavebnice?
modely-masinek
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.78.89.176
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 12:12:04    Odkaz na tento příspěvek  

chlupac: Díky, jde o naši leptanou stavebnici vozu Bte/Bp, která je v prodeji. Další fotografie samotné stavby a hotového modelu jsou zde www.modely-masinek.cz
Vašut
Moderátor

Číslo příspěvku: 1564
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 12:25:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jacek: Díky, Tvé stránky, vč. toho čmeldy znám - přemýšlel jsem, jak to máš udělané. Lepit se mi to nechce vzhledem k obtížné následné údržbě a jakékoliv manipulaci. Já jsem udělal jakési lůžko - držadlo, ale nedaří se mi ho připájet tak, aby kardanky mohly být stejně dlouhé a tak to musím různě kompenzovat. Asi zkusím to lůžko znovu vytvořit a nechat tam vůli na doladění vložkami... jinak nevím...

ČD: Zákazník? Co je to? ...
Jarda_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 52
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 12:33:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jámám tohle Gbs
Jarda_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 53
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 12:36:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

a druhý vagon za lokomotivou to nemůže být to je asi polský ,ale 4 napravový
Jarda_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 54
Registrován: 11-2011
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 12:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4144
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 13:40:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_T: na Vaší fotce není Gbs, ale Gbgs (polské výroby z dodávek pro ČSD).

K té fotce na ŽP:
a druhý vagon za lokomotivou to nemůže být to je asi polský ,ale 4 napravový
[nene] První za loko je podle mě vůz Ggs MÁV, druhý je pravděpodobně Gags-v DR rumunské výroby (ARAD), u DR interval 1990-1992, třetí je pravděpodobně Gags MÁV (interval 1960-1961, 1965-1969, není vidět na podvozky). Čtvrtý je Zas nebo Zaes ČSD, pravděpodobně jugoslávské výroby nebo naše varianta, vyráběná ve Studénce a Popradu, nejde to moc poznat.

(Příspěvek byl editován uživatelem statistik.)
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4145
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 14:06:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tomu Gbs258 s jednoduchými nevyztuženými dveřmi s jednm polem pár fotek z netu a jedna z atlasu (lepší nemám, je to sken z kopie):
Prototyp:

Série:
_lt_
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 357
Registrován: 5-2010

Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 15:00:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky moc, jsem zase o kousek chytřejší a dokonce i s obrázky, paráda.

Ještě nedávno jsem se vůbec ve vozech nevyznal, ale dnes můžu podepsat co píšete. Ggs Máv, Gags Máv třetí. Jen tedy k tomu německému vozu, jak oni to měli? Zatím žiji v dojmu, že Gags-v jsou vozdy DR s dvěma dveřmi, zatímco zde probíraný vůz s dvoukřídlými dveřmi uprostřed je Gagrs-v.

Pokud tedy tento vůz nese označení (jak je i na vyrobeném modelu) Gags-v, jak se tedy liší vůz Gagrs-v?
http://home.arcor.de/lok-schlosserei/html_de/tt/gagrs-v.htm
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 303
Registrován: 1-2007
Odesláno Středa, 07. ledna 2015 - 22:34:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trocha vánočního budovaní ve velikosti N
353
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7609
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 01:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odlehčím hračkolejištěm. Nic zásadního na něm teď nedělám, protože v zimě garáž vytopím jen tak mizerně, že mi ani disperzní lepidlo nechce schnout [happy]. Tak se budu muset pustit konečně do elektriky a do té se mi tak moc nechce, že si raději hraju s ptákovinama. Viz popisky...


Jinak nic. A oprava elektroinstalace, to už fakt bude práce a ne hraní si, budu se do ní muset hodně nutit...

www.trolejbus.cz * www.pshzd.cz * www.dpmp.cz * Facebook DPMP a.s. * moskvich.cz
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1076
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 01:35:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I já se přidám. Po skoro půl roce jsem konečně mírně postoupil s Kocourem - upravil jsem čelníky kvůli vložení pojezdu a vyrobil zkušební vzorek pluhu s dírou pro šachtu spřáhla. Pluhy budou výměnné - originální ze stavebnice budou sloužit pro focení a dva děravé pro ježdění.


Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
Trainmaniak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 296
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 08:50:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré ráno,

na http://www.trainmania.info/fotografovani_modelu.html je nový článek, který pojednává o fotografování modelů.

S pozdravem Michal
-------------------------------
www.trainmania.info

------------------------------------------------
TRAINMANIA - Zajímavosti o velké i malé železnici
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4148
Registrován: 6-2004

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 10:53:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Gags-v jsou vozy DR s dvěma dveřmi, zatímco zde probíraný vůz s dvoukřídlými dveřmi uprostřed je Gagrs-v. Jak se tedy liší vůz Gagrs-v?

Jednoduše. To provedení, o kterém je řeč, tj. s jedněmi dvojkřídlými dveřmi uprostřed, tak ty byly označeny jako Gagrs-v (.GGhms) a vybaveny průběžným potrubím parního topení, které bylo později odstraňováno. Vozy byly po odebrání potrubí (a topných spojkových hadic) přeznačeny na Gags-v. Další série už z výroby parní potrubí ani neměly (Gags-v ARAD ze 70. let). Takže v modelu Gagrs-v a Gags-v by měl být jen rozdíl v parním potrubí (přípojka s topnou spojkou vlevo vedle háku pod čelníkem). Nevím jak v TT, v H0 BRAWA v čelníku díru pro osazení nějakého samostatného dílu má. Jinak rozdíl tedy akorát v popisu. Starý atlas Güterwagen der DR z roku 1974 uvádí, že vozy byly vyrobeny jako Gagms (Gagmrs-v) v intervalu 197 x, ale je otázka, zda takto skutečně pak v reálu byly označeny. Řadu Gagm(r)s(-v) 197x měly vozy se smíšenou stavbou skříně (zjednodušeně řečeno deriváty "Brombergu").

Takže Gags-v nejsou jen ty vozy s dvojicí samostatných dveří, ale i tyhle s jedněmi dvojkřídlými dveřmi uprostřed. Německé DR měly minimálně tři provedení vozů Gagrs-v / Gags-v (2x ARAD - Rumunsko a 1x MIN Niš - Jugoslávie). Model toho druhého provedení s dvojicí samostatných dveří: odkaz.
chlupac
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.89.144.130
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 13:45:58    Odkaz na tento příspěvek  

modely-masinek:
... díky za odkaz.
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.1.94
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 17:18:10    Odkaz na tento příspěvek  

353 - já jsem na našem zoufalo-berliner-kolejišti také pokročil. Začlo mě štvát, že nefunguje jedna vyhýbka a jedno návěstidlo. Tak jsem z kolejí sundal všechny vozy, obrátil kolejiště a opřel o stěnu a začal se zabývat zjišťováním příčiny. Postupně jsem dospěl k vyštípání zbytečných a nikamnevedoucích drátů, nakonec jsem zjistil že už mám víc káblů vyštípaných než funkčních, tak jsem to vzal celý, odstřihl to všechno a hotovo. Kolejiště bez kabeláže jsem pak ještě chvíli študoval, zjistil že se to ne úplně zcela shoduje s mými představami o funkčním kolejišti, začal škubat jednu kolej která se mi nehodila do krámu, a nakonec škubal dál a dál.
Takže z kolejiště nic nezbylo. Momentálně mám doma hromadu kolejí TT, které jsem očistil od lepidel, štěrku a bůhvíčeho, a tvořím plány na něco normálního, ideálně kolejiště složené ze třech segmentů, což by bylo daleko lepší než ta jedna velká deska.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1077
Registrován: 4-2006
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 18:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-OndraS: to znám [biggrin][biggrin][biggrin]

Zlámalíkovy mašinky: tt120.webnode.cz
-OndraS
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.112.1.94
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 19:19:48    Odkaz na tento příspěvek  

Mě by hlavně nikdy nenapadlo, že se budu v roce 2015 vracet k tvorbě vůbec nějakýho kolejiště, tím spíš že to bude TTčko a že u toho budu chtít použít starý plechový koleje.
Zkusil jsem si nicméně udělat zkušební kus tratě za použití jednoho krátkýho kolejovýho pole, a kupodivu z těch starých berlínských plechových kolejnic jde udělat traťové těleso tak, aby to nebyla úplná ostuda. Stačí vhodně nabarvit pražce, "zarezit" boky kolejnic, přiměřeně to zaštěrkovat, nalepit do toho sem tam "trs" trávy a nakonec to celý patinovat a docela jsem překvapenej, kolik parády jde udělat za 0,- Kč se starým kolejivem. Nemám totiž vůbec chuť do novýho kolejiště investovat víc než asi tak pět korun.
Schotek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 6-2011
Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 20:24:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-OndraS: Já před lety vytáhl starý TT panel s plechovými kolejemi, důkladně jsem je očistil, projel mašinkama a za pár týdnů to nejezdilo a čistil jsem je znovu. A pak zase a štvalo mne to. Náhodou se mi podařilo sehnat flexi koleje od pana Litomyského - tehdy mně ze dvou zdrojů přišlo 10 metrů kolejí na necelou tisícovku. To se ještě dalo vydržet, tak jsem se vrhl do rekonstrukce. A manželka mne přesvědčila, abych se nepáral se starými výhybkami a vyměnil to komplet (což už tak levné nebylo [blush]). Kvalita jízdy je jinde, plechové kolejivo už bych dal jedině na nepoužívané odstavné koleje u depa. Je to o prioritách - někdo rád dělá krajinku a okolí tratě, někdo vzhledově dokonalý model vlaku a někdo raději jezdí. Ale všichni si rádi hrajeme [happy]
Mik0cz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 688
Registrován: 4-2011

Odesláno Čtvrtek, 08. ledna 2015 - 21:45:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že jsem tu rozjel docela diskusi. No, mně je to celkem jedno, jestli to bude 100% reálný, inspiraci jsem nachytal na mojett a tohle byla odpadní kastle bez popisů, vím, že sem ty DR vozy pravidelně zajížděly, ale kde na ně vzít DR popisy? Navíc, tomu polskýmu se to docela podobá... Bylo to takový zpracování odpadků...

"Na otázku policie, proč rozmlátil palicí vozidlo Hyundai i30 parkující na sídlišti, vandal odpověděl, že se domníval, že je auto nabourané a chtěl majiteli pomoci, neb je vyučeným klempířem."
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 20:47:35    Odkaz na tento příspěvek  

Doplnil jsem obrázky střechy esa.
neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 21:00:13    Odkaz na tento příspěvek  

neregPetrS.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 77.240.96.2
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 21:32:41    Odkaz na tento příspěvek  

A taky podvozky 380
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 2-2013

Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 22:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mik0cz :
Obtisky DR
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 22:13:37    Odkaz na tento příspěvek  

no to je pěkný!!to podobné jako kde sehnat obtisky na V 200.DEUTSCHE BUNDESBAHN ?
eNko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 2-2013

Odesláno Pátek, 09. ledna 2015 - 22:50:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarda_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 55
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 11:28:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě nemáte někdo link na výrobce maďarských obtisků díky moc .
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Sobota, 10. ledna 2015 - 12:29:13    Odkaz na tento příspěvek  

jéé..to bych zrovinka potřeboval!!!
neobjednáváte někdo t těchto stránek něco??svezl bych se s Vámi...já tohle neovládám!!!