K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 11. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 11. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Pepefith
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 366
Registrován: 3-2011
Odesláno Středa, 25. listopadu 2015 - 22:39:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes dosazeno několik detailů a prohlášeno za hotové

Tatranka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 722
Registrován: 9-2011

Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 08:25:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepefith

Špica! [ok]

...A Hašišbedna nebude? [biggrin]
Murten
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 9-2008
Odesláno Čtvrtek, 26. listopadu 2015 - 19:45:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hello pepefith,

Wow very fascinating models. Are they based on the etched kit from DK-Model or do you have another producer? Thanks a lot.

Ahoj Martin

FOD v TTe
Larry Green
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.85.98
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 14:33:24    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Můžete mi prosím někdo poradit,kde by se dal koupit nebo objednat lept lokomotivy 464.202 ve velikosti HO.Děkuji za odpověd.
: o )
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.33.137.161
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 15:53:07    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Můžete mi prosím někdo poradit,kde by se dal koupit nebo objednat lept lokomotivy 464.202 ve velikosti HO.Děkuji za odpověd.

http://kolejiste.webgarden.cz/
Larry Green
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.85.98
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 16:12:47    Odkaz na tento příspěvek  

: o )
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.33.137.161_DěkujiLarry Green_
trunda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 14:44:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

http://www.lepty.cz/petr/eshop/1-1-HO/4-2-Parmi-lokomotivy
Vyzkoušeno, dnes jsem vyzvedl u p. Kubíčka 2 x 477 (autor I.Zahrádka)
Rich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 282
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 17:32:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý večer, neměl byste někdo detailnější fotodokumentaci nákladního vozu Rmms http://www.parostroj.net/katalog/nv/images/fotografie/Rmms_b.jpg ? Výkresem bych též nepohrdnul.
Děkuji.

zeleznicepodbaba.cz
Vovo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 141
Registrován: 8-2008

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 18:14:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to Rns, ale třeba pomůže: https://picasaweb.google.com/mojettgalerie/Rns#

http://mojett.cz - moje stránky o stavbách všeho kolem TTčka

Leptané stavebnice autobusů Karosa a dalších v H0, TT a N [new]
TOSák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 194.228.11.109
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 18:48:27    Odkaz na tento příspěvek  

Rich: Pro výkres Rmms se podívej na stránky
www pa-ja.websnadno.cz
Rich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 283
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 18:57:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji za reakce, už jsem si napsal o výkres, Rns je ale neméně zajímavý. Je nějaká stavebnice?

Vůz mne zaujal na burze a tak jsem jej koupil, aniž bych věděl, co je to vlastně zač. Je to jednoduchá skládanka, jen jsem si ale potřeboval ověřit správnost umístění některých prvků.

zeleznicepodbaba.cz
modres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 8-2015

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 23:52:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavebnice modelu dnes již zaniklého nádraží, které stávalo na rozhraní Libně a Palmovky a trať křižovala tramvajové koleje na bývalé a dnes již zase Zenklově ulici.
http://obchod.resinovemodely.cz/Praha-Liben-Dolni-nadrazi-d152.ht m
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 20:44:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřnápravový oplenový vůz řady Oa 9-23500 a Oa 9-23502. Naloženy jsou dva dlouhé prefabrikáty. Závod Monstav n.p. Prefa Hýskov, provozovna Dolní Bučice.


ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Sysel961
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.159.252
Odesláno Středa, 02. prosince 2015 - 19:08:44    Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj, nevíte zda někdo vyrabí odlitek řídícího vozu řady 961 "Sysel" ve velikosti H0?
Děkuji
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2642
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 11:27:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Uacs/Raj 27 54 097 6206-7, Prefa n.p. Olomouc, závod Ostrava Třebovice.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Marian_P
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 577
Registrován: 1-2012

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 19:21:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vladimíre, ty seš ďábel.
Larry Green
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.85.132
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 15:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

Ctěl bych pochválit Jirku Z.za tento nádherný model1-32 viz. foto net.A zeptat se jestli bude model této nádherné mašinky někdy dostupný třeba jako komerční model ,nebo betatest.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2643
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 18:47:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Raj 8-87423

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4620
Registrován: 6-2004

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 22:05:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chudák rajka, takhle ji nechat zreznout (nebo co to je) [happy]

Dovolím si drobnou poznámku k popisu - dopředu podotýkám, že tím nechci nikoho kritizovat, urážet, shazovat, zesměšňovat atd.: pokud by se chtěl výše uvedeným modelem někdo inspirovat a záleží mu, co je na modelu napsáno, tak ať si radši koupí obtisky s dvanáctimístným číslem. Skutečné vozy tohoto provedení už šestimístná čísla starého označovacího schématu nezažily.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2644
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 23:26:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik.
Máš pravdu, ale.....[coze]

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11222
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 09:18:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím tam drobný detail, na který Statistik poukazuje...

DIE VERGELTUNGSAFFE!
Nur selten kommt was besseres nach. (Franz Josef Karl von Österreich)
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.11.7
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 09:35:03    Odkaz na tento příspěvek  

Petr_k: Myslíte zcela rozdílný typ rámu a jiné podvozky? Tady po takových drobnostech nepátrejte, zcela zbytečná diskuze.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4624
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 11:11:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že tady zapracovalo kouzlo nechtěného. Stačí dát na návodnou kresbu k obtiskům typový náčrt jiné rajky, která ta šestimístná čísla opravdu nezažila a hned je zaděláno na "problém".

Shrnutí:
Raj 495 ("úzký" rám, to je ta na ČB-fotce od Tempotaxiho výše) - šestimístná čísla (= Raj x-xxxxx) ano,
Raj 451.0 ("široký" rám i rakev, lichoběžníkové vnější podélníky rámu), 451.1 a z ní odvozené ("široký" rám i rakev, rovné podélníky) - šestimístná čísla ne.
JXB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 100
Registrován: 2-2012
Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 23:16:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik,drake, petr_k: chlapci, to je stále a pořád o šatech, které císař nemá .... a také o perlách házených bravu. Hlavně se nikoho nedotknout. Statistikovi závidím výdrž ve snaze o vzdělávání mas, želbohu bez dopadu v kladenském revíru. Hlavně, že je radost z modelování.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5636
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 05:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB - byvši informován jedním z aktérů, že to je taková jejich hra, to už delší čas neřeším.
Navíc jsem stále přesvědčen, že ukázky nejsou určeny odborné skupině historiků ale široké obci modelářské od začátečníků amatérů až po ,ehm jak to napsat, ... profesionálů. Vagonka Kladno je velmi produktivní a dík za to, jinak by tu fotky měly dokonalou absenci.

Statistik - místo rezu bych navrhoval : přeprava železitých pigmentů na bázi Fe2O3, přeprava železitého vápence do cementárny a podobně.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5637
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 06:01:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jxb - jen tak na okraj - na výraz házení výměšku perlorodky samicím vepře domácího jsem poněkud alergický ještě z dob jednoho slovutného vědce v oblasti lokomotivně historické. Pořídil jsem si tři díly jeho veledíla, vysázel za ně 4500 Kč a perel jsem tam našel tak za stovku. Jediné, co mě uspokojilo, byla grafická úprava, obsah nikoli.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2645
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 11:29:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB
Připomínky jiných se postupně zpracují a předají dál do dílen a kanceláří.[kladivo]
Více mně zajímá, kolik modelářů si obtisk koupilo a aplikovalo na svůj model. Přitom ani nevědí, že mají postavenou blbost.[nene]

Původní model jsem rozdělal, je postaven základ pojezdového rámu a postupně rám dostane čepičku a šálečku.


drake.
Jen tak na okraj, spíše mně zajímá, proč firma, která propaguje přesné obtisky má v návodu špatnou rajku. Všichni jsme přeci omylní a opravdu s tím Já nemám problém. Prostě se model předělá. Nevidím v tom žádný problém.


(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4625
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 12:24:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak je pravdou, že ta návodná kresba na umístění obtisků je bohužel nechtěně zavádějící, na druhou stranu to ale svůj účel splňuje (myslím, že třeba s obtisky od pana Jírana a jeho návodnými obrázky je potřeba pracovat mnohem obezřetněji). Pokud mě tedy zajímá, co a kam za popis na svůj model plácnu, pak asi není od věci si to nejprve jinde nastudovat a ne se jen slepě řídit návodnou kresbou, kde je jen ilustrační obrázek. Zrovna k rajkám se toho dá najít podle mě dost. A když si nejsem jist, pořád se najde pár hlupců, jako jsem třeba já, kteří jsou ochotni, pokud vědí, třeba s něčím poradit. Stačí napsat e-mail, nebo aspoň sem a dát dotyčnému aspoň jeden blbej den na odpověď (protože někteří ještě chodíme do práce, utíráme dětem zadky, cestujeme po světě a tak podobně)...

Já nemám problém. Prostě se model předělá. Nevidím v tom žádný problém.

Celkem zbytečné, protože ze široké rajky úzkou rajku neuděláš. Ani, když bude mít rovné podélníky. Bude to stejná blbost, jako s těmi lichoběžníkovými. Na úzkou rajku jsou použitelné tak možná cibule (když budu detailista, tak ale ani ty ne, protože na cibulích sériových Raj-495 je charakteristická viditelná "síť" svarů, jak je vařená z menších tvarovaných plechů, což u pozdějších sérií Raj-451 nebylo, kde se technologie výroby v ZVVZ změnila). Raj 495 má totiž nejen užší rám (a jinak řešené a slabší podélníky, dodatečně vyztuženými v místě hlavních příčníků, tedy nad podvozky), ale i jinou (hlavně užší) rakev...

Podle mě jednodušší přeplácnout na stávající model jiné obtisky anebo to nechat, jak to je.

Ad Mad_noodle2: rez to asi určitě nebude; přeprava něčeho železitého práškového opravdu vyloučená není, ale u vozu primárně určeného na kyvadlovou přepravu cementu (viz obtisk, pasovaný do raných dob provozu rajek) asi moc reálná nebude, tam bych čekal spíš zaprášení bílou nebo světle šedou. Jinak ten obtisk vychází právě z oné ČB fotky, kterou Tempotaxi ve svém příspěvku výše připojil. Zcela pomíjím fakt, že silně pochybuju o zvolených odstínech nátěru rakve, možná i cibulí. Vývoj nátěrů není dodnes ještě zcela zmapován, ale dost energie a pátrání tomu věnoval Tomáš Černohorský a myslím, že došel dost daleko na to, aby se o jeho závěry dalo opřít.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5638
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 13:23:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - neznám dílo pana Černohorkého a možné je vše - hlavně co se odstínů barev týká - to by bylo velmi dlouhé pojednání i kdyby řešilo jen odchylky a změny odstínů vzniklé surovinami, výrobou,vlivy povětrnosti a další.
Proto o pravosti či nepravosti odstínů moc nepolemizuji - je to pohyb na velmi tenkém ledě.

Spíš bych měl dotaz na místní modeláře - jaké máte zkušenosti ze současnosti s firmou BV model ?
Dřív mi chodilo vše, tentokrát jsem nedostal odpověď už na dva maily, ani tečku.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4626
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 14:24:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mad noodle2: ...hlavně co se odstínů barev týká - to by bylo velmi dlouhé pojednání i kdyby řešilo jen odchylky a změny odstínů vzniklé surovinami, výrobou,vlivy povětrnosti a další.

No, já bych zůstal nohama na zemi. Myslím, že nám, normálním smrtelníkům, bohatě stačí rozklíčovat, jestli byla rakev hnědá, modrá nebo zelená... O pojednání na téma vlivů na odchylky odstínů asi budete muset požádat nějakého toho "slovutného vědce", případně se do toho pustit sám.[happy]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2646
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 14:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak za prvé, Vážím si všech modelářů, kteří přispívají a ukazují na obdiv Svůj výtvor. Třeba není na 100%, ale je prostě jen jeho. Ani tovární model není postaven dle představ modelářů. Stačí číst jejich příspěvky na různých fórech.
Za druhé, Vážím si všech, kteří mají co říci k postaveným modelům a jsou ochotni se podělit o vědomosti, poznatky a fotodokumentaci. Popřípadě dodat náčrtek nebo výkres.
[blush]
Pokud se budu bavit jen o obtisku a jeho návodu, tak je náčrtek ilustrační. Ale přesto je rozmístění některých nápisů na náčrtku špatně rozmístněn. Pokud je zase fotka vozu dobře.
[coze]
A dokonce mně přišel jeden email, zda není provedena výměna podvozku. Třeba podvozek by poškozen a celá nástavba se dala na jiný rám vozu.
[kladivo]
Dále cibulky jsou opravdu špinavé od cementu, pod touto špínou je rez. Bohužel na fotce rez více vystoupla do popředí.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 14:55:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů kolejiště modelářů z Roztok u Prahy: http://www.youtube.com/watch?v=6wm7cXZsEPg

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.42.130
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 15:11:50    Odkaz na tento příspěvek  

Na návodu k obtiskům od Parostroje je uvedeno, že náčrtek je jen ilustrace k umístění nápisů. Fotka je výrazně výmluvnější.

Mad noodle 2: Nabízí se otázka, jestli je produktivita tím spravným kritériem v diskuzi, která v sobě obsahuje slovo "modelářství". Pro mě ne, ale připouštím, že pro jiné to může stát v žebříčku výše než nějaká modelová věrnost.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5639
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 15:27:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drake - jsem pseudo modelář, dříve jsem hojně stavěl kity letadel - odtud, mimo další zdroje, mé poznatky o barvách.
Neměl jsem rád hnidopichy , týden řešící, jestli tam čí onde bylo nýtů 18 nebo 19, což v měřítku 1/72 byla vskutku bezpredentní chyba....

Mnohé firmy kakaly na nýty vůbec a jejich modely s jemným rytím byly daleko pohlednější než ty s nýty.

Nakolik je množství Tempotaxiho modelů rozhodující jsem neřešil, řešil jsem jen to, že by tu bez něj byly jen suchopárné texty a v podstatě byste neměli o čem diskutovat.

Model může být i nepovedený a pořád je to model ergo patří do vlákna modelářství. Chápete co tím myslím ?
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5640
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 15:36:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - zase nečtete do konce - nepsal jsem vám, že barevné odstíny moc neřeším ? Stojím tedy na zemi dostatečně solidně.
Pouštět se do ničeho nemusím - železniční modeláři to nemají, bohužel zato plastoví modeláři mají o barvách odstínech údajů dost, hlavně ti letečtí. Stejné to je s kvalitními obtisky - hlavně co se sortimentu a dostupnosti týče.
Tím bych téma barvy prozatím uzavřel. Kdybyste měl chuť mail je na svém obvyklém místě.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2647
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 15:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem opravdu potěšen, že se hovoří, škorpí nad modely, které jsem postavil. Je zde na vláknu opravdu málo ručně postavených modelů. Popřípadě jsou zde vylepšené, osvětlené tovární modely, u kterých se zase řeší, zda jsou postaveny podle velkého vzoru a do kterého roku to vlastně patři. Nebo jsou zde fotky modelů, které někdo někde nafotil. Přitom porovnání velký vůz a model zde většinou schází. Přitom se zde někdy řeší věci, které nejsou vidět a nebo jsou uvnitř vozu. Které zase nejsou vidět na modelu.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
vonHenry
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.224.134
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 16:59:05    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,líbí tato diskuse jak se k tomu někteří lidé staví. Dejte si všechny špatně popsané modely do jednoho vlaku, dejte před to nějakou špatně udělanou lokomotivu, třeba něco kořistního a dejte to na kolejiště a koukejte, jak to jede. Popis neuvidíte, jen, celkový dojem. A ten bude podstatně jiný, než když na každý vůz čumíte pod lupou. A Vladimír, je jeden z mála, který zde pravidelně prezentuje své modely a nebojí se hnidopichů. Hnidopiši všech zemí, spojte se a předveďte perfektní model s přesným popisem a ve správném barevném odstínu, ať se zde ozve superhnidopich, který vám to zkritizuje.
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.11.7
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 18:17:13    Odkaz na tento příspěvek  

Model může být i nepovedený a pořád je to model ergo patří do vlákna modelářství. Chápete co tím myslím ?

Tomu naprosto rozumím a souhlasím. Ale stejně tak sem patří i kritika toho vozu. A ani není nutné být sám modelář, aby člověk mohl říct svůj názor.

Na dotaz k BV-model můžu jen říct, že před dvěma roky jsou objednal bez problémů. A vzniklo z toho

Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5641
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 18:45:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drake - ad BV - jo ,to já taky ale teď na maily nereaguje, jako by přestal existovat. Na webu taky nic, vše normální.[uhoh]
Ad kritika - jistě lze kritizovat, já sám se nezúčastním do doby než vybuduji něco alespoň vzdáleně podobného vlastnoručně....
drake
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.176.11.7
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 18:58:32    Odkaz na tento příspěvek  

jistě lze kritizovat, já sám se nezúčastním do doby než vybuduji něco alespoň vzdáleně podobného vlastnoručně....

To myslím, že není nutné. Samozřejmě kdybychom tu kritizovali provedení, povrchovou úpravu nebo něco podobného, asi by se někdo mohl ozvat a požádat o ukázku lepšího provedení. Ale vztah modelu a skutečného vozu může posoudit i kdokoli jiný. Stačí, že se o vozy zajímá, nemusí je ani stavět.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4627
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:27:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukám, že se to tu zase zvrhává k tradičním uraženeckým výlevům a osobním útokům. Nastává tedy ideální doba se na nějakou podobnou "diskuzi" vy... a nekazit si předvánoční atmosféru.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4628
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:33:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drake: parádní model!
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2648
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:36:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To je přeci úplně normální. Já postavím model, Statistik se zeptá nebo upřesní nasměrovaní stavby a oheň je na střeše.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4630
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:45:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jenže mě už ty slinty tady číst nebaví. Takže Vláďo, kdyby bylo potřeba, tak po mailu.
6LenkaPe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 28
Registrován: 7-2013
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 21:05:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den,
když jste tu nakously vozy Raj rád bych se zeptal Statistika, Tempotaxiho a dalších odborníků na tyto vozy. Stavím 8 kusů těchto vozů 6 rovný 2 lomený rám všechny žluté nádoby, hnědočevené rakve a černý rám, období 1961-1979. Jaké použít obtisky pokud se tyto vozy v tomto období spolu vyskytovaly a v kterém roce se začalo používat 12-cti místné číslo. Nejsem autorem fotografie. Děkuji za informace.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4631
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 22:14:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6LenkaPe: odpověď jsem poslal formou soukromé zprávy na e-mail.
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5643
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 05:47:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - jste velmi nedůtklivý - já osobně jsem nezaznamenal žádný osobní útok, žádné podpásovky od nikoho z diskutujících. S výjimkou toho házení perel sviním od JXB. To směřovalo na Tempotaxiho a jak se s tím vyrovná on, je jeho věc.
Protože Tempotaxiho znám, nikdy bych něco podobného nenapsal. Na to si ho příliš vážím, stejně jako si vážím Vás, jen diskuze ve zkratce je s Vámi obtížnější než s Tempotaxíkem.
6LenkaPe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2013
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 20:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statstik děkuji za odpověď. Ještě bych se rád zeptal ve kterém roce se začaly vyrábět vozy Raj s lomeným rámem a jestli mohly mít po vyrobení žluté nádoby hnědočervená rakev černý rám. Děkuji za informace.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4635
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 21:56:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6LenkaPe: odpověď mailem.
modres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2015

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 13:37:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

modres
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2015

Odesláno Úterý, 08. prosince 2015 - 14:33:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6LenkaPe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2013
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 17:28:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik děkuji za informace, škoda ze se nikdo další nezapojil. Rád bych se zeptal jaké použít obtisky. Na obtisky.parostroj jsem našel jednu fotku modelu a na obtisky Jiran plánek s umístěním obtisků, jak se to blíží realitě. Rád bych požádal zde přítomné o podklady-fotky vozů Raj s rovným i lomeným rámem s 12-cti místným číslem.
IRIS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 1-2015
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:15:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

mám dotaz, nevyrábí někdo osvětlené automobilové reflektory v HO.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4638
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

6LenkaPe: a v jaké epoše?
6LenkaPe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2013
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:37:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Cca 70.léta
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4639
Registrován: 6-2004

Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 19:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Obávám se, že fotek s čitelným popisem z této doby asi moc neseženete.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2649
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 14:12:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Předělaný model jímkového vozu Raj 8-87423.

Více zde -odkaz

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Kyslik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 451
Registrován: 1-2010

Odesláno Čtvrtek, 10. prosince 2015 - 22:43:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pro ty co se zabývají "amerikou", dokončené zauhlovací zařízení Fairbanks-Morse ve velikosti HO. Je to ze stavebnice od firmy Suncoast models. Stavebnice byla řešena pomocí hromady profilů, které se podle plánku 1:1 zakrátili na patřičnou míru.
JXB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 2-2012
Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 00:38:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi a ostatní: obtisk na Raj z dílny Parostroje není nic jiného než snaha ze strany tvůrců si usnadnit práci. Rozmístění nápisů je na obou typech analogické a R.Kwasnica i T.Černohorský s tím nemají problém, protože se v oboru vyznají. Problém má modelář, který se nevyzná, bohužel. Je třeba být stále ve střehu a rozšiřovat si obzor aby nebylo komu házet perly.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2650
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 11. prosince 2015 - 12:14:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB
Tak za prvé oba pány Já osobně znám a potřebné informace, podklady na stavbu a fotky si posíláme. Já nemám žádný problém.
Za druhé, zakoupil jsem obtisk, náčrtek, dobře je ilustrační a přesto je jedna polovina popisu špatně umístěna, protože je tam prostě jiný rám.
Většina modelářů to neřeší, protože to neznají a nemají potřebné informace.
Já jsem postavil model přesně podle náčrtku a čekal jsem, co se bude dít. Právě se dělo a děje.
Fotku vozu jsem měl dávno před vlastní stavbou, tak jsem mohl porovnávat. Stavěl jsem přesně, jako každý jiný, který si koupí obtisk a stavebnici vozu.
Pokud se někdo v oboru vyzná, tak přesto jsou v obtisku nepřesnosti. Podle zmíněné fotky, která je výše je za druhým chobotem (pod cibulí č.3) jsou dva texty pod sebou. Dále popisové černé tabule mají jiný tvar a jinou velikost.
Pokud budu hledat, tak vždy najdu na každém modelu nepřesnosti, omyly a nedodělky. Jen záleží, jak se s tím modelář vyrovná. Zda se budu snažit stavět stále lépe nebo jen v zajetém stylu.
Napsat něco slušně na Vaši adresu, asi nejde, protože se vymykáte normální diskusi. Většina zde normálních přispěvatelů se chová plodně, poradí, nasměrují modeláře, poskytnou fotku či plánek.
Čest Vaši práci a klid Vaším rukám.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]