K-report
 

Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 28. 06. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Modely a modelářství » Modely v měřítku H0 a větším » Archiv diskuse Modely v měřítku H0 a větším do 28. 06. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Ce
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.111.127.46
Odesláno Pátek, 12. června 2015 - 16:03:04    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Me: Zdá se mi to a nebo ta stavebnice je blbě? Nějak mi tam nesedí okna ve dveřích?
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 16:27:13    Odkaz na tento příspěvek  

Polabský
A kde by měla být
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 13. června 2015 - 17:23:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

cecula: Vážený kolego,ta klička má dvě polohy, první viz foto Mdes, kdy drží za skobičku v ostění a brání nechtěnému otevření dveří, druhou, že "pevně visí" dolu.
Jinou polohu nemá, protože je volně otočně uložena ve dveřích.
Proto je zmíněné modelové znázornění opravdu blbost.
Jinak jsem měl stavebnici v ruce, je to zpracované na slušné úrovni.
JXB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 87
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 00:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MDes:po prohlídce čerstvě zakoupených stavebnic je to prkotina, které si většina kupců ani nevšimne. Z praxe mám zkušenost, že klika v otevřené poloze drží ve vodorovné poloze ikdyž by měla vlastní vahou viset dolů. Spíš mne napadá jiná nemodelovost obecně,od všech výrobců, nespojené přechodové můstky, to by stálo za řešení. Větší prohřešek proti modelovosti,který mi vadí, je že Igrácké Baiky z Epochy IIIa mají na čelech gumové návalky, což je daleko větší hloupost než nějaká opačně znázorněná klika. Dobrou noc
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5382
Registrován: 2-2009
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 06:39:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB - nevyznám se v přesném časovém členění epoch ale něco mi říká, že jsem zažil baiky s měchem i s návalky. Například na rekreácích na horním Pacifiku někdy po roce 1970. Dtto pak na osobácích Turnov Praha Turnov po roce 1983. Možná že jsem si to jen vysnil, nevím.
cecula
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.19.34
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 07:20:55    Odkaz na tento příspěvek  

Jak píše JXB, klika v otevřené poloze drží ve vodorovné poloze, aspoň tak si to pamatuji,ale mohlo to být u některýých vozů i jinak
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2575
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 08:10:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavba online vozu řady Vase.

zdroj: odkaz
Jinak prosím informace o historií a popisu vozu. V článku je pár fotek a obtisky a nějak nesedí.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 311
Registrován: 1-2007
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 09:16:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB Dá se to řešit leptíkem,ale problém bude při otevřeném můstku v průjezdnosti obloukem. Jelikož domací kolejiště mají malé oblouky ,bude to dle mého názoru problém.
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 535
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 11:52:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco málo z výstavy v Pečkách: http://www.youtube.com/watch?v=sql11TXCf70

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Papagáj477013
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 7-2011

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 14:58:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Polabský:
Kľučka je v opačnej polohe vodorovne a to bez toho aby porušila akékoľvek fyzikálne zákony.
Opiera sa totiž o plôšku vyznačenú na priloženom obrázku.

A nakoniec čo je na tom také ťažké pôvodnú kľučku odstrániť a urobiť novú. Od čoho ste modelár?
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2576
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 18:54:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavba online vozu řady Vase.

odkaz

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4426
Registrován: 6-2004

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 21:32:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi: co konkrétně Vám na obtisku nesedí? Rozměry, nebo písmenka a číslíčka?

Na fotce skříně s aplikovaným obtiskem (viz diskuze.modely.biz) je třeba chyba i v nanesení obtisku do pravého pole od malých dvířek. Na aršíku jsou čtyřikrát pod sebou čísla vozu v jednořádkovém provedení. To ale neznamená, že se to má plácnout vedle těch dvířek na skříň. To jsou čtyři samostatná čísla, která patří na spodní (eventuálně horní) hranu postranice podvozku. Vedle dvířek má být "povídání" o obsluze klapek (z výroby žluté, po několikátých dílnách se to psalo bíle). To na aršíku úplně chybí.
Co se obsahu aršíku týče, je tam splácáno víc epoch dohromady (prostě anachronismus, celkem klasická chyba). U vozu v parku OPW určitě bude režim 11 (RIV MC OPW), ne 21 (RIV MC), pak je tam pár popisků, které k řadě do konce 60. let nepatří (když už je tam řada Vase). Jednoduchá úprava pro popis s číslem 21 54: nedávat tam logo OPW a místo "Vase" dát "Eacs (Vase)." Takže to chce asi rovnou použít jiný obtisk, třeba ten od pana Jírana (a zvolit správnou kombinaci, on tam má taky víc variant pro různá období)[happy]
JXB
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 88
Registrován: 2-2012
Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 23:08:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mdes:poloměrů a poměrů na domácích kolejištích jsem si byl při psaní minulého příspěvku vědom, ale jsou i modeláři, kteří jezdí na modulech a tam by to šlo a není nás málo.
Mad noodle2: dělení modelového období na epochy moc nemusím, zavání kšeftem, alespoň mně, ale použil jsem tento výraz záměrně. A chytil jste vy, což mne dost překvapuje při vašich výletech do minulosti. Přechodové měchy se objevily někdy v polovině šedesátých let s příchodem nových vozů z NDR. Ostatně jejich zavedení, měchů, bylo zcela jistě podloženo dohodou v UIC. Osmidveřové Baiky a všechny vozy ze Smíchova měly z výroby přechodové měchy. Stačí se podívat do Katalogu osobních vozů na Parostroji kde jsou k vidění i tovární fotografie některých z těchto vozů.
V diskuzi tady vedené mnohdy mladší diskutující přehlížejí časovou posloupnost, protože mají fakta vyčtená a nikoli zažitá a vyčtená, ale asi tak to je. Dnes jsem se na Rendezu díval na Papouška, který kolem mne jel a kochal jsem pohledem na kola a rozvod. Sjížděli z točny uhlím napřed, můj pohled spočinul na výrobní tabulce na válci a v duchu jsem si spokojeně ulevil, " je o rok starší než já", takže můj věk a vztah k modelovým epochám bude mít základ někde tady.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2577
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 14. června 2015 - 23:30:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik.
To jsem si právě myslel, že obtisk je slepenec několik let dohromady. Protože není dostatek fotek, tak se raději zeptám. Je to nedávná historie, tak aspoň ta může být trošku přesněji popsána na modelu.
Děkuji.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4427
Registrován: 6-2004

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 00:00:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotky nějaké jsou, nějaké tabulky a seznamy čísel by se taky našly, na vyřešení popisu to podle mě stačí. Záleží, co chcete modelovat, zda Vas, Vase, Eacs/Vase, Eacs (Vase), nebo Eacs.

Ale omlouvám se vousatým kmetům předem, že mám většinu z toho jen načtenou (byť Eacs si v provozu jakožto capart pamatuju), takže moje znalosti zřejmě nemají takovou váhu, jako u těch, co u toho uhláku asi i svítili, když ho ve VÚKV a v Popradu čertili na prknech...
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5386
Registrován: 2-2009
Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 04:46:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JXB - z výroby samozřejmě měchy, mluvil jsem ale o době poněkud pozdější / 1983 - 19xx / kdy na trati 070 přestaly Bai jezdit úplně jsem nějak nezaregistroval. Papoušek je stejně starej jako já.

Statistik - hm Vase jsem nefotil, škoda. A to jsem je vídával novotou zářící když začaly doplňovat park Vsa a Vsae
Jamesc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 159
Registrován: 4-2010

Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 21:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

stavba panelu pro focení modelů [fotic]
snad z toho nebude ostuda [lol]


Bakovští příznivci železnice - http://www.okridlenekolo.euweb.cz/
IRIS
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 1-2015
Odesláno Pondělí, 15. června 2015 - 23:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čím lepit u vozu Vase papírové díly na plastový spodek?
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2578
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 09:26:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lepím to Herkulesem.
Osvědčil se mně větší použitý zásobník na léky, trochu lepidla a rozředit trochou vody a směs se pak lépe nanáší a vsákne se lépe do papíru.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2579
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 16. června 2015 - 19:06:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Po lakovně zatím vypadá vůz takto. Už to aspoň připomíná vůz řady Vase. Ještě natřít část nárazníků černě a opravit někde lak při nasazování podvozků. Pak se bude řešit ještě jednou popis vozu.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2580
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 17. června 2015 - 17:56:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Další stavba - Malá železnice - Dvoudílná jednotka plošinových vozů řady PP.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2581
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 17. června 2015 - 18:31:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavba jednotky PP online odkaz
Budu rád za dobové fotky. Děkuji předem.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2582
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 17:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Model je na hrubo sestaven podle návodu a jeho vzhled je celkem uspokojiví. Samozřejmě po natření to zase vypadá jinak. Postupně budu vzhled zlepšovat o vlastní výrobu.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2583
Registrován: 7-2006

Odesláno Čtvrtek, 18. června 2015 - 23:49:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čtyřnápravový víceúčelový nákladní vůz řady Vase 21 54 595 6634-9 s tlakovou brzdou a brzdařskou budkou.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Vase
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:31:18    Odkaz na tento příspěvek  

ony byly některé Vase bez tlakové brzdy ?
A možná to chtělo trošku menší font na popisy, jinak moc pěkný.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2584
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 13:39:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vase - ????

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2585
Registrován: 7-2006

Odesláno Pátek, 19. června 2015 - 22:40:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Speciální nákladní plošinová jednopatrová jednotka řady PP 3-82327 pro přepravu automobilů se zařízením na zvedání a spouštění horních plošin.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4433
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 09:34:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Omlouvám se odpředu, že na modely nebudu pět pochvalné ódy, takže očekávám, že za to zase tady nebo po mailu od někoho slíznu kritiku.
Je to hezké, ale ten Vase je o mnoho hezčí. To patro působí víc hračkovým dojmem, ale to je věc výrobce stavebnice. Holt laserem z kartonu se zázraky dělat prostě nedají (např. ta šikmá "výztuha" u vnitřního sloupku, to je ve skutečnosti lano, asi stálo za to to ufiknout a natáhnout tam kus drátu). Akorát jedna drobnost k označení: vozy PP byly v tomto období majetkem ČSD, ne Mototechny (ani AZNP). Takže ten nápis Mototechna, n.p., tam bohužel nepatří.

A smím se zeptat, jaké číslo má druhá polovina vozu? [happy]
Ú.Di.Š
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.245.171
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 11:56:58    Odkaz na tento příspěvek  

Stat.: stejné
Mad_noodle2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5389
Registrován: 2-2009
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 12:47:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - u letadel jsem místo lana používal přiměřeně silnou nit naipregnovanou roztokem polystyrenu.
Vase
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 13:59:47    Odkaz na tento příspěvek  

jen by mne zajímalo,jestli autor modelových výkresů viděl někdy ten patrák zblízka. Ono to vypadá jak ten paskvil kdysi od Bramosu, Nsk s patrovou nástavbou.
Nepochází oba od stejného autora ?
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4437
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 15:01:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ú.Di.Š

Tak v tom případě je to špatně. Každá půlka měla v tomto období svoje číslo.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4438
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 15:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Niť se dá taky samozřejmě použít, jen je potřeba ji fakt napustit, aby nebyla "chlupatá". A ani by ji nebylo třeba napínat, v této poloze plošiny je (musí být) lano povolené.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2586
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 15:22:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - oba vozy mají stejné číslo. Jiná tam nejsou, ale přepsat se to pak může.
Druhá půlka vozu má číslo 3-82328.

Pochvalné ódy se pět nemusí, vím, že stavebnice má nedostatky a přesnosti, ale zatím jiný model není dostupný k posouzení. Jen v knize o „stavbě nákladních vozů“ je fotka postaveného vozu a tam je vůz ještě daleko zjednodušen. Ale to zase byla jiná doba.
Schválně jsem začal stavě modely online, aby si mohl každý říci svůj názor, poznatek, ale jako vždy je ticho.
Sehnat historické podklady, když je historie nedávná je opravdu problém. Vozy znám jako Laaeks a podle dostupných fotek je vůz PP úplně jiný v detailech.

(Příspěvek byl editován uživatelem tempotaxi.)

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4439
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 16:54:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, je jiný, protože prošel několika modernizacemi, vesměs zjednodušení a zpevnění konstrukce.
Pokud má každá půlka svoje originální číslo, pak je to správně. Samozřejmě mám na mysli stav z výroby. Dnes má celá dvouvozová jednotka jedno číslo.
Statistik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4440
Registrován: 6-2004

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 17:01:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Schválně jsem začal stavě modely online, aby si mohl každý říci svůj názor, poznatek, ale jako vždy je ticho.

Chvályhodné, ale pokud to bylo mířeno třeba na mě, tak já u PC od rána do večera nesedím. A teď jsem měl pár pro mě důležitějších akcí.

Model Vase kritizovat nebudu, líbí se mi. Sám jsem ho kdysi stavěl a to ten "lasercut" vypadal ještě trochu jinak - mám verzi bez plošinky. Snad jen ten odstín skříně měl být na tu dobu, ve které je model ztvárněn, víc "červenější". Jinak moc pěkné. Zaznělo tu něco o obtiscích - jo, ty se asi taky dají koupit jiné, ale že by vypadaly nějak špatně to nevypadají.
Samozřejmě pro stoupence "Proto 87" to není, ale to už jsem tu psal.
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2587
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 20. června 2015 - 17:30:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Statistik - Jejda, to není zrovna na Tebe. Já si cením poznámek na moji adresu. Ale na webu kam přispívám se právě nikdo ozval. Měl jsem pár emailu, kde bylo pár fotek.
Když budu hledat, tak vždy nedostatek najdu ve všem, ale pokud dám model na kolejiště a dnes jsem zakoupil několik vozů MB 1000, tak model vozu vypadá úplně jinak. V soupravě pokud bude více vozů tak to bude zase jiné.

Začátek stavby online vozu Uaais.odkaz

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2571
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 11:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono to vypadá jak ten paskvil kdysi od Bramosu, Nsk s patrovou nástavbou.
Proč paskvil?

Trať 160
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 541
Registrován: 12-2012

Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 14:32:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modeláři z Hluku předvedli svoje kolejiště: http://www.youtube.com/watch?v=xHwW9NyeqME

Více videí na Videokanále Mi.Ko & Endy96 [happy]
Honza411
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 122
Registrován: 7-2011
Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 14:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár snímku ze včerejšího ježdění na modulišti KŽM Jesenice v rámci Zahradní slavnosti v Petrohradě.



Vase
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 15:07:51    Odkaz na tento příspěvek  

Vladimír_b - podíval ses někdy, jak jsou ta auta zajištěna proti pohybu ?
A prohlédni si ten model.

autor asi kdysi na vojně nakládal na péiksák tank, a od té doby si myslí, že všechno se nakládá stejně.
/to bylo vinglů, co jsme po nich museli furt opravovat na péixákách..../
Vladimír_b
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2572
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 21. června 2015 - 19:25:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vase: ne, děkuji za vysvětlení

Trať 160
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2588
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 15:10:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Speciální nákladní plošinová jednopatrová jednotka řady PP 3-82327 + PP 3-82328 pro přepravu automobilů se zařízením na zvedání a spouštění horních plošin. Náklad MB 1000.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Vase
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 19:04:58    Odkaz na tento příspěvek  

Tempotaxi - tak to můžeš porovnat s provedením 1:1 pred polstoročím
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2589
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 19:42:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vase - děkuji za fotku paráda. Jen nevím, které je auto moje (přesně od táty).[biggrin]

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
totom
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.78.45.186
Odesláno Pondělí, 22. června 2015 - 22:01:37    Odkaz na tento příspěvek  

S těmi auty to žije. Je to krása.
Narazil jsem na takovouto zajímavost
http://www.instructables.com/id/Model-railroad-collection-garden- railway-100-3D-pr/
Doufám že nikoho moc nena...
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2590
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 23. června 2015 - 17:48:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osminápravový hlubinový vanový vůz řady Uaais 31 54 994 5000-7 s ruční brzdou.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2591
Registrován: 7-2006

Odesláno Středa, 24. června 2015 - 23:36:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavebnice Es-Pečky online odkaz - dvounápravový osobní vůz Be.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.11.222
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 12:35:40    Odkaz na tento příspěvek  

Mdes a spol:
Dovolím si opětovné rýpnutí.Proč nejsou stavebnice v modelové velikosti "N/1:160" prezentovány????
Myslíte si,že by z naší strany by nebyl zájem??!!
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 13:05:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Modelářů v N je u Nás méně , ale jelikož momentálně to N-ko dělám nevilučuji že něco nevznikne,spíše až příští rok až bude hotové kolejiště.Nějakou stavebnicí jsem chtěl ten trh v N stejně odzkoušet.
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.11.222
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 13:52:07    Odkaz na tento příspěvek  

Mdes:
Tak to je parádní zpráva.Na trh pustíš jak?Přes koho nebo kam se mají obrátit případní zájemci?
Mdes
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 313
Registrován: 1-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 15:10:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Spíše než kdy a jak je co Gbgkks Be nebo Bi?
milan ferdián
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.209.11.222
Odesláno Čtvrtek, 25. června 2015 - 16:12:54    Odkaz na tento příspěvek  

Mdes:
Spíše všechno [happy].Já bych se přimlouval za osobní Be,ikdyž výrobně by ti vyhovoval Gbgkks.Já dávám hlas za Be.
Modeln
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 9-2010
Odesláno Pátek, 26. června 2015 - 21:49:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mdes:I Slovensko sa hlasi,tiez by som zobral Be ale i Bi,min.po 3ks by sa mi zisli,aspon by som si usetril par nervov pri vlastnej stavbe od piky[biggrin]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2592
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 10:38:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Model dvounápravového osobního vozu řady Bi 50 54 24-23 160-1.

Více zdeodkaz

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2593
Registrován: 7-2006

Odesláno Sobota, 27. června 2015 - 16:13:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dvounápravový osobní vůz řady Be 50 54 24-21 331-0.

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
Tempotaxi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2594
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 00:51:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stavba jímkového vozu Raj / Uacs online odkaz

ŽOS Kladno - malovýroba osobních a nákladních vozů.[vypravci]
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 08:46:51    Odkaz na tento příspěvek  

je to krásná práce,ikdyž,ing.Mahel by se určitě ohradil,že toulce ke konci provozu již na vozech nebyly,jelikož se v 60.letech demontovávaly
Vase
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.8.157
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 10:31:52    Odkaz na tento příspěvek  

to Ci je dobře, tam je nemá.
Holt sladit nápisy s technickým stavem není jen tak !
To platí i pro modely 1:1.
ze škodovky
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.15.111.26
Odesláno Neděle, 28. června 2015 - 10:59:24    Odkaz na tento příspěvek  

ano jasně..jedná se jen pouze o Be