K-report
 

Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 05. 08. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » „Posázavský pacifik%93 a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 05. 08. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Nicky726
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 3-2015
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 20:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David: "Pokud se nebudou rychlíky ve Světlé (nebo v její těsné blízkosti) potkávat, tak jeden konkrétní Os-212 nemůže být zároveň přípojem od Brna i od Prahy."

Ano vím. Mělo by však být možné Světlá--Zruč poslat 2 Os po 30 minutách stejným směrem. První jako přípoj od Prahy, druhý od Brna. Ráno by stačilo jen pro rychlíky vyrážející kolem osmé. Obdobně by šlo řešit večerní odjezdy.

Ad Mladějov:
Chápu, že při zvažování protažení/otočení velké Sp soupravy v sobotu lze mít "ekonomické" námitky. Proto jsem také uvažoval něco jako 2x žralok, což by šlo v té Zruči, nebo třeba jinde rozpojit, pokud by se "ekonomické" námitky ukázaly jako oprávněné.

Vím, že v sobotu na 9207 přestupuje ve Zruči málo lidí, otázka však je proč? Myslím, že pokud by tam ten 35minutový prostoj nebyl a bylo to přímé do Ledče/Světlé, lidí by mohlo být více. Úsek Zruč--Ledeč je takový obojaký, časově/tarifně může být výhodnější cesta přes Čerčany, nebudou-li zbytečná čumákování. O tom zejména byla moje poznámka k víkendovým jízdním řádům. Vždyť to má 9 min v Čerčanech, 12 v Sázavě, 5 v Ledečku, to je nějakých 20 minut "zbytečných" prostojů v té zajímavější části trasy a pak to je zabito 35 minutami ve Zruči pro většinu z těch, co by chtěli dále.

Jenže on ten vztah mezi poklesem frekvence a kvalitou dopravní obslužnosti není jen jednosměrný (menší frekvence->můžeme si dovolit horší obslužnost), ale je tam zpětná vazba (horší obslužnost->menší frekvence). Osobně bych radši viděl více vlaků kratších, než méně dlouhých. Proto taky radši 2x 2 žraloci než 1x bardotka s patrama/honeckerama.

Ad víkendový jízdní řád: Však on může mít podobu ranní návoz, večerní odvoz. Dopravní potřeby jsou ale jiné, než v týdnu.

Ad žraloci, nešlo mi ani tak o konkrétně tento typ, jako o třídu vozidla, proto jsem také poprvé psal něco jako žralok. Prostě krátká, svižná, nízkopodlažní dieselová jednotka, která se primárně uplatní v příměstské dopravě kolem Prahy a o víkendech vybyde pár kusů na rekreáky, kde s tím jednak půjde lépe něco dělat v průběhu dne než s velkou soupravou, a pak půjde nabídnout více přímých spojů.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9436
Registrován: 5-2004
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 22:01:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já se obávám že kdyby se na vše nezadrátěný kolem Prahy dostaly nějaký nový "dezyrožralokové", tak v kladiva jich bude víc na Kladno/093, na 070 tak stejně (co nebude na příměstě posílí Tamvald), přebytek z kladiv absorbuje o víkendech s prstem v nose 210. Na horní Pacifickej 1 obrat denně nezbyde ničehož neb někdy taky musí bejt údržba.
Pacifik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 112
Registrován: 5-2007

Odesláno Středa, 08. července 2015 - 22:40:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Nicky726: Zapomínáte mj., že ve Vlastějovicích není o víkendech výpravčí a vše dirigují Zruč a Ledeč. Vlastějovice jsou pouze hláskou. Stejně jako ve všední dny od 15 hodin do 7 rána dne následujícího. Tedy NELZE KŘIŽOVAT.

Na druhou stranu z pohledu fotiče. 35 minut pobytu 9207 ve Zruči je fajn k tomu, abych se i já na svém bicyklu přemístil ze Zruče kamsi dále a odfotil si posílenou soupravu na dalším zajímavém místě. Jako cestující bych asi hledal větev, kam bych si mohl hodit. 35 minut je fakt úděs.

A když řešíme 9207... Co takhle pobyt 9211 ve Zruči? Příjezd před třetí odpolední, odjezd v 15,44!!! Tfuj. Případně rozlomení ramene Světlá - Zruč / Zruč - Čerčany, konkrétně vlaky 9270 - 9238. Takže poslední možnost, jak se z Vlastějovic dostat do Šternberka, Ledečka, Sázavy, Čerčan... Je denně v 16.37, vyjma pátku, protože vlakem v 20.30 se řeší odvoz souprav z tratě do depa. V dřevních dobách, o kterých tu mí předřečníci mluvili z pohledu klasických souprav, se dalo z uvedené obce dostat do Prahy ještě vlakem kolem 20.30.

Vivat T 478.x!

V osobní dopravě každá mrtvá bangle (T466.2) je dobrá bangle! Do osobní dopravy patří zamračené.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6420
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 08. července 2015 - 22:41:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fajn. Tak navrhněte JŘ a vyčíslete, kolik to bude stát.
Pak přesvědčte politiky na kraji, ať na to dají.

Vláčky navíc umí malovat každé dítě. "Já chci" umí říkat taky.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12197
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 00:53:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano vím. Mělo by však být možné Světlá--Zruč poslat 2 Os po 30 minutách stejným směrem.
Ne, protože při daných časových polohách (mělo-li by jít o obousměrnou situaci) by se neměly kde navzájem vykřižovat ty Os-212, které by ve Světlé byli přípoji od/do Prahy.

Prostě krátká, svižná, nízkopodlažní dieselová jednotka, která se primárně uplatní v příměstské dopravě kolem Prahy a o víkendech vybyde pár kusů na rekreáky
A dnes se ty soupravy, které jsou v pracovních dnech nasazované (v o to větším počtu než je pro tyto tratě potřeba o víkendech) na t-070 a t-120, využívají o víkedech kde?

35 minut pobytu 9207 ve Zruči je fajn k tomu, abych se i já na svém bicyklu přemístil ze Zruče kamsi dále a odfotil si posílenou soupravu na dalším zajímavém místě.
Jo, a i těch aspoň 5 - 10minut pobytu je dobrých k tomu, aby se dalo po vystoupení z vlaku dojít na místo, odkud se dá odjíždějící vlak dobře zdokumentovat zepředu. [satan]
Ale při uvažování nad takříkajíc nejvhodnějším provozním řešením je nesmysl tato šotohlediska brát do úvahy.

Znovu zopakuji, resp. vypíchnu - jakou má logiku, že v sobotu dopoledne "tam" jezdí jen jeden rekreák, zatímco v neděli odpoledne jezdí "zpět" rekreáky dva?

Mmch. když zde padají fauly typu "tak to vyčíslete", tak se zeptám - dá se (dejme tomu jak v absolutním vyjádření, tak i v přepočtu na vlkm) vyčíslit stav, kdy souprava jednoho rekreáku je de facto jedním párem spojů týdně?

Mmch. co všechno by bylo potřeba infrastrukturně pořešit, aby se dal vyjezdit 1 h takt (byť jen ve špičce, včetně špičky takříkajíc rekreační) s křižováními Samechov - Ledečko - Kácov - Zruč - Ledeč?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6421
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 10:35:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč faul ? Když pán navrhuje něco jinak, požádal jsem ho o vyčíslení.

Nad Sázavu je ta hodina zbytečná,kdykoli. Koukám vlakodromař přišel :-)))

Nechcete z téhle zatím příjemné rubriky jít zpátky někam do těch, odkud vás vyštípali ?
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12201
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 10:52:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo, zase od dotyčného jedince plno nekonkrétních žvástů bez jediné normální argumentace.
Ne že by mě to udivilo. [crazy]
Já jsem zde s touto diskusí mimochodem nezačal (a i kdyby, tak co).

Nad Sázavu je ta hodina zbytečná,kdykoli.
No tak pak je to o to jednodušší, protože Ledečko - Zruč se pod hodinu zajede (včetně intervalů křižování) i dnes. Stačí jen odstřelit spoje nad rámec 2 h taktu a je konec prostojům v Kácově.
Škoda že na to odpovědní lidé (ti, kteří to tam nyní objednávají - asi "vlakodromaři" [crazy]) dosud nepřišli.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6422
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 12:15:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Argumentace ? Ta je, vážený pane, na straně těch, co chtějí všechno překvedlávat.
Nevím, proč bych měl tady za něco argumentovat - já ty JŘ přece nevytvářím, to si mne s někým pletete.
Já "akorát" tím vlakem jezdím an jsem tam s JŘ a počtem vlaků spokojen.

Vy koukám, protože to tam neznáte, podrobně vypsat, co kde je za infrastrukturu, abyste mohl zavést vlakodrom - to je totiž tak veškerá vaše invence.
Bohužel. Aspoň, že nejste šotozblblo s požadavky vrátit rok 1970.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12204
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 12:27:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

protože to tam neznáte
No jasně. [crazy]

abyste mohl zavést vlakodrom
No jasně? [crazy]
V největší špičce (ať už té všednodenní, nebo té rekreační) tam ten přibližný 1 h takt je už teď, ovšem je nepřesný, neboť infrastruktura.

No tak já se taky nemusím ptát a můžu si odpovědět sám (i když pak tu zase bude kdosi žvatlat další nesmysly typu "co si dovolujete bez ptaní sám napsat pravděpodobný stav věci") - jízdní doby samy o sobě nejsou problémem (byť Kácov - Ledečko to je pod půlhodinu jen velmi těsně), spíše jsou problémem (co se týče potenciálního přesného 1 h rozestupu spojů a tím pádem odstranění prostojů v Kácově) intervaly křižování.

to je totiž tak veškerá vaše invence
A to jste vyčetl odkud? [crazy]
Ale je to prča - někteří nadávají, že bych jen škrtal a rušil, a jiní nadávají, že bych chtěl vlakodromy. [crazy]
Ironií je, že v tomto konkrétním případě nechci ani jedno.

Zajímavé je, že nápad mého předřečníka s tím, aby byly vedeny dva vlakové spoje půl hodiny po sobě, jako vlakodrom neoznačíte (stejně jako vám nevadí diskusní příspěvky jiných, ale ode mě je to fujfuj "narušování poklidné diskuse).
Asi nějakej osobní problémek, co? [crazy]

Mmch. jestli tedy v žádné části dne není oprávněné míst za Sázavou-Č. B. více než 2 h takt, potom je i neoprávněná existence jednoho ze dvou nedělních odpoledních sudých rekreáků.

Ostatním: na stupidní žvásty bez věcné argumentace budu nadále reagovat adekvátně jejich stupiditě.
Je jen na protistraně, aby se oněch stupidních žvástů zdržela.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6423
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 12:55:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

"Zajímavé, že nápad..neoznačíte.můj ano. Osobní problém ? "

Ne. Je to prosté. Oponuji vám, neb se domnívám, že nejste hlupák a také že na to jste schopen reagovat.
Na šotouší požadavky dvou vlaků za sebou po půlhodině ze SnS do Ledče (obecně zahustění jen proto, že tam dotyčný jezdí/bydlí) většinou už nereaguju, to je jako s Livingproofem a dalšími.

"Mmch jestli tedy"

Nedělejte ze sebe autistického hlupáka, prosím.
Tohle je přesně to, proč jste tady řadě lidí protivnej -asi to nechápete, co ?
Malujte si , jak libo. Stejně všechny uřvete.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12205
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 12:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ještě drobná dokumentace z míst, která vůbec neznám: [crazy]



No a pár videí:
Os 9206 s lok. 749.039 (poslední den pravidelného provozu pod ČD), Zruč n/S. 1. 6. 2014
(z věcí pořízených v létě 2014 jsem nic nezveřejňoval a už to vzhledem k ročnímu odstupu měnit nebudu)
Os 9206 s lok. 749.121, Ledeč nad Sázavou 3. 5. 2015
Os 9207 s 749.006, Stvořidla a Mrzkovice 14. 6. 2015
Os 9206 (754.042 + 4x Bdmtee + 810.327 + BDtax odjíždí ze žst. Zruč nad Sázavou, 21. 6. 2015

Ale vůbec to tam neznám a vůbec si nevšímám a nevnímám, že jednak to využití klasik mezi Zručí a Světlou je (z objektivních důvodů) slabší + že je podle mě neefektivní, aby jedna ze souprav prostála většinu víkendu ve Zruči, takže by podle mě bylo lepší, kdyby jezdila třeba jen jedna souprava (opak slova "vlakodrom", ach ta hrůza! [crazy]), ale aby přinejmenším udělala jeden pár jak v sobotu (ráno přímo z Prahy, odpoledne jen do Čerčan), tak i v neděli (ráno z Čerčan, ale navečer až do Prahy); eventuálně by nemuselo jít o jeden pár z Čerčan do Světlé a zpět, ale o dva páry z Čerčan do Zruče a zpět.

Jo a mimochodem - BDtax jsou podle mě pro přepravu kol (jak co do prostoru, tak i co do snadnosti nakládky/vykládky) vhodnější než Bdmtee, které jak ve druhé polovině sezóny 2014, tak i po celou dosavadní část letošní sezóny, na těch hornopacifických rekreácích jezdí.

Edit - oprava popisku 4. fotky - nikoliv Os 9206, ale Sp 1832; oprava popisku 6. fotky - nikoliv Sp 1832, ale Os 9208.

(Příspěvek byl editován uživatelem David.)

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Nicky726
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 3-2015
Odesláno Čtvrtek, 09. července 2015 - 20:15:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad David: Se 2 vlaky po 30 min to vyjezdit jde, pokud budou pouze tyto dva posilové, jak jsem navrhoval. Np. v 8.40 vyjede ze Zruče vlak, který v 9.40 vytvoří ve Světlé přípoj do Brna (o který nejde, ale bude to bonus) ale zejména vytvoří v 9.50 přípoj tomu rychlíku od Prahy, ve Zruči zpět v 10.50. V 10.20 může jet druhý jako přípoj rychlíku od Brna, ve Zruči v 11.20, kde může křižovat následující vlak na Světlou.
Shrnuto: Dopoledne sice bude na Světlou jen 1 vlak za ~2 hodiny (jako dosud), ale vzniknou rychlé vazby na turisticky použitelné spoje od Prahy i Brna, které mohou zajistit návoz turistů do celého úseku Světlá--Zruč včetně.
Pokud by to bylo takto a nasadilo se něco důstojného a kapacitního, tak je zřejmě horní část trati vyřešená a přímé vlaky přes Čerčany mohou jezdit jen do Zruče, klidně včetně sobotního návratu až do Prahy a ušetří se jedna velká souprava. Byť věřím, že pro některé lidi je přímost důležitá, stejně jako lepší cena a možnost využití tramvajenky až do Hostivaře. Taky může mít smysl zvažovat, zda soupravu přímáku nechat stát o 2 hodiny déle ve Zruči a šetřit naftu, nebo když už to tam je s tím dojet do té Světlé.

Ad Pacifik: O tom, kdy je ve Vlastějovicích pán s červenou čepicí vím, ale za problém stylu nelze to nepovažuji. Vždyť, když v březnu přijel mimořádný parní fotovlak, byl pán s červenou čepicí v sobotu přítomen, aby se křižovat a předjíždět mohlo. To mi jako větší problém přijde chybějící kolej a výhybky ve Šternberku, ale i to by se určitě dalo položit, byť zaplatit pána se správnou čepicí musí vyjít levěji.

Ad dostatečnost Sázava--Světlá vlaky po dvou hodinách, myslím, že kdyby tu jezdily po hodině, tak by se ukázalo, že jsou dostatečnější. Ono čekat po půl hoďce u doktora nebo rychlém nákupu hoďku a půl na vlak zpět hodně lidu odradí a prostě tam sjedou autem, mohou-li.

Blbé je, že nyní na 2 hodiny systémové jízdní doby Světlá--Čerčany přebývá 35--40 minut s čímž asi ani přejezdy, svižná vozidla a rozumné zastávky na znamení dost nepohnou a na tříhodinu zas vychází už zbytečné prostoje. Doráží to pak, že se rychlíky potkávají logicky v Brodě, kde to udělá víc parády než ve Světlé a tak je potřeba mít to občas nepravidelně. Nebo jeden směr půl dne preferovat, či zcela zazdít.

Btw. Ten 9211 je také výživný. Zejména pro lidi, co skončí v 14 ve Zruči ve fabrice a chtěli by směr Ledeč. Byť to teda je ten menší z důvodů, proč se tímto směrem dojíždí auty.

(Příspěvek byl editován uživatelem Nicky726.)
Albert74
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 9-2009

Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 13:42:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Před dvaceti lety jezdil z Čerčan noční flamendr, který končil v Ledči, tuším kolem půl dvanácté. Přes týden s ním jezdily ženské po odpolední ze Sázavanu, v pátek a v sobotu jsme s ním jezdili z pivovaru v Kácově, ze zábav ve Zbraslavicích a Horkách a často byl vlak tak plný, že si nebylo kam sednout. Dnes je to ze Zruče nejpozději v 21:00 a v sobotu úplně o ničem. Jenže kraj Vysočina končí za Ledčí, takže nezájem.. Tak aspoň sobotní setkání pořádných souprav v Ledči.


www.m274.cz
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 372
Registrován: 4-2014

Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 23:25:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Albert - Dříve vůbec nezáleželo na financích, prostě se jezdilo za každou cenu ať to stojí co to stojí, přeci Československé státní dráhy a tehdejší státní moc museli ukázat západnímu světu, že u nás mohou jezdit vlaky za každou cenu,i když v celé své trase ten vlak poveze jen strojvedoucího a průvodčího a zbytek vzduch a ne jak v západní Evropě když nejsou peníze na konkrétní spoj tak jezdit nebude. Bohužel po roce 1989 se doba změnila a ČD později i kraj začali koukat na každou korunu, takže řada spojů nenávratně navždy zmizela z jízdního řádu
a hlavně se to dodělalo také tím, že si každý kraj hraje na svém písečku a objednává si dopravu individuálně, takže co jde v jiném kraji v tom našem kraji to nejde, protože nebudeme zbytečně vyhazovat peníze za nějaké noční vlaky.Nebylo na to když ČD sestavovali jízdní řád pro celou republiku sami a kraj mohl podávat jen připomínky,ale od té doby co začal sestavovat jízdní řád kraj tak začala hromadná likvidace vlaků na české železnici a pokud si to Ministerstvo dopravy a stát nechá líbit, že kraje velmi vehementně likvidují veřejnou hromadnou dopravu na železnici a výrazně stěžují a komplikují občanům dopravní spojení a dostupnost a proti krajům nezakročí, tak žádné zlepšení situace se čekat nedá. Zatím jediná zbraň je ta, že lidé budou hromadně posílat na kraj stížnosti a petice za zachování vlaků na české železnici, otázkou ale zůstává jestli ti krajští úředníci vezmou ty stížnosti a petice v potaz a neskončí v koši.
Pacifik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 113
Registrován: 5-2007

Odesláno Pátek, 10. července 2015 - 23:36:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Albert74: Ten flamendr dojížděl do Ledče v 0,30 (cca).

Pokud jde o oběhy, byl to motor, který jel ráno z Ledče, na 9211 jel do HB, vracel se z HB do Zruče v poloze dnešní 9268 a v 19,44 (cca) pokračoval do Čerčan. Otočil se a jel zpět. (Čísla vlaků bych asi pohledal.)

Vivat T 478.x!

V osobní dopravě každá mrtvá bangle (T466.2) je dobrá bangle! Do osobní dopravy patří zamračené.
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8978
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 11. července 2015 - 00:00:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl bych dotázek .. ve čtvrtek pojede z Čerčan do Kácova asi tak 25 opilců.

Máme hlásit dopředu že nás bude více aby nám pochystali bardotku na odvoz nebo se vejdeme do standartní soupravy ??

Bude to nějak odpoledne ...
Jnd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8979
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 11. července 2015 - 00:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím,že pojedeme vlakem 9235 v 17:08 z Čerčan ...
A všichni plnou polní na vodu (bez lodí)
751218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 262
Registrován: 3-2011
Odesláno Neděle, 12. července 2015 - 10:19:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes na horním pacifiku dvanáctiválce 9207/9208 754 008, Sp 1832 754 031.
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12207
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 09:14:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tehdejší státní moc museli ukázat západnímu světu, že u nás mohou jezdit vlaky za každou cenu,
(...)
Bohužel po roce 1989 se doba změnila a ČD později i kraj začali koukat na každou korunu, takže řada spojů nenávratně navždy zmizela z jízdního řádu


Tak určitě nikdo nechce, aby "vlaky jezdily za každou cenu" (byť by nejen mě zajímalo, za jakou skutečnou cenu dnes jezdí vlaky na t-212, což by mimochodem bylo výchozím srovnáním pro ono faulující tvrzení typu "tak spočítejte, kolik to bude stát" - faulem je to proto, že oficiální koncepce počítá s ještě většími výdaji - jestliže oficiálním cílem je modernizovaná zadrátovaná dvoukolejka Praha - Kladno + na ní v 15min. intervalu Elefany, tak jestli někdo napíše o vhodnosti mít na této trase Sharky (kde část z nich by o víkendu mohla jezdit jinde - např. na horním Pacifiku), tak se vlastně o to více "drží při zdi" oproti oficiálním koncepcím (přesto bude kýmsi nazván "vlakodromistou" či snílkem" [crazy]).

Mmch. pokud tedy není potřeba ani ve špičce nejšpičatější zahušťovat 2 h takt na 1 h takt, pak by mělo být cílem během několika let směřovat na křižování Ledečko + Vlastějovice**.
Díky tomu by se systémově stíhal přípoj ve Světlé od/do rychlíku směr HB/Brno + také je docela dobře možné, že dokončení 4. koridoru mezi Sudoměřicemi a Voticemi povede k takové změně časových poloh rychlíků, že Os-221 budou v Čerčanech v X:15/X:45 h namísto dnešních X:00/X:30 h.

Tzn. odjezd Os-212 z Čerčan až někdy v L:19 h; o (L+2):42 h dojezd do Světlé.
Při 2 h taktu potřeba pouze tří souprav na pokrytí vozby.

** tzn. cíl: umět s vhodnými vozidly s dostatečnou rezervou zajet:
- Čerčany - Ledečko za 40 min.
- Ledečko - Vlastějovice za 58 - 59 min.
- Vlastějovice - Světlá za 40 - 41 min.

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Rich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 267
Registrován: 11-2008

Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 11:29:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovolím si přerušit vaši plodnou diskuzi na téma "Jak by se mělo jezdit s rekreáky" a vznesu dotaz. Jaké byly nástupiště v Samechově v 70.,80.letech? Ty betony, které tam jsou nyní, tam jsou od kdy? Pokud byste někdo disponoval i obrázky nástupišť v daném období, byl bych Vám vděčný. Díky.

zeleznicepodbaba.cz
Indiana šoto
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.0.70
Odesláno Pondělí, 13. července 2015 - 12:03:24    Odkaz na tento příspěvek  

Ten Luboš je nějaký troll, nebo to fakt myslí vážně?
751218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 263
Registrován: 3-2011
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 21:24:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rich - pamatuju posledních 30 let,ty betony tam zřejmě budou od rekonstrukce kolejí v celé délce tratě,kterou v druhé polovině 70 let provádělo železniční vojsko.
DLe
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 8-2014
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 21:42:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes odpoledne na dolním pacifiku KDS se 750.096…

Přidávám dokumentaci z mobilu.
náhodný cestující
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.101.190.96
Odesláno Úterý, 14. července 2015 - 22:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

V pátek posila 2011/2012 754 + 3x Bmto. Z Malý Hraštice 80 cyklistů do Prahy.
749 222
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.99.229.100
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 15:31:14    Odkaz na tento příspěvek  

měl by někdo foto 754 z Dobříšky? díky
Fany
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7583
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 19. července 2015 - 19:18:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Měl by, ale jen tak dokumentačně z Čisovic:


Videa na YT
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.183.19.4
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 13:15:56    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, prosím znalé o info, v jakých přibližně časech a dnech jezdi Mn vlaky po trati 222? Kam zajíždějí a kde se zpravidla křižují atd...
Předem děkuji za info.
Mirko
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3388
Registrován: 6-2006

Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 18:27:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, byly by:



Zpáteční 2012 už jsem vzhledem k zatažený obloze, dešti a bouřce vzdal.

Má videa na YouTube Moje Zonerama fotogalerie PUMPA Sázava - motorbike ride

#KeepFightingMichael
6529
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 360
Registrován: 12-2003
Odesláno Pondělí, 20. července 2015 - 21:29:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělní Zruč:

McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 24162
Registrován: 5-2002

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 21:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělní vzácná návštěva na Vlašimskej:


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Přilepy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1294
Registrován: 1-2009

Odesláno Úterý, 21. července 2015 - 22:37:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Séria porúch na regionovách na posázavskom pacifiku nemá konca.Po nedeli dnes znova porucha.Os z Prahy Braníka s odj.11.11 ukončil jazdu už v Jílovém /len s jedným funkčným motorom /Prečo depo posiela na trať takéto črepy ? Aha,iné moderné moderné motorové vlaky nemá.Všetky financie z EÚ a operačných programov pre stredočeský kraj pohltili elefanty...Na niektorých slovenských tratiach si cestujúci užívajú komfort v klimatizovaných súpravách s WIFi,a na pacifiku čo týždeň to porucha na tzv.modernizovaných vlakoch.Len tak ďalej...
Bukerman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 133
Registrován: 7-2011
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 12:58:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A koho to tady sakra zajímá čím jezdíš na Slovensku. Jednou tu budou kvalitní vlaky, ale to fakt asi není tvoje starost!
hercules
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 2-2012
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 16:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prilepy no neviem ci je rada 861 zrovna velka vyhra??? Ceske drahy maju omnoho vacsi vyber vozidiel ako my. Ze zrovna zazrak z Vrutok by som nepovazoval za kvalitu. Asi by si sa mal viac poobzerat po svete co su kvalitne vlaky!!!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 19:26:01    Odkaz na tento příspěvek  

Regíny se asi opravdu sypou. Ale sype se i trať... Včera jsem jel na kole podle Sázavy z Kameňáku do Pikovic a zděsil jsem nad stavem náspu směrem k řece (od Pikovické jehly proti proudu). Za mého mlada to bylo perfektně vyskládané, teď je to jen hromada šutrů, které se evidentně sypou...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6434
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 22. července 2015 - 23:56:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>Za mého mlada to bylo perfektně vyskládané

Nojo, před válkou se ještě věci dělaly převážně poctivě [proud]
TomasK
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.201.59.121
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 13:24:45    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím. Chystám se k Sázavě a mj. se možná dostanu i k trati na focení. Poradil by mi někdo, jaké dny a kdy jezdí Mn Světlá-Zruč? Předem děkuji za info.
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 798
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 16:35:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DVD-R: Už tři nebo čtyři roky jezdí manipulák po trati 222 pouze za tmy. Nekřižuje se s ničím neb v tu dobu nic jihého nejede. Jezdí podle potřeby 1,3,5 časy dle sledovačky. Poslední dobou i docela vytížený, že se jezdí dvojmo. Loni se dokonce jednou jelo trojmo. Jediné co lze nákladního vyfotit, tak že na Vlašimku občas zabloudí soukromník-viz. dokument obrázek z letoška- anebo níže fotka od McBaina, ale je to jen párkrát za rok. Jo, časy kdy Mn jezdil třikrát za den jsou dávno pryč...
Trať 222 Mn 85241 Mn 85240
38
Benešov u Prahy 22:55 3:34
39
Postupice 23:19 - 23:22 3:00 - 3:13
40
Vlašim 23:47 - 23:58 1:20 - 2:30
41
Trhový Štěpánov 0:22 0:54
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4910
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 18:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duhák:Poslední dobou i docela vytížený, že se jezdí dvojmo. Loni se dokonce jednou jelo trojmo.

Z tohoto plyne jediné: Cargo je tak hloupé, že to co může jednou lokomotivou odvézt nadvakrát či natřikrát, veze najednou dvěmi až třemi lokomotivami........ Předpokládám, že ve voze Daa-k se vezou také dva oranžoví panáčci[crazy].

Tohle je opravdu smutný obrázek "činnosti" ČDC..... A co třeba také jezdit místo 1,3,5 třeba 1,2,3,4,5,6,7, aby se to vše odvezlo jedním strojem? To ta čísla 1,3,5 jsou jakési nedotknutelné a nezměnitelné hodnoty?
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 799
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 23. července 2015 - 18:37:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Já myslím, že když to pospíchá jede dvojče i z pondělka na úterý a ze středy na čtvrtek. Hytlák snad jezdí jen někdy-těžko to sledovat, když je průjezd kol půlnoci... Ono sólo stroj 742 tu zasejc tolik neutáhne-normativ přesně neznám, znalejší doplní, takže je to i kvůli tažné síle. Další věc je hustota osobní dopravy-ač se to nezdá,tak díry jsou jen dopoledne a v noci-tedy mezi Vlašimí a Benešovem, na Štěpánov je to v pohodě. Pak o víkendech kdy jezdí osobka v dvojhodinovém taktu. Jináč se už jezdí jen kabel ne s pk jako dříve. Jeden dokumentační obrázek, kdy Cargo jezdilo za světla...
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.183.19.4
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 09:27:21    Odkaz na tento příspěvek  

Duhak: Moc díky.
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.183.19.4
Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 09:35:46    Odkaz na tento příspěvek  

Duhák: Mám ještě otázku, zda by někde šla ( a případně kde ) nějaká noční fotka Kocoura? Kde jsou pěkně rozmístěné nádražní lampy? Pobyt v žst. je asi odvislý od zátěže a případné manipulace s ní ne? Předem díky za odpověd. DVD
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1863
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 24. července 2015 - 23:27:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Tušíš něco o konstrukci ceny dopravní cesty?

Piráti, kteří vynutili rychlost 600 ampérů, přiblížili se na déli tří vlečňáků a chystali se vrhnout lana, opatřená háky, aby zachytili prchající kořist. Dvojka právě vjela do zatáčky Na Špejcharu; vůz se nakláněl nebezpečně doprava, ale Dejmek jej mistrně vybalancoval, zamávav levou nohou ve vzduchu.
Lokofanda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2693
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 11:01:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:Copak nám asi vyjde levněji? Tři jízdy v týdnu (poplatek za DC), četa a dvě lok, nebo sedm jízd,četa a jedna lok? [wink]

Stroje v retro laku:
ČD:151 023,242 213,362 001,362 078,451 001+002,451 025+026,460 079+080,560 023+024,809 281,854 021+027,742 201
ČDC:230 001

ZSSK:240 022,263 005,350 001,350 004,750 300,754 054,754 036

Ještě nějaké???
frenkus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 151
Registrován: 7-2013

Odesláno Sobota, 25. července 2015 - 18:34:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4911
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 26. července 2015 - 22:01:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023:Bram: Tušíš něco o konstrukci ceny dopravní cesty?

Tuším a proto se ptám, proč se vlaky, které nevozí ČDC, co dojedou do Přelouče, dělí na dvě poloviny a jedou do Heřmanova Městce, kde se dělí ty dvě poloviny na čtvrtiny? Až tyto čtvrtiny pak dojedou do Prachovic.

Lokofanda:Copak nám asi vyjde levněji? Tři jízdy v týdnu (poplatek za DC), četa a dvě lok, nebo sedm jízd,četa a jedna lok?

Pokud u ČDC lokomotivy dosud jsou jen tak k mání a mohou mít velké prostoje, tak je vše v pohodě a netřeba se tím zabývat[wink].
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10562
Registrován: 9-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 06:56:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
v každém příspěvku střílíš těžce mimo, než začneš něco kritizovat, zjisti si fakta,ju?

Vlašim:
ostatní dny jezdí Mn jinam, když jede dvojče - tzn. obsazeno jen 1 fírou. Pokud by se jelo na 3x, platí se víc za DC a trasy + by se to nestíhalo do ranní osobky. Navíc ráno Mn už vyráží jinam.

Heřmaňák:
proč to asi dělí? Asi kvůli stoupání. Vlaky dělí jak IDS, tak i ČDC, které tam nasazuje dvojče a PP použije i pk z Řečan.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6436
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 27. července 2015 - 20:19:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, út+čtv se jezdí z Čerčan na 212, po+st+pá na Vlašimku.
Bém
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 409
Registrován: 11-2008
Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 23:19:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chápu správně to, že se v sobotu nevrací žádná velká souprava od Světlé nad Sázavou do Čerčan? Jedná se mi o to zda jde vyfoti v sobotu odpoledne nějaký vlak co by tvořila buď řada 749 nebo 754 v Kácově. Dík za odpověď

Co jsem koukal do sledovačky tak asi fakt nic nejede...
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1734
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 31. července 2015 - 23:28:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bém: se to tu probírá pořád dokola. Jo v so nic dolů nečekej, leda by byla mimořádka.

Předpověď na zítra bez záruky:
9055 749.121
9057 754.044
9061 749.264
9207 749.006
751218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 265
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 10:48:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bém T 478.1215 na Sp 1568.
Mihyl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1735
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 12:16:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jo, tak snad jen toto. Když jsem v Kácově šotil posledně, jel na tom kredenc (830).
751218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 266
Registrován: 3-2011
Odesláno Sobota, 01. srpna 2015 - 12:43:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minulou sobotu 25.7. byla na dolním pacifiku nasazena ns Sp 1563/1562 T 448.0692.
PeMi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 368
Registrován: 9-2013
Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 09:42:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

https://youtu.be/Gd3rYZFPTy0

Jízda Bardotky 749. 253 do Kácova .
Nippy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 121
Registrován: 7-2012
Odesláno Neděle, 02. srpna 2015 - 19:12:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Loupáček dostal nový kabát? To mi ušlo...[happy]
Jena
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10850
Registrován: 11-2002
Odesláno Pondělí, 03. srpna 2015 - 21:55:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale o tom se tady již dobrého 1/4 roku hovoří, Mlho... [wink][happy]
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 800
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 04. srpna 2015 - 22:53:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DVD-R: Nevím jak ve Štěpánově a v Postupicích, tam jsem to nikdy nezkoušel. Můžete prubnout Vlašim, ale dost záleží, které svítí lampy, kde Mn stojí a tak. Hodím do placu něco staršího z výluky[fotic]
Slexx
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 8-2005
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 10:24:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Začátkem týdne vezlo LTE hnojivo do Trhového Štěpánova. odkaz
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 801
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 18:25:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koho by to zajímalo, tak ve Vlašimi na nádraží je umístěna nástěnka s historií a čb fotkami z provozu [masinka]zřejmě k výročí trati [jidlo]
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 802
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 18:30:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slexx: Jo, jo. Tak dobře, hodím jednu dokumentačku do placu, ale škoda že už slunce zapadalo...[vypravci]
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2641
Registrován: 8-2009

Odesláno Středa, 05. srpna 2015 - 18:42:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Můžete prubnout Vlašim, ale dost záleží, které svítí lampy Včera a dnes je opravovalitakže by snad měly být plně funkční[wink]

Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců