K-report
 

Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 07. 12. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » „Posázavský pacifik%93 a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 07. 12. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10566
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 10:53:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750371:
Rozdíl je v tom, že při opravě lze zachovat stávající výšku hrany nad TK - tedy úzkých nástupišť a beze změny konfigurace kolejiště.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10819
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 12:02:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Aha, takže se to JEN jinak pojmenovalo. To mi připomíná potraviny, kdy je zakázáno používat výraz jako: domácí, přírodní, čerstvé...
Dnes mám k obědu jablkovou omáčku. Kdyby to někomu přišlo divný až nechutný, rád přeložím, jde totiž o rajské jablko a pro nás blbce - rajče, tedy rajská.

Tedy v případě Pacifiku měl onen úředník rozdávat podpisy a popisovat akci nejlépe v pátek, pospíchal by na chalupu na venkov a místo revitalizace mohl použít oprava, čímž by došlo k tomutéž, jen by se místo betonování pouze asfaltovalo.

Na každý pád je to paradox, když stanice s mnohonásobně větším obratem cestujících má jen hrany a jiná stanice, kde která jí počtem cestujících nesahá ani k patám, bude mít megaperon.
Pak tedy za promrhané prachy šlo alespoň částečně OPRAVIT větev na Dobříš.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7231
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 12:10:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750 : Mladý pane, co kdybyste už přestal pořád na všechno pičovat, nebo se alespoň odebral někam do vlákna Sudety ?

Už jste únavnej s tou svojí závistí, když se postaví někde něco, ale ne u vás.

Znáte jedno starší přísloví ? Přej, a bude ti přáno.
Tak se tím řiďte a furt nezáviďte středočechům i blbý nástupiště.

Vše.
750371
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10820
Registrován: 9-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 12:25:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MLadějov:
ona to byla reakce na výše uvedenou debatu, kterou začal -aa- na téma, že se nevyjezdí nic, ale jsou mega perony. A já dodávám, že třeba významnější žst Semily megaperon nemají, byť je tam silnější jak osobní doprava, tak i obrat cestujích.
V Semilech a ani na Pacifiku nebydlím, tím pádem je mi to u pr...A tím pádem i ty, zbytečně reaguješ podrážděně na něco, co se ani tobě samotnému nezamlouvá a snad trpíš pocitem, že někdo někde může závidět kus betonu...??

Jediný co mi není u pr... je to, že různé akce sždc můžou mít negativní vliv na budoucnost JVZ, což zde zaznělo v začátku. Takže Tvůj příspěvek je lehce více mimo realitu vč toho na co reaguju. V případě potřeby čti 2x, aby zas nedošlo k nedorozumění. Děkuji.

s Ropidem na věčné časy! ámen...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12655
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 13:19:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Připadá mi, že i mnozí z vás jste svázáni paragrafem 1. Netradiční a efektivnější řešení existují, ale musejí se budovat od začátku, ne od konce, či z prostředka.
Teoretický kec bez závislosti na reálné skutečnosti.

A nemyslíte, že nejlepší by bylo stanovit model dopravy a pak vymýšlet, jak podle něj předělat celý dolní pacifik?
Je zjevné, že možnosti křižování při 1 h taktu (+ bez neefektivních prostojů) jsou jen dvě:
1. možnost: Vršovice - Vrané - Jílové - Svárov
2. možnost: Braník - Davle - Krhanice

Z obou možností je patrné, že každá z nich vyžaduje výstavbu jedné nové (resp. ve druhém případě staronové) výhybny, resp. z hlediska správnosti názvosloví spíše malé stanice.

Jak je také patrné ze zdejšího vyjádření představitele objednatele dopravy, tak byla dána přednost 1. variantě, ovšem s požadavky zjevně odpovídající i větší stabilitě provozu (protože výh./žst. Luka by využily nejen obracející nákladní vlaky, ale zejména by byla vhodná pro eliminaci zpoždění a tím i větší včasnost vlaků).

Jo a mimochodem - jestli teda má platit, že úpravy infrastruktury odpovídaly tomu, že místní nákladní doprava ne-e, potom jsou zbytečné veškeré staniční koleje, k nimž nepřiléhá nástupiště. Tedy i třetí kolej v Braníku (tou kolejí se musela ta stavba fujfuj prodražit, žeáno [crazy]).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5031
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 18:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David:
Teoretický kec bez závislosti na reálné skutečnosti.

A Ty jsi kdo, že si to troufáš takhle šmahem soudit? Já si třeba rád přečtu Qěcyho pohled. Jeho příspěvky totiž často mají to, co řada příspěvků jiných nemá, a totiž myšlenku.[wink] Na rozdíl od některých jiných jen pořád dokola neopakuje to samé až do utahání všech vůkol.

Těch konceptů je samozřejmě možné postavit více než jen ty zmíněné dva. Tyhle dva výše naznačené jsou jen výsledkem nějakých okrajových podmínek nebo můžeme říci i nevyslovených předpokladů.

Myslím, že není na místě předem odsoudit něco, co ještě nespatřilo světlo světa, jen na základě toho, že to nemusí sedět do Tvých myšlenkových konstruktů. Skutečně dospělý člověk se totiž pozná podle, že je schopen "hodnoty", na nichž staví svá stanoviska, podrobovat průběžné kritické kontrole. A jak se okolní svět mění, tak ty přežité a již neautentické ze svého myšlenkového aparátu vyřazuje.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 331
Registrován: 4-2015

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 18:30:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V Harrachově SZZ ...
... pochopitelně je, i na D3 (pokud tam tedy nejsou jen nezabezpečené výhybky bez zámků nebo něčeho lepšího). Existence D3 nevylučuje SZZ, pochopitelně (a něco to stojí).
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12657
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:02:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A Ty jsi kdo, že si to troufáš takhle šmahem soudit? Já si třeba rád přečtu Qěcyho pohled.
Je to teoretický kec bez této závislosti vzhledem k tomu, co zde napsal -aa- (tzn. že s ohledem na upřednostněný dopravní koncept + jeho dostatečnou stabilitu byly požadovány konkrétní opatření typu výh. Luka + několik dalších opatření, tzn. není pravda, že by před investicí nedošlo ke vznesení požadavků na to, "jak to má rozumně vypadat").

Naopak jsem přesvědčen, že "kritickou kontrolou" neprošly myšlenky typu "kapacita trati nad rámec 1,00 obsazení mezistaničních úseků tam zůstane, takže je vše v pořádku" (bez bližšího se zamyšlení nad tím, že za určitých podmínek může být kapacita trati de facto vyčerpána i v situaci, kdy obsazení dvou spolu sousedících mezistaničních úseků je jen okolo 0,65 - 0,70).

Těch konceptů je samozřejmě možné postavit více než jen ty zmíněné dva.
... a to například který další?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5036
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli celej ten tvůj boj "za pravdu" a odmítání toho, co "neumíš" vidět, není jen snaha o to aby někdo konečně řekl: Davide, jseš pašák. Jenže jak se pořád jen a jen vymezuješ a odmítáš, tak ono to ne a ne přijít. Je to těžkej úkol konečně přijmout to, že mě ostatní nepřijímají/neberou. Na druhou stranu pan premiér má podobnou vyjednávací strategii, tj. opakovat až do utahání všech kolem to samé pořád dokola. [vypravci]

A co třeba jezdit po Davli z Prahy v půlhodině? Třeba ve výhledu i za cenu spojovaní ve Vraném. Pak nebude zbytečná.

Taky ta Davle nemusela zůstat v Davli, ale mohla tam být jen zastávka a výhybna mohla být 15 minut od Vraného a kapacita by "najednou" byla. Taky se dá uvažovat tak, že ve výhledu se třeba jednou vymění svršek a budou vozidla schopný jezdit s I = 130 mm a pak to taky může vypadat jinak.

Ale ano, pokud se bavíme o tom, že to stavíme na regionovy a v situaci, kdy je třeba vše udělat na "drážních" pozemcích, tak z toho plynou jistá omezení.

Ale v sumě, záleží s jakým odstupem se na to celé díváš. Při jisté míře vhledu je to teoretický kec a při větším odstupu to naopak může přinést zajímavé myšlenky. Třeba ne pro Pacifik, ale pro něco dalšího.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:33:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Naruším zdejší plodnou diskuzi pár postřehy a obrázky z trošku jiných končin. Ve čtvrtek jelo mimořádně cargo do Zdislavic pro rakve s obilím a vracelo se až za světla, tak bylo možno pořídit foto. Kromě úterky a čtvrtka jezdilo dvojče 742 171+442, ale tradičně za tmy.. Ze čtvrtka je i obrázek z Benešova, kdy 442 přitáhla něco od severu, ale jestli to bylo z lokálek netuším, ale podle nákladu i mohlo být, když někdo upřesní budu rád. Na závěr mega přípřež MUVek co se vracela ve čtvrtek z vlašimky[proud]. Na závěr bych měl ještě dotaz, po válce prý na vlašimce krátce jezdila parní lokomotiva řady 344, při nedostatku strojů 423 v Benešově, neměl by někdo obrázek?
Jo a kdyby se prohodily časy manipuláků a Cargo by jezdilo na vlašimce ve dne a na týnecké v noci já bych to určitě uvítal[satan][fotic]
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12660
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 20:46:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Takže předně - věty typu "osobní vzkazy psané do veřejné diskuse" si, Mible, pro příště nech od cesty. [crazy]

není jen snaha o to aby někdo konečně řekl: Davide, jseš pašák.
No jasně, a proto jsem mnohokrát psal věci, o kterých bylo jasné, že se mnohým lidem líbit nebudou a naopak budou psát úplně jiná vyjádření. [crazy]
Jojo, to dává logiku. [crazy]
Takže pro ostatní - ne, rozhodně nic nepíšu proto, aby kdokoliv eventuálně napsal, že "jsem pašák" (?!).

No a dále:
A co třeba jezdit po Davli z Prahy v půlhodině? Třeba ve výhledu i za cenu spojovaní ve Vraném. Pak nebude zbytečná.
"Zbytečná" je myšlena žst. Davle?
O. K., pak může být (s dodatkem, že v tom případě mohla být žst. Davle vybavena jen jednou průjezdnou + jednou kusou kolejí, viz např. nádraží Kremmen severně od Berlína (na trati, jejíž modernizace znamenala prodloužení mezistaničních úseků téměř až na 35 km tak, že se tam vejde jen 1 h takt vlaků a nic jiného; vzhledem k nestabilitě provozu aspoň následně vybudovali výhybnu Dossow, aby bylo možné při zpožděních překládat křižování právě tam, viz https://de.wikipedia.org/wiki/Bahnstrecke_Kremmen%E2%80%93Meyenbu rg).

Taky ta Davle nemusela zůstat v Davli, ale mohla tam být jen zastávka a výhybna mohla být 15 minut od Vraného a kapacita by "najednou" byla.
Ano, také mohla být vybudována výhybna Petrov u Prahy, tzn. v ne úplně jednoduchých terénních podmínkách. Pak by bylo zajímavé sledovat, jak by toto hodnotili ti lidé, kteří obnovení žst. Luka a/nebo Krhanice hodnotí jako neefektivní.

Mmch. pokud platí, že ve špičce má smysl 30min. interval do Davle (tzn. uvažujeme v intencích vyšší četnosti spojů), pak je i otázkou, zda neplatí, že má smysl i celodenní 1 h takt přinejmenším až po Luka + kromě toho i z Čerčan do Týnce; plus následně se podívat, zda nelze se stejným počtem vozidel mít celodenní 1 h takt na celé trati, čímž pádem bude Jílové "zabité" (bez existence žst. Krhanice) pro nákladní vlaky od Čerčan i v pracovní dny dopoledne.

Mmch. pro snadnější (rychlejší) rozpojování/spojování vozidel ve Vraném chybí rozdělení úseku Vrané - odb. Skochovice na dva oddíly (byť nemusí jít o podmínku nutnou).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5037
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:04:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já jsem dost starej na to, abych si sám rozhodnul, co si nechám od cesty. A na Tobě je, jestli se vůči tomu vymezíš nebo to přijmeš. V tomhle jsou pravidla hry jasná.

A myslím, že v tenhle moment nemá cenu řešit detaily, jak to mohlo být jinak a co chybí, tj. nemám potřebu na základě výčtu všech variant dospět k nějakému rozumem zdůvodněnému jednoznačnému závěru. Já nemám zájem hrát hru na to, že když by koncept měl být takhle, tak je třeba tamhle dát toto a naopak se tohle udělat nemuselo.

Navíc koncepty kolem Prahy jsou tekoucí písky, které sice stojí na nějaké vizi, ale těm vizím před 15 lety nevěřil nikdo (dost možná ani jejich tvůrci) a děje se vlastně to, že železnice vozí větší počet vlaků a lidí, než s jakým se o několik let dříve počítalo. Systém byl v některých ohledech projektován nějak a ono to přeteklo ... Na otázku, zda to hrozí i na Pacifiku od Prahy po Davli, neumím dát odpověď, ale nepřekvapilo by mne za jistých okolností od Wilsonu po Zbraslav/Vrané.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10569
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pružinskij:
[crazy]
Tak jasně. Poněkud jsem to pro místní diskutéry zjednodušil. Myslím, že naprostá většina pochopila, co jsem měl na mysli.
Přesněji - není tam SZZ 3.kategorie, které by se zavazovalo do DOZ jako by bylo potřeba v Lukách, jehož cena je značně odlišná od toho z Harrachova a kterou je tedy potřeba jí při evet. propočtech připočíst.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12661
Registrován: 12-2007

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:24:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přesně tak, Mible; je na mém uvážení, zda napíšu, že "pisatele osobních vzkazů do veřejné diskuse" jsou pokrytečtí pitomci, nebo zda toto nenapíšu.

Stejně jako jev, kdy určité vzkazy jsou adresovány vůči mně, přičemž nepíšu de facto nic jiného, co zde již předtím kritizoval (a dle mého přesvědčení oprávněně) představitel objednatele dopravy.

Stejně jako je na mém uvážení, co napíši jako reakci na údaj typu "není problém případně do úseků Davle - Jílové a Jílové - Týnec doplnit oddílová návěstidla", kde skutečností (tzn. nikoliv názorem; toto nezaměňovat!) je, že takové rozdělení na oddíly by samo o sobě neznamenalo žádný přínos.

Jo a mimochodem, o tom 30minutovém intervalu coby budoucím stavu jsem nepřímo psal zde: Švýcaři by (pokud by dolní Pacifik hypoteticky byl ve Švýcarsku) zavedli poloviční interval se soupravami se stejnou (či jen o něco menší) kapacitou; to vše s předpokladem, že poloviční interval v této lokalitě = následné zvýšení celkového počtu cestujících ve vlacích, tzn. i "nepříliš velké snížení počtu cestujících v konkrétním vlakovém spoji".

Navíc koncepty kolem Prahy jsou tekoucí písky, které sice stojí na nějaké vizi, ale těm vizím před 15 lety nevěřil nikdo (dost možná ani jejich tvůrci) a děje se vlastně to, že železnice vozí větší počet vlaků a lidí, než s jakým se o několik let dříve počítalo.
Ono je do určité míry vcelku jedno, co bude za 10 - 15 let; od nyní prováděných prací bych očekával, že budou znamenat užitek a dostatečnou provozní stabilitu již pro současnou dobu.
A ne že "zatím je to polovičaté, ale za (např.) 10 - 15 let, po dalších změnách, už to bude (když dobře) tipťop".

Mmch. když už tu byla popuštěna uzda fantazii s přáním, ze kterého vyplývá existence výhybny Petrov u Prahy, tak taky popustím uzdu - jestli by nakonec nebylo pro Měchenice lepší, kdyby měly železniční zastávku v této poloze (+ samozřejmě s existencí navazujícího přemostění).
Pak by byl 30min. interval Praha - Měchenice i Praha - Davle zajištěn v rámci jedné linky (zatímco i na dolní části dobříšské větve by postačil max. interval 60minutový).

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1841
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:31:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: skok poptávky po Pacifiku bych moc nečekal. Kdyby to bylo možné, už by tu dávno byl.

Trať je v údolí, kde žádné šmoulovy nenastavíte. Vlak má mizerné intervaly a je tak strašně pomalý, že k němu nikdo autem jezdit nebude. Od Davle dál je to navíc radiála vůči hlavnímu směru, takže i přes ty bídné a přetížené cesty vítězí třístovka. Týnec přes Čerčany by šel možná vyhrát pendlujícím vozidlem na úrovni doby, ale ne s přestupem na vymeták jako dnes.
škodér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:36:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duhák: Příjemné narušení diskuze. K té prostřední fotce. Manipulák jel z Dobříše, viděl jsem ho z okna projíždět Mníškem okolo půl páté ráno ve složení 742 + EAS + Es + Daa-k. Ten další Es si musem připojit někde cestou.
Snickers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 111
Registrován: 7-2010

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:38:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ty Měchenice super nápad, s vysutou lávkou. S hodinovým taktem do čerčan by trio bylo asi zbytečné. Umím si představit regiospider s automatickým spřáhlem a spojovat/ rozpojovat. Přemýšlel někdy někdo o elektrifikaci? Šotouši se podělají :D
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5038
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 21:47:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Piekahead:
Ta trať má první rok použitelný JŘ a zastávka na Kačerově je chvíli. Do toho Blanka nějakým způsobem zvýšila loterijnost neprůjezdnosti Strakonické. Ve výhledu (pravda vzdáleném) bude metro D v Krči.

Až tak by mne nezarazilo, pokud by po Zbraslav/Vrané bylo v ranní špičce 15 minut a do Davle půlhodina a mezi Davlí a Týncem více méně stávající stav. Já neříkám, že se to stane, ale nepřekvapilo by mne to.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5039
Registrován: 6-2005

Odesláno Sobota, 28. listopadu 2015 - 22:21:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David 12661:
Pokud ta obecná poznámka v úvodu mířila na mne, tak děkuji za kompliment.[wink]

Ke zbytku nemám, co bych k tomu dodal.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 10:10:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

1)
Prosím, chlapci, buďte inteligentnější nežli já a nebuďte vepři... totiž.. nebuďte ve při.. O tom to tu není. Je to diskuse a ne nějaký inzultační chat.

2)
Ano. Pravobřežní Měchenize zní velmi rozumně, zvláště vzhledem k faktu, že 90% obyvatel Měchenic jezdí autobusy. Jen myslím, že zrovna v těchto místech trať nevede po vlastních pozemcích dráhy ale že tyto pozemky patří Povodí Vltavy.

3)
Prosím, mohl by zde někdo vložit malou tabulku terminologie? Rozumějte. Nejsem železniční intoš a lamy jako já prostě ne vždy chápou, o čem je zde řeč. Přesto bych rád měl alespoň laický přehled, co je SZZ, DOZ... a podobně.

4)
Přijjde mi smutné, kam se pacifik dostal po letech, že se uvažuje o 1h taktu jako o standardu.
Pamatuji jak v 80' , kdy ještě vlak jezdil Hodkovičkami podél hlavní ulice a dřevěná zastávka byla u Modřanské školy, jsme se na této scházeli bez ohledu na jízdní řád, protože stačilo jednoduše chvíli počkat.. Přestože vše se řídilo a přestavovalo ručně, vlaky mezi Braníkem a Vraným jezdily skutečně s mnohem kratším intervalem než dnes.. a jezdily i průjezdní vlaky, které mezi Braníkem a Vraným jezdily bez zastavení. Stejně tak vzpomínám, jak jsme na některé vlaky jezdili autobusem z Modřan do Braníka, protože v Modřanech už byl problem do některých spojů se vejít. I když často kvůli tomu, že prostě jel jen jeden archaický motorový vůz pamatující Pražské povstání.... Ale je pravda, že v té době se nejezdilo na Willsoňák a výstup ve Vršovicích se rovnal výstupu uprostřed polí. Prakticky nikam se z Vršovic nedalo dál dostat a jen málokdo tam jezdil..

No jo.. Nostalgie.. Já vím... Tak zpátky do 21. století. A omluvám se za neodborné otázky a příspěvky Opravdu sem chodím pouze z příležitostného zájmu aniž bych do tématu nějak více viděl..

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.170.96.37
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 11:25:13    Odkaz na tento příspěvek  

Trident: začni třeba tady a pak pokračuj: https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%A1lkov%C4%9B_ovl%C3%A1dan%C3%A 9_zabezpe%C4%8Dovac%C3%AD_za%C5%99%C3%ADzen%C3%AD

Na nostalgii se vykašli, kór na zlaté osmdesátky. Já je sice nezažil ale když vidím ty hadry do se nosily nebo v jakém stavu byly města[crazy] no nic. Tahle modeznizace situaci naopak zlepší, tedy aspoň z Prahy do Vraného (Braník a Vrané). Z Vraného na Čerčany/Dobříš to už začíná být spornější, ale pokud nebude problém tyto stavby v budoucnu doplnit o výh. Luka p/M. a nějaký ten návěstní bod, tak nakonec proč ne[ok]
Jaroslav_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 310
Registrován: 1-2013
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 12:21:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Přemýšlel někdy někdo o elektrifikaci?

Ano, přemýšlel.
Před hodně lety jsem viděl u tehdejšího výpravčího z Vraného pana J.M. jakési staré noviny z let, kdy se stavěla vranská přehrada. V novinách byl článek asi v tomto smyslu:
Ve Vraném vzniká na Vltavě rozsáhlé rekreační centrum pro Prahu, trať z Prahy do Vraného bude zdvoukolejněna a elektrifikována.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 16
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 12:43:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster:
Děkuji za info..

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 12:53:54    Odkaz na tento příspěvek  

Pravobřežní Měchenice - zkusil někdo z příznivců odhadnout, na kolik peněz by most + zastávka přišly? Ten most by musel vést i přes silnici, takže cca 200 metrů překonané vzdálenosti. A k tomu "jedinečný krajinný ráz" (nebo jiná hovadina), který by byl narušen...
Ale kdyby to opravdu jezdilo v intervalu 30 minut a použitelnou traťovou rychlostí, tak by na tom vydělaly Měchenice i Davle.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 17
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 13:40:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K elektrifikaci tratě jsem nalezl zmínky v úryvcích historických článků zde:
http://www.pacifikem.cz/?inc=210_tunely

Utopií jsou již zřejmě i návrhy z roku 2003 související s tehdejším plánem přestavby Žel. uzlu Praha.
http://www.nezavislyzeleznicar.info/odborneproblemy/zup.php

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 13:54:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:
O mostu zde přeci vůbec nebyla řeč. A zhotovení lehké, lávky pro pěší bych neviděl vůbec problém. Navíc přemostění silnice by se nekonalo kvůli překonání vozovky. Mezi Měchenicemi a Prahou je dost hustá autobusová doprava a vozovku kvůli jejich využití překonává daleko víc obyvatel, než jich chodí na vlak. Přemostění by vzniklo spíše nativně kvůli potřebné výšce lávky. Vltava je v tomto místě ůzká na to aby mohl být plavební profil zajištěn zdvižením oblouku.
Problém bych viděl spíše v tom využití. Jestliže dnes využívá vlakové spojení z Měchenic jen hrstka lidí, kolik by jich asi na vlak chodilo, kdyby museli navíc překonávat Vltavu přes lávku?

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Snickers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 114
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:02:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes je infrastruktura důležitá věc a čas stojí peníze, buď budeme mít krásný krajinný ráz( nebo si na to jak zelený hrajeme), nebo budeme přemýšlet jak ten Němec a ekonomika bude jinde, psal sem vedle ve vlakně: " Tak ona dálnice bude a bude celkem brzo do Jílového a neobslouží poté Jílové, ale i další obce a města. Co neobslouží dálnice, obslouží metro D, které bude prakticky obsluhovat i Břežany. On by pacifik fungoval, kdyby se udělal moderně a třeba i elektrifikací, 30min interval a min rychlost 80km/h, busy by spíš lidi k vlaku přibližoval, než bral a v Krči/Písnici by mohl terminál vesele fungovat. Neexistovala by ranní špička kolem Prahy 4 a místní ucpané silnice. Ale to je pro tento stát a i Vás těžké sci-fi. Takhle i přítelkyni koupim brzo auto( bydlíme defacto na nádraží). Trať bude v provozu v relaci Davle- hl.nádraží funkční po hodině a zbytek pouze pátek- neděle, se zbytkem se rozlučte" .
Jakub_helmich
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 666
Registrován: 6-2007

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:04:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Duhák:Uhlák je z Davle.

http://www.flickr.com/photos/32969935@N05/
Snickers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 7-2010

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:14:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Řeknou příklad: Pošlu kamion od nás ze stavebnin např. do Žernosek do CS-betonu. U nás realita: 4hodiny cesty, náklady na palivo a řidiče cca 4800,- hodnota nakladu cca 25tis., ekologie v háji. Realita v rajchu: Doba jízdy na stejne vzdálenosti cca 3hodiny, náklady o třetinu nižší. Infrastrukura je důležitá jak v železnici, tak na silnici a musí se doplňovat. Proto jsem pro dálnice a " s-bahn ". Na Pacifiku se tvrdě zaspalo, tady se řeší lávka a dálnice u Jiloveho se zelenými....
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 15:30:12    Odkaz na tento příspěvek  

"zhotovení lehké, lávky pro pěší" - šířka Vltavy je v tom místě 168 metrů! Výška nad hladinou minimálně jako most do Skochovic - ony tam občas plují parníky... Přes silnici je už jedna lávka (u autobusové zastávky). Já tamtudy dost často jezdím na kole a nechtěl bych tam přecházet ani za peníze!
frenkus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 164
Registrován: 7-2013

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 16:46:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1843
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 17:26:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: To je určitě fajn, ale i tak se podívejte na ty jízdní doby. Část z nich zlepší zabezpečení přejezdů, pobyty zkrátí vyšší nástupiště, ale stejně je ta průměrná rychlost zoufalá, a to naprosto...
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5041
Registrován: 6-2005

Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 18:50:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pikehead:
Jestli my se nemíjíme v představě, odkud se ty lidi můžou případně "vylíhnout". Podle mne jedině z Vranýho kamkoliv do Prahy a ze Zbraslavi do pravobřežní Prahy.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1845
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 29. listopadu 2015 - 19:31:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: To by asi šlo, jen jak se na té Zbraslavi dostanou na nádraží... Nejvíc lidí na Zbraslavi bydlí ve stráni směrem na Baně, to je k nádraží obrovský výlet. Kombinace s busem nic moc. [sad]
Jezovec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 86
Registrován: 1-2004
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 00:13:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zbraslav: bydlíval jsem tam, v Žabovřeskách. Vlak jsem občas pro zpestřeni (a nebo při pozdním návratu z Vršovic) použil, ale pro denní dojíždění běžného cestujícího odkudkoli ze Zbraslavi to není ani náhodou. Co by snad mohlo pomoct by byl okružni autobus Nádraží - Sídliště - Baně navazující na (skutečné) příjezdy a odjezdy vlaků směr Praha.
Qěcy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4464
Registrován: 9-2005
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 10:16:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jarovský tunel byl v roce cca 2007 z části přeražen na profil i pro trolej? To mne překvapilo, píše se to na Pacifikem.net. V jakém úseku tunelu je "elektrický profil"? Oba portály jsou však původní, že?

Stránky o lok. 109E: http://109-e.wgz.cz
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5206
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 12:20:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Qěcy:Jarovský tunel byl v roce cca 2007 z části přeražen na profil i pro trolej? To mne překvapilo, píše se to na Pacifikem.net. V jakém úseku tunelu je "elektrický profil"? Oba portály jsou však původní, že?

Kupodivu tam tak profil je rozšířen. Je to část za vranským portálem, kdy portál je sice původní, ale ihned za ním je tunel rozšířen na zmiňovaný profil pro elektrický provoz. Je to hezky vidět[wink].
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5059
Registrován: 6-2005

Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 23:19:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen pro představu: Lávka přes Otavu ve Strakonicích s délkou cca 60 metrů v roce 2009 stála 63 milionů.

Indivisibiliter ac inseparabiliter
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12671
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 01:36:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otázkou pak je, kolik že by stálo zřízení výh. Petrov u Prahy (coby podmínky nutné pro zavedení onoho "uzdu fantazie popouštěcího" 30min. intervalu i na této části tratě) a pak by byla otázka, která z myšlenek "popouští uzdu fantazie" méně a která více.

Problém bych viděl spíše v tom využití. Jestliže dnes využívá vlakové spojení z Měchenic jen hrstka lidí, kolik by jich asi na vlak chodilo, kdyby museli navíc překonávat Vltavu přes lávku?
Z nemalé části Měchenic by to naopak bylo na takovou zastávku blíže než k nynější stanici.

Uvážíme-li, že 30min. špičkový interval přinejmenším do Davle má mít za cíl i vyšší počet "vlakových cestujících" z Davle do Prahy, pak zde máme stejnou otázku - budou davelští chtít chodit na "vlak za řekou" (resp. za přehradou)?
Pokud ano, proč by tak neměli chtít činit měcheničtí v situaci, kdy bude příslušná zastávka existovat?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 05:18:44    Odkaz na tento příspěvek  

Mibl: pakliže je řeč o lávce nad jezem (k hradu), tak tam má Otava dle mapy.cz 84 metrů. Ale to je furt jen půlka šíře Vltavy v inkriminovaném místě... Navíc ve Strakonicích neplují parníky[biggrin]
David: Davelští z pravého břehu by to asi využívali. Ti z levého jen v případě, že by to pro ně bylo OPRAVDU VÝHODNÉ (např. že by pracovali na metru "C", nebo v blízkosti pražských zastávek Pacifiku).
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 825
Registrován: 12-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 09:47:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

škodér, Jakub helmich: Děkuji za doplnění.
Fotka z loňska z nasazení na místní lokálce netradičního číšla 810 236.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7244
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 12:25:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi, neblázněte zase s pacifikem, lávkama.
Dobříšská větev je zabitá, jediný potenciál mají Měchenice jakožto dobrovolný přestup na přímý vlak na Prahu z autobusů od jihu (Štěchovice a přech).
Povinně (tedy tam ukončovat busy z jihu, aby nedojely na Smíchov) je dost zvěrstvo, většina lidí cestuje na Smíchov, letité vazby. To by byl řev a právem, vyhnali byste lidi z VHD do aut.

Lávka je hezká představa, bohužel výška (lodní doprava) a viz HK - chodit tam za tmy, větru, námrazy, dvakrát denně..nic moc, zase dá většina přednost busu k metru.

Pacifik se vcelku povedlo zkulturnit regínami na (sloro)všech vlacích - holt StČ a MUDr Rath, jinde mají lepší vozidla, svižný štrůdlík, ne-li žralok by bodl. Stejně tak integrace, vazby na busy.

Co se týče dopravy, řekl bych, že s nějakými radikálními řešeními, násilným přestupům z busů a několikaletými přestavbami vás místní vymetou.

Ona ta trať nedostatkem cestujících netrpí, řadě lidí vyhovuje, velké plus vidím v Kačerově, časem snad i přivedením D na nádr Krč.
Cestující - z Prahy po Vrané, částečně Měchenice/Davle použitelné příměsto, ale řadu lidí si to nachází i výš - Petrov, Luka, Jílové i přes polohu nádru a postupně tangenciální poloze proti Praze. Na "horním" konci zas jezdí Týnečtí do Čerčan.
Nedomnívám se, že je nutno nenechat na 210 kámen na kameni a ani to není reálné. Dnes, v době dálkovin, by bylo dobré mít dálkově řízená Luka, ev. Krhanice, protože velká Achillova pata dolního Pacifiku je nestabilita provozu při zpoždění - když je okolo 20 minut, tak se rozvrátí celá trať.
No a pak další věc a to nasazovat dostatečnou kapacitu v něčem míň těsném, než krabičky, na rekreační vlaky v sezoně, plus vodáci Petrov-Týnec zpět do půjčoven. Aby to nebyl jeden pár ve špici.
Mibl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5061
Registrován: 6-2005

Odesláno Úterý, 01. prosince 2015 - 15:04:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar:
Tak to vidíte. Jde to se mnou z kopce a už ani opsat číslo nedovedu. [biggrin] Chtěl jsem jen pánům dát představu o ceně a zajímalo mne, co se stane.[happy]

Mladějov:
Lávka je hezká představa, bohužel výška (lodní doprava) a viz HK - chodit tam za tmy, větru, námrazy, dvakrát denně

Souhlas. [wink]

Indivisibiliter ac inseparabiliter
Kuba_750
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 8-2007

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 00:47:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ráno se bude vracet 749.039 AŽD z Benešova do Kolína [fotic]
Benešov u Prahy 08:00
Čerčany 08:13
Ledečko 08:50
Kolín 10:28
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2015
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 20:54:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár dokumentačních fotek z přestavby Braníku dnes odpoledne. Kvalita fotek bohužel odpovídá času a počasí.

Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6963
Registrován: 6-2006

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 21:53:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pěkný večer. Dotaz pro znalce trati a okolí. Zde v klipu, projíždí na počátku Tatra 148 pod žel. zastávkou?
https://www.youtube.com/watch?v=cZrB7Y9f_Uk
Dík.

http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
škodér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 212
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 23:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa_rak: Možná se mýlím, ale přijde mi to jako zastávka JAROV a jak predjíždí ty auta kolem vody, tak silnice kolem vody mezi JAROVEM a VRANÝM v místech kde je cyklostezka.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 10-2015

Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 23:53:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JJ. Je to silnice vedoucí podel Jarovského tunelu.

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6964
Registrován: 6-2006

Odesláno Sobota, 05. prosince 2015 - 18:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dík. Jarovská zastávka mě také napadla a zde je vidět i s tím výrazným kopcem:
http://pacifikem.cz/foto/210_nadrazi/210_jar/v_foto/210_jar_budov a_2003-05-17_00.jpg

http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
Jakub_Cikhart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 16:03:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak dneska v tomto superkrasnem pocasi bylo vhodne vyrazit na cyklovylet, tak prinasim par fotek z Vraneho a jeste nejakou drobot k tomu. Takze ted Vrane:


Jakub_Cikhart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 16:07:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jeste ta drobot k tomu:


Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:25:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jakub_Cikhart :
Díky za fotečky z Vraného. Mně udělaly radost. [happy]
jen nerozumím té oboustranně slepé koleji. tedy. pokud nepředělali ten konec u šraněk, kde tahle kolej končila nárazníkem.

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4386
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:35:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milancer: Ach jo, když koukám na ty fotky ... proč to boční v poloze ostrovního nemohlo být coby plnohodnotné ostrovní o kolej dál od baráku ... navrhováno to bylo ... a o to razantněji to bylo odmítnuto. Takhle opravdu nevím, k čemu tam ta kolej nejvzdálenější od budovy bude. Zřejmě asi pro tu silnou nákladní dopravu. Takhle mohla posloužit aspoň dvakrát - třikrát ročně (třeba) pro výstavu vozidel.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1851
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 20:57:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: jsem rád, že nejsem sám, kdo to nechápe...
Jakub_Cikhart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 8-2011
Odesláno Neděle, 06. prosince 2015 - 21:18:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeste k Braniku - bude obnovena kolej na vlecku ? Nejak se mi to nezdalo ...
David
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12686
Registrován: 12-2007

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 10:43:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lávka je hezká představa, bohužel výška (lodní doprava) a viz HK - chodit tam za tmy, větru, námrazy, dvakrát denně
O. K., ale tím pádem opakuji - téměř to samé úskalí platí pro větší část Davle (vs. případné snahy o to, aby daleko více davelských jezdilo do Prahy vlakem + ruku v ruce s tím případné snahy o vyšší četnost spojů z Prahy až do Davle).

Mmch. když zde bylo i uvedeno, jaké fujfuj vícenáklady by musely být vynaloženy na zřízení (resp. obnovení) žst. Luka pod Medníkem, tak by mě pro srovnání zajímaly vícenáklady nutné pro zřízení 3. dopravní koleje v žst. Jílové u Prahy (či jiné uspořádání tak, aby se tam v jeden moment vešly dva vlaky osobní přepravy + jeden nákladní vlak).

Protože pokud by toto bylo splněno, pak by část diskutovaných úskalí skutečně byla odstraněna.

Mimochodem, neuvažoval ROPID někdy, že by bylo logické, aby KŽC-D jezdil (když už tam tak jako tak jezdí) na dolním Pacifiku v závazku veřejné služby a fungoval tím coby vhodná posila pravidelných spojů (resp. o to méně by musely být posíleny pravidelné spoje, ať co do počtu spojů jako takových či co do kapacity souprav)?

http://www.youtube.com/user/DavidDopravniVidea
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 34
Registrován: 7-2015
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 11:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včera jsem jel přes Vrané a od Skochovic se vjíždí na zajímavou návěst. Na vjezdovém návěstidle byla žlutá - blikající bílá - žlutá. Blikající bílou jsem ještě v kombinaci s "barvou" neviděl. Předpokládám, že to bude něco jako vjezd na obsazenou, nebo něco jako PN na 40. Věděl by někdo přesný význam?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10450
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 11:51:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano, je to návěst Jízda podle rozhledových poměrů.
Technicky to znamená, že jsou splněny všechny podmínky pro rozsvícení regulérního volnoznaku kromě jediné: volnost cílové koleje.
Co to znamená předpisově raději nekomentuji, abych se nemusel rozčílit.
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 7-2015
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 11:58:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej: děkuji, už jsem to také dohledal v nové D1. (831. Návěst Rychlost 40 km/h a jízda podle rozhledových poměrů) Takže teorie byla v podstatě správná.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pondělí, 07. prosince 2015 - 16:00:35    Odkaz na tento příspěvek  

Dneska jsem jel po cyklostezce podle Pacifiku od dálničního okruhu do Prahy. Existuje nějaký ROZUMNÝ důvod pro střídaní pevného a pružného upevnění kolejnic? Oranžový mužík, byv dotázán pravil, že oni jen obrušují sváry...

Můj selský rozum to nebere, zejména u přejezdu na 49.9940164N, 14.4046347E (Zbraslavské zhlaví žst. Modřany).