K-report
 

Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 16. 11. 2015  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » „Posázavský pacifik%93 a přilehlé tratě » Archiv diskuse „Posázavský pacifik%93 a přilehl... do 16. 11. 2015 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.3.10
Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 15:41:41    Odkaz na tento příspěvek  

Tak dnes se zrodil provokátér...[kladivo] Tak schválně kolik lidí bude tak debilních na to aby to nepoznali a dělali mu radost jejich nasr_nými reakcemi...[proud]
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 513
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 16:30:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaroslav T - Ten počet kolejí ve Vraném mohu jen potvrdit. 8 kolejí jak píše Trident - je totální blbost.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 18:40:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaroslav T & Luboš_3.21:
Pět kolejí před nádražní budovou a další tři koleje za silnicí. Z toho jena, nebo dokonce dvě ústily do rozmrazovacího tunelu. Dokonce jsou i na signalizačním panelu v provozní místnosti ndraží. Pokud tam ještě je, pokusím se pořídit jeho fotku. Mluvím samozřejmě o fyzických kolejích, bez ohledu na jejich formálním značení
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 18:44:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaroslav T & Luboš_3.21:
Tady jsou obrázky kolejiště. Starší, na kterých by to bylo lépe vidět, už asi nebudou

Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 18:55:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident - tak to potom ano. Ale na signalizačním panelu v DK u výpravčího ten pult vypadal takto. viz odkaz:http://www.pacifikem.cz/?inc=210_vra_foto&foto_id=3
Dnes už je ta úplně něco jiného.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:05:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21
Tak to je škoda. Já měl zafixováno, že jsou tam ty koleje zázorněny komplet. Ale fakt je, že jsem ten panel zahlédl kdysi dvakrát, když bývala občas otevřena druhá pokladna. To tam byl trochu skrz okénko vidět. Ale tak tohle je jasné, že si to pamatuji špatně. No. Ale díky za odkaz. Nevěděl jsem o těch obrázcích.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:08:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LoDo:
"Tak dnes se zrodil provokátér.."

Pokud to bylo na mne, tak ano [happy] Jsem provokatér a jsem na to patřičně hrdý. Ale... pravda je, že už to není, co to bývalo.... Tahne mi na pade a ty flame provokace už mi asi tak nepůjdou.. a už vůbec ne tady...
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 4-2014

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:13:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident - Dnes vypadá Ovládací panel v DK u výpravčího takto

Po optimalizaci posázavského pacifiku by do Vraného mělo přibýt i ovládání Žst. Praha Modřany, ale možná že už je opět vše jinak.
Co se týče rozvětvení vlečkových kolejí tak ty na ovládacím pultu nebývají rozkresleny, ve většině případů je na pultu zakreslena jen hlavní vlečková kolej.

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)

(Příspěvek byl editován uživatelem Luboš_3.21.)
Jaroslav_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 304
Registrován: 1-2013
Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:14:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident: koleje, které jsou na druhém obrázku označeny čísly 6, 7 a 8, nejsou koleje staniční. Tyto koleje jsou (byly) na vlečce Papírny.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:30:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21:
Nojo.. pokrok člověk nezastaví... Koukám, že v Modřanech už jsou ovládané také už jen čtyři koleje.. aspoň dle toho panelu. No uvidíme, jak bujde vypadat po "revitalizaci".

Jaroslav_T :
Jak jsem řekl. Nehádám se o formálním značení kolejí či o uživatelích (ti se mění, koleje zůstávají.. tedy až doposud [happy] ) Měl, jsem na mysli opravdu fyzický počet kolejí. Pamatuji si, že byly ovládány ze stanice. Chodil tam nádražní výhybkář. Ta odbočka patřila dráze, nikoliv papírně, pokud vím.Ale jistě to říci samozřejmě nemohu.Jsem v tomto oboru neznalý.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8
Registrován: 10-2015

Odesláno Sobota, 31. října 2015 - 19:33:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale děkuji všem za reakce. Vážím si jich a jsem za ně rád. Každá prkotina, zdánlivá maličkost, která mne učiní trochu chytřejší, je pro mne přínosná, v jakémkoliv oboru. Takže dík.
Jaroslav_T
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 305
Registrován: 1-2013
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 11:14:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident: ještě k Vranému nad Vltavou: obsluhu vlečky prováděly ČSD včetně střežení přejezdu v Nádražní ulici. Papírna měla jedinou povinnost, otevřít vrata a po provedené obsluze je zase zavřít, což dělal vrátný na telefonické zavolání.
Jenomže dnes už je to jen historie.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 13:08:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jaroslav_T :
Ano. Přesně tak jsem to myslel.. Ono to asi bylo i logické.. ale pravda.. Nostalgie.. Maníka v montérkách, vezoucího se na stupátku a mávajícího praporkem už tam neuvidíme....

Ještě že nejsem nostalgik.. nebo ano?...
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10206
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 14:22:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident: a fungujou ještě vůbec ty papírny...?
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 16:36:58    Odkaz na tento příspěvek  

Viděno periférním viděním z velocipédu - papírny ve Vraném stojí, ale vypadají notně omšele, až nefunkčně. Naposled v září t.r.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 18:05:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Papírny potkal v 90' letech stejný osud jako v roce 2000 IPB.
Jihočeské papírny se svou výrobou ubrousků krachovaly, tak dostaly darem od vlády vranskou papírnu která tehdy rozšiřovala výrobu a chystala se nabírat lidi. Pak přijela auta, převezla výrobu i stroje a výroba ve Vraném se zrušila.. Bohužel ředitel Vranské papírny, na rozdíl od JIP, neměl příbuzného na ministerstvu.
Stejně tak v roce 2000 Mertlík, kterému tehdy krachující státní ČSOB půjčila peníze na volební kampaň, věnoval Kavánkovi to nejlepší a nejzdravější, co bylo na tehdejším bankovním trhu. I s Poštovní spořitelnou (viz výroční zprávy o hospodaření IPB a ČSOB).. A protože se nepodařilo IPB srazit na kolena, byla znárodněna násilím a přidělena ČSOB..
Ale to je už "out of ťopík!

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 519
Registrován: 4-2014

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 18:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident - takže, vlastně krachující podnik potopil podnik, který v té době ještě fungoval a mohl fungovat dále, pokud by tu tehdejší vládnoucí garnituru Klaus a spol. v 90 letech, nenapadlo ten podnik zlikvidovat jinak.
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 19:01:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21:
Tak tohle téma sem nepatří, ale ano.. Jen v případě papírny nevím, kdo tahal za nitkky.. ale Klaus v tom asi prsty neměl. Co se týká IPB, tam k tomu vím víc, neboť v tom případě jsem byl nestranným účastníkem té sviňárny po celou dobu (neptejte se v jaké roli) a znám vývoj situace hodinu po hodině.. Dokonce jsem přemýšlel, že až uplyne doba a budu o tom moci mluvit, napíši o tom aby se nezapomnělo. Ale pak jsem zjistil, že jsem zestárl a zlenivěl..
Ale tohle opravdu nemá nic společného s dopravní tematikou..

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Luboš_3.21
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 520
Registrován: 4-2014

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 19:16:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trident - to bylo jen tak na okraj. Koukal jsem do seznamu vleček, který vydává jednou ročně drážní úřad, tak vlečka do papíren nese jméno Vrané River a stále má úřední povolení č.4668
Trident
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 10-2015

Odesláno Neděle, 01. listopadu 2015 - 19:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Luboš_3.21:
Vrané River vlastní horní část bývalých papíren a mají tam být byty a nějaké obchodní centrum, spodní část Italové a momentálně tam funguje DIVUS (PERLA) a budují tam nějaké umělecké centrum
viz: http://www.divus.cz/praha/cs/

Netlučte do počítačů... Jsou to taky jenom .. lidi...
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 02. listopadu 2015 - 13:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jestli jsem se vyjádřil nesprávně, tak se omlouvám, ale jeden pracovník firmy makající na výluce mi říkal, že mají přijet dvě podbíječky novější a starší-opravdu přijeli dva stroje, z čehož jedno byla podbíječka, která už tu kdysi byla, takže jsem usoudil, že toto bude ona starší podbíječka. Děkuji za upřesnění.
Trošku k aktuálnímu dění.
Výluka je za námi a vlaky vesele jezdí, tak hodím fotečku ze sobotního provozu-810 349 postávající u posledního zachovalého vodního jeřábu na trati[jidlo].
V neděli vlašimku drandila i sedlčanská 810 184[masinka]
Nicky726
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 35
Registrován: 3-2015
Odesláno Úterý, 03. listopadu 2015 - 16:43:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mezitím na 212: Začalo se kopat u přejezdu mezi Horkou a Zručí. Oprava výpravní budovy ve Šternberku, zdá se, finišuje. V Sázavě se dělá něco s výhybkami před výpravní budovou a u Hvězdonic probíhá další zasýpání výkopů s kabely.
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2015 - 12:51:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes ráno na vlašimce 810 446, posílám pozdrav panu strojvedoucímu[vypravci]. Na vlečce ve Struhařově jem zahlédl pár krátkých rakví. Dlouho jsem okolo nejel, takže jsem viděl nádraží v Domašíně hotové až dnes a opravdu dost prokouklo[jidlo].
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6930
Registrován: 6-2006

Odesláno Čtvrtek, 05. listopadu 2015 - 19:46:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve čtvrtek když jsem cestoval NAD z Bn do Zdislavic, tak se lidé nechaly slyšet, jak dlouho to tak pěkné vydrží. Ale když to bude v Domašíně obydlené a tudíž hlídané, snad si vandal netroufne.
Co Jsi mi to psal o domu pro Seniory, vždyť u zdisl. sila není dostatek místa?

(Příspěvek byl editován uživatelem Marťa rak.)

http://www.loko-film-tv.cz[vypravci]
Snickers
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 93
Registrován: 7-2010

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2015 - 11:09:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj.
Nevíte někdo, čí je komunikace, před staniční budovou Jílové u Prahy?
Případně zda se bude opravovat v dohledné době.
Prý je SŽDC.
Párkrát těma dírama projedu, nafotím to a zítra u Klokočky něco dohodnu, takže by s tím mohli něco udělat ne?
Poradí někdo?
Děkuji.
Kyklop499
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.112.167.71
Odesláno Pátek, 06. listopadu 2015 - 16:33:40    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím.
Chtěl bych se zeptat, jak to vypadá do budoucna s žst. Malá Hraštice. Vím, že v současnosti je tam výluka DS výpravčího a stanice se obsazuje výpravčím jen párkrát do roka při nějakých mimořádných (parních) jízdách? Zůstane M.Hraštice do budoucna stanicí, nebo se zruší? Pokud zůstane, bude tam rekonstrukce SZZ, nebo zůstane "mechanika"?
Díky za info.
Kyklop499
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10502
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 06. listopadu 2015 - 17:51:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kyklop499:
Malá Hraštice se upraví v souvislosti s novými přejezdy (mj. náhrada návěstidel světelnými), ale zůstane k občasnému obsazování, trvalé obsazení se nepředpokládá. Po dobu, kdy nebude stanice obsazena, budou svítit kříže neplatnosti.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Kyklop499
Neregistrovaný host
Odeslán z: 185.112.167.71
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 01:06:01    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Díky moc
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 7-2015
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 12:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Včerejší večerní Bráník z mostu IQ.
749_262-2
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1
Registrován: 11-2015
Odesláno Sobota, 07. listopadu 2015 - 21:10:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli to už zde zaznělo, ale v Ratajích předměstí je opravena výpravní budova- vypadá opravdu dobře! [ok]
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.17.10.14
Odesláno Neděle, 08. listopadu 2015 - 21:56:27    Odkaz na tento příspěvek  

Zdá se, že když nikde nejezdí velké mašiny, tak nikdo nefotí. Přitom venku je tak krásně. Přidám trocha toho podzimu. V podstatě v tomto období jsou všechny fotky krásné a je jedno, zda je na nich řada 749 nebo 810.

plzman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 7-2014
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 14:37:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DVD-R: Všechny fotky pěkné. Mě se hodně líbí ten námět fotky v myslíčské zastávce [happy]
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 820
Registrován: 12-2007
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 20:46:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marťa-rak: mají to prý nějak přestavovat, mám to od celkem důvěryhodného zdroje, ale čert ví co s tím obec bude nakonec vymyslí...
DVD-R: hezké fotky[ok] Upřímně ono třeba na vlašimnce zastihnout jen tu bangli přes den je svátek-takže nic jiného než fotit 810 nezbývá [satan] on by člověk i fotil, ale kolikrát není tolik času, kolik by si představoval[crazy]
Když se líbí Myslíč, tak snad neurazí jedna z konce letošního léta[fotic]
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 178.17.10.14
Odesláno Pondělí, 09. listopadu 2015 - 22:54:37    Odkaz na tento příspěvek  

Duhák - to nebylo myšleno zle, ale jen jako prosté konstatování. Jinak také pěkná fotka. S časem je to u mě podobný. Přidám ještě jednu stanicovku. Opravdu již posledni fotka, abych ze moc neplnil zdejší desk.
Plzman + Marta - diky za pochvalu.
Jirka_kraťas
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4370
Registrován: 4-2005

Odesláno Úterý, 10. listopadu 2015 - 18:40:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se tu objevily fotky rozkopané stanice Praha Braník, tak mě napadla otázka - bude zde odstraněn odsun osy kolejiště nebo zůstane zachován?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10304
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 11. listopadu 2015 - 15:41:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JK: odstraněn odsun osy kolejiště nebo zůstane zachován
Pravděpodobně ano i ne - poloměr se nejspíš zvětší natolik, že už nebude omezovat rychlost.
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 821
Registrován: 12-2007
Odesláno Středa, 11. listopadu 2015 - 22:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DVD-R:Díky-tenhle flek u Myslíče je pěkný a fotografové železnice ho využívali již kdysi-kdyby měl někdo nějakou starou fotku z tohohle místa a s jiným vozidlem, bylo by to[ok][satan]
Ono to s tím, časem zní trošku jako klišé současné doby, ale je to prostě fakt-ne vždy když je hezky a ještě jede něco zajímavého má člověk kdy vyrazit ke kolejím. Je sympatické, že fotíš i na lokálkách, jenž zrovna nepatří k top tratím, jako třeba blízké 210/212. Dáme změnu-jeden maňás od Sázavy z minulého týdne v čele s obligátním modrým keplem 742 171.
Vlašim
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.108.208
Odesláno Středa, 11. listopadu 2015 - 23:11:13    Odkaz na tento příspěvek  

Výstava o Vlašimce - ofoceno mob
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5144
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 08:03:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Pravděpodobně ano i ne - poloměr se nejspíš zvětší natolik, že už nebude omezovat rychlost.

Čili další rovnák na vohejbák za těžký prachy..........
DVD-R
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.183.19.4
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 11:32:37    Odkaz na tento příspěvek  

Duhák - já fotím jen dieselové tratě. Dráty mi nic moc neříkají. Je pravda, že fotím hlavně velké ČKD mašiny, ale motoráky na lokálkách mají samozřejmě také své kouzlo. Když vidím dnes kolem tratí toho betonu a hnusu, tak je mi z toho zle. Vlastně je to taková nostalgie po dávných dobách. Je jasné, že ten beton dorazí i na ty lokálky, nebo se ty tratě zruší. Takže asi tak.
Duhák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 21:52:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DVD-R: Ono i ty elektriky mají kouzlo, ale staré mašiny v nenajbrtu a mimo PHS... Pro někoho je nostalgie jedině pára...Upřímně mě hlavně chybí ty dlouhé náklady, když si vzpomenu, že na vlašimce jezdily tři manipuláky za den na dvě, tři mašiny, kolik bylo všude vagónů, a kolik toho Mn vozí dnes, je mi docela smutno[andel]Hodím raději jedny brejle, ať jen sentimentálně nevzpomínáme[vypravci]
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10315
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 12. listopadu 2015 - 21:56:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Čili další rovnák na vohejbák za těžký prachy
Huh...?
Takovejch stanic je, kde k něčemu takovýmu došlo, a není to na nich poznat...
Jurek_fm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2669
Registrován: 8-2009

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 11:24:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Osluha Vlašimky dnes dopoledne ČDC 742.083+192 (ne dvojče)

Život je hořký. Bohudík !
oběhy Bohumínských brejlovců
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10514
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 18:35:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka kraťas:
bude zde odstraněn odsun osy kolejiště nebo zůstane zachován?
Zůstane, ale poloměr odbočné větve výhybky bude 300 m, zatímco poloměr koleje v navazujícím záhlaví pod 200 m, takže z toho odsunu žádné omezení nebude.

Hajnej:
To nic, Bram si prostě jen musí kopnout.[wink]

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
škodér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 206
Registrován: 6-2012
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 21:32:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Koukal jsem, že od 17.11. bude další výluka probíhající mezi Hl.nádražím a Vraném. Vypadá to, že mezi výlukami by měl jet 17.11. jeden vlak Os 2001 celou trasu z Hlavního až na Dobříš. Nemá někdo info, jestli tento vlak bude mít více REGIONOV z důvodu návozu souprav pro vlaky do Vraného 2050, 2052, 2054?
Milancer
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2015
Odesláno Pátek, 13. listopadu 2015 - 22:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár dokumentaček z podvečerního Braníku.


Jakub_Cikhart
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 62
Registrován: 8-2011
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 17:35:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milancer me predbehl, tady z dnesniho podvecerniho zatazeneho Braniku jen dokumentacne telefonem:

Trainspot
Moderátor

Číslo příspěvku: 4611
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 20:16:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S ex-vinařskou vlečkou už je ámen?
D-laik
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.73.212.207
Odesláno Sobota, 14. listopadu 2015 - 20:40:19    Odkaz na tento příspěvek  

Byl jsem se podívat v Malešově. Po letním zprovoznění "blikačky" na přejezdu, je tam stále mrtvo. Kabely jsou (snad všechny?) položeny, ale betonové patky pro odjezdová návěstidla začínají zarůstat travou. Neví někdo, jak a kdy to tam dokončí?
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.22.16
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 08:42:26    Odkaz na tento příspěvek  

škodér: Na 2001 bude 2x814.2, z Dobříše: postrk pro 2050, vlaková pro 2054, 2052 bude ta samá co na 2050, vrátí se z Vraného alá 102003.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5149
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 11:26:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch:To nic, Bram si prostě jen musí kopnout.

Ano, byla potřeba promarnit příležitost, kdy se v Braníku krčské zhlaví a záhlaví mohlo uvést do takového stavu, že by zmizel jak odsun osy, tak oblouk o poloměru 200 metrů na záhlaví.

No nic, ale já jsem si musel dle pana Hrocha kopnout[crazy].

Prostě kritika SŽCD je nepřípustná, jen tak dál.....

Už jsou nesmyslným způsobem zrekonstruovány stanice Řeporyje, Rudná, Nučice, Loděnice, Vráž a Beroun Závodí, tak přibyde i Braník......[crazy]
škodér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 207
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 12:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LoDo: Díky za info, je pravda, že mezi vlaky 2050 a 2052 je dost času, aby se souprava mohla vrátit z Vraného zpět na Dobříš. Nevíte zda budou ještě jiné Sv z důvodu vracení vlaků?
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.22.16
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 16:22:11    Odkaz na tento příspěvek  

škodér: Ještě před Os 2001 bude zaveden Sv - 814.2 pro Os 9031. Navíc ještě zítra v noci bude zaveden Sv z Libně do Čerčan po hlavní trati 2x814.2.
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.22.16
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 16:25:37    Odkaz na tento příspěvek  

Jo a pár Sv mezi Vranym a Dobříší pro návoz na odpolední sudý a nějaký Sv mezi Vranym a Davlí pro uvolnění kolejí ve Vranym.
škodér
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 208
Registrován: 6-2012
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 21:52:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

LoDo: Co teďka jezdilo mezi Týncem a Čerčany?
LoDo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.72.251
Odesláno Neděle, 15. listopadu 2015 - 23:20:03    Odkaz na tento příspěvek  

škodér: Už se mi to nechce dohledávat, ale snad 810 PP Čerčany, ne?
Hajnej
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10333
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 06:40:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: že by zmizel jak odsun osy
Odsun osy se sám o sobě dá řešit tak velkými poloměry, že nemá vliv na traťovou rychlost. Stačí se podívat do Peček nebo Řečan, tam vznikl odsun při zdvojkolejňování a je tam 160...

tak oblouk o poloměru 200 metrů na záhlaví
Zvětšit poloměr oblouku vždy vyžaduje nějaký ten příčný posun koleje, což má své meze dané sousedními pozemky a postojem jejich majitelů...
Navíc přitom dojde k prodloužení oblouku, což mimo jiné znamená, že se dostanu s přechodnicí až tam, kde dřív nebyla. A je otázkou, jestli do těch míst s ní mohu jít, protože by tam mohlo zborcení koleje vadit - typicky jsou takovými místy výhybky a přejezdy.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5151
Registrován: 4-2003
Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 07:53:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hajnej:Odsun osy se sám o sobě dá řešit tak velkými poloměry, že nemá vliv na traťovou rychlost. Stačí se podívat do Peček nebo Řečan, tam vznikl odsun při zdvojkolejňování a je tam 160...


Já o voze, ty o koze.......[crazy]


Zvětšit poloměr oblouku vždy vyžaduje nějaký ten příčný posun koleje, což má své meze dané sousedními pozemky a postojem jejich majitelů...
Navíc přitom dojde k prodloužení oblouku, což mimo jiné znamená, že se dostanu s přechodnicí až tam, kde dřív nebyla. A je otázkou, jestli do těch míst s ní mohu jít, protože by tam mohlo zborcení koleje vadit - typicky jsou takovými místy výhybky a přejezdy.


Koukám, že zde máme novodobého objevitele Ameriky[biggrin].

Proto se ptám, zda má výhybka č.1 (to je ta osmdesátková) na zbraslavském zhlaví žst. Modřany nějaké převýšení v odbočné větvi? Není tam náhodu převýšení NULA milimetrů???


Kdyby se chtělo, tak krčské zhlaví a záhlaví bude vypadat nějak takto, vkreslil jsem tam i rozvětvení na obě koleje s nástupištěm po rekonstrukci stanice:

http://mapy.cz/zakladni?mereni-vzdalenosti&x=14.4087533&y=50.0293 759&z=18&l=0&base=ophoto&rm=9g.KyxXf1MMAMOMIMUMDM6LlLtLnLqLvLuMLM GLtLeLnLQMNLxMfMXMcMRMXMKMELeK.JnLnK-MjMTLsKQLrKALfJdLXIvLJI3KpI- OIQU6qQ1NxOXLBJKMDLTMHLbMYMEMPLjMTL7MKLU

Jenže ono se asi nechtělo, tak tu budeme mít pořád na záhlaví oblouk o poloměru 200 metrů.


A jóóó, teď mi to došlo, on byl vlastně před pár lety obnoven, tak se do něj přeci nesmí sahat[crazy].
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10523
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 15:11:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram:
Ten zásah do sousedícího areálu by byl poněkud větší než jste zakreslil do mapy.
A podmínkou všech těchto "rychloakcí" bylo/je nezasahování do nedrážních pozemků.

Já rozhodně netvrdím, že nešel Braník (resp. celý Pacifik) udělat lépe, pouze konstatuji fakta (v případě Braníku při respektování okrajových podmínek).

Že se třeba nerozčilujete nad tím, proč se to muselo připravovat tak rychle ...

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla." (S tebou mě baví svět)
"Proti hlouposti se bojovat musí, ale vyhrát se nedá." (Jan Werich)
Tomáš_záruba
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2162
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 16. listopadu 2015 - 15:30:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dotaz: Dnes je tam 50 v oblouku a 40 do odbočky. Kolik bude při tranzitu stanicí nově?
Pokud bude "do odbočky odsunu osy" rychlost taková, že nebude nižší než výhledová v oblouku od Krče (tj. řekněme 60 km/h?), tak je přece úplně jedno, zda je nebo není odsun osy. Výsledným parametrem je zkrátka ta rychlost, a ta se buď splní nebo ne, a to buď přesmykem na krčském zhlaví na rychlost vyšší, nebo přesmykem na modřanském zhlaví na rychlost ještě vyšší, nebo nějakým pootočením celé stanice, vždyť je tohle samo o sobě fuk...

Jo a kdyby se měl třeba výhledově někdy napřimovat ten oblouk do stanice, tak bych tipoval, že zapojit ho o staniční kolej vedle bude ten nejmenší problém ze všeho. :-)