K-report
 

Předpisy  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Železnice » Předpisy « Předcházející Další »

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Předpisy do 05. 02. 2015Priapos60 05-02-15  22:06
Archiv diskuse Předpisy do 08. 02. 2015Ulubos60 08-02-15  18:04
Archiv diskuse Předpisy do 25. 02. 2015Láďa60 25-02-15  17:57
Archiv diskuse Předpisy do 03. 04. 2015Ulubos60 03-04-15  10:12
Archiv diskuse Předpisy do 06. 06. 2015djst60 06-06-15  10:52
Archiv diskuse Předpisy do 13. 06. 2015Haan60 13-06-15  22:36
Archiv diskuse Předpisy do 21. 06. 2015Láďa60 21-06-15  20:39
Archiv diskuse Předpisy do 18. 07. 2015Bobo60 18-07-15  14:33
Archiv diskuse Předpisy do 27. 08. 2015Haan60 27-08-15  19:20
Archiv diskuse Předpisy do 31. 08. 2015Výpravčíxy60 31-08-15  15:53
Archiv diskuse Předpisy do 16. 09. 2015Lubos-3.2160 16-09-15  16:43
Archiv diskuse Předpisy do 25. 10. 2015Mladějov60 25-10-15  11:03
Archiv diskuse Předpisy do 09. 11. 2015Haan60 09-11-15  16:58
Archiv diskuse Předpisy do 03. 12. 2015Mladějov60 03-12-15  20:54
Archiv diskuse Předpisy do 19. 12. 2015Persink16305460 19-12-15  21:41
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2014
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 22:13:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054: Myslím, že nejen já, ale i každý fíra by Vám (na kroužení i zeleným světlem, kterým nemá být dávána) zastavil. Ano, splést se můžete, pro mě je důležité jasně viditelné kroužení vstříc mému HV, takže já to beru podle ducha vědomí a svědomí a zastavím. A ani nadávat nebudu. [happy]
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6769
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 22:33:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím, že nejen já, ale i každý fíra by Vám (na kroužení i zeleným světlem, kterým nemá být dávána) zastavil. Ano, splést se můžete, pro mě je důležité jasně viditelné kroužení vstříc mému HV, takže já to beru podle ducha vědomí a svědomí a zastavím. A ani nadávat nebudu. [happy]

Pozor, z dálky to zelené světlo považujete automaticky za průjezd, nejde zřetelně vidět, že se jedná o kroužení. Jednou jsem se s tím potkal. Naštěstí mě jenom výpravčí zastavoval s omylem nasazenou zelenou clonou, abych popovezl zabezpečováka o pár stanic dále, tak popoběhl.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2015
Registrován: 2-2010
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 23:03:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: Ano, pokud si vzpomínám, tak nám bylo vysvětlováno, že návěst SZVP nesmí být dávána zeleným světlem právě kvůli možné záměně za návěst "Odjezd".
Píšu ale, že pro mě je důležité jasně viditelné kroužení vstříc mému HV. A proto zastavím na jakékoliv světlo, ruku, hadr ..., kterým se krouží vstříc HV.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1945
Registrován: 5-2008

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 09:51:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

" Dobrá" zelenou zásadně NE
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2016
Registrován: 2-2010
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 09:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: " Dobrá" zelenou zásadně NE.
Souhlas. Zásadně NE platí pro toho, kdo ji dává.
Pro toho, kdo ji přesto nezpochybnitelně vidí (dávanou byť i zeleným světlem) by mělo platit: zásadně ANO = SZVP.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12809
Registrován: 5-2002

Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 11:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

uvedená situace: odjezd dostanu od výpravky, tak další následné nějak se pohybující zelené světlo tam už nemá co dělat. tj je něco divně a zpozornim....

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 389
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 20:59:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčí má kombinovanou svítilnu, kdy zelené světlo se ovládá prstíkem na vrchu, pokud uvolní prst, svítilna se přepne na bílou a muže dávat SZVP. Takže u výpravčího ta záměna je taková dost nepravděpodobná.

U mě jako výhybkáře je to horší, protože já svítím jednou žárovkou na vypínač s trvalým spojením a barvy mám jako folie a svítí do stran. To u mě, že mi ta zelená v ruce zůstane je mnohem více pravděpodobnější, navíc kdo někdy točil dlaní sem a tam, ví že po půl minutě-minutě pěkně bolí ruka, takže zase nebezpečí že tam ta zelená zůstane.

Jinak samozřejmě platí že se podívám čím to vlastně svítím, jakou barvou. Ale to se nám to tady diskutuje (což jsem rád za kvalitní diskuzi), kde jsme v klidu. Ale provoz je provoz a mnozí víte co muže udělat leknutí. A právě proto leknutí(strach, šok) prostě cokoliv, mi tam ta zelená muže zůstat.

Když to řeknu jinak, mám znalosti ze školení z první pomoci. A to má každý z nás. Přesto málokdo ví jak by skutečně zareagoval.
ad pejjink
Neregistrovaný host
Odeslán z: 206.190.152.176
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 00:39:13    Odkaz na tento příspěvek  

Persink163054, mne by zase zajímalo, co bys tak na tom vlaku ty viděl za závadu, abys mu dával dobrá?! Používáš noční přivolávačku a proti tobě šajní čelní světla vlaku, takže za těmi světly nevidíš ani barák, natož něco na vlaku.
Pomalu se babče daří nakazit slabší jedince, už jsi spadl do osidel.
:-))
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3178
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 06:57:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

U mě jako výhybkáře je to horší, protože já svítím jednou žárovkou na vypínač s trvalým spojením a barvy mám jako folie a svítí do stran.

Safra a to je tak nepředstavitelej problém strhnout ve zlomku vteřiny kryt i s folií (předpokládám, že máte na noční návěstění svítilnu jako na 99% jiných stanovišť). Nic proti, ale příjde mi, že tohle „řešení blbostí” už zachází do extrémů. Někdy je také třeba používat vlastní hlavu...

Pár obrázků ode mne...
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2017
Registrován: 2-2010
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 09:15:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad pejjink: Ujišťuji Vás, že nemám potřebu nikoho lapat do osidel.
Moje heslo bylo vždy: žádný dotaz není blbý.

Přeji Vám tímto zdravou duši, pozitivní a veselou mysl. [happy]
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7447
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 09:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to je tak nepředstavitelej problém strhnout ve zlomku vteřiny kryt i s folií (předpokládám, že máte na noční návěstění svítilnu jako na 99% jiných stanovišť). Nic proti, ale příjde mi, že tohle „řešení blbostí” už zachází do extrémů. Někdy je také třeba používat vlastní hlavu...

Jistě.
Nehledě na to, že když přivolávačka nebude dávána..vlak zastaví [lol]

Nezlobte se, ale tohle vymýšlení řešení situací ala "Útok atomové bomby na Českou Třebovou" vede přesně k tomu, že je v CZ předpisech tolik balastu.

A víte proč ? Protože místo aby se řada věcí desítky, stovky (!) let osvědčená u sousedních železnic prostě převzala a používala, tak předpisáři v touze nechat po sobě pomník nebo aspoň pomníček vymýšlejí všechno od nuly. anebo převezmou, ale předělaj, aby to přece nebylo tak jednoduché (viz výprava vlaku, černá tečka, výpravka, zkoušky brzdy, přejezdy, posun, přivolávačka, PMD, nově třeba Kennlicht).
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6785
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 11:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A víte proč ? Protože místo aby se řada věcí desítky, stovky (!) let osvědčená u sousedních železnic prostě převzala a používala, tak předpisáři v touze nechat po sobě pomník nebo aspoň pomníček vymýšlejí všechno od nuly. anebo převezmou, ale předělaj, aby to přece nebylo tak jednoduché (viz výprava vlaku, černá tečka, výpravka, zkoušky brzdy, přejezdy, posun, přivolávačka, PMD, nově třeba Kennlicht).

Podpis.

Jsme jedenáct let v Unii, ale pro sjednocení dopravních předpisů se neudělalo ani co by se za nehet vešlo.

Ostatně kdyby jenom v Unii. 31.12.1992 mohl český strojvedoucí bez problémů na jeden řidičák do Čierne pri Čope, slovenský mohl klidně do Hranic v Čechách. A dnes?
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7450
Registrován: 3-2007
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 11:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejhroznější na tom je, že jsou (kromě velmi řídkých výjimek) upřímně přesvědčeni o správnosti své cesty a své naprosté potřebnosti.
Persink163054
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 390
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 11:55:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No dobrá, dobrá. Je fakt že to je extrém. Ale poslední co bych si dovolil k tomu říct je to že máme osvětlení kolejiště, takže já na ten vlak z boku vidím a mohu tedy vidět nějakou padající plachtu apod. Je to asi rok zpátky co v Bakově nad Jizerou něco vylétlo ze 754 a spadlo na zem i návěstidlo. Boční žaluzie na zemi jsem si prohlížel při každé chůzi okolo.

A názor že v předpisu je tolik balastu, právě kvůli těmto extrémům zastávám už hodně dlouho.

Ale už nechám této debaty at nezasírám vlákno a nechám prostor jiným.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3179
Registrován: 9-2005

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 12:54:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A názor že v předpisu je tolik balastu, právě kvůli těmto extrémům zastávám už hodně dlouho

Dlouhá léta sbíraje historické předpisy (cca do roku 1965) si vždycky říkám, jaké zdešení by zažili ti dnešní detailní předpisáři otevřít třeba takovou D2 z roku 1947. Když to řeknu slušně, tak se tam každé sebemenší hovínko zbytečně nerozmazává jako dneska a to si myslím (a to mě klidně vyveďte z omylu), že tenkrát byla služba daleko těžší než dnes ve smyslu vybavenost infrastruktury, vozidel, požadavků na personál atd...

Pár obrázků ode mne...
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1946
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 13:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pepa_l: to začalo předpisem z roku 1987 , personál byl mnohem lépe vycvičené , myslím , že tehdy měl víc všeobecných železničních znalostí a nebylo mu nutno vysvětlovat triviální věci. Než si někdo mohl jít např. sednout na stavědlo jako signalista, tak musel napřed projít jednodušší profese a šel tam až , když přednosta naznal , že to zvládne.Já jsem zažil už jen osmiměsíční kurz pro výpravčí (v roce 1926 se počítalo se dvouma rokama).
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:00:51    Odkaz na tento příspěvek  

ad Pepa_l : "zlatá slova", já pamatuji ty předpisy účinné od srpna 1962, stručné, jasné - jazykově srozumitelné (sice se k nim vydávaly vysvětlivky), ale pochopil je i člověk pomaleji chápající ... dalo by se říci, že dřívější předpisáři se musí v hrobě obracet ...

Nicméně předpis D1 neřeší trvale jednu základní věc - dle předpisu Bp 1 (převzato z Op 16) lze přecházet kolem stojících vozidel nejméně ve vzdálenosti 5 metrů, leč neřeší se zastavení čela vlaku (vozidla) před přechodem pro cestující (nebo zaměstnaneckým přechodem) v této minimální vzdálenosti, takže zaměstnanci, kteří podle předpisu musí chodit ve stanoveném odstupu musí při používání určené přístupové cesty (přechod) předpis porušovat ... na cestující se předpis nevztahuje ...
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2741
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:32:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Než si někdo mohl jít např. sednout na stavědlo jako signalista, tak musel napřed projít jednodušší profese a šel tam až , když přednosta naznal , že to zvládne.

Tak to v roce 87 ještě nebylo .. po maturitě měsíc posledních prázdnin .. od srpna nástup do 14denního kurzu pro výpravčí na Raketu .. zkoušky 29 A;29 B /do roka komerce ještě/ a hup do zácviku ve stanici .. měsíc služby po autorizaci a nové zkoušky z nových předpisů - to byl rok 87 ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
22michal
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.159.151
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:56:05    Odkaz na tento příspěvek  

Láďa- tak to spíš nebylo, když vezmu v potaz, že Parmezano začínal na dráze někdy v letech 1970-1972?
On to upřesní.
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2742
Registrován: 7-2006

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 19:54:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tak to spíš už nebylo

Je to možné,se nehádám .. jen vím dobře,jak to bylo v tom 87 ..[wink] Např. už maturanti v 88 museli i s dopravní průmyslofkou na půlroční kurz .. a poté někdy pak se vrátilo to,že že od píky a to snad platí do teď,myslím .. [vypravci]

ICQ 237-113-861
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1947
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 22:33:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tož to u mě bylo takhle: ke dráze jsem přišel v 11/68 z "ulice " ( tehdy se rozlišovalo , kdo byl u dráhy vyučené nebo měl drážní prumku), já neměl obojí (byl sem leda zedník) a do 4/69 dělník ve skladištu, pak dva roky vojna . Po vojně zpátky do skladišťa , za půl roku sem povýšil na staničního pomocníka , neb sem byl mladé brousek tak hurá k posunu za další rok zas přibyl lepší post strážník oddílu +posun střídání , no když jsem to zvládl oboje , tak hurá na stavědlo furt střídač , abych se nenudil tak mě poslali taky na nějaké čas do světa na výpomoc k posunu v Kunovicích (tři měsíce ) , taky přibyl posun v Blažkách , tam jsem chodil podle momentální potřeby. Protože jsem přitom stihl udělat drážní prumku tak v 9/79 hurá do kurzu výpravčích (nejlepší doba co jsem byl u dráhy ) v 4/80 konec a v 6/ 80 jsem autorizoval. 29C jsem si dodělával v 5-6/ 81 . V té době měli denní absoloveti žel. prumky u na mat. vysvědčení doložku , že mat. zkouška platí jako zkouška osob. pokladníka, voz. disponenta a jako zkouška 29A , my dálkaři jsme tu doložku neměli , proto ten kurz
Láďa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2743
Registrován: 7-2006

Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 08:15:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V té době měli denní absoloveti žel. prumky u na mat. vysvědčení doložku , že mat. zkouška platí jako zkouška osob. pokladníka, voz. disponenta

Jj nějaký razítko na tom m.vízu taky mám /rok 87/,byť nemám tu správnou dopravní školu ..[satan] Já /my/ šli rovnou,dokonce s náborovým příspěfkem tenkrát .. tzv. velkou komerci do roka dle smlouvy,což po nás už také neplatilo ..[ok] Dřívější zvyklosti znát ani moc nemůžu,bo jsem až pookupační dítko ..[vypravci]

ICQ 237-113-861
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2621
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 10:31:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já končil průmyslovku v ČT v roce 1979 a mat. vysvědčení mělo vzadu "doložku", že platí jako zkouška 29A, osobního pokladníka, dálnopisná zkouška ( muselo se chodit na nepovinný předmět "psaní na stroji" a umět aspoň 150 úhozů za minutu ). Zkouška 29C ( "velká komerce" ) se dělala zvlášť, i když to bylo hned po maturitě a v budově školy.
Miroslav Zikmund
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.27
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 18:41:48    Odkaz na tento příspěvek  

ad Výpravčíxy : dálnopisná zkouška - já jsem jí dělal někdy v 80. letech když do depa dodali dálnopis a nějaká data se posílala dálnopisem a někdo s tím musel umět dělat.
Tož byla to docela dobrá "dovolená" ve Výsluní. Paní školařka taky mluvila o těch 150 úderech za minutu, tak jsem oponoval, že na ekonomce se musí méně zvládnout v prváku v témže předmětu, že jaksi za 10 dní, reálně 9, se nikdo tohle nenaučí ... zkoušku udělali všichni, byť všema dvěma udělali za minutu několik desítek úhozů, mnozí ukazováčkem jedné ruky ...
Vladki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.97.14
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 14:11:33    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím všechny.

mam dotaz ohledně historie předpisů. Vzpomínam si, že v 80. letech jsem vídal na odjezdových návěstidlech malou cedulku se stejnym zeleným symbolem jako má výpravčí na výpravce.

Tuší někdo co to znamenalo? Dík za osvícení.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3181
Registrován: 9-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 15:52:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Je to tak zvaný „Plechový výpravčí” neboli Odjezdové upozorňovadlo. Umisťovalo se na odjezdová, cestová, vložená návěstidla a uzávěry koleje tam, kde bylo dovoleno aby výpravčí dal příkaz k odjezdu postavením návěstidla na návěst dovolující jízdu. Ke konci platnosti (do 30. V. 1992) došlo k takovému stavu, kdy by mělo tuto návěst pomalu každé návěstidlo, proto se zavedlo upozorňovadlo (klasická přeškrtnutá tabulka) s opačným významem.
Symbol výpravky byl černý (ta zelená je vyšisovaný smalt).

(Příspěvek byl editován uživatelem pepa_L.)

Pár obrázků ode mne...
Vladki
Neregistrovaný host
Odeslán z: 84.242.97.14
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 16:03:04    Odkaz na tento příspěvek  

Diky za info. Tusil jsem, ze to bude neco takoveho, ale chtel jsem si to potvrdit.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 239
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 20:43:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No podle me byl zeleno bily. Aspon co si pamatuju. Treba zst. Mlyny na ceskokamenickem zhlavi ho mely.
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12814
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 16:25:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já si taky pamatuju jen z-b. starou D1 nemam

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3005
Registrován: 3-2006

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 21:25:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

starou D1 nemam
Já jo. [happy]

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1899
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 15:53:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poslyšte, co vlastně (kromě §1) brání tomu, aby se dirigentovi telefonovalo z registrovaného služebního mobilu a nemuselo se vylézat z vlaku, odemykat domeček atd. atd.?

Svezl jsem se o víkendu do Adršpachu od Trutnova a celý zážitek je tím trochu pošramocený (odhláška se dělala i v Adršpachu bez křižování, a to jsou tam za velký prachy samovraty a civilizovanej perón).

Do JD to spolu přidalo snad 12 minut, to je spolu s kulervoucí rychlostí a a olezlým šukafonem opravdu "konkurence" jak aut, tak autobusů...
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7500
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 15:56:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pk..d : Na D3 nemusej mít funkční rádio ?
Výpravčíxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2633
Registrován: 11-2008
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:10:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Pikehead: To by předpisáři musely "změnit myšlení" a jít se podívat do provozu. D3 se provozuje podle stejných podmínek, jako by jsme byly v době před světovou válkou, kdy vrchol telekomunikační techniky byl "telefon na kličku". Vše se musí zapisovat, evidovat i když dirigent má všechny hovory nahrávané. Musí se "meldovat přesně závazné formulky" a ty se přísně kontrolují a podobně. [andel][vypravci]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6071
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:12:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: To závisí od PND3. Sú D3, kde sa to rieši rádiom a sú D3, kde nie.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7503
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:36:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak proti závazným formulacím nic, běžné třeba v letectví, hovorová kázeň a tak, z nedorozumění vyvstane průser raz dva.

Asdf : Jakto, nelze používat vysílačku místo tlf skoro všude ? (nemluvím o mobilu !)
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6073
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:42:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: [nene], pozrite sa do DYPODu. Je to tam krásne rozlíšené Je to dané aj tým, že koľkokrát musí rušňovodič pred jazdou v doprave skontrolovať napr. indikácie priecestí a pod.

(Příspěvek byl editován uživatelem asdf.)
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7504
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:44:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Provedu ! [wink]
Děkuji.
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1900
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 16:49:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výpravčíxy: Takže přece jen §1, připomněl jsem si tento úžasný instruktážní film, nepovedlo se mi spočítat kolik lidí tam tím křižováním vlastně zaměstnali, něco mezi 5 a 10. [happy]

Asdf: S rádiem těžko říct, jestli tam je - je to 047 - výkony slabá trať asi i za totáče, hodně kopců a k tomu prakticky celou dobu podél hranic.

Kromě dýchnutí prehistorie a §1 tohle ovšem stálo za to, protože z kokpitu nevylezl obvyklý model (= prošedivělý, lehce obtloustlý a nasraně se tvářící padesátník), ale 25 letá holka s culíkem. Nejdřív jsem žasnul, že si fíra posílá telefonovat rodinný příslušníky, ale pak jsem pochopil, že ten fíra - to byla ona. :-)
Šmajchl
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 621
Registrován: 9-2011
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 17:21:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Minimálně půlka D3 radia nemá - a 047 také ne - viz mapa SŽDC.
Často nebude ani plné poktrytí veřejné GSM.
Luxus vozby telefonních zápisníků s sebou existuje snad jen do Vejprt (a mimo SŽDC).
Pružinskij
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 385
Registrován: 4-2015

Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 17:51:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

VýprXY: Asi jinej kraj. U nás umíme mobily veřejný sítě. Na D3 mi vadí systémově jiné věci.
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7508
Registrován: 3-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 17:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Šmajchl : Já se tedy přiznám, že to tak nesleduju, a že čtvrt století po Spálovu 1990, kde zahynulo pěkných pár lidí a tehdejší ministr dopravy Nezval sliboval rychlou radiofikaci, to považuji za ukázku naprosté bezkoncepčnosti a nebojím se říci debility odpovědných ze SŽDC.

Pro mne hrozná mapa a rozhodně bych předpisově podpořil využívání GSM-P.
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6074
Registrován: 5-2007
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 18:28:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mladějov: Tak oni sú zodpovední dosť medzi mlynskými kameňmi, kde na jednej strane sú EÚ a nevýhody TRS, na druhej rozpočet a náklady na stavbu GSM-R. Navyše rádiofikáciu D3 je nutní podporiť o.i. stiahnutím indikácii z PZZ k dirigentovi.
djst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 312
Registrován: 8-2014
Odesláno Úterý, 29. prosince 2015 - 22:53:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Asdf: PZZ by se místo oddálení indikací od přímo dotčené osoby (strojvedoucí) někam na pracoviště dirigenta mělo je naopak strojvedoucímu co nejvíce přiblížit. Nejlépe někam, kde jsou strojvedoucímu jednoduše na očích - v tomto případě bych obhájil přejezdníky.

pokud mi chcete poslat mail, klikněte zde
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1901
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 30. prosince 2015 - 09:52:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

djst: Podobnou situaci řešilo JHMD tuším v Kamenici přejezdem na dálkové ovládání pro odjezd (kryto ze stanice klackem). Na diskutované 047 podobný problém u dvou D3 stanic ale nenastává.

Dálkový dohled nad PZZ asi nepůjde nahradit návěstěním fírovi (čímž neříkám, že přejezdník není dobrý nápad), ale podobnou telemetrii celkem snadno zvládá GPRS modul s adekvátním protikusem u dispečera.

(Příspěvek byl editován uživatelem Pikehead.)
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12827
Registrován: 5-2002

Odesláno Středa, 30. prosince 2015 - 16:41:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

D3 přes TRS (gdyž tam je) nebo mobil neni problém. způsob je uveden v prováděčkách. když je hovor nahráván, nic se psát nemusí. dycky se jako 1. způsob volí to, co se "nemusí platit". ale třeba hranice v č. sou jen mobilem.
přejezdy: gdyž je stažená indikace k dispečerovi, tak se v příslušné dopravně musí hlásit dycky, aby fíra věděl. gdyž je přejezdník, tak [kecal][nene] fše v prováděčkách

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1906
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 30. prosince 2015 - 22:46:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobo: to zní celkem rozumně, je nějaká šance, že se o této možnosti třeba dozví i soudruh, který má v gesci prováděčky na 047? [happy]
Bobo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12828
Registrován: 5-2002

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 12:34:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

se zeptej tam

kolisti = piráti chodníků
neosvětlený cyklista = žádný cyklista
jsem nucen používat automobil. na chodníku díky kolistům není bezpečno
http://www.stopkoureni.cz/