K-report
 

Staničář  

Diskuse K-report » Archiv 2015 » Hry a simulátory » Staničář « Předcházející Další »

Stanice a oblasti dle reálných vzorů

Stránky Staničáře na Facebooku

Šíření jakékoliv verze simulátoru je bez svolení autora zakázáno!

  Dialog Autor Příspěvky Stran Posl. příspěvek
Archiv diskuse Staničář do 16. 01. 2015Astrachaň60 16-01-15  12:53
Archiv diskuse Staničář do 10. 03. 2015Baresm60 10-03-15  20:06
Archiv diskuse Staničář do 24. 03. 2015Mašinist60 24-03-15  09:37
Archiv diskuse Staničář do 03. 04. 2015balik60 03-04-15  14:07
Archiv diskuse Staničář do 15. 06. 2015Juzi60 15-06-15  18:06
Archiv diskuse Staničář do 05. 09. 2015jurajl12360 05-09-15  20:07
Archiv diskuse Staničář do 22. 11. 2015MaBo60 22-11-15  00:29
  ClosedUzavřeno: Další dialogy již nemůžete zahájit.        

Autor Příspěvek
Miko247
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 115
Registrován: 12-2010
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 11:13:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

: Wlastimil : Máš aktualizovaný zoznam vozidiel??
Rongi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 98
Registrován: 5-2013

Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 13:16:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Volt1 Je to gvd od Tomka

[blesk]362 163[tramvaj] 362 001[satan]
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 16:25:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

For (pro) MaBo: Poprosit můžeš, ale ta oblast CDP Prerov E ještě není vydaná. Ještě prostě není hotová. Až bude hotová, tak věz, že autor to dá na vědomí.

Závěrem se omlouvám mr. Balikovi, že jsem odpověděl za něj bez jeho svolení. Ale věřím, že mr. Balik mi to odpustí [happy][lol]
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 11-2012
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 16:33:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Zeptám se, pracuje se nebo je v plánu pracovat na aktuálních GVD (osobní a nákladní) těchto tratí ?
Karlovarská dálkovina
Praha Holešovice-Kralupy n.V.
Plzeň-Cheb

Já jen, že jsou hotové jen se starými GVD. Nevím, jak silný provoz je na těchto úsecích, ale tuším, že Holešovice-Kralupy nebude lážo plážo. Bylo by fajn kompletně zaktualizovat GVD.

Předem děkuji za odpověď. [happy]
MaBo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 8-2013
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 20:42:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Call-man:
Aha, tak to jsem z té stránky skutečně nepoznal.
Díky za info, budu sledovat diskuzi.
MaBo
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 18
Registrován: 3-2015
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 22:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Volt_1:
jj, je to Tomkův GVD, někde asi o 5 příspěvků výše jsem se ho ptal na verzi bez zpoždění a bohužel neexistuje, prý ale jde udělat ve Stagu, takže přeji hodně štěstí
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 19
Registrován: 3-2015
Odesláno Neděle, 22. listopadu 2015 - 22:59:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

//edit:
Tak dřív [crazy]
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 7-2015
Odesláno Pátek, 27. listopadu 2015 - 10:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Chci se zeptat jestli by někdo neudělal Otrokovice-Vizovice prosím. Takovou malou odpočínkovou simulaci. Děkuji
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 3-2015
Odesláno Pondělí, 30. listopadu 2015 - 17:36:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To TatarskáČotka:
Jsem schopný k tomu udělat GVD, bohužel asi ne kolejiště [sad] Ale docela to tam znám i oběhy...
Budějický_ležák
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2015
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 09:46:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DOZ Holešovice asi je teď trošku jinak, ne? Po tom, co dokončili hlavák a nové spojení. Nevím, ale asi bude třeba předělat nejdřív schema. Ale rozhodně to nuda není, ale záhul taky ne, takovej střed, trojčička.[happy]


(Příspěvek byl editován uživatelem Budějický_ležák.)
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2198
Registrován: 11-2002

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 10:09:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
abych předešel zbytečným spekulacím a nepřiměřeným očekáváním [happy] :
1) Lanžhot-Modřice ještě s letošním gvd se pokusím dodat aspoň do "grafikonového Silvestra".
2) Jako náplast za zdržení předchozí oblasti přibude další nová přerovská dálkovina, ta už je připravena s příštím gvd.
3) Holešovice se budou v následujícím roce stěhovat do nového domečku, takže nemám v plánu oživovat starou verzi à la RC-JOP. Naopak u kolegy už se pracuje na grafikonu pro "nový sál", který si snad budete moct vyzkoušet dřív, než budoucí dispečeři pražského centrálního dispečinku.
4) Do žádné jiné ze starých oblastí teď nový grafikon nedělám, takže kdokoliv se chopíte iniciativy, bude to jenom vítáno.
Jen zhruba pro přehled, u kterých oblastí mám kolejiště v aktuálním stavu a má smysl je tedy znovuoživovat novým grafikonem:
Přerovské dálkoviny A, B, C, E, Brno-Třebová, Svinov-Opava, Břeclav, Praha hl., fiktivní Mělník-Kolín, Č. Budějovice spolu s okolními dálkovinami v jednom, karlovarská, blatenská, Plzeň-Cheb, DOZ Ústí hl., DOZ Děčín - tady mám koleje aktualizované podle nového stavu po zapojení západního nádraží.

2koridor.websnadno.cz
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 14:41:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To balik:
ad 2 - Asi tuším o jakou dálkovinu půjde.
Ale nechám se překvapit; něco bych ještě
napsal, ale nechci překazit tvé překvapení
[happy].
ad 3 - četl jsem, že se snad něco bude stavět
na Libni nebo kde...

Myslím, že se máme na co těšit [happy].
Držím palce při tvorbách nových simulací [ok]
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 14:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Budějovický ležák: Ano, po optimalizaci trati a větší modernizaci uzlu Pha to bude vypadat jinak. Jen jsem myslel, zda nebude jen aktualizace GVD (osobní a nákladní).[wink]; ono by to stačilo si myslím...[happy]
tomko2225
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 84
Registrován: 7-2013

Odesláno Čtvrtek, 03. prosince 2015 - 19:02:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

tááákže dokončil som GVD k masarykovemu nádráží ktoré sa už čoskoro stane minulosťou zapracovaná je 2.zmena GVD
application/rar
masna GVD 2014-2015.rar (995.3 k)

môj život je železnica
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 7-2015
Odesláno Pátek, 04. prosince 2015 - 18:15:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JachyHM: To nevadí. Já už jsem na nervách když někde mi hrozí 20vlaků.
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 514
Registrován: 6-2008
Odesláno Středa, 09. prosince 2015 - 17:59:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak sem udělal ještě pár oprav, co sem našel, opravenou verzi stahujte.
No a včil nás čeká už nový grafikon..
application/zipBrno 2015
Brno2015.zip (404.5 k)

Slaňour
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 57
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 09:26:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyšel nový Havířov verze 1.02

ODKAZ ZDE

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 27
Registrován: 7-2015
Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 15:09:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jupí konečně další verze Havířova :D Díky Zdendaki
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 58
Registrován: 6-2013

Odesláno Sobota, 12. prosince 2015 - 20:17:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Na www.2koridor.wsnadno.cz je nová simulace CDP Přerov F (nejde ještě stáhnout a není k ní obrázek)

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
Mzitka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2173
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 10:37:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

už funguje
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 59
Registrován: 6-2013

Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 10:53:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Super simulace. Dík

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 3-2015
Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 16:32:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Emm, můžeš mi prosím nějak vysvětlit fungování těch tvých oběhů? Mám v tom úplný guláš. Když je v jíznim řádě napsaný něco a v poznámkách, že to končí úplně jinde? [coze]
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2199
Registrován: 11-2002

Odesláno Neděle, 13. prosince 2015 - 22:24:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ahoj,
jak už bylo anoncováno, na 2koridor.websnadno.cz je nová oblast podle reálné předlohy (6.sál přerovského CDP, ovládání spuštěno před dvěma měsíci), s grafikonem 2015/16:



Instrukce jsou zapsány přímo u každého manipulujícího vlaku. Rozpojování/dobírání v Bojkovicách je většinou udělané tak, že vlak ukončíš (číslo vlaku zanikne, změní se na posun), rozpojíš a odpojený přední díl znovu načísluješ (CV). Pravidelné nákladní dopravy moc není, manipuláky z Valmezu obsluhují od Průsmyku po Slavičín, manipuláky z Veselí od Ostrohu po Bojkovice - mašina zajíždí na některé vlečky a vrací se zpět v předhlášené časy (dle poznámky). Přes noc si můžeš stanice zaskládat pp deponkama nebo zahustit náhodnou nákladní dopravou.

2koridor.websnadno.cz
Rumcajs
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 631
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 09:24:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: Jak je to vymyšleno s vlečkama v Uherském Ostrohu? Objeví se mi v pragotronu vlčeka, potvrdím ji a finito. U čísla posunu svítí vykřičník a za boha nesem schopný ho tozjet do stanice...
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2200
Registrován: 11-2002

Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 12:02:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rumcajs:
Chyba zle všechno špatně [proud] , nějaké překlepy v číslech. Pokud ještě na něco narazíš, dej vědět [wink] .
Opraveno zde

V Ostrohu má být chronologie správně takto:
- 1.82103 z "pražčárny" (UHO5338) v 09:20 kača sune na 5.SK zátěž pro 82100 a vrací se zpět na vlečku,
- 82103 z Veselí v 10:14, posunuje v Ostrohu od 10:22, mj. mašina zajíždí do "Dyasky" (UHO5336) se zátěží od 82103 v 10:40,
- 2.82103 z obsluhy Dyasky se vrací v 10:55, se zátěží pro 82100,
- 4.82103 samotná kača z pražčárny v 11:30 přijede vyzvednout prázdné vozy od 82103 a hned se s nimi vrací na vlečku,
- 3.82100 opět z pražčárny v 14:20 kača sune na 5.SK zátěž pro 82100 a vrací se zpět na vlečku,
- 82100 v Ostrohu posunuje v 16:40-17:20, ale už jenom dobírá a nikam nezajíždí.

2koridor.websnadno.cz
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 22
Registrován: 3-2015
Odesláno Pondělí, 14. prosince 2015 - 21:29:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Balik: A ještě se chci zeptat, ty určo budeš vědít, hráváme docela často s kamarádem síť, ale nikdy se nám nepovedlo, aby měl číslování (CV) i on... Vždy mám čísla jenom já v nabídce a on čisto. Nějaké rady? Doporučení? Samozřejmě až do doby co se připojí vůbec nic nedělám..
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2012
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 09:56:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik:
Čekal jsem trošku jinou dálkovinu, upřímně, očekával jsem úsek Bohumín - Mosty u Jablunkova (hranice se SR). To by mohla být taky zajímavá mapa, nevím a nemám tušení, jak je to tam s hustotou provozu - nákladní by mohla být docela silná (z Polska na SK) - můj názor...[happy]
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 515
Registrován: 6-2008
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 18:43:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JachyHm: Já, co mám vypozorované, tak čísla může tzv. klient přidělovat pouze za předpokladu, že ste spojení ve stejné síti pomocí lan kabelu, pokud wi-fi, tak to nefungovalo, ale je fakt, že sem síťovku hrával naposled..no už aspoň 4 roky..

Slaňour
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 3-2015
Odesláno Úterý, 15. prosince 2015 - 22:12:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slanour: Tak to je asi tím... hráme přes Hamachi, ale někdy to funguje... Ale nepodařilo se mi vypozorovat kdy [crazy]
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3416
Registrován: 12-2007

Odesláno Středa, 16. prosince 2015 - 11:30:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám takovej menší problém a nevím jestli je to konkrétní oblastí nebo celým Staničářem. Při odjezdu vlaku z oblasti se vlak zasekne těsně předtím než by měl z oblasti zmizet a nejde s tím nic dělat(ostatní vlaky se štosují za ním, ale ty pomocí F5 můžu otočit a vrátit se s nima), ale s tím prvním zaseklým nejde prostě nic dělat. Stalo se mi to nejdřív u Bohumína, směrem na Ostravu a teď i u trati Prosenice - Č.Třebová v tom místě, kde má vlak zajet do Olomouce.

Punk´s not Dead [happy]

Vision Days - Cesta do hlubin punkáčovy duše
Pardál
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 479
Registrován: 10-2008

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 12:01:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To se stane, když se přijme protisměrný vlak po stejné TK, ale pak ho zrušíte (smažete), než vyjede. Řešením je přijmout a nechat přijet (možná stačí ponechat vyjet a smazat) protivlak po stejné TK a pak už to bude jezdit normálně.
Lukyy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3419
Registrován: 12-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 12:22:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobře, děkuju [happy]

Punk´s not Dead [happy]

Vision Days - Cesta do hlubin punkáčovy duše
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 60
Registrován: 6-2013

Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 20:52:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Posílám tady obrázek k připravované simulaci:

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
JachyHm
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 3-2015
Odesláno Čtvrtek, 17. prosince 2015 - 21:45:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jéje, to jsem se bála... [proud]
Jsou tam dodržený, alespoň přibližně délkové poměry? Protože 3a je šturc, sotva na jednu loko a na 10a se vlezou dvě čtyřvozové 451čky za sebe [nene] Jinak už se moc těším [jidlo]
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 61
Registrován: 6-2013

Odesláno Pátek, 18. prosince 2015 - 14:56:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

JachyHm: Neboj, délkově jsou ty koleje rozdílné.

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 492
Registrován: 11-2007

Odesláno Pátek, 18. prosince 2015 - 17:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik: K CDP sál F Vlára. U os., které nechávají vůz v Boj. a dále do Bylnice pokračují do Bylnice sólo, tak, jízdní řád z boj. už není a to i když přečísluji v Bylnice vlak, tak má jízdní řád až z Bojkovic. A stalo se mně konkrétně u vlaku 4311, že mně zmizel v úseku Bojkovice město - Slavičín.Při obratu vlaku 4335/4338 jede vlak s vozem nikoliv sólo. Jezdím zde, tak jsme ochoten pomoci vychytat nějaké ty muchy. díky. Jinak parádní práce.
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2201
Registrován: 11-2002

Odesláno Pátek, 18. prosince 2015 - 22:58:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mirec_037:

Pokusím se vysvětlit původní záměr a Vy podle toho můžete ověřit, jestli funguje i u Vás. Pokud problém přetrvá, zkuste mi pak dát čísla konkrétních vlaků.

Takže: V Bojkovicích je to tak udělané schválně - znalí hráči už vědí, že když se rozpojí vlak v nácestné stanici, tak původní kmenové číslo zůstane přiděleno zadnímu odpojenému dílu (bez hnacího vozidla; namířením kurzoru na tuto část soupravy se číslo vlaku v pragotronu podbarví zeleně), zatímco přední část s motorem/mašinou se změní na posun (v pragotronu se podbarví červeně).
Proto "staničářoví grafikonisti" takový vlak (odpojující zezadu v nácestné stanici) formálně rozdělí na dva vlaky téhož čísla - jeden je přijíždějící do oblasti (z UHE, končí v BOJ, tzn. chybí mu v jízdním řádu časy mezi BOJ - BYE; v BOJ po příjezdu chviličku odstanicuje, pak by mělo úplně zmizet jeho číslo - sám se po uplynutí přednastavené příjezdové minuty změní na posun a z vlakové karty pragotronu úplně zmizí jeho číslo; pokud by se nezměnil na posun, je třeba to udělat manuálně namířením kurzoru a volbou F11). Teprve pak se může přistoupit k rozpojení soupravy a pouze předek se načísluje (levou myší na přední část s hnacím vozidlem, volba CV, vybrat číslo z roletky); tento druhý vlak je tedy vznikající uvnitř oblasti (z BOJ, končí v BYE, chybí mu v jízdním řádu časy mezi UHE - BOJ, má pouze odjezdy pro úsek BOJ - BYE) a měl by projet zbývající část trasy naprosto obvyklým způsobem a s dodržením všech odjezdových časů ve zbylých stanicích po cestě.

[Fígl je v tom, že v .xml souboru musí figurovat nejprve vlak vznikající (čas vzniku se zadá v čase T-1), zatímco vlak přijíždějící je až na pozdějším řádku (čas příjezdu se zadá v čase T, dle jízdního řádu).
Program Staničář pak ve své logice čte nejprve řádek týkající se vznikajícího vlaku z BOJ a zjistí, že žádnou takovou soupravu ještě uvnitř oblasti nemá, čili nad ním mávne rukou a jde na další řádek, tam vidí pod stejným číslem nabídku vlaku přijíždějícího do oblasti zvenčí a protože číslo zatím není blokováno/přiděleno žádné soupravě uvnitř oblasti, tak jej vezme a nabídne dispečerovi do pragotronu. No a pak záleží na správném chování hráče - kdyby se snažil načíslovat vznikající vlak v BOJ předčasně, tj. ještě v době, kdy uvnitř oblasti stále existuje přijíždějící vlak pod původním číslem, tak nový vlak téhož čísla nemůže korektně vzniknout. Pakliže ale starý vlak už se změnil na posun, je číslo zase uvolněno a program přijme volbu funkce CV - v xml si vyhledá nejbližší první řádek se zápisem vlaku onoho čísla, použije jej a dá mu vzniknout.
(Btw. to je zase jedno z omezení pro tvůrce grafikonu - pod stejným číslem vlaku může být v xml zapsáno prakticky neomezené množství variant přijíždějícího vlaku - různé dny, různé vstupy, jiné příjezdové časy, odlišné informace/pokyny, odchylné řazení, variantní koncové stanice, atp., ale může být pouze jedna jediná varianta vlaku vznikajícího - resp. další varianty zapsané do xml na pozdějších řádcích nemají smysl, protože - bez ohledu na datumové poznámky/jakákoliv jiná kritéria - Staničář při volbě CV vybere vždy pouze první "nejvyšší" variantu)].

2koridor.websnadno.cz
7755
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.48.48.23
Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 01:36:27    Odkaz na tento příspěvek  

Zdravim, chtel bych se zeptat v jake fazi je Ostrava hl.n.? Dekuji
Mirec_037
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 494
Registrován: 11-2007

Odesláno Sobota, 19. prosince 2015 - 11:31:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik: Děkuji za vysvětlení, funguje. Nějaké nasazení vozidel jsou trochu jiné než ve skutečnosti. Pokud budete chtít, jak to odehraju a vyzkouším, tak bych napsal. Jezdím zde jako fíra. Čísla kolejí nevím, zda je to myšleno taky jen dle staničáře kvůli cesťákům nebo ne, ale někde jsou úplně jiná. Ale jinak děkuji.
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 7-2015
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 09:09:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ohledně CDP F a to že v Luhačovicích kdy jsem mněl Os 14310 a to že vůbec nechce jed ,kdyžtak tu jsou snímky.
Ťuhýk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 608
Registrován: 4-2003
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 13:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tetko z Tatar: A máš ho dobře otočený - přenáší se ti číslo vlaku na trať? Teď jsem to zkoušel a normálně mi odjel...[masinka]
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 31
Registrován: 7-2015
Odesláno Neděle, 20. prosince 2015 - 16:19:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mněl jsem ho otočený správně ale nechce jed.
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 516
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 16:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TatarskáČotka: Co máš za verzi Staničáře? používáš poslední známou verzi 2.3.0.46?

Slaňour
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 32
Registrován: 7-2015
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 18:16:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slanour omlouvám se já jsem zjistil že jsem kretén a ten vlak právě mněl jed v 10:42 ale já jsem mněl v Simulaci ještě 9:42 takže se omlouvám. Verze staničáře 2.2.2.2
Slanour
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 517
Registrován: 6-2008
Odesláno Pondělí, 21. prosince 2015 - 21:22:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

TatarskáČotka: Novější oblasti jsou dělané nebo spíš uzpůsobené na poslední známou verzi 2.3.0.46

Slaňour
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 33
Registrován: 7-2015
Odesláno Úterý, 22. prosince 2015 - 11:15:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky a stáhl jsem si i tu teď známou verzi.
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 06:12:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Balik: Tohle Vy budete určitě vědět.
Z jaké oblasti či traťového úseku je mapa na monitorech pracovníka na tomhle odkazu ?:
http://ekonomika.idnes.cz/konec-sporu-kdo-pojede-prvni-vlaky-dost aly-jasna-pravidla-p3o-/eko-doprava.aspx?c=A151221_143246_eko-dop rava_suj

Předem díky za Vaši odpověď.

A hezké svátky [wink][happy]
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 850
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 08:21:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Odhaduji že oblast na monitorech není v ČR, už jen podle toho že na stole je pouze jedna klávesnice, to u nás není možné :-D
Ťuhýk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 609
Registrován: 4-2003
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 09:36:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak nějak to odhaduji ne něco německého, viz např. reportáž zde: DB Netz
A k tomu fotogalerie a pár fotek v její spodní části: Foto
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 63
Registrován: 6-2013

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 09:38:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky bych řekl, že to je Německo

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
Noltha
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 851
Registrován: 11-2005

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 10:01:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No já bych řekl, že je to Rakousko, když tam na nástěnce je cedulka ÖBB.
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 25
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 10:10:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Škoda, myslel jsem, že to bude nějaká dálkovina u nás...Přístup k plánkům na nádražích nemám. Myslel jsem, že to bude něco typu třeba Bohumín - hranice SK - Čadca s odbočkama na Petrovice u Karviné - PL a z ČT směr Havířov; nebo nějaké pracoviště v Praze pro tratě z Libně na Hostivař a tam na jihu.

Každopádně díky za reakce.

Hezké svátky všem [happy]
balik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2202
Registrován: 11-2002

Odesláno Středa, 23. prosince 2015 - 13:30:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Call-man:

Odkazovaný obrázek je z Betriebsführungszentrale Wien ve Favoritenstrasse. (U ÖBB-Infrastruktur už funguje všech pět centrál - Wien, Villach, Linz, Salzburg a Innsbruck, zapojování tratí je postupné).
Nahoře jsou přehledové monitory informační nadstavby dálkoviny (zde od Thales), samotné stavědlo je dole.
Na reliéfu levého monitoru je vidět uzel Wien Meidling (Mi) - odstavné nádraží Wien Matzleinsdorf (Mat, uprostřed je vidět takové jejich "THÚ") - nové perony Wien Hauptbahnhof (Wbf) - nad kolejištěm probíhá dvoukolejná spojka směr Wien Mitte.
Rozplet v Meidlingu je patrný ve směrech
- Liesing (Lg, trať 105 Südbahn),
- Hütteldorf (Hf, po staré trati 122),
- trochu se ztrácí vyústění Lainzer Tunnel ve směru Knoten Hadersdorf (Hf H2, po Neubaustrecke 130; v Hadersdorfu se mimoúrovňově vykřižovávají směry Neubaustrecke směr Wienerwald Tunnel se starou Westbahn),
- Inzersdorf (Iz, trať 106), je vidět i tu "šlajfku" (nadjíždí Südbahn) směr Hf.



Pravý monitor jen tak z hlavy nepoznám, to se budu muset podívat na plánky, až bude víc času.

Jestli se nepletu, dole na stavědle (ve standardu "EBO" elektronische Bedienoberfläche - jakési rakouské "JOP") by právě měly být vidět perony Wbf a nová Ostseite Of s rozpletem směrů na Simmering/Stadlau a Grillgasse/Zvbf).

Doma mám těch obrázků postahovaných spoustu (to je tak někdy na ukázku a okomentování u piva), něco jsem do oka dostal, ale čerpám jen z otevřených zdrojů, tak se rád nechám poučit, pokud bude mít někdo aktuálnější info.

Pro základní prostorové zorientování pomůže aspoň Netzkarte. Jinak pro zájemce hlavně starších rakouských zabzař (od mechanik až po nádherné reléovky) vřele doporučuji pokladnici na stellwerke.blogspot.cz. Rakouský "K-report" pro dlouhé zimní večery najdete na bahnforum.info, překladač drážních místopisných zkratek (bez kterého se jinak nehnete, protože to - zdá se - znají a používají všichni, takže se neobtěžují vypisovat s plnými názvy) na hauptsignal.at.

2koridor.websnadno.cz
Proxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 9-2010
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 01:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To Zdendaki:
Moc pěkné ten HK ,jen malá chybka: mezi 5b a 7b není žádný peron. Jezdím tam denně, tak to vím. Nezlob se, nemyslím to zle. Jsem rád, že někdo vytvoří něco nového. Jen si říkám, zda by to nemělo být opravdu dle skutečnosti. Pěkné svátky.
Proxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 9-2010
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 01:59:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Zdendaki:
A ještě jsem si všiml, že mezi 5a a 5b máš obráceně seřáďovací návěstidlo Se8. Je z 5a směrem na 5b a 7b. A ze severu i z jihu je na vjezdu do depa taky seřaďovací návěstidlo. I na vjezdu do areálu myčky.
zdendaki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 6-2013

Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 07:57:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proxy: Návěstidlo Se 8 opravím, na plánku je divně zakreslené (viz. plánek) Zdálo mi to nějaké pochybné [crazy]

Nástupiště mezi 5b a 7b kolejí jsem už doplnil, ten obrázek není nejnovější [happy]

Vjezdové Se 301 do DKV není nutné, protože DKV v simulaci neřídíte

Staničář.wz.cz [pozor] [new]
Asdf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6050
Registrován: 5-2007
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 16:57:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Call-man: U nás sa na takto veľkých diaľkovinách zatiaľ razia skôr veľkoplošné zobrazovacie panely.
Call-man
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 26
Registrován: 11-2012
Odesláno Čtvrtek, 24. prosince 2015 - 22:58:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

balik:
Děkuji za velmi vyčerpávající "elaborát" (myslím to v dobrém slova smyslu). [wink][happy]
Proxy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 45
Registrován: 9-2010
Odesláno Sobota, 26. prosince 2015 - 01:16:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Zdendaki:
Opravdu to na tom plánku mate. On ten trpasličí seřaďák je umístěn pod sřechu nástupiště, tak jestli proto to mají tak zvláštně namalované. Jinak se těším až si to s velkou radostí zahraju. Tedy pokud budeš ochoten to veřejně zpřístupnit??? Je to trochu srdcovka, protože jezdím pod depem v HK, ale ještě vetší srdcovku mám Pardubice, tam jsem totiž začínal jezdit. Nemáš v plánu udělat i Pardubice???
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 42
Registrován: 7-2015
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 13:54:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdo si ze mně dělá prdel?SC 503 a divné řazení? A v simulované stanici CDP F.


To je celé řazení soupravy.
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 250
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 16:28:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

[biggrin] asi silvestrovský vtípek. Jinak přeji všem do Nového roku hodně zdravíčka,štěstíčka a pohodičku! PF 2016!!! [vypravci]
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 43
Registrován: 7-2015
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 16:44:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jj Tobě taky. JSI PRVNÍ KDO UHODL ŽE TO BUDE NĚJAKÝ VTIP. Ano chtěl jsem to zpestřit když nám končí ten rok.
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 44
Registrován: 7-2015
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 16:46:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale takové řazení by se hodilo v reálu [proud] ,ale nevím jestli by Orchestrion by tolik vozů utáhl ,ale jinak jako takový malý SuperCity se hodí do každé vesnice :D
Mw36
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 251
Registrován: 3-2009

Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 18:38:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by Orchestrion dohrál [biggrin]
TatarskáČotka
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 46
Registrován: 7-2015
Odesláno Čtvrtek, 31. prosince 2015 - 19:49:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pravda ,ale v reálu by se to hodně hodilo [happy]