K-report
 

Digitální ovládání kolejiště  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Modely a modelářství » Digitální ovládání kolejiště « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
3973
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 410
Registrován: 9-2009
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2013 - 15:26:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Máte někdo zkušenost s digitalizací 434 od Kleinmodelbahn? Na analog mi to jezdí bez problémů, je tam normální 8pin, ale když tam dám dekodér hlásí to ERR02.

AO 53-54
Rudolf
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 66
Registrován: 4-2004
Odesláno Pondělí, 21. ledna 2013 - 18:34:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Digitalizace 434.0 od KMB je bez problémů.
fira66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 12
Registrován: 11-2011
Odesláno Sobota, 09. února 2013 - 22:23:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, měl bych dotaz. Mám několik bastardů od PIKA a přecházím z analogu na digitál. Tedy vkládám dekodéry do patic. Někteří bastardi jezdí a svítí tak jak mají, jiní s tím samým dekodérem sice jezdí, ale nepřepínají osvětlení dle směru, nebo pokud otočím konektor o 180°, tak nesvítí vůbec. Koukal jsem, že ti bastardi, co fungují správně na digitálu, mají trochu jiný tišťák a tři dráty k čelní desce s LEDkama. Ti druzí, co nefunguje správně osvětlení na digitálu, mají jen dva dráty k čelním deskám s LED. Na analogu bylo vše v pohodě u obou typů bastardů. Máte někdo s tím zkušenost? Dá se s tím něco udělat, aniž bych musel měnit tišťák? Přidat dráty není problém, ale v tom oboustranným tišťáku se prase vyznej.... Dík za odpovědi.
Kermit
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 270
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 02:30:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

fira66: Je to známý problém. V minulosti Piko případně bezplatně vyměnil tišťák.

(Příspěvek byl editován uživatelem Kermit.)
fira66
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 11-2011
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 09:58:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kermit: Zkusím kontaktovat zástupce pro ČR pro PIKO p. Haška z Nexesu, snad mi poradí. Nicméně jsem mezitím experimentoval a pokusil se upravit tišťák dle novějšího bastarda. Jde o to, doplnit diodový grétzův můstek a přidat přívody k destičkám s LED diodami, dále proškrábnout několik vodičů na tišťáku, přepojit srážecí žárovičku a nakonec je nutné upravit i záslepku (propojku) 8pin konektoru. takže výsledek je ten, že lok správně svítí na analogu i v digitálu. Zkoumal jsem i některé jiné lok od PIKA, co mám a některé, zejména starší, co mají rozhraní, tak je problém v podstatě stejný.... Takže je pořád co řešit.
Tramvajeplzen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 286
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:08:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den mám dotaz zda se dá digitalizovat pojezd od pana Pletichy a zda nevíte jakým způsobem.případně mě kontaktujte na mejlu laguna5p1@centrum.cz

(Příspěvek byl editován uživatelem tramvajeplzen.)
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 559
Registrován: 3-2004
Odesláno Středa, 15. května 2013 - 14:17:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobré odpoledne, nemá někdo z vás modely v TT od Rubikonu, případně jaké jsou s nimi zkušenosti při digitálním provozu? Díky.
Zmar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 736
Registrován: 5-2009
Odesláno Pátek, 31. května 2013 - 18:36:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dovedl by mi někdo poradit, jak otevřít Uhlenbrock Intellibox ? Potřebuje v něm vyměnit výstupní transistory a neumím se dostat dovnitř. Zespodu tam je asi 5 děr, ve kterých tuším cosi jako šrouby, jenomže mají hladkou hlavu bez drážky, kříže či čehokoli podobného.

Hloupý, kdo nebyl na Fuji.
Ještě hloupější, kdo tam byl dvakrát.
Japonské přísloví
modeller
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.13.126.66
Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 09:38:07    Odkaz na tento příspěvek  

Jacek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 673
Registrován: 9-2003

Odesláno Pátek, 28. června 2013 - 17:17:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

modeller:
nevím, asi tomu nerozumím, nebo tam píšou bludy. Nebo je to nějaký doslovný překlad...

Mnohonásobnou a vícenásobnou trakci umí už dávno jiné plnohodnotné centrály, adresy lokomotiv se při tom pochopitelně nemění, jaký by mělo smysl, kdyby měly obě mašiny v soupravě stejnou adresu.
Toto by např. nešlo, viz první tři videa
http://www.jacek-modely.cz/videa/

Stránky o skutečné, modelové i virtuální železnici
http://jacek-modely.cz
Jirka_j
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 576
Registrován: 3-2004
Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 08:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nevím, jestli jsem se na to už tady někdy neptal. Chtěl bych do lokomotivy dát dekodér Kuehn a mám centrálu Lenz. Bude to bez problémů chodit? Kdysi jsem dal do jedné lokomotivy něco jiného než Lenz (už ale nevím, co to bylo) a lokomotiva dělala psí kusy (blikala místo aby svítila a ještě pár dalších vylomenin). Díky.
Bechyně
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 1-2013

Odesláno Pátek, 18. října 2013 - 18:54:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, nemohl by mi někdo poradit... mám základní ovládání ROCO Multimouse a chtěl bych si pořídit Digitální signalizaci návěstidel S-com. A nevím zda je S-com kompatibilní s Multimaus. Předem děkuji za odpověď.
Markyman
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 470
Registrován: 11-2007

Odesláno Neděle, 03. listopadu 2013 - 15:10:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, neviem mi prosím niekto poradiť? Pomaly prechádzam na digitál. Mám digitál od Roca s Multimausom, pričom mám len 2 loko s dekodérmi a aj tie som s nimi už zakúpil. Vôbec sa nevyznám do dekodérov a neviem čím sa líšia a ako odlíšiť dobrý od zlého. Nevedel by mi v tom niekto pomôcť? Najnovšie mám 3 modely v H0 do ktorých by som chcel zakúpiť v najbližšej dobe dekodér a to OBB 2016 a OBB 2043 od ROCA a OBB 5022 Desiro od Pika. Nevie mi niekto poradiť aj nejaké vhodné dekodéry pre tieto modely? Zatial s digitálom len začínam a som študent, takže aj cenovo aby boli dostupné.