K-report
 

Všeobecná modelářská diskuse  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Modely a modelářství » Všeobecná modelářská diskuse « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Marťa_rak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4903
Registrován: 6-2006

Odesláno Úterý, 15. ledna 2013 - 13:33:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moji starší bráchové, jinak zaměstnaci ČD v Plzni, se ve svém vzácném volném čase, pustili po přestěhování, do vytoužené stavby nového rozšířeného kolejiště v měřítku H0.

Přeji jim, ať se jim dílo daří.

http://smoubernvald.rajce.idnes.cz

http://www.loko-film-tv.cz
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5559
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 16:23:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolega, co teď začal s lepením plastových modelů shání ředidlo na barvičky. Používá e-mailové barvy Revell, pár barviček Humbroll a pár historických kousků Agama.

Dá se na tyto barvičky použít nějaké "průmyslově" vyráběné ředidlo typu S6006, nebo se musí kupovat ta malá a a drahá značková ředidla? Rád bych mu něco poradil, ale osobně lepím z papíru a starosti o ředidla jdou mimo mě :-)
Polabský
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 431
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 20:21:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Suky:Tento dotaz bych pověsil na vedlejší vlákna K-Reportu, u dospělých gumokólistů, tady se nechytíš
Beňa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 6-2007
Odesláno Čtvrtek, 17. ledna 2013 - 21:49:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

já mám na syntetiky už roky S6005
flyingdenis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 11-2012
Odesláno Středa, 23. ledna 2013 - 00:00:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Petrspk

velice hezká práce.... jen ať jim to roste... vždy se na takovou práci koukám s úžasem.
Vojtik
Moderátor

Číslo příspěvku: 5597
Registrován: 2-2007

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 17:53:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Drží barvičky Agama či Revell na kovových dílech (drátky, špendlíky), nebo se mám podívat po obyčejných barvách na kov? Potřebuji něčím natřít kovové doplňky k papírovému modelu...
Petr_k
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8721
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 07. února 2013 - 17:54:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

drží.

"Hloupost světem netáhne. Někde se tu usadila a škodí."
mastanec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 11-2012
Odesláno Pondělí, 18. února 2013 - 20:23:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

brouzdal jsem dnes na netu po barvach ral, prevodnik RAL <> RGB se zacal objevovat v napovede.

treba se to bude hodit tem co tvori barevne obtisky a modely na pc:

http://www.pats.ch/formulaire/unites/unites11.aspx

nebo

http://www.ralcolor.com/

ta druha se mi libi vic :-)

H0 CSD III. - IV. bude Digi. Ziji na smaragdovem ostrove.
Zlámalík
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 23. února 2013 - 22:40:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A pak taky toto: Model paint database. Načtení barvy ze vzorku, převod do tabulek, odchylky, volba druhu barvy... Je toho dost, když přijdete na všecky fígle.
Mahel
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1289
Registrován: 6-2004
Odesláno Neděle, 03. března 2013 - 19:33:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen malý problémek - pro tisk je potřebný převod do CMYK. Převod RGB - CMYK je sice možný, ale může být zdrojem odchylek, protože ty systémy jsou jen částečně kompatibilní. I tak proti skutečné barvě mohou být odlišnosti, což je dáno fyzikálními principy skládání barev ze základních složek.
Hansst
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 369
Registrován: 7-2006

Odesláno Neděle, 10. března 2013 - 19:43:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Prosím, máte někdo český návod k XTrackCAD. Prosím na mejla. Díky, díky

Nejlepší stránky o železnici? no přeci http://www.svetzeleznice.wz.cz
Moderní deskové hry, společenské hry, hrací karty, puzzle a mnoho dalšího na http://www.hranibezhranic.eu
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 258
Registrován: 12-2008

Odesláno Neděle, 24. března 2013 - 22:29:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím, mám skromný dotaz. Jak máte přikryté kolejiště aby se na něj neprášilo? Je nějaký osvědčený způsob? Děkuji.

our comMUNIty
Pan Y
Neregistrovaný host
Odeslán z: 212.79.110.68
Odesláno Pondělí, 01. dubna 2013 - 21:18:51    Odkaz na tento příspěvek  

Já to původně řešil přetáhnutím kolejiště malířskou folií, ale to se mě časem ukázalo jako nevyhovující ( zdlouhavé sundavání a opětovné nasazování), navíc při delší odstávce, třeba přes léto je nutné folii vyměnit za novou.Teď aktuálně vyrábím něco jako akvárium:-) z polykarbonátu 3mm silného. Stěny jsou 20cm vysoké z toho 2cm jsou v liště (na kolejiště na základ. desku používám 2cm dřevotřísku).Boční stěny budou vyjímatelné pro snadnější manipulaci na kolejišti, jsou pouze nasunuté v liště, horní desky snad s nějakou podpěrou uprostřed kolejiště udrží správný tvar.
Nevýhoda tohodle řešení je jak jinak než cena, ale vzhledem k ceně modelů to zase nění tak moc:-)
5233
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 260
Registrován: 12-2008

Odesláno Pátek, 05. dubna 2013 - 22:22:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Díky za tipy. Taky jsem přemýšlel o fólii. Ale mám tam stožáry s vedením a tak to asi nebude ono. To akvárium nemusí být špatné. Ještě jsem uvažoval o roletě.

our comMUNIty
MATH
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 76
Registrován: 7-2012

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 13:12:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli někdo nemáte zkušenosti s uchycením kolejiště pod stropem a jeho spouštěním?
U nás v bytě je to jediná možnost, jak mít kolejiště, ale nevím si rady, jak to vyřešit, aby se dalo kdykoliv bezpečně spustit dolů a hlavně aby bylo bezpečně pod stropem, aby mě to jednoho krásného dne nepřizabilo

Předem díky za rady :-)

Nejhorší srážka je ta s blbcem...
Puberťák + krabička ≠ kindermafián
Richteol
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 101
Registrován: 1-2011

Odesláno Pátek, 24. května 2013 - 16:03:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zdravím panové modeláři.
Hodlám pořídit modeléřskou stříkací pistoli, ale nevím jakou, máte s tím někdo zkušenost co se komu osvědčilo atd. Nechci do toho moc investovat, tak do 1 tisíce Kč. zas tak moc těch modelů nepostavím. Stavím modely vláčků TT. Mám pár typů: http://obchod.agama-model.cz/cz-detail-236593-mar-aerograf-ew-600 0r-tryska-0-3mm.html, http://www.airbrush-fengda.cz/store/modelarske-strikaci-pistole_1 0030.html ,ale je lepší se zeptat zda s tím nemá někdo zkušenost než něco koupit co stojí za prd. Takových výrobků je bohužel na trhu čím dál tím více. Děkuji za případné typy a rady.
Bechyně
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 1-2013

Odesláno Sobota, 01. června 2013 - 17:46:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den, poradíte mi někdo, kde bych mohl sehnat nějaké Free programy na tvorbu papírových modelu?
robo72
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2013
Odesláno Pátek, 06. září 2013 - 01:07:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rád by som poprosil o radu pri rozmiestňovaní drátovodných stĺpikov na šírej trati.
Konkrétne vzdialenosti medzi stĺpikmi na trati a umiestnemie pákového doťahovača medzi stanicou a vjazdovým návestidlom ,respektíve po akej vzdialenosti od hradla či stanice je vhodné umiestniť pákový doťahovač.
Ďakujem za odpoveď.
stadler
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.253.39
Odesláno Pátek, 20. září 2013 - 21:12:22    Odkaz na tento příspěvek  

Dobrý den.Rád bych si postavil model T448.0569 v TT.Mohl by mi někdo tuto vystřihovánku věnovat.Předem moc děkuji.
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 508
Registrován: 5-2012
Odesláno Neděle, 20. října 2013 - 20:28:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Má někdo zkušenosti z mechanickým zatravňovačem? A taky asi nic jiného než stavebnice tramvají neseženu, ne?
Kůň
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 215
Registrován: 1-2012

Odesláno Neděle, 20. října 2013 - 20:29:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71: Co sháníte jiného než stavebnice tramvají? Jsou i stavebnice osobních a nákladních vagonů, lokomotiv...

Každý má právo na můj vlastní názor.
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 509
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 21. října 2013 - 17:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Myslím konkrétně tramvaje. O odlitcích jsem slyšel, ale už nestihl. Klidně bych model zkusil, ale jelikož jsem modelářský patla, tak nechci riskovat zničení drahé stavebnice
Karbanátek99
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 39
Registrován: 6-2012
Odesláno Pondělí, 21. října 2013 - 17:37:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71 Levnou stavebnici tramvaje neseženete, je to hodně okrajová záležitost, takže tak 90% artiklů, je tak 700 kč a víše (stříkané stavebnice od Barneta a odlitky, celkově... teda možná by se dalo něco sehnat na burze, ale s tím já zkušenosti nemám). Jediné co mě napadá, k doporučení je, vcelku hezká a obsáhlá stavebnice sovětské tramvaje CH (v azbuce X), od Military Wheels za 460 kč. ke koupi, třeba tady
Takhle to vypadá:
odkaz
odkaz

(Příspěvek byl editován uživatelem Karbanátek99.)
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 510
Registrován: 5-2012
Odesláno Pondělí, 21. října 2013 - 18:20:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji, já jsem přes českou řadu T (ne pseudo T - 14T+15T). Ptal jsem se odlitkáře (ten co dělá průhledné) a už je prý nedělá. Já si vlak udělám, ale modelářské to úplně není. Nicméně děkuji
David_pecina
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 654
Registrován: 11-2003
Odesláno Úterý, 22. října 2013 - 08:16:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

81-71: napište na yozoyozo@gmail.com a poptejte se na dostupnost dílů na t3 a k2. naposledy jsem kupoval skříně t3 za 10eur

Všichni jsou blázni, jenom já jsem tramvaj T3.
https://www.facebook.com/#!/ModelariMhdPodbaba
81-71
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 601
Registrován: 5-2012
Odesláno Čtvrtek, 19. prosince 2013 - 21:21:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

David Pecina: Napsal jsem a už jsem obdržel. Výborné a dokonalé! Kdo je zvyklý na Molatu, ten u tohoto výrobku měsíc nezavře ústa... Děkuji za kontakt, výrobce je velmi vstřícný
Krakatice
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.248.118.232
Odesláno Sobota, 28. prosince 2013 - 09:00:14    Odkaz na tento příspěvek