K-report
 

Archiv diskuse Podorlické tratě do 29. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Podorlické tratě » Archiv diskuse Podorlické tratě do 29. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8701
Registrován: 8-2004

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 20:41:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000, 23.4., 00:14:
Já prosím jen konstatuji fakta a hodnotím vývoj jízdního řádu. Nepodsouvejte mi proto laskavě věci, které jsem nepsal.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Videosen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 78
Registrován: 3-2013
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 21:53:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil: Otovice: S nápadem přišel pan Jiří Kučera v roce 1993 (před tím a v tom čase nepadlo dle mého názoru o šutru ani slovo), od té doby na věci intenzivně pracoval. Kde jste přišel na tu potřebu vozit tudy štěrk, netuším. Je Vám známo konkrétně kdo a kdy takovou věc prosazoval? Nebo jde opět o nějaký dohad?
kokos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 23:09:52    Odkaz na tento příspěvek  

Videosen: Já stále nechápu, proč ten štěrk vyvracíte. Vždyť by to byl jediný pádný argument pro obnovu. Takže na vašem místě bych byl za ten "dohad" rád.
Videosen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 79
Registrován: 3-2013
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 05:56:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kokos: jak mám obhajovat to, co podle mého názoru neexistuje?
Pochopitelně si jsem vědom, že by nákladní dopravce platil za dopravní cestu a tím jasně podpořil celou věc. Já ten štěrk nevyvracím, ale ptám se, kde Otto pospíšil bere informace.
Ještě jinak - dohad už něco někdy postavil? Já bych řekl, že naopak dohady věci kácí!
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1226
Registrován: 7-2002
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 09:48:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak kdopak se s kym špatně (ne)domluvil, že Katy jely dál až v úterý po poledni, přitom byly v Meziměstí v pondělí před polednem. Rivové nájemné běží....
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2781
Registrován: 4-2006
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 13:29:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kade: Třeba někdo zapomněl objednat výpravčího do Mieroszówa.
Halbstadt
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1135
Registrován: 9-2006

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 21:16:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trasa pro Katy bylo do Polska objednaná na úterý.
Pára do Wolstyna přes Lichkov pojede zítra.
Lokofan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 125
Registrován: 9-2007
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 08:50:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kade,S200,Halbstadt: Jak to sleduji, tak Katy zatím jely každý týden. A prázdné vozy jezdí obráceně kudy? Nebo se následně někde ztrácejí, což by v Polsku nebyl první případ?
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 09:11:06    Odkaz na tento příspěvek  

Rozcuchanej Jarda jede ...

http://pardubice.idnes.cz/radni-dusek-chce-zpatky-miliony-z-oreda -po-byvalych-sefech-p38-/pardubice-zpravy.aspx?c=A130425_1921411_ pardubice-zpravy_jah

Radní Dušek chce zpátky desítky milionů z Oreda. Po bývalých šéfech

Náměstek pardubického hejtmana pro dopravu Jaromír Dušek se chystá podat trestní oznámení na bývalé šéfy společnosti Oredo. Říká, že v uplynulých letech způsobili kraji škodu za desítky milionů korun.
Kade
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1227
Registrován: 7-2002
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 11:08:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Trasa pro Katy bylo do Polska objednaná na úterý.
A proč?

Prázdné jezdí přes Wroclaw, už taky jezdily před koncem vozovek na Meziměstí (to nejezdí uceleně, kvuli rivovému nájemnému se to postupně hrne pryč po vykládce). Tarifní politika PKPC prostě trasování této přepravy docela dobře staví na hlavu
Sag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2565
Registrován: 6-2007

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 18:22:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jel po trati 026 měřící vlak se 750 287-5

Vojtikj
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 678
Registrován: 10-2008

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 00:05:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud to byli vozy od plechů (katy) tak se vraceli dneska přes Lichkov na 44250.
Pepa_l
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2617
Registrován: 9-2005

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:18:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Něco nepravidel ze čtvrtka...

Krojca
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6
Registrován: 6-2012
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:30:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Fotecky dobre. Nevite priblizny cas nedelniho
navratu bulika z polska?

(Příspěvek byl editován uživatelem krojca.)
Otto_pospíšil
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 458
Registrován: 9-2009
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 12:24:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S nápadem přišel pan Jiří Kučera v roce 1993 (před tím a v tom čase nepadlo dle mého názoru o šutru ani slovo), od té doby na věci intenzivně pracoval. Kde jste přišel na tu potřebu vozit tudy štěrk, netuším.
Už to je déle, ale o tom štěrku byla reportáž v TV. Tuším, že i starostové se k tomu vyjadřovali... Zatímco o p. Kučerovi jsem při vší úctě neslyšel. Ale takových "nadšenců" jistě bude víc...
S podobnými lidmi jsem se párkrát viděl - vždy to bylo v duchu "bylo by hezké, kdyby... (a kdyby to zaplatil stát/kraj)". Sice toho p. Kučeru neznám, ale kdyby svou "intenzivní snahu" projevil tím, že by zal nářadí do ruky jako kdysi jeho předkové, ta trať by byla (a ještě by mu mohla patřit). Ale ono je jednodušší dneska lobbovat, dřív nebo později se i na největší kravinu může chytit nějaký politik, který ty prachy dotlačí (resp. oknem vyhodí), že?
Opakuji, nemám čemu fandit.
Videosen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 80
Registrován: 3-2013
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 21:10:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Otto_pospíšil: Čemu nefandíte je naprosto Vaše svobodná vůle, Vaše věc, na to jsem však nereagoval. Domnívám se ale, že už není správné věci překrucovat tak, jak to udělali novináři. Motiv novináře je znám, čtenější jsou informace typu bububu ! Netuším ale co k tomu vede Vás, proč zcela bez jediného údaje překrucujete celou věc kolem obnovy. Víte kdo tlačil vozit šutr peáží? Víte proč by to dělal? Dáte konečně nějaké informace o Vašem tvrzení?
Na žádném jednání se neobjevil jeden jediný člověk, který by se o převozu štěrku jen slůvkem zmínil (možná je to pro věc škoda-poplatky za DC)!
Jestli Vy jste neslyšel o panu Kučerovi ještě neznamená, že věc nebyla mnoho let předem dána na veřejnost. Dám příklad. Chodím často do lesa, na krku mám víc, než pět křížků. Nikdy jsem neviděl v lese jezevce, ale to neznamená že neexistuje.
Ekoter
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.7.157
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 09:41:08    Odkaz na tento příspěvek  

Abychom změnili téma: Kolik cestujících nám teď jezdí mezi Dolní Lipkou a Hanušovicemi v průměru na 1 spoj. Dva? Nebo tři?
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 09:49:47    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kolik jezdí cestujících na této trati ale vím že vlakvedoucí má za odpolední jízdy slušnou tržbu. Myslím si že by se měl provoz na tuto trat vrátit v plném každodenním provozu.
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1271
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 09:56:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koudelny.k: A kde by se tam ti lidé v pracovní dny vzali, když tam nikdo nejezdil? Totiž mít prázdný vlak po druhé odpoledne z Hanušovic, to si přímo říká o obnovení provozu...

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:11:28    Odkaz na tento příspěvek  

No když někdo zastaví provoz na takové spojující tratě s Pardubickým a Olomouckým krajem a vlastně i v podhůří Jeseníků tak je jasné že si lidé a cestující odvyknou. To je jako z nádražkamai. V Zábřehu spravili nádraží a restaurace tam nebyla v provozu tak dva roky. Potom si jí vzala jedna podnikatelka do nájmu a vše bylo jak má být. Sice tam nebyla kuchyn ale dalo se tam najíst a napít. Ze dne na den to zavřela. V Chocni přesně nevím z jakého důvodu je zavřená ale myslím si že to bude podobný jako v Zábřehu. Vysoký nájem. Takhle přesně to je z touto tratí. Těžžko se zvyká na to že tam opět jezdí vlak.
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:23:21    Odkaz na tento příspěvek  

Kdypak se prosím vrací ta 464 008 z toho Polska? Děkuji
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:23:21    Odkaz na tento příspěvek  

Kdypak se prosím vrací ta 464 008 z toho Polska? Děkuji
petr_97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 542
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:36:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V pondělí okolo poledne v Lichkově
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:42:39    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji Nevíte jestli to pojede ve stejném složení nebo to pojede vlastní silou ta 464 008.
petr_97
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 543
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:44:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nejspíš opět ET22
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 10:51:50    Odkaz na tento příspěvek  

To zas bude fotografů. No jo když se to nevidí každý den. Já k tomu přišel v Ustí jak slepej k houslím. Hlavně že mám kamaráda co sleduje daleko víc k-report a neřekl ani slovo že má něco jet. Tet když vím že kolem poledne Lichkov tak to může být tak kolem 13:00 v Ustí. Co myyslíte?
Radekedar
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1272
Registrován: 6-2008

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 11:31:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No když někdo zastaví provoz na takové spojující tratě s Pardubickým a Olomouckým krajem a vlastně i v podhůří Jeseníků tak je jasné že si lidé a cestující odvyknou.
Jenže tady si nikdo neodvykal, tady s tím prostě nikdo nejezdil. Pracovní den, září 2011, odpoledne. Tím vlakem nikdo nejel.

Sledování trutnovských brejlovců - brejlovci.radekpapez.cz/2013-01/ || Přehledy vozů původní řady Baim - vozy.radekpapez.cz
rrr176
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 146
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 12:36:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 13:30:14    Odkaz na tento příspěvek  

Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 17:12:40    Odkaz na tento příspěvek  

rozumné... OREDO v Pardubickém kraji pouze škodilo...

Pro -ds- a další busofily to bude rána, pro veřejnou dopravu příjemná úspora a výhra. Minimálně pro železnici, na které zatím (ano, neznám budoucnost) dochází k rozumným krokům:

Obnovení dopravy na 025 ryze víkendově (model používaný v řadě jiných krajů, stojí to pár kaček), plánování obnovy MT-Dzbel, nikoli zbytečně i do Velkých Opatovic. Žádné řešení zbytečné obnovy na 017 (pův.číslování). I přes vaše pravidelné démonizování Duška a všeho kolem něj, se zatím nic víc nestalo.

Teda když pomineme, že v busové dopravě nehodlal kraj přidávat peníze a jelikož dopravcům to nestačilo, tak se rušilo. Busofilům těžko vysvětlit, že oslíčkové ve skutečném světě nejsou, i busy jezdí na peníze a pokud je kraj měl zachovat, tak jediné řešení by bylo rušit další vlaky. Pokračovat v tom co začal Záruba.

I když... vy to moc dobře víte. Jen předstíráte, že vám to nedochází. Ve skutečnosti jste přesně po tomhle toužili. Po další autobusizaci kraje a zbavení se těch lokálek. Leč... smůla. :-)

A co by kraj potřeboval nejvíc? Paradoxně ne obnovu lokálek (to je drobnost, byť zlepšující), ale to, aby se v autobusech místo Ireda zavedl ČD tarif (resp. něco na ten způsob). Chtějte či ne, ale ČD jsou se zákaznickou kartou mnohem levnější než IREDO a ve skupině 2 lidí jsou levnější i bez ní. Mají celou řadu slev, na které dosáhne každý. Smysluplných slev.

IREDO je akorát stále dražší systém jízdného, který sice vlaky a busy teoreticky integruje, ale v reálu integruje pouze autobusy, protože nikomu, kdo má zákaznickou kartu ČD, či jede ve skupině, se nevyplatí jet celou trasu na IREDO tarif. Protože za úsek vlakem se akorát přeplatí.

A jako bonus není v celodenní krajské jízdence integrace pardubické a hradecké MHD. Vskutku geniální!
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 17:24:30    Odkaz na tento příspěvek  

-ds-: Vidíte jaký je v praxi rozdíl mezi např. mnou a vámi? Já nemám problém přiznat, že i když mě obnova lokálek potěší, vyřešit fakt, že tarif IREDO je atraktivitou na h*vno, je důležitější než obnova lokálek. Rozumně udělané zlevnění (skupinová sleva; zpáteční sleva; sleva pro pravidelné cestující, ale ne jen formou "pendler na konkrétní trase") má nějaký potenciál přitáhnout cestující. Oni si to mezi sebou řeknou a spočítají.

Zato vy akorát zhovadile vnucujete, že zrušením části busů, které před rokem 2011 nejezdily, nastane úpadek veř. dopravy v kraji.

Měl byste raději konečně přiznat, že máte k těm busům stejný vztah jak šotouši k lokálkám a nejde vám o nic víc, než o svůj koníček. Oháníte se systémovostí, ale o skutečně užitečných krocích od vás neslyšíme ani slovo. Akorát okatě vnucujete, že Duškovi kroky jsou katastrofa (cestující vyházní z VHD i jeho rozcuchanost, co jsem pochopil ). Že ani OREDO, ani Záruba, ani Dušek neřeší to nejpodstatnější - atraktivní tarif, o tom ani slůvko.

S ním by možná mohlo jezdit o 10-20% cestujícíh více i po zrušení dalších 10% busů a 10% vlaků. Ale... o počty cestujích tu nejde. Jen o co nejvíc bus linek. A o pózu, že šotouši chtějící skoroprázdné vlakolinky jsou větší idioti než busofilové chtějící skoroprázdné busolinky. :-)
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8716
Registrován: 8-2004

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 20:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000:
Tak tomu se říká skutečně koňská dávka silně koncetrované demagogie.

Jen namátkou:
Busofilům těžko vysvětlit, že oslíčkové ve skutečném světě nejsou, i busy jezdí na peníze
Zato vysvětlit lokálkofilům, že oslíčkové neexistují, to je brnkačka. Neřku-li dokonce, aby pochopili, že ten vláček stojí prostě víc penízků jak ten autobus.

máte k těm busům stejný vztah jak šotouši k lokálkám a nejde vám o nic víc, než o svůj koníček. Oháníte se systémovostí, ale o skutečně užitečných krocích od vás neslyšíme ani slovo.
Jasně, co všichni ti lidé z/do obcí a měst neležících na nějaké té dráze. Ti nediskutují na šotowebech a nemají tudíž nárok na vyslyšení (možná i na existenci).

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 21:27:05    Odkaz na tento příspěvek  

ad návrat lok. 464.008 z Wolštýna:
kopie z polské depeše:
Droga powrotna: wyjazd w dniu 29.04. z Wolsztyna ok. godz. 12.00 – trasa (przez Głogów i Wr. Brochów) i brutto w odwrotnej kolejności jak jazda tam.
Dle loňského návratu lok.475.101 + 534.0432 předpokládám, že to přijede nad ránem nebo v brzkých ranních hodinách 30.4., když to 29.4. vyjíždí v poledne z Wolštýna.Loni to jelo okolo 7 hod ráno přes hranice.Alespoň v sobotu 27.4.}} na to ještě česká DPS nebyla a že by v neděli někdo něco tvořil.....
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 21:30:40    Odkaz na tento příspěvek  

Vidíte jaký je v praxi rozdíl mezi např. mnou a vámi?

že nejsem na rozdíl od Vás vymaštěný ma..r, co Vám mám jiného napsat, když si o to tak okatě říkáte???
A o vašem úsudku o busofilu se raději jen směji. Pokud mě někdy o něco šlo, tak o to, aby byla dopravní obslužnost zajištěna co nejvíce efektivně a přitom kvalitně.

Duškovi kroky jsou katastrofa
daleko dříve, než se stal krajským radním tomu tak bylo

busofilové chtějící skoroprázdné busolinky


víte, kdyby se takové rušily, tak by to bylo v pohodě. Ale ony se rušily takové, kde autobus byl osazen třeba i z 50%...
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8437
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 22:09:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Viz Hroch, koncentrovaná demagogie. Hlavním cíle VHD by mělo být "suma cestujících=max." ne "počet provozovaných tratí=max." OREDO toho v Pardubickém kraji zkazilo dost, už jenom kvůli tomu, že celý projekt uspěchalo, leckde skřípadly vazby apod. Ale co se mu musí nechat, že dokázalo najít místa, kde má železnice budoucnost a tam dopravu zahustit. A podle toho, co tu psal -ds-, tak to leckde přineslo i své ovoce v podobě nárůstu cestujících. Mě nejvíc potěšil nový projekt dopravy 238, i když jaký byl úspěch, nevím.
Já se obávám toho, že Dušek rozbourá rychlou železniční dopravu, třeba právě na Hlinsko, rozbourá vazby tam, kde byly, omezí důležité vztahy apod. Ano, obnoví se provozy na většině lokálek pro pár jednotlivců, ale zruší se vlaky, které vozily stejné množství lidí, jak některé lokálky za celý den.
Jestli nový Duškosystém přinese do VHD víc lidí, než tam je dnes, tak u mě máte basu (piva nebo kofoly, podle toho, kolik Vám je. I když podle Vašeho stylu se obávám, že spíš kofoly). Ale nebojím se toho, že bych prohrál.
218
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3008
Registrován: 5-2003

Odesláno Neděle, 28. dubna 2013 - 23:12:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

soutěž o nejhůře dopravně (ne)řízený kraj jenom nezi JČK a Vysočinou byla holt už nudná. A Dušek chce za každou cenu vyhrát...

Já se obávám toho, že Dušek rozbourá rychlou železniční dopravu, třeba právě na Hlinsko
Tak PCE-HB asi od příštího roku zase jedině přes Kolín jako dřív. Ono je to stejně rychlejší, aspoň odpadá výmluva z pohodlnosti, že přes Hlinsko si s kočárkem ušetříme přestup...

ale zruší se vlaky, které vozily stejné množství lidí, jak některé lokálky za celý den
Tak při zrušení např. nějakého spěšného vlaku na 010 nebo 031 bych se nebál slovo "den" přelepit slovek "týden", "měsíc" nebo možná i "rok"

Genetičtí inženýři lámou její kód, po Praze se o nich šíří,že jezdí tramvají, strkají hlavy pod vodovod a pak i oni nakonec podléhají. (Pavel Dobeš - Něco o lásce)

Garry Poker - příhody karbanického učně:-)
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 00:23:44    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: A kde začíná objektivita a končí demagogie? U toho, že vlaky nemají sloužit k regionální dopravě, pokud potenciál linky je pod 200/300/400/500/dle chuti vybraného anonyma/... cestujících denně?

Máte nějakou politickou sílu to prosadit, nebo se jen považujete za samozvaně objektivní identitu na anonymním internetu?

Potřeba některých tvářit se, že jejich postoj je spása veřejné dopravy, mě nepřestává bavit. Musí to být opruz, sledovat jak realita je jinde. :-)


-ds-: Ano, vystihl jste se. Že jste vymaštěný ma..r si o vás také myslím. Vaše šílení z toho, že někdo kazí dle vás nejdokonalejší IDS pod sluncem, je něco unikátního. Ale je to legrační sledovat. Víte, že na světě je i něco jiného než autobusy a veřejná doprava? :-)

"daleko dříve, než se stal krajským radním tomu tak bylo"

Očividně sledujete celoživotní kariéru této snad nejvýznamnější postavy moderní české historie, takže se zeptám na co narážíte?

"Ale ony se rušily takové, kde autobus byl osazen třeba i z 50%..."

To jsme se tu od vás už dozvěděli opakovaně. Když pomineme, že je to vaše nepodložené tvrzení (a proto ho neberu v potaz), tak jsem se stále nedozvěděl, z čeho chcete zachování těch busů zaplatit.

Zatím jste se zmohl jen na rýpání do Duška, na kritizování obnovy vlaků a kritizování rušení busů. Na jednoduchou otázku z čeho chcete ty busy platit jsme se nedozvěděli nic.

Dále by mě zajímalo, čím je tak katastrofální, že i po Duškově redukci zůstane více busokm než bylo před Zárubou. Do roku 2011 to stačilo a pak už ne? Pardubický kraj je důležitější než ostatní kraje, že v něm bude víc než jinde na škodu, pokud se nenavýší rozsah autobusové dopravy proti tomu, který tam byl nějakých 15 let?

Ale chápu... to se běžně dělá v období finančí krize - navyšuje se rozsah výkonů VHD.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 00:46:25    Odkaz na tento příspěvek  

Orky: nejsem si zcela jist, zda by vám tu basu piv prodali. Přeci jen, pokud váš rozum pracuje s předpokladem, že k udržení nejrozsáhlejší sítě regionálních železnic v ČR napomohla dětská práce, tak nejspíš nebudete svéprávný či plnoletý vy.

Chápu vás tak, že podpora regionálních tratí vám přijde dětinská a logicky pak tací musí být i ti, kteří se na tom podílí v praxi. Nejen já. Navíc já se na tom podílím jen plkáním na netu. Takže oni musí být ještě horší než já. Když za to třeba bezohledně lobují. Netuším jaký je váš názor na víkendové spoje, ale někteří diskutující se můžou potento i z plýtvání za ně. Zajímalo by mě, zda by starosty co za to drze bojují, nejraději upálili. Kvůli jejich pitomým víkendovým vláčkům pro turisty s 5-30 lidma pak není na to, aby šlo víc vesnic propojit zcela prázdnými busy 3x denně. :D

Jinak u vás platí to u Hrocha. Další člověk, který nabyl pocit, že jeho vize jak překopat veř. dopravu je spása. Víte nejlépe, kde provozovat vlaky a kde busy. Všude jste byl, všude jste pravidelně jezdil, případně vám k rozhodnutí stačí koukání do map.
Ekoter
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.7.157
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 00:48:48    Odkaz na tento příspěvek  

A kolik podle Vás tedy stojí ten víkendový provoz vlaků na trati 025, když je to za "pár kaček".

Napište nám nějaké číslo, ať víme, jaká je Vaše představa.
Ekoter
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.7.157
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 00:49:00    Odkaz na tento příspěvek  

Nevím kolik jezdí cestujících na této trati ale vím že vlakvedoucí má za odpolední jízdy slušnou tržbu. Myslím si že by se měl provoz na tuto trat vrátit v plném každodenním provozu.

A to je kolik? 10 Kč? 100 Kč?
m000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 01:27:29    Odkaz na tento příspěvek  

Ekoter: kolik stojí provoz, si může spočítat každý sám, vynásobením délky tratě počtem vlaků za den a počtem dní s provozem vlaků v daném roce. Cena za 1vlkm v Pard.kraji je známá. Od ceny nutno odečíst 1/3, jakožto dar od státu. Cena za vlak je o tuto částku pro kraj nižší. I když to někteří demagogové s chutí zamlčují.

Za výslednou částku žádnou revoluci v krajské dopravě neuděláte. Slabší oblasti kraje nespasíte ani posilováním autobusů na dvojnásobný, ani rušením spojů a přesunem ušetřených peněz v kraji jinam.

Víkendový vlak nic nezachrání, ani nevyžere. Truchlit kvůli jeho nezavedení může jen idiot. A ještě větší idiot může řešit, kolik jeho zrušením kraj ušetří.

Kdo nepochopil trend víkendových a sezónních vlaků, je to jeho problém. Stupidními debatami ztrácet čas nebudu.
Trolleybus
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2126
Registrován: 5-2002

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 01:32:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

i po Duškově redukci zůstane více busokm než bylo před Zárubou. Do roku 2011 to stačilo a pak už ne?
Možná by stál za připomenutí takový drobný detail: Zárubova reforma krajské dopravy dost výrazně změnila trasování linek i počty a časy jízdy spojů.
Když nechám jezdit busy v intervalu 2 minut na trase HK-PA-CR, tak nejspíš taky budu mít více buskm, než bylo před Zárubou, ale většině kraje to stačit nebude.

Kdo se ve sporu odvolává na autoritu, bere si na pomoc paměť, a ne rozum.
Leonardo da Vinci
Ekoter
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.7.157
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 01:40:35    Odkaz na tento příspěvek  

ad m000: No tak pro mne je 1 mil. Kč ročně poměrně solidní suma peněz, která už se dá rozumně využít.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 01:48:00    Odkaz na tento příspěvek  

Třeba na roční plat 3 zaměstnanců v Oredu (počítáme hrubou mzdu)?

Udělají více užitku neustálými změnami funkčního systému, než vlak pro turisty?

Když by si průměrný daňový poplatník musel z těch 2 věcí vybrat, kterou by asi zvolil?
Peno
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2369
Registrován: 8-2004

Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 08:54:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem se do této pardubické debaty příliš pouštět, ale jednu věc napsat chci. Pokud někde jezdí sólo 810 a je možnost ji nahradit autobusem, tedy kolem trati jsou dostatečně kapacitní silnice, které snesou provoz autobusů ve stejném rozsahu jako vlaků, pak bych neváhal označit financování provozu na takové trati jako kradení peněz z krajského rozpočtu a to i přesto, že taková sólo 810 jede plná po střechu. A je upřímně jedno, jestli se takový vlak provozuje celotýdenně, jen v pracovní dny nebo naopak jen o víkendu. Vlak je vždy dražší a proto má smysl ho provozovat tam, kde už se jeho kapacita vyplatí, tedy až při soupravách 810+010 a i tak bych se o smysluplnosti leckde hádal. Toť můj názor, který se ale jistě některým zdejším lokálkofilům líbit nebude.

Zákaz kouření není žádná sranda

Ares: To nejlepší z Irisbusu
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8440
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 09:19:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Marek000: Nevadí, stejně byste prohrál... Tratě nestavěly děti. Ale stavěly se v době, kdy měly užitek. Jenže v době vzniku neexistoval jiný druh dopravy, krom ještě mnohem pomalejšího koňského povozu. Dnes je jiná doba, změnily se návyky i požadavky. A ty už mnohé regionální dráhy poskytnout nedokážou. Přijde mi dětinské podporovat regionální dráhu s nulovou nákladní dopravou pro pár desítek lidí denně.
Obnovení víkednového provozu na 025 skutečně stojí poměrně málo. Ovšem pokud by zůstalo pouze u toho víkendového provozu na 025. Jenže pokud se obnoví provoz na všech lokálkách v původním rozsahu, tak se bude muset sáhnout na mnohem více vlaků, než je zrušení Sp Kozlov.
kryl petr
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.145.210.153
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 09:45:37    Odkaz na tento příspěvek  

lidi proc se tu tak hadate ? Kraj potrebuje reklamu i p.Dusek. Az ji nebude potrebovat, vse padne na hubu. A kupte si auto, kdyz ho nemas, chod pesky a nebo si polib pr... To je vzkaz politiku nam obycejnym. Divim se, ze to nechapete.
Videosen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 81
Registrován: 3-2013
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 09:49:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Nechtěl jsem se pouštět do této debaty, protože o místě, o kterém je řeč vím doslova prd. Jen obecně k větě "vlak je vždy dražší" mám výhradu. Vlak je vždy dražší v českém pojetí, tedy v pojetí, kde na jedné straně započítáváme naprosto vše a na druhé pouze něco.
kokos
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.220.70
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 10:50:28    Odkaz na tento příspěvek  

Peno: Já bych sólo 810 zase tak nezatracoval. Já osobně mám, co se týče lokálek, tento názor:

1) kde je dostatečně silný proud na 810 (tzn. ve špičce aspoň cca 40-45 lidí na spoj) a bus nenabízí žádnou přidanou hodnotu, tam preferovat vlak.

2) Kde je přepravní proud příliš slabý nebo tam, kde bus nabízí přidanou hodnotu (tím rozumějte nejčastěji to, že obsluhuje obce, kterým se vlak vyhýbá), tam je lepší bus.

Teď mě zrovna nenapadají žádné příklady z východních Čech, nicméně mám ukázkový příklad od jinud:
trať 161 (Rakovník - Blatno u Jesenice): trať v podstatě kopíruje hlavní silnici a dobře obsluhuje všechna sídla - tady jednoznačně preferuji vlak.
trať 162 (Rakovník - Kralovice): trať dobře obsluhuje některé obce, jiným (a to dost významným) se však zcela vyhýbá. Pokud tudy jezdí vlak, musí (nebo by alespoň měl) současně jezdit také souběžný bus, který obslouží zbylé obce. Proto je v takovémto případě lepší vlak zrušit a nechat tu jenom bus.
kpt.Hejl
Neregistrovaný host
Odeslán z: 217.196.213.166
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 11:00:21    Odkaz na tento příspěvek  

Videosen-taky je mi po Pardubicích víceméně prd,ale teďka jste se dotkl něčeho obecnějšího,navíc na K-reportu už mnohokrát propíraného.Můžeme začít začít účtovat za používání silnic dopravcům osobní i nákladní silniční dopravy,koneckonců i majitelům osobních automobilů.Možné je všechno.Podle vás se tak zřejmě neděje pouze v Česku (české pojetí),a je to taky cesta jak zachránit železnice v současném rozsahu.Já vám zase garantuji,že to by byl konec všeho kromě nejvytíženějších tratí.Počet šotoušstva mezi voliči je totiž velmi omezen,a představa,žee někdo ve Vejvanovicích bude nadšeně výskat,že platí za jízdu po silnici do obce jenom proto,aby se narovnaly vztahy mezi silničními a železničními dopravci,a nadšeně poutíká na druhý konec vsi na vlak je na hospitalizaci v Bohnicích.Zkuste jít s touhle vizí do voleb.
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 11:04:25    Odkaz na tento příspěvek  

Tržba za odpolední Hanušovice činila jedno sobotní či nedělní odpoledne 2 500 Kč.? Je to málo? Já si myslím že ne. Jestli si vzpomínáte proč se zastavil provoz v roce 1997 na trati ze Šumperka do Koutů nad Desnou a Sobotína? Byla povoden a ČD prohlásily že do těch to tratí nebudou investovat peníze. Obce podél tratě se domluvili vše spravili a když ČD viděli že je to provozu schopná trat vše chtěli vrátit zpět. V takovém případě jsem proti ČD. Jinak sem příznivec ČD a rušení lokálek je u mě blbost obzvlášt u této jako je Dolní Lipka-Hanušovice.
P.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 195.191.204.146
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 11:09:34    Odkaz na tento příspěvek  

V sobotu jsem přestupoval v Lichkově, kde na Elefanta navazuje motorák do Hanušovic, do Ml. Dvora a autobus do Hanušovic. Jak je možné, že do autobusu přestoupilo 0 (slovy nula) cestujících, a všichni šli do vlaků, resp. něco málo byla frekvence končící v Lichkově?
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 11:14:50    Odkaz na tento příspěvek  

To bych taky rád věděl jak to je s tou nulou. Kamarád co jezdí jako vlakvedoucí vždy si chválí Hanušovice jak je dobré alespon ty víkendy tam jezdit. Já si myslím že vlak je lepší.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8441
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 12:06:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

koudelny.k: Tak náklad na jeden vlak při ceně 92 kč/km je 1840 kč/vlak. Na den tedy 18400 Kč, na rok při víkendovém provozu 1913600 Kč. 2500 je tudíž 13,6% z denního nákladu na provoz vlaků.
A jestli je to málo? Nejde o to, kolik se vybralo, ale o to, jaký podíl připadne té trati. Na takovu tržbu stačí prodat 13 jízdenek z Červeného Potoka do Prahy. Zisk hezký, ovšem počet převezených cestujících tragický. Rozpočítáním pak zjistíme, že zisk z takových jízdenek pro tu trať je 140 kč.
koudelny.k
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.191.98.27
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 12:49:51    Odkaz na tento příspěvek  

Můžu vědět zda jste příznivec lokálek?
Videosen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 82
Registrován: 3-2013
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 12:51:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kpt.Hejl:
1. Česko jsem uvedl pouze proto, že tady žiju a že do věci lze nahlížet poněkud lépe.
2. narovnat vztahy je třeba z priciopu, nikoli z důvodu něco zachraňovat.
Nyní naprosto konkrétně. Jsem z Broumovska, tak tedy příklad z pohraničí. Ve výběžku úsek Teplice- Broumov. Vlak- TP, MEZI, BROUMOV vytápěné prostory, osvětlené nástupiště... Všude údržba prostor a nástupišť(zejména v zimním období).
Bus. Vybudování všech přístřešků z veřejných rozpočtů (města)!!! Údržba okolo zastávek zejména v zimním období opět čety z měst. Údržba a opravy opět města.
Tím nechci tvrdit, že je to tak všude, jen upozorňuju, že jakékoli zjednodušování je pro kočku.
V tomto státě zoufale chybí dopravní politika (u nákladky je to ještě mnohem horší). KONSTATUJI FAKT, NEVYRÁBÍM AGITKU PRO VOLBY !
Jenom ještě malý dotaz: kolik švýcarských voličů skončilo v Bohnicích?
-ds-
Neregistrovaný host
Odeslán z: 213.192.6.158
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 13:30:29    Odkaz na tento příspěvek  

Víte, že na světě je i něco jiného než autobusy a veřejná doprava?

tak minimálně ještě železniční doprava...

Vaše šílení z toho, že někdo kazí dle vás nejdokonalejší IDS pod sluncem, je něco unikátního.

kromě toho ještě trpíte asi nějakým stihomanem. Kde jsem řekl, že se ničí nejdokonalejší IDS? Já jsem poukazoval na to, že se rušily spoje běžně vozící 15 - 20 cestujících, výjimkou nebylo ani rušení spoje se 40 lidmi na palubě. Běžte si dát studenou sprchu, třeba Vám to malinko pomůže...

Stupidními debatami ztrácet čas nebudu

tak proč je sám neustále provozujete?

Tak náklad na jeden vlak při ceně 92 kč/km}


zde to bude reálně o něco méně, domnívám se, že tak cca 70 Kč/km, přece jenom náležitost je v pracovní dny využitá jinde. Na druhou stranu PK platí i olomoucký úsek a nájezdy odněkud a návraty někam.
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 16:33:34    Odkaz na tento příspěvek  

Peno: ono došlo k vyhlášení soutěže o většího radikála?

Divím se, že u jiných státních výdajů, kde je efektivita také nízká, vás netrefí...

Vaše absolutistické zobecňování mi o vás řeklo jediné - o chování lidí ve veř. dopravě moc nevíte.


Orky: Když napíšu "k udržení", logicky nemyslím období výstavby tratí, ale třeba posledních 20 let. Pokud vám ty vláčky tak vadí, přestaňte fňukat tady na kreportu a začněte psát maily kraji a sloupky do novin, jak pořád z okna sledujete prázdné vlaky a chcete zastavit vyhazování peněz. V Jižních Čechách jedna taková paní je. :-) V opačném případě se smiřte s opět na lokálkách. Vzhledem k tomu, kam všude na káčku píšete, budete jeden z těch odborníků, co jezdí prstem po mapě. Takže si jistě najdete i kraje, kde lokálky neobnovují a budete nad nimi moc spokojeně chrochtat blahem.

Jinak jste nepřekvapil. Opět lžete, že 1 vlkm stojí kraj 92kč. Divím se, že jste naopak nezveličil, kolik prachů stojí udržovat trať SŽDC. :-)


-ds-: A zase jsme se nedozvěděli, odkud na vaše busy s 5 skutečnými lidmi a 15-35ti imaginárními ve vaší hlavě, vycucáte peníze... :-)
Marek000
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 16:42:25    Odkaz na tento příspěvek  

koudelny.k; P.: Tragičnost z provozu na lokálkách dělá akorát část místních děcek toužících "mít názor" (což se z psychologického hlediska vyznačuje potřebou se vůči něčemu vymezit... typicky Peno). A pak skupina internetových anonymních odborníků na všechno ve věku 25-50. Jejich základní pracovní pomůcka jsou mapy.cz.

No a pak je tu ten skutečný svět. :-)

Náklad na 1vlkm je v Pardubickém kraji průměrně 62kč/km. Sice jakýsi Orky tu zkouší vnutit jiné číslo a "expert" -ds- házet zcela náhodné numero (byť pozitivnější než Orky), tak skutečná částka je kolem těch 62kč.
BURDA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 87.249.152.38
Odesláno Pondělí, 29. dubna 2013 - 17:29:23    Odkaz na tento příspěvek  

Tak pro ty, kteří chtějí vidět páru 464.008(sice za ET 22 + obytňák), tak v úterý 30.4. v 11 hod z Miedzylesie,Lichkov 11.15-11.21, Letohrad 12.00-13.43 atd směr UO - Choceň - HK.
Záleží, zda to tak pojede nebo to pojede jako do Polska,systémem "co je komu do toho".