K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 14. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 14. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 343
Registrován: 4-2009
Odesláno Neděle, 10. února 2013 - 23:36:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Velmi praktická zkouška brzdy = posun na dopravní koleji bez souhlasu k posunu :-)
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 09:49:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechtěl jsem tady rozpoutat nějakou válku jak se dělá úplná úplná a jednoduchá zkouška brzdy,myslím,že předpis hovoří jasně a platí snad pro všechny a věřím,že hodně z vás ho velice dobře zná!!Ale na dráze platí jedno pravidlo(bohužel),100 x jsem to tak udělal a nic se nestalo a když se nic nestalo,nic se neřeší!Já vám přeji,aby se opravdu nic nestalo a pokud už ignorujete předpis a děláte si to to jak chcete,doporučuji ale neignorovat a nejlepe 10 x přečíst si příspěvek od BSP ze dne 9 února,jednou se vážně může ten bumerang vrátit
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4517
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:07:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mylite se s jednotnosti predpisu. Kazdy dopravce ma predpisy vlastni, krome povinnych od SZDC, jako je D1 a D2.

A jeste nam tu reknete neco o predpisech psanych krvi, kde uz davno nikdo nevi, kdy ta krev vytryskla nebo to i vi, ale bylo to v devatenactem stoleti :-(

Predpisy platne v CR jsou slozite, zamotane, drzi se az prilis historickych souvislosti a nerespektuji vyvoj techniky a kvalitu vozoveho i lokomotivniho parku (zde jsme za poslednich dvacet let opravdu poskocili nejmene o rad, nekteri i o dva).

Napriklad, kdyz ja zacinal, tak zakladni vymera brzdicich procent byla 38, Wapky mely 43 a mohly z kopce dokonce i 60 km/h. Priblizne tretina vlaku nedosahovala ani to a naprosto bezne nam byla snizovana rychlost. Nebylo zadnou vyjimkou, ze tretina vozu byla vypnuta z brzdy pro poruchu a obcas byl na ranziru dost problem sestavit vlak, aby vyhovel predpisu. To je dnes pryc, kdyz mam vlak pod 85 procent, je to nestandardni, uplne stejne jako byt i jedna jedina vypnuta brzda.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1109
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:24:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

no, sám o sobě by se pohnout neměl, teoreticky by šlo požádat o vyjímku , která by se zapracovala do stan. řádu , aby výpravčí s tím počítal.
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:26:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr Šimral:Ano vím,bylo to myšleno všeobecně a reagoval jsem na BSP a jeho bumerang,protože má pravdu,že jednou se může vše vrátit,pokud se něco přehlíží.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4518
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:39:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pokud znate perfektne souvislosti a vite, co si mate hlidat, tak neriskujete.
Pokud se ale tomu nevenujete radne, muzete se snadno dostat do pruseru. V roce 1990 jsem po jedne nedbale uplne zkousce brzdy jel s brzdenim lokomotivou a jednou nalozenou Wapkou,zbylych 29 nebylo na brzde. Chybu udelal vozmistr, neprisel na zavrene kohouty mezi prvnim a druhym vozem, ale mohl jsem na to prijit podle rychlosti zmen tlaku v hlavnim potrubi. Kazdopadne, nic se nakonec nestalo, souprava prezila rychlost 82 km/h do odbocky a pak uz to bylo do mirneho stoupani a dalo se zastavit pridavnou brzdou. Kdybych mel ty zkusenosti, co mam dnes, tak bych na to prisel jeste pri delani UZB. Ale byl jsem tenkrat s minimalni praxi, ani ne rok po zkouskach a jezdil jsem vetsinove na topirenskem.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 660
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:45:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Petr Reiret: ...doporučuji ale neignorovat a nejlepe 10 x přečíst si příspěvek od BSP...
To myslíte vážně, zadávat "domácí úkol", navíc v problematice, které nerozumíte? Někdo tady snad napsal, že tzv. "zkouškou trhem" nahradil UZP? Tak pokud chcete někoho úkolovat, mohl byste si nejdříve přečíst, o čem to vlastně byla řeč.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:50:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Praxe dělá mistry a osobní zkušenost je nepřenosná a pokud jednou něco proseru a tedy přežiju,tak si to většinou pamatuji,no já myslím,že chybu neudělal jen vozmistr,ale i vy,že jste si nevyzkoušel po rozjezdu hned učinkování brzy,ale jak píšu pokud se nic nestane...
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5
Registrován: 2-2013
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:57:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr:nezadávám,pouze doporučuji
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4520
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 10:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vyzkousel jsem ji na prvnim moznem miste, tedy hned na zhlavi stanice, ze ktere jsem vyjizdel a dosahl jsem potrebneho snizeni rychlosti. Pak bylo stoupani 8 promile, vlak mel 2405 tun a pak bylo 8 km toho stejneho klesani.
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1110
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:08:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P. Š. : mě se to líbí, jednoduchý a může to předejít spoustě problémů, jde o to "uzákonit" , ale asi to bude běh na "dlouhou trať"
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1111
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 12:10:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr: nejde o UZB , ale zkoušku , jestli všechny brzdy jsou skutečně jsou povolený
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4521
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 14:35:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad Parmezano: v nasem novem predpisu uz tento druh zkousky bude. A neni to beh na dlouhou trat, Vyhlaska a ani zavazne predpisy SZDC brzdy prakticky neresi.
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 661
Registrován: 5-2005

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 14:38:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Parmezano: A tvrdil jsem něco jiného?

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Parmezano
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1113
Registrován: 5-2008

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 15:00:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Š: jde mi o to, , že je to , jak píše BSP " posun na dopravní koleji" a při nejmenším , by o takovým posunu měl výpravčí( dispečer) aspoň vědět a počítat s ním
kosak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 18:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dneska ve Falkenbergu. Nevíte co je zač ta modrá mrška? Viděl jsem to prvně.

Karlis
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1567
Registrován: 1-2010

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 19:06:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní průjezd před Všetatama.



Bardotky na mém kanálu youtube : http://www.youtube.com/user/Karlis434
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2193
Registrován: 3-2006

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 20:41:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosak: Einheitslok. Za cestu jsi musel nějakou potkat.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
RadekŠ
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4812
Registrován: 4-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 20:45:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní průjezd před Všetatama.

Přívorama.
S4991023
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 9-2003

Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 20:47:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kosac: Číslo neřeknu, jsa poloslepej ale tenhle dezén byl u DB nejrozšířenější před nástupem moderních mašin - m.j. moje oblíbená řada 139.

(Příspěvek byl editován uživatelem S4991023.)

Rychlíková laminátka

Pravda, láska a elektrická trakce zvítězí nad lží, nenávistí a trakcí dieselovou.
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 610
Registrován: 8-2010
Odesláno Pondělí, 11. února 2013 - 22:20:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad Petr Šimral:

To je dnes pryc, kdyz mam vlak pod 85 procent, je to nestandardni

Jo, jenže jestli to nebude tím, že jezdíte výhradně s SS-ovými kontejnerovými vozy, které dneska dělají z principu (resp. z UIC vyhlášky č. 543) 100 br.% - prázdné a při 18 tunách/nápravu - resp. 90 br. % při 20 tunách/nápravu a špalkách.

"Většina" dneska na CARGU jsou ještě pořád různý směsice S-ových vozejků se 65 br. % ložený v traťové třídě C nebo D a sem tam něco může být klidně i vypnuté - třeba zrovna SS-ové vozy, pokud jich je v soupravě pod 10% - bacha na to...

METRANS ani nikdo jiný tady jaksi není etalon..
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 166
Registrován: 1-2006
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 09:14:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S4991023: Kosac <> Kosak
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4524
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 12:04:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

METRANS ani nikdo jiný tady jaksi není etalon..

Diskuze začala o Metransu, tak holt i zvyklosti jsou od Metransu. Ano, v mé soukromnické praxi jsem odvezl vlak i s dvanácti brzdícími procenty. Připadal jsem si, že sedím ďáblovi na lopatě :-(
Paul_red_adair
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 8-2010
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 13:14:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak mě tak napadá pane Šimrale:

Dáváte na těch svých kontejnerácích vůbec prvních 5 vozů + mašinu do polohy "G", když jste nad 1 200 tun dopravní hmotnosti při I. způsobu brzdění na vlaku v poloze P ?

Jako soukromníky Vás k tomu přece nikdo nemůže přinutit ne, když si to nedáte do Vaší brzdařiny, narozdíl od CARGA co má příslušnou "okopčenou pasáž" stejnou s Němcem či Rakušákem, aby se při předávce vlaku spolu vozmistři nehádali ?

Nebo jak to je ?...

Jediné, co musíte ctít jsou tabulky br. % = ty svoje mít nemůžete...

PS: Můžete mi - soukromě pro moji domácí studijní potřebu - poslat tu vaši "metransáckou brzdařinu" na mail nebo je to moc odvážně tohle chtít ?
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 344
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 13:35:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Paul: Dávají do G, dokonce i počítají 70% brzd. váhy. Vlak většinou bez zastavení (max. střídání na ose v Děčíně s německým strojvedoucím) jede hned dál do říše.
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.192.62
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 15:53:54    Odkaz na tento příspěvek  

Hoši..to co tu píšete o zkoušce brzdy apod.,z toho se mi chce fakt zvracet...myslím tím příspěvek BSP a Petr Reiert.Ti by se měli pořádně zamyslet nad tím,co zde bylo napsáno.....nikdo zde nepsal o tom,že se neprovádí zkouška brzdy.Ta se provádí vždy.Pro blbce,kteří nechápou,ješte jednou.....Před vykonáním jednoduché zkoušky brzdy naplním průběžné potrubí a odbrzdím přídavnou brzdu...vlak se pohne asi o tri metry samotíží a tím vím,že na vlaku nemám žádný vůz přibržděný.Poté na vlaku provedu příslušnou zkoušku brzdy.Takže inteligentnější pochopi a pro pana BSP vzkaz od našeho profesora tělocviku,ješte když jsem chodil do Děčína na dopravku....: Nech blba vykysat
ad...přestavení brzdy do G. Ano,je pravdou,že se řídíme pravidly předpisu Brevo
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 345
Registrován: 4-2009
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 17:52:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

186.240: tělocvikář Bulka :-)
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4526
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 19:14:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad P_r_A:
Na výkonech do Německa se přepíná. Na výkonech jinam se nepřepíná. Až bude dodělaný nový předpis, tak vám jej pošlu. Předpokládám, že jej dopíšu v březnu.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12127
Registrován: 11-2005

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 20:26:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


189 901_Břeclav_11.února 2013

lokomotivy.net
FZF
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 7
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 09:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

186.240:Tak o čem se tady píše jsi asi nepochopil ty
Haribo7
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 973
Registrován: 1-2011
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:00:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


T458.1 Forever
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 663
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:23:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

186.240:Tak o čem se tady píše jsi asi nepochopil ty
Ale kdepak, studentíku, psaný text nechápeš Ty. Projdi si klidně ještě jednou celé vlákno a zkus najít, kde někdo napsal, že nedělá úplnou zkoušku brzdy nebo že ji nahradil vyzkoušením, zda jsou všechny brzdy na vlaku volné. To je totiž přesně to, před čím Ty varuješ.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:30:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr:já jsem to pochopil a pan Šimral mi dal vysvětlení,že mají jiný postup technologie zkoušky brzdy,což jsem nevěděl a pak jsem již psal pouze všeobecně,proto nechápu emoce 189......

(Příspěvek byl editován uživatelem Petr_Reiret.)
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:35:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

oprava186......
Porucik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 346
Registrován: 4-2009
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:56:58   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr R: V čem mají jinou technologii? Oklepou na vlečce, vysunou, zapřáhnou, okopnou a valí...
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 11
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:01:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Poručik:to jsem si myslel také,ale když beru platný předpis,tak nemají,viz vlákno,nebo jak se tady píše to co bylo psáno
Sokr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 664
Registrován: 5-2005

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:12:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

to Petr Reiret: Fakt si to radši přečtěte znovu. Petr Šimral nikde nepíše, že zkouška při odjezdu, zda vlak opravdu brzdí, nahrazuje UZB.

Všechno se dá vysvětlit. Bohužel ne všem... :-(

http://nahouby.estranky.cz
Slider
Neregistrovaný host
Odeslán z: 93.186.31.87
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:51:05    Odkaz na tento příspěvek  

Petr Reiret sám píše, že se teprve začíná učit ve škole předpisy, v Uhřínevsi byl dokonce už dvakrát, ale přesně ví, jak strojvedoucí Metransu nedělají zkoušku brzdy.
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 13
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:53:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Sokr:Já vím,když začneme od začátku,tak jsem se tázal,že nám bylo divné,že byla ve stanici provedena pouze JZB(vlak byl vytažen mašinkou Metrans,né sunut a nebyla provedena zkouška průchodnosti,protože se jednalo o změnu směru jízdy),navíc podle zaměstnance Metransu(již propuštěného díky Č.T.)nemá nikdo ze zaměstnanců Metransu zkoušku vozmistra a nebyla provedena VTP,ano brzdu může udělat i posunovač,ale otázka je jak....!Odjezd vlaku spolužák natáčel pro svojí domácí potřebu a vážně minimálně zadní část vlaku odjížděla přibržděna,chtěli jsme jen znát názor a udělat si obrázek a trošku se podívat do praxe provozu
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:55:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slider:tento rok maturuji,doufam
Petr_Reiret
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 15
Registrován: 2-2013
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 11:59:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Slider: o dění na železnici se zajímám již dlouho a oba rodiče dělají na dráze
kosak
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 10
Registrován: 8-2012
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 14:22:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mikulda: jo tahle potvora to je. V tý modrý barvě mě to nějak zmátlo :-)
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 17:18:23    Odkaz na tento příspěvek  

Pro elitního střelce 186 240.
Až tím svým svévolným popojetím o 3m bez souhlasu výpravčího někomu ujedeš byť prst u nohy, tak se z toho posereš, hňupe. Ostatní, to na rozdíl od Tebe, pochopili.
Mně se chce zase zvracet z toho, že se mezi náma na dráze pohybují lidé bez zkušeností a bez respektu zato s přehnaným sebevědomím jako jsi ty.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2196
Registrován: 3-2006

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 18:42:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

BSP: Jako že někdo poruší Op16 a bude přecházet méně jak 5m před soupravou?

Zrovna předevčírem jsem si po vystřídání cvičně škubnul se soupravou, necuklo to zpátky, ani to nekoplo zezadu, tak se mi to nezdálo a šel jsem se podívat po soupravě - 4. vůz za mašinou přibrzděný.

Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 572
Registrován: 2-2010
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 18:50:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

p.Mikuldo, BSP má pravdu. Nikoliv Op16, ale D2 současná i budoucí D1.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 403
Registrován: 7-2007

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:03:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když najedu na vlak a ten se naplní, tak se samotíží pohnou některé hlavně vzdálenější vozy vždy.To prostě neovlivním. Pokud se najde někdo, kdo vozy přelézá, podlézá nebo přeskakuje o tyči plošiňáky, popřípadě zkouší, jestli boty s ocelovou špičkou udrží 1600 tunový vlak tun na spádu několika promil, tak nemá v kolejišti co dělat. Korzovat přes kolejiště fakt není normální. Ostatní zúčastnění jsou dostatečně proškoleni a ví, že je normální, že se po odbrzdění vlak natáhne nebo namáčkne.Proto těch 5m na každou stranu.
Děje se tak i při každé výměně lokomotivy na osobním vlaku. A nikomu nevadí, že ve chvíli odbrzdění pohupuje vlak na obě strany i s cestujícími. A že při tom nastupují nebo vystupují, to nikdo neřeší. A že se tam motá lidí.
A nazpět k nákladu. Když se ohlásím výpravčímu a ten svolí k jakémukoliv posunu, tak také nenásleduje upozornění z kecafonu o tom, že se tam a tam pohne vlak. Pro koho taky. To se fakt děje jen v prostoru, kde se pohybují cestující.
Ano opatrnost je vždy na místě. To souhlasím. Ale ta se týká všech v kolejišti.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4528
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:03:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad BSP: A se souhlasem výpravčího mu ten prstíček na nožičce neujedeme? Mimo jiné, já si o souhlas říkám.

Ad Mikulda: ano, jiným způsobem velmi těžko diagnostikovatelné.
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.5.26
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:35:49    Odkaz na tento příspěvek  

to BSP:Možná že jsem hňup,možná že ne.Už jen z praktického hlediska...proč bych měl někomu přejíždět prst u nohy.Jak již zde bylo napsáno pane předpisáři-kdo ti dovolil v předpise šlapat na temeno kolejnice?A už vůbec,kdo by tam strkal nohy?...no možná že hňup jako ty ano.....A ty víš jestli jsem si zažádal výpravčího o souhlas k Rollprobe?A já zapoměl-pán dělal kdysi u STB a má odposlech....tak to potom pardon pane BSP.
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:52:18    Odkaz na tento příspěvek  

Letec, nepolemizuji, něco jiného je ale samotné natahování soupravy se zajištěným HV přídavnou brzdou a něco jiného je svévolné popojetí o 3m (přečtěte si co napsal elitní střelec 186 240) s povolenou přídavnou brzdou. Zda je tam nešťastník oprávněně, nebo ne, nebude mít vliv na průser fíry z porušení jeho povinností.

Petře Š, když bude mít nešťastník smůlu, ujedeme, ale jsi krytý.

elitní střeleče 186.240, to víš že seš, protože kdybych ti to tady nenaznačil, tak nechápeš o co go, ale přeji ti zmoudření včas a šetrným způsobem.
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.65.24
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:56:37    Odkaz na tento příspěvek  

Ano souhlasím se všemi,kteří zde píší o tom,že bezpečnost je na prvním místě a tím se i řídím.Jak zde reagují kolegové p.Šimral,Letec a Mikulda se mi velice líbí je to profesionální vysvětlení v praxi.Bohužel jsou zde mezi námi tací,kteří snědli všechen rozum na světě a pak tu ještě napadají ty,co se snaží svou práci dělat co nejlépe.Nepsal jsem na toto vlakno více jak rok ale toto bylo vážně už moc.Takže poslední reakce pro pana BSP....nechť se necha přejmenovat na STB.S pozdravem suverenní střelec s velkým sebevědomím....
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 46.135.114.26
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 20:13:05    Odkaz na tento příspěvek  

to BSP:Kdo zde napsal o svévolném popojetí?Jak zde již napsal pan šimral.Já si o to popojetí řeknu také.Víš jsem zvyklý z německa.Nejezdím pouze v rámci sítí SŽDC. Mysli si o mě co chceš.Já vím,že se svou prací snažím dělat vše poctivě a hlavně bezpečně.Ikdyž tobě se to nepozdává.Ale to je jen tvůj názor.Já ti ho neberu.Třeba si ještě vetší suverén než jsem já.Hlavně v tom,jak tady kpeš nožičkama,jak maliký rozmazlený fracek,co mu maminka nechce koupit lízátko.Takže tě nechám,jak se říká napospas osudu se slavným odkazem pana Bulky...nech blba vykysat
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1859
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 21:47:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nedělní LTE projíždí Prostředňákem jen mne překvapilo,že v Bádu bez přepřahu pokračovalo dál do Reichu.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1861
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 22:25:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ET 22 1177 jezdící pod vlajkou IDS Cargo přivezla do Prostředňáku soupravu Black boxxů relace Ostrava-Duisburg.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1862
Registrován: 5-2010
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 22:47:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

A jedno zajímavé setkání v Prostředním Žlebu.
Letec
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 404
Registrován: 7-2007

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:18:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

I kdyz to sem nepatri tak ted jsem na hlavaku videl take zvlastni vyklad predpisu. Strojvedouci objel. Prisel vozmistr spojil zlute a cervene hadice a topny kabel. Provedl JZB podepsal a odesel. 5 minut na to vylezl strojvedouci rozpojil zlute dal vagon s masinou na kupli ,spojil zlute a odjel.
Zvlastni postup. Ale ve finale mel vse, tak ze odjel cely.
To jen pro zpestreni debaty.
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:38:50    Odkaz na tento příspěvek  

186.240
už se prosím tě nelakuj. Já vím, že tě to sere, že si tu ze sebe udělal snaživého zajíce s mokrým razítkem...

Letec
Sám potvrzuješ, že lidi nejsou blbí a oko vidí. Je jen otázkou času, kdy to praskne a státní dozor začne něco konat, protože na dráze začíná být neskutečný bordel.
Haan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 575
Registrován: 2-2010
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:41:45   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Letec: no, hlavně, že nesáhl na ty kohoutky červené
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.192.62
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 11:26:31    Odkaz na tento příspěvek  

to BSP:Už nevím,jak lépe reagovat...snad jen,že kdyby bylo mistrovství světa v debilitě,tak bys vyhrál druhé místo.a to jen proto,že si takový debil,že bys to první ani nemohl vyhrát.Co se týká mého mokrého razítka..to už před několika lety pečlivě uschlo.Pokud ho chceš vidět,rád ti ho osobně ukážu.Ikdyž si osobně myslím,že se zde budeš schovávat za svůj nick,abys tu mohl nadále urážet lidi,kteří mají k dráze blíž,než ty si dokážeš vůbec představit.To je asi má poslední reakce na tvé stupidní slinty.S pozdravem pro BSP/STB-Tvůj ELITNÍ STŘELEC
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 12:56:06    Odkaz na tento příspěvek  

186.240(rovněž anonymní neregistrovaný host)
poradím ti, mlč. Každým příspěvkem dokazuješ správnost mého úsudku. Kdybychom se potkali, tak mi budeš úctivě vykat a co bys mi ukázal? Letopočet tvé 1.zákonité začínající dvojkou...? Je mi líto P.Šimrala, že musí brát taková jelita. Marné, není dost zkušených chlapů co umí Deutsch a jezdilo by za takových podmínek. A tím jsem s tebou skončil.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4529
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 13:28:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych taky tuto debatu ukončil. Nic nového se již nedozvíme a zbytečně to sklouzává k dokazování, kdo ho má většího.

Je mi líto P.Šimrala, že musí brát taková jelita.
Nemusí projevovat lítost. Celkově vzdělanost a chuť se učit klesá. Jde to krásně vidět na průmyslovkách. Každopádně strojvedoucí, který zná techniku na lokomotivách do posledního šroubku, sáhodlouze dokáže řešit každé ustanovení každého předpisu, neustále přemýšlející, aby se mu něco nestalo (a o to dřív se stane) není mým cílem. Ano, my v principu vychováváme řidiče. Než získají dostatek zkušeností, jezdí s přítelem na telefonu a na internetu. A co? Buďme rádi za každého, který je vůbec ochoten dělat tuto práci, protože jinak za pár let vyfasujeme klimatizovaný sál s lékařským dohledem, odkud budeme mašiny řídit přes počítač a webky, protože už na mašiny nedokážeme vylézt a náhrada za nás nebude.
A až odejde má generace do penze (ročník 1968), tak za ní je desetiletá generační díra a pak jsou už jen ti, které pane BSP nazýváte "jelity". Jelita to nejsou, je to prostě jiná generace, vychovaná v jiném systému hodnot a my jsme ti, kteří se s tím musí srovnat.
A teď můžeme místo "trhu" diskutovat raději o tomto :-)