K-report
 

Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 11. 08. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Soukromí dopravci v nákladní dopravě » Archiv diskuse Soukromí dopravci v nákladní dop... do 11. 08. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
trolejník kolejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.223
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 16:17:24    Odkaz na tento příspěvek  

PŠ: 4860

Chcete naznačit, že jste o tom havarijním stavu směráku věděli, OHLÁSILI to výpravčímu, a přesto se nic nedělo? Nikdo tam nezastavil provoz a neposlal tam pohotovostní trafikanty, jako se běžně děje v situaci, kdy např ohlásím nahoře prasklé, byt' prozatím ztopořené laníčko ???
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 16:35:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Nechápu, na co vůbec mají na SŽDC vyšetřovatele a inspektory, když by se stačilo zeptat trollíka kolejníka Makrlíka a bylo by jim jasné, že to tam vyhřála fujfuj garážoffka se šestimegoffkou na jeden sběrač (logiku v tom, že tam padly dvě lokomotivy a že tudíž nejspíš jel ten třídně neuvědomělý vlak s přípřeží, nehledejme). P.S. Trollík Makrlík nechť si za domácí úkol spočítá, kolik bude mít ve 40 km/h odběr hodný utlačovaný odporový šestikolák a kolik zlá stachanoffská asynchronní šestimegoffka.
Ale už aspoň víme, že konstruktéři jízdního řádu jsou pitomci, zatímco šotobystroňové dávno prokázali, že se SYSTÉMOVĚ přes Wilson s nákladní dopravou jezdit dá (ono totiž nejde ani tak o Balabenku, jako o nemožnost předjíždět sudé vlaky ve Vršovicích a liché pro změnu v Hostivaři).
No, nebudeme krmit trolly, co sem vlastně vůbec nechodí :-)
trolejník kolejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.232.223
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 16:44:55    Odkaz na tento příspěvek  

Hádku, Hádku, to vám to trvalo, než jste konečně odhalil třídního nepřítele. Přesně tak, jak to máte rád, co? Ad personam. Plaky plak.

P.S. Jak se vaše svědomí pionýra JSŽ snoubí s tím, že honíte své těžké vlaky pod zpola uhnilým směrovým lanem, o němž evidentně víte?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4863
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 18:02:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak se vaše svědomí pionýra JSŽ snoubí s tím, že honíte své těžké vlaky pod zpola uhnilým směrovým lanem, o němž evidentně víte?

Točíte to někam, kde to není. O uhnilém směrovém lanu jsem věděl v době, kdy byly troleje na zemi, já tam přijel jako nehodovka za MTR a hledal jsem příčinu.
Asi těžko tam to uhnilé směrové lano mohlo být dříve, to by se do něj zamotal jiný vlak a my mohli mít klid.
Každopádně po každé opravě je tam sice trolejové vedení v normě a asi i odpovídá pravidlům. A přesto v loňském červenci tam skončily 3 vlaky během jednoho týdne (2 x ČDC, 1 x MTR).

Mimo jiné, Jarda sice používá jinou IP adresu, ale to výrazivo mi na něj sedí.
trolejník kolejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.45
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 18:17:19    Odkaz na tento příspěvek  

Ok. Tedy to nebylo vidět. Ale původní info od vás mi znělo jinak. Pak mi ještě nesedí to odsouzení stavu TV, když uhnilost lana jste odhalili až na zemi. Nebo vaši zaměstnanci mají nějaké zvláštní schopnosti ze země posoudit stav TV. Když ted' sám tvrdíte, že po opravě odpovídalo normě? Kde je tedy problém?

A věřte svému detektivovi, ten se ve šmírování identit přece nikdy nemýlí.

Bud'te zdráv.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4865
Registrován: 5-2002
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 18:26:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale původní info od vás mi znělo jinak.

A jak vám vyznělo? To, že tam stav není dobrý vám dám klidně i písemně, byť i tam je TV většinově sjízdné (tedy vždy, když zrovna neleží na zemi) a netvrdím, že by se tomuto místu údržba vyhýbala. Je to prostě staré, místy orezlé, porůznu posvorkované a bez celkové opravy to lepší nebude.
trolejník kolejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.45
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 18:42:16    Odkaz na tento příspěvek  

Tak, že jste klidně jezdili pod viditelně rozehnilým směrovým lanem a věděli o tom. Tak jsem to pochopil. Nesedlo mi, že by se to po ohlášení ihned neřešilo, když řeší promptně a zastavují provoz v koleji s mnohem menšími závadami na TV.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 21
Registrován: 8-2012
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 19:11:55   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono se stačí podívat, jak vypadá vedení mezi Prahou a Berounem, jak často to tam padá a jak často tam jezdí fujfuj garážoffky se stachanoffskou maššššinou. Ono stačí si vzpomenout, jak často to padalo do Benešova před "koridorizací" a kolik třídních nepřátel Jediné Správné Dráhy tam přitom jezdilo vyhřejvat tisíce tun jedním sběračem na šestimegoffce. No ale trollík Makrlík holt potřeboval zúčtovat s třídním nepřítelem, dopřejme mu to.

P.S. Jiných IP adres můžu mít kýbl, zvlášť na mobilní O2 síti s DHCP.
trolejník kolejník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.45
Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 19:54:07    Odkaz na tento příspěvek  

Je zábavné sledovat, jak přesně znáte potřeby svých třídních nepřátel. Je fajn vědět, o kom se vám zdá. Hlavně se přitom moc neodkopávejte, at' nenastydnete.
jansuchy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 9
Registrován: 5-2012

Odesláno Čtvrtek, 11. července 2013 - 20:54:34   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět jen dokumentačně, 186.289 s bednama míří do tunelu pod Táborem, smetáky má s ohledem na stav TV na severním zhlaví Malešek radši dole (viz příspěvek p. Šimrala výše).


(Příspěvek byl editován uživatelem jansuchy.)
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1647
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 08:12:36   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ale už aspoň víme, že konstruktéři jízdního řádu jsou pitomci, zatímco šotobystroňové dávno prokázali, že se SYSTÉMOVĚ přes Wilson s nákladní dopravou jezdit dá (ono totiž nejde ani tak o Balabenku, jako o nemožnost předjíždět sudé vlaky ve Vršovicích a liché pro změnu v Hostivaři).

Sice nevím, co to je systémové ježdění, ale když vám připadá větší problém předjíždění ve Vršovicích a Hostivaři (sice to nechápu a jako větší zádrhel vidím ta úrovňová křížení v Libni a Hostivaři) než havarijní stav infrastruktury v Malešicích, tak si s pánem bohem jezděte kudy chcete. Je to váš boj a vaše peníze.
pražský dráteník
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.113.99.110
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 08:59:48    Odkaz na tento příspěvek  

Pane Šimral, psát umíte hezky - lhát o to více. Kdyby jste tedy také dokázal napsat, že ke stržení drátů v Malešicích dochází většinou po projetí toho vašeho elektrožrouta. Minimálně ve 4 případech se tomu tak stalo. Pak si můžete firemní stahovačky nařizovat jak chcete, najednou už k tomu nedochází. Doufám, že tohle někomu u SŽDC rychle dojde a začne váš za to kopat doprdele. Protože zatím se jen hezky umíte vymlouvat, chybu přiznat o to méně. Hezký den
Raquac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1454
Registrován: 12-2007
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 09:33:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pražský dráteník: Zajimalo by mne, jak muze strojvedouci s lokomotivou schvalenou k provozu v siti SZDC bez poruseni jakychkoliv predpisu nebo narizeni zpusobit poskozeni troleje. Mne z toho vychazi, ze je problem na strane infrastruktury.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 23
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 12:28:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo: když vám připadá větší problém předjíždění ve Vršovicích a Hostivaři
Znovu opakuji - neděláte blbce ze mě (to si klidně poslužte), ale z konstruktérů GVD (při trasování Arrivy přes Malešice bylo ježdění přes Wilson mým alternativním návrhem a byl jsem za vraha neviňátek). Ono to totiž není modelové kolejiště, ale reálný provoz - "Uhříněves nebere", "Wilson nebere", "ve Vršovicích máme situaci"... OK, nebudu tu jednoduchou pravdu vyvracet, tupci už byli i Bašta a ostatní - neměli holt internet, aby jim šotouši poradili.
P.S. Havarijní stav drátenické infrastruktury v Malešicích mi samozřejmě vadí, ale na to jsem malej pán - oficiálně je to v cajku a rozbíjejí to tam přece jen garážoffky (ty zamotaný ideově kladný kargiaky jakože nevidíme), tak žádná křeč.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4869
Registrován: 5-2002
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 15:29:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ad prazsky dratenik: mate v tom hokej. V nasi historii jsme Malesice strhli dvakrat, v cervenci 2012 a 2013. Ostatni pripady tam melo CDC (nejmene 4x).

A znovu opakuji: pokud se to jen navesi zpatky bez podstatne opravy, tak se stav asi nezlepsi a proto povazuji za zbytecne riziko tam jezdit se smetakem nahore. Vicenaklady vznikle z techto pripadu nam nikdo neuhradi a neni to jen o utrzenych smetacich.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1648
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 16:51:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

neděláte blbce ze mě (to si klidně poslužte)

OK, nebudu tu jednoduchou pravdu vyvracet, tupci už byli i Bašta a ostatní - neměli holt internet, aby jim šotouši poradili.

a rozbíjejí to tam přece jen garážoffky (ty zamotaný ideově kladný kargiaky jakože nevidíme)


Sorry pane T.H., ale v debatě na podobné úrovni nehodlám pokračovat. Jak říkám, jezděte si kudy chcete, je to vaše věc.
Tupoun
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.132.188.95
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 17:46:48    Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli T_._H_. je T.H., tak já jsem papež
věřící Tomáš
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.47
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 17:50:18    Odkaz na tento příspěvek  

Tupoun:
No tak to už abyste začal studovat seminář.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 24
Registrován: 8-2012
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 19:11:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dj_cargo: No tak debatujte na jiné úrovni, tam nemůžu nejsa promován ze speciální pedagogiky bohužel sloužit. Ostatně hledat řešení shnilého drátenictví SŽDC (exČD, exČSD) v tom, že se budu snažit procpat vlaky jinudy, abych nenarušoval smrádek a teploučko v Dlážděné, stejně není mnou preferovaný postup. Separace nákladní dopravy má své výhody i pro ni, ostatně taky nejezdíme přes hlavní nádraží v Berlíně nebo Hannoveru a po Holandsku dokonce vede celá čistě nákladní trať (a přitom by "to šlo" i přes Tilburg nebo Utrecht), a u toho bych doporučil zůstat.
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.192.71
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 19:36:51    Odkaz na tento příspěvek  

add Pražský dráteník..... opět použiji známé heslo...nech blba vykysat...chce se mi z Vás blít pane...toť vše...hoak- domluvil jsem
z 5. koleje odjezd
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.234.242
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 20:06:47    Odkaz na tento příspěvek  

No tak jste se tu vyblil, no. Ted' za to vemte. Máte postavíno. A nezapomeňte stáhnout smeták. Hoak.
Lib
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.103.28.169
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 21:42:09    Odkaz na tento příspěvek  

Děkuji panu strojvedoucímu za pozdrav při dnešním průjezdu vlaku 43305 v Libni. Musim, říct, že stojvedoucí od Petra Šimrala opravdu umí jezdit a to je dobře. Ale chvála patří i stojvedoucímu Carga, který zvládl projet úsek z Běchovic do Libně ve směru Praha hl.n. s loženými wapy do Německa i přes zastavení na Blatově za pouhých pět minut. Leckterý stojvedoucí u rychlíků by nevěřil svých očím, co to vedle něj jede a jak rychle. V mé stanici je opravdu každá minuta znát . Co se týče těch Malešic, tak tam už se ničemu nedivím. Neni tam směna, aby se něco nestalo. Bohužel. Pak zbývá jedině hlavák a tam maj pak o zábavu postaráno. Bohužel se tam dost hraje na minuty, tak to tam opravdu neni jednoduché procpat vlaky sem a tam, na různé směry a po různu kombinovat. A co se týče vlaků do Malešic z Libně, tak zatím jsou tam ještě pořád mezery, ve kterých se dá vlak do Malešic i z Malešic procpat. Někdy ovšem i za cenu toho, že si nějaký rychlík udělá zastávku u "Eletry".
AWT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.204.135.162
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 23:15:51    Odkaz na tento příspěvek  

Nemělo by se to tady přejmenovat na "Německý METRANS"? Protože tady už jen exhibuje Tomáš Hádek po lobotimii a jejich boss věčně všechno kritizující Šimral?! Nebo jim založte vlastní vlákno Metrans. Tady už jakýkoliv jiný post je zašlapán metransáckou agonií..
186.240
Neregistrovaný host
Odeslán z: 188.175.192.71
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 23:41:11    Odkaz na tento příspěvek  

add Lib: Stejně tak,jako všechna čest výpravčím na svém místě. Kolikrát si musím uvědomit, že leckdy je mi výkon 186tky na nic, když se nesejde ruku v ruce správná parta kluků, kteří řídí dopravu. To se to potom jezdí jedna báseň. Takže zdravím všechny pány výpravčí a dispečery, kteří vědí, že největších a nejlepších výsledků dosáhneme vzájemným pochopením a spoluprací a ne pošpiňováním či podceňováním práce toho druhého ....strojvedoucí versus Výpravčí.
TWA
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.181.56.8
Odesláno Pátek, 12. července 2013 - 23:51:03    Odkaz na tento příspěvek  

Tak tu něco napiš o AWT, ty údajná AWT, nebo ti to někdo zakázal? Nebo prostě jen nic smysluplného nevíš?
AWT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.11.160
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 08:11:12    Odkaz na tento příspěvek  

Já nejsem AWT, já jsem IDS Cargo a stále nemůžu vydýchat, že mi přijel vlak na licenci Metransu na mou vlečku v Olomouci.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4870
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 14:28:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak se zamysli nad tím, proč asi se to řešilo s AWT a ne s námi?
A mimo jiné --> do každé fabriky vede nelicencovaná silnice. Jenom my děláme pakárnu sami sobě.
BSP
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.56.194
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 16:07:18    Odkaz na tento příspěvek  

(AWT)
safra, když jsi IDS Cargo, tak si agituj pod hlavičkou IDS Cargo. Takové výkřiky do tmy nikomu neprospívaj a nikdo o ně nestojí. Nedělej tady AWT medvědí službu.
třetí možnost
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.16.96
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 16:20:48    Odkaz na tento příspěvek  

To bude akorát hovnař, co není ani AWT, ani IDSC.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2892
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 17:50:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr_Šimral: Chtělo by to podobnou legislativu jako na Slovensku, která by zaručovala možnost předávky vozů na všechny vlečky všem dopravcům.
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4872
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 18:38:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ad S200: přesně tak. Ale obávám se, že toto nevylobujeme. Ještě stále jsou vlečky v ČR předmětem krutého konkurenčního boje.
To je moje vlečka a já vlak od nikoho jiného nepřevezmu. A tak to ještě chvilku jezdí, než holt přijedou auta. (Neplatí pro mezizávodní dopravu)
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2893
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 21:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je, že největším hráčům na trhu tento stav vyhovuje.
AWT
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.102.240.206
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 22:08:40    Odkaz na tento příspěvek  

tak já nejsem teda AWT, ani IDS, mám prostě v hlavě seno a slámu a nevím, jak bych si vybil zlost jinak, než tímto dětinským způsobem. Jsem neskutečně závistivý a vadí mi úspěch Metransrailu a vůbec, všech ostatních soukromých dopravců, kteří něco dokázali. A je to senzační si tady takhle brát anonymně jména dopravců ve snaze je poškodit a ještě si ulevit.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1649
Registrován: 11-2005

Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 22:08:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Problém je, že největším hráčům na trhu tento stav vyhovuje.

Jistě. A klidně bych se vsadil, že zrovna pan nejvyšší z Uhříněvse by byl hooodně slyšet jako první, pokud by nějaký naiva začal podobnou inovaci prosazovat tady.

Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4873
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 22:24:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jistě. A klidně bych se vsadil, že zrovna pan nejvyšší z Uhříněvse by byl hooodně slyšet jako první, pokud by nějaký naiva začal podobnou inovaci prosazovat tady.

To jsi na omylu. Mimo jiné, nejde až tolik o zajíždění padesáti dopravců každého samostatně na vlečku, jde spíše o vůli spolupracovat (aby zmizelo to takové: to je moje vlečka a já vlak od tebe nepřevezmu)
Když někdo někde prodal zboží, někdo jej koupil, někomu ho předali k odvezení, tak by to vlečkaři měli respektovat.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 29
Registrován: 8-2012
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 22:48:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Podle mě teda není potřeba nic prolobovávat, nařizovat a vůbec do toho tahat něco tak obskurního jako stát a jeho zákonodárci.
Ta vlečka kupříkladu ADM Olomouc má nějakého vlastníka, který jistě nevlastní vlečku z plezíru, ale kvůli kšeftu. Neprovozuje-li si vlečku sám, najme si na to nějakou obslužnou firmu, která má plnit JEHO PŘÍKAZY, nikoli rozhodovat o tom, které vlaky převezme a které ne. Když se vlastník sám chce dobrovolně připravit o tržní signály o podmínkách a cenách železniční dopravy tím, že umožní provozovateli své vlečky postup "moje vlečka, moje vlaky, nic jiného nepřevezmu", je to IMHO čistě jeho hloupost a nikdo by ho před ní neměl chránit nějakým nařízením. On časem pochopí a pokud ne, budiž mu konkurzní podstata lehká :-)

P.S. Stát není řešení, stát je naopak problém - i kdyby se zúčastnění vlastník, provozovatel dráhy a dopravce nakrásně rychle dohodli, je tu naprosto zbytečný prvek licencování takového přístupu na vlečku skrze Drážní úřad; a to je to, co na Slovensku odbourali, ne že by zavedli nějakou "povinnost" všechno převzít.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2894
Registrován: 4-2006
Odesláno Sobota, 13. července 2013 - 23:38:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: Problém je, že dost vleček nepatří příjemci/odesílateli zboží, ale vlečkaři. Typicky jde o vlečky ve vlastnictví UNIDO či AWT. Zkus třeba dovézt uhlí pro elektrárnu ČEZ Dětmarovice, když tamní kolejiště není ve vlastnictví ČEZu, ale AWT.
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 30
Registrován: 8-2012
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 00:01:38   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opět: podle mě by v takovém případě na AWT neměl dupat stát, neměl dupat nějaký dopravce, ale měl by dupat ČEZ.
A takových vleček je IMHO jen pár, i když bohužel těch největších.
Drak_ze_skalky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2104
Registrován: 5-2010
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 16:26:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedna na odlehčení diskuse-6.7.2013 si střihla bedýnky ACTS opět veteránka 142 001.
S200
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2895
Registrován: 4-2006
Odesláno Neděle, 14. července 2013 - 22:07:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

T_._H_.: A jak to má třeba zrovna ten ČEZ řešit, když mu vlečka v jeho vlastní elektrárně nepatří?
Petr_Šimral
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4876
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 01:24:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Udělat si ve stanici výklopník a dopravník na skládku :-)
T_._H_.
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 36
Registrován: 8-2012
Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 02:35:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

S200: Třeba hrozbou, že to není jediná elektrárna ČEZu, kam se vlakem vozí uhlí a vápenec a že pokud má AWT zájem o dobré vztahy a kšefty, tak ať se kouká chovat slušně? On je to sice dneska moloch úplně stejný jako ČDC, ale přece jen ještě musí trochu koukat na hospodářský výsledek :-)
A jak mu to podle tebe teda nařídí ten stát, aby to bylo neprůstřelné?
Tom754
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3662
Registrován: 6-2010

Odesláno Pondělí, 15. července 2013 - 09:46:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

740.770+740.634, Lv (...-VM-Hulín-...), Osíčko

FOTOGALERIE a VIDEA

Trať č. 303 na Facebooku
Hroch.R420
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 209
Registrován: 8-2011

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 18:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak tu něco napiš o AWT, ty údajná AWT, nebo ti to někdo zakázal

No dobrá,tak že mi včera okolo 22h profrčeli dva awataří brejlovci na přejezdu v Mezötúru a valili někam k Szolnoku. Docela kus od domova.
Valach
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4537
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 19. července 2013 - 23:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní podvečerní nákladní vlak Unipetrolu do Osíčka. Na postrku zachycena 741.515, v čele byly 741.514+741.513:

Můžeme o tom diskutovat, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím i nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat…
www.kmd.bilysklep.cz - Kroměřížská dráha o.s.
www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1651
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 16:36:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes jede ODOS z Brodku u Přerova do Tábora trasou Kolín - Ledečko - Čerčany. Celkem by mě zajímalo, co je k takovému "bypassu" Prahy vedlo.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1652
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 22. července 2013 - 16:53:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No každopádně ušetřili cca 40 km (nafta, DC) a časově asi moc neztratili.

Neortodoxní řešení, to se mi líbí.
Mikulda
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2331
Registrován: 3-2006

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 16:23:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  


Upozornění: Příspěvek může obsahovat stopy ironie, cynismu a černého humoru.
Vyrobeno v závodě, který zpracovává vzdálené vize, bláznivé sny a šílené nápady.
malej_hyvry
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 109
Registrován: 2-2013

Odesláno Úterý, 23. července 2013 - 21:27:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jamessn
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1529
Registrován: 9-2006
Odesláno Pátek, 26. července 2013 - 23:54:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár obrázků: severoamerický vlak v Břeclavi; čistá 181 a černý/bílý v Malešicích.
McBain
Administrátor

Číslo příspěvku: 22073
Registrován: 5-2002

Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 16:06:21   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní odklon přes Hlavák, mimo spojku Vyšehrad - Vršovice:


Výpravní budova 16/H
Šedesát let přepravy silničních návěsů po železnici
Nejlepší TV reklama všech dob
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 888
Registrován: 3-2007
Odesláno Sobota, 27. července 2013 - 23:10:43   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

DJ_Cargo: pokud ještě existuje ta sleva za náklad na lokálkách, kterou vytrubovali před časem SŽDC, tak i ty projeté kilometry mohly být levnější.

I tak si o údržbě těch šukafonových tratí nedělám iluze a kdyby ODOS tím vlakem vezl i nějaký náklad, mohlo by to dopadnout těžce ortodoxně... :-)
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1656
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 00:04:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

pokud ještě existuje ta sleva za náklad na lokálkách, kterou vytrubovali před časem SŽDC, tak i ty projeté kilometry mohly být levnější.

Nevím, co kde SŽDC vytrubuje nebo nevytrubuje, ale samozřejmě, že na regionální trati platí nižší sazby za úhradu DC než na koridoorech a tratích celostátních. Takže ODOS uštřil jednak za projetou kratší vzdálenost, ale ještě i za nižší polatek na této "zkratce".

I tak si o údržbě těch šukafonových tratí nedělám iluze a kdyby ODOS tím vlakem vezl i nějaký náklad, mohlo by to dopadnout těžce ortodoxně...

Trať buď má nějaké parametry, nebo je nemá. A pokud se vlak do existujících parametrů trati "vejde", tak zbytek už není starost dopravce.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1657
Registrován: 11-2005

Odesláno Neděle, 28. července 2013 - 10:39:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No a vypadnout se dá i na "udržované" infrastruktuře SŽDC na hlavních tratích - viz minulý týden ViamontDSP v Pardubicích, ČD Cargo v Kladně-Dubí nebo před nedávnem SD-KD na Kladně.
PeMi
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.29.31.166
Odesláno Sobota, 03. srpna 2013 - 20:32:55    Odkaz na tento příspěvek  

Dnešní severoamerický vlak pod dráty v Jistebníku
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 891
Registrován: 3-2007
Odesláno Neděle, 04. srpna 2013 - 19:50:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ortodoxní cestou nebylo myšleno vypadnutí, ale volba hlavní trati. :-)

Básník tím chtěl říci, že souhlasí s Vaší pochvalou neortodoxního řešení, ale bude se bohužel jednat o ojedinělý případ.
Dj_cargo
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1665
Registrován: 11-2005

Odesláno Pondělí, 05. srpna 2013 - 09:53:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

ale bude se bohužel jednat o ojedinělý případ.

Vzhledem k tomu, jak v poslední době SŽDC prohrává souboj s přírodními živly bych toto netvrdil. Viz například oblast Liberecka a odklony přes Tanvald, nebo trať Praha - Beroun.
Parofot
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 350
Registrován: 10-2009
Odesláno Pátek, 09. srpna 2013 - 16:32:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

RTS z minulé neděle v ČT:

Internetové stránky o železnici v České Třebové:
www.klubfoticu.estranky.cz
Nick
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 716
Registrován: 4-2003

Odesláno Sobota, 10. srpna 2013 - 22:26:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jurajs_89
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 162
Registrován: 6-2011
Odesláno Neděle, 11. srpna 2013 - 21:01:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jedno páteční dopoledne nedaleko Drážďan.