K-report
 

Archiv diskuse 814/914 RegioNova a 813/913 Bageta do 25. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » 814/914 RegioNova a 813/913 Bageta » Archiv diskuse 814/914 RegioNova a 813/913 Bageta do 25. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1086
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 11:31:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Čistě teoreticky - tam není čídlo tlaku (odporu) při zavírání a spoléhá se pouze na světelnou závoru?

Kdysi jsem od strojvedoucího slyšel, že prý s kolegou zkoušeli do dveří umístit brašnu s dokumenty a jelikož ji nezachytila ta závora, tak ji to pěkně zmáčklo. Co je na tom pravdy, nevím.

Pokud je ten zmiňovaný případ pravda, tak je to IMHO na DÚ - ohrožení bezpečnosti cestujících.
Kubajz
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 172
Registrován: 6-2006
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 12:44:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:
Děkuji za tenhle příspěvek, dlouho jsem se takhle nezasmál, ještě teď, 15min po přečtení utírám slzy a bolí mě břicho od neustálého smíchu. Prosím, více takových příspěvků, protože pokud je pravda to, že smích léčí, tak budu nesmrtelný.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 824
Registrován: 12-2011

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 15:19:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To mně zase Regiokrám 119 přiskřípnul v Třemešné ve Slezku do dveří nohu a stativ. Průvodčí stála u mě, ale mačkání tlačítka vůbec nezabíralo. Po chvilce boje se to však naštěstí otevřelo, ale trochu to bolelo.
Tentokrát byl aspoň drážní personál vstřícný a ptal se, jestli mi to něco neudělalo.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1087
Registrován: 11-2011
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 15:23:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

intelpetr:
Fakt dobrý... Přitom stačilo, aby vzala kličku a otočila osou madla nouzového odjištění.
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 16:01:19    Odkaz na tento příspěvek  

Bombos3:


Přitom stačilo, aby vzala kličku a otočila osou madla nouzového odjištění.


Proč to proboha píšeš tak složitě ? Jakou osou madla ? Na to ani nemusí sahat. Stačí otočit jen čtyřhranem v madle

Borovička:

také bych rád viděl zmíněný případ . Kromě toho, že jste teď dvěma lidem zařídil 100 % premií dolů, tak se mi to vaše vystupování vůbec nezdá. Regionovou teda jezdím už 7 let, ale v životě jsem nevystupoval hlavou dopředu. Ani netuším, jak je technicky možné, aby se přiskřípnul krk. Spíše to bylo tak, že jste čuměl ze dveří ven jako šotouš a pak vás dveře skříply, což je naprosto v pořádku . Světelná závora je v úrovni nohou, tak by mě tedy zajímalo, jak se vám povedlo mít hlavu venku a nohy na prvním schodu v 814 . Není to tak dlouho, co jsme dělali pokus a mezi zavírající dveře 914 jsme strčili ruku ... dveře se zavřely, 5 vteřin držely a pak pustily a otevřely se. Vy to tu vyprávíte jako kdybyste tam vrávoral půl dne .

Všichni ostatní ať mi teď prominou, ale vydáváte-li se za fanouška železnice, tak dnešním dnem jste si to opravdu a je mi z toho docela smutno, že ta dnešní šotogenerace místo slušných fotek umí akorát bonzovat a když už se něco stane, udělat maximální průser a vykoupat v tom nejvíce lidí
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 16:13:27    Odkaz na tento příspěvek  

Nehledě na to milý Borovičko, že ten váš příběh dostává pomalu trhliny. Docela by mě zajímalo, jak jste mohl včera ve 14:57 vystupovat z 814.122 v Rakovníku, když v tu dobu jsem do ní nastupoval ve Veleslavíně a jel na Masaryčku na pizzu . Jste asi hrál Train Simulator a pak vymyslel, že uděláte někomu průser
Trs2004
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 228
Registrován: 2-2010

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 18:30:09   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 1-2012
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 19:00:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička:nenasával jste borovičku víc než je zdrávo??
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5359
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:06:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.346: už víš, proč jsem opatrný na to, co sem (nejen toto vlákno) napíšu a raději to řeším soukromým vláknem?
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:25:24    Odkaz na tento příspěvek  

Penik: je mi to úplně jasné. Poslední dobou toto fórum dost ztrácí a je z toho doslova bulvár plný udání a kravin. Vždycky když někde potkám šotouše, tak když to jde, uhnu ze záběru. Když uhnout nemůžu a jedu, tak mu klidně i bliknu dálkový. Ale tak si říkám, jestli mám tohle zapotřebí, když se pak o pár dní později na káčku dočtu, že podle šotoušovy kamery jsem odjel o půl minuty dřív ze zastávky atd. atd. Pokud mám čisté svědomí, tak si to obhájim. Ale proč já mám kvůli nějakému šotoušovi sepisovat závadovou hlášenku a po telefonech řešit, zda jsem to provedl nebo ne ? První co se stane, tak mi vezmou rychloměr a platí staré dobré pravidlo: Vždycky se něco najde. A to já fakt nemám zapotřebí. A můžu Ti říci, že už i kolegové jsou na ty šotouše nasraný. Když posunovači půl dne někdo stojí za prdelí a fotografuje jak odvěšuje atd. Už nemálo kolegů to stálo prémie. A pak se objeví jakýsi Borovička, ani neví jakou reginou to vlastně jel a napíše, že mu dveře přiskříply hlavu. Jak říká zdeněk Pohlreich v Ano šéfe ! Viděl jsem hada sr*t, stíhačku couvat, žábu zvracet v barvách francouzský trikolory ... ale tohle, to jsem ještě neviděl. A já se k tomu připojuji, já to taky v životě neviděl. Regina má schod-schod s optickou závorou-výklopný schod. Pakliže pan Borovička vystupoval, a skříplo mu to pouze hlavu, musel stát nohama na představku nebo na 1. schodu (tedy mimo závoru) a hlava už byla kdesi venku. Zítra schválně zkusím tímto způsobem vystoupit, ale nedovedu si to vůbec představit . A pokud se náhodou stalo to, že optická závora byla v poruše (stát se to může, za 3 roky se mi to stalo jednou u jednoho křídla dveří), tak se dveře stejně zavírají minimálně 5 vteřin. A pan Borovička povídal, že je zdravý člověk. A nezlobte se na mě, ale zdravý člověk za tu dobu musí vystoupit ven. Ale pokud vystupoval až v době, kdy už se dveře daly do pohybu, pak prostě to přiskřípnutí chápu a bylo na místě. A zde je pro to na místě toliko šotouši kritizované pípání od regionov čísla 138. Prostě pokud se dveře chystají k pohybu, dají vědět pípáním a pak se zavřou. Ono to má opravdu něco do sebe. Jenže šotoušům se to nelíbí a když je dveře přiskřípnou, protože nepípou, tak se jim to nelíbí taky. Tak jako já nevim, není lepší chodit pěšky ?????
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 20:25:49    Odkaz na tento příspěvek  

Boha jeho, kam jsme to dopracovali . Člověk se vždycky těší, že se na fóru něco dozví nebo něčím zajímavým přispěje, ale poslední dobou to jsou jen samé a nesmyslné žvásty a udání. Proboha lidi proberte se, příště se vám taky může stát, že si budete chtít vyfotit vlak a fíra na vás vyletí, ať táhnete do . Ale vám je to jedno, ale prostě budete dál natáčet půlminutová videa s reginou a udávat na K-reportu. Při každém školení u našeho chlebodárce nám je výslovně kladeno na srdce, abychom si dali pozor, ať neskončíme na K-reportu. Vždycky jsme se tomu zasmáli, ale ono to bohužel tak je. Je mi z toho fakt smutno .

Tímto se omlouvám všem ostatním, kteří se sice taky považují za šotouše, ale přispívají dobré informace a fotografie z provozu ...
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2033
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:10:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.346

Prober se sám, co to tady meleš za sračky, kriste??!
Jestli je u tebe normální, že v 814 má bez újmy na zdraví možnost vystoupit pouze zdravý člověk a u ostatních pokud vystupoval až v době, kdy už se dveře daly do pohybu, pak prostě to přiskřípnutí chápu a bylo na místě, tak jsi zralý na psychiatra!
Co to meleš o nějakých šotouších??
Jestli si za jízdné zaplatí, tak ti může být srdečně u prdele, jestli jen pozdě vystupuje, nebo fotí, panáčku!!
Pokud ty dveře nemají tlakové čidlo sevření a automatický reverz chodu, tak je to prostě špatně, jako ostatně celý tento zoufalý Regiokřáp!
Sorry, že jsem nepřihodil jen dobré informace a fotografie z provozu ..., ale až ti to skřípne třeba tvé dvouleté dítě, pak se ozvi, chytrolíne!!
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5360
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:41:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hook: fotit může, zveřejňovat beztrestně již nikoliv. jednou jedinkrát bych někde viděl svůj ksicht a zdejší admini budou muset sahat do historie a identifikovat přispěvatele.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:51:52    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: tak předem bych se možná měl trochu omluvit, bouchly ve mne saze, každej máme doma svoje problémy. Ale ani jedno z toho jsem nemyslel tak, jak píšete vy .

1) pokud si chce někdo vyfotit vlak, ať klidně fotí. Nic proti tomu nemám, taky fotím. Když můžu tak uhnu, když ne, tak třeba bliknu dálkový. Vždyť fotky vznikají pěkné. A jinak mě nezajímá kdo platí a kdo ne. Vždycky obecně platilo, že kdo chodí na K-report, je tak trochu šotouš. Jsem to já, jste to vy, je to kdokoliv jiný. Dneska zrovna jsme měli potyčku s jedním, který v každé stanici vybíhal a kameroval. Někdy stál mezi dveřmi, někdy vyběhl a hned zase letěl zpět. Já mám za úkol dělat tisíc věcí a nemůžu ještě hlídat fotografy. Nezlobte se na mě, ale kdybyste tuhle práci dělal, asi byste věděl, o čem je řeč ...

2) nerozlišuji zdravý a ostatní člověk. Ano, mohlo se stát, že dveře se zbláznili. Nikdo z nás neví, co se stalo. Ani pan Borovička si na to jistě přesně nevzpomene. Ale nezlobte se na mě, tak jako kolegům, tak i mně a určitě i vám přijde divné, že někdo kdo sestupuje po schodech tak si skřípne hlavu. To je přeci divné ne ? Pokud vystupuji, tak přeci první to musí jít po rukou ... a nebo se leknu, že mě to zavře, vrhnu se dolů a pak by se to teoreticky mohlo stát ... o tom jsem mluvil, né že přizavírání lidí schvaluji. Doufám, že se mi podařilo alespoň trochu vysvětlit můj úmysl. V zásadě nevím, jak jsou přesně dveře vybaveny. Ale pokud se zavřou automaticky (časově) tak když mě osobně minule přivřely ruku (moji nešikovností), pač jsem spěchal, tak se okamžitě pustily. To samé kolega zkoušel dát ruku mezi dveře v 914 a pustili se ihned taky. Tím chci říct, že určitě existuje nějaké vysvětlení proč se stalo to, co popisuje kolega Borovička. Obyčejně to může být souhra nešťastných náhod, porouchaná optická závora (je to elektronika, tak se to jednou stát může). Ale přišlo mi podivné, že to musí být hned okamžitě medializováno na káčku a ještě s emocemi dopsány další údaje, které se skřípnutím pana Borovičky nic společného neměly .

Tímto se omlouvám všem diskutujícím, kterých jsem se tímto dotkl. Snad se mi podařilo to alespoň trochu vysvětlit
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2035
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 21:52:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik

To je tvůj boj, co považuješ na webu za legál a co za zásah do soukromí.
Souvislost s tím, nakolik jsou ty dveře v 814 pro cestující bezpečné, to nemá prachžádnou.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5361
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:05:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Však jistě, ale se šotousem vše. A na ty tu zaznělo také dost. Bude to můj boj, ale celou dobu s úsměvem na tváři
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2036
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:06:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.346

Nic se neděje.
Skoro deset let jsem jezdil u MHD autobus i trolejbus, lidí skřípnutých do dveří jsem zažil nepočítaně, vždy je z toho nepříjemnost, dohadování, vím o čem je řeč.
Chci jen říct, že tlaková čidla dveří nejsou instalována z plezíru výrobce, jsou tam pro bezpečnost lidí.
A pokud v 814 nejsou, nebo nefungují tak jak mají, viz. dveře se zavřely, 5 vteřin držely a pak pustily a otevřely se, je to na odstavení a servis.
Je úplně jedno, čím má cestující vystupovat první, jestli nohama nebo hlavou.
To, co je pro vás možná legrace, může být pro dítě, seniora nebo invalidu fatální záležitost.
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2870
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:26:04   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Penik: A nařídí jim to kdo, Penik, z boží vůle král? (OČTŘ už koukám z příspěvku v mezidobí zmizely.)

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:27:08    Odkaz na tento příspěvek  

Hook: jasný jasný, raději to nebudeme rozmazávat a tímto příspěvkem bych to ukončil a prosím i ostatní diskutující, aby na toto téma dále nereagovali. Jinak souhlas, autobusu bych se docela bál zase já. Vzpomínám na staré dobré B732 na manipulaci s "kroutíkem" zapínání vzduchu do dveří, kdy jsem zapomněl otevřít dveře tlačítkem a jak jsem pustil vzduch, pěkně to prásklo. Od té doby mám ke dveřím v autobusu docela respekt. Jinak k těm tlakovým čidlům, přiznám se, že vůbec nevím jak to je, proto se v tom nevrtám. Ono asi taky záleží, co je vlastně skřípnuto mezi "gumy". Pokud skřípnete A4 sešit, tak podle mě to dveře nemůžou poznat a zůstanou logicky a správně zavřené. Pokud skřípnete rozevřenou ruku, už by to poznat měly. Těch 5 vteřin bylo asi přehnaných ode mě. Prostě se zavírají, a jak chytí překážku, tak jdou relativně okamžitě od sebe. Jak jsem říkal, kolega tam dal mezi dveře zaťatou pěst a pustilo ho to relativně okamžitě. Já mám pocit, že mi dokonce i někdo říkal, že to tlaková čidla má. Vlastně by to i bylo logické, jinak by to kolegovi tu ruku nepustilo. A když jsem se tam nechal přiskřípnout větší částí těla, šly od sebe ihned. Samozřejmě by k tomu nemělo dojít, protože optická závora by to zejména v 914 měla bez problému chytit a chytá. Ale vzpomínám si, že jsme toto prováděli v době, kdy zrovna na jednom z čísel byla v poruše. Ale rozhodně to není o nějakém zanedbávání údržby. Prostě odejde a je to relativně brzy zjištěno. Na své regině jsem závadu optické závory zjistil během 15 minut od uvedení do provozu. A od té doby si při každém přebírání HV všechny dveře projdu. Jistota je jistota a nemá cenu si dělat zbytečné problémy. Pokud můžu, rád bych jim předešel. Kolega Borovička měl štěstí na relativně jedno z nejstarších rakovnických čísel (nikoliv tu 814.122), takže těžko říct, co mohlo být příčinou. Takováhle situace by se stávat neměla, ale oproti 810+010, kde se mi někdo přiskřípne a nezjistím to, značný pokrok!
750.346
Neregistrovaný host
Odeslán z: 90.180.32.131
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:27:19    Odkaz na tento příspěvek  

Souhrn: pokud vše funguje tak, jak má (stalo se mi jen asi 3x za těch několik let, že jedna závora nešla), tak ve voze 914 není v zásadě technicky možné přivření, protože pokud stojíte buď ve dveřích a nebo na peronu. A pokud stojíte ve dveřích, prostě se nezavřou. Dokonce nedávno se mi nezavíraly díky listu kytky, který měla paní na sklopné sedačce. A 814 je to různé ... ale běžně zažívám paní o berlích, která vystupuje, u optické závory si odpočine a poté pokračuje dál. Ještě se nestalo, že by ji to přivřelo. To samé školní výlet. Celá reginka vystupuje ven, nestalo se mi, že by to někoho přivřelo. Ale jak říkám, může se stát, že prostě dojde k závadě na optické závoře a v tu chvíli tam můžete stát a dveře dokud se nezavřou, tak prostě jedou a pak se dějí ty další věci. Nebudeme polemizovat, co by se mohlo a nemohlo stát, ale skřípnutých lidí jsem už pár viděl a vždy se ty dveře relativně bleskově pustily, rychleji otevřely a zůstaly otevřené. Tím bych to ukončil a prosím všechny, aby na toto téma již dále nediskutovali. Pro klid ve zdejší diskuzi

Dobrou noc
Hook
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2038
Registrován: 3-2005
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:32:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

750.346

OK, v pohodě.
Buďte zdráv.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5362
Registrován: 10-2004
Odesláno Neděle, 21. dubna 2013 - 22:51:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

bugear: penik ne, penik jen bude spouštěcí mechanismus.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5227
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pánové, jak asi chcete vystoupit z vozu dolů než že se mírně předkloníte? Opravdu to nebylo pro zasmání. A řešit to s ČD ještě budu.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5363
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 07:52:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kolik z nich je předkloněno, aby jim dveře skříply krk? http://youtu.be/yXa6QLCiPPg?t=1m37s
Hlavou vpřed!
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.12.128
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 11:10:10    Odkaz na tento příspěvek  

Chlapci, nesmějte se mu. On za tu svoji abnormální hrbatost nemůže. Teď jsem zkoušel dveře na regíně a zavírají 3-5s tlakem cca 0,2 b. A při inicializaci optické závory či stlačením hřbetu těsnění se opět okamžitě otevírají. Takže kdoví, kam borovička hlavu strkal...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5228
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:17:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hlavou vpřed! - aha jeden úžasně chytrej, asi jako ten fíra a průvodčí (ČD už dostaly příslušný podnět).
Martin123
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 64
Registrován: 12-2012

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 12:59:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak to budu zvědavý u Regiosharků ve vnitřních dveřích žádné čidlo není a nikomu se ještě nic nestalo

Omluvte mi prosím chyby ve větách-neumím psát na klávesnici .
Můj kanál na You Tube: http://www.youtube.com/user/belkin541?feature=mhee
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5364
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:01:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: hlavou vpřed neznamená: skříplo krk. (vím jak jsi to myslel).

Jak ti to mohlo skřípnout krk. Pokud jsi nevystupoval v hlubokém předklonu, nemohlo ti to krk skřípnout. Kdybys vystupoval v předklonu, tak si rozbiješ držku.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5229
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:21:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Já tedy v záklonu vystupovat neumím. A taky se musím podívat, kde jsou schůdky na které stoupám, pokud nechci skočit rovnou na šišaté nástupiště z metrové výšky.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6579
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 13:34:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já teda nevím ale mně to ještě skřípnoput nedokázalo a to ani při výstupu/nástupu s kolem.

Ale nedávno jsem viděl - u toho novýho šotonamrdanýho Bdtn757 - kterak nasedala skupinka děcek a najednou během nastupujícího proudu dveře zapípaly a zavřely se. Pro další nástup bylo nutno otevřít znova tlačidlem.
kaer_morhen
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 1-2012
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 14:05:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já to jdu normálně vyzkoušet....ten výstup krkem napřed.To bude něco....
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5366
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 14:40:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

kaer_morhen: dnes jsme to zkoušeli 3 lidé. Aby nás to vzalo po krku, tak musíš jít v předklonu a pokud se jedná o sypané nástupiště, tak si na 100% rozbiješ rypák. Nemluvě o tom, že nikdy se dveře nezačaly zavírat, vždy jsem jim museli pomoci.

Borovička: ale jistě. Koukni se na video, jak to dělají ostatní. Ani jeden z nich není v předklonu, ale má jen skloněnou hlavu (jeden dokonce vzpřímen), aby si viděl pod nohy. Pokud koukáš kam šlapeš v předklonu, tak to tě docela lituji, protože tě musí pěkně bolet záda. Ale skloněná hlava nevede k tomu, že tě to vezme po krku, ale vždy je tam dříve jiná část těla (zpravidla ramena).
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5230
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 14:57:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ano byla tam dříve i jiná část těla, ale po přetlačování tam zbyl krk a dveře držely ruce. Co je na tom nepochopitelného?

Ještě by mi mohl někdo prozradit co znamená rozsvícené zelené světlo na ovladači dveří. Kdy se má rozsvítit a kdy zhasnout?
Zlomyslné dveře
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.24.17.32
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 17:44:28    Odkaz na tento příspěvek  

A kdy se bude konat rekonstrukce této tragické události s poškozeným borovičkou v hlavní roli? Hádám, že by byl zájem laické i odborné veřejnosti větší, než u nějaké návštěvy Railjetu...
Ohledně toho dotazu, myslím, že "cestující" který nepochopí primitivní signalizaci stavu dveří, by měl nadále využívat hromadnou dopravu jen pod dohledem statného ošetřovatele...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5367
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 18:04:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já osobně nevylučuji (to se prostě stát může), že mohlo dojít ke s tisku (od toho tam jsou různá bezpečnostní opatření), ale odmítám fakta, která tu zazněla - je tu několik rozporuplných informací ve výpovědi, které ještě nebyly zodpovězeny a dovysvětleny a některé jsou postupně i měněny.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5231
Registrován: 5-2002
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 21:15:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik - nechápu na co narážíte. Dveře stiskly a nepovolily. Předklonění je snad při vystupování logičtější než zaklonění. Co máte za problém pochopit, co bylo dovysvětleno? Něco je špatně, ale chybu hledejte u mechanismu a sw dveří, který se zachoval jak zachoval. Všichni se tu tváříte jako že jste stokrát vystupovali a bylo to bez problémů, já taky problém nikdy neměl.
Vojtag
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1685
Registrován: 6-2007

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 21:18:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: A kolikrát jste se skřípnul ve dveřích 810?

www.rlz.bilysklep.cz - Rajnochovická lesní železnice

Holport - T466.0007
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3312
Registrován: 8-2007

Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 22:34:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lidi jsou prostě blbější a blbější.Kdysi jezdili tramvajema s otevřenými dveřmi,vagony měly na čelech otevřené plošiny. Nikdo z nich nevypad(a když vypad,byla to jeho vina,protože byl nepozorný).
Dnes musí být pro různé blbce obsáhlé návody o tom,že kočky se nesuší v mikrovlnce,pro Borovičky se vypracuje několikastránkový návod,jak vystupovat z vlaku,autobusu,lodě,aby jim nezkříplo krk,hnáty,vocas a jiné údy.
Už se těším na několikanásobné kontrolování všech cestujících,že sedí na svém místě,jsou připásání,nemají žízeň,hlad,špatnou náladu,aby si nestěžovali.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5368
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 23:00:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: podle mě lžeš, že jsi vystupoval v předklonu. V předklonu si rozbiješ hubu o to víc, čím je větší propast pod posledním schůdkem.

O záklonu jsem tu nic nepsal.

A co se týče pádu z metrové výšky: ty skáčeš na perony přímo z nástupního prostoru? Jinak ten metr nedáš ani náhodou. Takže zase kecy v peci. Podle technické dokumentace je osa nárazníku ve výšce 0,8 m nad TK. Podle jakéhokoliv obrázku lze jednoduše dovodit, kde je v nástupních dveřích zmíněný 1 metr. Například zde se dá krásně odvodit 1 metr (zdroj: regionovy.cz)
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6582
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 23:03:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo. Taky nechápu jsk jsme to mohli přežít v "zelenejch patrech" kde se v létě běžně větralo otevřenejma dveřma za jízdy a čumělo ven a to nejen na Pacifiku ale třeba i 070 kde se jezdilo i kilem...

Dokonce ani ve starejch vlekách za hurvajze nebo osmidveřáku na Kolešovce nebyl nikdo tak blbej aby se spálil o kamna. A i kdyby se spáli, tak by držel hubu aby nebyl za idiota...
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5369
Registrován: 10-2004
Odesláno Pondělí, 22. dubna 2013 - 23:52:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Dnes se s tím lidé chlubí a snaží se svoji blbost svést na druhé.
intelpetr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 829
Registrován: 12-2011

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 00:46:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Není případ jako případ; já třeba jsem za to nemohl, že mě to přivřelo. Kdybych se přivřel zalamovačkama, tak by to moje chyba byla.

http://www.malycestovatel.bloger.cz/

850.030-8, 810.663-5 (Kačenka), 810.191-7, 810.271-7, 814.190+191, 842.033-3, 754.009-9, 705.914-0, 113.001-2
Bugear
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 2871
Registrován: 8-2005

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 01:19:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

@Penik: Pokud vyloučíme OČTŘ, nic jiného mě nenapadá. Další postupy, o kterých by se dalo uvažovat, vedou primárně proti provozovateli, ale ani tak ho žádný nemůže donutit vydat nějaké identifikační údaje proti jeho vůli. Ostatně přímo použitelnými údaji u valné většiny uživatelů nedisponuje.

»Online výpočet kontrolní číslice« »Výpočet kontrolky na mobilu (Java)«
Lekce češtiny pro diskutéry: píšeme výjimka, standard, ližina. Tipovat znamená odhadovat, typovat znamená psát či provádět typovou zkoušku.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 07:21:12    Odkaz na tento příspěvek  

Apollo 17: zlatá slova! Můj názor na problematiku je ten, že se příliš rozmnožili právníci a hledají případy, na kterých by se mohli excelentně živit. Proto je ta obrovská snůška předpisů a nápisů na předmětech. A lidé postupně ztrácejí schopnost žít a rozhodovat se samostatně, což se jistě líbí vládnoucím soudruhům všech barev politického práporu.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5232
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 07:38:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik - nechápu co se vám nezdá na tom, že někoho skřípnou dveře aniž bych dělal něco neobvyklého. Polemizovat jestli seskok na nástupiště má metr nebo 80 cm nehodlám. O to totiž vůbec nešlo.
Honza_prachatcký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 173
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 11:25:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Mam takovy pocit, ze borovicka je malej klucina co se akorat snazi trolit( delat z lidi blbce ) za kazdou cenu. smutno je mi z takovych ...
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5233
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 12:28:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Honza p. - pocit měj, mně je zase smutno z nevěřících. Incident se špatně fungujícími dveřmi se konal. Já u toho nedělal nic nepatřičného a zdejší šotouši si nedokonalost vozidla či dveří nedovedou připustit. Mne zajímá bezpečnost cestování a toto se s ní rozchází.
Honza_prachatcký
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 174
Registrován: 12-2007

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 16:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hmmm... tak priste jet treba autem ;-) jeste jsem nic takoveho co tu popisujete nevidel. A "zdejsi sotousi" maj pravdu, ze sem tam napisete neco trochu jinak atp.
Jinak porad nedokazu pochopit, jak vas ta oskliva regina mohla kousnout do krku. Ze Vy jste ji nejak provokoval?!
Hauk
Apollo_17
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3314
Registrován: 8-2007

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 18:54:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já u toho nedělal nic nepatřičného a zdejší šotouši si nedokonalost vozidla či dveří nedovedou připustit.
Tak to nelezte ani do 854/054/954,které mají stejně nedokonalé dveře,ani do jiných podobně zavíraných dveří.Dveře v Regině mají podobně,jako u jiných světelnou závoru a tlakovou lištu.Strčíte-li do zavírajících se dveří jen hlavu,optická závora to nezaregistruje,protože je ve výši kolen.Takže Vám skříply dveře krk a až pak mohla zareagovat tlaková lišta,která je ovšem nastavena na určitou sílu stisku,pak se dveře zase otevřou.
Konstruktéři asi nepočítali s tím,že někdo strčí hlavu do zavírajících se dveří a bude čekat až mu zmáčknou krk,aniž by instinktivně zareagoval.
Pro takové lidi jsou ideální zalamovací dveře Béček.

(Příspěvek byl editován uživatelem Apollo 17.)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5234
Registrován: 5-2002
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 20:43:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Apollo - díky za vysvětlení, ale já kromě krku jsem tam měl ruce a ty ty dveře silou neroztáhly a když nakonec ano (?), sotva jsem vytáhl hlavu zase sevřely nohu. Tu bude něco špatně a nerozporuji, že 854/094/954 jsou stejné konstrukce. Pak také nevím jak hned po otevření se dveře zavřely (cpal jsem se do otevírajících dveří) - mohl někdo opětovně zmáčknout tlačítko. Navíc se mi zdá, že tlačítko svítilo už za jízdy, měl jsem za to, že se rozsvicí alespoň v těch 054 či elefantech až po zastavení. Optická závora ve výši kolen je na prd, pokud to drabne někoho v předklonu a zrovna tak, když vám to lapí nohu za chodidlo, ale je pravděpodobné, že byla příčinou otevření, že jsem nakonec čidlo aktivoval. Rukama jsem zjevně správný stisk nenatlačil.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 107
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 21:39:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Taky jsem viděl jak dveře na 814 majzly cestujícího 2x za sebou přes ruce když se do nich cpal a oni se už zase zavíraly. Bylo to kupodivu ale zapříčiněno ne špatnou funkcí dveří, ale špatnou obsluhou cestujícími. Když se sejdou dva stejně netrpěliví cestující a jeden mačká tlačítko z venku a druhý mu dveře obratem zevnitř zavírá, když se ještě nestihli otevřít a oba nadávají co to je za křáp. Stačí je pak důrazně upozornit, aby se uklidnili a přestali to neustále mačkat proti sobě a dveře najednou jako zázrakem pochopí co mají dělat a už nikoho neskřípají. Ale na vině budou stejně dveře, svou hloupost si nikdo nepřipustí.
Bombos3
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1093
Registrován: 11-2011
Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 21:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bartsk:
Dveře v RN jdou ovládat v momentě změny polohy? Myslel jsem, že jen v otevřeném/zavřeném stavu.
Bartsk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 108
Registrován: 10-2008

Odesláno Úterý, 23. dubna 2013 - 22:03:26   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Právě že stačí proti sobě mačkat s 1-2 s spožděním zvenčí a zevnitř a tenhle souboj se pak odehraje. Na 854 i 954 to funguje také tak, pokud se dveře z jedné strany otevírají stiskem z druhé strany je zase okamžitě vrátíš zpátky aniž by se dokončilo otevření a přibouchnou se Ti před nosem.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5370
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 06:45:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: a proč by tlačítko nemohlo svítit? Jistě jsi si i všiml jak svítí během jízdy a při zastavení.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5236
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 07:23:48   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: Jsou vozidla ČD kde tomu tak není a světlo se rozsvítí až v momentě, kdy se dveře smí otevřít. Nejsem znalec, abych je všechny vyjmenoval.
Kosac
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 170
Registrován: 1-2006
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 08:41:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Moc to dramatizujete... To se prece delo vzdy...

https://www.youtube.com/watch?v=NWqEZV5Rcq0&feature=player_detail page#t=277s

(pro kamerovy zaznam Borovicky viz cas 5:19-5:25 )
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5371
Registrován: 10-2004
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 09:45:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: no a co? To přeci nemá vliv na funkci. Kopeš kolem sebe jak potrefená husa, ale ve finále ani nevíš "kolik bije".

Ještě mě napadá: použil jsi místo brečení tady třeba i obálku na stránkách dopravce? To totiž bude mít minimálně jeden efekt: vozidlo bude kompletně přezkoušeno. Nečekej nějakou super odpověď v řádu hodin (zda-li vůbec nějakou), ale určitě se bude vozidlo zkoušet.

(Příspěvek byl editován uživatelem penik.)
Jirka_Šenk
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 518
Registrován: 7-2011

Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 18:57:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

814.064 dnes odpoledne v depu Rakovník .
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5239
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 24. dubna 2013 - 21:24:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Penik: trochu nechápu tvou logiku, spíše ty nevíš která bije. Světlo opravdu nemělo vliv, to bych ti napsal i já. A ten efekt ok, protože ta logika otevírání/zavírání na 814 nefunguje, a je potřeba to přezkoušet. Po dnešku musím říci, že i v té 054 je logika naprosto jiná, nikoliv stejná jak tu někdo nadnášel.
Penik
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5372
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 05:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Teď jsi na to přišel.