K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 16. 02. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 16. 02. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 11:30:48    Odkaz na tento příspěvek  

k tomu hlášení perla z KC+ (platnost 2004). Myslím, že v praxi to přetrvává...
173. O zpoždění vlaku jsou cestující v ŽST informováni:
• pokud je menší než 10 minut (a obsluhující zaměstnanec ČD je o takovém zpoždění informován) vizuálním informačním zařízením (dle směrnic pro obsluhu zařízení) – neprovádí se však hlášení o zpoždění vlaku rozhlasem. V případě, že je automatické hlášení propojeno s vizuálním informačním zařízením, zajistí obsluhující zaměstnanec odstranění hlášení

Ať si kaštani postojí v mraze, ještě by si došli koupit svačinu!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 12:17:17    Odkaz na tento příspěvek  

noch einmal k meritu věci:
Lom koleje v úseku Neratovice - Úžice . Bohužel dopravce ČD dostal informaci o závadě na tratě později ze SŽDC a proto zavedení náhradní autobusové dopravy již není možné.

Pravda, dneska tolik nemrzne, ale je kurevsky vlezlo.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6702
Registrován: 10-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 15:46:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jak to letos vypadá s výlukami na 173?

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 70
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 17:18:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka Z: Mužu se zeptat co je na tom dementního? Bud budu mít manažera infrasruktury a dopravce v jednom podniku, ale pak soukromník bude značně znevýhodněn a nebo budu mít stávající stav kdy je manažer infrastruktury oddělen od státního dopravce, a všichni jsou si rovni. Pak ovšem například takový rozhlas musí za uplatu obsluhovat manažer inftastruktury, protože jinak by se na takovém hlaváku překřikovali tři rozhlasy. Problém je u takového řešení ten, že pokud je někde rozhlas bez zpětného záznamu a musí ho obsluhovat někdo kdo je na tom místě prioritně z jiného duvodu (např. výpravčí), tak jednak dopravce dost těžko dokáže že hlášení bylo provedeno a jednak že to bylo časově vubec možné vyhlásit. A manažerovi infrastruktury to muže být jedno, protože i vy jste živým dukazem, že běžný cestující ani netuší, že někdo takový existuje, natož aby si u vás udělal špatnou reklamu. Samozřejmě to neznamená, že se na to vykašle uplně (to už by se dalo prokázat snadno), ale rozhodně to pro něho nebude prvořadá priorita. Tou je zajištění dopravní cesty.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67358
Registrován: 4-2003

Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 17:40:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ono by rozdělení nevadilo, kdyby (napřed...) byla stanovena jasná a funkční pravidla (nejen ohledně informací, ale i výluk, blokování tratě dopravcem nad rámec JŘ atd.). V současné podobě bohužel dost logických vazeb zcela chybí a výsledek vidíme (buďme rádi, že to není ještě horší). :-(

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 18:04:26    Odkaz na tento příspěvek  

ziki: myslim, ze jste si odpovedel sam.

krom toho sepsat takovyhle elaborat na tema "proc NEJDE pouzit stanicni rozhlas", to je, prominte, trosku ulet. vypada to, ze let na mesic je proti obsluze zeleznicniho rozhlasu vyletem do stromovky :-).
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 71
Registrován: 10-2007
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 18:19:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirka z..: Já jsem nepsal proč nejde použít (to jde skoro vždy, kromě poruchy), ale proč se cestující nebo implicitně dopravce (zde ČD), nemusí dočkat očekávaného (u dopravce zaplaceného) hlášení. A když to bylo nepochopitelné stručně, tak jsem to rozepsal dopodrobna.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 19:35:42    Odkaz na tento příspěvek  

Ziki - za 37 let u podniku s drážní tématikou jsem už četl leccos. Ale takový popis "proč to nejde" ještě ne. Vytisknu a budu to ukazovat vnoučatům!
Otázka závěrem - nedělal jsi dříve do spádovišť? Tam taky pořád nic nešlo a sériové KO byly páteří "zabezpečovací" techniky....
čelakovičan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3058
Registrován: 8-2006
Odesláno Úterý, 12. února 2013 - 20:36:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Doporučuju přečíst si příspěvek Ghosta č.807 https://www.k-report.net/discus/messages/28/316.html?1360693577
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 72
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 06:47:31   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zajimavé, nikde jsem v žádném příspěvku nenapsal proč to nejde a přesto to tam někteří vidí.
Pokud někdo z Ghostova a mého příspěvku nepochopil, proč se né vždy dočká hlášení, tak už to stejně nikdy nepochopí, protože buď nechce a nebo je to na něj moc složité. Co mě překvapuje, že to nechápou i lidé, o kterých jsem si myslel, že ví o železnici víc než jen to, že vlak jede po kolejích.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 06:57:03    Odkaz na tento příspěvek  

čelakovičan - se zmíněným příspěvkem nejsem ani trochu v rozporu. Aneb ryba smrdí od hlavy. Všude kde je v koncových stanicích GTN není technický problém zahlásit / zobrazit AKTUÁLNÍ informace pro cestující. Když k tomu připočtu vybavené jednotky 471 (po trati 171 jezdím již 34 sezonu), tak už není vůbec co řešit!
K těm jednotkám - kolektivu opravářů se podařilo vyřešit "čínské písmo" na displejích pro cestující! Docela by mě zajímalo kde byl zakopán pes! Třeba se někdo ozve a alespoň naznačí
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 07:11:40    Odkaz na tento příspěvek  

Ziki - kaštanovi je jedno, že výpravčí je ČD, plechová huba SŽDC a dráty Telematiky a čí je dneska REDAT. On si kupuje službu "doprava z A do B" s tím, že ve 21. století očekává informaci o mimořádnosti, aby se podle ní mohl zařídit. Nic víc, nic míň.
Jak píšu výš, není technický problém všechno vyhlásit / zobrazit automaticky. To, že např. na 171 není plnohodnotný dálkový rozhlas ("počkáme na velkou rekonstrukci") taky kaštan těžko chápe a opět je lhostejné komu bude (za nějakých 10 let ) patřit.
Nakonec malé slovo do pranice - proč není propojený rozhlas Metra a ČD/SŽDC? Těch ušetřených nervů kaštanů vlakových i pražských při vlakových nehodách, pseudobombách a sebevraždách školních inspektorů!!!!
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 09:02:06    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: z nejakeho zahadneho duvodu je fakt, ze cestujiciho pramalo zajimaji "kompetencne spory" szdc/ cd/ etc., pro cast zamestnancu zminenych spolecnosti zcela nepochopitelny. Proto pak vznikaji takovehle elaboraty, jejichz autor si opravdu mysli, ze to, co napsal, je uplne logicke vysvetleni :-).
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 09:25:59    Odkaz na tento příspěvek  

celakovican: ghostuv prispevek 807 zrejme velmi pravdive popisuje tragicky pristup "systemu", ktery pak on odsira tim, ze dostane od vytoceneho substratu drzkovou. Nezavidim mu to, ale vinu vidim nekde uplne jinde nez u cestujicich - a on ostatne taky.

Ovsem to se opet dostavame k prostemu faktu, ze substrat si plati jizdu z Aha do Behe a interni wtf dopravce/ spravce ho nezajimaji a jde nadavat tomu, kdo je prvni po ruce.

Tomuto by se predeslo prave tim informovanim cestujicich, coz by v jinem nez modrem vesmiru udelala treba ta pokladni, pripadne by se to lide mohli dozvedet i ve vlaku (i kdyz mi tu uz taky bylo nekolika titany ducha vysvetleno, ze v druhem desetileti 21. stoleti je technicky slozite ba nemozne zobrazovat ad-hoc informace, neb se preci jedna o objemy dat v astronomicky mozna az desitkach mb).

Je to vopravdu tak strasne slozity k pochopeni?
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67373
Registrován: 4-2003

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 09:37:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

z nejakeho zahadneho duvodu je fakt, ..., pro cast zamestnancu zminenych spolecnosti zcela nepochopitelny

Nepochopit to může leda debil, o tom věc není. Horší je, že je "neřešitelný". (Řešení, že si na hlaváku stoupne zástupce každého dopravce s megafonem a začnou se přeřvávat, je nejspíš to jediné možné.)


Ad pokladní:
Ta nejen že by mohla, ale pokud se nic nezměnilo, tak i vidí aktuální informace (pokud tam nemá jen POPku, což na 171 určitě ne). Pokud v takovém případě mlčí, asi by potřebovala "motivovat". Samozřejmě pokud tam je (přístup k rozhlasu snad má a i kdyby ne, tak může vylízt a říct to per huba...).

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 10:58:00    Odkaz na tento příspěvek  

k pokladním - u nás v Černošicích slouží jedna mladá dáma, která buď použije místní 100W/100V zesilovač MUSIC a ohlásí mimořádnost, nebo v případě nefunkčnosti "rozhlasu" vyleze ven a informaci sdělí ústně. Ale je v tom turnusu jen jedna a přijíždí tak na 5:30 (dle aktuálního JŘ).
Já se většinou o existenci průseru a jeho dopadu na dopravu dozvídám od kolegy z práce, který nastupuje v Radotíně. Tam to zahlásí, on zvedne mobil a informuje mě. Já pak ústně informuju ostatní kaštanstvo. Vše zcela bez záznamu do REDATu a respektování právě platného předpisu pro audiovizuální informování cestujících!!! Poté se nahlas omlouvám kpt. Machovi VÚ 5739 (LP 1975) za to, že jsem si o jeho vedení 3. roty radiotechnického praporu myslel, že to je největší bordel.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 13:47:45    Odkaz na tento příspěvek  

martin_zlivsky: ja myslim, ze exstuji na svete zeme, kde take vyuziva nadrazi vice dopravcu a tento problem dokazali vyresit a to nikoli tremi megafony :-).

co se tyce motivovani pokladni, zkusil bych pro zacatek "kdyz budes hlasit, tak te nevyhodime" :-)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 811
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 14:08:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jen abych to trošičku zase upřesnil. Já netvrdím, že při mimořádnostech nedokážu hlásit vůbec nic, to zase ne. Nějaké to základní hlášení zvládnu (vlak zde jízdu končí, nejbližším spojem v směru tam a tam je..)
Horší je to spíš právě s nějakými těmi dalšími věcmi navíc, jako jsou třeba přípoje a pár stanic dál, či rozmlouvat s někým 5 minut o tom, kdo rozhodl že jejich vlak u mě ve stanici mimořádně skončil. Na to fakt v tu konkrétní chvíli čas nemám. V takovém případě by se měli cestující naučit prostě komunikovat s vlakovou četou popř. pokladní.Ti jsou zástupcem dopravce, který si sám rozhodl o tom kde jeho vlak končí a rozhoduje si sám i o zachování přípojů svých vlaků. Já mohu cestující tak maximálně informovat o mě známých čekacích dobách.
A ještě jedna perlička k hlášení staničního rozhlasu. Z nového manuálu SŽDC k hlášení staničním rozhlasem se nám dostalo důrazného zákazu hlášení VNITROSTÁTNÍCH vlaků anglicky, protože si to dopravce nezaplatil. Kaštani u nás na Karlštejně mají holt smůlu, byť je v létě poměr takový že 70% lidí na nádraží jsou cizinci. To ovšem zdá se nikoho nezajímá. V případě že toto nařízení budeme porušovat (třeba z důvodu bezpečnosti lidí v kolejišti) očekávám restrikce ze strany vedení SŽDC

honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 14:52:33    Odkaz na tento příspěvek  

Ghost - mám nápad! Zkuste to japonsky (to snad zakázané není). Japonců tam je hafo a japonské hlášení je FANTASTICKÉ!!!Zaslechl jsem ho v zubačce na Gornegrat a všichni neJaponci se mohli umlátit smíchy
Dosti srandy, nyní ku vytváření přidané hodnoty - opět nějaký mamlas uplatnil v praxi heslo ŠETŘIT SE MUSÍ AŤ TO STOJÍ CO TO STOJÍ! Patrně pokračování úspěšného projektu Z BEROUNA DO PROTIVÍNA BEZ PRŮVODČÍHO A NIKDY JINAK....
Z F J
Neregistrovaný host
Odeslán z: 62.84.129.10
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 14:59:21    Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: to japonské hlášení myslíte jako "Uši-mi-sako hara-šito sama-jama mako-jako-pako" ?
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 814
Registrován: 1-2011

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 15:12:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdepak japonci přátelé Realita je dnes zcela jiná. Dle mého odhadu více jak polovina cizinců pohybujících se po nádraží jsou občané ruska. Časy japonců, němců či angličanů minuly. Rusové tvrdě nastoupili a bude se to stupňovat. Však se již také v podhradí objevily první nápisy v azbuce...ano azbuka na displeji a ruština v rozhlasu by se nám hodila nejvíc
Časy kdy jsem ze všech stran slyšel věty začínající slovy excuse me či please jsou nenávratně pryč. Nyní je to pažalsta či kak na zamok

Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5075
Registrován: 5-2002
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 15:38:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

V případě že toto nařízení budeme porušovat (třeba z důvodu bezpečnosti lidí v kolejišti) - to mi připomíná situaci v obchodě s potravinami na Slovensku, kde vše bylo předpisově a pouze ve slovenštině jen na lednici byl nápis pouze a pouze v maďarštině a nabádal k zavírání ledničky.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 17:44:20    Odkaz na tento příspěvek  

ghost: sak taky nikdo nekeruje do vpravcich, ze...

a k te rustine - tady byste mohl nacerpat par vyrazu.... :-)))
https://www.youtube.com/watch?v=UFUtDdgEYwk
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 908
Registrován: 4-2004

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 18:31:42   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost: tak náčelník je na to blbé dost... ale tu 8800 bych hlásil ve všech jazycích, co to umí a ještě i varování nějaké by se v PC našlo

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Pikehead
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 734
Registrován: 3-2007
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 18:40:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Vidím, že to SŽDC taky řídí pěkná sebranka, které moc nedochází, kdo je živí...
"Full service" hlášení vidím jako naprostý standard tam, kde nejsou dostupné elektronické tabule, což je většina stanic.
Žlutý_petr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 222
Registrován: 4-2006

Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:09:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Menežééři, kteří potopili ČD Cargo, se teď sáčkují k provozu na SŽDC, co by se dalo tedy čekat jiného ...

Velkou knihu přírody mohou číst jen ti, kteří rozumějí jazyku, jímž byla napsána. A tímto jazykem je matematika. (Galileo Galilei)
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 19:30:18    Odkaz na tento příspěvek  

ZFJ - bylo to zpěvnější a končilo to něčím jako TORA, TORA, TORA :-)

S tou ruštinou to asi bude pravda během roku. I já pozoruju ve vlaku, metru i autobuse nárůst rusky hovořících cestujících solidního zevnějšku. A to i brzy ráno, kdy dřív jezdila pouze "úkáčka" (jejichž práce si já vážím) a jejich dámské protějšky, čuchometricky zjistitelné na velkou vzdálenost.
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 73
Registrován: 10-2007
Odesláno Středa, 13. února 2013 - 22:34:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Stále je mi divný, že to že silnice patří někomu jinému než patří autobusy, stejně tak, že letiště patří někomu jinému než letadla všichni chápou, ale to že koleje a zařízení na nich patří někomu jinému než vlaky někteří prostě dosmrti nepochopí a stále to montují dohromady. Na letišti a na autobusáku taky nehlásí přeci dopravce, tak co je divného na tom, že na draze je to stejné?

Chápu, že bežnému cestujícímu je to jedno, ale je zajimavé, že když například nevyhlásí na Florenci autobus, tak lidé nejdou vynadat řidiči nějakého autobusu nebo na letišti letušce.
Samozřejmě něco jiného je rozhlas v autobuse nebo v letadle a na dráze samozřejmě ve vlaku, tam není o čem polemizovat, to jde samozřejmě na hrb dopravce.
Na dráze to zřejmě všichni berou jako popadnu prvního, kdo by za to mohl a je jedno kdo to je, třeba i jiný cestující :-)

Jinak docela zajimavý výraz "rozhlas ČD". Stejně jako výraz "dálkový rozhlas". Od člověka který pracuje u firmy, která se tím zabývá mě takové výrazy překvapují.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 08:43:21    Odkaz na tento příspěvek  

Ziki - když chceš z někoho dělat vola (máš na to zatím plné právo), tak napřed pochop smysl psaného textu:"že výpravčí je ČD, plechová huba SŽDC a dráty Telematiky a čí je dneska REDAT".
Pojem "dálkový rozhlas" jsem použil schválně, nebudu tady vypisovat všechny varianty od ústředen s elektronkovými zesilovači přes samodomo konstrukce vzor Černošice až po poslední výkřiky digitální techniky. Diskuse je otevřená i pro běžné kaštany (zatím) a těm je srdečně jedno čím se hlásí, jaké to má výkresové číslo a jak se to dostane do neobsluhované zastávky / dopravny.
Problém je v tom, že kvůli moudrému vedení a promyšleným úsporám v oblasti personální jde dráha do kopru a odsírá to cestující. Včera odposlechnuto v 8844: "Jezdí to pěkně, ale proč člověku něco neřeknou, když je nějaký problém? To musí staré báby a maminy s kočárkama lítat na Smíchově podchodem sem a tam? To ten výpravčí nic neví?" (popisován příběh z letošního předvánočního období).
Včil Ziki mudruj!
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 74
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:02:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No on ani výpravčí není ČD, ale SŽDC.

U toho Smíchova to není problém personálního nedostatku, tam je samostatný člověk jen na rozhlas, ale ten, že jsou všechny nástupiště napsané už minimálně hodinu dopředu a mění se až podle toho jak vlak jede. A tady už je oprávněně k zamyšlení proč to tak je.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:07:43    Odkaz na tento příspěvek  

ziki: obavam se, ze ten, kdo tu neco nechape, jste vy.

my umime cist, nekolikrat jsme si tedy precetli vsechny mozne modelove situace ze zivota plechove huby a vsech jejich kamaradu, ktere jste nam tu psal.

a na to vam stale dokola rikame, ze jako cestujici nas naprosto nezajimaji antipatie konektoru cd ke zdirce szdc, pac nekde stepujem, nevime nic a vidime funkcni plechovou hubu, ktera mlci (cimz, priznejme si to, rezignuje na jediny smysl sve existence).

je to uplne stejne, jako kdyby treba v obchode nechladila lednice s pitim a zakaznikovi by bylo vysvetlovano, ze to je preci logicke, neb lednice patri coca-cole a zastrcka hokynari).
Ziki
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 75
Registrován: 10-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 10:49:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No s tou ledničkou to moc logické není, protože, to by se spíš hodilo na to, že např. nefunguje něco ve vlaku. Myslím, že výstižnější je to s tou Florenci, kdy bych za nevyhlášení autobusu šel vynadat řidiči autobusu nebo na letišti letušce.
Proč tam to lidi rozlišují a na dráze ne?
Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1773
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 11:13:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Proč tam to lidi rozlišují a na dráze ne?
Protože to bylo na dráze 160 let jinak.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.92
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 12:27:57    Odkaz na tento příspěvek  

pravda, už pár měsíců je výpravčí SŽDC (moje chyba, myslím stále postaru jako starosta města Mostaru). O to je ale situace pikantnější - služebně příslušnému zaměstnanci SŽDC nic nebrání hlásat do rozhlasu SŽDC. Tedy až na moudrý předpis (viz např. zákaz nezaplaceného anglického hlášení v Karlštejně etc.)
Odpověď na dotaz jak, kdo a za co hlásí/zobrazuje na letišti dodám, jen co příslušné oddělení odpoví na můj mail. Sám se na to těším :-)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 816
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 13:10:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zákaz nezaplaceného anglického hlášení v Karlštejně
Ten manuál platí samozřejmě pro celou ČR ne jen pro Karlštejn anglicky by se vnitrostátní vlaky zkrátka neměly hlásit nikde.

Babilon
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1777
Registrován: 12-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 13:29:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

anglicky by se vnitrostátní vlaky zkrátka neměly hlásit nikde
Ještě, že to nevědí třeba v takovém zaostalém Maďarsku.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 817
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 13:45:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Babilon: Bavíme se o ČR a o manuálu SŽDC.

Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 909
Registrován: 4-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 15:21:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghst: a co na to říká třeba jeden kudrnatý pán z Berouna? Není jeden z těch, kteří by se do toho měli "opřít" a zařídit vyjimku? Nedával se v KRS rozhlas, ještě za přednosty p.Pazourka, právě kvůli anglickému/německému hlášení přednostně?
Takový manuál bych dal asi do jedné věty: Hlášení upravte místním podmínkám, včetně hlášení v jiném jazyce, je-li to možné.
Člověk, který jej dal dohromady, pravděpodobně funguje přesně v tom ražení "Já sem SŽDC a budu vám vládnout".
Můj názor je takový, že hlášení by mělo být v ceně poplatku za využití dopravní cesty. místní podmínky nechť stanovuje SŽDC.

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 818
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 17:25:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jezisek: Souhlasím, že určité stanice by si z toho manuálu zasloužily vyjímku. Namátkou Karlštejn, Kutná Hora, Český Krumlov.

Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67400
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 17:40:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ghost:
V takovým Budějcích se občas osobáky do Krumlova hlásí stále. Ale blbě - chybí v něm zcela směrování vlaku ("train to schedule departure") a všichni to hlášení popírají, že prý neexistuje (i když běhá opakovaně).
A přístup k cizincům v Krumlově? KCOD má o něm poněkud "své" představy.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6231
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 17:45:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já zas tuhle jel v Aee nějaký tý 1540 Gerstner nebo co to je (ve dvě z Budějic) a tam k mému překvapení zas hlásali jen a pouze englicky.
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 819
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 17:57:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Martin zlivský: KCOD má vůbec přístup k cizincům prazvláštní i na Karlštejně. Jak jinak se dá pochopit, že do turnusu dosadí pokladní která neumí žádný cizí jazyk. Proč také že, mezinárodní pokladna to není, předpis to tudíž nevyžaduje a šlus. Co na tom že je to po Praze cizinci jedno z nejnavštěvovanějších míst v ČR Hlavně že o dvě stanice dál v Řevnicích kde to není vůbec třeba je holčina co umí anglicky i německy
Veškerý zájem nebo trochu osobnější přístup zkrátka vůbec žádný. Přitom by stačilo aby někdo alespoň 10 minut přemýšlel.

Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67401
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 17:58:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Ve voze? Asi novinka, původně to šlo jen česky.
Snad se tam podaří nacpat i výluky, pak by hlášení mělo smysl nejen pro zcela náhodné (nebo slepé) cestující. Bohužel to běhá i na vnitrorychlících, kde to většinu osazenstva akorát tak sere.

Osobně se těm vozům od té doby vyhýbám ještě více než předtím, protože fakt nemám nervy v Táboře (dost hlasitě, zlumit se to sice dá, ale pak to zase není slyšet v Bmee a hytláku...) poslouchat, že jsem dojel do Tábora.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6232
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 18:24:11   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Výluku přišel hlásit průvodčí osobně. Prvně hned při kontrole upozorňoval a pak ještě procházel za Táborem (NAD z Lichoměřic). Mch velmi mně (mile) překvapil Benešov, kde dva maníci s logem ČD na zádech čekali u busů a pak pomáhali tu babce s velkou taškou a tu mamině s kočárek skrz podchod k vlaku a směrovali lidi (a totéž konali po příjezdu R od Prahy). I jinak ta NAD velmi dobře zvládnutá - busy víc než solidní (nějaký Scanie od Eichlerbusu (pokud si to dobře pamatuju) + nějaký 955/6 od Kometu, řidiči před busem informovali a ukládali velkozavazadla dolů. Žádný zmatky a vše klapalo. No nakonec už to tam musej mít hodně zažitý
Mladějov
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3457
Registrován: 3-2007
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 18:38:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

>velmi mně (mile) překvapil Benešov, kde dva maníci s logem ČD na zádech čekali u busů a pak pomáhali

Mám dojem, že dlouhodobé pranýřování přístupu právě v Bene zde na krepu přineslo ovoce.
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67403
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 18:46:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kdyby jen zde a ze strany cestujících... S obsazením kolejí se bohužel pohnout nepodařilo (těch výmluv a lží...), naštěstí výluky do Benešova jsou to už skoro poslední, další už budou z Olbramovic do Tábora, později Chotovin, kde by se to bez fárání úzkým podchodem už podařit mělo.

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8553
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 19:58:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

MZ:
další už budou z Olbramovic do Tábora, později Chotovin, kde by se to bez fárání úzkým podchodem už podařit mělo.
No tak na to jsem opravdu zvědavý.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Martin_zlivský
Administrátor

Číslo příspěvku: 67410
Registrován: 4-2003

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 20:17:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jsem optimista. :-)

Karotenovič Carotsson s mrkvistorovou regulací z Mrkvanova: Nejdokonalejším geometrickým útvarem je mrkvoid!
Hledáte nejlepší zvuk na síti? www.danceradio.cz


Bobmaster
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.238.246
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 21:17:47    Odkaz na tento příspěvek  

Ghoste neboj, dostanete nového náčelníka, pardon přednostu KCOD, který byl pro všeobecnou oblibu odejítý z Práglu. Třeba to pod novým vedením bude lepší, i když ten člověk s přepravou ještě neměl nic společného (snad kdysi dávno). Buď rád že k nim nepatříš, to bude buzerace a srážek za každou chybějící čárku
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 822
Registrován: 1-2011

Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 21:27:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bobmaster: Ještě že je mi jedno kdo v Berouně dělá přednostu KCOD. My máme přes tyhle věci na PO zase své koně

Wigles
Neregistrovaný host
Odeslán z: 109.80.213.141
Odesláno Čtvrtek, 14. února 2013 - 23:24:15    Odkaz na tento příspěvek  

Co se to dnes na té naší 171 zase dělo ?? šel jsem na vlak v 18:43 ze Smíchova do Černošic (zrychlenej co končí v Řevnicích), přišel sem o pár minut dřív, u třetího nástupiště stály 2 vlaky tím směrem, jeden 20 minut spožděnej, druhej nějakej zrychlenej, bohužel nikdo z cestujicích (krom těch co se zeptali) nevěděl kterej pojede dřív, pak nasraně přebíhali z vlaku do vlaku když vlakvedoucí začal pískat k odjezdu. Ještě jsem ho zaslechl telefonovat - končilo se v Dobřichovicích.
specialista
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.100.31.15
Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 00:06:31    Odkaz na tento příspěvek  

Co se dělo nevím a nedověděl se to ani průvodčí a ten volal dispečera a kdo pojede dřív to do poslední chvíle nevěděl ani výpravčí co přinesl rozkaz. No a pak jsme končily v Dobřichovicích, což několik cestujících dost nakrklo (čemuž se nedivím), ale po pondělním lomu koleje mezi Karlštejnem a Berounem kdy dispečer rozhodl o ukončení 8810 v Karl. a jízdě 8815 na dvě části přičemž jednotka od 8810 jela jako násl.8815 s náskokem cca 5min. před pravidelným časem v kterém jela druhá jednotka co to vezla z Berouna. Proč jsme se nemohli v Karlštejně spojit a jet dvojitě rovnou to se už ani nesnažím pochopit, ve všech stanicích a zastávkách kam jsem s tím násl. 8815 přijel dobíhali cestující a klepali si na čelo že jedeme tak brzo. Ale to jsme aspoň na vlaku měli informace co se bude dít, dnes bohužel nic až do rozhodnutí že máme takové zpoždění že to otočíme v Dobři.
Jezisek
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 911
Registrován: 4-2004

Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 08:57:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

specialista: ono spojit dva ešusy není randa. Věřte, že 1.nsl. 8815 o pět minut dříve, je lepší, než 8815 o patnáct minut později...

Téměř jedno celé století již nejsme součástí Monarchie. Češi jsou již téměř celé století "svobodný národ". A kam svobodný národ český došel? Na prah nové Bílé hory...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 12:07:43    Odkaz na tento příspěvek  

"spojit dva esusy neni sranda"

aby aky ne, je preci teprve rok 2013 a esus je nejlepsi zeleznicni vozidlo ve vesmiru.

specialista: cira krasa.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6709
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 12:14:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

specialista: Mě teda tvrdili, že 1.nsl. byla ta druhá část co jela z Berouna. A to jsem se to dozvěděl až v Dobřichovicích, kdy mi to sdělil výpravčí, po tom co mi bylo divné, že pomalu nikdo nenastupuje. A telefonicky potvrdil i dispečer, tak nevím jak to vlastně bylo.

ve všech stanicích a zastávkách kam jsem s tím násl. 8815 přijel dobíhali cestující

Tak oni dobíhali i na tu druhou lehce opožděnou půlku, to je takový zvyk.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 12:50:31    Odkaz na tento příspěvek  

jinak dekuji vsem za prihody ze zivota drazniho rozhlasu, jsou jeste lepsi a absurdnejsi, nez jsem ocekaval.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 17:21:54    Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ... jsou i lepší! Až budu moct alespoň naznačovat (a budu si ještě pamatovat), tak nějaké popíšu.
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1540
Registrován: 8-2008

Odesláno Pátek, 15. února 2013 - 21:39:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

740.839 + 740.690 Úžice 11.4.2009


www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.
Jarda_kučera
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 612
Registrován: 7-2007
Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 20:01:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Tak jestli byl budoucí přednosta OS Beroun z Prahy odejit, to bych si nebyl tak jist :-) normálně se zúčastnil výběrového řízení...
Krumpolc
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1542
Registrován: 8-2008

Odesláno Sobota, 16. února 2013 - 21:24:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

162.039 Kralupy nad Vltavou 8.3.2011


www.ropiky.net

Kompletní databáze všech lehkých objektů československého pohraničního opevnění z let 1936 až 1938.