K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 27. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 27. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3602
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 16:09:15   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z...: od té doby, co ses mi pokoušel vysvětlit, že v Radotíně bydlí v docházkové vzdálenosti od nádraží 500 lidí, už můžeš tvrdit fakt úplně co chceš.

Mam komentovat svuj udajny vyrok, ktery jsem nikdy nerekl, nenapsal, ale ani si to nemyslel? Asi ne. Klapy z oci dolu mily hochu.

Hroch: Kdyby v te Chyni nekteri diskuteri alespon byli, tak by nemohli tvrdit takove hovadiny.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 17:05:12    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: já si ho naopak pamatuju velmi dobře. Také byla tenkrát řeč o tom, že lidé z Mramorky chodí na autobus, protože vlak mají daleko, a že Lahovská se nejmenuje Lahovská a že lidé odtamtud by strašně rádi chodili na autobus k Jankovce :-) Ale chápu, že takovéhle věci si radši nepamatuješ :-)))

hroch: slyšel jste někdy o kolech či p+r? My kolem Berounky to docela využíváme a 5 minut je pak o poněkud jiné vzdálenosti od nádraží. Přičemž těch 5 minut jako mez docházkové vzdálenosti mi přijde poněkud přitažených. ?Lidé chodí dál, a to i v Praze.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6590
Registrován: 5-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 17:25:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No právě. Docházkovka v oblasti Pankráce je lackde 10 i 15 minut.
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 976
Registrován: 12-2006

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 18:10:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když se podíváte do historie, tak v Praze se tramvajové tratě stavěly většinou v polích (Vinohrady, Vršovice....) a pak se teprve kolem těch tratí rozvíjela zástavba. Takže, to, že se plánují stavět vlakové zastávky a zavádět vlaková doprava tam, kde v současnosti velká početnost obyvatel není, je pouze pražská tradice. Lépe se prodávají parcely, nebo hotové byty tam, kde už existuje dobré spojení. Takže, pokud se na trati Rudná - Hostivice - Smíchov zavede pravidelná doprava a postaví zastávky, nebál bych se tvrdit, že tak do 5ti let tam regina bude sotva stačit.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3603
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 19:55:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jeneč: Třeba taková železniční stanice Nučice je v podstatě již obrostlá domy, ale vytížení vlaku bych si představoval poněkud větší. A zkoumal jsem to naposledy včera. Z vlaku od Prahy vystoupilo cca 15 lidí...... Tady prostě lidi mají možnost i jiného způsobu dopravy.... Budu velmi rád, když časem (snad konečně vznikne zastávka v Rudné) budou jezdit v půlhodinovém taktu vlaky o kapacitě třívozové regionovy na trati 173..... Chýně je daleko menší, zastávka je tam v docházkové vzdálenosti jen pro menší část obyvatel...... A jak Rudná, tak Chýně nejsou postiženy zvláštním jevem jako údolí Berounky, kde silniční infrastruktura je v podstatě nerozvinutá, zamrznuvší někde ve stavu před padesáti lety a zároveň tam vede dvoukolejná elektrizovaná trať.

jirka z: Bez komentáře, osle. Nemám dále potřebu se vyjadřovat k něčemu, co jsem nenapsal.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14266
Registrován: 8-2005

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 20:52:35   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zejména pro Bramouše: Znovu musím opakovat, že při ceně benzínu 40+, průměrné mzdě 25 litrů, na kterou ale 60% lidí nedosáhne, při připočtení průměrného zadlužení obyvatelstva a nezaměstanosti 5-10% si to auto dosavadní uživatel MHD vyzkouší tak tejden a druhej tejden nebude mít co jíst. Je mi jasné, že toto se v grafikonu nedočtete, tim to podle vás neexistuje a proto mě s tim pošlete do .

Toto jsou páteřní busy (vše ostatní je napaječ nebo vykrývač): 109,120,118,124,125,133,135,136+213,139,150,165,170,174+180,175,176,179,181,183,188,191,195,196,197,201,202,223,225,240,250,253,261,269, 296.Dále svazky 38x,37x,33x,361+390,317+321!
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8403
Registrován: 10-2004
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 21:09:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Myslím, že autobusová tangenta a železniční tagneta je přeci jen rozdíl.
Je. Ta druhá jezdí po kolejích. :-) Ale obojí to je veřejná doprava. Proč by ta, co jezdí po kolejích, měla jít do kytek, a ta, jezdící po asfaltu, měla být podporována?

Petr Vlček: No právě. Docházkovka v oblasti Pankráce je lackde 10 i 15 minut.
15 min. tak možná pro babičku o holi.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8708
Registrován: 8-2004

Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 21:54:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky:
Jde o to, že vlak je prostě finančně nákladnější než autobus, takže držet bus pro málo významný směr se dá ještě zkousnout, tak u vlaku bych to netvrdil.

jirka z ...:
Přičemž těch 5 minut jako mez docházkové vzdálenosti mi přijde poněkud přitažených.
Ráčil jste si všimnout, že jsem to nepsal já?

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:02:43    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já tady přidám něco z dnešního pozorování Semmeringu: Os 25922 (ve 14:56 z Knížecí)

Na Knížecí: 0/25/25
Žvahov: 3/1/23
Jinonice: 0/0/23 (průjezd)
Cibulka: 8/3/18
Stodůlky: 5/0/13
Zličín: 4/8/17


Pokud zrovna šotouši z celé Prahy a širokého okolí nejeli pozorovat situaci, není důvod, aby jiný den ten samý spoj byl obsazen o mnoho jinak.

Mě to přijde jako docela solidní obsazenost, S65 bych zachoval.

Ale bylo by potřeba:

- vybudovat Jinonice - zastávku zhruba tady, udělat sem chodník od metra a zrušit zastavování v žst. Jinonice (velké zatraktivnění pro dojížďku k metru.
- v souvislosti s reko Smíchova při reko 171 prodloužit alespoň jeden podchod do prostoru společného nádraží, tam vybudovat perón i se zákonnou výškou, lampou a lavičkou, podle času tam pak buď pouze zastavovat, nebo obracet.
- vyjezdit to s jednim šukafonem, což přinese taky trochu zefektivnění provozu. Jízdní doba s kopce je 25 min, do kopce 29 min. Při systémovém projetí Stodůlek a odstranění pomalé jízdy mezi Stodůlkami a Zličínem by se dala v každém směru klidně o minutu zkrátit. V Hostivicích by to vypadalo takto: v X:25 přijíždí S65 na třetí kolej od staniční budovy. V X:27 přijíždí R5 od Prahy na čtvrtou kolej, současně přijíždí R5 od Kladna na pátou kolej.
V X:29 všechny vlaky odjíždějí. To máme na obrat S65 5 minut. Na druhé straně počítejme 3 jako rozumné minimum. 3+28+5+24=60 a máme to akorát. Je to sice na knop, ale většinou se stejně nějaká zastávka projíždí, navíc můžeme zkrátit pobyt na Zličíně. Neni tam vata, ale dá-li se do JŘ černej puntík, tak to nemá co rozházet.
Po koridorizaci 120 snad budou možné současné vjezdy a odjezdy do Dejvic i na Smíchov nejen z 5. koleje. (Píši jenom o kolejové konfiguraci stanice, jestli to, co navrhuju neumožňuje ZabZař, pak je to mrzuté, ale nikoli nezměnitelné)

Je-li něco, co jsem opomenul, tak mi, prosím, neutrhněte hlavu.

Jako minimalistickou variantu pro vytvoření oboustranných přípojů bych viděl křižování na společném nádraží (taky potřeba reko).
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 768
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:18:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

zastávka Rudná-centrum v nejbližších letech nebude, probíhají sice občas nějaká jednání kraj-SŽDC-dopravce, ale opakovaně zcela bezvýsledně.

Na zastávkách na 173 jsou už nějakou dobu letáčky k rekonstrukci tratě - z nich plyne, že akce má být zahájena počátkem roku 2014 a dokončena v 2015, takže předpokládám, že rychleji se zde svezeme až někdy v 2016 než se vše zpapíruje. Původně když se začalo před pár roky hovořit o rekonstrukci hrbaté, mluvilo se o dvou letech 2012 a 2013. Teď by se ta akce mohla klidně pyšnit hrdým titulem stavba pětiletky

Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1256
Registrován: 10-2010
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:18:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>M 250: Tam je asi problém, že na Smíchově je do budoucna navržena megalomanská rekonstrukce, kdy zbyde jenom jedno nádraží napojené na všechny tratě. Proto tam ČD/SŽDC asi prorážet podchod ani jiné velké investice dělat nebudou.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3604
Registrován: 4-2003
Odesláno Čtvrtek, 25. dubna 2013 - 22:54:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M250.0: Všimni si, že 8 lidí jelo na Cibulku, čili do míst kam ROPID nechal zrušit přímé autobusové spojení na Anděl......

25 lidí na spoj ve špičce a to pouze v nejsilnějším úseku je na pražské poměry velká slabota...... To je počet na autobusovou linku, ne na vlak.

Prostě S65 má pouze jedinou možnost jak se udržet a rozvíjet - prodloužení do Kladna. A pak se dá předpokládat, že ve špičce bude obsazenost minimálně dvakrát větší než 25 osob, které tam teď viděl M250.0.

Káem: Je mi jasné, že toto se v grafikonu nedočtete, tim to podle vás neexistuje a proto mě s tim pošlete do .

Pošlu. Autem totiž jezdí díky vyšší ceně benzínu nikoliv jeden člověk, ale dva tři. Na benzín se rádi složí a proto u sebe v práci mám případy, kteří denně dojíždějí z Berouna, ale také Plzně, Sázavy, Mirošovic a dokonce i z Mostu. Firmu máme na Nových Butovicích. A několik mých bývalých kolegů zas dojíždí denně z Prahy do Mladé Boleslavi. Autem, jak jinak. Někteří se skládají na benzín a jezdí společně (ti s nižšími příjmy, či s vyššími výdaji typu hypotéka), někteří jezdí dokonce sami. Pištět si tu můžeš káeme co chceš, ale realita je právě IAD. A když to neutáhne někdo sám, domluví se s ostatními a jezdí se dohromady. Jak prosté a jednoduché, milý káeme.
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 00:55:47    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Vidím, že vám přínos "téměr přímého spojení" z Hostivice k Andělu nikdo nevysvětlí. Zopakoval bych to co dřív... jsme v Praze, ne na Vysočině. Zde takové linky mají smysl. Do MHD tečou v Praze miliardy a vy děláte vědu ze 2 vlakových linek, respektive (uznal jste úsek Roztoky-Holešovice jako smysluplný) z 1,3 linky.

Jakou revoluci byste jejich ušetřením udělal, to jste stále nenapsal. Pokud jen posilování a prodlužování pár náhodně vybraných bus linek (víc jak 25 milionů Kč dohromady neušetříte), není to nic víc, než váš individuální pohled na to, co je lepší.

Dál nechápu vaše opakované odvolávání na 123. Kvůli lidem z Cibulky ten vlak rozhodně nejezdí a nikdo z obhájců S65 ho kvůli nim nepožaduje. Cibulka je pouze zastávka po cestě, vhodná obsloužit. Hledat za zkrácením 123 jaskousi ROPIDí vlakovou konspiraci je paranoidní. Já bych za tím nehledal nic víc, než že ROPID chtěl nějaké km busů zrušit bez náhrady a nějaké vyzkoušet přesunout jinam. Jestli to je či není ok, to je otázka. Ale týká se to pouze pražské MHD. Vidět v tom vlakovou konspiraci je úlet.

Chýně: Bavíme se o busu k metru vs. vlak bez přestupu téměř na Anděl, ano? Já chodím na metro asi 600m pěšky, jelikož svézt se 1 zastávku tramvají mě nebaví. Radši jdu pěšky. Mám jistotu, že tam budu přesně, ne že tramvaj přijede zpožděná. Přímé spoje se slušnou jízdní dobou, dokáží lidi nalákat jít klidně 600m pěšky. Někdo je ochotný jít i 15minut pěšky ke vlaku, pokud mu jede přímo kam potřebuje. Např. kamarád z Hradce Králového... ušetří tím za hradeckou MHD, když jede do Pardubic. Má to 1,5km ke vlaku a chodí to svižnou chůzí.

173: souhlas, že je to potřebnější. Tvrdil jsem někde, že to nemá dostat přednost?
Podbabák
Neregistrovaný host
Odeslán z: 89.177.89.143
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 01:11:16    Odkaz na tento příspěvek  

jirka z ...: pravdu díte. :-)


Hroch: Arriva to ale mimo Prahu chtěla vést na vlastní komerční riziko, ne?

220 by potřebovala překopat celá. Rychlá expresní vrstva ČB-V-T-B-Praha (snad někdy půjde komerčně, stát pochybuji, že na ní přispěje), pak R vrstva, která zastaví navíc Ševětín a Planou (možná i Sezimák) - půjde částečně nahradit nedostatek Os mezi Tábor-Veselí a navýšit jejich zbytku i těmto vlakům počet lidí a Sp vrstva, která nahradí vcelku zbytečné Os mezi Táborem-Benešovem (s přimouřením oka možno ponechat příměstskou Heřmaničky-Tábor, zvlášt pokud by byla snaha k ní nějak svážet lidi busy). Os Heřmaničky-Benešov nemají smysl, přičemž Sp vlak by stavěl Tábor, Chotoviny, Sudoměřice, Heřmaničky, (Votice*), Olbramovice, Bystřice, Benešov, Čerčany, Zahradní Město, Vršovice, Hl.n.

* pochybuji, že by se v reálu našla odvaha tu megalomanskou stanici zcela ničím nestavět... I když bus svážející do Olbramovic by byl smysluplnější.

Chýně: na mapu jsem se podíval. Ale takhle jste to vytrhl z kontextu. Já neříkám "udělejme z Chýně vesnici s luxusním spojením do Prahy pro půlku obce". Já narážel na to, že vidím smysl v nových zastávkách v Hostivici a pak se to pokračování o 3km dál do Chýně už vyloženě nabízí.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14270
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 01:34:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M250: Děkuji. Mě to nevěřej. A stejně se to Bramouš pokouší bagatelizovat 8 lidma na Cibuli, místo aby to vyzvedl jako klad, že si našli jiný spojení a ne IAD jak tvrdí že to udělaj. Jenže jemu právě vadí, že nevlezli do aut. To je panečku příznivec MHD a železnice!
Bram: To s tim domlouvánim a společnejma cestama si někde vyčet v Blesku nebo nějaký domácí kuchařce, co? To je tak statisticky nevýznamný číslo a navíc to dělaj ti, kteří maji SPOLEČNOU CESTU, SPOLEČNOU PRÁCI A PRAC.DOBU a kdovíco ještě. O ty klidně ať VHD přijde, pár kousků, nic masovýho. To jsou ještě větší socky, než ty co jedou MHD. Tydle lidi by jistě jeli načerno. Jenže z Cibule maj společnosu cestu max. na ten Anděl. A zaparkuj tam. No a pak myslim, že se tu nebavíme o Mostu ale o Cibuli. Tudíž pištíš ty hochu.

(Příspěvek byl editován uživatelem Káem.)

Toto jsou páteřní busy (vše ostatní je napaječ nebo vykrývač): 109,120,118,124,125,133,135,136+213,139,150,165,170,174+180,175,176,179,181,183,188,191,195,196,197,201,202,223,225,240,250,253,261,269, 296.Dále svazky 38x,37x,33x,361+390,317+321!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3605
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 06:45:49   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Děkuji. Mě to nevěřej. A stejně se to Bramouš pokouší bagatelizovat 8 lidma na Cibuli, místo aby to vyzvedl jako klad, že si našli jiný spojení a ne IAD jak tvrdí že to udělaj. Jenže jemu právě vadí, že nevlezli do aut. To je panečku příznivec MHD a železnice!

Ano, já jsem příznivce železnice a MHD. Narozdíl od tebe, který si chrochtá, že k lepšímu vytížení S65 přispělo také zkrácení autobusové linky 123. Mne to spíš přijde k pláči, protože je to další kopanec do VHD.

To s tim domlouvánim a společnejma cestama si někde vyčet v Blesku nebo nějaký domácí kuchařce, co? To je tak statisticky nevýznamný číslo a navíc to dělaj ti, kteří maji SPOLEČNOU CESTU, SPOLEČNOU PRÁCI A PRAC.DOBU a kdovíco ještě. O ty klidně ať VHD přijde, pár kousků, nic masovýho. To jsou ještě větší socky, než ty co jedou MHD. Tydle lidi by jistě jeli načerno. Jenže z Cibule maj společnosu cestu max. na ten Anděl. A zaparkuj tam. No a pak myslim, že se tu nebavíme o Mostu ale o Cibuli. Tudíž pištíš ty hochu.

Kdepak káeme, to je realita. Smiř se s ní a bude ti lépe. Fakt. Věř mi.

Podbabák: Ad Chýně: Konečně že jsi se podíval alespoň na mapu.... Bohužel zapomínáš též na to, že lidi zajímá zejména četnost spojení. A silně pochybuji že vlak bude jezdit častěji, než jednou za hodinu. Snad možná po dokončení rejkonstrukce trati do Kladna bude možnost jezdit do hodiny dvakrát. Ale to je maximum a realizovatelné ještě v případě, že někdo zainvestuje nové zab. zař. ve stanici Jinonice. A to vše kvůli jedné nevelké obci u Prahy, kterou může autobus obsloužit do hodiny klidně čtyřikrát, což je za cenu vlaku dvakrát do hodiny......

Jinak tu někteří nechápou, proč řeším ML a S65: Tak na vysvětlenou: Až bude vyřešena většina problémů VHD Prahy a blízkého okolí, nechť si ROPID hraje, bude li navíc dostatek peněz. Ale ne, když tomu tak není a zejména po změnách ze září 2012 došlo až na vyjímky (prodloužení 118 na Smíchov a pod.) k výráznému zhoršení MHD v Praze a k nulovým úsporám.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6594
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 08:28:16   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

To by mně fakt zajímalo jak by vyšel třeba bus přes Zličín nebo vlak via Hostivice (Semeringem nebo via Masna) časově i s docházkou ze Tchýně dejme tomu do Dejvic - okolí Kulaťáku nebo do oblasti Pankráce/Brumlavky (tedy do míst kam se hojně dojíždí za prací z celého okolí Prahy). To bych na ten bus a okružní metro přes JZM moc nesázel.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3606
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 09:27:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Bus Chýně - Zličín (metro B) - Motol (metro A). Stačí? Jo a rozjela se nám linka 118 ze Smíchova na Budějovickou, to jsi už zaregistroval?
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:04:54    Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: No tak vzhledem k tomu, že se 171 se něco snad začne dělat do pěti let, jinak se to rozpadne, Smíchov jakbysmet, tak je určitá naděje, že k tomu zaústění Semmeringu do Prahy-Smíchov dojde.

Petr vlček: No už tady kdysi padl návrh: Sp Beroun - Závodí - Vráž - Nučice - Rudná město - Chýně - Hostivice - Dejvice, v Nučicích návaznost na Os Nučice - Smíchov (jako teď, jenom všechny pouze do/z Nučic) Jenže to by se musela udělat Rudná město a obnovit ten trojúhelník, a to jestli se neudělá teď, tak už se to neudělá nikdy.


Bram: Na tý Cibulce to byli rodiče s malými dětmi na výletě. Ti by asi busem nejeli. A netvrďte mi, prosím, že MHD nemá zajišťovat i rekreační dopravu, když už tu máme přívozy, 112 apod.


A teď jeden šotoropidí: Celej ten svah má velmi luxusní spojení, na to, že je to vilková oblast. Pokud ty lidi z Ropidu neodstřelej, tak bych se nedivil zastávkám Konvářka a Šmukýřka a na nějaký autobusy ke tramvaji budeme vzpomínat jako na kvalitní dopravu. Tohle si nepřeju, berte to jako moji věštbu.

Co se týče 220, tak souhlas s Podbabákem, jenom bych nestavěl ani v Heřmaničkách (možná, kdyby byly vazby na bus směr Prčice), ani v Sudoměřicích a Chotovinách (ten R či Sp z Prahy by stejně nejel častějš, než po dvou hodinách - většinu jeho frekvence by vyžrala R vrstva - byly by proklady se ZrOs, v trase ČB - Sudo, který by stavěl tam, kde to má smysl (o moc pomalejší, než ten Sp by nebyl)) ani v Bystřici (Os ze Sedlčanky protáhnout do Benešova - dokrytí Bene - Olbra Os vrstvou, zatraktivnění Sedlčanky)
Takže Ex (1 h): PhaHl - Tab - ČB
Sp (2 h): PhaHl - PhaVrš - Čerčany - Bene - Olbra - (Heřmaničky) - TAB - SÚ - Planá - Soběslav - Veselí - Ševětín - ČB
ZrOs (2h): Sudo - Choto - TAB - SÚ - Planá - Roudná - Soběslav - Veselí - Veselí z. - (Horusice) - Neplachov - Ševětín - ČBsz - ČB

Sp a ZrOs v poloze zhruba současných R (v ČB v celou, v táboře v celou), Ex v ČB v X:00 v Táboře zhruba v X:30. Šlo by to i bez předjíždění. (kromě Bene - Pha)

To jsem se zase jednou zasnil
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:08:41    Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Takovejhle souběh s tramvají, to by vám na Ropidu neprošlo. To by mohla taky odskákat 180. A jak to chcete na Motole točit? Řetězit to s 347?
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6598
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:46:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

118 je fajn pro Brumlovku a Budějárnu. Už ale ne pro Pankrác (další přestup na jednu stanici na Budějárně). O stále houstnoucím provozu IAD na mostě ve špičkách a z toho plynoucím poskakování (skáče se i od mostu po Přístaviště v ranní špičce) nemluvě. A o tom je právě kolejová doprava na segregovaném tělese...

M250 - já to ve snu viděl jen o fous jinak - linka Beroun - Rudná náves - Hostivice - Semering a druhá Kladno - Jeneč - po obnoveným trianglu Litovice kde hrana - hrana přestup mezi linkami - prokopákem dolů. Nevýhodou je zhoršení vztahu Nučice - Smíchov, přínosem dnes neexistující (pořádně) vztah Nučice - P6 a P8.

Na 220 by určitě něco v Heřmaničkách stavět mělo (a asi i ve Střezimíři). Protože ten kraj je totální prdel světa odkud nutno za jakoukoli prací dojíždět nejmíň do Tábora nebo benešova.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14272
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:51:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Holt máme jiné priority. Já bych škrtal bus, kterej jede s jinym busem (167) a s tramvajema (9,10) spíš než vlak, ktrej jede celou dobu sám. takhle mi zustane v části trasy bus, a vlak mi zustane rovněž. Tvou metodou se zruší vlak a místo něj nebude nic. Podle mě je to kopanec větší. Přímou dopravu k Andělu z Cibule maj a myslim si že je to dost. Právo vybírat si, jakou přímou dopravu - to za 32 Kč fakt nemaj. To by mohli chtít lanovku a my bysme se z nich posrali. A podobně další lokality. Joooo, až budou peníze, bude jiná.
PS: O správnosti S65 mě přesvědčuje i vývoj na AE a S41. prostě každej začátek chvíli trvá.

Toto jsou páteřní busy (vše ostatní je napaječ nebo vykrývač): 109,120,118,124,125,133,135,136+213,139,150,165,170,174+180,175,176,179,181,183,188,191,195,196,197,201,202,223,225,240,250,253,261,269, 296.Dále svazky 38x,37x,33x,361+390,317+321!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14273
Registrován: 8-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 10:58:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

P.Vlček: Nučice - P6: 308,310,311 / 180. Nučice - P8: S6 / B. Co na tom neni dobrýho?

Toto jsou páteřní busy (vše ostatní je napaječ nebo vykrývač): 109,120,118,124,125,133,135,136+213,139,150,165,170,174+180,175,176,179,181,183,188,191,195,196,197,201,202,223,225,240,250,253,261,269, 296.Dále svazky 38x,37x,33x,361+390,317+321!
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 11:11:33    Odkaz na tento příspěvek  

jen malá připomíka - až budete "budovat" nové zastávky, nechte tam místo pro parkovaní popelnic (laciná zpevněná plocha), kterými přijedou lidi z vedlejších vesnic či vzdálenějších konců příslušné obce! Kdo nevěří, ať běží např. do Všenor tak do 15. hodiny pracovního dne a spočítá ty auta. Kritériem obyčejného dojížděče je "co nejrychleji, za co nejmíň peněz a nákup/dítě ze školky cestou".
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 11:28:22    Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Tak to už mi přijde kapánek přitažené za vlasy. Nezajistíte tim přímé spojení Berouna, Rudné ani Nučic s P6. Naprosto tím zničíte stále populárnější S6, jejímiž hlavními zdroji frekvence jsou Rudná (kde po vybudování zastávky u přejezdu nebude na Hbf nastupovat skoro nikdo) a Nučice. Nijak zvlášť tim nepomůžete ani relaci Kladno - Smíchov. Jedinej, kdo by z toho jásal by byli lidi z nové čtvrti v Chýni.

Co se týče Střezimíře, víte, kde tam je (bude) nádraží? Tuhle oblast bych opravdu řešil busy s návazností v Sudo. Ale je to o systému (což je na jihu asi cizí slovo), pokud by vyšly systémové přípoje na busy ve Střezimíři, pak OK.
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6600
Registrován: 5-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 12:21:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když jedu S6 tak na ní nejsilnější bejvaj Zbuzany. Prudná jsou jednotky ks a pak ty Nučice. Přičemž dokud to jezdilo skrz tak to bejbval i Krahulov.

Ono to je ale akademická otázka neb triangl v rudný jest poněkud již zastavěn.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 81.19.47.93
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 12:24:14    Odkaz na tento příspěvek  

M250.0 - nějaké baráky u nádru ve Střezimíři určitě jsou! 2x jsem tam nastupoval za deště s kolem a viděl jsem jasné obrysy :-)!
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3607
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 13:51:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Petr vlček: Triangl v Rudné není zastavěn.

M250.0: Přesně tak. Snažit se, aby S6 byla co nejplnější, čili měla své opodstatnění. Zastávka v Rudné a nové zab. zař. jsou nutnou podmínkou. Žádné nesmysly typu přímé vlaky Beroun - Rudná - Chýně - Hostivice - Praha Veleslavín. Není na to prostor.

Káem: Ano, máme jiné priority. Tobě je určuje (pro mne nepochopitelně) ROPID. Já je mám jinde - VHD přijatelná pro co nejširší vrstvu obyvatel, čili ne socka pro nejchudší, co opravdu nemohou jinak. A když někde autobus za méně peněz přinese mnohem více muziky než vlak, tak to tak beru a nesnažím se, abych různými "user friendly" opatřeními typu zkrácení linky 123 dosáhl opaku. A že nejde o mojí fantazii, dokládá naprosto negativní postoj ROPIDu k požadavkům Prahy 5 na obnovení linky 123 v úseku Klamovka - Anděl.
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4236
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 14:50:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já bych škrtal bus, kterej jede s jinym busem (167) a s tramvajema (9,10) spíš než vlak, ktrej jede celou dobu sám.

Aha. Podle této logiky by tedy asi mělo větší smysl provozování vlaků ze Zásmuk do Bošic, kde "vlak jel sám", než např. provozování a-382 v úseku Vyžlovka-Praha, protože tam jedou i další busy a od Říčan na Prahu i vlak.
Suri
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 769
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 15:02:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

trangl v Rudné zastavěn není, ale je asi jen otázkou času, kdy zastavěn bude - mám pocit, že část pozemků, kterými prochází, je v soukromých rukách
Kaštan
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 96
Registrován: 1-2005
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 15:15:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Opravdu si někteří myslí, že může být jako relevantní dopravní prostředek, sloužící pro dopravu z pražské čtvrti (která zaplní autobus jedoucí v int. 7,5/10 minut), brán vlak ve špičkovém intervalu 60 minut?
PeKo
Neregistrovaný host
Odeslán z: 82.117.130.25
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 15:49:32    Odkaz na tento příspěvek  

Podle mého názoru linka S65 nabízí alternativu spojení pro Kladno na Prahu 5, jestli jí někdo chce mermomocí prosazovat jako plnohodnotnou součást MHD v Praze, tak to podle mě nemůže myslet vážně. Jedině snad jako rozvoz z toho Kladna...

Ostatně Kaštan mě už předběhl, něco s intervalem 60 min. nemá žádný potenciál přilákat lidi v rámci pražské MHD.

Takže pro případný další rozvoj S65 by bylo potřeba zajistit oboustranné přípoje v Hostivici. Toho lze dosáhnout jedině projetím některých zastávek i za cenu toho, že možná někomu z Kladna znemožním dojet do Jinonic, ale toto negativum rozhodně převáží přínos z toho, že z Kladna na Smíchov a opačně to pojede vždy.

Podle obratu cestujících na jednotlivých zastávkách bych zrušil zastavování takto:
Stodůlky - určitě
Jinonice - skoro určitě
Žvahov - možná jo.

Jediný problém by pak byl se spolehlivostí systému, kdy by v obou koncových stanicích byl jen minimální čas na obrat - Na Knížecí 3 min a v Hostivici cca 5 min. Bylo by pak otázkou, kolikrát za den by se stalo, že by přípoj v Hostivici stejně nebyl dodržen...
S65 není to samé jako S6, která není vázaná ani na jednom konci...
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3608
Registrován: 4-2003
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 16:13:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Kaštan: Opravdu si někteří myslí, že může být jako relevantní dopravní prostředek, sloužící pro dopravu z pražské čtvrti (která zaplní autobus jedoucí v int. 7,5/10 minut), brán vlak ve špičkovém intervalu 60 minut?

Kdyby si to myslel káem a jemu podobní, tak je vše v pořádku. Jestli si to myslí ROPID, nevím. Ale jeho činy mi jednoznačně říkají, že ano. A to už je na pováženou......
Jef
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4237
Registrován: 5-2002

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 16:55:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

může být jako relevantní dopravní prostředek, sloužící pro dopravu z pražské čtvrti (která zaplní autobus jedoucí v int. 7,5/10 minut), brán vlak ve špičkovém intervalu 60 minut...
Jednak interval, jednak vyhlídková trasa přes Hlubočepy, ale hlavně jen jedna zastávka vlaku uprostřed kopce proti sedmi zastávkám autobusu rovnoměrně rozmístěných po celé čtvrti.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6906
Registrován: 10-2003

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 18:44:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Když už jsem nakousnul výluky v "trati 200", tak tady to dokousnu. V srpnu má být rekonstrukce mostu v Mokrejchpsech 2x14 dní. Opět některé ranní R do Plzně přes Rudnou. Zdroj Zelezničář.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 211
Registrován: 10-2011
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 18:52:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: "Celej ten svah má velmi luxusní spojení, na to, že je to vilková oblast."
Kdyby to byla nějaká čistě vilková oblast, tak by před zářijovou změnou ve špičce asi nenaplnila autobus po 8 minutách. Spojení jedinou linkou přímo ke stanici metra bylo pro takovou čtvrť naprosto přiměřené. Linka jen ke stanici tramvaje je nejnižší možná úroveň MHD, to je pro tak lidnatou čtvrť špatná obsluha. Nemám nic proti vlaku. Vlak jedoucí ve špičce jednou za hodinu ale není a nemůže být náhradou úmyslně pokaženého autobusového spojení. V Praze 5 se kvůli tomu, aby tramvaje pobíraly lidi ze Šmukýřky vyměnila dvouvozová linka 4 za jednovozovou linku 6, takže se na Plzeňské zkrácením linky 123 neušetřilo vůbec nic. To zkrácení autobusu možná stálo i peníze navíc.
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8410
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 19:35:01   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Jde o to, že vlak je prostě finančně nákladnější než autobus, takže držet bus pro málo významný směr se dá ještě zkousnout, tak u vlaku bych to netvrdil.
V případě cen, za které jezdí dopravní podnik v Praze, už ten rozdíl není tak závratný.

M 250.0: Mě to přijde jako docela solidní obsazenost, S65 bych zachoval.
z průzkumu jednoho spoje v jeden den si nikdo na zem nesedne.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8709
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:06:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0:
Děkuji za čísla. Jen potvrzují můj dlouhodobý úsudek, že je to linka na zrušení. Špičkový vlak, který by měl mít téměř nejvyšší obsazenost z celého dne, nemá u sólo 810 obsazenost ani 50%. To je opravdu bída. Pokud se Praze nedostávají peníze, tak toto by měla být jedna z prvních úspor.

Podbabák:
Někdo je ochotný jít i 15minut pěšky ke vlaku
Svého času jsem chodil dost pravidelně od vlaku skrz jedno pražské sídliště cca 13 minut. Mohu tvrdit, že nikdo jiný se mnou nešel ani polovinu cesty. Prahu a okolí v tomto směru nelze srovnávat se zbytkem ČR.

Arriva to ale mimo Prahu chtěla vést na vlastní komerční riziko, ne?
Nevím, podle dosavadního vývoje bych ale řekl, že čekala, že Magistrát přeci jen podojí.
Na můj předchozí příspěvek to ale nemá vliv. Víc než dvě rychlé trasy a 4 courákové se rozumně po 221 neprovozí (pravda, odbočení v Hostivaři by to možná umožnilo) a ani bych neočekával tak vysokou poptávku.

Podbabák, M 250.0:
Můj osobní názor na rychlé vlaky na IV.TŽK je:
Ex hl.n.-ZM-Benešov-Tábor-Soběslav?-Veselí-ČB
Sp hl.n.-Vršovice-ZM-Hostivař-Čerčany-Benešov-Bystřice-Olbramovice-H eřmaničky-Sudoměřice-Chotoviny-Tábor;
Sp Tábor-Sezimák-Planá-Soběslav-Veselí-Veselí zast.-Ševětín-Hluboká-ČB sev.z.-ČB
Benešov-ČB bez osobáků (maximálně nějaké školní posily)

honzaklonfar:
nějaké baráky u nádru ve Střezimíři určitě jsou
Jen to nádraží ve Střezimíři už asi moc let sloužit nebude.

Káem:
Já bych škrtal bus, kterej jede s jinym busem (167) a s tramvajema (9,10) spíš než vlak, ktrej jede celou dobu sám.
Soutěžíte s Jaklem o zelenou perlu? Resp. o antiVHD-perlu?

Buddy:
zkrácením linky 123 neušetřilo vůbec nic. To zkrácení autobusu možná stálo i peníze navíc
Cílem také nebyly úspory, ale ROPIDí šotohrátky a posílení posvátných tramvajek.

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8411
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 21:32:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Pokud se Praze nedostávají peníze, tak toto by měla být jedna z prvních úspor.
Praha dává peněz na dopravu až nad hlavu, provozní dotace už přesahuje 10 mld. kč, jen s nimi jaksi ROPID zachází dost ledabyle. Ve výsledku je poměrně dost vztahů, kde linky, či spoje v určitých obdobích, nedosahují průměrné obsazenosti jakékoliv železniční linky v Praze.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:05:09    Odkaz na tento příspěvek  

z průzkumu jednoho spoje v jeden den si nikdo na zem nesedne
Nikdo po nikom nechce, aby si sedal na zem. Ale proč by to jindy mělo vypadat jinak? (Ano, třeba bude hnusně, tak tam bude o 5 lidí míň)

Špičkový vlak, který by měl mít téměř nejvyšší obsazenost z celého dne, nemá u sólo 810 obsazenost ani 50%
V Praze opravdu nevrcholí špička v 15 hodin, ale tak o 2-3 hodiny později.
Vy si opravdu myslíte, že papírová obsaditelnost šukafonu je relevantní číslo? V kolika šukafonech jste viděl, aby sedělo 55 lidí? Při více jak třiceti se stává jízda utrpením.

Pokud se Praze nedostávají peníze, tak toto by měla být jedna z prvních úspor.
Kolik se tím prosímvás ušetří? Kolik za tu dobu projede po Plzeňský tramvají? Kolikrát je kilometr tramvaje levnější, než kilometr 810? Bylo by to plivnutí v moři.

Ad 220
Jestli se bavíme o stavu po dokončení větší části koridoeu, tak bych viděl Ex vrstvu radši opravdu rychlou, protože má šanci konkurovat i autům (koridor snad bude dřív než dálnice)
Máte nějaký důvod pro lámání Sp vrstvy v Táboře?
Jinak se naše návrhy zásadně neliší, až na to, že bych viděl jedny Sp rychlejší, přímé z Prahy a v prokladu pomalejší ZrOS jen Sudo - ČB.
Stanice Zámostí po dokončení koridoru nebude existovat.
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12315
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:10:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

K tématu městské linky:
ML:

451 020 + 078_Roztoky u Prahy_24.4.2013
451 020_Roztoky u Prahy_24.4.2013
451 020_Praha Libeň_24.4.2013

lokomotivy.net
FZF
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8711
Registrován: 8-2004

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:23:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0:
V Praze opravdu nevrcholí špička v 15 hodin, ale tak o 2-3 hodiny později.
Dobře, tedy skoro špičkový.

Vy si opravdu myslíte, že papírová obsaditelnost šukafonu je relevantní číslo?
A jaká jiná by to měla být? 1 osoba na čtyřce? Je snad metro, tramvaj nebo autobus kulturnější? Myslím, že proti 810 jsou často ještě horší. Nevidím důvod pro rozdílná měřítka.

Nevím jak v Plzeňské, ale třeba ve Švehlově je přetramvajováno rozhodně. To je další bod do položky "úspory". Nemsuítě mít strach, že bych zůstal jen u vlaků.

ad 220:
Rozlomení v Táboře proto, jelikož by tam beztak došlo k předjíždění. Tři vrstvy Sudoměřice - ČB mi přijdou zbytečné. Zvlášť když připočtu ve Veselí ještě vlaky od Jindřichova Hradce. Možná ještě tak Os (spíš Sp) Tábor-Veselí jako přípoj na tyto vlaky (když nad tím tak uvažuji).

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1259
Registrován: 10-2010
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:26:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>M 250.0: Co já vím, tak na lince S3 bývá jeden z nejobsazenějších spojů už ten, co jede z Prahy před třetí odpolední, protože jedou děti ze středních škol. Je jedno, jaké vozidlo tam je, ale 30 lidí na jeden vlak je v takový čas docela málo.
Na druhou stranu, na to, že to jezdí jen do Hostivice, to zas takový průser není a kdyby to jezdilo někam dál, mohlo by to nabrat víc lidí. Dál = na Kladno, nebo alespoň do té Chýně, jestli to tam má nějaký potenciál.

// edit: teď koukám, že v Hostivici je přípoj směrem na Kladno... v tom případě ano, 30 lidí je málo.

(Příspěvek byl editován uživatelem Lukfi.)

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Šari
Moderátor

Číslo příspěvku: 12316
Registrován: 11-2005

Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:31:51   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Místo, kde za 14 dní vypukne výluka a proběhne mmj výměna svršku ( Řeporyje - Rudná)


lokomotivy.net
FZF
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8412
Registrován: 10-2004
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 22:36:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

M 250.0: Až přijdete s průzkumem třeba celého odpoledne, můžeme se bavit o tom, zda je to úspěch či nikoliv. To už něco může ukázat. Ale jeden spoj? Třeba jeho vytíženost mohla být zrovna netypická, ať lidí jelo zrovna víc či méně, než je obvyklé. Jeden spoj není něco, co může něco ukázat.

Lukfi: Pokud by se vzalo procentuelní využítí, tak je obsazenost tak tragická není. Některé i poměrně často jezdící linky mají obsazenosti na podobné i horší úrovni.
M 250.0
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.80.31.145
Odesláno Pátek, 26. dubna 2013 - 23:09:14    Odkaz na tento příspěvek  

Tak já předpokládám, že po reko 120 by mohly na Semmering přijít přímé vlaky od Kladna. Ty by mohly velmi zahýbat s čísly (i když teď je přípoj, psychologicky pořád přestup = nedůvěryhodné a nepohodlné spojení)

Ano, čísla z jednoho vlaku nejsou seriózní výzkum. Měl jsem tudy cestu, tak jsem to sem hodil. Jinak mám lepší věci na práci, než celý odpoledne sledovat Semmering.

I když teď není obsazenost vysoká (ale není ani nízká), do budoucna se předpokládá její růst a neni to zas tak drahá sranda, aby si to Praha nemohla dovolit (obzvláště podařilo-li by se ušetřit jedno vozidlo).

220
Nevidím důvod, proč by se v Táboře mělo předjíždět. Obě vrstvy chceme v ČB v celou a hodinový rozdíl se mezi ČB a Tab neudělá. Ba neudělá se ani mezi ČB a Prahou. A i kdyby se předjíždět muselo, tak neni vhodný to lámat.
Z ČB odjezd v pořadí Ex Praha, R Brno, Sp/ZrOs, příjezd opačně.
Nebavíme se o třech vrstvách Sudo - ČB, ale o dvou. Něco podobnýho, jako je na 183. V prokladu přímej spoj z Prahy s krátkym. Krátkej spoj může mít o něco více zastávek (Nasadí-li se na ZrOs Panter a na Sp klasa, pak by to mohly mít oba vlaky podobnou jízdní dobu.) 2h interval mezi Prahou a Sudo a hodina mezi Sudo a ČB mi přijde jako optimální.
bala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.231.185
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 00:19:36    Odkaz na tento příspěvek  

zdravim nevi nekdo
zda jede v so po 074 zvl.Sp19481 para by to měla bit
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 06:54:40    Odkaz na tento příspěvek  

k obsazenosti obecně - takový 8838 je našlapaný až k stání (14:20 ze Smícháče). Studenstvo převažuje. Možná to je lokální maximum, ale je nutné s ním počítat i v dalších směrech.
Udělal někdo mezi těmi středoškoláky anketu jak se dopravují ráno do Prahy? Po 171 asi jezdí z 95% vlakem, ale z jiných směrů je můžou rodiče dopravit autem k metru....
bala
Neregistrovaný host
Odeslán z: 37.188.225.104
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 08:32:50    Odkaz na tento příspěvek  

zvl.sp19480 pravě
čakovicema směr nera
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1260
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 08:33:54   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Orky: pokud by se vzalo procentuelní využití vlaku na S3 mimo špičku, kdy jede sólo 854, tak to taky bude vypadat OK, ale ekonomicky to zdaleka není OK.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8413
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:21:40   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: =>Orky: pokud by se vzalo procentuelní využití vlaku na S3 mimo špičku, kdy jede sólo 854, tak to taky bude vypadat OK, ale ekonomicky to zdaleka není OK.
Mám tomu rozumět tak, že by bylo ekonomičtější, kdyby to jelo s vlečňákem? Alespoň tak na mě ten příspěvek působí, i když pochybuji, že to tak bylo myšleno.

Je řada směrů, kde dopravní prostředky nejsou tolik využité, ovšem pokud se tyto nevyužité spoje zruší, tak je pravděpodobné, že o ty lidi přijdeme nejen z vlaku, ale z VHD vůbec. Tohle je třeba případ ML, neboť časový rozdíl oproti alternativě je značný.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3611
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:22:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: pokud by se vzalo procentuelní využití vlaku na S3 mimo špičku, kdy jede sólo 854, tak to taky bude vypadat OK, ale ekonomicky to zdaleka není OK.

Je mi divné, že tohle Orkymu nedochází, nebo to spíš nechce vidět.....

Železniční linky v Praze už není (bez velkých investic do infrastruktury) kam rozvíjet. ROPIDu samozřejmě budiž ke cti, že dotlačil ČD k tomu, že je tu taktový jízdní řád na tratích 171, 221, 011, 231, 091 a objednal tam dostatečné množství vlaků. Velkým přínosem bylo Nové spojení, které umožnilo vlaky z trati 231 v dostatečném množství přivést na Masarykovo nádraží. Tolik z pohledu na příměstskou dopravu, která má i vedlejší funkci městské dopravy tam, kde jsou k tomu vhodné podmínky (Klánovice, Radotín, Uhříněves,...). Trať 120 čeká na investice do částečného zdvoukolejnění a trať 210 čeká hlavně na zastávku Kačerov. Co čeká trať 070 je těžké říci. Ale nějaké čakovické motoráčky jí rozhodně novou krev do žil nevlijí, ale věřím tomu, že se ROPID bude hodně starat o to, aby se vlaky naplnily. Samo to nepůjde, takže očekávám nějakou výraznější redukci autobusů v této oblasti.... A prskání lidí bude hodně velké.

Další zoufalé zavádění linek typu S65, prodlužování ML do Hostiavře akorát dokazuje jediné: Ač se ROPID sebevíc snaží dělat propagaci těmto linkám, své cestující si ne a ne najít v počtu takovém, aby se dalo říkat o nějakém přínosu.
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3612
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:25:41   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Orky: Je řada směrů, kde dopravní prostředky nejsou tolik využité, ovšem pokud se tyto nevyužité spoje zruší, tak je pravděpodobné, že o ty lidi přijdeme nejen z vlaku, ale z VHD vůbec. Tohle je třeba případ ML, neboť časový rozdíl oproti alternativě je značný.

ML si našla lidi v úseku Bubeneč - Holešovice. S3 je velmi slabě využita celý den, vůbec by se nic nestalo, kdyby mimo špičku a o víkendu nejezdila.
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1261
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 09:53:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Orky: Bylo to myšleno tak, že sólo 854 je sice vozidlo malé, ale drahé na provoz. ML je trochu jiný případ, protože do Holešovic je vytížená dost a do Libně je to jen kousek, ale S65 je průšvih prakticky v celé trase.

Čakovické motoráčky budou průser ještě větší.

S3 je dost využita ve špičkách pracovních dnů. 6:53, možná i 7:53 ve Kbelích už si člověk nesedne, to před pár lety nebývalo. Odpoledne je několik hodně silných spojů, co jedou z hl. n. 14:48 až 17:48.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Bram
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3613
Registrován: 4-2003
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 10:12:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Lukfi: S3 je na poměry pražské příměstské dopravy využita slabě..... Tři čtyři vlaky za den?
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8415
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 10:18:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Bram: Je mi divné, že tohle Orkymu nedochází, nebo to spíš nechce vidět.....
Mně to dochází až moc dobře. Ale taky vím, že doprava se nedá bezhlavě stavět pouze na ekonomice, i když je to jedna ze základních věcí. Pokud bychom měli jít pouze po ekonomice, tak je osud S3 jasný: Ukončení provozu.

ML si našla lidi v úseku Bubeneč - Holešovice. S3 je velmi slabě využita celý den, vůbec by se nic nestalo, kdyby mimo špičku a o víkendu nejezdila.
ML si své cestující našla a dokonce nástup směr Praha a výstupy od Prahy jsou větší než u panťáků z Masaryčky. To taky něco říká. S3 by klidně o víkednu jezdit nemusela, ale opět se vrátím k lokálkám v kraji. Opět mnohé z nich mají mnohem horší využití, než linka S3.

Lukfi: Bylo to myšleno tak, že sólo 854 je sice vozidlo malé, ale drahé na provoz.
Neřekl bych, že provozně bude nákladově nějak významně dražší než třeba dvoudílná Regionova, která díky maximální rychlosti není úuplně vhodným vozidlem.

ML je trochu jiný případ, protože do Holešovic je vytížená dost a do Libně je to jen kousek, ale S65 je průšvih prakticky v celé trase.
S tím by se dalo souhlasit.

Čakovické motoráčky budou průser ještě větší.
Obávám se, že Čakovické motoráčky jsou zaváděny z podobného důvodu, jako jistý projekt stejného dopravce.

S3 je dost využita ve špičkách pracovních dnů. 6:53, možná i 7:53 ve Kbelích už si člověk nesedne, to před pár lety nebývalo. Odpoledne je několik hodně silných spojů, co jedou z hl. n. 14:48 až 17:48.
To je celkem logické. Logické je i to, že když má linka celodenní interval 60 minut, že špičkové spoje budou o dost plnější, než spoje sedlové.

S3 je na poměry pražské příměstské dopravy využita slabě..... Tři čtyři vlaky za den?
Tak aby nebyla. Tahle linka jednak nemůže konkurovat autobusům do Neratovic a navíc interval není zrovna moc atraktivní. :-)
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14277
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:20:28   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Víte Jefe, ty busy 38x jsou na tu Vyžlovku proloženy. 123 nebyla proložena s ničím. Obvykle pádila za 167, před 217 a vedle 9. Špatnej příklad, znova. A ty Zásmuky - pokud tam pojedou lidi, proč ne. Všimněte si, že ty busy 38x nejedou do Kouřimi. Kouřim je obsloužena vlakem a má jen 3 vymetací linky 4XX od vlaku k vlaku. Takže zase špatnej příklad. Mělbyste víc tou VHD jezdit, abyste jí znal aspoň jako já.
Různí ad Cibulka: řešenim je vlak po 30 a ne návrat 123.
Bram: Divný, co, že si myslim totéž co odborníci a ne to co šotouši.
Orky o průzkumu za jeden den: To je vidět že víš prd o statistice. Jeden typickej den pro zdejší šotoúčely bohatě stačí. Problém je , že leckdo se nechce svejch šotopředstav vzdát, ani když mu sem dám fotky. To je pak problém jeho, ne S65 nebo S41.
Lukfi: Hmmm, tak 30 lidí na vlak je málo. To byste zavřel zřejmě 80% všech tratí. A 10 lidí na bus je dost? Chápete že ten vlak třeba odlehčí přeplněný Vrchlickýho (což zkrácená 123 taky) a že jeho význam je větší než těch vašich "30 lidí".
Hroch - ještě žeste jen šotouš. Vy byste tu VHD zlikvidoval spolehlivě. Co je na mém výroku za perlu?
Různí: Všimlistesi, že S3 má na trati i nějaký zastávky, krom Neratovic? Kdypaxte s ní jeli naposled - a ted bez keců napište pravdu, jeden po druhym co o ní tady píšete. a ne žeste jen viděli sólo 854 při focení. Šup sem s těma datama. Výjimečně souhlas s Orkym s větou o zrušení spoje a přicházení o lidi (netýká se zrušení přímého spoje nabo nahrazení jednoho spoje druhým).

Toto jsou páteřní busy (vše ostatní je napaječ nebo vykrývač): 109,120,118,124,125,133,135,136+213,139,150,165,170,174+180,175,176,179,181,183,188,191,195,196,197,201,202,223,225,240,250,253,261,269, 296.Dále svazky 38x,37x,33x,361+390,317+321!
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1262
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:30:03   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Orky: Interval podle mě hlavní problém není, i kdyby se jezdilo po půl hodině, tak lidi to mají na zastávky daleko. Pomohlo by buď vozit lidi na vlak z okolních vesnic, nebo postavit pár nových zastávek (někde mezi Třeboradicema a sídlištěm na severu Čakovic, třeba).
Nicméně, je v podstatě pravda, že kdyby se mimo špičku nejezdilo a o víkendu možná pár vlaků ráno a pár odpoledne, že by se nic moc nestalo.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Lukfi
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1263
Registrován: 10-2010
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 11:36:08   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=>Káem: 30 lidí na vlak v Praze, ve špičce, když vlak jezdí jednou do hodiny a za tu dobu stejná oblast zaplní několik autobusů... je málo. Možná ti lidi jenom o existenci vlaku pořádně neví, možná jim přestup Na Knížecí nevyhovuje, možná je to časově moc dlouhé(?). Ale je to málo. 10 lidí na autobus ve špičce v Praze je taky málo.

S3 jsem jel naposled včera 11:53 ze Kbel do Prahy, jela 854 a vlek, obsazenost v průměru nižší než 1 člověk na čtyřku. Ale to je v poledne.

„There once was a time when all people believed in God and the church ruled. This time was called the Dark Ages.“ -- Richard Lederer
Orky
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8419
Registrován: 10-2004
Odesláno Sobota, 27. dubna 2013 - 12:00:52   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

KM: Jeden typickej den možná, ale jeden náhodnej spoj určitě ne. S3 má i jisté zastávky, žel s poměrně malým obratem. ExNerabus a 351 dělá své.

Lukfi: Z Čakovic a okolí asi vlak nemá moc šanci, dokud nebude jezdit alespoň po čtvrthodině. Je to sice rychlejší, ale MHD o dost převálcuje intervalem. A to vyjde výhodněji než 20 minut vlakem s dlouhým pochodem na hlaváku. Určitá šance by mohla být s výstavbou nových zastávek za Prahou (zejména Neratovice sídliště a Měšice obec).