K-report
 

Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 08. 04. 2013  

Diskuse K-report » Archiv 2013 » Železnice » Tratě a lokálky v okolí Prahy » Archiv diskuse Tratě a lokálky v okolí Prahy do 08. 04. 2013 « Předcházející Další »

Autor Příspěvek
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4013
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 09:10:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa:" leč se to nijak neusnadňuje. A tak musí zájemce vybíhat z rychlíku v Čakovicích k označovači"

No vidíte. A přitom, kdyby průvodčí(a nebo stabilní kasa) vydali lomené jízdné hned při odbavování, tak nikdo nemusí nikam běhat a tržba bude u ČD.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6868
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 09:36:20   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: No vidíte. A přitom, kdyby průvodčí(a nebo stabilní kasa) vydali lomené jízdné hned při odbavování, tak nikdo nemusí nikam běhat a tržba bude u ČD.

Jenže ve výsledku by ta tržba pro ČD byla menší, protože dneska, kromě pár abonentů, k označovači na grenze nikdo neběhá. Pořád by to bylo o tom doplatku ČD.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6869
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 09:42:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Navíc by se průvodčí "zavařili", jsouce nuceni za krátký čas prodat desítky PID lístků a řešit placení pětistovkami....

Ono je to možná k smíchu, jenže když se pak sejde pár lidí s vyššími bankovkami a chtějí jízdenky za 20,-, 40,- korun, tak to fakt někdy jednoduché není. A to pomíjím, že někteří jedinci s tím i operovali. Dneska už ale lze vystavit potvrzení o vysoké hodnotě bankovky na danou trasu, jenže to je zase soupis min. na dvě zastávky.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
abonent
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.78.187
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 09:42:25    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Toto se může částečně týkat i Goldistů. Myslím, že kdyby jste jezdil za normální jízdné, přistupoval by jste k tomu jinak.

Goldista jezdí za normální jízdné, jen do toho musel nejdřív trochu víc investovat. Zaplatil si? Zaplatil, tak co. Režijku závidět můžete, to bych ještě pochopil, ale In100 ? Co Vám brání se také odtrhnout od reality?


Zkuste si pořádně přečíst, co jsem napsal. Normálním jízdným jsem měl na mysli jednotlivé jízdenky a jejich omezené rozsahy platnosti.

-aa- Správně jste to napsal - za železnici, nikoli za tarif a jízdenky. Návrh prodávat jízdenky PID z POPky z mých úst již kdysi padl, co mi bylo vysvětleno od kompetentních jsem Vám zde tlumočil. Víc nic k tomu nejsem schopen říct a dokud někdo kompetentní nezmění názor, tak se asi nic takového nezavede. Pláčete na špatném hrobě.

a proč kompetentní nebyl informován, že v PIDu by se toto týkalo v podstatě dvou skupin vlaků:
- jednak ešusů, regín s jejich zastávkami na každé mezi, kdy jsou střídavě obsazené a neobsazené zastávky a mraky lidí. V tomto případě nedůvěru kompetentního k prodeji PIDu z POPky chápu.
- druhak rychlíků, kde s vyjímkou neprůchodnosti hyder, průvodčí stihne celou soupravu v hraničním úseku projít a zkontrolovat. Které nadto v hraniční stanici často ani nezastavují, takže vybíhání nelze praktikovat. Tak k nezavedení PIDu z POPKy důvod nevidím...
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4014
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 09:52:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: "ve výsledku by ta tržba pro ČD byla menší"

Lepší menší, než žádná. Stihnu-li ten označovač. Jsou-li na trhu dvě ceny, pak vyhrává odběratel. Kdysi dávno jsem jezdíval pravidelně z Chomutova do Vršovic. Osobákem to stálo 19,00 Kčs na Masnu a pak korunu za l. 24. Druhá možnost byla za 16,00 jen do Veleslavína a korunu za bus 135. Jakpak že jsem to jezdil?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6870
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 10:00:00   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

abonent: Já vím co jste napsal, ale ten ingoldista do toho pro svůj klid musel nejdřív poměrně hodně zainvestovat. A o tom to je.
Jistě že Vám by se to třeba nevyplatilo, protože prostě tolik vlakem nenajezdíte, ale pak nemůžete chtít bonus v podobě úplné volnosti a bohužel jste odkázán na současný platný tarif.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6871
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 10:07:39   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Lepší menší, než žádná. Stihnu-li ten označovač.

Mě by jen zajímalo kolik lidí takhle denně "ochudí" dráhu o těch pár korun a plácají se kvůli tomu z nějaké hraniční periferie do centra Prahy, nebo čekají na další vlak. Ráno v Radotíně se to ještě možná dá, když tam vlak jezdí po 10 minutách, ale v Čakovicích už bych čekat nechtěl.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 10:25:56    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: dobrá, zlatá karta je zlatá karta. Já za ty léta mám tak třetinu vlakokilometrů. Jen mi něco našeptává, že DRTIVÁ většina mých spolukaštanů na 171 (a s velkou pravděpodobností i na jiných tratích) si ji nekoupí. Najedou podstatně míň kilometrů a ta investice se jim nevyplatí.
Takže s tím "lomeným" tarifem to bude pořád na "pitchudrevenú".
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6872
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 10:44:30   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

honzaklonfar: Většina spolukaštanů pojede na jízdné PID z automatu a trafiky, nebo rovnou na Openkart. Tam kde nelze jednotlivou jízdenku koupit tak mají (zatím) smůlu, ale kdo jezdí tak nějak častěji, tak v penežence většinou nějakou tu předkoupenou najde.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3623
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 11:39:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Víte, kdysi jsem se o to snažil. Do UNIPOKů i do POPek. Jenže původně ČD říkaly, že se jim to do zařízení nevejde, protože paměť vyčerpaná. A po výměně zařízení se zas objevila myšlenka, že v PID je na to příliš mnoho cestujících (narozdíl třeba od IREDO či IDSOK) a zneužívalo by se to = úniky tržeb. Takže jsem z toho osobně vyvodil závěr, že vzhledem k tomu, že to nepatří do mé kompetence, tak se nebudu vnucovat. Nadto jak píše Zapa, tak by tam skutečně pokles tržeb byl. Nicméně ještě aby bylo jasno, moje motivace nebyla v tom, aby ušetřili cestující na trase Tanvald - Praha či Děčín - Praha, to je zkrátka dálková doprava a je otázkou, zda zrovna sem mají směřovat krajské dotace. Daleko víc mě štvalo to, čím vždy argumentoval pan H., velký zastánce Pacifiku. Že absence plné intergace na jejich trati (ve vzdálenější části) dává nerovné podmínky ve vztahu bus PID a vlak PID, kdy cestující jedoucí vlakem do Prahy je zbytečně penalizován nutností zakoupit jízdenku ČD v celé trase, což je zejména u nahodilého cestujícího bez In25 značný rozdíl. Tam já skřípu zubama, že to nejde ve stanicích a u průvodčích, ne proto, že kdosi jedoucí z Turnova do Prahy neušetří 15 korun (nebo kolik).

abonent: A co jste jako tou svou úvahou chtěl sdělit? Nějak tomu nerozumím. Jednak chápete nedůvěru u drtivé většiny vlaků v systému, jednak tvrdíte, že k nezavedení PIDu z POPky nevidíte důvod. Opět tedy zopakuji (třeba pro pozdě do diskuze příchozí nebo pro zapomětlivé): Důvod proč ne spočívá v tom, že by si cestující v příliš velkém počtu žádali o jízdenky na kratší trasu, než na níž mají nárok. A skutečnou nástupní stanici jim nebude možné při takových počtech cestujících a počtu vlakového personálu prokázat. Nakolik jsou to obavy oprávněné či ne nehodlám rozebírat a komentovat, berte to jako aktuální postoj kompetentních odborníků v této oblasti (tak to beru též). Čili je zde obava z úniku tržeb a v dnešní době celkem tu obavu chápu, stačí číst noviny. Středočeskému kraji, na jehož území se v tomto případě především pohybujeme, chybělo na letošní rok 100 milionů na regionální železnici, hejtman před cca měsícem prohlásil, že jim dá polovinu, jak s druhou polovinou se neví, hejtman cosi huhlal ať o úsporách a vyšších tržbách. Tudíž těžko se divit ČD, že jejich motivace o co nejvyšší výběr tržeb je logická. Co si budeme povídat, musíme v něj doufat, jinak budeme redukovat rozsah dopravy, protože rezervy již nejsou.... A bohužel jsou na rok 2014 avizovány další jobovky. Hovoří se až o 180 milionech pro Středočeský kraj dolů (jsou to první propočty změn prosazovaných ministrem při převedení státního příspěvku na regionálku do rozpočtového určení daní). Pro představu, těch 100 milionů se loni rovnalo zastavení provozu na 14 tratích v kraji.

honzaklonfar: Psal jsem to tu jako reakci na to, že "nejezdím vlakem", myslím Borovička tu psal toto hluboké moudro. Na dojíždění na 171 bych In100 samozřejmě nepoužíval, leč i tam si myslím existují velmi příznivé tarifní nabídky. A jejich škála je dost bohatá.

Zapa: Zrovna kolem trati 171 jsou možnosti zakoupení jízdenek PID celkem bohaté. Ono mezi náma, kdyby ty různé firmy provozující SMS-jízdenky neměly takové nároky (přiživuje se tam samozřejmě mobilní operátor, provozovatel systému a ještě k tomu snad i jeho výrobce), tak se to může zavést v celém PIDu. Takhle by zatím zmizela zbytečně část tržeb v kapsách mimo dopravu a tomu se zatím snaží dopravci (až na jednoho, který to dostal nařízeno majitelem) bránit, seč můžou.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6873
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 12:15:06   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Středočeskému kraji, na jehož území se v tomto případě především pohybujeme, chybělo na letošní rok 100 milionů na regionální železnici

Jenže pokud se budou už teď na kraji vymejšlet kraviny jako např. muzeum Miloše Zamana, tak to lepší nebude.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14118
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 12:43:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

R33: Nezaměňoval bych využívání poskytovaných a nabízených slev a jízdu načerno. Jízdné je platba za službu, nikoliv trest.
Zapa a další: Ano, tak jsem to myslel s tm softwaré - technickej problém je jistě to nejmenší. Někdo to nechce. A jaxemtu tak četl ty argumenty, tak to nechce prostě proto, že se to tak nikdy nedělalo a kdesicosi. Klasická výmluva. Ještě si pamatuju, jak nešlo navázat jízdenku ČD a tramvajenku. Prostě se to nedělalo. A hle, taky to začalo jít. A další věci, z hlediska modrých gum do té doby nemožné.Vcelku obdivuju Ropid, k čemu všemu dokázal dráhu přinutit (projíždění hlaváku a podobně) - Ropid v podstatě civilizuje ČD podobně , jako zcivilizoval ČSAD okolo Prahy do podoby 3xx a 4xx. Takže - pojmenujme, kdo je ten, co to nechce?
Zapa: Zaplatí to ten, kdo to stejně platí - MD, magoš, MČ. To bych jako problém neviděl.
Zapa a -aa- tak dobře, muj návrh na aktivní vyhledání tedy neprošel, tak dál: Proč by označení jízdenky průvodčim (a dopsání času) nebylo ekvivalentní označení v označovači (číslo vlaku na razítku je , tak at si ev.revizor v metru zjistí, kdy vlak překročil hranici prahy a zda jízdenka platí, čili že údaj o čase kaštan nezfalšoval sám).
Obavy ze snížení tržeb bych moc neměl, viz daně - ekonomika stojí, lidi neutrácej , ale výběr daní je lepší (=vyšší) - protože se prostě lépe vybírá. Možná že poklesne jednotlivá částka jízdného ale vzroste počet částek a tím i celá suma. Pokus? aha, vim, nikdy se to nedělalo.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14119
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 12:49:33   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Představte si -aa-, že by vás povýšili, stalstese ministrem dopravy a musel povinně jezdit autem se šoférem. Nebylo by vám líto nevyčerpané části ingoldu? Chci tim říct jen to, že ingold je tak veliká investice v dnešní nejisté době, že s ní nelze vážně počítat jako s nějakou variantou pro obyčejné lidi, kteří si sice myslí, že budou denně dojíždět, ale zaměstnavatel už má připravenou pro ně výpověď. takže bych prosil, aby slovo ingold nikdo v této diskusi už nepoužil.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3624
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 13:40:46   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Tak ono je to jedno, každý hejtman má svou úchylku. První průvod na Karlštejn, druhý (nejen) Buštěhrad a ten třetí bude asi obdivovat Miloše.... Aneb co jsme si zvolili, to máme.

Káem: Vy máte nápady. Copak jsem blázen, abych se stal politikem? Faktem ale je, že jako ministrovi by mi asi byl nedočerpaný Ingold putna. Nicméně vzhledem k tomu, že se za obyčejného člověka považuji (nevím zda člověk s příjmem někde na hraně průměrné mzdy by se měl počítat za nadčlověka...), vidíte že to jde i pro obyčejné lidi.
Jinak máte pravdu, slovo ingold by se už používat nemělo, správné je in100. Nicméně všichni ví o co jde, tudíž slovo ingold i nadále občas použiji. Mimochodem, nedávno jsem slyšel, že na jméno je vydáno 2500 aplikací In100. To není zas tak málo (pro srovnání: vlaky v Praze zařazené do PID převezou denně 100 tisíc cestujících, tedy cca 50 tisíc lidí...).

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14123
Registrován: 8-2005

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 13:58:59   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Vy si dycky vyberete to snažší pro vyjádření, takže by vám ten politik celkem sedl.... Co to označování lístků pid klešťma průvodčího místo označovače?
Btw 2500 instovkářů je méně, než stomilionářů tady v ČR. Takže docela pěkná elita. Vyste sice obyčejnej člověk, ale v extrémní funkci a s nepříznivym souběhem - nemáte nárok na režijku - druhej takovej neni.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
Hroch
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 8661
Registrován: 8-2004

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 14:43:22   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Milý "rovná se", pokud se tu někdo snaží vysvětlit, že průvodčí a revizoři únikům tržeb nezabraňují, resp. zdaleka ne dostatečně, a vy na to reagujete tím, že to mají vyřešit průvodčí a revizoři, tak opravdu nevím, co jiného si mám myslet.

A do klávesnice si mohu brát zatím ještě koho chci, podobně jako si mě jirka z .. bere do klávesnice ve spojitosti s rokem 1948. (Ani mě nepřekvapuje, že vás ne.)

"... a protože dobrých zpráv je čím dál tím míň, je třeba špatným zprávám dávat úsměvná hesla."
(S tebou mě baví svět)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6874
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 17:13:10   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Co to označování lístků pid klešťma průvodčího místo označovače?

A když tam z jakého koliv důvodu nestačí průvodčí dojít, tak si to označí až v metru, nebo si tu jízdenku nechá na příště?

tak at si ev.revizor v metru zjistí, kdy vlak překročil hranici prahy a zda jízdenka platí, čili že údaj o čase kaštan nezfalšoval sám

Kaštan si tam může natisknout svým razítkem (nebo dopsat propiskou) co chce. Jak revizor pozná, že je to "uřední otisk"? Zatím nás nikdo nevybavil přenosným označovačem.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3625
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 17:13:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: To víte, pracuju pro ně (byť nepřímo), to člověk lecos pochytí Označování jízdenek PID kleštěmi - opakuji dotaz, čas bude odpovídat času nástupu nebo označení? V plném ešusu v ranní špičce to může znamenat značný rozdíl. Teda pokud se nenařídí ten povinný nástup do prvního vozu, který by se pak mohl týkat i těchto případů.

Prosím Vás, to nemá vůbec s "funkcí" nic společnýho. Drtivá většina IN100-kařů jsou lidé denně dojíždějící na velké vzdálenosti. Do Prahy typicky z Pardubic, z Ústí, z Hradce Králové.... Těm se vyplatí IN100 víc než jakákoli jiná jízdenka. Já jsem již pod touto hranicí, ale narozdíl od mnoha jiných podobně daleko denně dojíždějících jsem ochoten občas sednout do vlaku i za jiným účelem (obvykle o víkendu), tak se mi to vyplatí (zatím). Kromě této skupiny pak už bude mít IN100 asi jen pár opravdu ultrašotoušů, kteří jsou schopni to za rok při svých šotovýletech projezdit.

A ještě teda jedna poznámka - nazývat referenta v městské příspěvkové organizací "extrémní funkcí" a ještě "s nepříznivým souběhem", to jste mě teda pobavil

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.249.140
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 17:18:58    Odkaz na tento příspěvek  

Hroch: Vy ocividne vite, co si mate myslet, a takovou malickosti jako je smysl mych a ostatni prispevku, se nenechavate rusit.

Kdo jiny nez pruvodci a revizori maji, uz z titulu svych funkci, zabranovat unikum trzeb? ze to nefunguje? tak je asi nekde chyba, ale dalsi buzerace cestujicich to urcite nenapravi. Nerikam, ze je chyba primo v pruvodcich a revizorech (to jen pro jistotu, zajiste jste se jiz nadechoval), ale co treba operativa jejich nasazeni? zustanme na 171. proc vzdy a za vsech okolnosti jede v jedne souprave elefantu jeden pruvodci? ve spicce pracovniho dne na sebe ani nevydela, protoze vsichni jedou na casove PID kupony. naopak o vikendu ten naval ani nema sanci projit. to samy s revizory. za poslednich 10 let jsem ve vlaku potkal jednoho nebo dva. vzdy byl sam. co se treba poucit z DPP? a na rizikove misto poslat 5 revizoru, kteri celou spicku budou prijizdet ty dve zastavky tam a zpatky? (konec koncu to tu jiz jako inspirace zaznelo a zapadlo) ano, neni to stoprocentni. co ale je, ze?
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3626
Registrován: 12-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 17:19:17   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: Ona by to nebyla žádná pr..l. Jednak by to muselo mít nějak řešený čas a muselo by to být uzamčené, aby do toho nikdo nemohl vlézt. Pak by to muselo mít nějakou chemickou pásku, aby to nebylo zfalšovatelné (kdeže jsou časy obyčejných inkoustových pásek v označovačích - český "poctivý" cestující záhy přišel, že se to dá vygumovat). Muselo by to umět přehazovat pásma a protože tohle těžko chtít po průvodčím, tak by se to asi muselo řešit přes GPS. A to stále vycházíme z předpokladu, že by k označení došlo po nástupu. Jak to řešit v případě dodatečného označení třeba o 3 stanice a 15 min. vedle? Dát průvodčímu pravomoc s tím kvrdlat? Ne že bych se chtěl průvodčích dotknout, ale máme určité (a velmi bohaté) zkušenosti s řidiči autobusů. Co Ti dokázali vymyslet, aby si část peněz ulili bokem.... Proč by to mělo být u průvodčích jinak?

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.249.140
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 17:37:08    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: jaky je v tomhle rozdil vlaku a tramvaje. tam si taky mohu, kdybych chtel, oznacit listek az XX minut a zastavek po nastupu. ocividne DPP s tim umi zit, proc CD ne?
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6875
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:15:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

=: to samy s revizory. za poslednich 10 let jsem ve vlaku potkal jednoho nebo dva. vzdy byl sam

Můžete mi sdělit k čemu to bude, když Vás budou kontrolovat tři revizoři? Když chodí, tak většinou ve dvou, přičemž jeden jde vrchem a druhý spodem. Nájezdové akce se také konají (zvlášť pro úseky těsně za hranicí Prahy - proč asi? ). To jich jede třeba pak i šest + sekuriťáci.

Pravidelně mívám revizora/y ráno na školním vlaku do Plzně (to mimo PID), takže jezdí.


ale co treba operativa jejich nasazeni? zustanme na 171. proc vzdy a za vsech okolnosti jede v jedne souprave elefantu jeden pruvodci? ve spicce pracovniho dne na sebe ani nevydela, protoze vsichni jedou na casove PID kupony. naopak o vikendu ten naval ani nema sanci projit.

On podíl černochů bude ve všední dny stejný jako o víkendech. Naopak bych možná posílil ty špičky ve všední dny. Jenže ona není projít ešus třeba i v 10 dopoledne a dalšího člověka nikdo na troješus nedá. Jo operativně by mohl třeba naskakovat v Černošicích další (přijel by od Prahy), ale to by bylo zase řevu, že chce od všech znova jízdenky.

(Příspěvek byl editován uživatelem Zapa.)

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Agent
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4975
Registrován: 9-2002

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:25:57   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

No nevim, neni nahodou v prepravnich podminkach, ze jizdenky se muzou kontrolovat kdykoliv a kolikrat je to zadano opravnenym pracovnikem ??? Jestli timtez nebo jinym, to je uplne jedno, ne ?

Kdyz si na vas nekdo prinese zbran, odsouhlaste a dejte mu vsechno co chce. Pak si bezte najit vetsi zbran...

Nevykat, nejsem nici sef, ani policajt.
Rudolf_33
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 4016
Registrován: 11-2007
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:43:47   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: Uvedl jste sakra moc důvodů, proč to nejde a proč platí §1. A pravdu máte, cestující je "sprostý podezřelý", který do vlaku nevleze bez falešného razítka a gumy, aby padělal jízdenky. Dokonce možná platí falešnými penězi a před nástupem do vozu zavvraždil babičku...

Zapa: Totéž. No a pokud nemá průvodčím označenou jízdenku vůbec, neb průvodčí to nestihl? Pak bude ten sprostý podezřelý ve stejné situaci, jako by měl zpáteční jízdenku a průvodčí mu nestihl označit cestu "tam". Takového cestujícího je třeba pro výstrahu pověsit za krk na semafór. A nebo mu doporučíte, aby si ke zpáteční jízdence koupil falešné razítko?

Obecně: Stephen Leacock (kanadský spisovatel ve 20. letech min. stol.) doporučoval, aby průvodčí ve vlacích byli vybaveni kýblem barvy a štětkou. Ti cestující, kteří by byli uznáni schopnými přepravy by byli opatřeni slušivým nátěrem, takže opakování kontroly by se stalo zbytečným (změna vlakové čety-jízdenky prosím). A já dodávám, že revizor po přestupu by měl jasno - stačilo by si sáhnout, jak dalece je barva zaschlá.

Co je to cesta na Měsíc proti hazardu na trase Čeernošice - Palmovka.
abonent
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.78.187
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 18:46:10    Odkaz na tento příspěvek  

-aa- dovětek: nezavedení PIDu z POPky se týkal jen druhého odstavce - rychlíků.

cestující na trase Tanvald - Praha či Děčín - Praha, to je zkrátka dálková doprava a je otázkou, zda zrovna sem mají směřovat krajské dotace
Tato úvaha mi přijde dost úsměvná, takže z Mnichova Hradiště za hranicí StčK už se jedná o jakou dopravu?
A drtivá většina těch z Tanvaldu a Děčína skončí v Praze naproti nádraží, nebo pokračují MHD (tedy tarif PID za krajské dotace)
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6876
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:18:53   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Agent: neni nahodou v prepravnich podminkach, ze jizdenky se muzou kontrolovat kdykoliv a kolikrat je to zadano opravnenym pracovnikem ??? Jestli timtez nebo jinym, to je uplne jedno, ne ?

Samozřejmě že lze takto kontrolovat, jenže z vlastní zkušenosti vím, že když jdu třeba po tom revizorovi, tak je půlka lidí vyloženě štěstím bez sebe, že musí znova vytahovat jízdenku.
A když tady pak čtu jak "u Jančury nemusí ukazovat nikdo nic" a bere se to pomalu za standard, tak si tohle v běžném provozu nedokážu moc představit. Obdobně tu byly narážky na to, když se na jednotlivých vlacích střídají čety.

Na jednu stranu se tady chce ulehčit cestujícím a na druhou se tu vymýšlejí takové nápady.

Realizace by asi možná byla, jen je to zase o nárůstu dalšího člověka, protože kde ho chcete sebrat?

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6877
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:30:27   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: No a pokud nemá průvodčím označenou jízdenku vůbec, neb průvodčí to nestihl? Pak bude ten sprostý podezřelý ve stejné situaci, jako by měl zpáteční jízdenku a průvodčí mu nestihl označit cestu "tam".

A myslíte, že se takhle nejezdí? Jezdí ale těžko to někomu dokážete. Proč by se to mělo ale rozšiřovat i na cestu "TAM" fakt netuším.
Je mi jasné, že třeba Vy osobně byste si takto neoznačenou jízdenku šel po výstupu hned označit do označovače ve vestibulu, jenže takových by vás moc nebylo, to mi věřte, na to znám mentalitu národa dost dobře. Hlavně ušetřit za každou cenu.

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:42:09    Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf33: děkuji za zmínku o S. Leacockovi! Jeho Literární poklesky jsou ze stejného těsta jako Saturnin. Kdyby žil dnes a jezdil v rámci PID, tak bychom si početli!!!
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6878
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 19:47:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Třeba se jednou dožijem toho, že cestování VHD bude docela .

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
=
Neregistrovaný host
Odeslán z: 78.102.249.140
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:00:22    Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: ad revizori. jsem rad, ze aspon neco funguje, tak jak by clovek cekal. zustava otazka, da-li se to jeste vylepsovat ci ne...

Obdobně tu byly narážky na to, když se na jednotlivých vlacích střídají čety.

Treba me takhle predloni ve vlaku z Klasterce do Phy budili 4x. To je opravdu obtezujici. Jancuru do toho prosim netreba tahat. A vysledek? takhle uz proste nepojedu, nebudu-li vylozene muset (vyhoda vlaku, ze si odpocinu, je pryc. zustava nevyhoda v podobe doby jizdy a ceny)

Hlavně ušetřit za každou cenu.
Ovsem vase motto: "Ani jeden nesmi projit, at to stoji co chce" taky nevede ke kyzenemu cili. Ja se mohu jen dohadovat, jaka je mira cernych jizd uvnitr PIDu, pres jeho hranice a nakonec i zcela mimo IDy. Vy mate asi osobni zkusenost presnejsi, jsou to tedy opravdu tak vyznamna cisla? mozna ano, nevim, ptam se (myslim opravdu cernochy = ty, co cilene jedou nacerno, ne jizdy z neobsazenych zastavek, pripadne "dobihace" s +40). Budu opet narcen z podpory cernochu, ale opravdu tomu tak neni.

Oznacovace na zastavkach jsou fajn, ale proc nemuzou byt ve vlaku? Naucit to fungovat s IS elefantu, regin, atd... by, kdyby se jenom trochu chtelo, zcela jiste slo (co s zbt atd. nevim). Ale urcite by se to (i kdyz nevim jak) zneuzivalo. Nebo aspon panuji OBAVY, ze BY se to zneuzivalo (tahle perla tu taky zaznela)
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5204
Registrován: 5-2002
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:06:32   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa - to že najezdíte třeba milion kilometrů, neznamená že "jezdíte vlakem". Jinak byste tu nepsal ta hluboká moudra, že se bude do elefantových souprav nastupovat předními dveřmi. Hádám, že vás naučili v školometných šotoškolách broskovoviny.
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6879
Registrován: 10-2003

Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 20:24:13   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Borovička: Nástup prvními dveřmi ale snad nebyl nápad -aa-a ? Jednalo se o vyhrazený vůz, kam by měl cestující nastoupit v neobsazené zastávce. A když si někdo někde vzpomene, tak se to může zavést třeba hned od pondělka. (SPPO čl.75)

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
mkcomp
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 20
Registrován: 12-2012
Odesláno Sobota, 06. dubna 2013 - 21:31:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Pár záběrů 213.902 z jízd v rámci doprovodného programu pochodu Do Okoře bez oře ze dne 6.4.2013. http://youtu.be/CKGGMK56e88
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 06:33:34    Odkaz na tento příspěvek  

mkcomp: zbrojení uhlím je dost makačka!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14130
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 07:16:24   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Platnost jízdenky začne okamžikem vstupu do pásma kde platí (tedy do Prahy). To tam průvodčí napíše. A to si revizor eventuálně prověří. anebo ať nic nepíše, číslo vlaku by mělo revizorovi stačit. Tedy, pokud se nemýlím, opravte mě - je to tato zásada v tarifu aspoň u busů, že jo? Můžu si koupit na Dejvický jízdenku za 12,- Kč na 15 minut a dvě pásma,co v Praze neplatí, i když do Přílep se jede 24 min., ale z toho na Pučálku 11? nemusim na Pučálce prudit řidiče, že ne? A nemusim si tu jízdenku na Pučálce extra označovat, že ne?
PS: extrémní funkce jste - jste jedinej kdo má/musí jezdit železnicí z povinosti a ještě chce i ze zájmu/šotoušství. 2500 je prostě taková menšina, že instovkou by se opravdu nemělo argumentovat.
Zapa a -aa-: Vcelku chápu, žeste z praxe, ale nenapadá mě nic než omleté: Kdo chce hledá možnosti, kdo nechce, hledá důvody. Docela mě pobavilo, jaxme od nepoctivejch kaštanů plynule přešli k nepoctivejm řidičum busů a tedy i průvodčim. Von holt osírá předpisy každej, jak to tak vypdaá, co? tak tady bude asi cesta ve zjednodušení předpisů, ne?
ad "=" : mýlíte se, DPP neumí žít s označením kdykoliv po nástupu, ale jen s "neprodleně" Si to vyhledejte.

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3627
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 08:02:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Rudolf 33: Přesně tak Nejhorší na tom je, že u některých je to i pravda.

abonent: Úsměvné, leč v našich podmínkách reálné. Kdybyste viděl, jak musím každoročně podle počtů cestujících počítat koeficient, podle kterého se tržby PID na železnici rozdělí mezi regionální (rozuměj Českým dráhám placenou krajem) a dálkovou (rozuměj Českým dráhám placenou státem), tak Vám to zas tak úsměvné nepřijde.

honzaklonfar: Já bych si zase dovedl představit sérii Jistě pane ministře dopravy či Jistě pane generální řediteli Českých drah. Popřípadě nyní se rýsuje třetí výživná série Jistě pane generální řediteli SŽDC.

Borovička: Je zakázáno psát o nápadech někoho jiného týkajícíh se tématu? To to tady můžeme rovnou zavřít, nebude nad čím diskutovat. Jiná věc je, že si to dovedu představit, nevím jaké zásadní trable by způsobilo, aby cestující nastupující do vlaku bez předem zakoupené jízdenky nastoupili (nikoli předními dveřmi) povinně do předního vozu. Nedomnívám se, že by to mělo vést k nějakému zásadnímu hromadění lidí v prvním voze. Platí ve vlacích PID na tratích ve větší části trasy s plnou integrací. Tento soud vynáším nikoli po absolvování školometné šotoškoly broskvoviny (mimochodem, a to je co?), nýbrž na základě znalosti frekvenčních průzkumů a průzkumů skladby jízdních dokladů v těchto vlacích.

Zapa: Vidíte, to ani nevím. Je to tam delší dobu nebo si to tam dali teď? Musím se podívat, tohle jsme v metošotobroskvovně neměli (neboli SPPO obvykle nečtu).

Káem: A jak se zjistí, že to napsal skutečně průvodčí? Zase jsme u toho, co najdete nahoře v tomto příspěvku. Mimochodem, víte proč je Tarif PID tak dlouhý a hnusně nepřehledný? Protože se do něj neustále dokola zanáší nějaké broskvoviny eliminující nějaké dílčí vychcávání cestujících. Druhým projevem byly třeba ty chemické pásky. Asi na tomto principu by musely fungovat kleště průvodčích (protože ten stávající inkoust se dá gumovat) i jejich tužky. Protože už vidím cestující, kteří si vyrobí nekonečně platnou jízdenku.
Dejvická - Přílepy dobrý, my tady teď ale řešíme opačný případ. Neboli jedete z Přílep na Dejvickou a máte kupon pro vnější pásma, kde pak označujete jízdenku pro Prahu?

Tak tomuhle se říká extrémní funkce. Hlavně ta funkce mě teda dostala. Myslel jsem, že funkce je nějaký předseda, ředitel, možná náměstek, ale že už i obyčejný referent je funkce a ještě k tomu extrémní, to mě

Předpisy vosírá každej, to máte pravdu. Holt Česko-slovensko: "Kdo nekrade, okrádá rodinu". Každý má svůj hřích či aspoň hříšek. Konec konců, já taky

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14131
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 08:36:44   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa- Kdybych měl kupón pro vnější pásma a předkoupenou jednorázovou jízdenku taxijí označim při vjezdu do prahy - busík mi to řekne a napíše, že jo. A když jednorázovou nemám, tak mi busák prodá i jízdenku na celou prahu.Na rozdíl od průvodčího ve vlaku.
Ale no tak nebude průvodčí nic psát, dá jen razítko. Helejte se, chceme eliminovat náhodný a příležitostný černochy, ti si razítko pořizovat nebudou a nebudou otisky gumovat. Na zločince nemáme a s bezďákama nepořídíme taky nic.
Trochu se vám divim, sám Ropid (abych nejmenoval) prosadil na dráze řadu věcí, který určitě a zaručeně podle dráhy nešly (už jsem to tu napsal výše) tak proč myslíte, že se popky nenaučej vydávat PIDí jízdenku, i když to ted vypadá nepravděpodobně? Ad extrémní fce: Notak, jste jedinej na celou prahu a přilehlý okolí nebo ne?

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 12:25:44    Odkaz na tento příspěvek  

"podle počtů cestujících počítat koeficient, podle kterého se tržby PID na železnici rozdělí mezi regionální (rozuměj Českým dráhám placenou krajem) a dálkovou (rozuměj Českým dráhám placenou státem)" - posloužím analogií lyžařskou. Léta to nešlo (jako u dráhy) a pak to najednou šlo (když lidi začali řvát, že to jinde jde). Takže dneska si koupíte "Skičernáhora" a jezdíte všude, kde platí. Oni si to jednotliví provozovatelé přepočítají - je to VŠECHNO datově. Z toho mně plyne, že ta POPka bude muset umět pražské jízdenky. Co takhle (podle lyžařské analogie) na čipovou kartu (100,- Kč záloha) nahrát POPkou požadovanou jízdenku v takovém formátu, který přečtou revizoři MHD? A validátory, aby si cestující mohl ověřit co tam má nahrané...
-aa-
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 3628
Registrován: 12-2007
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 13:08:18   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: To ve vlacích z pochopitelných důvodů neumíme.
Kde jste přišel na to, že si myslím že POPka (nebu UNIPOK) nebude umět vydat jízdenku PID? Já si myslím že uměl, ale byla mi vysvětlena úskalí.
K poslední větě: To je právě ten řekl bych mýtus tohoto diskusního fóra. Realita je ovšem poněkud odlišná.

honzaklonfar: Taky znám jednu lyžařskou analogii (byť na sjezdovkách jsem stál v životě jen z donucení): Vždycky šlo přeprodávat v půlce dne skipas. A teď se provozovatelé naštvali, že jim unikají tržby ... a najednou to nejde. Pěkně si prvního uživatele vyfotí a přijede-li s tímtéž skipasem jiný ... smůla, skipas odebrán. Zkrátka jako u dráhy
A s čipovými kartami běžte někam. Karetních tunelů už máme v týhle republice dost. Poraďte to mistrům od Opencard, ti by po tom možná hrábli. Konečně by měli další důvod si jejich kartičku pořídit. Nebo by to mohl Kalousek použít jako jedinou funkční aplikaci na S-Kartě.

Tento příspěvek není určen pro uživatele 750371 a neočekává se od něho žádná reakce na tento příspěvek.

Děkujeme za pochopení!
Buddy
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 176
Registrován: 10-2011
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:01:19   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: "v PID je na to příliš mnoho cestujících (narozdíl třeba od IREDO či IDSOK) a zneužívalo by se to = úniky tržeb"
Jak se to dělá na Ostravsku a na Brněnsku? Tam na některých tratích jezdí skoro tolik lidí jako okolo Prahy. Je to jako v PIDu, kde nic nejde, nebo jako v těch IREDO či IDSOK kde to jde, jak píšete?
Vlakem jezdím jen občas a dost mě štve, když se dá na nádraží koupit lístek PID jen v automatu, kde se musí luštit pásma a ceny. Mně třeba nikdy není jasné, kolik pásem je třeba, když se navazuje na pražskou opencard, nebo co si má koupit člověk který opencard nemá a chtěl by na ten lístek jet i metrem a autobusem. Kdyby ty lístky prodával pokladní na nádraží, tak by to asi věděl a uměl poradit. Takže jestli chce jít PID aspoň trochu vstříc zákazníkům, tak by měl prodávat všechny druhy jízdenek PID aspoň na nádražích. To se dělá v každém IDS který jsem v poslední době použil. Nechápu proč to v Praze a okolí nejde. Lomený tarif, o kterém se tu bavíte, to si myslím, že je asi až další krok.
honzaklonfar
Neregistrovaný host
Odeslán z: 94.113.251.98
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:56:53    Odkaz na tento příspěvek  

-aa-: jakej tunel? Nějaká firma se nakapsovala na čipovkách pro skiareály? Že o tom nic nevím...
Stop přeprodávání leckde je a chtěl bych vidět jeho PŘESNÉ dopady na ekonomii toho kterého areálu. Manageři si představují, že tam bude víc lidí s celodenní permicí. Moje osobní zkušenost (nepřeprodávám ani nepřekupuji) je taková,že si lidi kupují kratší permice (hajzlové šetří, protože mají málo peněz)!
Mimochodem - označenou papírovou jízdenku nemohu přeprodat? A z toho přeprodání by měl DP nějakou MĚŘITELNOU škodu? Abstrahuji-li černochy, tak za zakoupené jízdné jede STÁLE SPRÁVNÝ POČET cestujících.
Když koupím vnoučatům na Moninci po lyžování jídlo a oni ho nesnědí celé tak ho mám vyhodit? Přeci jím a nezaplatil jsem si!!!
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 14:59:36    Odkaz na tento příspěvek  

KM: Kdybych měl kupón pro vnější pásma a předkoupenou jednorázovou jízdenku taxijí označim při vjezdu do prahy - busík mi to řekne a napíše, že jo.

Bacha na to, to byste jel načerno. Takhle se v PIDu jezdit nedá.

I to navazování jednotlivých jízdenek na lítačku je v určitých případech ošemetná záležitost: Čistě teoreticky můžete ve všední den vyjet z Masarykova nádraží v 15:00 s lítačkou a cvaknutou 18Kč (30 minut) jízdenkou do Hostivic, tam přestoupit na 347 (v 15:37) a jet ještě asi do Chýně (kde budete v 15:50). Dost by mě zajímalo, jestli to jde i prakticky.

-aa-: Mimochodem, víte proč je Tarif PID tak dlouhý a hnusně nepřehledný? Protože se do něj neustále dokola zanáší nějaké broskvoviny eliminující nějaké dílčí vychcávání cestujících

Mně spíš přijde, že je to jeho vnitřní nesourodostí (je tam dohromady časový a pásmový tarif, jízdenky jednou navazovat jdou, jindy ne přímo z tarifu, někdy nejdou navazovat z technických důvodů, cesta Rudná-Sídliště Řepy stojí víc jak Rudná-Beroun, ale pro dojíždějící tam musí být úleva, o platnosti různých slev radši nemluvím). Prostě je tam spousta věcí, které nejdou dohromady a na které se pak nasazuje rovnák na vohejbák (což je mimochodem znak většiny systémů, které vypadají strašně složitě).
Všd
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 1972
Registrován: 7-2008
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 17:23:05   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Já spíš nechápu, proč nemohou být označovač jízdenek I VE VLAKU, právě pro ty případy, kdy jede cestující např. z Čerčan a chce si označit v Uhříněvsi jednotlivou jízdenku.

Prostorově to nelze pouze v 854, ve 471, 814 a 810 ano.

Přijde mi to rozumnější, než prodej cestovních dokladů PID vlakovou četou. Další možnost je, že by průvodčí měl kromě POPky ještě strojek na označování jízdenek PID přímo u sebe. V autobusech jsou též označovače jízdenek.

Kolik jeden takový označovač stojí? Přemýšlím, že 471+451/2 je asi 110, Regionov v Praze okolo 20, 810 též okolo 20, dvě soupravy + záložní s 954 v Rakovníku, pár těch hrůz tažených 714, to máme dohromady 200-300 strojků, kdyby každý stál 4000 Kč, stále se vejdeme do milionu.
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14139
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 18:10:12   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jirik p: Jo. Koukám že jsem napsal kupón, ale myslel jsem jízdenku. Prostě kupuju na hranici prahy a je jedno navážu-li opencartou nebo předkoupenou jízdenkou za 32. I když asi by to nebylo výhodný.
Všd: Jako byste to na dráze neznal. Namontujete to do 854 a druhej den přijde rozkaz že dou do budějic. Voni už takle se budějčáci divěj, že jim tam jezděj hydry se symbolama střč.kraje a PIDu. A tak je to na dráze se všim. Ranní posily z Radotína dělaj jakési soupravy navážené na rychlíky. Kam byste tam dal ty strojky.

(Příspěvek byl editován uživatelem káem.)

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
abonent
Neregistrovaný host
Odeslán z: 86.49.78.187
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 19:05:31    Odkaz na tento příspěvek  

Všd: Přemýšlím, že 471+451/2 je asi 110, Regionov v Praze okolo 20, 810 též okolo 20, dvě soupravy + záložní s 954 v Rakovníku, pár těch hrůz tažených 714, to máme dohromady 200-300 strojků, kdyby každý stál 4000 Kč, stále se vejdeme do milionu.

Náklady na zavedení výdeje PID jízdenek z POPky: 0,- Kč

Co je méně?
55p
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 424
Registrován: 6-2009
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:00:07   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Káem: Ranní posily z Radotína se pohybují uvnitř pásem P+0+B, takže tam by absence strojků z hlediska řešeného problému nevadila (kromě nesystémovosti).

abonent: s tou 0,- bych si nebyl až tak jist, minimálně by bylo třeba upravit SW a to by něco stálo.

Sledování nasazení 162 + 961 na rychlících Kolín - Ústí nad Labem

Sledování nasazení 163 + 961 na osobních vlacích Lysá n/L - Ústí n/L
Zapa
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6881
Registrován: 10-2003

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:05:56   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

abonent: Dejme tomu, že bych i souhlasil, ale jen za předpokladu, že by se PID jízdenky z POPky vydávaly jen a pouze jako "doplatky" k jízdenkám ČD z relací kde neplatí PID, nebo ke kupónům pro vnější pásma. Nějak si nedokážu představit, že bych měl v ranní špičce nahrazovat automat (a není to o tom, že bych se chtěl na vlaku válet).

Proti lži se člověk strašně špatně brání, protože když se lež pěkně řekne, tak vypadá jako pravda, a někdy je problematika tak složitá, že lidé nevědí, co je pravda a co ne.
Radim Jančura ...asi o sobě...
Káem
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 14142
Registrován: 8-2005

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:18:50   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Zapa: jasně, jak jinak. Tak Zapu už máme, teď -aa-

Kde by se dalo ještě ušetřit (díl 4.-řetězení):
8 a 16, řetězící stanice Vozovna Hloubětín, 24 a 26, řetězící stanice Průběžná.
JirikP.
Neregistrovaný host
Odeslán z: 85.71.157.74
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:27:53    Odkaz na tento příspěvek  

KM: Prostě kupuju na hranici prahy a je jedno navážu-li opencartou nebo předkoupenou jízdenkou za 32.

Právě že ne, navazovat opencartou s kuponem pro Prahu lze, ale cvaknout si novou jízdenku za 32 nelze. To byste právě byl černý pasažér.

Stejně tak nelze např. projet 4 vnější pásma na dvě jízdenky za 12 (pokud tam ovšem náhodou nebudou zastávky patřící do dvou pásem.
Borovička
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 5205
Registrován: 5-2002
Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 20:54:37   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

aa Nedomnívám se, že by to mělo vést k nějakému zásadnímu hromadění lidí v prvním voze. - holt zabedněnej a mimo mísu. Klidně 2 miliony km po železnici ročně, ale žárovka v hlavě se nerozsvítila.
Jeneč
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 969
Registrován: 12-2006

Odesláno Neděle, 07. dubna 2013 - 23:40:14   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Průvodčí může z POPky vydat jízdenku PID na 24 hod pro Prahu za 110 a pro všechna pásma za 160.(relevantně k tomu i poloviční) Čas začátku platnosti zadá průvodčí dle vašeho požadavku a je vytištěn na jízdence. Ta se už nikde jinde neoznačuje. Jízdenka pro všechna pásma má tu výhodu, že platí i na neplně integrovaných tratích, tedy i tam, kde se samostatné jízdenky nesmí používat. Z vlastní zkušenosti vím, že o tom ale moc průvodčích nemá ani páru a pro jistotu si sebou vždy radši vozím vytištěný letáček. Viz: http://www.cd.cz/assets/primestske-cestovani/ids/pid/pid-ve-vlaci ch-04-2012.pdf
Na plakátu je to poslední věta v levém sloupci v odstavci "PLNÁ INTEGRACE PID NA ŽELEZNICI"
prag
Neregistrovaný host
Odeslán z: 88.100.223.130
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 08:23:11    Odkaz na tento příspěvek  

JirikP.: jedna ze specialit PID jsou koncentrická pásma s průměrem desítek kilometrů, takže by se v nich dala konat celodenní cesta aniž byste musel přejet přes hranici pásma. Myslim že je to např. i hlavní důvod, proč "nelze" integrovat 210 za Davli ..
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 11:15:15    Odkaz na tento příspěvek  

dotaz:

ma nekdo poneti, jakyzto je smysl peronu zbudovaneho v nedavne minulosti v techto mistech berounskeho nadru?

http://mapy.cz/s/6M9P
Petr_vlček
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 6523
Registrován: 5-2004
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 12:10:25   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Smysl je fekálka pro nocující ešusy.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 13:20:15    Odkaz na tento příspěvek  

esus by bez peronu nezadriml, nebo co? :-)
Ghost
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 877
Registrován: 1-2011

Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 13:38:02   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

Jojo je tam moc pěknej perónek, o takovém si mohou cestující na většině českých lokálek i lepších tratí nechat jen zdát

Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 438
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 15:35:29   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

esus by bez peronu nezadriml, nebo co? :-)
Ale zadříml, ale ty uklízečky a další by museli kolem toho ešusu tancovat v kolejišti místo po peronu.

JirikP:
Právě, že to chápete blbě, ty 3 volné oddíly jsou před vlakem pouze tehdy, když míjí oddílové návěstidlo. Podívejte se do D23, článku 95, jak se počítají následná mezidobí pro širou trať, snad vám to bude jasnější. Uvažujme přesně 1km oddíly: když 3. vlak vjíždí do prvního oddílu (km 0), je konec druhého vlaku v km 3, jeho čelo dejme tomu v km 3,1, konec prvního vlaku bude v km 6,1 a tedy v 7. oddíle.

Pokud budu brát v úvahu čistě oddíly, tak 8. Pakliže je podmínka pouze před vstupem do traťového oddílu, máte pravdu vy. Bohužel na znění článku č.95 předpisu D 23 se nějaký ten pátek nepodívám, protože do něj aktuálně nemám přístup, což je dobré to velice rychle vyřešit a změnit.

Pokud počítáme teoretickou maximální propustnost, tak nás samozřejmě pro rychlík jedoucí maximální rychlostí (protože pro jiné vlaky bude vždy nižší). Ale ono je to jedno, protože odstup obou vlaků bude stejný pro rychlík i pro manipulák (pokud se pohybujeme v rychlostech do 120 km/h), takže tam nenacpete ani víc manipuláků.

Tak čím větší rozdíl rychlostí, tím menší propustnost trati.

A osobáků už vůbec ne, zastávka může situaci pouze zhoršit.

Může a nemusí, protože interval musí být takový, aby vlak v ideálním případě projel všechny oddíly na volno. Takže interval pro rychlík za osobákem bude jiný, než interval opačně, či osobák za dalším osobákem. Ale zastávka samozřejmě žádný kladný účinek na jízdní doby a celkovou propustnost nemá.

Což se vám právě kvůli tomu, že používáte nesmyslné čísla, nepodařilo. Už to, že tvrdíte, že do úseku Radotín-Dobřichovice na hradlovině dostanete najednou 4 vlaky, a vlaky projíždějící Radotínem tam přitom mohou být pouze dva, je varující.

Ty 4 vlaky ta mohou být teoreticky v praxi, ale podle intervalů bych je tam nenarval ani náhodou, opět máte pravdu vy.

2 projíždějící, ale 3 zastavující a v aktuálním grafikonu tam skutečně 3 máte. Ono vlaků, které Radotínem projíždí, je mnohem méně, než zastavujících. Ale opět nejsou 4.
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 16:51:10    Odkaz na tento příspěvek  

spelcr: nebo by to mohli uklidit u nastupiste a pak to tam odsibovat, ne?

ale zily mi to nijak netrha, vyhazujou se prachy za mnohem vetsi hovadiny. :-)
jirka z ...
Neregistrovaný host
Odeslán z: 80.95.101.194
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 16:55:08    Odkaz na tento příspěvek  

všd: nezapominejte na paragraf 1 :-)
Spelcr
Registrovaný uživatel

Číslo příspěvku: 439
Registrován: 5-2007
Odesláno Pondělí, 08. dubna 2013 - 17:49:23   Poslat uživateli soukromou zprávu Odkaz na tento příspěvek  

jirka z:
To sice ano, ale proto se to tam možná udělalo, aby se to nemuselo dělat u nástupiště. Plus posunovači, vozmistři, strojvedoucí a další, kteří to také využijí. Nemusíte tam nutně odstavovat jen ešusy.